הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

זכור לי שהיה פה בפורום פוסט שסקר את צ׳אבי בקטאר כשהוא רק מונה.
נכתב שם בין היתר על הכישלונות שלו בליגת האלופות של אסיה לצד השליטה הדומיננטית בליגה הקטארית.

מה שחורה לי כבר כמה משחקים זה פדרי שנראה גמור וכבוי. אולי בגלל שהוא לא מקבל מנוחה. יחד איתו הלך גם הברק האינייסטי שהוא הוסיף.
דווקא אין לי הרבה טענות להגנה למעט ביירין. עד החילופים היו לבאיירן בדיוק 3 הזדמנויות - 2 הגולים והמצב בסוף המחצית. 2 הגולים הם נטו על ביירין ששבר את הנבדל. הכל יתר ההתקפות של באיירן, מתפרצות ולא מתפרצות , ההגנה יכלה להתמודד.
שאפו גדול לבאלדה על משחק מצוין מול יריבה רצינית.

נכון שקשה למצוא מוטיבציה כשעולים למשחק חסר חשיבות אבל מאכזב לראות שצ’אבי לא הצליח להזיז עפעף לאף אחד מהשחקנים, לא בפתיחה ולא אחרי הפסקת המחצית. כנראה צ’אבי עדיין לא התנתק מלהיות אוהד אז כל האכזבה שלו מהמצב פשוט התבטאה אצל השחקנים במקום לנסות לשחק את המשחק שלנו וליהנות בלי לחץ.

אין הפתעות ממה שקרה בהגנה, במיוחד לנוכח הרביעייה הפותחת והעובדה שלצ’אבי באמת אין שמץ של מושג מה עושים כדי להגן כקבוצה. כרגיל פאניקה וכרגיל מדלגים על הקישור שלנו בקלילות, פערי הרמות פשוט עצומים ובאיירן בכיף שלה לא התקשתה להבקיע שלישייה בדיוק כמו ריאל - איפה עקומת הלמידה מיסטר?

אבל זה גם לא שבהתקפה היה משהו מיוחד. 0 בעיטות למסגרת! מול השוער השני שלהם, מול באיירן שלא הסתגרה לרגע ועשתה את המינימום. שום תוכנית התקפית, שום יצירתיות, הכל מקרי ונשען על איזשהו סיכוי שדמבלה כן יצליח להעביר מסירת רוחב מדויקת. פדרי ספק בעמדה לא נכונה ספק גמור כבר כמה משחקים וגם לזה צ’אבי לא מוצא שום פיתרון ורק מבלבל עוד יותר את מה שקורה.

אגב אין שום ערבות לכך שדווקא בליגה האירופית כן נצליח משהו. הרי זה השילוב של הליגה הספרדית הפח שלא מהווה מדד לכלום ורק גורמת לאנשים לחשוב שאנחנו נראים בסדר + רמת הקבוצות שעומדת להיות בשלבי הנוקאאוט באירופית + המוטיבציה החלשה הכללית של הקבוצה במפעל הזה.

לפחות מזל שמגיעה הפגרה עכשיו. זה פשוט זועק לכך שכולם כולל כולם זקוקים לחודש וחצי של שינוי אווירה וניעור רציני, אם בארסה רוצה ללמוד לשחק נורמלי בחצי השני של העונה.

לא הגענו למשחק. במיוחד לא במחצית הראשונה.

לדמבלה יש כישורים מצויינים וגם ללבה, אבל הם חייבים שחקן יוצר לידם בשביל שיגיעו למצבים קורצים ונוכל לנצל את החוזקות שלהם.

אמש, ללא שחקנים כמו פאטי או פראן, נראינו אבודים. באמת לא מבין מה עוד אתם צריכים בשביל להבין כמה פראן חכם ויודע להסתנן בין הקווים כמו סוכן חשאי ולהפתיע ולהביך את ההגנה. דמבלה לעומתו כל כך צפוי מראש, שאם קצת הכנה אין שום בעיה לנטרל אותו, במיוחד כשלצידו שחקן ההגנה המשלים הוא ביירין.

בחיי שלא הבנתי למה משה כל כך מתנגד לביירין. חשבתי שזה קשור איכשהו למוחצנות המביכה שלו כדוגמנ.ית. אחרי שראיתי אותו אתמול, עם כל חוסר התיאום שלו לקבוצה, עם המוגבלות בקריאת המשחק ועם חוסר היכולת לעשות הגנה ברמה בינונית אפילו, אני מבין את משה יותר טוב. כמות איבודי הכדור שאכלנו אתמול רק כי לשחקנים לא היה ברור שהולכים למסור להם הייתה מביכה וכואבת בעיניים. רובן של אי-ההבנות היו בין הצמד ביירין ודמבלה ממה ששמתי לב.

הייתי מעדיף לשחק בעשרה שחקנים ולא עם הדגנרט הזה, אבל למציאות לא אכפת ממני עד כדי כך.

ובינתיים קסיה חושך. אני עדיין מאמין שצריך לתת לו הזדמנות להכנס לעניינים ולהציג רמה (עזבו גבוהה, סתם שיציג רמה) אבל למה לעזאזל לתת לו הרכב פותח במשחק מול באיירן? באמת לא מבין את ההרכב המוזר שצ׳אבי פתח איתו אתמול. הרבה מהאשמה בהפסד המביך הזה היא עליו ולא רק על השחקנים.

המאמן שלנו הולך ומסתמן כמו מאמן ליגה ולא כמו מאמן של טורניר נוק-אאוט. אני מקווה שהוא יאכיל אותי כובעים בהקשר הזה, אבל בינתיים הוא והשחקנים מאכילים אותי בתירוצים.

אני לא מבין כמה משחקים קסייה צריך לשחק בשביל שנבין שהוא לא מתאים לברצלונה? באמת כמה יוסי? שישחק 100 200 300 משחקים ואז זה היה לגטימי להגיד שהוא לא מתאים לברצלונה? לא מבין את הקלישאה הזאת.

אני את מודריץ שונא ואוהב אותו באותה נשימה. שחקן כדורגל אדיר אישיות נדירה צנוע הכל, אבל לעזאזל בגלל שהוא הצליח אחרי שנה רעה אחת אז כל גרזן שמגיע לברצלונה אני שומע את הקלישאה “אבל מודריץ” לגביו כאילו פאקינג כל מי שראה באמת את מודריץ ידע שבסיסו הוא שחקן כדורגל איכותי שמתאים לריאל מדריד. אני שואל, כל מי שרואה את קסייה חושב שבסיסו הוא שחקן שמתאים ברצלונה? הוא יכול להיות טוב לקבוצה שצריכה איזה שחקן פיזי קשוח במרכז המגרש לא פוסל את זה ואין לי שום דבר אישי נגדו. אבל ברצלונה לא צריכה שחקנים כאלו. כמה שחקנים פיזים יגיעו לברצלונה ויכשלו בשביל שנבין סוף סוף את זה? אני אוהב את אלמיני כתבתי מספיק פעמים שהוא עושה עבודה אדירה אבל הוא פשוט סתם הלך על שחקן כי הוא בחינם וזהו.

ולגבי ביירין אין לי שום חוכמה מיוחדת או נבואה לגביו. פשוט לעקוב אחרי הקרירה שלו. במיוחד הסוף שלה ואז להבין שהוא לא שחקן כדורגל יותר. אני מבין למה השנה הביאו אותו, אבל שנה הבאה הוא צריך להיבעט החוצה לקבוצה אחרת, מצידי שיפרוש מכדורגל ויתחיל להתעסק במה שהוא הכי אוהב וזה להגדיר את עצמו בתור he/him בטויטר.

יוסייה
הנקודה שלי היא לא שקסייה לא יהיה מודריץ, כי זה ברור מאליו, כל מי שיש רבע בלוטת אונה אחת במוחו מבין את זה לבד, אלא שמודריץ קבע איזה קלישאה של השנה הראשונה… “גם מודריץ בריאל אכזב בשנה הראשונה אז בוא נחכה לשנה השנייה” , ברגע שראיתי את קסייה מול אלצה רץ כמו תרנגולת בלי ראש ומאתגר את השופט לחלק לו אדום הבנתי שזה שחקן שחושב עם השריר ולא השריר של המוח…

הוא לא שחקן רע בהכרח, פשוט לא שחקן שמתאים לקבוצה כמו ברצלונה. או מה שברצלונה רוצה להיות. ואני מצטער אם אני פוגע ברגשות של אוהבי הליגה האיטלקית פה, אבל אני מעדיף לתת לפבלו טורה דקות ולהאכזב מאשר לתת לקסייה דקות ולגלות שצדקתי מהדקה הראשונה לגביו.

כרגע אין לי אלא להסכים איתך, קסיה בשום פלאנטה לא יהיה מודריץ׳. במקרה הטוב הוא יהיה קשר בינוני.

אני לא נגד קשר בינוני מחליף בסגל, כי אתה לא יכול לשים שלושה מודריצ׳ים על הדשא ועוד שלושה על הספסל. אלו שעל הספסל ירצו לשחק או ללכת להוביל קבוצה אחרת כי הם ראויים לכך.

״קייטע״ בסגל שייתן מנוחה לשחקנים זה בסדר גמור מבחינתי. הצרה היא שכרגע קסיה אפילו לא מדגדג את הרמה של קייטע, וזה חמור מאוד. ולמרות שהוא בטוח לא יהיה מודריץ׳, להיות קייטע הוא יכול. אולי. מתישהו. בינתיים זה לא מתקדם לשם לצערי.

הצרה שלנו כרגע היא שאין לנו על הספסל שום קשר גדול, וזה בעונה שאמרנו עליה שיש אינפלציית קשרים. הדעיכה של בוסי, שכולנו קיווינו שימשוך עוד עונה, הגיעה מוקדם הרבה יותר מדי. בהינתן שהוא ישחק פחות ופחות, כבר אין לנו את הפריבילגיה של חילוף בין פרנקי וגאבי. שניהם על המגרש אם בוסי בחוץ. ופה נכנס קסיה למשוואה כמחליף ראשון וזו כבר צרה קשה במיוחד.

אני מקווה שצ׳אבי מריץ את טורה ברצינות, כי אם הוא שווה משהו אז אנחנו צריכים אותו כבר מהשבוע שעבר. יאללה שיתחיל לתת לו יותר דקות ויותר ביטחון ונראה אם הוא יכול לעזור לנו במשהו עם העונה הקשוחה הזו.

אני לא מאמין שאחרי כל הרכש שעשינו בקיץ אנחנו שוב חוטפים בפגרת נבחרות ומוצאים את עצמנו בחוסר של שחקנים טובים בהגנה ובקישור.

ברצלונה הייתה שונה מאוד מהקבוצה שבמינכן נתנה חצי שעה מצוינת. משחק נטול אנרגיות, דיכאון. אני חושב שהקהל שנשאר לעודד - זה יפה, זה מרגש, יש שיגידו שזה גם צעד מסוים לחזרה לטופ. אבל אני נגד שריקות הבוז לסרחיו בוסקטס וג’רארד פיקה. שנה-שנתיים רעות, אולי מחפירות, תלוי על מי מסתכלים - לא מכתימים עשור+. אגדות מועדון.

זו כן בעיה שקודם כל ברצלונה נכנעה כלל ללא מאבק, אפס בעיטות למסגרת זה לא מתקבל על הדעת. במהלך של הפנדל שנשרק ובוטל - כמה שניות קודם לכן כמעט ג’מאל מוסיאלה עשה 0:3. יש לי בעיה עם ההתבטאויות של צ’אבי שאמר משהו כמו ‘ניצחון בלי כדורגל יפה? - לא, אני לא רוצה’. וזו יהירות, זה טמטום, זה לגנוב דעת. גם ארבעה קשרים אתמול ועיבוי האמצע זה לא ממש ה-DNA הברסאי. אין לי תלונות אליו כמובן, גאבי במקום קסייה. הייתי אומר שזה אולי מתאים נגד קבוצות טופ אבל כמה כאלו כבר ברצלונה תפגוש? נגד ריאל בקאמפ נואו היא כן תוכל לשחק ב-4:3:3 הרגיל.

אתה צופה בדמבלה וכל פעם משוכנע שבמשחק הבא נגד קבוצת על זה יהיה אחרת. אתמול הוא שיחק קצת כחלוץ, ועדיין. הופעה גרועה. עובר שניים ובמקום לשגר (ובניגוד לוויניסיוס - הבעיטה שלו מרחוק כן טובה) - מאבד. באיירן מינכן מועדון עם סטייל וקלאסה, אני לא חושב שהם היו באים לשחק אגרסיבי. זו כן הייתה הזדמנות לתת לפאטי לשחק נתח משמעותי של דקות. כל נגיעה שלו בכדור זכתה לוואו מצד האוהדים…

אליפות+זכייה בליגה האירופית והעונה הזו כן תהיה טובה לדעתי. אבל ברצלונה צריכה לנצח יותר בשיניים ולהפגין אופי. או שהכל קל וחלק ויש 0:4, או ש…אכזבה גדולה. וגם בלאדה צריך לשחק יותר.

איך אומרים? לא דיגדגנו אותם. 0 בעיטות למסגרת, xg מקרי של 0.53, ומעט מאוד כדורגל. צ’אבי כבר במחצית השנייה החליט שאין טעם וחייבים לחשוב על ההמשך, אבל כרגיל, אלו המשחקים הללו שמפגישים אותנו עם המציאות.

בארסה לא נמצאת באותו מעמד עם הגדולות, בארסה עוד רחוקה מלהעמיד קבוצה גדולה, זה יהיה תהליך עמוק בהרבה רבדים, ואני גם לעיתים תוהה אם צ’אבי האיש הנכון למשימה, כי אידאלית הוא עדיף בבארסה ב’, שם הרעיונות התיאורטיים שלו יקבלו מרחב תמרון, לא כמו הלחץ המתמיד לנקודות בקבוצה הראשונה.

מילה גם על הלה ליגה. מדהים איך היא הפכה מהר כל כך לריאל ועוד 19, והפעם זה גם בא לידי ביטוי באלופות. הספרדיות הופכות להיות מה שהאנגלופילים תמיד צחקו שיהיו: קבוצות בינוניות שרחוקות ברמה מהיתר, זה גורם לך לחשוב על יחסי הכוחות בין הליגות האחרות. האם השחקן המתפתח ירצה ללכת ללייפציג או דורטמונד? או סביליה או ויאריאל? טבאס עם השנים הצליח לדרדר את הספרדיות לתהום שאני תוהה אם יצליחו לצאת ממנו. אני אפילו לא מדבר על השביתה. ספרד בבעיה.

נ.ב

אולי לאט לאט נצליח לבנות דור שיוכל לקחת אותנו קדימה. אולי זה עוד יקרה.

ריאל וברצלונה צריכות סופרליג.

גם אם קמה מחר סופרוליג זה לא יהפוך את ברצלונה לקבוצת טופ. זה לא שההמנון של הצמפיונס גורם לשחקנים צמרמורת קשה שלוקחת 100 ומשהו דק׳ (עם הפסקת המחצית ותוספת זמן) עד ההתאוששות.
כמובן שזה יעזור כלכלית להחתים שחקנים אבל עדיין לסיטי ופסז יהיה יותר כסף וברצלונה עדיין בבניה.

השנה הספרדיות כשלו בליגת האלופות , אבל בשנה שעברה הצליחו יותר. אל תקפוץ למסקנות בעקבות שנה אחת בלבד. הליגה הספרדית לא יותר חלשה מהליגה הפורטוגלית למרות שלפורטוגל יהיו 2 או 3 נציגות בשמינית.
הספרדית עדיין השניה בחוזקה באירופה.

טבאס לא דרדר את הליגה לתהום והליגה לא בתהום. הליגה האנגלית נסקה לשמיים והשאירה את כולם מאחור. תשווה את הליגה הספרדית מול הגרמנית, האיטלקית והצרפתית. מה היו יחסי הכוחות לפני 10 שנים ומה הם עכשיו.
לדעתי לה ליגה יותר מבוססת במקום השני עכשיו ממה שהיא הייתה לפני 10 שנים. זה לא תהום.

אתה צריך להשוות את לייפציג ודורטמונד לאתלטיקו ולבארסה. קבוצות שבקביעות מגיעות לליגת האלופות. סביליה וויאריאל זה אולי כמו ברמן ולברקוזן בגרמניה. אם אני כשרון צעיר, הייתי מעדיף את סביליה.
אם אתה מחפש ליגה שנכשלת, זאת האיטלקית. לפני 20 שנה הייתה ליגה הכי חזקה בעולם והיום היא מקום 4 וכדורגל משעמם. אני יודע שאינטר הדיחה את ברצלונה, אבל אני מעדיף להיות מודח מלצפות בכדורגל של אינטר.

זה היה צלצול השקמה למי שחלם בתחילת העונה שאנחנו נתחרה על כל התארים. כולל צ’אבי עצמו.
הכישלון בבניה הדרגתית לאורך השנים כוסה רובו ככולו על ידי פרעוש ארגנטינאי.
הוא היה הקשר הכי טוב שלנו, הווינגר הכי טוב והסקורר הכי טוב.
כל השאר נהנו מהפירות שלו ודאגו בעיקר לא לפשל, הוא כבר יעשה את העבודה.
אבל העובדות הן ככה;

1. אנחנו חלשים מאוד בפאן הפיזי, המון ילדים על המגרש שפשוט נדרסים על ידי מכונות גרמניות.
    זה הרגיש לי גם ככה במשחק נגד אינטר. פערים פיזיים גדולים, שנגד אינטר הצטמצמו בשל פער איכות הכדורגל של השחקנים.

2. ההגנה טרם התיצבה.
    ועם כל הרכש האדיר שנעשה, רצה הגורל ובשלבים המכריעים בעונה הזו -שהגיעו מהר מאוד- היינו בלעדיהם.
    עדיין חסר לנו מגן ימני נורמאלי ובצד השמאלי באלדה צריך עוד המון זמן וסבלנות. וכמובן החלמה מפציעות במרכז ההגנה.

3. בקישור יש לנו 3 כוכבים. לכאורה.
    בפועל המבוגר האראי הוא בן 22, הכוכב המהולל ביקושי בן 20(?) והדינמו שלנו ילד בן 17. אני חוזר, 17!
    שלושתם צריכים לרוץ יחד מנימום שתיי עונות עד שאנחנו מתחילים לקבל צורה של שחקנים שיכולים אולי לשחק ברמה הזו.
    כרגע הם לא יכולים להתחרות באיכות ונסיון של הגרמנים, בטח ובטח לא מודריץ’ וקרוס.

4. בהתקפה גם כן, לבה שחקן אדיר אבל בשלהיי הקריירה, וצמד הווינגרים לא סקוררים. פשוט לא.
    סט יכולות מדהים, אבל לצערי זה לא כולל קבלת החלטות טובה וכיבוש שערים.
    מצד שני, צמד המחליפים שלהם זה פראן בן ה21 ופאטי בן ה19.
    טרם הבשילו למשהו שמתקרב לרמה ששואפים אליה.

ישנו חטא קדמון שצ’אבי עשה וזה שהרים את הרף ציפיות שלנו לשמים וגרם לנו להאמין שזה באמת אפשרי.
מצד שני הוא לא היה יכול לשדר אחרת.

תנו לבנאדם לעבוד ללמוד ולטעות ושוב ללמוד… זה ישתלם בסוף.

מצד שלישי, במינכן היינו טובים מבאיירן כשעוד היה על מה לשחק והם העמידו הרכב חזק.
זה מרגיש לי שיש שחקנים ויש פוטנציאל, אבל זה לא מספיק קונסיסטנטי. יש יותר מדי עליות וירידות, והירידות גדולות מדי.
היה גם הרבה מאוד חוסר מזל. פציעות של כל הבלמים המובילים וטעות שיפוט קשה במילאנו. אם לא הייתה הטעות הזאת, או שאחד מבין קונדה\אראוחו לא היה נפצע, כנראה היינו עוברים את שלב הבתים לפחות.
אנחנו קבוצה בבניה, לא מוצר מוגמר כמו באיירן. אני מקווה שהעונה הקבוצה תתגבש, בקיץ חלק מזוללי משכורת יעזבו והקבוצה גם תבריא כלכלית, יהיה חיזוק נקודתי איפה שצריך .
אבל זה גם יכול להתפוצץ, לאנשים אין סבלנות והלו"ז צפוף מאוד.

אגב, אפרופו מה שכתבתי בסעיף הראשון על הפאן הפיזי, אני רואה עכשיו באתר של ברצלונה שצ’אבי סומונס מדבר בדיוק על הדבר הזה, שבברצלונה עובדים רק על טכניקה בזמן שכשעבר לפאריז עובדים המון בחדר כושר.
אני מאמין שגם בבאירן -שכבר ראינו מה עשו עם קוטיניו ואחרים- ובכלל בכל הרמות הגבוהות משקיעים המון בחוזק הפיזי.

איך יכול להיות שאנחנו כארגון ספורט עצום כל כך מפגרים מאחור?

אני אוהד פשוט, לא איש מקצוע, וראיתי את זה בבירור (מאמין שעוד רבים כמוני ראו).
איך ההנהלה המאמנים הצוות המקצועי ועוד רבים לא רואים את הפערים ועובדים על זה?

זה צלצול השכמה להזויים חסרי חיבור למציאות. כסף והשקעה אף פעם לא הבטיחו תארים, תסתכלו על יונייטד. מי שחשב שזאת המשוואה תקוע בלופ לא קשור לכדורגל.

ברצלונה זה מועדון בבנייה. אני רואה עכשיו הרבה עכברים שיוצאים מהחורים לחגוג על הדם, ויש לי דבר אחד להגיד-לא מאיימים על זונה עם זין. Bitch please, אנחנו ברצלונה. אף פעם לא היינו עם מנטליות של מס’ 1 ואין לי בעיה עם זה, חלק ממה שאהבתי במועדון הזה זה תחושת האנדרדוג בייחוד בזירה האירופאית. אז נהיה בליגה האירופאית, מה כל הבכי? זה לא שלא היינו שם. מה עדיף לעלות לנוקאאוט ולקבל 8 מבאיירן? אנחנו לא שם. לוקח זמן להיות שם.

חלק מהקסם והגדולה של פפ ואותה קבוצה, זה שכולם חשבו שזה מה שיהיה. קבוצה בבנייה. לא חווינו את זה, חיינו בסרט שככה זה אמור להיות, שזה הנורמה. זאת לא. זאת לא הנורמה של ברסה. תעריכו את התקופה ותקבלו את זה שתהליכים של בנייה בכדורגל לוקחת זמן. אם המחיר שלה זה להיות בליגה האירופאית, אז אני בסדר. לפחות לא נרד ליגה כמו את’.
הגיע הזמן להיפרד מאותם סמלים שעשו את המועדון למה שהוא היה במשך עשור. בוסקטס כבר מבין שהוא לא שם ולא סתם הוא לא מוכן לחתום על חוזה חדש.

לגבי המשחק, קיבלנו את הכאפה שהיינו צריכים. הליגה זה הלחם והחמאה שלנו, ואנחנו מועדון רעב בלי הרבה אוכל. זה מה שיש כרגע ואני האמת רואה בזה את הטוב-שיעבדו את חיבור, שיבנו את הזהות ואת השלד של המועדון לשנים הבאות בלי לחץ. אין לי ספק שנחזור להסתכל על ריאל מדריד בעיניים מלאות רחמים וחיוך מרוח על הפנים.

ההרכב של צ’אבי לא היה טוב, הוא זנח את המשחק שלנו מתוך חשש וקיבל על זה בראש. או שתסתכל להם בעיניים או שתרד לאירופאית. הוא ילמד.

רוב הפחד הוא מהעניין הכלכלי.
השאלה אם היה דחוף להביא את ראפיניה ב60 מיליון ואת פראן ב55 אם לא בשביל הצלחות מיידיות.

אבל חוץ מזה מסכים איתך לגמרי.

השאלה היא מתי נראה כבר בנייה. ברגע שזה יקרה אני אירגע.

ליאור אני יודע שאתה פולני 100% ותמיד יהיה לך משהו רע להגיד, אבל אתה באמת לא רואה שינוי מהקבוצה של קומאן? בשום פרמטר?

האמת שאני מתקשה להגדיר/למצוא פרמטר שבו יש שיפור משמעותי וניכר לעין… אני מניח שהשיפור העיקרי הוא צבירת נקודות מול קבוצות חלשות בליגה אבל קל גם להסביר את זה בסגל יותר איכותי…

אולי אני מגזים… אתה יכול לתת לי דוגמאות איפה אתה רואה ית השיפור?

כן, גם אני קראתי את זה בספורט, ושאלתי את עצמי, מאיפה לו לדעת?
הבחור לא רק שלא שיחק בבארסה, הוא גם לא שיחק בבארסה ב’. עזב אותנו כשהיה בן 16.
זה היה לפני 3 שנים. המאמן עוד היה קיקה סטיין.
גם אם הוא לא שיקר בשביל כותרות, אין לזה שום קשר לבארסה הנוכחית.

אנחנו רצים הרבה יותר תחת צ’אבי. כבר אין את ה 100 ק"מ למשחק כמו עם וולוורדה, כעת רצים 110-120 ק"מ למשחק ולא נופלים בזה מהיריבה. קומאן התחיל להריץ שחקנים קצת יותר, אבל צ’אבי המשיך.

עריכה: בדקתי את המשחקים מול באיירן, כי הם ה role model בשבילי.
ב 2020, ב 8-2, בארסה רצה 99 ק"מ, באיירן 108.
ב 22\21, בשני המשחקים הקילומטראז היה 118-114 ו 120-111 לטובת באיירן. שני המשחקים נגמרו 3-0.
ב 23\22 במינכן זה היה 120-119 ובקאמפ 121-118. זה כבר כמעט שוויון ועליה של 20% בשנתיים.
מול אינטר בארסה רצה 124 ו 126 ק:מ.