הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

דמיטרי, זה לא רק בכושר המשחק, אלא בכח פיזי.
השחקנים רכים מאוד, ביירין, באלדה, בוסקי, דהיונג, פדרי, דמבלה, פאטי… כולם רכים מאוד מאוד.

לא מסכים לגבי פדרי ודה יונג, מסכים לגבי השאר.
אבל זה במגמת שיפור ברורה.
היום זה לא מה שהיה לפני שנה ובטח לא מה שהיה לפני 3 שנים.

יש סטטיסטיקה שבודקת כוח פיזי? Duels won אולי?

קודם כל אני רואה משחק מסודר ולא הרמות סתמיות, אני קורה כניסות של שחקני אמצע לתוך הרחבה, אני רואה משחק אגפים מסודר, אני רואה קישור שמנסה להשתלט על המשחק ולהכתיב את הקצב, אני רואה מחוייבות והתלהבות שלא הייתה אצל קומאן.

והכי חשוב, אני רואה משחק לחץ.

פה ושם יש משחק מסודר, פה ושם לחץ, פה ושם נסיון להכתיב קצב אבל שום דבר עקבי. לא ממשחק למשחק ואפילו לא בתוך המשחק עצמו. אני כן רואה שיפור משמעותי במשחק האגפים.

להיות יותר טוב מקומאן זה לא באמת מדד. מה שאני רואה זה ששנה אחרי שהגיע צ’אבי עדיין מחפש זהות לקבוצה ועדיין לא מצא אותה. כדי להיות בבניה צריך תוכנית אדריכלית ודווקא שם לתחושתי האדריכל כושל. כשאין תכנית סדורה גם הפרטים זולגים מבין האצבעות.

ליאור ידידי, הספינה לפני רגע עמדה לצלול למצולות, עכשיו מייצבים את הספינה, מעיפים עודף משקל וקונים ציוד חדש. אתה לא יכול לצפות לעבור מספינה שוקעת לנושאת מטוסים תוך שנה. זה לא יקרה.
בטח כשאין כסף.

זה לא דומה למצב אליו גווארדיולה הגיע, הוא הגיע לקבוצה כבויה מנטלית אבל עם סט שחקנים ושלד ברמה הכי גבוהה שיש שרץ יחד כבר כמה זמן.

לצ’אבי אין שלד, הוא בונה אחד חדש ויקח זמן לזה.
סלבנות.

מדרון חלקלק

בארסה מתרסקת באירופה. שוב.

שוב השפלה, שוב הדחה מליגת האלופות, ושוב שליטה אפסית.

מה3-0 ההוא ברומא, שחקני ברצלונה לא מצליחים להתרומם באירופה, לא מצליחים לשחק באמת מול קבוצה גדולה ולהתגבר על הפחדים שלהם.
כמועדון, אם הם לא יעשו צעדים דרסטיים, זה לא משנה את מי הם יחתימו, הכישלון יחזור שוב ושוב.

אז מה לדעתי אפשר לשנות?

1. הפרות הקדושות – פיקה, בוסקטס, ג’ורדי אלבה וסרג’י רוברטו, חייבים ללכת ויפה שעה אחת קודם.
    למנות את אראוחו לקפטן ראשון וטר שטגן לקפטן שני. צ’אבי צריך ללמוד להגיד לחברים שלו בצורה יפה להתראות ולא להתבייש. נכון שכרגע הוא מספסל את פיקה וג’ורדי, אבל זה אחרי שפיקה הציג יכולת מזעזעת מול אינטר, והוא עדיין מקובע על בוסקטס. מעבר ליכולת המקצועית שלהם, המנטליות שלהם ברצפה, והם גוררים אחריהם את הצעירים הרעננים שיכולים להרבה יותר, וכבר לגמרי מוכנים לקחת את המושכות.

2. מנטליות- בארסה צריכה לשים הרבה כסף, אם לא את כל הכסף על פסיכולוגים הכי טובים בתחומם בעולם, על שיחות בוקר ולילה, ועל כל דבר שיכול להרים את המצב רוח והאנרגיה של השחקנים מהקרשים. הם מגיעים למשחק חשוב באלופות ומשתתקים. הם סופגים שער אחד ומאבדים את זה, לא מנסים להגיע לעבר תיקו. חייבים לעבוד איתם על זה לפני הכל.

3. מגן ימני – להתמקד בעמדה הזו ולהשקיע בה את כל המאמצים האפשריים בינואר או בקיץ. כמה כסף שאפשר, ושחקן איכותי. לא פלסטר בחינם. כל קשר בין ביירין לכדורגל מקרי בהחלט, סרג’י רוברטו מאוד פציע וגם לא ברמה, ושאר ה"חלטורות" שצ’אבי מפעיל על העמדה עובדות לזמן קצר מאוד. הגיע הזמן לשפר את זה אחת ולתמיד. (זה גם משפיע באופן ישיר על יכולת המשחק של דמבלה).

4. רצף ותיאום – המון פעמים משחקים צירופים שונים של שחקנים. נכון, בהגנה זה נכפה עלינו בעקבות הפציעות אך אין סיבה לא לגבש שלישיית קישור מעתה והלאה. השחקנים לא מתואמים, כל משחק עולה הרכב עם נסיונות חדשים ויש בלבול רב (ראו ערך ההרכב מול באיירן).

5. קסייה – אם הוא לא יקבל דקות, ולא בעמדה המתאימה לו – הוא לא יפרח. אני לא חושבת שאפשר לשפוט את השחקן על סמך המעט שראינו.

6. ציפיות גבוהות – מי שלא מספק את הסחורה, צריך ללכת. ההתעקשות של צ’אבי על דמבלה לא ברורה לי. יום אסל, יום בסל ו-90% מהימים אצלו הם בסל. גם כשהוא נותן משחק טוב, זה לא תמיד מגובה בתוצאה, שזה הדבר הכי חשוב בסוף.
    אנסו פאטי וקסייה חייבים לקבל יותר הזדמנויות.

7. צ’אבי- דעתי המרכזית והברורה היא שגם אם העונה תסתיים בכישלון מוחץ, צ’אבי חייב להישאר. בשם ההמשכיות ובגלל העובדה שאני לא חושבת שיש מישהו שיוכל לעשות עבודה טובה יותר כרגע ולהשקיע בבנייה הארוכה של הקבוצה הזו. צריך סבלנות, והרבה. אני כן חושבת שהוא עושה החלטות שגויות, והרבה מאוד טעויות בניהול המשחק. הייתי שמחה שיפסיק להגיד “אם לא יגיעו התוצאות, מאמן אחר יגיע” ושיתמקד בלקבל החלטות ממשיות ואמיצות שישנו את המצב שבארסה נקלעה אליו. גם הוא אגב, חייב פסיכולוג.

איך בארסה תצא מהתסבוכת? בקרוב המונדיאל ואחריו יכולים להיות חיסורים משמעותיים. צוות המועדון צריך להזכיר לשחקנים יום יום שיש עוד הרבה תארים שאפשר לזכות בהם ולדאוג שכולם יהיו במקסימום שלהם. ולאחר שכולם ירימו את הראש, צריך להתחיל לשנות דברים.

אי שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות.

צ’אבי כבר מספיק זמן בברצלונה, הוא בנה את הקבוצה הנוכחית וקיבל המון שחקנים שהוא ביקש, התוצאה -

1. התקפה חדגונית לחלוטין הבנויה על פעולות אישיות וגאונות של הפולני.
  2. משחק הגנתי קבוצתי חלש להחריד.

אפשר לטעון ולתרץ הכל חוץ מקבוצה שלא יודעת לעשות הגנה קבוצתית ברמה הנאותה, זאת העבודה הראשונה של מאמן, הקבוצה צמריכה לדעת לעמוד נכון, לסגור נכון ולנוע נכון, לא משנה אם השחקן הוא הכי כישרוני בעולם או שחקן מליגת העל שלנו, מאמן צריך להעמיד קבוצה שיודעת להגן כקבוצה.
אתם באים כל פעם לביירין ולרוברטו שלא סגרו את זה ולא סגרו את ההוא, אבל איך פעם אחר פעם במשחקים הכי חשובים של העונה המגינים המושמצים שלכם מוצאים את עצמם מול סילונים כמו מאנה ווניסיוס באחד על אחד עם חצי מגרש מאחורה פנוי לחלוטין ? מה מצפים מביירין או רוברטו במצב הזה ? איפה כל הקבוצה שאיפשר מצב כזה ששחקן משוחרר לחלוטין לתת מסירת עומק די פשוטה שמשאירה את מאנה ווניסיוס מאחורי ההגנה עם חצי מגרש פנוי ?

אתם לא מצליחים להפעיל לחץ אפקטיבי ולא מצליחים להשתחרר מלחץ עם הנעת כדור, פרנקי שיורד אחורה ועובר 2 שחקנים כדי להוציא התקפה זאת לא הנעת כדור ולא שיטה שאתה עולה איתה מול ריאל ובאיירן.

בגלל שאתם תוקפים לא נכון ובונים על הברקות של שחקני התקפה שרובם טפשים כל איבוד כדור מוצא אתכם בעמדות לא נוחות כדי ללחוץ להשיג את הכדור ו/או לחזור מספיק מהר לעמדות הגנתיות.

כל הנ"ל זה עבודה של מאמן, זה הא’'ב של עבודה של מאמן וצ’אבי נכשל פעם אחר פעם, נראה שיש לו עוד הרבה מה ללמוד והרבה מה לשפר כדי שיתאים לאמן קבוצה ברמה שברצלונה רוצה להיות, הוא חייב להשתפשף ולצבור ניסיון במקומות אחרים וגם אז אני כבר לא בטוח שיצא ממנו מאמן גדול כפי שאתם מצפים ממנו.

כל המגרעות שלכם ושל צ’אבי כמעט ולא באות לידי ביטוי בליגה כי הקבוצות הם פח אשפה, יש את לבנדובסקי שעם סיבוב על חצי מטר מטעה ומשכיב 2 בלמים ושוער ואז בועט לשער מה שפותח את המשחק לדמבלה ואחרים, בצד השני יש את טר שטגן בעונה נהדרת שמנע כמה וכמה מבוכות מצ’אבי והקבוצה שלו.
אבל כשמגיעים לשחק מול קבוצה אמיתית עם מאמן וסגל טובים מספיק שבצד השני יעמדו נכון וברצלונה כבר תתאבד לבד, לא צריך אפילו להתאמץ יותר מדי, רק לעמוד נכון ולנצל את הבורות.

בקיצור, אני לא כ"כ מחזיק מצ’אבי כמאמן כבר תקופה לא מעטה, כשהגיע והעיר את הקבוצה הכבויה של קומאן חשבתי שהוא יצליח, אבל ככל שהזמן עובר אני משתכנע עוד ועוד שצ’אבי המאמן לא יזכיר את צ’אבי השחקן.

והרי לנו שתי נקודות על הספקטרום: דעתו של טיטי, ושל אוריין (טוב לראות שחזרת לכתוב) לגבי צ’אבי. אני מניח שרובנו יכולים להסכים על אחוזים מסויימים מכל מה שכל אחד כותב כי האמת היא איפשהו באמצע כשזה נוגע לצ’אבי ולפרוייקט הזה.

היחס שלי כלפי צ’אבי נהיה מאוד אימביוולנטי עם הזמן. אני כן רואה נקודות חוזק ספציפיות אצל צ’אבי:

1. נוטה להתאים את הטקטיקה שלו בהתאם ליריבה (שינויי מערכים, ומצ’אפים).

2. יודע לעבוד ברמה האישית עם השחקנים.

3. בא עם רעיונות תיאורטיים לא רעים.

מנגד, יש לו נקודות חולשה מאוד בולטות:

1. היעדר תוכנית ב’ ו"חילופים מהבית"- חילופים קבועים, בדקות קבועות שלא משנים הרבה את מה שקורה במגרש.

2. עדיין מסתמך מאוד על יכולת אישית של השחקנים שלו, ומתקשה להוציא את המקסימום מחלק מהשחקנים שברשותו.

3. הוא עוד מתקשה להתמודד במצבים שהם לא אידאליים.

אני אישית תוהה אם הוא באמת יסיים את העונה או לא, כי גם הראיונות שלו וגם מפגן התמיכה שיש לו מההנהלה מצביע לזה שהמעמד שלו לא איתן כמו שהיינו חושבים, ולאפורטה כבר ידוע בתור אדם שכשהוא רואה שהוא צריך לחתוך בבשר החי, הוא עושה זאת. הבעיה היא שבלי צ’אבי נראה שהפרוייקט מאבד משמעות, ועדיין יש דרך להתוות בו. אידאלית, הייתי נותן לצ’אבי תפקיד בלה מאסיה לפני שהייתי נותן לו לאמן בקבוצה הראשונה.

לדעתי, צ’אבי נחוץ מאוד לברצלונה כמועדון, אבל אני לא בטוח שדווקא בתפקיד כמו מאמן בקבוצה הראשונה. אני חושש שאם צ’אבי יעזוב,זה גם יסיים את דרכו במועדון ככלל, ואז הפרוייקט של בארסה, בו הקבוצה הקריבה אחוזים ואת העתיד שלה הולך לפח. העבודה היא משמעותית עמוקה יותר בכל הנוגע למנטליות, תיאום ושימור שיטה, ולצ’אבי יש מה לתת פה.

רק שיהיה ברור, זה לא שאני חושב שהכל שלילי אצל צ’אבי, כמובן שיש גם דברים חיוביים ושינויים לטובה שהוא עשה, רק ציינתי את 2 הבעיות הכי גדולות בברצלונה שלו שלדעתי האישית הם אשמתו האישית של צ’אבי כמאמן.
הסגל שהוא קיבל יש לציין היה חלש מאוד, גם הסגל הנוכחי למרות הרכישות רחוק מלהיות שלם כדי שיתחרה ברמות הבאמת גבוהות וצ’אבי עצמו הגיע בזמן הכי קשה והכי לא מתאים למאמן צעיר ומתחיל.

לא יודע אם הייתי מספיד אותו כל כך מהר, אבל ברור שצ’אבי הגיע מוקדם מידי, ושהוא שחצן מידי. לא הסכים להגיע לבארסה ב’ להשתפשפות כי זה לא לרמה שלו ולי מרגיש שהוא הרבה יותר מידי בוסרי. אידיאלית, הייתי שמח שילך לטייל קצת בעולם וללמוד על אימון כמו פפ, יעביר קצת זמן באיזו קבוצה דרג ב’-ג’ באירופה עם פחות לחצים ואז יחזור.

אני עדיין חושב שיש לו פוטנציאל להיות מאמן מעולה. התבאסתי מאוד שפספסנו את טן האך.

בהמשך לזה - עם כל הכאב שבדבר, הדיבורים עכשיו על החזרת מסי הם טעות אחת גדולה מבחינתכם. נכון שהגיעה לו פרידה הרבה יותר יפה, וגם יכול להיות מאוד שאם יחזור הוא יצליח למשוך ולהרים את הרמה המקצועית שלכם לעוד שנה-שנתיים. אבל זאת תהיה עלייה לצורך הירידה.
כמו שאמרת, על-מנת לכוון את הפרוייקט הזה בכיוון הנכון, אתם חייבים להשתחרר מכבלי העבר המפוארים אך משתקים, ולהתקדם הלאה.

רציתי לעשות לייק לתגובה, ואז זה.

שחקן כל כך טיפש שאולי מתאים לככב בליגה האיטלקית, אבל כמו שיוסי אמר - בשיאו אולי יהיה תואם קייטה. לא תודה.

כשפפ אמר ואומר את זה כולם מגחכים - הרי מי יפטר את המאמן הגדול בהיסטוריה? אבל כשצ’אבי אומר את זה טוענים שהוא לוזר. שניהם מודעים לעובדה שבמועדוני הצמרת צריך להביא קבלות, ואם אתה לא מביא אותן אז יביאו משיהו אחר במקומך. גם אם קוראים לך קאפלו והבאת אליפות, גם אם קוראים לך אנצ’לוטי והבאת צ’מפיונס. מוריניו היה אחד המאמנים המעוטרים בעולם, ומאז הוא מפוטר ממקומות בקצב רצחני כי הוא פשוט לא מצליח לשחזר את ההצלחות שלו.

אם צ’אבי היה בלונדיני מהולנד ההאשטאג #XaviOut היה כובש את הטוויטר אחרי המשחק אינטר. לא מתחייב איזה מהם. כמו שיובל אמר, צ’אבי שחצן. מאוד. הוא לא הסכים להגיע לבארסה ב, כשהוא טוען פעם אחר פעם שהוא מוכן לקבוצה הראשונה ויכול להגיע להישגים. בפועל הוא הודח מאירופה 3 פעמים בפחות משנה. סירובו להגיע לבארסה ב היה מעין הצהרה - לטעמו הוא טוב מפפ, שכן האחרון עבד שנה שלמה בבארסה ב והבין את יסודות המשחק שהוא רוצה לרוץ איתם בקבוצה הבוגרת. כבונוס הוא פגש את בוסקטס ופדרו שהפכו לחלק מההרכב שלו בשנים שלאחר מכן. צריך לשפוט אותו לפי זה.

בניגוד לנדב, אני כן חושב שצ’אבי יסיים את העונה. מה שכן, אני מקווה שלאפורטה יתחיל להכין את המסמכים לג’אזרדו. שלא נפספס אותו כמו את טן האח. לטעמי צ’אבי יצטרך להביא אליפות או ליגה אירופית כדי להישאר, כי הכדורגל שהקבוצה שלו מציגה פשוט לא מספיק טוב, ובאירופה אנחנו אחרי קטסטרופה שנייה ברצף.

בכל אופן, תמשיכי לכתוב. זה מבורך.

עם סכומי הכסף שפריז מתכוננים לשפוך כדי להשאיר את מסי, עם העובדה שסיטי התחילה לגשש בסביבתו של מסי ועם איך שברצלונה נראית כרגע - לא יודע אם מסי בעצמו ירצה לחזור. רק היום אנשים מתחילים להבין עד כמה כדורי הזהב של 2019 ו2021 היו מוצדקים.

אני לא יודע אם זה ממש ככה.
פפ הגיע לבארסה ב’ תחת בוגרת שבעה אבל לא מפורקת. הם איבדו אליפות אבל לא היו קרובים למקום 9 כשפפ בא לאמן את קבוצת המילואים.

אולי בסיטואציה אחרת היה לצ’אבי מה לחפש בבארסה ב’, אבל לא במצב שנוצר כשהעיפו את קומאן. היה דרוש לנו מאמן לקבוצה הראשונה, זו הסיבה הרי ששלפו את צ’אבי מקטאר, לא?
והיה ברור שצ’אבי גם הולך להתגלח על הזקן שלנו תוך כדי שהוא ינסה להציל אותנו. ידענו שהוא עוד לא מוצר מוגמר, אבל זה לא שהיו אופציות אחרות טובות יותר בשוק.

אז אני לא חושב שזו הייתה שחצנות, המצב החיצוני לא ניתן להשוואה כאמור.

בארסה ב’ הוצעה לצ’אבי בקיץ. הוא סרב בטענה שהוא רוצה להגיע ישר לבוגרת, אך לאפורטה החליט שהוא לא מוכן והעדיף להישאר עם קומאן כדי להעביר עונה. אנחנו זוכרים איך זה הסתיים, וברגע שצ’אבי הגיע אז היה ברור שהוא הולך להתגלח עלינו. אבל מבחינתי הוא קיבל את הזמן שלו עונה שעברה.

• בתיקו הביתי מול בנפיקה שהעיף אותנו דה פקטו מהאלופות אף אחד לא האשים אותו.

• בהפסד באליאנץ ארנה שהעיף אותנו על הנייר מהאלופות אף אחד לא האשים אותו.

• בהפסד בהארכה בקלאסיקו בסופרקופה אף אחד לא האשים אותו.

• בהפסד בהארכה בסן ממס בגביע אף אחד לא האשים אותו.

• בהפסד לפרנקפורט כולם יצאו על הקהל והוא יצא נקי.

אבל זו הייתה עונה ראשונה, וכולנו התלהבנו מה4-0 בקלאסיקו. נתנו לו את הקרדיט על החודשיים הגדולים וויתרנו לו על שאר הזמן בו הקבוצה נראיתה מחריד. העונה הזאת הוא צריך להישפט כמו כל מאמן אחר ואני חושב שגם הוא מבין את זה, אחרת הוא לא היה מתבטא כמו שהוא מתבטא.

זה נחמד לדבר על זה שהסגל שלנו לא מושלם, אבל יש אולי 10 קבוצות באירופה עם סגל יותר טוב מאיתנו. זה אומר שהיינו אמורים להגיע לרבע גמר, אלא אם אנחנו נופלים על סיטי/פריז. אני לא חושב שברוז’, פורטו, טוטנהאם, ספורטיג, לייפציג, או אפילו דורטמונד, בנפיקה ואינטר שהדיחה אותנו, היו מסרבות להחליף איתנו סגלים. אולי נאפולי וצ’לסי. אני לא סגור על זה.

הסגל שיוצא לפלזן -

קונדה ואריק בחוץ, גם לבנדובסקי ובוסקטס. רוטציות מבורכות.

אחומאש, קסאדו וסאנז נכנסו לסגל.

ממפיס וכריסטנסן ייעדרו גם פה, יחד עם רוברטו ואראוחו.

חוסך לכם מחר את התסריט הקבוע: פבלו טורה פותח בהרכב → ההרכב מלא בשחקנים שלא שיחקו מעולם זה עם זה → פבלו טורה לא מבריק כי אין לו עם מי לשחק → בסוף המשחק כולם קוטלים אותו ולא מבינים מה בארסה מצאה בילד הזה ולמה היא מייבשת אותו אצלה.

לא משחק שאמורים ללמוד ממנו על היכולת האמיתית של אף אחד שישחק, אבל אחלה משחק להפשיר קצת שחקנים ולתת לחבר’ה מבארסה ב’ להרגיש את הדשא בקאמפ נואו. הייתי נותן גם לאינייאקי פנייה את הקרדיט, לקראת גביע המלך בינואר שבו בכל מקרה נצטרך אותו.

רק אתקן שהמשחק בצ’כיה

אייי התבלבלתי מרוב ששיחקנו יותר מידי בקאמפ נואו במשחקים האחרונים :slight_smile: לא נורא, גם רק לשמוע את המנון ליגת האלופות (נהיה מצרך נדיר) לא יזיק לחבר’ה הצעירים

רגע, פבלו טורה זה לא רק בשביל להעביר פתקים לפראן טורס?

אני לא רוצה לראות הרכב בארסה ב’ מחוזק בגאבי. אני רוצה לנצח. אחרת יזכרו לנו את ההפסד הזה 10 שנים ואף אחד לא יזכור מה היה ההרכב.
מעדיף להריץ את קסיה, ביירין, ראפיניה, אלבה, טורה, ולא את השחקנים שלא יתרמו לנו כלום העונה.
אני רוצה גם את ה 2.7M יורו על הניצחון.

פבלו טורה זה כדי שלצ’אבי יהיה מחמם ספסל מקצועי, בהיעדרו של ריקי.