הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

לא מצליח להתרכז בעבודה. לחוץ מהמשחק.
אלוהים התגעגעתי לזה.

אני לא מאבד סבלנות כי זה לוקח זמן. אני מאבד סבלנות כי אנחנו הולכים לכיוון הלא נכון.

הרכבים משוערים -

FB_IMG_1663064348307

אז הכל סגור, חוץ מאולי התגנבות של אלונסו לעמדת המגן הימני הפותח.
אם יש משחק בו האמון של צ’אבי בגאבי, על פני פרנקי, יועמד למבחן - זה זה.

למה גורצקה לא פותח בבאיירן? מישהו יודע?
לא עוקב אחריהם מספיק, אבל לפחות ממה שזכור לי כשכן צפיתי במשחקים שלהם הוא שחקן נהדר!

הוא פתח את העונה עם פציעה, סאביצר תפס לו את המקום ונראה לא רע עד כה.

*סלחו לי על ההודעה הקודמת, התבלבתי בינו לבין ניקו זולה.

אני חושב שחוץ מהעובדה שעכשיו יש לכם את לבה, הרבה יותר קריטית העובדה שלבאיירן עכשיו אין את לבה.
המצב בין הקבוצות מאוד שווה לדעתי ואין פה פייבוריטית כל כך ברורה.

זה נכון כי יש נטייה לתפוס את באיירן כאותה מכונה של ה8-2. ברגע שהאנזי פליק עזב את המועדון הם נהיו קבוצה הרבה פחות טובה, שמאוד מסתמכת על לבנדובסקי.

כשהולך להם טוב הם עדיין מצליחים לפרק והרבה שחקנים שונים מבקיעים, אבל כשהם קצת נתקעים (כמו ב3 המשחקים האחרונים בליגה) פתאום מרגישים שלבנדובסקי עזב אותם.

בכל אופן היום זו אופרה אחרת, כי המשחק באליאנץ ארנה והם יבואו במוטיבציית שיא. מקווה מאוד שצ’אבי יצליח למצוא פתרונות כדי לתקוע את המשחק שלהם. בינתיים אני קצת חרד מגאבי באמצע.

אני חושב שהיום זה המבחן הראשון של ברצלונה של צ’אבי.
זה לא מבחן להאם חזרנו להיות הקבוצה הטובה באירופה אלה מבחן האם אנחנו יכולים לחזור להביט ליתר הקבוצוח הגדולות בלבן של העיניים

לא אכפת לי שנפסיד אם נשחק טוב ונהיה שווי כוחות אז אוכל להגיד שהתהליך בדרך למקום טוב.
ברור שתהליך לוקח זמן אבל יהיה נחמד לראות שמה שאנחנו חולמים עליו אכן אפשרי, חזרתה של בארסה הגדולה או ממבט אחר, תם עידן ה-8-2…יחי המלך החדש.

לא חושב שזה סביר במיוחד אבל וואי כמה צפרדעים אנשים יצטרכו לאכול פה אם במקרה תחטפו היום איזו חמישייה… ממש מכת מצרים.

תומאס מולר אמר יפה “סאדיו מאנה כבר עשרה ימים אומר לי להפסיק למסור לרוברט לבנדובסקי”. המעבר של הפולני לברצלונה משנה את יחסי הכוחות במידה ניכרת לדעתי, באיירן כבר לא מתחילה עם 0:1 במנהרה והפולני להוט-להוט-להוט לכבוש. שני פרקים בקריסה הגדולה של ברצלונה נכתבו נגד באיירן, ה-8:2 האומלל וההיסטורי והתבוסה אשתקד ללא מאבק. באיירן אמנם לא תגיע עם אותה מנטאליות שחצנית כאילו היריבה היא אוניון ברלין וכן הלאה אבל כבר שלושה משחקים שהיא לא מנצחת בליגה וזה לא עניין של מה בכך, לבנדובסקי מפחיד מאוד וברצלונה גם אם כקבוצה עדיין טעונה שיפור בהגנה - יש לה הרבה יותר עוצמות, אתלטיות ומהירות. לא אתפלא בכלל אם יהיה תיקו ומעלה לברצלונה. זה יכול להיות משחק שמהווה את נקודת המפנה כי לפרק את קאדיס בליגה ואפילו את סביליה בחוץ זה אחרת מאשר לעשות זאת על הבמה הגדולה ביותר - ליגת האלופות. לבאיירן יש הרבה אפשרויות, מוסיאלה המוציא לפועל הבולט בינתיים אבל מולר הוא שחקן המפתח שלי אצלה, כמו תמיד, וגם מנואל נוייר. היא חייבת לשים עין טוב על עוסמאן דמבלה. לבאיירן יש חורים בהגנה. כבר שנים. אולי מהצד של בארסה עוד משחק לבדוק את השיפור הגדול של אראוחו.

לא חושב שאנחנו מפגינים איזה ביטחון מופרז מולם. רוב או אולי אפילו כל התגובות פה של אנשים שואפים לצאת רק בכבוד מולם. מצד שני אוהדי ריאל ממש בטוחים שנפסיד אז זה סימן טוב :wink:

לא חושב שיש בטחון מופרז בכלל… אבל בהרגשה שלי יש פה וויב כללי של הרגשה שתעמדו מולם כשווים לאו דווקא תנצחו. (שככה גם אני חושב)
אני כתבתי מה יקרה אם תפסידו בגדול או יותר נכון מה יגיד ליאור אם תפסידו בגדול :slight_smile:

אני לא שחצן בטבעי ותמיד אני מלא בהערכה כלפי הניהול המופתי של באיירן מינכן, אבל להשוות יחסי כוחות של ההרכב של ה 8-2 מול ההרכב היום האמור לפתוח גם בבארסה וגם בבאיירן זה פשוט לא קרוב.

באיירן נחלשה, בארסה התחזקה, עמדות המאמנים זזו ונראה שחוץ מהאצטדיון ושמות הקבוצות (ומולר שלא ימות לעולם כנראה) הכל התחלף.

בארסה לא קרובה לשכנע אותי, משחק חוץ מול קבוצה ביתית כמו באיירן זו רמת הקושי הגבוהה ביותר, אבל באיירן לא כזו מפחידה בתכלס, לא כאוהד בארסה אלא כאוהד כדורגל. לא שם עליה את הז’יטונים לזכייה. חסר להם יותר מסופרסטאר אחד כדי שאפזול לכיוונם.

כמה דברים שכדאי לדעת באיירן מינכן:

1. יש לה משחק אגפים מסוכן. כל היציאות שלהן קדימה הן דרך אגפים, או אם לדייק דרך אגף ימין באופן עקבי. לרוב זה בכלל היכולת האישית והמהירות של קומאן, היום מי שיהיה על האגף זה גנאברי. זה כמובן בעייתי מבחינתינו, כי בניקוד לקונדה בצד ימין אנחנו אופציות כמו באלדה, אלבה או אלונסו שאני תוהה אם יצליחו לעמוד במצ’אפ הזה.

2. הרבה מהמצבים שלהם דרך האמצע מגיעים בגלל מולר. עדיין הגרמני שמצטיין תמיד מולינו נשאר רלוונטי אצל הבווארים. אומנם יש לו איתו את מאנה במקום לבנדובסקי, אבל הוא לשלעצמו נשאר אפקטיבי.

3. הואיל ובאיירן מינכן בלי הרבה נוכחות בקישור (משחקת עם דאבל פיבוט באמצע וזהו) מסתמן שצ’אבי ישחק עם קו אחורי של 4, כך שנראה מערך של 4-3-3, אחרת הוא יפול למצב של נחיתות מספרית, מה שכן, אני מקווה שגאבי יצליח לחנוק את קימיך שמהווה מוקד משמעותי בניהול המשחק מרחוק ובניתוב לאגפים.

4. הבאיירן הזאת סופגת ולא מעט. מתחילת העונה היו לה רק 3 משחקים עם שער נקי. ההגנה שלה עושה לא מעט טעויות ואולי פה הנוכחות של לוונדובסקי תהיה משמעותית מאוד בעיניין, ובסוף זה יהיה קרב של איזו הגנה גם תהיה יותר עמידה.

5. שתי הקבוצות מתקשות בבילד אפ וניהול משחק, ועל כן הן מתבססות המון על חטיפת כדורים ולחץ גבוה. לדעתי אנחנו נראה קצב הסיטרי מצד לצד, והרבה תלוי באיך שבוסקטיס יתמודד עם הלחץ עליו, ומנגד נראה האם גאבי יצליח להמשיך את האפקטיביות שלו במשחק הלחץ, כי דווקא הנוכחות של הספרדי הצעיר תהיה משמעותית מאוד הן בלבלום את הקישור של באיירן, והן ביצירת המצבים של הקבוצה.

זו קבוצה חזקה וטובה, אבל זו לא אותה מכונה. לבארסה יש יותר מה להוכיח, והרבה מונח על הכף. אומנם הקבצה של צ’אבי עוד לא התחברה במאה אחוז, אבל מנגד, גם באיירן עוד לא נכנסה למומנטום רצחני. אם יש לנו הזדמנות להחזיר משהו מההרתעה שלנו באירופה זה הערב.

אני לא רוצה לדבר על הפסד מכובד, אני מאמין שבארסה הזאת יכולה לתת לה פייט על אמת. שיהיה בהצלחה.

אני אישית מאוד אופתע אם לא נקבל ניצחון יחסית קל של באיירן, לא 8-2 ולא תבוסה, אבל ניצחון גרמני שלא יהיה מוטל בספק.

המבחן הגדול הראשון של צ’אבי אחרי 2 חלונות שקיבל כמעט כל מי שביקש.

יהיו המון שערים, זה בטוח.

לא יודע…
ההגנה שלנו לא כוללת את לנגלה השנה, גם לא את פיקה. הגרמני שלנו חזר להיות השחקן המצטיין שלא קוראים לו מסי ( :face_with_hand_over_mouth: )… שמינייה כבר לא נחטוף בכזו קלות, ואני גם לא חושב שבאיירן יראו עליונות שלא מוטלת בספק.

בחלק השני של המגרש יש לנו חלוצים ושחקני כנף שיודעים לנצל שטחים ולצאת להתקפות מעבר מהירות שמניבות לנו לא מעט שערים העונה. בימים של מסי וסוארז התקפות מעבר מהירות היו חלום נעים שחולמים בלילה על בארסה ישנה ששיחקה עם רונאלדיניו שדוהר לו על חצי מגרש. עכשיו יש לנו את חומר השחקנים המתאים לדהרות האלה והדברים כבר לא כל כך חד-צדדיים לטובת קבוצות פיזיות (היי, גם אנחנו קצת פיזיים סופכלסוף)

לא מצפה לנצח באליאנס ארנה (וגם לא אומר שזה בלתי אפשרי) אבל לא מצפה לראות נחיתות של בארסה בצורה מובהקת. להיפך…

ועוד דבר, בניגוד לסוארז אני חושב שללבה אין בעיה של שערי חוץ בליגת האלופות. אם יש לו אז קנינו חתול בשק ונדפקנו.

אני חושב שזה היה עקב האכילס הגדול ביותר של האורגוואי ומכאן גם של הקבוצה בכלל בכל חמש השנים האחרונות שלו אצלנו. העובדה שהוא לא הבקיע שערי חוץ באלופות קילקלה הרבה מהסיכויים והשאיפות שלנו במפעל, עם כל הכבוד לחצים הרעילים שכרגיל נשלפים נגד דמבלה…

אני חושב שנאמר כבר הכל,

אני מאוד פסימי (לא חושב שזה יגמר בתבוסה) אבל לא רק בגלל שזה באיירן. לדעתי האגו של צאבי עם גאבי יקבור אותנו.

דבר אחד ברור . היום בחצות נדע, אם ההתלהבות אמיתית או שהייפ הוא מוגזם.

ויסקה בארסה.

עוד 3 שעות זה מתחיל ונקבל תשובות, ואז או שאני מחליף תמונה לפיקה או ש @SantiagoBernabeu מחליף תמונה לשחקן הכדורגל הטוב בהיסטוריה.

מקצועית אני חושב שברצלונה לא לוחצת טוב ולא משתחררת טוב מלחץ, כלומר באיירן זה בדיוק סוג הקבוצה שעדיף לה לא לפגוש.

בגלל טר שטגן וההגנה המשופרת יש סיכוי, אבל סיכוי לא גדול.

אז אני מבין שאתה לא חושב שיש סיכוי שאחליף לתמונה של סרג’י רוברטו. לא יודע אם אני רוצה שתטעה או לא.

באיירן אוברייטד.

נוייר אחרי שיאו, דה ליכט חביב ולא יותר, אופמקאנו נחשב נפילה, מזראווי לא הרשים עד כה.
הקישור שלהם טוב, אבל זהו.
ההתקפה מושתתת על שחקנים חביבים אך ממש לא מה שנהוג לחשוב.
הם לא סתם היו נחותים בעונה שעברה(ועוד עם לבאנדובסקי!) מול ויאריאל. ולהוסיף על הכל הם גם פתחו את העונה לא טוב(בסטנדרטים שלהם בליגה).

הם קבוצה טובה, אך לחלוטין לא מה שנוטים לחשוב עליהם.