ליגת האלופות 23/24 - הדיון המתגלגל: מודחים ברבע הגמר אחרי תבוסה ביתית 4:1 לפסז' [6:4 בסיכום] (ראפיניה)

ההבדל הכי גדול בין לפני ה-1:0 לאחרי, היה מי שבא לקבל כדור באמצע המגרש, ו/או מטר שטגן. לפני שער היתרון, כל שחקני ההגנה והקישור, מינוס אולי גונדואן שהתרכז בעיקר בלנסות לבנות צמד מנצח עם לאמין, באו וניסה לקבל כדור, למסור, להוביל, לדחוף. אחרי הגול זה היה פרנקי. רק פרנקי. אף אחד אחר אפילו לא היה קרוב ללרצות. ואז נוצר מצב, פעם אחר פעם, שבו ההולנדי מקבל את הכדור, מגלה שאין אף חבר לקבוצה במרחק 20-30 מטר ממנו, ואז הוא צריך לדפוק ריצה של חצי מגרש, דרך כמה שחקני נאפולי, רק כדי למצוא אופציית מסירה ולצאת מהלחץ.

מיותר לציין שזה לא ממש עבד.

זה לא קשור למשחק הרע של קאנסלו, לאולי אובר קדמיות של גונדואן, לעובדה שקונדה לא יהיה מגן לעולם (ואולי גם לא בלם), ולזה שאין שום קשר כרגע בין כריסטנסן לקשר אחורי (לא יודע להחזיק בכדור, לשחרר בנגיעה, למצוא חללים וכד’). זה פשוט ניהול משחק גרוע. בפעם המי יודע כמה.

מה הוא עשה בקריירה שגורם לך לרצות דווקא אותו ברגעים כאלה?

הבקיע בשתי משחקי ליגה רצופים והוא שחקן טרי וגם שילמנו עליו לא מעט.

לא יודע כנראה שמהספסל 90 דקות הוא לא יוכל לעזור לנו.

כמו שאמרת אתה בעצמך, מדהים איך לאפורטה הצליח להוריד לכם את הציפיות.

כן רק שזה בהקשר אחר לגמרי ואני בכלל לא מבין מה הקשר פה…

אני לא חושב שצריך לשאול איך יכול להיות ששחקן בן 18 שעדיין לא עשה כלום (עם כל הכבוד לשני שערי הליגה שכבש) לא עלה לשחק כשהקבוצה מחפשת שער.

השחקנים ששיחקו אתמול הרבה יותר מוכחים ממנו, זה לא נכון ולא הוגן לצפות ממנו להיות המושיע בשלב הזה.

מי מדבר על מושיע? 1:1 אני מחפש שחקן שיכניס גול. אלו שהיו במגרש כנראה לא יכולים.

והביאו את רוקה עכשיו ולא בקיץ בדיוק בגלל זה, שחסר לנו שחקן שיביקיע שערים. הוא בטח חילוף יותר טוב מלהכניס את רומיאו בשביל לשמור על התוצאה…

אם הוא לא מספיק טוב לזה, היו צריכים לחסוך עליו ולהביא אותו בקיץ

זה לא שדרשתי שיפתח בהרכב על חשבון הפולני.

שאלת

וענית לעצמך

עם זה דווקא לא הייתה לי בעיה. לאמין נראה גמור, ויש לו עוד 70-80 דקות לתת בעוד 3 ימים.

חצי הכוס המלאה - שיחקנו טוב מחצית ראשונה ולפרקים עד הגול.

רומאו נכנס במקום כריסטנסן בגלל עייפות, מאותה סיבה שימאל הוחלף. לצערנו מדובר בשנמוך כשהחילופים האלה קורים אבל לא מדובר בהחלטות הזויות.
אם רוקה היה נכנס במקום כריסטינסן, דווקא אז הייתי חושב שהמאמן הזוי.

בסה’‘כ הדבר היחיד שהייתי מתלונן עליו זה שהיה צריך לעשות את החילופים 10 דק’ מוקדם יותר. את גונדו, פרנקי, לבה ואת קו ההגנה לא הייתי מחליף.

מה לשמור על התוצאה? אין פאקינג שערי חוץ .

זה בדיוק מה שאני מוחה פה. הוא פשוט הצליחו לגרום לכם לחשוב שזה נורמלי, כל פעם אותו דבר. כבשנו? אז זהו המשחק נגמר נירד אחורה .

ראיפיניה במקום לאמין יותר מאשר החילוף הספיציפי זה מראה על הקיבעון שלו. זה חילוף שהוא החליט לעשות בבית המלון.

אם לא עוברים את נאפולי צאבי צריך ללכת הביתה באותו דקה הביתה. זהו נמאס לי סופית ממנו.

כך שחקן גדול וכך מאמן בינוני.

ארבע דקות לדקה 90 למה לחכות לסוף המשחק? מה כבר פליקס יצליח לעשות?

הבעיה שלי היא פחות זהות המחליפים/מוחלפים, ויותר מה התרומה של החילופים האלו (וגם מתי הם התרחשו), גם אם רק תרומה מתוכננת. ראפיניה נכנס במקום לאמין? אחלה. אבל ברבע שעה שאחרי, עד סיום המשחק, הברזילאי לא קיבל כדור אחד בצד ימין, כדי לנסות להוציא משהו מהרעננות שלו. פליקס נכנס גם, במקום פדרי? סבבה. אבל למה לא לנסות משהו חדש ומהפכני, ולשחק דרך האגפים ולא ללכת שוב ושוב עם הראש בקיר דרך האמצע?

נכון, אבל איזה חילוף היית עושה במקום?
ראפיניה אחד השחקנים הבכירים בסגל, וכן גם שחקן טוב למרות דקות לא טובות.
ימאל היה חייב לצאת כבר, את מי היית מכניס לאגף ימין?

בוא נגיד שאני הייתי מתחיל עם ראפיניה. הוא שם את לאמין כל שלוש ימים לשחק מתישהוא הגוף שלו יתרסק. כל הקבוצה הזו חייה על הגב של ילד בן 16.

מנוחה, אם צריך, תבוא במשחקים פחות חשובים.
התלונות על צ’אבי אם היה פותח עם ראפיניה במקום ימאל היו כפולות ומכופלות מאשר על אלו שהכניס את ראפיניה בדקה 80.

בכל מקרה, התלוננת על החילוף ושאלתי על החילוף.

זה מה שכתבתי על חילוף

וזה

אם היית שואל אותי לפני המשחק הייתי אומר לך שזה אחד החילופים שהוא יעשה.

זה פחות על מי מוחלף אלא על זה שפשוט הוא לא יודע להגיב או לשנות ממונטום נגדי. תשים לב לכמה חילופים המאמן של נאפולי עשה.

זה כל משחק כך. כל משחק. פשוט הוא יכול מראש להגיד את לשופט בהתחלת המשחק ולחסוך את הזמן…

אז התלונה שלך היא על ניהול המשחק שלו ופחות על החילופים.
צריך לזכור שבאסכולה שצ’אבי בא ממנה(לכאורה) השינויים המבניים כמעט ולא קורים.
החילופים לרוב מתרכזים בהבדלים באיכויות של השחקן עצמו. רוצה לומר: אותן עמדות, שחקנים אחרים.

בכל אופן, צ’אבי תמיד היה חלש בעיני בניהול משחק(וגם בבחירת חילופים לדעתי). אתמול לדעתי פשוט נפלנו מהרגליים בשלב מסויים.

נאפולי סיימה אתמול בתיקו 1 ביתי מול טורינו
קווארצחליה כבש לזכות הנאפוליטאים שנמצאים במקום ה-7 בטבלה.

זה ההרכב שעלה אתמול, ללא רחמני, אוליברה וקאיוסטה שפתחו נגדנו

חשבתי ששמו את זלנסקי בפריזר כי הוא עובר לאינטר.
בכל מקרה, הוא לא רשום לליגת האלופות ולא ישחק נגדינו

אני מבין שהמצב של אוקריאנה הדרדר מאוד מאז שהרופבלקאנים סגרו להם את הברז. לחלטר באינטר אה.

רק שהוא פולני