ליגת האלופות 21/22 :: אתלטיקו בשמינית

אני מופתע ששחקני העבר הגדולים של יונייטד שמותחים ביקורת על מוריניו באופן קבוע, ובצדק, לא הזכירו ולו במילה אחת את האירוע הזה . 1500 צפיות כרגע ואני בטוח שזה יכפיל את עצמו פי 10 אם לא יותר, ומהר, ובאינסטגרם כמובן שהמספרים שונים לגמריי. הייתי בהלם. והזוי שמוריניו מתגאה בכך שהוא תמיד העפיל משלב הבתים, ועל הכישלון מול סביליה בעונה שעברה הוא לא אומר מילה. אני בהחלט חושב שאייקס יכולה להפתיע את יונייטד בשלב הבא למשל, אם כך תרצה ההגרלה.

ראיתי את ההצלה של דה-חאה, משהו פסיכי לכל הדיעות והוא גם גיוון קצת בתספורת, אני רק מחכה מתי השוער של מנצ’סטר יונייטד יהיה אותו הדבר גם בנבחרת ספרד, אפילו 70% אני קונה, זה יקרה מתישהו?

המשחק של יונייטד היה מהיותר טובים שלה העונה אבל עדיין חסר טאץ’ בכדור, טכניקה, משהו מפתיע, מעבר למהירות של כמה משחקני ההתקפה. בלי אלכסיס זה נראה יותר טוב למשל.

לי אין שום בעיה עם התגובה של מוריניו. מבין אותו. שיחקנו אתמול סבבה ועדיין החמצות של טירונים שמונעות 2-0 במחצית וגוררות אותנו להסתמך על הצלה אלוהית של דה חאה ושער בתוספת הזמן.

למוריניו אכפת רק מעצמו וזה לא חדש. הוא גם כרגיל אומר דברים נכונים. אפילו פרגי הצליח לעוף בבתים עם קבוצות יותר טובות מאלו של מוריניו, מול יריבות חלשות מאלו שמוריניו פגש (באזל…). העניין הוא כמובן ההאדרה העצמית שאין לה מקום אצלנו, אבל זה מוריניו ואין מה להתפלא.

דה חאה יתחיל לשחק בנבחרת ספרד כפי שהוא משחק ביונייטד כשהתקשורת הספרדית תפסיק לחרבן עליו כי הוא לא משחק בריאל מדריד. מחפשים אותו בקטנות, מכניסים אותו ללחץ והוא עושה טעויות שלא עשה באנגליה מגיל 23. במונדיאל הגזימו עם זה לחלוטין והפכו אותו לשעיר לעזאזל. לי לא אכפת. שימשיך להיות אלוהי השוערות אצלנו, ושהתקשורת הספרדית תמשיך להרחיק אותו ממעבר לספרד.

על שחקנים גדולים יש לחץ, ברור שבנבחרת הוא לא מרגיש מספיק בנוח כמו במנצ’סטר יונייטד אבל הטיעון שלך, לפחות לפי דעתי - הופך את דה-חאה לקטן יותר. תאמין לי שכל הכתבים במארקה וב-AS היו מתים שנזכה במונדיאל ורק רצו לפרגן לו. לא מדובר אפילו בחודש אחד שחור כמו במונדיאל, אפשר לקבל את זה, הוא פשוט לא טוב כבר הרבה זמן. גם ההגנה של הנבחרת חרא אבל זו במנצ’סטר יונייטד לא תמיד בשיאה. שייתן סיבה לא לחפש אותו בקטנות. גם איקר הגדול חטף על ימין ועל שמאל בשנה האחרונה שלו בריאל, אפילו מהקהל.
לגבי מוריניו - גם לי אין בעיה עם זה, מעט אובר-דרמה אבל לא נורא, גם לא הייתה לי בעיה אגב עם מה שקרה במשחק בטורינו, כדורגל זה אמוציות וזה לא דומה להתנהגות המגוחכת שלו בגשר נגד צ’לסי. עד הנוק-אאוט יש זמן אבל יונייטד בבעייה. פרגוסון עף בבתים ואני זוכר את 2011/12, בית חלש במיוחד, והייתה פאשלה גם ב-2005/06, אבל הוא לא היה עף נגד קבוצה כמו סביליה, וגם אם כן, במקרה האחד מתוך 100 - זה לעולם לא היה קורה בדרך הזו(ומובן שגם השחקנים אשמים ואני לא מעוניין לפתוח שוב בדיון הזה).

לא חושב שזה הופך את דה חאה לקטן יותר. זה הופך אותו לשחקן שצריך יד מלטפת וחיבוק חם כדי לפרוח. במנצ’סטר יונייטד מבינים את זה כבר הרבה שנים, ומקבלים בתמורה את השוער הכי טוב בעולם, השוער ששווה הכי הרבה נקודות, שנה אחר שנה. בנבחרת ספרד מעדיפים לחשוב שכל שחקן הוא כריסטיאנו רונאלדו או מייקל ג’ורדן, שביקורות חותכות רק מדליקות אותו, ומקבלים שוער הססני (ועפים בבתים במונדיאל אחד [עוד לפני דה חאה] ולרוסיה במונדיאל הבא).

אנחנו נוטים לשכוח שגם שחקני כדורגל הם בני אדם. יש כאלו שלחץ מגרה אותם, ויש כאלו שקשה להם להתמודד איתו. את מה שיש לדה חאה להציע כשוער אין לאף אחד בעולם. כדי להנות מזה צריך ליצור לו סביבה תומכת. השחיטה בתקשורת (שלעיתים אינה מוצדקת) לא עוזרת לאף אחד, וביחוד לא לנבחרת הספרדית.

לא רוצה להיכנס לספקולציות. אפשר להגיד שפרגי לא היה עף מול סביליה, אבל הוא עף מול פורטו… העובדות הן שמוריניו מצליח להעפיל כל הזמן, גם עם קבוצות שאינן פייבוריטיות, ומאמנים אחרים לא. האם זה אומר עליו משהו כיום? לא. הקבוצה נראית כמו חרא והעפילה בזכות נס הזוי בטורינו (למוריניו בוודאי יש חלק גדול בהחזרת האמונה והפרגי טיים למנצ’סטר יונייטד, אבל עילוי מקצועי לא היה שם) ותו לא. עם ולנסיה סיימנו בתיקו ביתי, ויאנג בויז כולה עולה פחות מלוקאקו.

בנבחרת עצמה מעולם לא אמרו עליו ציטוט רע או מתחו ביקורת ועל העיתונאים אין שליטה. יש היגידו שבעונת הבכורה שלו בקבוצה, שלא הייתה טובה - שכר הלימוד שיונייטד שילמה עליו עלה לה באליפות. ואני בטוח שהתקשורת האנגלית שידועה בסכינים החדים שלה ובאובר-דרמה - “חגגה” אז על קשיי ההסתגלות שלו, נאמר זאת כך. השוער הטוב בעולם לא יכול להיראות כך…

התקשורת ודאי ביקרה את דה חאה, ופרגי כנראה בא ואמר לו “שמע דויד, לא מעניין אותי מה אומרים. אתה השוער שלי ואני מאמין בך”. לואיס אנריקה אמנם נתן גיבוי עדין במסיבת העיתונאים האחרונה נדמה לי, אבל אם דה חאה עצמו מרגיש שלא מכבדים אותו, כשביונייטד הוא מעולם לא הרגיש ככה, יש בעיה.

לא יודע מי אומר שדה חאה עלה לנו באליפות מתישהו, אבל גם אם נניח שכן - ביונייטד הסתכלו לטווח הארוך וללא ספק הרוויחו.

יאללה שכונה:

https://twitter.com/ManUtd/status/1072925423682678786?s=20

אנדראס פותח מול קבוצתו לשעבר, מייסון פאקינג גרינווד על הספסל.

לא אתפלא לגלות שמוריניו ראה שזה משחק לפרוטוקול והחליט פשוט לזרוק את כל השחקנים שהוא לא כזה אוהב (+פלאיני) בהנחה שישחקו גרוע ביחד ויהיה לו תירוץ להמשיך לייבש אותם.
ההתקפה נראית איטית מאוד ורוחו כמגן שמאלי שווה צרות.

ההתקפה מפחידה מכמה שהיא משעממת. אנדראס היחיד שיודע לזוז מהר עם הכדור (מאטה יודע לזוז עם הכדור אבל לא מהר, לוקאקו יודע לזוז מהר אבל בלי הכדור), והוא לא שיחק כמה חודשים.
רוחו הוא חידה, כי רוב הפעולות שלו מצויינות אבל אז הוא דופק איזה בירטוז שדופק גם את כל המשחק. מקווה שיפסיק עם השטויות כי הוא סך הכל שחקן לא רע, במיוחד ביחס להגנה הרעועה שלנו.
מקווה שגרינווד יכנס כי זה הדבר היחיד שיתן קצת פלפל לשיעמומון הזה.

הרכב שני של ולנסיה עושה לנו בית ספר, בנס לא יצאנו עם רביעיה ברשת.

לא מפתיע במיוחד. מה שכן מפתיע הוא שיאנג בויז מובילים על יובה ואשכרה יש סיכוי למקום ראשון.

טכנית התפספסה הזדמנות להעפיל מהמקום הראשון אחרי הפדיחה של יובה בשוויץ אבל לי לא כזה משנה מול מי נעוף בשמינית. השאלה היא רק מה יותר משפיל, לקבל בראש מבארסה או באיירן או לעוף מול שאלקה.
הולך למלא את הפריזר בגלידה שיהיה עם מה להתנחם אחרי האסון הצפוי בראשון.

משחק לפרוטוקול אבל בכל זאת עוד הרכב הזוי בניצוחו של המנוול על הקווים.
פריירה נראה כמו סוכן כפול אתמול , פרד בכלל לא בעמדה שמוכרת לו וממשיך עם איבודי כדור טיפשיים. פוגבה כבר הספיק לייאש כל אוהד שעוד נשארה לו טיפת תקווה- פאסיבי ולא מורגש רוב המשחק.
אני בספק שלוקאקו יצליח לחזור ליכולת סבירה העונה, כמעט כל פעולה שהוא עושה רעה ועצירות הכדורים שלו הגיעו לשפל המדרגה. בהגנה ג’ונס עם עוד שטות שקשה להבין וולנסיה איבד את זה לגמרי עם התאקל .
לא ברור לי מה פלאייני אמור היה לעשות על הדשא היום , לא שהיה נוראי אבל קשר אחורי הוא לא היה ולא יהיה .
בראשון גם הבונקר של מוריניו לא יציל אותו, כדאי שיכנס לכוננות ספיגה.

https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1074625746663018496

הגרלה שמבטיחה לנו שמוריניו לא יהיה פה בשנה הבאה.

שדיוויד בקהאם יעזור לנו. 10-1 בסיכום, כשהשער שלנו מפנדל שלא היה או טעות של השוער המחליף בגומלין חסר המשמעות.

איזה פער בין ההודעה האחרונה שלי שלעיל, לבין ההרגשה הנוכחית, ועברו פחות מחודשיים.

אני סוף סוף מתרגש!

בהחלט התרגשות גדולה באוויר היום, הרגשה שאפשר לנצח ואפילו לתת הצגה.
ההרכב המודלף מדבר על ציוות של לינדלוף ובאיי כשכל השאר די צפוי- אם יעלה כך אין לי תלונות לאולה.
The leaked United team reads:

De Gea, Young, Bailly, Lindelof, Shaw, Matic, Herrera, Pogba, Lingard, Martial and Rashford.

משהו ששווה לציין הוא שלמאטיץ’ יש צהובים ואם יקבל אחד נוסף יחמיץ את הגומלין- סופר משמעותי כשאין לנו תחליף אליו.
שאלוהים יעזור לנו עם מבאפה.

דיוויד בקהאם אכן באיזור:

וזה אכן ההרכב.

בספסל:
רומרו, דאלוט, ג’ונס, פרד, מאטה, אלכסיס, לוקאקו.

למען האמת אפילו אני מתרגש. סימפטיה גדולה ליונייטד אמנם אין לי, אבל ליגת האלופות צריכה את היונייטד. בשנים האחרונות הנוכחות שלכם היתה חסרה ודווקא עכשיו עם ההצלחה של אולה והזהות ששבה אליכם אחרי מוריניו - זה הזמן המושלם ביותר בשביל עולם הכדורגל לקבל את היונייטד בחזרה.

מקווה שתדיחו אותם ואז מפגש מולנו בשלב הבא. בשביל משחקים כאלו אנחנו אוהבים כדורגל.