סופר קופה 22/23: תואר ראשון תחת צ'אבי!!! זוכים בגביע אחרי 3:1 מוחץ בקלאסיקו (גאבי, לבנדובסקי, פדרי)

לטר שטאגן אולי היה חשוב להראות לבראבו שהוא יותר טוב.
הם לא לחצו ידיים אחרי התדרוך של השופט. יש דם רע בינהם.
הבעיטה של קסי היתה נוראית.

חחח הצלחתי…

הדבר היחיד החיובי מבחינתי זה אנסו פאטי. הבקיע והגיע לכמה הזדמנויות. והבונוס הבקיע פנדל מכריע. אני מקווה שזה מה שהוא צריך בשביל להחזיר את הביטחון שאבד.

כל השאר, אכזבה.

המשחק הזה העלה לי תהייה. ראיתי שברגעים שנראינו טוב, כמו בתחילת המחצית השנייה, נראה שברצלונה מנסה לשלוט יותר במשחק ולהניע כדור, הבעיה? הם כאילו לא יודעים מה לעשות כשהכדור אצלם. היחיד שהבין שצריך לדחוף את המשחק קדימה דרך תנועה היה רק אלבה. כאילו ההחלטה מתי לצאת קדימה כשהכדור אצלינו לא ברורה לשחקנים שלא עברו אצל פפ.

צ’אבי שנה איתנו, ובאספקט הזה אני לא רואה התקדמות כמעט בכלל.

זה כבר לא נכון. זה עולה יותר ויותר, לפחות מהצד שלי.

צ’אבי מתגלח על חשבוננו, ומוכיח שנחמד לדרוס ליגה ברמה נמוכה עם קבוצת מיליונים, אבל לא כל בוגר ברצלונה בלי ניסיון = פפ. שזה בדיוק, אבל בדיוק, החשש שהיה לי מהרגע שהתחילו הדיבורים על הגעתו. הוא עוד יכול להשתפר, והוא עוד כנראה באמת יעשה את זה, אבל בינתיים זו כבר מתחילה להיות בעיה.

יש המון דברים שהוא לא אשם בהם, ונקודת הפתיחה שלו הייתה מאוד לא טובה (מבחינת מצב הקבוצה והמועדון), אבל קשה לי שלא לחשוב כמו נדב - אחרי שנה, אני לא באמת רואה שיפור ברמת הקבוצה והמשחק. בטח לא משהו משמעותי ומובהק.
בהגנה למשל - טר שטגן העלה רמה, וההגנה בכללי יותר עמידה, אבל השאלה היא האם זה יותר בזכות צוות האימון, או יותר בזכות זהות השחקנים? אני נוטה לחשוב בכיוון האפשרות השנייה.

בשם ההגינות, לכל מאמן יש את הנקודות החלשות שלו בהן הוא חייב את השחקן הנכון כדי שיעזור לו בנקודות הללו. פפ מתקשה לפתח בלמים וחלוצי מטרה לדוגמא. במקרה של צ’אבי, נראה שבכל עמדה צריך שחקן ספציפי בשביל שהמערכת תעבוד. אם אין פדרי נראים רע בקישור, בלי לבה, אין כמעט גולים, וכ’ו.

צחקתם עליי אחרי התגובה שלי אתמול והנה הבאתי לכם דרמה ופנדלים וקלאסיקו. לדעתי שתי המחציות היו שונות לחלוטין. אגב זו ממש לא ‘בושה’ להגיע לפנדלים עם בטיס שהיא קבוצה פנטסטית בניגוד לוולנסיה שהיא פח אשפה לצערנו. מארק אנדרה טר שטגן כמעט בכושר של טיבו קורטואה בעונה שעברה, הבלמים שמשחקים איתו רגועים ויודעים שהוא יעצור הכל וזה בסדר. עוסמאן דמבלה גם הוכיח שהוא מסוגל לשחק לא רע בצד שמאל? הוא אימלל את היריב שלו שוב ושוב ושוב ובנה את הגול נפלא. לא יכול להגיד שאני שמח בגולים של פאטי אבל כן מעלה הילוך. כאוהד כדורגל עדיין לא ויתרתי עליו.
סליחה שאני משווה כאן תמיד לריאל אבל אין ממש קנה מידה אחר בספרד. בארסה לפחות בחצי הראשון החזירה את הכדור מהר מאוד ושיחקה בקצב גבוה יחסית. ראפינייה עדיין לא נותן מספיק לדעתי ולבנדובסקי חלוד אבל מאוד-מאוד-מאוד רוצה וגם הבקיע.

במארקה כתבו אחרי המשחק של ריאל מדריד שאולי קלאסיקו בגמר זה הדבר שהיא הכי-הכי צריכה כדי שתפסיק את העצלנות שלה. ברצלונה יותר רעבה אבל יהיה גמר מצוין, אני ואסף כבר עושים את ההכנה השגיא-כהנית בפרטי. כל הקלאסיקוס בסופרקופה היו פשוט נהדרים ולכן המשקל של התואר הזה היה מבחינתי קצת יותר גבוה - משפט כזה אמרתי על גביע המלך.

בדיוק.

תראה, מצד אחד זה הגיוני שאם לבנדובסקי לא משחק, ההתקפה תהיה פחות קטלנית. אי אפשר שזה לא יהיה המצב, כי זה רוברט לבנדובסקי. והגיוני לי שאם פדרי לא משחק, הקישור יורד ברמה כי גם פדרי הולך וגדל להיות שחקן ענק, והחיסרון שלו מורגש. אני יכול להמשיך עוד ועוד, אבל זו לא הבעיה שלי.

הבעיה היא שגם כשהם משחקים, אני…לא רואה משהו מעניין, לא רואה משהו משתפר במיוחד, לא רואה ניסיון לכפר על חיסורים (כפויים או מרצון) של שחקנים באמצעות פיתוח המשחק הקבוצתי. תראה את המשחק מול אתלטיקו - התבטלות מוחלטת ל-60-70 דקות. עם פדרי, עם קונדה, עם אראוחו, עם בוסקטס, עם פרנקי, עם דמבלה. כולה לבנדובסקי חסר, כן? אז נבקיע פחות שער. סבבה. אבל כל הקבוצה לא תיפקדה. וזה מול אתלטיקו, לא באיירן מינכן/סיטי בשיאה, ולא אתלטיקו ההיא של גודין ושאר חברי הדטרויט פיסטונס.

אמרת את זה בעצמך - השחקנים שלנו לא יודעים מה לעשות עם הכדור. אני אשווה את זה ואעלה - השחקנים שלנו לא יודעים איך להגיע למצב שיש להם את הכדור, במשך משחק שלם (או לפחות ברוב המשחק), אם היריבה לא פשוט נותנת להם אותו. אז נכון, הרבה מיסודות הכדורגל בלה-מאסיה הושמדו תחת ברתומאו וחבריו, ונכון - אני לא באמת מצפה לראות את הפפ טים בשיאה אחרי שנה ועם חומר השחקנים הזה. אבל אני כן מצפה לראות גרף שיפור, ובעלייה קבועה, גם אם מתונה ומדודה. יש הבלחות, יש משחקים שנראה שהנה, זה מגיע. אבל זה לא עיקבי.

בסופו של דבר, אני לא אומר “צ’אבי הביתה”. בטח לא בכל מחיר. אבל אני לחלוטין מסכים עם משה - אם מישהו אחר היה עומד על הקווים, היו נשמעים עכשיו הרבה יותר קולות נגדו, ולא היו סולחים לו על הרבה פחות.

השאלה אם מה שאתה מתאר ו"ההגנה" לה צ’אבי זוכה מצד התקשורת והפרשנים או כל דבר אחר היא לא ‘דרכו של עולם’ ומשהו טבעי מאוד. הדמויות האלה בין אם כשחקני עבר היסטוריים ובין אם ההצלחות הקודמות כמאמן - הרוויחו בזכות ההילה שלהם מעמד קצת אחר. למשל אולה גונאר סולשיאר במנצ’סטר יונייטד, למשל מאסימיאנו אלגרי כאוטוריטה ביובנטוס שזוכרים לו את פרק א’ - לא ‘שחטו’ אותו מספיק על העונה שעברה. וגם לא על פתיחת העונה הזו עד להפסד למכבי חיפה. כרגע ברצלונה צריכה להשוות את עצמה לריאל מדריד בליגה הספרדית וזהו, ברור שהיא לא שם בלבל הזה של מנצ’סטר סיטי, באיירן מינכן, פריז סן ז’רמן (וגם ריאל בטח שלא). האם הכדורגל של ברצלונה פחות טוב משל ריאל? אני לא חושב, בטח לא מאז הקלאסיקו. אתלטיקו מדריד בכל כושר שהוא ובטח בחוץ זה עדיין מוקש ענק ובארסה ניצחה שם כמו גדולה.

תכתוב פה הנחיה ברורה.
כבר היו מספיק דיונים על זה, כל מה שהציעו זה קו חדש שממוקם 10 סנטימטר דרומה.
קו חדש כזה לא יפתור שום בעיה אלא פשוט יסיט גם את הוויכוחים 10 סנטימטר דרומה.
עזוב את זה שלחלוץ יההיה הרבה יותר קשה לחשב קו דמיוני שהוא אינו הקו של השחקנים.

ככה זה עם גבולות, תמיד המקום ליד הגבול נראה אידיוטי.
יכול לתת לכם המון דוגמאות מהחיים האמיתיים על כמה גבול הוא משהו דפוק כשאתה בוחן כמה פגעת יותר במישהו אם חרגת ממנו בקצת.

כל עוד יש אחידות אז אין שום בעיה עם החוק. לא חושב שנרוויח דבר מלהזיז את החוק והויכוח 10 סנטימטר דרומה. זה גם יזיז את קו ההגנה להיות הגנתי יותר והרפתקני פחות בכ10 סנטימטר (לא בטוח שזה לינארי אך בטוח שתהיה השפעה).

זה סופר מבאס ששער נפסל על דבר כזה, אבל שום עדכון לחוק הנבדל לא ימנע מצבים כאלה.

בוא נתחיל מזה שיותר כיוונתי להגנה מצד האוהדים, ולא מצד התקשורת, אבל סבבה. אין לי דרך להוכיח את זה, ולעולם לא תהיה לי, אבל בלי צל צילו של ספק אני משוכנע שאם למאמן עכשיו היו קוראים “ואלוורדה”, “סטיין”, “קומאן” או אפילו “לואיס אנריקה”, היו עולים הרבה יותר קולות נגדו. אין לי טיפה של התלבטות בנושא.

בצדק? לא בצדק? זה משהו אחר. אבל זה היה קורה.

דבר שני -
לא איכפת לי שצ’אבי המאמן היה הקשר הכי גדול שראיתי. אחלה. איך זה רלוונטי? הוא לא צריך לקבל קרדיט כמאמן כי הוא היה קשר גדול, הוא צריך לקבל קרדיט כי הוא מתפתח, או אמור להתפתח, למאמן גדול. אם הקבוצה משחקת לא טוב, אז היא משחקת לא טוב.

אז זו דרכו של עולם. בסדר, אני גם נותן לו קרדיט כי פעם הוא היה משהו אחר. אבל זה לא אומר שזה נכון.

יותר מזה - מה שמפריע לי במיוחד במקרה של צ’אבי, זה שהגרסה המאמנת שלו, שונה לחלוטין מהגרסה המשחקת שלו. אז אם כבר אני נותן לו קרדיט על מה שהוא היה, אני גם מוריד לו בגלל מה שהוא היה, והוא לא עכשיו.

סלח לי, אבל הנה ה"לא איכפת לי" השני - לא איכפת לי מריאל מדריד בקטע הזה. ואני לא רוצה “רק” להשוות את ברצלונה לריאל מדריד בליגה הספרדית וזהו. כן, רוצה לנצח אותם בכל יום ובכל דקה, ורוצה שהם ייכשלו, ולצחוק עליהם ובלה בלה בלה. כרגיל. אבל לפני שאני רוצה שברצלונה של צ’אבי תהיה יותר טובה מריאל מדריד, אני רוצה שהיא תהיה יותר טובה מברצלונה של קומאן, סטיין וארנסטו. ואני בעיקר רוצה שהיא תהיה יותר טובה מעצמה לאורך זמן. אני רוצה שברצלונה של ינואר 2023 תהיה טובה מזו של ספטמבר 2022, שיותר טובה מזו של אוגוסט 2022. ריאל מדריד? זה לא קשור, לא לדיון הזה.

לא יודע אם הכדורגל של ברצלונה פחות טוב מזה של ריאל, בכנות לא יוצא לי לראות יותר מידי משחקים של הלבנים השנה, לפחות לא משחקים מלאים. לכן השיפוט שלי של ברצלונה הוא ביחס לברצלונה, לא ביחס למה שקורה במדריד.

ואתלטיקו זה מוקש ענק, ועדיין לא כזה שמצדיק את מה שהלך במשחק נגדם, החל מהדקה ה-25. בטח לא אתלטיקו הזו.
ניצחנו שם כמו גדולים כי לאתלטיקו אין שחקני התקפה שיודעים לעשות את מה שמשלמים להם בשבילו. תן להם שחקן שיודע להבקיע, ולא יודע איך המשחק הזה היה נגמר.

אתה סתם תוקף אבל אין בעיה. אני לא אמרתי שנקודת השיפוט שלך היא לא בסדר חלילה, אני ציינתי שבעולם הכדורגל ככה הדברים עובדים וזכותך להתרעם. צ’אבי מקבל ‘חסינות’ מסוימת ובעדינות וכך קורה גם בשאר המקומות, לא רק במועדון שלך. אני חושב שברצלונה התחילה את העונה בליגה בצורה יוצאת מן הכלל, עם קצב צבירת נקודות מדהים וגם כדורגל לא רע בכלל במשחקים הקשים יחסית על הנייר, אולי ההתחלה הייתה טובה מהמצופה וממה שכל אחד חשב, ולכן כשאין קפיצת מדרגה נוספת וזה לא הגיע אז יש אכזבות. אני כן רואה שיפור בברצלונה וכן קשה לשפוט כי יש קבוצה די חדשה. זו לא קבוצה יותר טובה מימי רונאלד קומאן או קיקה סטיין? לדעתי בהחלט כן. זה גם קשור למסי אין מה לעשות.

לגבי הקבוצות הגדולות שהזכרת, כנראה ‘ברח’ לי והתכוונת שבארסה הייתה לא טובה במשחק שהוא לא נגד אחת מאריות הליגה. אבל כמה שאתה רוצה להביט רק על הקבוצה שלך, גם כשמסמנים מטרות בתחילת העונה אז מסתכלים הצידה. וריאל ובארסה מסתכלות הצידה לדעתי תמיד. המאמן שלך בעצמו כל הזמן אומר ‘ריאל מדריד’. אני חושב שגם בשנים הגדולות שלכם היו ניצחונות שם על הקשקש ואתה קצת שיפוטי מבחינת הסגנון באותו הערב.
אני לא חושב שעוסמאן דמבלה הוא הטוב בעולם או משהו קרוב לזה אבל הייתה שם עבודה יפה של צ’אבי, הלא כך? כמובן שכמו במבחן זו שאלה של 25-30 נקודות ולא מבחן מלא ועדיין.

מילה אחרונה אגב: צ’אבי בעצמו, ועל זה אני מעריך אותו - רומז כל הזמן שבלי תארים הוא יודע שהוא לא ימשיך או לא ירצה להמשיך וכך הוא מצפה שישפטו אותו. אז הוא שנה וקצת בתפקיד, העונה לא נגמרה והכדורגל כאן השתפר אבל זו דעתי בלבד. מאמנים אחרים שהיו בברצלונה לא דיברו במונחים האלה. עזוב את פפ או לואיס אנריקה שהם פיגורות. אני מדבר על פראנק רייקארד למשל (נדמה לי) ובטח סטיין או קומאן בעונת הבכורה. גם ואלוורדה. סליחה שדחפתי את ריאל מדריד לכל מקום אני אשתדל לשלוט בעצמי ושישי שמח לכולם.

מאמן לא טוב הוא מאמן שהקבוצה שלו קטנה מסכום חלקיה.

מאמן בינוני זה מאמן שהקבוצה שלו שווה את סכום חלקיה.

מאמן טוב זה מאמן שהקבוצה שלו גדולה מסכום חלקיה.

האמת? אני מתלבט בין האופציה הראשונה לשנייה. יש לי תחושה שצ’אבי אפילו לא מצליח לייצר קבוצה ששווה לסכום חלקיה.

אז קודם כל - לא תוקף, ואם משתמע כך, זו לא הייתה כוונתי. מתנצל.

דבר שני - גם אם אני מתנתק מהמשחק מול אתלטיקו, אני יכול לחזור למשחק מול אספניול. קבוצה משמעותית פחות טובה, ועדיין - הגענו לדקה 70 ומשהו עם 1:0 בקושי מול אחת הקבוצות הכי גרועות בליגה, וכשלא באמת הייתה סדרת החמצות מסמרות שיער, שיכלנו לדבר בגללה על חוסר מזל. ואז ספגנו את השיוויון, ולהאוז השתגע, ופשוט לא הייתה לי אמונה שעוד ננצח, כי הכל הפך להיות “תעיפו כדור לדמבלה ותקוו לטוב”. וזה קרה כמה פעמים עוד לפני הפריקוס. אינטר, למשל.

עוד לפני המשחק מול אתלטיקו כתבתי את זה, ויודע מה? עוד לפני פגרת המונדיאל. זה פשוט ממש ממש ממש בלט לי מול החברה של צ’ולו, אז אני חוזר לשם כל הזמן.

מסכים לחלוטין. אבל ממש מקווה שלא נגיע ללבחון האם הוא עומד במילה שלו.

אני שמח שהשתכנעת (:

אני אומר את זה מאז שנה שעברה

נתחיל מזה שההנחייה לא צריכה להגיע ממקום של איפה הקו עומד אלה על מה החריגה מהקו משפיעה.

אם האצבע של יד של שחקן נמצאת בנבדל וכולנו יודעים שאי אפשר להבקיע עם היד אז למה שזה ישפיע על הנבדל.

אני לא מתנגד ל-var זאת מערכת מצויינת רק צריך להגדיר לטעמי על מה כן השפיע על המהלך.

אני חושב שאתמול היה מקרה מאוד ברור למה אני מתכון. ליאור אפילו ניסח את זה יותר טוב ממני. להושיב את כל השופטים בהתחלת השנה, כולל אלו שמאכלסים את צוות הואר ולתת להם הנחיה בניסוח שליאור כתב פה בפורום (כולל הדגמה של השער הפסול מאתמול סתם להדגמה) ולהוציא אח"כ הסבר מפורט לקבוצות ולתקשורת ולסגור עניין עם זה. תסמוך עלי שהיו דברים הרבה יותר מסובכים בהיסטוריה של הכדורגל.

לא צריך לנסות לסבך דברים ולהתחכם. יש טכנולגיה היום לזה. את אותה תמונה שאנחנו פה ראינו, הצוות var של אתמול ראה. אני חושב שהשופטים מספיק חכמים ומנוסים להבדיל בין בוהן או אצבע לבין חצי גוף (סתם זורק דוגמה) ובכל מקרה השיקול דעת נשאר אצלם בסופו של דבר לקבוע מה זה גבולי ומה זה נבדל נקרא לזה יתרון להתקפה במקרה גבולי.

ברור שהיו כאלו שיצעקו סתם קונספרציה ויחשבו שדפקו אותם אז מה? אני מכיר כמה אנשים שחושבים שאתמול השופטים דפקו את ברצלונה בזה ( שהיה ברור שאני מסכים לחלוטין עם הפסילה של השער) אז מה? בגלל זה נעמדים במקום ולא מחליטים? כי היו כאלו שלא יסכימו עם זה?

אני גם רוצה להזכיר שכל אלו שרוב אלו תמכו בישום של var (ואני בתוכם) התכונו שהvar ישומש רק במקרים שהשופט טעה לחלוטין ושהטעות השפיעה באופן קיצוני על תוצאת המשחק. אף אחד לא רצה שvar יהפוך להיות השופט ויתערב בכל דבר. זה הבעיה הגדולה שיש לי היום בכללי עם הישום שלו (למרות שבגדול אני חושב שהוא סיפור הצלחה)

אם ההנחיה תהיה שקופה והשופטים יגלו עקיבות בהחלטות סמוך עלי שרובנו נתרגל לזה ולא נתלונן.

לא אכנס שוב לדיון הלעוס הזה (אני בצד שלך משה). אבל אני חייב… *זה בוהן, בוען זה צמח (טייגר בארי… או בשם שאני מת עליו, “הדובדבן היהודי”)

אבל אתה שמנסה לסבך דבר שאמור להיות טכני לגמרי, נקבע שיש יתרון כשמתקיף עומד מעבר לקו שנקבע.
אם תתן לשופטים לקבוע בלייב מה היה יתרון שמצדיק שריקה ומה לא זה יביא להמון בעיות.
אם במחזור האחרון האליפות תקבע בזה שבמשחק של ריאל השופט קבע שבוהן וחצי לא נותן יתרון ובמשחק המקביל של ברצלונה שופט אחר קבע שבוהן וחצי כן נתן יתרון ופסל שער וריאל זוכה באליפות, האם זה צודק ?
ברגע שזה שיקול דעת של שופט ושופטים זה בני אדם אז לא תהיה אחידות בהחלטות, וזה בדיוק מה חוק הנבדל החדש וה var באו לשנות, תראה כמה דיונים ועצבים יש בכל מחזור על נגיעות יד ברחבה והאם זה אמור להיות פנדל או לא, כמה חוסר אחידות בהחלטות שיכולות להכריע אליפות, האם אתה באמת רוצה להוסיף(להחזיר) את הדיונים על הנבדלים ?

כבר לא סופרים נבדל על חלקים שלא יכולים לגעת בכדור. ידיים לא נספרות.

החריגה מן הסתם גרמה לגול אם זה הגיע לוואר.
עצם העובדה שהיה נבדל אומר שלשחקן היה יתרון בדרך לכדור. יתרון שעזר לו להיות יותר פנוי כי שחקנים הניחו שהוא בנבדל או משהו כזה.
אז מה הכוונה של מה ההשפעה? אתה בעצם טוען שסנטימטר לא משפיע. מה עם 2 סנטימטר? מה עם 3?
אנחנו נגיע ככה עד למקום בו תגיד לי “החל מX סנטימטר זה משפיע” ואז זה שקול ללצייר קו נבדל חדש פשוט X סנטימטר מקו ההגנה הנוכחי.
בגלל זה אני טוען שאתה תזיז את הדיון X סנטימטר דרומה.
הרי גם בגבול ה-X. זה יהיה כזה קריטי ששחקן יעמוד X סנטימטר מעבר לקו או X+1? זה אותו סנטימטר שלא באמת נותן יתרון כרגע.

איש לא טען שהם לא מסוגלים להבחין, אני רק מבקש ממך שתגיד לי איפה עובר הגבול.
אז בוהן זה לא נבדל, מה עם בוהן וחצי? מה עם 2 בהונות? מה עם 10 בהונות? לא יודע כמה בהונות שוות לחצי גוף אבל תסכים איתי שקיים מספר כזה?

שער שלא נפסל למרות שהשחקן היה בנבדל זה לא השפעה על המשחק?

ההחלטה כרגע שקופה ואחידה בנוגע לנבדלים. הזזת הקו או והכנסת אלמנט של שיקול דעת הם בדיוק מה שיפגע באחידות ובשקיפות.
אתה לא רוצה שהנבדלים יעבדו כמו בפנדלים, שנגיעת יד אחת מקבלת שריקה ואחרת לא. שבמצב אחד זו תנועה טבעית ובאחרת לא.

חוק הנבדל מעצבן, אבל אני באמת שלא רואה פתרון טוב יותר שלא יפגע במה שקורה.

בוא נתחיל בזה, שאני לא מציע לבטל את חוק הנבדל. אלא במקרים שהם יחסית בודדים וגבולים אז לתת יתרון להתקפה. זה לא קשור לביטול של החוק…

בגלל זה אמרתי שלא צריך להחליט על זה מהיום למחר. בהתחלת השנה מקימים צוות של מומחים, דנים ומגיעים להסכמה רחבה. הארוע של אתמול זה קלאסי למה שאני חושב שאפשר לתת אותו בתור הדוגמה להנחיה לשופטים. הרי היום בגלל הטכנולוגיה (שרק משתפרת עם הזמן) צוות הואר מקבל את אותה התמונה שאנחנו קיבלנו ועוד בשידור ישיר. יש הרי תקדימים למה שאני מציע, אני לא מציע לבנות את הגלגל מחדש. אתם באמת מנסים לסבך משהו שהוא לא צריך להיות מסובך , אני שמעתי גם לפני שישמו את הvar את אותם אזהרות מאנשים ואת אותם חששות. הפלא ופלא בניגוד לרואי השחורות סוף הכדורגל לא הגיע והרומנטיקה לא הסתיימה בגלל הואר. (הוא מסתיים בגלל דברים אחרים אבל זה אופטופיק)

ברגע שקובעים גבול אז זה הגבול. אני חושב שהגיון לבדו אמור כבר לסגור את העניין. ושוב בגלל זה מקימים צוות ודנים מה הגבול. זה לא החלטה שרירותית של אדם אחד

ובקשר למה שטיטי אמר בקלאסיקו. אני חושב שכמו שאתמול קיבלתי לחלוטין את הפסיקה של השופטים כי הם פעלו בהתאם להנחיות גם אם נפסיד בקלאסיקו בגלל שהשופטים פעלו לפי ההנחיות אז אני יקבל גם אותה. הבעיה שלי זה לא שופטים שמקבלים החלטות לפי ההנחיות אלא שופטים ששופטים בניגוד להנחיות.

נ.ב בכלל אם הצליחו ליישם את var בצורה די מוצלחת (אופן יחסי כן?) אתם רוצים באמת להגיד לי שאת זה אי אפשר ליישם בהצלחה?