ליגת האלופות - מחזור שני: הפרמיירה של הצ'מפיונס בברנבאו העונה - נגד לייפציג (רביעי, 22:00)

לקראת לייפציג| רגע לפני שמגיע הדרבי ואז פגרת הנבחרות, ריאל מדריד, אלופת אירופה, רוצה להמשיך במה שהיא עושה הכי טוב בכל אירופה העונה: לנצח, בטח בפרמיירה הביתית שלה בצ’מפיונס בברנבאו. רודריגו ישחק כ-‘9’ מדומה נגד מחזיקת הגביע הגרמני, גם מודריץ’ וטשואמני יחזרו להרכב. הכל לקראת המשחק מחר (רביעי, 22:00) - רק כאן

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי ניצחון 1:4 טוב על מאיורה בליגה ורוצה להתכונן לדרבי החשוב נגד אתלטיקו מדריד, המשחק האחרון לפני פגרת הנבחרות – בראש שקט. ובקיצור: להגיע למאזן של 8 מ-8 בכל המסגרות. מעבר לכך, משחק בית ראשון העונה בצ’מפיונס של אלופת אירופה הגאה – זו תמיד סיבה למסיבה – אז נא להתנהג בהתאם (כבר שלוש עונות שריאל לא מנצחת את משחק הבית הראשון שלה במפעל). קרלו אנצ’לוטי, שבוודאות יבצע כמה וכמה שינויים – הרגיע כמו תמיד במסיבת העיתונאים. הוא יוכל להשיג את ניצחונו ה-30 בליגת האלופות כמאמן ריאל, נתון יפה כאשר מחר יהיה משחקו ה-40 בלבד (וכמובן שהכי חשוב – שתי זכיות!). המאזן עומד על 29 ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו ושבעה הפסדים. כמעט 25 שנה חלפו מאז הופעת הבכורה של ‘מיסטר צ’מפיונס’ במפעל שכה מזוהה עימו, אז כמאמן פארמה (ב-17.9.1997) סיים ב-0:0 נגד ספרטה פראג בחוץ. ויש לו מסר חשוב: “לא ידעתי שעברו כבר 25 שנה. המפעל הזה נתן לי הרבה אושר. היו לי הרבה הצלחות (וגם קצת עצב). אנחנו לא שמים גבולות לקבוצה הזו. גם השנה עם הסגל הנפלא שלנו - נוכל להילחם על הגביע”.

אבל פרה-פרה, קודם לייפציג. “המשחק מחר חשוב מאוד. ללייפציג היו בעיות בתחילת העונה אבל היא הייתה מצוינת נגד בורוסיה דורטמונד. יש לה שחקנים טובים מאוד”, פירגן המאמן והתחיל לשבח את הרוב, בזה אחר זה, בדגש על כריסטופר אנקונקו (‘כולם מכירים אותו’). הוא אמר שכולם מסוכנים וכי אסור לתת לגרמנים לנצל את נקודות התורפה שלהם והיציאה למתפרצות". המאמן יבצע לא מעט שינויים בהרכב: דני קרבחאל יחליף את לוקאס ואסקס הפצוע, לוקה מודריץ’ ואורליאן טשואמני ישובו למרכז השדה ואולי גם אדוארדו קמאבינגה יפתח, אבל בעיקר: נראה חילוף בשפיץ. זמן ר-ו-ד-ר-י-גו.

Real Madrid-Mallorca - 13-09-2022

פארטידזו נגד מאיורקה. ועכשיו הוא חוזר ‘למפעל שלו’. רודריגו

זה לא סוד שאדן הזאר, על אף ההגנה לה זכה מאנצ’לוטי, כצפוי (“הוא עשה מה שצריך לעשות נגד מאיורקה, זוהי דעתי האישית, לא ביקשתי ממנו בהכרח להבקיע”) – איכזב בגדול ובעט במומנטום לדלי (חבל שהוא לא בועט ככה בכדור). רודריגו, שסיפק פארטידזו עם שער ובישול בליגה – חוזר למפעל האהוב עליו בו יש לו עשרה שערים ושישה מהם בברנבאו עצמו, שבעה בבית אם נחשיב גם את שער הניצחון נגד אינטר בוולדבבאס. רודריגו כשחק חופשי בחלק הקדמי שיכול לשחק גם באמצע (הבישול), גם בשמאל – העמדה המועדפת, וגם בימין משם כבר את השער הנפלא – נשמע מבטיח. “זה די ברור מה החבר’ה שלנו עושים וצריך להעריך אותם”, אמר קרלו כשנשאל האם יש לו מסר לצ’יצ’י מאמן הנבחרת ומתי שוחחו לאחרונה. הוא התכוון כמובן לרודריגו ולוויניסיוס בזמן שאדר מיליטאו התאמן כרגיל אך נח והוא יהיה זמין לדרבי.

מלבד רודריגו, גם ויניסיוס שכבש בחמישה משחקים ברציפות – זורח, אבל גם עלה לכותרות בעקבות העימות עם שחקני מאיורקה, ספסל מאיורקה ומאמן מאיורקה כשחאבייר אגירה לפי מה שאומרים בספרד – דירבן את שחקניו להיכנס בו כהוגן. “אני רואה בו שחקן גדול שמראה את הכישרון שלו ולא יותר. אני לא חירש או טיפש, אני מקשיב למה שאומרים אבל זה לא מעניין. ויניסיוס שמח כרגיל, הוא תוסס, אנחנו כלל לא מדברים על זה”, אמר קרלו וביקש ממנו להתרכז אך ורק במשחק עצמו. הברנבאו מחכה לעוד ריקוד. השאלות על קיליאן אמבפה נראות לנו די מגוחכות וקרלו החמיא כמובן לשחקני ההתקפה שישנם ואמר שהוא שמח שהקבוצה כבשה שבעה שערים ללא קארים בנזמה (שעשוי להגיע בזמן לדרבי). מי שנותר מתוסכל מאוד הוא מרקו אסנסיו כמובן, וקרלו כהרגלו כיבה את השריפה. “כרגע עליו להחזיק מעמד, התגובה שלו לאכזבה הייתה טובה – הוא התאמן נפלא אתמול וגם היום וזה מה שמצפים ממנו. זה מה שצריך לעשות שחקן שכועס. הרי יש לו שתי אפשרויות – להרים ידיים או להתאמן טוב”. קרלו אמר שיש לו הזדמנות לשחק מחר, סביר שיעלה מהספסל. ההתקפה כצפוי תהיה פדה ואלוורדה-רודריגו-ויניסיוס, ויש למה לצפות. האם ריאל תציג סוף סוף גם מחצית ראשונה טובה? כי בינתיים יחס השערים שלה במחצית השנייה הוא 0:14.

כובש השער האחרון שלנו הוא אנטוניו רודיגר שדיבר במסיבת העיתונאים על החוש לשערים ועד כמה הוא אוהב להבקיע, אבל התפקיד של הוא אחר – לעזור לטיבו קורטואה לשמור שוב על שער נקי בליגת האלופות. “הוא הביא ניסיון, איכות ורצינות וההגנה שלנו יחד איתו הרבה יותר חזקה”, פירגן אנצ’לוטי. רודיגר עצמו מתרגש לקראת הופעת הבכורה שלו במפעל כשחקן ריאל מדריד בברנבאו. “לשחק בליגת האלופות בברנבאו זו זכות, כמובן, ותענוג מוחלט. יש קצת עצבים ומתח, כמובן. להבקיע את השער הראשון שלי בברנבאו היה דבר סופר-מרגש, האווירה שם יוצאת דופן כל הזמן”. הוא אמר שלא אכפת לו עם מי הוא משתף פעולה, שהוא מסתדר גם עם דויד אלאבה וגם עם אדר מיליטאו והם מבינים אותו, ושהוא התקבל נפלא בחדר ההלבשה ומרגיש בבית. על טימו ורנר: “אני מכיר אותו, שיחקנו יחד הרבה. מחר הוא יהיה יריב ואעשה כל הניתן כדי להקשות עליו. אני רוצה שירגיש לא בנוח”. הוא שמע את דבריו של ניימאר: “הוא אמר שאני מפחיד? זה מוזר. אני לא חושב שאני מפחיד מישהו. אני כן משחק בצורה תוקפנית אבל תמיד הוגנת כלפי היריב, עם צדק, וגם הסטטיסטיקה שלי מוכיחה זאת - לא ספגתי כרטיס אדום כבר חמש שנים”. לנו אין שום בעיה. בשביל זה הגעת, רודי…

Real Madrid-Mallorca - 13-09-2022

מתרגש לקראת הופעת הבכורה בברנבאו בצ’מפיונס. רודיגר

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, דויד אלאבה, פרלאן מנדי אורליאן טשואמני, טוני קרוס (אדוארדו קמאבינגה), לוקה מודריץ’| פדה ואלוורדה, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב לייפציג?

לייפציג, מחזיקת הגביע הגרמני, חזרה לליגת האלופות בהתלהבות אחרי ‘שנת שבתון’ בה הסתפקה בליגה האירופית (הגיעה עד לחצי הגמר והודחה נגד ריינג’רס), אך לא לקאמבק הזה היא ייחלה. פתיחת העונה הייתה לא פחות מקטסטרופה, תשאלו את דומניקו טדסקו שנאלץ לארוז אחרי תשעה חודשים. ואם על התבוסה 4:0 לאיינטרכט פרנקפורט עוד ‘החליקו’ בהנהלה – הרי שהשפלה נוספת, 4:1 בבית נגד שחטאר דונייצק במחזור הפתיחה בשל הבתים (ואת המצב של האוקראינים אתם מבינים היטב) – הייתה הקש ששבר את גב הגמול. מרקו רוזה שאימן בעבר את בורוסיה דורטמונד – מונה במהלך בזק ולייפציג מקווה שיצאה לדרך חדשה. ‘אפקט המאמן החדש’ היה מיידי עם 0:3 נהדר על בורוסיה דורטמונד שהביא לאופטימיות רבה – בטח כשמדובר כמעט עם אותו הרכב (שינוי אחד בלבד, בעמדת המגן השמאלי) שלפתע הציג כדורגל תוסס. ווילי אורבאן, אמאדו היידארה המחליף וכן דומיניק סובוסלאי כבשו כאשר ההונגרי הוסיף בישול ובלט לטובה.

את הכוכב הגדול ביותר אתם מכירים, כריסטופר אנקונקו אותו הצליחו במועדון להשאיר אחרי עונת שיא אשתקד – יעלה שוב ושוב לכותרות וכל קבוצות הטופ באירופה מתכננות להסתער עליו. בעונת 2021/22 הבלתי נשכחת שלו הוא כבש 35 שערים (והוסיף גם 20 בישולים ב-52 הופעות!) ובינתיים יש לו שישה בתשעה משחקים. מהיר כמו שד, חכם, קטלני, נראה שהכל קל לו. רק בגביע הגרמני החלוץ בן ה-24 קיבל מנוחה חלקית. ואחרי שלושה משחקים בלי שער, הוא רעב מאוד. “ההתפתחות שלו הייתה פנטסטית והוא כל כך עוזר לקבוצה. הוא יוצא למגרש ופשוט נהנה לשחק כדורגל וכולם נהנים יחד איתו”, החמיא הקשר\חלוץ אמיל פורסברג (11 שערים אשתקד) שהגיע למסיבת העיתונאים יחד עם רוזה. המאמן אמר: “הוא בתקופה נהדרת, אנחנו נהנים ממנו וגם הוא נהנה מאיתנו”.

Image

שכחו מההשפלה נגד שחטאר. שחקני לייפציג חגגו על דורטמונד

הצלע השלישית בחלק הקדמי הוא הגרמני טימו ורנר שהגיע לפרמיירליג אחרי עונת שיא אך איכזב במדי צ’לסי ומיהר ‘לברוח’ אחרי שנתיים בינוניות מאוד. יש לו ארבעה שערים בינתיים, שלושה בגביע. מנגד, הוא כבש פעמיים נגד ריאל מדריד – שער ענק אשתקד בסלאלום גדול בברנבאו, וכן בעונת 2020-21. אנדרה סילבה שכבש 17 שערים אשתקד, אולי שילם את המחיר על הגעתו של ורנר ומקומו היררכיה דעך. נגד שחטאר למשל הוא עלה בהרכב במקום פורסברג. מי שבחוץ הוא דני אולמו הפצוע אליו מצטרף קןמרד ליימר הקשר האחורי שייעדר מספר שבועות עקב פגיעה בקרסול השמאלי. הוא נפצע במשחק האחרון. זו מכה גדולה וקוואן קאמפל אמור למלא את מקומו ב-11. “קוני הוא שחקן חשוב מאוד עבורנו אבל יש לנו סגל מוצק ועמוק. אנחנו צריכים להתמודד עם זה. לא נשנה את הסגנון שלנו”, הבהיר רוזה.

רוזה יודע שמדובר באופרה אחרת ביחס למשחק המוצלח בבונדסליגה. “זה בהחלט יהיה משחק שונה. נצטרף לשים לב לשחקני הכנף של ריאל מדריד. יש להם סגל מדהים. הם פתחו טוב את העונה וזו אלופת אירופה. הם יהיו מסוכנים מאוד גם ללא קארים בנזמה. אנחנו מצפים לאתגר גדול בסנטיאגו ברנבאו שהוא אצטדיון פנטסטי. ריאל היא קבוצה שפשוט רגילה לנצח, הם נקלעו לפיגור בהרבה משחקים העונה אבל הם מאמינים בעצמם”, אמר. הוא הוסיף: “אנחנו רוצים להחזיק מעמד ולעשות את המיטב”. פורסברג הוסיף: “הדרך בה ריאל זכתה בליגת האלופות אשתקד הייתה מרשימה. הם שמרו על קור רוח, שיחקו כדורגל מבריק ואפילו הייתה להם את היכולת לבצע מהפכים מאוחרים”. בכל מקרה הוא בוטח בקבוצתו: “הראינו תגובה טובה למשבר עם הניצחון בסוף השבוע. רצינו להחזיר משהו לאוהדים שלנו”.

המפתח מבחינת פורסברג הוא “להמשיך לשחק בתשוקה אדירה ב-90 דקות, זה משהו שרק תלוי בשחקנים ללא שום קשר לצוות האימון”. אין ספק שכל מי שיפתח בהרכב ירוץ כאילו זה המשחק הכי חשוב בחיים שלו. לייפציג זוכרת לטובה את משחקיה המועטים נגד הספרדיות. היא הדיחה את אתלטיקו מדריד ברבע הגמר בעונת 2019-20 עם 1:2 דרמטי בליסבון בזכות שער של טיילר אדמס שבקיץ עזב ללידס; ובעונה שעברה גברה על ריאל סוסיאדד (1:3 דווקא בגומלין בספרד) בפלייאוף הליגה האירופית. ב-2021 היא הודחה על ידי ליברפול בשמינית הגמר בעונה בה כבר ניצחה את פריז סן ז’רמן ומנצ’סטר יונייטד וצלחה את בית המוות. אז לייפציג אמנם עדיין מתרגשת מהמשחקים האלה (“כיף להיות כאן בברנבאו”, צייצו בחשבון הטוויטר), אבל פחות מבעבר. ובמשחק כזה אין להם מה להפסיד. “המשחק מחר הוא הרבה יותר על איך נשחק ולא רק התוצאה. היה לנו משחק טוב נגד דורטמונד והראינו למה אנחנו מסוגלים. אם יהיה לנו גם מחר משחק כזה – אולי נעשה משהו. נראה מה יקרה”. פטר גולאשי רק נציין, שמר על שער נקי העונה פעם אחת בלבד וספג כבר 16 שערים.

Image

מתרשמים מהברנבאו. הגרמנים באימון המסכם

לייפציג – הרכב משוער: פטר גולאשי| מוחמד סימאקאן, גברדיול (אבדו דיאלו), ווילי אורבן, דיוויד ראום| קוואן קאמפל, קסאבר שלאגר, דומיניק סובוסלאי | טימו ורנר, כריסטופר אנקונקו ואמיל פורסברג

היסטוריה מפגשי עבר:

במרוצת הזמן ריאל מדריד פגשה לא פחות מ-13 יריבות גרמניות, כמובן שהשיא הוא נגד באיירן מינכן במה שמכונה “הקלאסיקו של אירופה” – 27 משחקים, ואחריה בורוסיה דורטמונד מולה נערכו מחצית מהמשחקים (14) – אך רק כעת ב-2022 ייערך המפגש הראשון בין ריאל ללייפציג. אפילו אין משחק ידידות ברזומה. מה שכן אנחנו יכולים לספר לכם – ריאל קיימה 70 משחקים נגד יריבות מגרמניה והמאזן עומד על 34 ניצחונות, 13 תוצאות תיקו ו-23 הפסדים, יחס שערים 110:134 לטובתה. היריבה האחרונה היא בורוסיה מנשנגלדבאך. ריאל חזרה מ-2:0 קשה ל-2:2 די דרמטי בעונה הקשה 2020-21, ובמחזור האחרון של שלב הבתים ניצחה 0:2 עם שתי נגיחות של קארים בנזמה.

כמובן, שני המשחקים הכי גדולים היו כמובן במעמד גמר ליגת האלופות. בגמר גביע אירופה בהאמדן פארק בגלאזגו ריאל פירקה 3:7 את איינטרכט פרנקפורט, השלימה זכייה חמישית ברציפות ועשתה היסטוריה (שלושער לדי סטפאנו? רביעייה לפושקאש!). גם “לה נובנה”, הייתה באותה מגרש נגד יריבה גרמניה עם סדרת ההצלות של איקר, הוולה הבלתי נשכח של זידאן וגם שער של ראול ב-1:2 ב-2002. הזכייה השנייה והאחרונה של ריאל בגביע אופ"א עוברת גם מול יריבה גרמנית, במשחק כפול פחות מרגש – מול קלן ב-1985-86.

Gladbach 2-2 Real Madrid: Benzema & Casemiro late goals to earn last-gasp draw - Ghana Latest Football News, Live Scores, Results - GHANAsoccernet

בנזמה ומודריץ’ מסמנים V. על גלדבאך.

המשחק הראשון נגד יריבה גרמנית בסנטיאגו ברנבאו היה בשמיניץ הגמר ב-1966-67 כשריאל התגברה על הפסד 1:0 בחוץ וניצחה 1:3. בשני המשחקים הבאים היא לא ניצחה, את בורוסיה מנשנגלדבאך ואת באיירן מינכן, היריבה היחידה מגרמניה שניצחה פעמיים במקדש (אם כי הטרגדיה הכי גדולה הייתה דו קרב הפנדלים בחצי הגמר ב-2012). הקבוצה הנוספת שניצחה בברנבאו היא שאלקה, בעונה השנייה של אנצ’לוטי, ב-4:3 שהיה יכול להיות קטסטרופה אמיתית בשמינית הגמר (כריסטיאנו כבש צמד, בנזמה כבש אחד) מה שכמעט מחק את היתרון 0:2 ממשחק החוץ. ב-33 משחקי בית נגד גרמניות המאזן לא רע: 25 ניצחונות, חמש תוצאות תיקו ושלושה הפסדים. שיא הניצחונות הרצופים עומד על שבעה, עד שבאה באיירן בשנת 2000 (אבל בחצי הגמר הושגה הנקמה).

מאז ששאלקה ניצחה במקדש והפתיעה אפילו את עצמה (היה זה ההפסד השני בלבד של ריאל ב-21 משחקי הבית האחרונים נגד גרמניות) – המאזן עומד על ארבעה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו. בין היתר, תיקו 2:2 נגד באיירן בגומלין חצי הגמר ב-17-18 (צמד לבנזמה). ריאל ביצעה רמונטדה עם שלישייה תוצרת כריסטיאנו נגד וולפסבורג ב-2016, סיימה ב-2:2 הזוי עם דורטמונד כשאוב מיאנג כובש צמד מאוחר (עונת הדאבל), השיגה 2:3 על היריבה במשחק לפרוטוקול ב-17-18, ואנחנו נשמח להיזכר יותר ב-2:4 על באיירן בעונת הדאבל בשלב רבע הגמר עם שלושער של כריסטיאנו במשחק דרמטי שנקלע להארכה.

טוב אז ריאל מדריד חוזרת לסנטיאגו ברנבאו, לבית של הרמונטדות הגדולות ביותר באירופה: מצטער, זה חזק ממני. אני חושב שהגול השני של רודריגו נגד מנצ’סטר סיטי זה השער שראיתי הכי הרבה פעמים בלופים במהלך החיים שלי. יותר מהגול של ראמוס בדסימה, יותר מהגול של ראול נגד ברצלונה ב-2007, יותר מעקב האלוהים של גוטי או המספרת של בייל. עור ברווז בכל פעם מחדש.
ומה שהכי יפה זה שבכל פעם ניסיתי לבדוק את התגובה של שחקן אחר. קרבחאל שהוורידים התפוצצו לו כמעט אחרי הבישול (את זה אפשר היה לראות בקלוז-אפ יפה דווקא מהתקציר של ספורט5), את מנדי האדיש מניף ידיים למעלה, נאצ’ו שרוצה לחגוג לבד ודופק על כר הדשא מרוב שכרון חושים, קאסמירו שחודר למגרש ומתגלגל פנימה, מודריץ’, מרסלו עם הצעיף, גם מיליטאו…

טוב דור, תירגע, בחזרה ל-22/23: מצפה מאוד למשחק. אני שמח שלייפציג התאוששה בסוף השבוע ונתנה שלישייה לקבוצה חזקה בבונדסליגה כמו בורוסיה דורטמונד (וכמעט עם אותו הרכב שאכל אותה מול שחטאר), יש לה שחקני התקפה מצוינים ואפקט המאמן החדש עשה את שלו. ככה לא נראה חלילה שום זלזול. בשנה שעברה הפסדנו לשריף, לדוגמא. אפשר הפעם בלי רמונטדה? אפשר הפעם להתחיל לשחק כבר במחצית הראשונה? תודה!

חשוב לי לראות שיפור מצד הקבוצה בכל מיני אלמנטים כמו יצירת מצבים מסוכנים (גיוון, למשל נגד מאיורקה היה מספר גבוה של בעיטות מרחוק, לדעתי לא ממש מרשימות למעט פדה, אבל זה בסדר), ולחץ גבוה, כמובן שזה תלוי גם אם נראה את קמאבינגה או קרוס בהרכב לצורך העניין.
אבל הכי חשוב זה לפתוח חזק ושנראה המשכיות מצד רודריגו. הוא בזון טוב יחסית, שער הניצחון נגד בטיס, קצת ‘מכת קרח’ מאנצ’לוטי נגד סלטיק ועכשיו ההצגה נגד מאיורקה. חייבים מישהו שיוריד נטל מוויניסיוס. רודריגו חייב להציג משחק טוב, ויני בשנה שעברה שמר על יציבות לאורך זמן - בין אם זה בלהכריע משחקים ובין אם ביצירת מצבים ופשוט להיות נוכח. זה סופר-מעניין לראות את רודריגו, ועוד ‘במפעל שלו’ - במרכז. כמובן שזה יהיה קצת קשה גם אולי לבוא עם הפנים אבל המטרה היא שההתקפה תחליף מקומות כל הזמן. שייקח על עצמו, שלא יפחד לטעות או לאבד כדורים.

זה חוסר כבוד לדבר במונחים של ‘לשמור כוחות’ לקראת הדרבי וכן הלאה, אבל אולי צריך להמר גם אם נהיה ביתרון זניח ולשלב את מרקו אסנסיו. לא בגלל הפרצופים שלו אלא כי כן נזדקק לו.

אנטוניו רודיגר צריך עוד קצת זמן כדי שנראה את אותו בלם דומיננטי מצ’לסי, יש לו קרבות מאתגרים במשחק הזה בין אם המהירות של ורנר (השער שלו אשתקד היה מרגעי השפל שלי, מודה) או התחכום של אנקונקו. מצפה מקרבחאל וממנדי את המינימום ההתקפי, אולי גם זה מוגזם. האללה מדריד!

יש הרכב

אחלה הרכב, מקווה שנגמור את זה עד הדקה ה60 בשביל לתת מנוחה לויני.

הרכב מצויין, סוף סוף, יהיה לנו הרבה יותר קל עכשיו

-נתון חשוב כדי לנחס את טיטי, סתם, לא: ריאל מדריד ללא הפסד בכל 11 המשחקים האחרונים שלה נגד יריבות מגרמניה -שבעה ניצחונות וארבע תוצאות תיקו. המעידה האחרונה: וולפסבורג באפריל 2016. ריאל כבשה לפחות פעמיים בכל אחד מהמשחקים.

-עד היום קרלו אנצ’לוטי בחר בשמונה הרכבים שונים בשמונת המשחקים האלה| ההתקפה פדה-רודריגו-ויניסיוס תשחק לראשונה יחד כטריו - וזו בסה"כ חוליית ההתקפה הרביעית שפתחה. היו לנו את פדה-בנזמה-ויניסיוס| רודריגו-בנזמה-ויניסיוס| רודריגו-הזאר-ויניסיוס

-משחק שלישי העונה לשלישייה טשואמני-קמאבינגה-מודריץ’ גם יחד. זה קרה גם נגד סלטה ויגו (קרוס לא היה בסגל) וכן נגד בטיס.

איך שימח אותי לראות את נאצ’ו! הוא גם יפתח עם סרט הקפטן, אבל ברור שזה זוטות. דויד אלאבה כמגן שמאלי יוסיף לנו המון איכות בהתקפה גם אם הוא לא כמו ב-2018. ההתקפה שלנו מאוד-מאוד מהירה ומגוונת, עם עוד קשר דינמי באמצע כמו קמאבינגה גם השאיפה היא ללחוץ גבוה. מקווה שנהנה. לייפציג אגב עם אנקונקו, ורנר ופורסברג כצפוי.

@SantiagoBernabeu, זה היה תמיד הטיעון שלי של קמפיין ‘רודריגו ל-11’. זה פשוט עוד שחקן התקפה בהרכב וחצי חלוץ. בוודאי. הגול נגד סיטי, הראשון למשל, גם הגול בפיחואן זה להקדים את הבלם והשוער. אפילו נגד שחטאר אשתקד במשחק אפור ופחות חשוב…

ההרכב הטוב ביותר שיכולנו להעלות. מי אמר שקרלו לא לומד? :joy:

אני בעיקר שמח לראות את רודריגו קרוב לרחבה. יש לי איזו תיאוריה שלפיה רודריגו על הקו ורודריגו מסביב לרחבה הם שני שחקנים שונים לגמרי וברמה אחרת לגמרי. יש לו ראיית משחק מעולה, טכניקה טובה, ותנועה קצרה מושלמת. להמר על שער שלו היום יהיה קל מדיי, אני חושב שביכולת הנוכחית שלו הוא שווה שער גם מעמדת השוער. אני אהמר על שער ובישול.

טיטי 2, אני כבר מפחד להסכים איתך, חושש שאסכים איתך רק כדי שתכתוב אחר כך שלא ממש התכוונת לזה…

אבל עדיין, מסכים איתך 100%

למה טיטי 2? למה לא טי-too?

שיט אתה מסכים איתי? רודריגו לעמדת המגן הימני על חשבון פדה לאלתר!!!
:relieved::joy::joy:

לא רע

כבוד ללייפציג שעולה עם ארבעה שחקנים התקפיים בברנבאו. (אגב, גם בכר עולה עם ארבעה שחקנים התקפיים מול פ.ס.ז’ רק ששם זה ייגמר בתבוסה משפילה במיוחד)
אנחנו כבר התרגלו רק לשני שחקני התקפה טבעיים בהרכב, אבל בהתחשב באפשרויות אין מה לבוא בטענות לאנצ’לוטי. האשמה היא בבניית הסגל.

אני תמיד שמח לראות את הצעירים בהרכב - ויני, רודריגו, פדה, קמא, טשואמני - העתיד כבר כאן.

אני מקווה שנשמור על שער נקי הפעם, כמו שעשינו במשחק מול סלטיק.
הימור תוצאה 0-4 עם צמד של רודריגו, שער של ויני ושער בכורה של צ’ומאני/קבא.

https://ko.strikeout.cc/real-madrid-vs-rb-leipzig-stream-1

image

יש מישהו בבית? אף אחד לא רוצה לשחק כדורגל, בדגש על דויד אלאבה שאו שעושה שביתה באגף שמאל או ששכח איך משחקים כמגן. אבל כן זה ההרכב הכי טוב שלנו ואני לא מתגעגע למישהו מהספסל. זה לא זמן אסנסיו שסביר להניח שחלוד מאוד לאור זה שהוא לא משחק וגם איטי (רגל שמאל תעשה את ה-0:1 היקר?). אפשר לשחק רע, אפשר להיות מנומנמים (לא שאני מבין למה, כן? משחק בית כאלופי אירופה, יריבה שנותנת לשחק, יש מספיק זמן עד לדרבי), אבל לייפציג בשתי מסירות מגיעים לרחבה מול ‘הקישור האתלטי והפיזי והמודרני’ שלנו. מכבי חיפה איימה יותר על השער של פריז סן ז’רמן מאשר ריאל מדריד אלופת אירופה נגד לייפציג ואיזה 2:0 לגרמנים היה יותר משקף. מזל שאנקונקו שם החליק.

כן אני רואה את כל המשחקים ויודע שאנחנו לא ממש מאמינים בעניין הזה של המחצית הראשונה וזה מעצבן אותי. כי אם היינו נותנים גז ומשחקים טוב אולי היה אפשר איכשהו קצת, אבל קצת - לחלק כוחות לפני הדרבי. היה אינטרס להכריע את המשחק הזה מהר.

אין מה להתרגש, כמעט בכל משחק העונה ריאל הייתה מנומנמת במחצית הראשונה.

כמו בכל משחק אכתוב שאני לא מבין מה קרבחאל עושה בהרכב, מבחינה פיזית הוא כבר לא באיזור של הרמות האלה, כמעט כל ההתקפות המסוכנות בצד שלו, מזכיר את מרסלו בימיו האחרונים אצלנו רק בלי התלתלים והכישרון של מרסלו.

אסנסיו מקבל פרס על זריקת בקבוק ובעיטה בספסל.

איזה כיף עם אנצ’לוטי שהשאיר אותנו לעשר דקות האחרונות עם קבוצה אפורה לחלוטין. מזל שפדה נשאר במגרש.

אסנסיו מקבל פרס על זה שהוא הוכיח שהוא לא אדיש ושעדיין אכפת לו מדקות משחק.