מחזור 22: מנצחים 3:2 את בטיס בחוץ (מסי, רואיז (עצמי), טרינקאו)

נכון, את זה אני אמרתי. אם זה שניים מבין השלושה, פדרי, ריקי ופרנקי, אני מעדיף את פדרי ופרנקי. ואם זה שלושתם יחד, אני לא רואה איך זה קורה. לא שותף למה שיוסי רשם.

לדעתי היה לריקי משחק לא רע. לא משחק מבריק, אבל גם לא רע. לא יודע אם זה ישכנע את קומאן שהוא ראוי לרוטציה רחבה יותר, במיוחד כשקוטיניו יחזור.

מאוד נהניתי במחצית השניה. משחק קיצבי, היריבה מנסה לשחק כדורגל ולא להרוס אותו, וגם נצחון בסוף.

אפשר להגיד הרבה דברים על קומאן, אבל הוא בהחלט החדיר אופי. היינו מתפרקים במשחקים כאלה, ורצף כזה של משחקי חוץ אני כבר לא זוכר. לא רק המשחק הזה, נצחנו כמה משחקי חוץ ממש בשיניים, וזה לא אופייני לנו.

הבעיה בגישה של “הנה אתה לבד לגמרי תעשה ניצוצות” היא שאף אחד בגיל הזה לא יכול לעמוד בזה. מה ציפית שהוא יהפוך לריקלמה כי הוא משחק לבד?

ההפך, העובדה שאין שיטה מקשה על קשרים יצירתיים, והעובדה שפדרי מוכשר מריקי לא הופכת את ריקי ללא מוכשר או מישהו שלא צריך לקבל קרדיט רצוף. אני מבין את הקטע של לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים, אבל הוא נמתח ככה כבר חצי שנה לפחות, שחקנים צעירים צריכים גם בטחון.

אני רק השליח, צאבי אמר את זה בסרט על פפ והפפ טים. טענות אליו בבקשה.

אתה רוצה דוגמאות נוספות?

רייקראד רצה להשאיל את אינסטה כי הוא לא האמין בו. המועדון רצה לשלוח את פדרו ובוסקטס להשאלה במועדון אחר ופפ חסם את זה. אותו דבר ואלדז ופיול בצעירותם.

בגדול, ההבדל הוא שפדרי משחק, הוא עולה למשחק בידיעה שהמאמן סומך עליו וגם אם יהיה לו משחק רע הוא לא יחכה לו עם חבל תלייה. לעומת זאת. אתה עוד לפני שריקי לובש את הנעליים כבר יוצא בהכרזות “שזה או היום או כלום”. קומאן מחכה עם חבל התלייה לשחקן אחד מסוים. כך אי אפשר להצליח.

עכשיו אתה מבין יותר את ההבדל?

יש כבוד לפדרי , אבל שהוא התחיל , הוא לא הצליח מיד, זה קרה כי קומאן החדיר בו ביטחון (אני נותן את זה בתור קרדיט לקומאן). זה לא שאני מצפה שריקי יפתח כל משחק, או שיזרקו את פדרי לספסל בשביל ריקי. יוסי כתב פה את זה לפני זה לא זה נגד זה.

בקשר למשחק, גם אם היינו מפסידים לא הייתי מתלונן. יש לנו שתי מפעלים רצינים. ואת הליגה נסיים בין ארבעת הראשונים. אז רוטציות זה דבר הכרחי, מה שזה כן חושף. זה איזה סגל רע , ובעיקר בהגנה יש לנו.

אומטיטי לא נכנס במקום ארוחאו אבל נכנס במקום בוסקטס. זה תשובה לכל ה"חולמים בהקיץ" שאומטיטי יחזור להיות שחקן כדורגל רציני בברצלונה.

איך הוא אמור לקבל קרדיט רצוף אם יש 3 שחקנים בעמדה שלו שכנראה יותר מוכשרים ממנו? לפחות ככה זה נראה כרגע.
אני לא נגד ריקי ואני לא חושב שהוא לא מוכשר.
אני נגד אמירות נגד קומאן בגלל שהוא ממעט לשתף אותו.

משה, אני חושב שפדרי היה בסיטואציה דומה בתחילת העונה. אבל הוא שכנע את קומאן, מה שריקי כנראה מתקשה לעשות.
אם אתה הולך איתי עד רייקארד ואינייסטה, אני לא זוכר כזה דבר. את פויול גם. את ואלדז לא רצו להשאיל, להיפך, מכרו את ריינה בשבילו.
יש שחקנים שמיד משכנעים את המאמן, כמו פדרי עכשיו. פאטי בשנה שעברה. אראוחו בשנה שעברה קיבל פחות ממה שריקי מקבל מקומאן, ותראה אותו עכשיו.
זה לא אבוד בשביל ריקי, אבל הוא רביעי ברוטציה על 2 עמדות. זה טבעי שהוא יקבל פירורים. וקודם היה גם אלניה.
אולי הגזמתי כשכתבתי שהוא צריך להוכיח את עצמו במשחק הזה. הוא צריך להוכיח את עצמו באימונים. במשחק כזה בלי מסי קשה להיתבלט. הוא היה בסדר גמור.

פדרי היה בתכניות של קומאן מההתחלה, ריקי לא. אתה לא יכול לטעון שהם היו בסיטואציה דומה.

בתכלס? יש רק שחקן אחד שקודם לו כרגע והוא נשחק עד מוות, וקוראים לו פדרי. הספסל שלנו לא כזה עמוק כדי לא לכלול אותו ברוטציה. אני נגד קומאן מכמה סיבות שלאו דווקא קשורות לריקי אבל זה לחלוטין לא מוסיף.

דימטרי, תבדוק כמה דקות פדרי קיבל ובאיזה המשכיות ותבדוק כמה ריקי קיבל. ואתה יודע מה תבדוק איזה פירגון קומאן מדבר עליו במסיבת העיתונאים ותבדוק איך הוא מתיחס לריקי. בחיאת . ואני עכשיו יביא לך את המאמר של גראהם האנטר.

וגם אראוחו זה דוגמה גרועה, כי מה לעשות הוא כבר בלם ראשון לכל דבר. אי אפשר להשוות בינהם. שריקי יקבל אפילו שליש מהדקות שהוא מקבל וימשיך לאכזב , אז אולי אני יבין את הההשואה.

בלי כונה הגבתי לדורון… חחח אני עייף.

על איניסטה:

“Iniesta? Txiki Begiristain, Ferran Soriano and Marc Ingla, respectively the football director and vice-presidents at the time, confirmed that Rijkaard was genuinely conflicted about whether to loan the midfielder to Rangers because the manager wasn’t convinced that small, talented players were the way forward in the modern era.”

פויול:

“Puyol? Had he not been fooling around in goal at training one day and temporarily injured himself, he’d have been offloaded to Real Betis.”

פדרו ובוסקטס:

“Busquets and Pedro were not far from being loaned out for more experience when Guardiola ordered that they be moved up to his first-team squad.”

“Further, Valdes nearly joined Villarreal before his career got started, Messi was treated shoddily when he first joined the Barca system and Xavi was booed by the Camp Nou crowd and nearly left on more than one occasion; sheer stubbornness made him stay.”

פדרי הצליח , כי קומאן לא הפסיק לתת לו דקות משחק, והוא עשה הכל בשביל לחזק לו את הביטחון. וזה אני כותב כי צריך להחמיא פה לקומאן. אני בסה"כ רוצה שריקי יקבל יחס דומה (לא בהכרח דקות) מה אני בסה"כ מבקש? את הירח?

ואגדיל ואוסיף שצריך לראות את היחס שטרינקאו מקבל בשביל לעשות את ההשוואה.

ילד עם פוטנציאל שעד עכשיו איכזב. וגם היום, אחרי הגול הראשון אף אחד לא תולה בו תקוות להיות הניימאר הבא. אבל הנה, ההולנדי משתדל לשתף אותו כמה שיותר ביחס לתרומה שלו. נדמה לי שקראתי שהוא עלה כמחליף הכי הרבה פעמים בליגה.

ובינתיים, פדרי נטחן וריקי עולה בדקה 88 פעם בכמה משחקים.

משהו שאני מאוד אוהב אצל קומאן זה ניהול רוטציות וסגל רחב. נדיר שהוא מסיים את המשחק עם אותם אחת עשרה שפתחו. באוירה כזו, יש לריקי הרבה מקום להשתתף, גם אם לא להיות השחקן הפותח.

כמו שנאמר פה לפני - סה"כ מבקשים הזדמנות הוגנת.

למה המשחק הכי חשוב העונה? כי ניקח את ליגת האלופות? פחח.
הכי חשוב העונה זה לסיים במקום שמוביל לאלופות בליגה. זה אגב גם אומר שאולי היה צריך להיזהר עם רוטאציות, אבל מזווית אחרת חח.

בול. כל כך הרבה מקבלים המשכיות מתוך הטענה של “הם צריכים בטחון”, למה ריקי שונה? שחקן שמתחילות העונה אומרים לו שעדיף לו לצאת להשאלה, מקבל כמה דקות בלחץ במשחקים גמורים לא צריך בוסט לבטחון? אי אפשר לייצר השוואה אמיתית לטוב ולרע כי הקונטקסט פה שונה לחלוטין.

פדרי התחיל ככה: 21 דקות, 19 דקות, 30 דקות, 61 דקות, 28 דקות ואז תפס את העמדה.
הוא הדיח מההרכב שחקן הכי יקר בהיסטוריה של המועדון, לא ילד אחר שמתחרה איתו על העמדה.
הוא בהחלט היה נראה טוב יותר מריקי מהדקה הראשונה שהוא קיבל.
בסדר, אין לנו ויכוח שלפדרי מגיע להיות בהרכב לפני ריקי.

אראוחו - כתבתי במפורש שאני משווה את מה שהוא קיבל בשנה שעברה לריקי של השנה. לא מה שהוא מקבל השנה. למה זה לא דוגמא טובה?

אני לא מבין את הדוגמאות של כוכבי עבר שהבאת. באיזה גיל חשבו להשאיל אותם? כשהיו בני 21?
אתה יודע מה, תשתחווה לקומאן שמנע השאלה של פדרו במקום לרדת עליו בגלל ריקי.

אני חוזר למה שהתחלתי ממנו - זאת הייתה הזדמנות נדירה של ריקי להראות מה הוא שווה. אותי הוא לא איכזב, אבל גם לא הראה משהו יוצא דופן. פדרו לשם השוואה כן הראה משהו יוצא דופן מהדקה הראשונה. פאטי ואראוחו קיבלו את ההזדמנויות שלהם בגלל פציעות, אבל היו כל כך טובים שנשארו גם אחרי שהפצועים חזרו. והם הראו את הכשרון מהשניה הראשונה, הם לא היו צריכים שיבנו להם בטחון.

לגבי אראוחו, חכה. פיקה עוד לא חזר מהפציעה ומוקדם לקשור כתרים.
אני מאוד מקווה שגם אחרי שפיקה יחזור, אראוחו יישאר באנקר. עם המעמד ההולך ויורד של לנגלה, זה גם נראה סביר.

דבר אחד שאפשר להגיד על קומאן זה שיש לו ביצים לעשות את מה שהוא רוצה. אולי זה כי אין נשיא שמכתיב לו הנחיות מלמעלה ואולי כי ככה הוא. מה שבטוח, אנחנו נהנים ממאמן עם מספיק עוצמה בשביל לסחוף אחריו את הקבוצה. גם אם יש לנו טענות פה ושם, זה כבר מתחיל להראות טוב יותר מהשנייים שהיו פה לפניו.

דימטרי, ההרגשה שלי שבנושא הזה אתה תקוע בעמדה ולא מקשיב לי. אז אני יעשה ניסיון אחרון ואם לא תסכים איתי , אז נסכים שלא להסכים ובתחומים אחרים אנחנו נסכים יותר. אז אני ינסה בפעם האחרונה.

אם פדרי היה מגיע לברצלונה, שומע מהמאמן שלו שאצלו אין לו מקום והוא צריך לצאת להשאלה , הוא בתמורה מרגיש שהוא יכול לתרום ומסרב לצאת להשאלה, ואז בתור “עונש” קומאן היה מדליף נגדו סיפורים לתקשורת (כמו המעשיות שריקי הדליף וחברי הסגל לא אוהבים אותו) עוקץ אותו אינסוף במסיבות עיתונאים ויותר חמור, נותן לו בקושי פירורים לשחק בלי קשר ליכולת שהוא מפגין באותם דקות שהוא משחק. אז אני מאמין שהתוצאה של פדרי היתה זהה לריקי.

ושוב, ההבדל הגדול שפדרי מהדקה הראשונה , קיבל ביטחון כי קומאן נתן לו דקות בלי קשר ליכולת שלו

(אתה זוכר את הקלאסיקו שלקומאן היה ביצים לתת לפדרי לפתוח בהרכב ואני גם החמאתי לו על זה ואני ממשיך להחמיא לו על זה? אז בקלאסיקו היה לפדרי הופעה לא טובה, אז מה קומאן הכין לו את חבל התלייה בתור עונש? לא הוא המשיך להאמין בו ודחף אותו קדימה. מצד שני ריקי נכנס בדקה 75 מול גרנאדה ואולי לא מצליח בצורה שאתה מצפה וישר חבל התליה יוצא לאויר הפתוח, וכבר שכחנו את הפנדל שלו בסופר קופה או את השער שלו לפני כמה שבועות, הכל נשכח). המשכיות וביטחון . ריקי לא מקבל משהו קרוב לזה. אז אני לא מבין למה אתה ממשיך עם זה.

עכשיו אחת ולתמיד בוא נשבור את הפייק ניוז “שריקי לא מנצל את הדקות שהוא מקבל”

אני לא מדבר על שנה שעברה שבסופה ריקי גרם אפילו למשתמשים מסוימים שלא מתחברים ללה מאסיה כל כך להחמיא לו. תחזרו לדוגמה למשחק מול אתלטי. למשחק האחרון שלנו בחוץ שנה שעברה וזה רק מהראש. אבל אני לא יכנס לעבר.

ריקי ברוב המשחקים שנכנס השנה סיפק נתונים לא רעים בלשון המעטה. אני יתן דוגמה את המשחק מול יובה שהוא נכנס לעשרים דקות. בדקו את הססטטיסטיקה שלו באותו משחק, מול משחק נגדי של פוגבה , אחד הקשרים הטובים בעולם היום, וגילו שריקי סיפק בעשרים דקות נתונים יותר טובים ממה שפוגבה עשה ב90 דקות במשחק הנגדי. וזה רק דוגמה.

אפשר לנסות למחוק את זה ודי להצליח כי אני מבין שתשפוט את ריקי על המשחק האחרון שלו.

אם לא תסכים איתי בנושא הזה, אין בעיה. נמשיך הלאה. לא נורא.

נ.ב אתה יודע מה המשחק מול יובה? אחרי ההופעה הטובה שלו מול יובה (בבית), שאפילו קומאן החמיא לו בסוף המשחק, כלי התקשורת בברצלונה קראו לקומאן לתת לו דקות במשחק שאחרי, מה קומאן עשה? ייבש אותו 90 דקות . עכשיו בוא נדמיין ,בעולם אלטרנטיבי, פדרי נכנס לעשרים דקות ונותן תצוגה יפה מול יובה , האם קומאן היה מייבש אותו במשחקים הבאים? אנחנו יודעים את התשובה, בעולם האמיתי ריקי נתן דקות טובות ולמרות שקומאן בעצמו הודה בזה במסיבת עיתונאים, הוא ייבש אותו במשחקים שאחרי…

נ.ב 2

ואו תודה דימטרי. זה בדיוק מה שריקי צריך. ריקי בפירורים שהוא מקבל, לא מקבל אפילו רבע מזה. גם אחרי הופעות לא רעות שלו ויש לו כאלו. ויובה זה רק דוגמה.

במחזורים האחרונים הוא מקבל טיפה יותר דקות וקומאן מדבר עליו בצורה טיפה יותר שונה. אז אולי המצב ישתנה. אשרי המאמין. אני אוהד ברצלונה ולא ריקי. ואם הוא לא מספיק טוב, אז אין ברירה . אבל אני עקבתי אחריו בנוער בבארסה ב ואני מרגיש שיש לנו יהלום. אני יכול כמובן לטעות ולצאת קקי בסופו של דבר. אבל כל מה שאני רוצה שיתנו לו הזדמנות . שיתחסו אליו בצורה ראויה , ולא בתוך סרח עודף שצריך לקבל עשר או חמש דקות בזמן פציעות שהתוצאה כבר ידועה וזה במקרה הממש אופטימי . כל כך קשה? כל כך חצוף מצידי?

שוב אם לא תסכים , אין לי בעיה. אני גם חושב שזה דיון מעניין ומרתק שמתנהל בצורה ענינית, כולנו רוצים בהצלחה של ברצלונה.

למה צריך לבחור ביניהם?
ריקי עדיין לא הוכיח שהוא שווה הרכב בשום קבוצה גדולה בעולם, ככה שזה לא שיש לו איזשהו מקום מעניין לעבור אליו.

שנה הבאה אתם תהיו כנראה בלי קוטיניו. זה אומר שריקי יהיה מחליף ראשון לפדרי וחילוף טקטי אם תרצו להוסיף שליטה בכדור במקום שחקן התקפה, או לעלות כקשר התקפי יותר במקום בוסקטס (ודה יונג יעבור אחורה).
אז נכון שהוא לא בדרך המלך להפוך לצ׳אבי או אינייסטה, אבל גם לגוטי הייתה יופי של קריירה (לא יודע מי התואם של גוטי אצלכם).
ומי יודע, כרגע כסף אין לכם, ובוסקטס לא נהיה צעיר יותר. לטעמי עונה הבאה הוא יהיה שחקן חשוב הרבה יותר מהשנה (בוסקטס כנראה שישחק פחות, וקוטיניו יעזוב).

מצבת הקשרים שלכם שנה הבאה היא כזו: פדרי, פיאניץ׳, בוסקטס (שמזדקן), דה יונג, רוברטו ופוץ׳.
גם אם הוא יהיה הקשר השישי בהיררכיה הוא יראה לא מעט דקות.
בנוסף, פדרי בטח ישחק מידי פעם כקיצוני כי ישארו לכם רק 3 כאלה, כשהראשון בדיוק בשיקום מפציעה קשה, השני מאוד פציע, והשלישי בכלל לא הראה שהוא מספיק טוב על אף השער.

לטעמי לכל חובבי פוץ׳ יש מקום לאופטימיות, גם אם היא לא בגלל שקומאן מאמין בו יותר מידי, פשוט בגלל המצב.

אני מתחיל להשתכנע שאתה צודק.
פדרי קיבל יותר הזדמנויות ויותר עקביות.
לעולם לא נדע מה היה עושה פדרי לו היה מקבל את מה שריקי מקבל. אני מאמין שגם אז היה נראה כוכב.

כמו שאני רואה את השיטה של קומאן , רק 2 מבין 4 אמורים לשחק בו זמנית, פדרי - דה יונג - ריקי - קוטיניו. ולפעמים גם מסי וגריזמן דורכים להם על היבלות. כדי שריקי יקבל יותר דקות, צריך להוציא מישהו. את מי?
קומאן אמר לו ולאלניה במפורש לצאת להשאלה. אלניה הבין. מדוע ריקי נשאר למרות שלא קיבל כלום חצי שנה? אני לא מבין את זה.
אתה הזכרת כמה וכמה הופעות טובות שלו ושכנעת אותי שמגיע לו יותר. אז למישהו אחר צריך להגיע פחות.
האם אתה תומך במה שיוסי רשם אתמול, שעדיף פדרי-דה יונג-ריקי ובלי בוסקטס\פיאניץ’?
או שאתה מעדיף שיטה אחרת מ 4-3-3?

כתבתי מזמן פה שבכל הכאב והצער , זמנו של בוסי בהרכב הראשון עבר. לגבי פיאניץ , אין לי שום מחויבות כלפיו .

אחרי שהורדנו את שתי השחקנים האלו. וכמו שאני מדגים, אין לי חשבון לותיקים או לשמות גדולים אז בטח שלריקי יש מקום.

יוסי צודק.

ודרך אגב מה זה בלי בוסקטס ופיאניץ אני לא חושב שלזרוק אותם ליציע. הוא פיתרון טוב אבל מבחינתי ריקי עדיף על שתיהם עכשיו. בוסקטס נראה יותר ויותר כמו שחקן שמעבר לשיאו. וזה באמת לא בושה. הוא שחקן אדיר , אגדה. אבל עכשיו הגיע הזמן לעבור לדור חדש. הוא גם שלח בזמנו לספסל איזה שחקן “אלמוני” בשם יא יא טורה. רק תחשוב אם קומאן היה מאמן בזמנו במקום פפ…

הייתי שומע את אותם משפטים שחלק מהאוהדים רושמים על ריקי (לא אתה). רושמים על בוסקטס. זה לא משהו קיצוני. אתה ותיק ממני בפורומים. אתה זוכר מה כתבו על בוסקטס במשחק הראשון שלו ? חבל שהורידו את הפורום ההוא. הייתי מביא לפה משפטים דומים למה שאני שומע על ריקי עכשיו. רק דמיין את ההיסטוריה של ברצלונה אם היו שולחים את בוסקטס לגרדום אחרי המשחקים הראשונים שלו.

אבל אני מרגיש שאנחנו מפספסים משהו פה, ארוחואו כנראה בחוץ לחודש. אין אותו מול פסז. מה שנשאר זה שתי בלמים בלבד.

עם כל האהבה האדירה שלי לבוסי ולכל מה שהוא עשה, אני, בלי קשר, זוכר עד היום בצער רב את המכירה של יאיא, במועדון בו החייזר קיבל הרבה מאוד דקות. אדירה ככל שהייתה, אני חושב שהקבוצה ההיא הייתה אדירה יותר אם הוא היה נשאר.

ופתאום ההחלטה של לאפורטה לא להביא את גארסיה מקבלת משמעות קשה יותר. למרות שזה משהו שהיה אפשר לצפות לו (פציעות, גם של בלמים).

אני מקווה מאוד שזה לא יפגע בסיכויים ובפופולריות שלו בבחירות.

על כל פנים, לאף אחד לא היו באמת ציפיות לגבי הצ׳מפיונס לעונה הזו. למרות הפורמה הטובה של הקבוצה שהתחילה מאז 2021.

השאלה הגדולה היא מה יהיה בליגה.
אם דסט נשאר לא כשיר (בינתיים אנחנו רואים שקומאן חושש לשבץ אותו למשחק שלם), אז מינגווסה תופס את עמדת המגן הימני וזה משאיר אותנו עם לנגלה באנקר בהרכב לחודש הקרוב :man_facepalming:t4: ועם אומטיטי שגם לא מצליח להראות כשירות גבוהה, או דה-יונג בחאלטורה.

אגב ריקי, אם דה-יונג יחלטר כבלם בחודש הקרוב, אולי זו תהיה ההזדמנות של ריקי שאנחנו מקווים לה…

קצת פחות תחרות לריקי אולי:
One of the Barça’s priorities is to save money. The club will try not to use Coutinho this season even if he comes back in late March as he’s only 7 games away from costing 5M more.