הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

אל דאגה, אני לא דואג לפולני ואני לא כל כך מקבל את הדאגה שלך. הוא את השערים שלו יתן (הוא גם כבר נתן חח).

לא עוזבת אותי תחושת הפיספוס ואני גם שונא שנכסנו למשבצת הזו של “הפסדנו בכבוד” . דבר אחד בטוח. אם אני אוהד ריאל אני מודאג. הגרמנים נראה לי הסתכלו עליהם והחליטו לנצח כמוהם. ימח שימם.

מה בעצם מאחד אוהדים לקבוצת כדורגל? זהות: היסטוריה משותפת, שפה משותפת וכמובן מיקום גיאוגרפי. מה שחסר לי בבארסה של צ’אבי זה שפת הכדורגל של בארסה. יש לנו את השפה הכי יפה בעולם והכי טובה בעולם שהביאה אותנו לתצוגות הכדורגל היפות ביותר שהיו על הפלנטה הזו. אתמול (ובכלל מאז שצ’אבי הגיע וכמובן בתקופת קומאן האיומה) לא היה לזה זכר.

צ’אבי דיבר אחרי המשחק על כמה היינו יותר טובים, על כמה הגיע לנו לנצח אבל החמצנו כמו ילדים קטנים, ועל כמה הוא מתוסכל לרדת מהמשחק הזה בלי נקודות. הכל טוב ויפה, אבל ההחמצות מסתירות את העובדה שמול באיירן מאוד גרועה לא הצלחנו לשלוט במשחק במחצית הראשונה, גם אם היינו יותר מסוכנים, ואחרי ההפסקה - כשהם יצאו קבוצה אחרת לגמרי ראינו בליץ מטורף של רבע שעה.

דקה לפני הגול הראשון אמרתי למשה ויוסי שלא עלינו למחצית השנייה, ושצ’אבי חייב לעשות מהלך בזק ולהכניס את דה יונג ופאטי במקום גאבי וראפיניה. צ’אבי החליט לחכות עד שנספוג שני שערים בשביל להכניס את דה יונג, וזה נראה שאפשר להגיד שאייל צדק. צ’אבי לא מחזיק מההולנדי מקצועית. אין הסבר אחר. מהרגע שדה יונג נכנס למגרש באיירן כבר לא הצליחה לשטוף אותנו, והרגשתי שאנחנו יכולים לחזור למשחק. אבל אז דקה 80 צ’אבי החליט להוציא את בוסקטס ושוב פעם הפכנו לקבוצה נכה שלא יכולה לעשות שום דבר בהתקפה מסודרת (והאמת שגם לא בהתקפות מעבר מהרגע שדמבלה יצא).

קסייה לא ברמה של ברצלונה, אני מצטער. בטח שלא בתפקיד שלו כגאבי 2. גם גאבי 1 לא מספיק טוב, אז בטח לא גרסת העלי אקספרס שלו. ולמה זה חשוב להדגיש את זה? כי אני רוצה להמשיך לנקודה שנדב בטח לא יסכים איתי עליה - דה יונג כקשר אחורי. הבעיה הכי גדולה של דה יונג כקשר אחורי זה שאין לו דה יונג לפניו. הוא פשוט אומלל בכל פעם שהוא בעמדה הזאת, כי קסייה נמצא בטיזינאמוק ופדרי עדיין לא יודע איך לעזור לנהל משחק. גם בוסקטס היה הרבה פחות טוב עד שדה יונג נכנס, ובאיירן הצליחה לעבור את הקישור שלנו פעם אחר פעם, פשוט במחצית הראשונה ההגנה שלנו התמודדה עם זה די בקלות.

תראו את המיקום של הקשרים שלנו בגול של באיירן. את פדרי ביטלו במסירה הראשונה בינו לבין דמבלה, בוסקטס מדדה לו בחצי המגרש של היריבה, וגאבי רץ אל השחקן במקום ללכת לסגור את החור באמצע, מפספס אותו ואז סאנה רץ בדיוק לאותו חור. זה יהיה עוול גדול להאשים את גאבי בגול, כל העולם רואה שהוא לא מוכן להיות באנקר בהרכב בקבוצה שרוצה להתמודד על אליפות אירופה ורק צ’אבי ממשיך להתעקש במקום ללמד אותו לאט לאט מה קשר צריך לעשות, ואיפה הוא צריך להיות ממוקם. הוא כישרון גדול, אבל לא ברמת המסי והאינייסטה, מה הלחץ לתת לו כל דקת משחק אפשרית בגיל 17?

אנחנו חייבים מהפיכה בקישור, אחרת קבוצות טובות טובות מבאיירן יפרקו אותנו. הבעיה הגדולה ביותר היא שלא הצלחנו להנחית את סילבה. אין לנו קשר שיודע לנהל משחק חוץ מדה יונג, שאותו צ’אבי לא סופר בכלל, ובנוסף אין לנו בק אפ לבוסקטס שכבר לא מסוגל להיות נייד כמו פעם, וההולנדי שלפני רגע סגרנו על זה שצ’אבי לא סופר, לא יכול למלא את המשבצת הזאת כי אז הוא חסר מקדימה, והוא בכלל נמצא על הספסל.

המהפך צריך להתחיל עם גאבי לספסל, דה יונג לדשא ולהמשיך עם שיטת משחק אחרת בקישור. בינואר, או לכל המאוחר בקיץ הבא נצטרך לעשות קופה על קסייה, להנחית סוף סוף את סילבה, ולהביא קשר נוסף שיודע לשחק אחורי במקום/לצד דה יונג. אם צ’אבי לא ישכיל להפוך את הקישור לחולייה ברמה של ההתקפה וההגנה שכבודדות נראו לא רע אתמול, הוא באמת ימצא את עצמו בחוץ מהר מאוד.

הרבה אנשים יזכרו מהמשחק הזה בעיקר את ההחטאות. אני אזכור שהפסדנו אותו על ניהול משחק כושל של צ’אבי. גם ההחלטה שלו לעלות עם אלונסו יצאה בעוכריו, אחרי שהספרדי עזב את השמירה בקרן ונתן לשחקן שלו לנגוח חופשי באין מפריע. לא יודע אם זה עניין של חוסר תיאום, או סתם חוסר ריכוז, אבל נמאס לי לספוג כל משחק גול בנגיחה על המגן השמאלי. ראבק, תנו לבאלדה לשחק!

ומילה על תצוגת השופט. העבירה על דמבלה היא 100% פנדל. לא מבין למה לא היה רשום שזה בבדיקת VAR בכלל, ואם הייתה בדיקת VAR אני לא מבין איך לא הפכו את ההחלטה של השופט.

מסכים איתך על כמעט הכול, ולכן הלייק, אבל לדעתי אלונסו דווקא נתן משחק מצויין והרשים הרבה יותר מבאלדה, שרץ למעלה ללא חשבון ומשאיר שוב ושוב חורים מטורפים. לא הרגשתי הרבה זמן נוכחות אמיתית של מגן בצד שמאל, ואתמול זה הורגש.

לגבי צ’אבי, השחקן האהוב עליי בכל הזמנים, קפטן הקישור ודוכס הטיקי טאקה, אני חושש יותר ויותר שהוא הגיע לתפקיד לא מספיק מבושל, ובעיקר, מלא מאוד באגו וביטחון עצמי מופרז שלא בהכרח מוצדקים בשלב הזה בקריירה שלו כמאמן.

מקווה שאני טועה, או לחלופין שהוא ילמד ויתפתח מהר, אבל יש לי הרבה ספקות לגבי העתיד.

אם רק טן האך היה זמין דאז ואם רק צ’אבי היה מוכן לרדת מהסולם של אני מאמן קבוצה ראשית מכובד (בקטאר) לא מוכן להיות בבארסה ב/ עוזר מאמן, המצב היה יכול להיות מאוד אחר.

אני באמת לא מבין את המשפט הזה.

לא שלטנו מחצית ראשונה? במה מתבטאת שליטה?

אף אחד לא מוכן לתת קרדיט לבארסה על כך שבאיירן הייתה גרועה?

ברמות האלה רק התוצאה משנה.

אם אתה רוצה קרדיט שגרמת לקבוצה השנייה להיראות גרועה אז אתה בעצם שואף להיות חטאפה. ואני די בטוח שזאת לא השאיפה שלך.

מסכים אבל אתה קצת מנותק מהקונטקסט.
הטענות הם שמול באיירן גרועה ברצלונה עדיין לא הצליחה והטענה היא שזה לא מול באיירן גרועה אלא מול באיירן שיש מי שגרם לה להראות גרוע.

החזקת כדור, יצירת מצבים ע"י משחק מסודר, צמצום כמות המצבים של היריבה. בפועל היה משחק מרחבה לרחבה, הוא פשוט היה יחסית איטי, אז הוא לא הרגיש כמו משחק בליגה אנגלית. בגדול כל הדברים שבאיירן עשו בפתיחת המחצית השנייה ולא ידענו להתמודד איתם עד שדה יונג נכנס והרגיע את המשחק.

היינו מעט יותר דומיננטיים עד המחצית, זה בכלל לא דומה לשליטה במשחק. באיירן לא הייתה טובה ולא ידענו לנצל את זה, כי הקשרים שלך לא מתאימים לזה בכלל. גאבי הוא ילד כישרוני, אבל הוא עדיין ילד הניסיון הזה לזרוק אותו למים העמוקים כשהוא לא יודע לשחות יגמרו בסוף בטביעה. גם פדרי עדיין צעיר ולא יודע לנהל משחק, רק שהוא עושה הרבה דברים אחרים בחלק ההתקפי שיכולים לגרום לי לבוא ולומר “לא נורא, נשים קשר בונה משחק לידו, ויהיה בסדר”.

אני לא עוקב אחרי המון קבוצות חוץ מברצלונה. סיטי כי פפ, ופריז כי מסי. שתי קבוצות שיכתשו אותנו במרכז המגרש עם השלישייה שצ’אבי החליט לרוץ איתה. והקישור של פריז בכלל לא טוב, זה פשוט שעם שחקן כמו גאבי אתה בחיסרון מספרי ומסי יצטרך להתמודד מול בוסקטס בודד, שלא מצליח להחזיק משחק שלם כפי שראינו אתמול.

אני אישית לא מצליח להבין מצבים כאלה כמו הפנדל הברור ביותר שנעשה על דמבלה אתמול… באיזה עולם הואר לא שורק על עבירה כזאת? מי אלה ההזויים שיושבים שם מול המסכים?

רק אני חושב פה שגם לא הייתם כל כך יותר טובים מבאיירן במחצית הראשונה? היה משחק די שווה והגרמנים הגיעו למצבים שלהם גם אם לא השכילו להוציא מהם בעיטה למסגרת.
עם לבנדובסקי בצד הבווארי אתמול הייתם חוטפים חמישייה לדעתי.

לא, זה אחד הדברים שאני לוקח מהמשחק. לפני זה כתבתי פוסט ארוך יותר עם כל הדברים החיוביים שהיו.
אתה פרצת לדיון עם טענה שטחית של “רק התוצאה משנה”. אנחנו רוצים פה לדבר על המשחק, לא להתעדכן בתוצאה, את זה אנחנו יודעים גם ככה.
תאר לעצמך שאחרי כל איבוד נקודות של ריאל הייתי כותב בפורום שלכם שרק התוצאה משנה. היו סוקלים אותי שם.

אם אני אכתוב בפורום של ריאל שמגיע לנו קרדיט שגרמנו לסיטי/באיירן/ליברפול להיראות רע אחרי שהפסדנו 2-0 תבוא אתה לסקול אותי, אתה מקבל מעכשיו אישור ללא תאריך תפוגה לעשות כך.

“אם רק התוצאה משנה” לא צריך לפרשן ספורט או לכתוב טורי פרשנות או לכתוב דעות פה בפורום כי כל הודעה צריכה להסתכם בתוצאה ומי ניצח ובזה נגמר כל הסיפור.

ואם חטאפה תפגוש את באיירן מינכן תגיע לארבע מצבי הבקעה רק במחצית הראשונה (לא כולל הפנדל שלא נשרק) היא תהיה מאוד רשאית להרגיש שהיא שיחקה טוב ולהרגיש פיספוס .

לקחתם את זה לקיצוניות, הכוונה שקבוצה כמו ברצלונה לא יכולה להתנחם בכך שתקבל קרדיט על זה שגרמה לבאיירן לשחק גרוע למרות שהפסידה 2-0, זה מה שקבוצות קטנות עושות, להפסיד בכבוד וגרמנו להם להזיע.

אתם ברצלונה, לא גרמתם להם לשחק גרוע, הפסדתם את המשחק, אם אתם רוצים להפוך לחטאפה זה בסדר מבחינתי.

וגם כתבנו את זה בהרחבה קודם (לא תמצא מישהו שאומר לא נורא שהפסדנו כי נראנו טוב) אבל אתה בא משום מקום באמצע דיון ותופס נקודה שדמטרי כתב כתגובה לתגובה ארוכה של טל.

התגובה שלך פשוט לא רלוונטית לדיון שהתפתח פה.

(לא תוקף אותך, מנסה להסביר לך)

אז אני ראיתי את הדברים שכתבת במשפט הראשון וממש לא ראיתי משחק מרחבה לרחבה.
באיירן לא בעטה לשער במחצית הראשונה וזה לא כי היא שיחקה מול קונוסים אלא כי הקישור וההגנה צמצמה לה את כמות המצבים של היריבה ל0. ברצלונה לעומתה היו עם 3 הזדמנויות ודאיות לשער שהוחמצו (פדרי ו2 של לבנדובסקי) שהגיעו ממשחק מסודר ועוד חצאי הזדמנויות ומעלה שלא נוצלו.

אני די בטוח שהכוונה של דמיטרי הייתה לומר שזה דו כיווני. אי אפשר לקחת לברסה קרדיט על משחק טוב למרות ההפסד בטענה שבאיירן נראתה רע ולכן אי אפשר להתלהב מברסה, כי מהצד השני ברסה היא זו שגרמה לבאיירן להראות רע.
לא רואה בעיה להתנחם (יחסית) מהעובדה הזו. גם אני כאוהד ריאל יוצא הרבה יותר מעודד מהפסדים בהם שיחקנו כדורגל טוב מאשר הפסדים בהם לא שיחקנו כדורגל. כמובן שאעדיף לגרד ניצחון במשחק רע מאשר להפסיד במשחק טוב, אבל זו לא הנקודה.

אני לא כל כך מבין את העליהום על גאבי. הוא לוחץ הכי הרבה, סיפק הכי הרבה מסירות מפתח למשחק, הפעיל המון לחץ על הקישור של באיירן יחד עם פדרי ומנעו מהם לפתח משחק. גאבי הוא אחת הסיבות העיקריות שהצלחנו לייצר אימפקט כלשהו נגד באיירן במחצית הראשונה, וזה משהו לצערי שאנחנו לא מצליחים לקבל מפרנקי דה יונג שלפעמים משחק לאט מידי או נונשלנטי מידי. גם אתמול הוא פשוט בקלות מידי נדחק הצידה ועד שהוא החליט מה לעשות עם הכדור כל האופציות שלו הצטמצמו. משייכים אליו את הרגיעה של באיירן ולא בצדק. באיירן מרגישה יותר בנוח לחכות לטעות של בארסה וללחוץ אותה, אז לאחר שהיא כבר הובילה 2-0 היא לא ראתה סיבה להציב כל כך הרבה שחקנים קדימה. זה לא קשור לדה יונג זה קשור להנחיות של נגלסמן. מה שכן, חוץ מפדרי, לא דה יונג, גאבי או קסייה יודעים מה זה אומר להיכנס להיות השחקן השלישי שמשחרר את הלחץ.

מי שלצערי נחשף בחולשה שלו זה אראוחו שמאוד התקשה לשחק כשהכדור אצלו. כל פעם שברצלונה ניסתה למצוא דרך להרגיע את הלחץ של באיירן, המשחק הפסיק לרוץ לרוץ כשהכדור היה אצלו. זה היה כל כך בולט שצ’אבי מתישהו החליט לנסות להחליף בזמן משחק בין קונדה וראוחו וראה שגם שם האורוגוואי מתקשה לקבל כדור במצב בו יש עליו פחות לחץ מההתקפה הגרמנית.

על ראפיניה כואב לי הלב. הוא לא שחקן רע, הוא עובד קשה, אבל הוא פשוט היה חושך אתמול. מכל הניסיונות שלו מול דיוויס רק פעם אחת עבד לו הדריבל, וזה למעשה הביא למצב בו צד ימין שלנו משותק, ודמבלה לא מצליח ללמקסם את הדינמיות שלו כשהוא משחק רק בשמאל. גם אז זה הביא למצב בו הם בלית ברירה מחליפים אגפים כדי לנסות לשחרר קצת את דמבלה, אבל פשוט זה לא עבד.

עם כל הנ"ל, ברצלונה מובילה ב XG ברצלונה מובילה עם 2.30 אל מול 1.61. משמע, הגענו למצבים טובים אבל לא השכלנו לכבוש. זו לא איזו הופעת עליונות כזאת או אחרת של באיירן, ולצערי בדברים הללו טיטי צודק. “התוצאה משנה” לא כי הקשר של הפילוסופיה של המשחק כמו שהיא קובעת את הלך הרוח לגבי כל משחק, לצערי.

להגיד ש’שלטנו מחצית ראשונה’ זה עיוות מוחלט של המחצית הראשונה. לא שלטנו על המשחק בשום שלב. לא לחצי רגע ובטח שלא לחצי משחק. אם אתם יוצאים מרוצים מהמחצית הראשונה או במחשבה של ‘שלטנו’ אז פשוט שכחתם איך נראית ומרגישה שליטה.