ברצלונה מודל 21/22 - סגל, טקטיקה וכל זה

אני סותר את הכעס כלפיו.
ברטומאו הרס לו את החוזה שאחרי הנוכחי ובכללי את הקריירה, עכשיו באים ומבקשים ממנו לוותר גם על החוזה הנוכחי. וואלה בהחלט מבין את פיאניץ שמסרב.

אנסה להקביל את זה לחיים שלנו.
מצאת עבודה. בעבודה הבוס שלך מלכלך עליך וגורם לכך שלא תמצא שום עבודה עתידית, וכל זה על לא עוול בכפיך. האם אתה הייתה מוותר על המשכורת שלך עבור הבוס הזה?

האם פיאניץ שווה שכר כזה? לא!
האם מישהו שאל אותו אם בא לו לעזוב את יובה? לא! הוא וארתור היו צעצועים של ההנהלות ושניהם לא רצו לעבור. שכנעו אותם עם משכורת גבוהה ממה שמגיע להם.
פיאניץ רק נדפק בשנים האחרונות על ידי ההנהלה שלכם ושל יובה, וואלה מבין אותו שהוא לא שם עליכם שעכשיו אתם במצב קשה, כי עוד 3 שנים כשהוא יחפש קבוצה חדשה אף
אחד לא יזכור לו את היכולת אחא יזכרו שהוא היה שחקן ספסל ולא שיחק גם כשלא היו לכם קשרים.

ברתומאו לא הרס לו כלום ולא בטיח. אתה כותב כאילו הוא 23 ובשיא הקרירה שלו. הוא לא השחקן הראשון שמגיע לקבוצה חדשה לא מצליח ולא מקבל דקות… ודרך אגב אני מניח שאם הוא היה בשיאו יובה לא היו מותרים עליו כל כך מהר.

הסוכן שלו פשוט חגג על ברתומאו על התחת, כי הוא ידע שברתומאו נואש לבצע את הסויפ מול ארתור למנוע את ההדחה שלו בגלל החוק. והוא ניצל את זה.

כמו שכתבתי, אני לא שונא או כועס עליו. אבל אני לא מתכון להתיפיף ולהגיד שנשבר לי הלב בגללו. ודרך אגב. אחרי התמיכה של בחמאס . שילך ויחפש שהחמאס יעזור לו.

לפורטה שידר שהכל טוב עד היום האחרון. אני הייתי בטוח שמסי חותם על חוזה חדש. כתבתי כאן כמה פעמים שאני לא מבין איך זה יכול לקרות , אבל ציפיתי שהוא יעשה נס.
מאיפה לך לדעת שהשחקנים ידעו את המצב יותר טוב ממני? לפורטה לא שידר לחץ בשום צורה.

מסכים, וסליחה אם לא דייקתי במילים.

ואגב, פיאניץ’ מרוויח 16M ברוטו לא נטו. יובה מציעה לו 10M, והוא הסכים, אבל קודם הם צריכים להיפטר מראמזי.

לא צריך להיות לך עצוב בגללו. זה כדורגל וזה קורה.
אבל ברסה לא התנהגו אליו יפה, ואני בהחלט מבין אותו שהוא לא מתנהג אליכם יפה בחזרה. דרך אגב, הייבוש שברסה עושים לו הרבה יותר מגעיל מלדרוש את השכר שמגיע לך על פי חוזה!

מצידי שיפרוש מחר באמת שאין לי סנטימנטים כלפיו. רק כותב שלשים אותו ברשימה עם סרג׳י רוברטו שחייב לברסה את הקריירה שלו זה פשוט שגוי.

מה שבברסה מנסים לעשות לפיאניץ הוא לגמרי ״הרצחת וגם ירשת״. גם הרסתם לו את הקריירה (שלא הייתה בשפל כמו שמציגים אותה פה) וגם אתם דורשים ממנו לוותר על השכר שלו עבור המועדון שהרס לו את הקריירה.

נכון, אבל כמה הבדלים קלים:
פיאניץ לא ילד, אבל הוא ממש לא שחקן שלא שווה דקות עונה אחרי שהוא נחשב לאחד הקשרים הטובים בעולם.
הוא לא מקבל דקות בגלל מאמן שלא מעריך אותו ולא בגלל היכולת שלו.

שוב, אל תהיו עצובים עליו, רק אל תגידו שהוא מניאק שהוא לא משלם מיליונים למי שהרס לו את הקריירה.
במיוחד כשמתברר שהוא לא מערים קשיים על מעבר שלו חזרה ליובה ואפילו כן מוכן לקצץ מהשכר!

בתכלס אני במקומו הייתי אומר שאם כואב לברסה הם יכולים להשאיל אותי ולשלם חלק מהשכר. לשלם חצי מהשכר של פיאניץ במועדון אחר שווה ערך ללבקש מפיאניץ לקצץ 50% מהשכר ולייבש אותו ביציע כל השנה (כמו שהם עשו).

איפה שמתי אותו עם מישהו אחר?

וסרגי רוברטו עם כל זה שזה לא נשמע פופלארי או יפה, עשה קרירה לגטימית ומכובדת בברצלונה. אני רוצה שהוא יעזוב והוא היה צריך לפני שנתים או שלוש. אבל בניגוד למה שאתה רומז הוא לא “אוכל חינם”.

אני בכלל לא כתבתי את השם פיאניץ בהודעה המקורית שלי דרך אגב.

ואו מדהים, הרסנו לו את הקרירה לא הגזמנו פה טיפה. אם אני ילך על ההגיון שלך הקבוצה שלך הרסה לחצי אירופה את הקרירה…

למי?
תן לי שם של שחקן אחר בקאליבר הזה שלא קיבל דקות בריאל?
ולצורך העניין אם תעלה פה את יוביץ ואודגור אז אני לגמרי מסכים איתך. פשוט יוביץ הראה שהוא שחקן טוב בדיוק עונה אחת (ולא עשור כמו פיאניץ) ואודגור כן קיבל בגילאים הצעירים המון מריאל (כמו שחקן בית בתכלס, ואפילו יותר).

בייל סופסל, אבל בייל סופסל אחרי שנפצע המון ואחרי שלא סיפק את הסחורה, לא לפני שקיבל צאנס. כנל חאמס.

תסתכל על ההודעה שלך, יש שם חלק על פיאניץ.

זה משנה איזה קליבר? מה עם זה יוביץ אז זה מותר “להרוס” לו את הקרירה בגלל שהוא שחקן פחות טוב?

דרך אגב אני לא חושב שאף אחד הרס למישהו את הקרירה. פשוט האמירה שלך מופרכת.

זה משנה איזה קליבר? מה עם זה יוביץ אז זה מותר “להרוס” לו את הקרירה בגלל שהוא שחקן פחות טוב?

דרך אגב אני לא חושב שאף אחד הרס למישהו את הקרירה. פשוט האמירה שלך מופרכת

זה היה בהודעה השנייה שלי, אני בכלל לא מתמקד בו. השכר שלו וכתבתי את זה. זה על הראש של ברתומאו.

מצטער שאני קטנוני, אבל בחייאת ככה אתה אומד רמה של שחקנים?

אסביר את ההבדל:
פיאניץ שחקן טופ קבוע, לא שחקן שפרץ שנה אחת ויכול להיות שבפוקס כבש כמה שערים. הוא שחקן שיום אחרי יום במשך עשור בא לעבודה והוכיח שהוא בין הטובים בעולם.
לכן כשקונים את פיאניץ יודעים למה לצפות לעומת יוביץ שמדובר בהימור. יוביץ לא קיבל צאנס אמיתי ואני בהחלט האשמתי את זידאן בנושא.
לצורך העניין אני ממש לא אאשים את יוביץ אם הוא לא יפרגן לריאל בקיצוץ משכורת.

אז אם אתה מסכים עם מה שכתבתי ופשוט טוען שזה לא מה שכתבת אז אפשר לעצור פה.
אני הבנתי שכועסים פה גם על פיאניץ, ובגלל זה כתבתי את דעתי. אין לי משהו נגדכם פה בנושא הזה.

פיאניץ היה בין הקשרים הטובים בעולם ותוך עונה אחת תחת קונאן הוא התדרדר להיות מתחת שחקני נוער שאף
אחד לא הכיר לפני בהיררכיה. גם מתחת סרג׳י רוברטו.
זה לא שיש לכם עודף שחקנים בעמדה הזו.
לצורך העניין, למרות הגיל הוא היה שווה כמעט כמו ארתור בטרייד.

לא, סתם דוגמה לכך שההערכה כלפיו היא לא רק שלי.
תוכן ההודעה לא ישתנה אם תתעלם מהשורה הזו.
אין לי בעיות עם טיפה קטנוניות, אבל זה באמת היה כל כך מפריע שזה מנע ממך ממש להתייחס לתוכן?

כשאתה קובע דבר כזה חשוב מאוד שתוסיף את המילה ״לדעתי״. פיאניץ שחקן טוב, אבל בטח לא טופ בעמדה שלו…לדעתי.

לגביי הספסול שלו, ההסבר פשוט מאוד. המאמן לא רצה אותו לרגע. זו הייתה החתמה כדי לתמרן את הספרים של בארסה ויובנטוס.

מהמשפט הזה אני אני מבין שאתה לא הבנת ועדיין לא מבין שכל העיסקה הזו התבצעה בגלל שגם יובה וגם ברצלונה רצו “לשפץ” את דוח רווחים שלהם לאותה שנה. אין קשר לערך המקצועי של שתי השחקנים.

אולי בעברו, שפיאניץ עבר לברצלונה הוא כבר מזמן לא בין “הקשרים הטובים בעולם”. לפחות לא בטופ.

אם פיאניץ באמת דואג לקרירת הכדורגל שלו מומלץ לו בשבילו, לא בשביל ברצלונה לנסות ולהתגמש. לשבת עוד שנה ביציע לא יעזור לאף אחד.

אף אחד לא הכריח את פיאניץ’ לעבור לבארסה. גם הוא היה צד בעסקה, חתם על חוזה. ולמה לא? עבר לקבוצה גדולה אחרת , בשכר הרבה יותר גבוה.
אבל לא הלך לו.
עכשיו אם פיאניץ’ עדיין רוצה להיות כדורגלן, הוא צריך להסכים לקיצוץ השכר ולחזור ליובנטוס.
אם יישאר בבארסה בידיעה המלאה שהוא הולך לשבת ביציע, אז אני אשייך אותו לקטגוריית העלוקות על שמו של אומטיטי.

אני לא חושב שברצלונה הרסה לפיאניץ’ את הקריירה.

אולי באמת יש לפיאניץ’ בעיה שפה בפורום לא שמים אליה לב?
למשל עמידה הגנתית לא נכונה שגורמת לקישןר שלנו להיות פרוץ? כושר גופני ירוד? דברים שאנחנו כאוהדים פחות רואים ומאמן כן.

כן, כי אתה משתמש בנתון שברוב המקרים שרירותי, עושה חסד מוגזם עם ותיקים ואפילו לא מודד אספקט של עקביות. אני יכול לתת לך המון דוגמאות כמה המדד הזה לא מהימן. אתה יכול להגיד ש"זו הדעה שלי וגם עם הנתון הזה היא לא תשתנה", אבל עצם זה שבחרת להשתמש במדד הזה כסוג של אסמכתא לטענה שלך זה כבר מוריד ממנה.

שלא תטעה, פיאניץ’ יכל להוסיף יותר לבארסה. הוא לא היה כזה רע ששיחק, אבל מסתמן שהוא לא כזה מעוניין להישאר וקומאן לא סופר אותו. גם אם הוא שחקן סולידי (ולדעתי הוא כן) אין לו מה לעשות אצלינו. המועדון צריך להיות עם אנשים שרוצים לשחק בשביל הקבוצה ולא כאלו שנתקעו בלית ברירה. לצורך העיניין בסיטואציה הנוכחית אשמח לראות גם את קון עוזב, עם כל הסימפתיה שלי אליו.

למה לא רואים? :sweat_smile:
אני דווקא ראיתי שבכל משחק של פיאניץ’ הקישור שלנו היה פתוח לרווחה. כמעט בטוח שבגלל זה קומאן ויתר עליו לחלוטין אחרי תחילת העונה, התקפות המעבר כשהוא על המגרש היו קלות הרבה יותר מדי. עם הכדור הוא בכלל לא רע.

לא סתרתי לרגע שזה כי קומאן כן רוצה.
אז הביאו את פיאניץ כדי לשבת ביציע למרות שזה רע לו לקריירה.

הבנתי טוב מאוד, אך למה ההפרשים הללו? אני לא חושב שפיאניץ שווה 60, אבל שכן העריכו אותו כארתור מינוס 10.
המטרה הייתה שיכנס סכום העברה בבת אחת בעוד הקניה מתחלקת למספר שנים.

טוב זה כבר קצת הגדרה של טופ. לא התכוונתי שהוא הלפפון הכי חם או שהוא מתחרה בדה בריינה. אבל הוא כן היה בין הקשרים הטובים, הקשר המוביל באחת הקבוצות הטובות באירופה. ככה הוא גם עזב.

והוא מוכן לעשות זאת.

:joy:
קיבלת לייק.
אם להתקטנן אז המקרים לא מדויקים, בסוף פיאניץ כן היה מוערך על ידי מספר מאמנים ורק אחד מסוים ורק שנה אחת הוא חווה יחס כזה.
אבל תגובה מעולה, אהבתי.

קיבלתי.
זה נועד להראות שהוא היה שחקן טוב כשחתם בברסה, שזו לא דעה אישית שלי בלבד שאני מנסה להראות משהו יוצא דופן או לא צפוי.

בכל אופן לא ניסיתי להפוך את פיאניץ לאיזה מסכן. אבל הוא לא איזה מניאק שקיבל מהמועדון שלכם המון ומתנהג באיזושהי כפיות טובה כי היחס כלפיו לא היה טוב ולא הוגן וגרם לקריירה שלו להדרדר.
גם אם הוא היה עוזב הקיץ הערך שלו ירד מאוד. הוא לא היה שווה 16 מיליון בחיים אבל קשה לי לראות קבוצה שתיקח אותו העונה אפילו ב10 (עדיין גבוה ליובנטוס).
ברסה לא מעוניינת בו, ומצפה לקיצוץ שכר ממנו מצד שני, למה שלא ישלמו חצי משכרו? עדיין ברסה תשלם 8 מיליון והוא לא יחק תחתיה.

לא באתי להציג אותו כגיבור או כשחקן ענק שנהרס. שחקן טוב שבגלל מאמן אחד איבד המון מערכו והוא עדיין לא מוכן לזה.

זה מאוד פשוט, כל אחת מהקבוצות היתה צריכה סכום מסוים (שכחתי את הסכום המדויק נגיד 60) בשביל לכסות את הגירעון באותה שנה . אז אניילי (כך קוראים לבוס ביובה) והגנב עשו קומבינה על 60 ברצלונה מקבלת 60 ואחרי כמה חודשים יובה תקבל 60. ואז שתי ההנהלות “שיחקו” במספרים.

אין קשר לערך הספורטיבי של שתי השחקנים. לצורך העניין, ברצלונה היתה יכולה למכור ליובה פח אשפה ב60 ויובה היתה יכולה להחליף אותו עם מדפסת לייזר. ב60… (שחושבים על זה מדפסת לייזר היתה יותר מועילה לנו מפיאניץ… היתה מבקשת פחות כסף חחח)

שוב אם פיאניץ חרד לקרירה שלו ורוצה עדיין לזכות בתארים הוא צריך לעזוב ולהתפשר על המשכורת. כן הוא לא יקבל 16 מיליון אירו אז הוא יקבל רק 10 מיליון אירו . אני אתה וכל הפורום פה נמכור את הנשמה שלנו ושל המשפחה שלנו עם החברים שלנו בשביל זה.

אין לו מה לחפש בברצלונה ההנהלה לא רוצה אותו מאמן לא רוצה אותו ועכשיו אוהדים לא רוצים אותו.

ברצלונה לא הרסה לו שום קרירה, ואף אחד לא הצמיד לו אקדח לראש לבוא לפה. ושוב, אני לא בא אליו בטענות והסוכן שלו עשה לו עבודה טובה. אבל גם הוא יודע שהוא לא היה שווה 16 מיליון. הוא לא שווה את זה עכשיו והוא לא היה שווה את זה שנה הבאה אחרי שנה שלמה ביציע. דרך אגב ספק מאוד אם הוא גם עכשיו הוא שווה 10 מיליון .

ודרך אגב, כל העולם ואשתו הבינו שהעסקת הסויפ הזו של ארתור ופיאניץ זה עיסקה מושחתת ולא ספורטיבית. מעניין איפה פיאניץ היה באותו זמן, בטח חגג עם הסוכן בלי אינטרנט וחשמל את זה שהם הצליחו לעשות סיבוב על ברתומאו, כי באמת, זה לא מפתיע שזה נגמר כך.

אני מסכים עם הכל חוץ מדבר אחד.
אני לא חושב שפיאניץ’ בא בידיעה שהוא הולך לשבת על הספסל. הוא חשב שהוא הולך להיות שחקן מן המניין.
אני לא ציפיתי שפיאניץ’ יהיה מנודה, וירדתי על קומאן על אי שימוש בו. עד שבאמצע העונה הוא העלה את מוריבה ואז לא היה שום צורך בפיאניץ’.