מחזור 23 בספרד: 1:4 חביב באוססונה בכיכובו של הקוסם (איסקו, ראמוס, לוקאס ויוביץ')

חלום הטרבל של ריאל מדריד נגוז ביום חמישי עם ההדחה הקבועה מגביע המלך בברנבאו (הפסד 4:3 לריאל סוסיאדד) וכך גם רצף 21 המשחקים ללא הפסד תם לו. כעת החבורה של זינדין זידאן, בהרכב אחר לגמריי (“הליגה היא סיפור אחר”, נכתב במארקה), רוצה להמשיך לשמור על הפסגה כשתפגוש את אוססונה במשחק חוץ קשה. ריאל עומדת על ארבעה ניצחונות ליגה רצופים, והיא מחפשת להשיג חמישה כאלה, מה שלא הצליחה לעשות מאז חזרתו של הצרפתי לקווים מזה 11 חודשים.

כפי שנכתב, “שלישיית ה-C” - קורטואה, קרבחאל וקאסמירו אמורה לייצב שוב את ההגנה כמו גם ואראן. כמו תמיד, עיקר העניין מגיע לשחקני ההתקפה. זידאן, שהגן על בייל ומרסלו, הבהיר: “אנחנו עצובים מההדחה אבל השחקנים נתנו הכל והקהל ראה את זה והדבר הטוב ביותר הוא שאנחנו משחקים כבר לאחר שלושה ימים. אסור לזרוק לפח את כל מה שעשינו בגלל משחק אחד. היו שחקנים חסרים כמו קאסמירו אבל אנחנו קבוצה ועלינו לדעת להסתדר גם בלעדיו. המשחק נגד אוססונה קשה מאוד, זה עוד גמר עבורנו”.

גארת’ בייל חוזר לסגל לאחר ארבעה משחקים ואולי ייקבל דקות (“יצא מהצינוק, מחכה לקצת אוויר”, נכתב על השחקן שכבש את שער הליגה האחרון שלו בספטמבר). ויניסיוס יפתח ב-11 אחרי השיפור האדיר ביכולתו בזמן האחרון, כשבספרד נכתב שהוא חזר לכושר הטוב ביותר שלו שאפיין אותו אשתקד. “הרגע שלו”, נכתב במארקה. אדן הזאר עדיין נותר מחוץ לסגל משום מה, באמצעי זהירות, אולי, בזמן שהזמן להחזירו לפורמה עד לשמינית גמר הצ’מפיונס נגד מנצ’סטר סיטי וכן לקלאסיקו - הולך ואוזל. רודריגו נותר מחוץ לסגל, חאמס כרגיל פצוע. עוד משחק שחייבים לנצח ולא חשוב איך…

image

אוססונה העולה החדשה מדורגת במקום ה-12 במרכז הטבלה, הרחק ממאבקי התחתית (עשר נקודות מהקו האדום) כך שהיא בעונה מוצלחת. מצד אחד המומנטום לפני המשחק לא משהו עם ניצחון ליגה אחד בלבד בחמישה משחקים (0:2 ביתי על לבאנטה במחזור ה-21), אך בביתה היא תמיד עושה צרות לגדולות. העונה היא כפתה תיקו 2:2 על ברצלונה וכן סיימה בתיקו 1:1 נגד סביליה. את הבלאנקוס הם לא הצליחו לנצח כבר תשע שנים. הקבוצה מנסה להסתדר בהיעדרו של החלוץ המוביל שלה צ’ימי אוויה שגמר את העונה בשל פציעה. החלוץ אנריק גאייגו הגיע בהשאלה מחטאפה כדי להיכנס לנעליו. אדריאנה מושעה לקראת המשחק.

image

קצת היסטוריה: פעם, שהגביע עם האזניים הגדולות היה עדיין חלום רטוב, לפני הגעתו של כריסטיאנו - ריאל מדריד עשתה הכל כדי לזכות באליפות ספרד. אחת מרגשת כזו הייתה בעונת 2007/08. ריאל החזיקה בפסגה כבר מהמחזור השני אחרי מאניטה ענקית במדריגל. ואחד הזכרונות הכי טובים שלנו באותה עונה היה הפאסיו בקלאסיקו בברנבאו והניצחון המוחץ 1:4. איפה כל זה התחיל? ניחשתם נכון, במגרש הבוצי באוססונה, ריינו דה נבארה. לקראת המשחק הערב, שיעור היסטוריה קטנטן:

מחזור 35 בספרד, ריאל מתארחת באוססונה, מציגה משחק חלש מאוד ונקלעת לפיגור בעשרה שחקנים בדקה ה-82. פאביו קנבארו הורחק. אנחנו זוכרים את גבריאל היינצה המדמם מתגלגל פנימה למגרש. בדקה ה-87 אריאן רובן, הקיצוני ההולנדי שסבל מפציעות לא מעטות - השווה בנגיחה וכעבור שתי דקות ילד הפלא גונזאלו היגואין קיבל מסירה מסרחיו ראמוס מצד ימין, הכדור קפץ על הדשא ומכל הלב החלוץ בעט לרשת. 1:2 ענק לריאל מדריד שזוכה באליפות מס’ 31. ככה זה קרה .

בזכות תוצאות טובות בשנות ה-2000, ריאל “יצאה מהמינוס” במשחקיה נגד אוססונה בחוץ. והיו כמה בלתי נשכחים. זוכרים את ה-1:5 הענק בעונת האליפות עם מוריניו? אחרי שבישל לבנזמה שער ענק והצרפתי שלח וולה לחיבור כמו ואן באסטן - הגיע הרגע של כריסטיאנו. בדקה ה-37 הוא לקח את הכדור כמעט מ-40 מטר ושלח בעיטה אדירה לרשת. אחד השערים הגדולים שלו בבעיטות מרחוק. וכמובן, הצביע לאחר מכן על השריר האימתי ברגל. בעונת 2016/17 ריאל ניצחה 1:3 בפמפלונה במערך הזוי של שלושה בלמים. בעונת הדסימה היא מחקה פיגור כפול בדרך ל-2:2. ההפסד האחרון היה בעונת 2010/11. ב-37 משחקי הליגה בהם אוססונה אירחה - מאזן 11:15 לריאל בניצחונות.

יש צחוקים ויש חלאס.

Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Mendy; Casemiro, Modric, Valverde, Isco; Bale y Benzema.

מאפס למאה - בייל חוזר ישר להרכב, בעוד ויניסיוס ימתין על הספסל. במפתיע קרוס אף הוא לא בהרכב.

ספסל:
Areola, Militao, Kroos, Marcelo, Lucas Vázquez, Jovic y Vinicius.

מקווה שקורטואה הביא איתו איזה ספר טוב…

זידאן תופעה,
עתידות:
דקה 46 - לוקאס ויניסיוס נכנסים, בייל איסקו יוצאים.
בהצלחה לנו

מה בייל עשה העונה (או יותר נכון מאז אותה מספרת) שמגיע לו לקבל הרכב במשחק כזה חשוב?
עזבו את זה שהוא שחקן של שטחים והוא לא מתאים לסוג המשחק שהולך להיות בפמפלונה,מה הוא תרם לנו שמגיע לו לקבל הרכב?
כנל איסקו הפנסיונר,לא היינו בסרט הזה בדיוק לפני שבוע ויום?
במצב הנוכחי הייתי מעדיף עליו את לוקאס ואסקז(בלי להזכיר את ויניסיוס ורודריגו שראויים יותר ממנו),הוא לפחות מראה רצון.
המח של זידאן הוא חתיכת תעלומה,רק אלוהים יודע איך הוא חושב ובטח גם הוא אומר לעצמו לפעמים wtf?!
נקווה לחילופים מהירים.

לי כבר יש תחושה של התחכמות מאולצת של זידאן. שום הגיון בלהשאיר את ויני על הספסל כשהוא לוהט ולתת הרכב לבייל שיובש שבועיים ברצף ואיסקו שדומה לכלום.

תכלס, כל עוד הוא לא עושה שטויות עם קאסמירו ופדה, שיהיה.

ההסבר הגיוני והיחידי שעולה לי הוא שזיזו מנסה פשוט להרוויח את כל הסגל, כאילו הוא משחק פוטבול מנג’ר.
שכולם יקבלו במה, וינסו להוכיח מה הם שווים, ואם אפשר לקבל גושפנקה עם בישול ו/או גול מה טוב, אם לא - תמיד ניתן לעשות שינויים במחצית, ולהגיד בראיון שלאחר המשחק ש’סבלנו במחצית הראשונה’

העניין פשוט, אם צריכים להמר מי ישים גול, וניסיוס לוהט או בייל רדום, על מי הייתם שמים את הכסף ?

ואיסקו ? בתקופה האחרונה כל פעם שהוא משחק מנצחים.

גם בייל וגם איסקו? קצת רחמים עלינו מסייה זיזו. קצת מרסי. למה ככה חזק.

אז אני מבין שאני היחיד כאן שמעדיף לראות את איסקו ובייל בהרכב.

הייתי מעדיף את בייל יותר בשמאל כדי לאזן קצת את מנדי התקפית. כמובן בהנחה שלא יפצע בחימום.

בייל צריך להיות בשמאל כי אין לו מושג ראשון איך לשחק בתור כנף חותכת פנימה, הרבה מהלכים שלו מסתיימים בהרבה מאולצת עם הרגל החלשה.
לגבי איסקו, קורולוציה לא שווה הסיבה, היו לו איבודי כדור שתסכלו אותי נורא ותרומה התקפית יוצאת מן הכלל לא ראיתי ממנו.

טיטי בוא נשחק משחק קטן בינינו. בוא נספור כמה איבודי כדור איסקו רשם ונבדוק בסוך המשחק אם יצא לנו אותו המספר.
וגם את ההתקפות שהלכו לאיבוד בגללו.

אני רציני. מוכן לעשות את זה אם אתה בעניין.

הוא מאבד כדורים כי הוא מנסה, הוא יכול לסיים בלי איבודי כדור אם הוא רק ירצה.

הוא התחיל בימין כי רונאלדו היה ומשום מה ממשיך לשק שם גם אחרי שרונאלדו עזב.

אני לא נגד אם זה מעודד אותך :slight_smile:

יהלום בלי קרוס זה אחלה, ובין בייל לשאר זה לא ממש משנה במי זידאן בוחר

בדיוק, הוא צריך לנסות להסתובב סביב עצמו ולהתחיל לשחק כדורגל.

כרוב בתנור גורם למזוכיזם. הנה ההוכחה.

טיטי נשחק את המשחק פעם אחרת. הפעם לא הלך חח

מהכובעים שכיף לאכול.

איסקו מפתיע ובעצם נראה הכי טוב אצלנו במחצית הראשונה (לא שזה היה קשה),שאפו.
בייל מצד שני ממשיך ביכולת העלובה שלא ולא רק זה,הוא מכריח אותנו לשחק על כדורים ארוכים כי הוא רק עומד למעלה ועושה חצאי תנועה לעומק,מעדיף את ויניסיוס שיוצר מצבים ובא לקבל כדורים.
קאסמירו וואלוורדה באחת המחציות הכי חלשות שאני זוכר מהם ועדיין,אנחנו מובילים ודי שולטים במשחק,אבל הייתי מצפה מהם לשיפור במחצית השנייה.

איזה כיף, מהפך ככה במשחק חוץ קשה משום מקום, אולי התפספס לי משהו אבל אני לא זוכר כבר הרבה זמן רמונטדה במשחק מן הסוג הזה. עוד כמה משחקים כאלה ואני באמת אתחיל להאמין שניקח אליפות ואפשר להתגבר על הרכבים מסריחים כאלה כמו של זידאן. קרוס לא חזר אבל ההוא עם הקוקו מעצבן אותי. אני באמת חושב שכל מי שלא אכפת לו שבייל במקום ויניסיוס - זה חסד נעורים ואין לי מילה אחרת. ויניסיוס יכול לשרוף את המגן על הקו ולייצר מצבים והוא בכושר מצוין. זה לא משחק גביע נגד סראגוסה מהליגה השנייה, זה לא מהלך אחד טוב כמו בדרבי, זו כבר המשכיות. בייל הכי טוב באוססונה. אפילו בנגיחה חופשית מול השער הוא לא יכול לתת גול. זה גם לא שיש לו מוטיבצייה להוכיח או משהו. אין שום סיבה לראות אותו.

לא ברור לי למה פתחנו כל כך חלש (ואלוורדה לא נגע בכדור לדעתי בחצי השעה הראשונה), לרגע התבלבלתי וחשבתי שזה משחק חוץ באליאנץ’ ארנה או שמנצ’סטר סיטי לובשת אדום (המשחק שלה היום נדחה), ונרפה, היינו איטיים, לא נגענו בכדור בכלל ואז משום מקום המשחק התהפך. אחלה קארים מה שנקרא - נאדה מאס, ומילים טובות בלי ציניות לקרבחאל, איסקו (לא רק השער - כי בייל היה מחמיץ, היו לו נגיעות טובות, עבר שחקנים, אפילו עשה רעש בהגנה, בכאילו) ומנדי שאולי אם יהיה מי שילמד למסור לו לשטח אז עוד נפיק ממנו יותר מבישול בעונה.

בסופו של דבר, כמו שתמיד קורה העונה - סופר לאחור עד לשריקת הסיום כדי ללכת עם הנקודות. בדרך כלל זה מרגש לנצח שם נקווה ושזה יקרה גם הפעם. וואלה לקחתי סיכון והזזתי את החדר כושר ל-19:00 ועשוי להיות עומס רס בבנצ’ מה שנקרא. ואמוס!

איזה פיניש של יוביץ׳, פרק עצבים של כל העונה