ברצלונה מודל 21/22 - סגל, טקטיקה וכל זה

בוסקטס הנוכחי לא פותח לפני קאסמירו בשום קבוצה בעולם חוץ מברצלונה.

בהנחה והם משחקים 4-3-3, הקישור הכי חזק שלהם למשחק גדול נתון הוא מודריץ’-קאסמירו-קרוס עם ואלוורדה וקמאבינגה כגיבויים, בעיניי פדרי לא נכנס להרכב הראשון כשכולם כשירים.

אנסו של לפני הפציעה כנראה שכן נכנס, אבל החשבתי כבר את ממפיס לעמדה ההיא.

אפשר גם הפוך. קסמירו נכנס להרכב של ברצלונה לפני בוסקטס? בשבילי לא.
קרוס לפני פדרי? גם לא.
קורטואה לפני טר שטאגן? ויש עוד כמה מצ’אפים כאלה.

המטרה כאן היא להמחיש שיש להם שחקנים טובים יותר, לכן ציינתי שקאסמירו נכנס לפניו בכל קבוצה. הוא בבירור שחקן טוב יותר מבוסקטס כיום. בבארסה ספציפית הפיבוט אמור לנהל את המשחק מאחור, הם לא צריכים את זה. זה לא הופך את בוסקטס לשחקן טוב יותר. גם קאנטה לא היה מתאים לעמדה של בוסקטס בבארסה ועדיין אין ויכוח שהוא עולה על הגרסה הנוכחית של בוסי.

כן. לפחות בעיניי.

קרוס שחקן טוב בהרבה מפדרי, לא חושב שהוא יהיה יעיל ליד בוסקטס ורק בגלל זה לא הייתי מכניס אותו כך שזה לא רלוונטי להבדלי הרמות.

אז אם איכשהו נהיה צמודים אליהם, זאת תהיה עדות לגאונות של קומאן או לטיפשות של אנצ’לוטי?
תיזהר, אני הולך לתפוס אותך במילה בסוף העונה. :wink:

למה לא גם וגם? :grinning:

קבוצות של אנצ’לוטי נוטות לספוג הרבה ואני לא בטוח שבנזמה FC יכפר על זה. מצד שני הסגל של בארסה נראה לא מספיק טוב גם בהגנה וגם מקדימה אז קומאן באמת יצטרך להפתיע.

בוא נגיד שאם הייתי צריך לפשט את זה ולבחור הרכב קלאסיקו כרגע עם השחקן הכי איכותי בכל עמדה, זה היה נראה בערך ככה:

קורטואה
קרבחאל מיליטאו (נאצ’ו/אראוחו?) ד.אלאבה
מודריץ’ קאסמירו קרוס פרנקי
ממפיס בנזמה

אין לי מילים
https://twitter.com/BarcaTimes/status/1434544054444953601

מה שכתבתי למעלה מתקשר לזה . דווקא שהתחלתי לחבב את פיקה שוב…

https://twitter.com/barcacentre/status/1434984791473102852
https://twitter.com/barcacentre/status/1434984974000791552

דרך אגב שנה טובה לכולם. חג שמח!

לא יודע למה פיקה התכוון, אבל לא מדובר רק במשטר אימונים.
אני זוכר פרשיה שפפ שלח חוקרים פרטיים לעקוב אחרי פיקה כדי לבדוק איך הוא מבלה בזמנו הפרטי.

מהראיון האחרון של פיקה:
Piqué: “The season in which I suffered the most in my career was 2011/2012, the last one with Pep Guardiola. The second I started dating Shakira, something changed in his eyes. He likes to have full control of everything. Now, the relationship with him is perfect.”

וגם… נראה לא מטומטם לעשות אימון לפני אימון, לא?
ומה בדיוק שחקן פצוע מחפש בחדר כושר בלי השגחה של הצוות הרפואי? בטח לא חיזוק בשרירי המוח.

אני זוכר שמלקום אמר שבזניט הוא מתאמן בצורה הרבה יותר אינטנסיבית מאשר ברצלונה. כמו כן מה שפירפו אמר לגבי ההבדלים בין לידס לברצלונה.

אני גם זוכר מה ששחקני באיירן אמרו על שחקני ברצלונה והחימום של השחקנים לפני שהם “אנסו” אותנו. (גם בזמנו המאמן של אחת הקבוצות האיטלקיות אמר את זה לפני המפגש מול ברצלונה)

בברצלונה וזה לא קשור רק למאמן זה או אחר, נוצר סרטן בשנים האחרונות. פשוט “קלאב דה אמיגוס” מפונק. פשוט חבורה של שחקנים שמגיעים לאימון בשביל להעביר את הזמן ולא להתאמץ ואין שום דמות סמכותית וחזקה שעומדת מולם. וזה למה הם תומכים עכשיו בקומאן ולמה הם גיבו את ואלורדה וכל הזמן תומכים בהם.

זה גם אחת הסיבות למה שחקנים פשוט נפצעים כל הזמן.

אין שום הפתעה למה הם עמדו מאחורי כמעט כל מאמן בינוני שהיה פה. אם זה ואלורדה או קומאן. הם פשוט מאפשרים להם את הבית זונות שלהם בקבוצה. קיקה אולי היה בתור בלוף בקבוצה, אבל דבר אחד טוב הוא ניסה , מי שזוכר את זה לשפר את האימונים ולהכניס אותם לכושר, ואז הוא “איבד את חדר ההלבשה” (רמז לזה בכמה ריאיונות שהוא עשה)

פיקה לא היה מעיז לבוא לפפ ולהגיד לו שהוא רוצה לדלג על אימון לפני משחק ליגה כי יש לו איזה משחק טניס בארה"ב… ואצל פפ הוא לא מעיז להתנהג בצורה הזאת. זה מקור “הסבל” שלו.

צריך לא רק לקצץ להם במשכורת אלא פשוט להתחיל להפרד מהם. לא השנה, אז שנה הבאה. אלבה בוסקטס (שאני מאוד אוהב וזה אנדרסטימנט של השנה) פיקה (לגבי סרגי רוברטו אני כבר משלים שהוא כמו הגוקים ישרוד בברצלונה מלחמה גרעינית ולא יעזוב) זהו תם העידן שלהם בקבוצה. זה דעתי.

כמעט מסכים איתך על הכל.
מה שאני שואל את עצמי זה איפה הצוות המקצועי בכל זה.
גם אם נחליף את כל הסגל, אבל לא יהיו פה מאמן וצוות מקצועי שידעו לתרגם את זה לשינוי מהיסוד, נשאר באותה הנקודה - רק עם שחקנים אחרים.

יש היום בקבוצה הרבה דם חדש. גם ישנם שחקנים רעבים שבבירור באו לעבוד, כמו דה-יונג, מרתין, ממפיס, פדרי ועוד. הם בטוח לא יעשו פרצופים אם יבקשו מהם להתאמן, אז למה זה לא קורה? למה הם מתאמנים בצורה אישית?
איפה הצוות המקצועי?

לא נעים להגיד, אבל הקלוב זה אמיגוס התחיל בראש ובראשונה עם מסי. הביאו שחקנים והם שיחקו בהתאם לאם מסי אהב אותם או לא. אלבה, אלבס שעבר זמנו תקופה, סוארז שעבר זמנו תקופה, וידאל שלא הועיל לנו בכלל. הם שחקנים שנשארו בקבוצה יותר מדי זמן בגלל החברות שלהם עם מסי, שגם מבחינה מקצועית הוא איכשהו הצליח להעלים את המינוסים המאוד גדולים שלהם. אם בהתחלה זה היה עם גאבי מיליטו וזה היה חמוד ומצחיק, בהמשך זה כבר באמת פגע בנו.

בעיקרון מאז פפ ולואיס אנריקה לא היו לנו מאמנים אמיתיים. אפשר לא לאהוב את לואיס אנריקה, אבל הוא מאמן-הוא לא סובל פוזות, הוא פרסונה בפני עצמה, הוא מנהיג והוא בסופו של דבר במבחן התוצאה הצליח. אנחנו לא נמצא עוד מאמנים שבשביל להעביר מסר יספסלו את מסי וניימאר מול סוסיאדד, או כמו פפ שבאימונים תחילת העונה צועק על הנרי שהוא בועט כמו סבתא שלו. המאמנים שהיו לנו מאז היו חסרי עמוד שידרה. ולא, לצעוק על מינגסה כי עלה להתקפה או לטנף על שחקנים בתקשורת זה לא מעיד על עמוד שידרה, אלא בעיקר על חוסר ביטחון מביך.

משה, מה שחקני באיירן אמרו על שחקני ברסה בחימום?

מסכים איתך לגביי הכל שביט (!!!) אוסיף לגבי לוצ’ו שעל הגב שלו קרה המקרה הגדול של “למען יראו ויראו”, כשהוא יצא נגד הקלוב דה אמיגוס וכיעט מצא את עצמו מחוץ לקבוצה עד לפשרה שהוביל צ’אבי ומשם לטריפלט שבראייה קדימה רק עשה יותר נזק מתועלת.

ה"יתרון" הלא ממומש כשאין את מסי, הוא שאין דמויות עם משקל כזה יותר, כי אולי נראה שהכל יקום ויפול על הרצונות והיכולת של מסי, אבל אם אלבה יגיד שהוא קם והולך כי דברים לא נראים לו, אני לא חושב שאנשים יתרגשו יותר מידי.

לבנדובסקי אני חושב שזה הוא אמר את זה שהם עלו לשחק הם ראו את השחקנים של ברצלונה מתחממים הבינו שהם הולכים לנצח. משהו בסגנון הזה.

היה גם מאמן של אחת הקבוצות האיטלקיות שהגיעו למפגש של ליגת האלופות מול ברצלונה ואמר אותו דבר.

אני ינסה למצוא קישור אבל זה מאוד ישן.

זה מראה שהוא פחדן עלוב. וחכם על חלשים. אתה חושב שהוא היה מעיז לצעוק כך על פיקה או אלבה?
אפשר לחשוב שהם רצים להגנה.

זה לא בעיה של מאמן זה או אחר.

זה בעיה של שחקנים שבעים ועייפים שעברו את השיא שלהם . שאלבה אחרי ליברפול אומר שהאוהדים מפונקים מראה לך שהוא “שבע”. מסי ענק וגדול, אבל יש דבר חיובי אחד פה, שאי אפשר להתחבא מאחוריו יותר. צריך לנצל את זה ולבנות קבוצה בלי כל השחקנים הותיקים.

צריך להיפרד מהם. אלבה ופיקה במיוחד. פיקה בשביל לשמור על האהבה מולו ואלבה בשביל להפסיק ולשמוע כל פעם שיש איזה משחק קשה והוא נשבר ובוכה לי.

אלבה הוא כנראה אחד הטפלונים הכי גדולים בכדורגל היום. שותף לכל הביזינות הכי גדולים של הקבוצה אבל הוא יבשל איזה חצי גול נגד גרנאדה וכולם “ישכחו” לו את הביזיונות שלו.

I smell bullshit.

מסי לא בחר את ההעברות היקרות ביותר בהיסטוריה של המועדון, שמוטטו אותנו כלכלית, אלה שלא יודעים לשחק בשום מקום חוץ מהעמדה שלו ורק מסבים לו נזק מקצועי + ציבורי. על אחד מהם אגב שמענו בכלל לאורך כל הדרך שמסי לא סובל אותו - עוד דבר שלא ממש מסתדר עם הטיעון שלך.

או ראקיטיץ’, עוד שחקן ששייכו ל"קלוב דה אמיגוס" כי היה השחקן שקיבל הכי הרבה דקות בסגל במשך כמה שנים, אבל סיפר בראיון אחרי שעזב כי לא היה חבר של מסי.

הוא גם מן הסתם לא בחר את שאר שחקני הרכש מן הצד השני של המפה (הדוגלאסים). אז מה נשאר?

עכשיו כשמסי בעיר האורות, ארצה שתזכיר לי מתי אלבה הולך.

ומאז אתה חי באושר ועושר עם סרג’י רוברטו. אני בטוח שגם אותו מסי בחר.

ד"א, אלבס החבר של הדיקטטור סולק אחרי ריב מתוקשר עם המועדון ב-2016. מצאת דוגמה לא משהו בלשון המעטה.

עוד כשל של ברתומאו שלא דאג להחליף אותו במיליארד שהוציא, ושל ואלוורדה. מאז אתה עם ברייתווייט.

מעניין אגב שבכל זאת עזב לפני מסי. הייתי מתאר לעצמי שעם כל הכח שלו הדיקטטור היה משאיר את החבר הכי טוב שלו.

לא הייתה לו חברות עם מסי לפני שהגיע, והיה שחקן ספסל ברוב תקופתו פה כשכן היה חבר של מסי. אחר כך הועזב אחרי שנתיים בלבד. שוב לא מסתדר.

לגבי המאמנים הכושלים, עוד תיק שניסו להפיל על מסי, עם התעלמות מהעובדה שמסי לא סבל את קיקה סטיין במהלך כל התקופה שלהם יחד, ושהוא בכלל התכוון לעזוב ולא דיבר מילה עם ברתומאו בתקופה שבחר למנות את קומאן.

או מהעובדה שבכל פעם שנשאל על מאמניו המועדפים הוא מציין את פפ גווארדיולה, רייקארד ולואיס אנריקה, שלושת המאמנים עם האישיות הכי חזקה שדרכו פה בתקופתו.

אבל הוא הביא את טאטה מרטינו, מאמן שלא שמע עליו, כי שניהם נולדו בארגנטינה. מסי כידוע חולה על בינוניות.

אני יכול להמשיך עד מחר.

אצל כולם בברצלונה, כולל השופרים, תמימות דעים כיום שמסי לא דיבר עם ברתומאו בשנתיים לפני שעזב, ושברתומאו רק שיקר לו לפני כן (דבר שליאו אמר בעצמו), מה שהוביל לכך. אבל העיקר שהוא קיבל החלטות איכשהו.

זה נראטיב חסר בסיס של אנשי אנטי מסי שנוצר תחילה בכלל בנבחרת (בראשות מרטין ליברמן), ועבר גם לבארסה בשנים האחרונות ברגע שהיה צריך להאשים מישהו בחלמאות של ברתומאו ושל המאמנים שמינה. אתה רק משתף פעולה עם השקר. בסוף הכי נוח להפיל הכל על "מסי מביא מאמנים/שחקנים לברצלונה” (דבר שנאמר אך ורק אחרי שהם נכשלים, כמובן) כאילו אין אחראים במועדון. כי למי אכפת מהדבר הזה שנקרא עובדות.

משה, אני לא מבין מדוע אתה מערבב את כל המאמנים. למה אתה לא מערבב נשיאים באותה צורה, או שחקנים?
אני מבדיל בין בארסה של וולוורדה, לבין בארסה של סטיין לבין בארסה של קומאן.
אתה טוען שבברצלונה לא מתאמנים מספיק כי זה כלוב דה אמיגוס והשחקנים מוכנים לקבל רק את המאמן שירשה להם להתאמן מעט? זה נראה לי לא הגיוני, ודי תלוש מהמציאות.
מכל האמירות שרשמת, רק זאת של פירפו מתייחסת לתקופה של קומאן. לא שמענו בינתיים משהו דומה מאף אחד שעזב.
אני לא רואה בעיות כושר גופני לא עכשיו ולא בשנה שעברה. גם לא שמתי לב שרצו פחות מהיריבות, אבל לא בדקתי בסטטיסטיקה.
מה שכן, בדקתי פציעות. בשנה שעברה השחקנים הפסידו 145 משחקי ליגה בגלל פציעות. שחקני סיטי של פפ הפסידו 137 משחקי ליגה, ושחקני לידס הפסידו 131 משחקים. אני חושב שזה לא אנומליה, והטענה שחוסר אימונים גורם לפציעות היא לא נכונה.
מה שכן, לפחות 2 פציעות ארוכות (רוברטו ואראוחו) נגרמו בגלל החזרה המוקדמת מדי אחרי פציעה קודמת. זה אומר שהצוות הרפואי פישל בגדול.

ואני גם רוצה שמישהו יסביר לי למה שחקן פצוע הולך להתאמן לבד בחדר כושר וזה בסדר .

לקח לך זמן לכתוב. כבר תיכננתי לישון.

הנקודה שלי שזה לא קשור למאמן זה או אחר. זה בעיה יותר עמוקה.

וכמו שכתבתי סטיין עשה הרבה פשלות ובצדק פוטר. אבל מכל המאמנים שהיו פה בתקופה של פוסט פפ. הוא היחיד שניסה להכניס אותם לכושר. הוא הגביר את קצב האימונים (בתקופה שלו היה אפילו איזה אימון באותו יום של המשחק) ואפילו הריץ אותם בגשם. והופה איזה צירוף מקרים מפתיע שמכל המאמנים שעברו פה בשנים האחרונות, נגדו הם יצאו והדליפו ולא קיבלו את המרות שלו. אתה חושב שזה צירוף מקרים?

תבדוק מה מלקום אמר. הוא אמר במפורש שבברצלונה לא מתאמנים בצורה אינטנסבית כמו עם זניט. אז מה הוא משקר?

אתה כתבת קומאן בצורה ספיציפית אני מדגיש שזה יותר מהתקופה של קומאן.

אתה צריך לקרוא מה שאגוארו אמר על חדר כושר. זה פשוט יותר מסתם חדר כושר סגור.

בקשר למה שקון אמר אני חושב שהוא התכון לתקופה הקצרה של לפני שהוא נפצע. אני מניח שאחרי פציעה שחקן לא הולך סתם לחדר כושר. ואפשרות נוספת, ששחקן שמתשקם מפציעה גם יש שימוש מסוים בחדר כושר, לא נראה לי שהוא סתם רצה להכנס לחדר כושר ללא אישור…

אני די בטוח שקראתי שבחים לקומאן כשהגיע מצד השחקנים על כך שהעלה אינטנסיביות באימונים.
אתה בוחר להתייחס למה שמלקום ושחקני היריבות אמרו בתקופות לפני קומאן כהוכחה למצבינו עכשיו. אני חושב שאתה טועה בהכללה הזאת.

קראתי, ואני לחלוטין מסכים עם המועדון. הם צריכים להתאמן תחת השגחה של מאמנים ופיזיאוטרפיסטים, לא כמו שקון בא בלי להגיד לאף אחד והדלת נעולה. לא מבין איך השגת מזה שזאת הוכחה שבברצלונה (של עכשיו) לא מתאמנים מספיק. המסקנה שלי ממה שקון אמר זה שקון אידיוט מוחלט. הוא הרי פצוע וצריך להיות אקסטרה זהיר.

כתבתי במפורש שאני לא רק מפיל את זה רק על קומאן. תראה מה כתבתי ליוסי. אני לא חושב שאני יכול להיות יותר ברור מזה.

דרך אגב חדר כושר סגור בפני כולם, זה לא היה רק סגור לקון. אולי עכשיו זה יהיה ברור יותר.

חדר כושר סגור בצדק מבחינתי, זה מה שאני טוען.

אני הבנתי שאתה לא מפיל הכל על קומאן, אבל אתה מערבב את כל המאמנים ואומר שבברצלונה לא מתאמנים מספיק.
אני רוצה שתפריד בין המאמנים, ואז תראה שאין הרבה מה להגיד נגד קומאן. יש הרבה מה להגיד נגד וולוורדה וסטיין.

רק מהיגיון וזה שהלכתי לחדר כושר פעם או פעמיים בחיים שלי, הדוגמה בחדר כושר שברחוב חיים עוזר בפתח תקווה יש מדריכים שמפקחים על המתאמנים ותוכנית אימונים צמודה לכל מתאמן. אז אני מניח שגם בקבוצה מקצוענית יש דבר דומה. זה לא שהוא נמצא בחדר כושר לבד שעושים בו דברים בשושו…

ושוב , אתה נראה לי נכנס במסכן יותר מידי, הוא מתכון לתקופה שלפני שהוא נפצע. הוא הגיע לאימונים וכמה שבועות אחרי נפצע… לא חראם? מסכן הבחור.

אתה הלכת לחדר כושר ציבורי, ובו מדריך נמצא, אבל הראש שלו בטלפון.
פה מדובר בשחקני טופ עולמי, עם תכנית אימונים מוגדרת מראש לכמה חודשים . זוכר את סרגל המאמצים ?
מה שקון ניסה לעשות זה לשבור אותה ולכן אני נכנס בו. מילא זה היה בוסקטס או אלבה שלא נפצעו כבר 10 שנים, או פוץ’ שרוצה להוסיף מאסת שריר. אבל אחד שבקושי משחק בגלל פציעות? מטומטם.
אם זה היה דמבלה, היית נכנס בו יחד איתי.