ליגת האלופות 23/24 - הדיון המתגלגל: מודחים ברבע הגמר אחרי תבוסה ביתית 4:1 לפסז' [6:4 בסיכום] (ראפיניה)

הרכבים משוערים להערב -

37f6ddff-2288-462f-a0f5-74cd3dffd1f1_16-9-discover-aspect-ratio_640w_0

בגדול - קיימת תמימות דעים מוחלטת, לפחות ב-3 המקורות האלו, לגביי ההרכב שיעלה הערב.

לא הייתי נותן פליקס לפתוח. עושה טובה שהוא זז, כל הזמן פרצופים חמוצים או אדישים. אני חושב שהוא שנה הבאה יימצא את עצמו בסעודיה. אף קבוצה לא תשלם לאתלטיקו מה שהיא דורשת ובאתלטיקו הוא שרף את עצמו. חבל, כישרון כל כך גדול לאדם כל כך מפונק.
לגבי המשחק, הימור שלי 2-1 בארסה.

יש משהו מאוד לא בריא בבארסה. הסיבה היחידה לתת לכריסטיאנסן לשחק כקש"א היא שזה מייצב את ההגנה. התרומה הקישורית שלו היא אפסית. הוא לא משתתף בבניית ההתקפות ולא לוקח חלק בהנעת הכדור.

ואם כבר בקישור עסקינן, גונדואן מאוד מאכזב אותי. יש לו המון משחקים חלשים ובאופן כללי אין לו את הדי אן איי הברסאי. הוא יכול להיות אחלה בורג במכונה משומנת אבל בטרנטה שלנו הוא שחקן מאוד אנמי.

ומילה על פרמין: אני מאוד אוהב אותו אבל זה מרגיש שהוא נכנס למשבצת ה"אני חייב להוכיח את עצמי בכל שניה על המגרש" שהייתה המשבצת של אנסו פאטי ושל ריקי פוץ’. זה נראה כאילו הוא סוחב על עצמו חוסר אמון מתמשך מצד המאמן שלו וזה לא עושה לו טוב. הלוואי והערב הוא יהיה רגוע יותר עם הכדור.

ראיתי לא מזמן סרטון שהסביר שצ’לסי קנתה את אנזו פרננדז וקאייסדו בסביב 250 מיליון כדי שביחד הם אולי יתנו את משהו שדומה לתרומה של רודרי מבחינה הגנתית ומבחינת בניית משחק.

אנחנו מנסים לעשות משהו דומה: להחליף את בוסקטס. זה בלתי אפשרי.
רודרי זה אולי הדבר הכי דומה שאפשר למצוא היום, והוא פחות טוב.
אם כריסטיאנסן מצליח לכסות בצורה חצי סבירה רק את האספקט ההגנתי ולעזור לייצב את ההגנה המחרידה שלנו העונה - קניתי. אני מכיר בכך שהמחיר הוא שחקן אחד פחות בהנעת כדור במרכז המגרש.

לגבי גונדואן, אני לא מסכים כל כך. אני חושב שהיו לו כמה משחקים פחות טובים לאחרונה, אבל שאסור לשכוח שלפני היו לא מעט משחקים מעולים בהם הוא היה השחקן הכי טוב על המגרש. הוא קשר מצויין וחכם מאוד.

ברור שבלם יכסה את האספקט ההגנתי של בוסקטס. האספקט ההגנתי של בוסקטס לא היה כזה אייאייאייי ממילא.

בכל אופן, הבעיה היא שיש לצ’אבי איזו קונספציה שעל הנייר נשמעת סופר נכונה והגיונית:

מתחילים את בניית המשחק מאחור, מההגנה ממש, יעני אראוחו וקוברסי לצורך העניין הם עושי המשחק, מכתיבי הקצב ובוני ההתקפה, ואותם ממשיך הקו הבא שמורכב משני קשרים חצי אחוריים ו-2 מגינים.

בפועל מה שקורה זה שהקו הקדמי מנותק לגמרי מהמשחק, הקישור מקבל כדורים מאוד לא נוחים מההגנה הלחיצה שיודעת שכל איבוד יוביל לגול ואז הסיכוי לבנות התקפה מסודרת אפסי.

הרעיון של צ’אבי יכול לעבוד רק בשני תנאים:

1. אינטנסיביות מטורפת לאורך כל המשחק
  2. בלמים שמאוד בטוחים במדחק הרגל שלהם

אין לנו אף אחד מהתנאים האלה.

אני דווקא לא רוצה להאשים את גונדואן, הוא סובל מתחלופה תכופה מאוד של פרטנרים לקישור + הוראות תפקוד לא נכונות מהמאמן. ברגע שהשיטה שלנו מדלגת על הקישור אנחנו מדלגים גם על מה שגונדואן יכול להביא לידי ביטוי, ומקבלים שחקן שנאלץ להיות התקפי מידי ודורך במקום של החלוצים.

הסגל -

אין הפתעות מיוחדות - פדרי, גאבי, אלונסו, באלדה, פרנקי ופראן (שהיה סיכוי שיחזור לסגל במשחק הזה, אבל כנראה שיחכה לאתלטיקו) עדיין בחוץ, כל אחד בגלל פציעתו הוא.

קסאידו, פרמין, קובארסי, גויו, פורט, ואונאיי כבר בני בית בסגל. חלקם גם בהרכב.

ב- 7 המשחקים ששיחק כריסטנסן כקשר אחורי, בארסה ספגה 6 שערים.
ב-7 המשחקים שלפני שכריסטנסן שיחק בעמדה הזו, בארסה ספגה 16 שערים…

אולי האספקט ההגנתי של בוסי לא היה כזה איי איי איי, אבל האספקט ההגנתי שכריסטנסן נותן הוא מהותי לנו כרגע, בטח אם רוצים להמשיך לצבור נקודות ולהלחם על המקום השני.

אני מניח שאתה תעדיף שנילחם על המקום השמיני, העיקר נשחק יפה.
יש לי שני דברים להגיד על זה:

1. להלחם על המקום השמיני זה רע לקבוצה ברמות אחרות ויעשה נזק קשה שלא ישאיר לך סיכוי לכדורגל יפה של הרמות הגבוהות.
  2. מי ישחק יפה? תחת איזה מאמן? פחחח… עדיף שנתרכז בלעבור שלב ולהלחם על המקום השני, ובנסוף להתפלל שיגיע מאמן שיודע לאמן ולפתח קבוצה ושחקנים.

התרומה ההגנתית של כריסטנסן מורגשת מאוד.
אני רק לא מבין למה קוראים לו קשר אחורי. הוא בעצם בלם קדמי. אני לא רואה אותו משתתף בהנעת הכדור בכלל, מלבד מסירות אחורה כמו הבלמים.
גם כשבארסה בונה התקפות מאחורה, היה זה פרנקי שבא לקבל את הכדור ולהניע אותו קדימה.

האספקט ההגנתי של בוסקטס לדעתי היה מאוד אייאייאיי. לא יודע על איזה תקופה מדובר אבל בסוקטס ברוב הקריירה זה קש"א הגנתי מהטובים בעולם.

אני חושב, כמו ליאור, שלבארסה בשנים האחרונות חסרה באופן מובהק חוכמה של הנעת כדור.

רונדו זה טוב ויפה לשליטה בכדור ולמסירות מהירות, אבל זה לא מפתח חוכמת משחק. אם השחקנים לא יודעים למי הם רוצים למסור עוד לפני שהם מקבלים את הכדור, אז גם אם הם יתאמנו ברונדו 24/7, הם לא ישחררו כדור בנגיעה (אני מציין את זה כי בארסה מתגאה באימוני הרונדו).

צ׳אבי קידם הרבה אספקטים של הקבוצה בשנים שהוא כאן, יש הרבה שנוטים לשכוח.
החל מכושר גופני (כן, היה גרוע יותר לפני שהוא הגיע), דרך משחק לחץ ושליטה טובה יותר בכדור של השחקנים.

אבל הוא לא הצליח לפתח חוכמת משחק. השחקנים שלנו עדיין אבודים עם ובלי הכדור. לא יודעים לאן לרוץ, לא יודעים למי למסור, לא חושבים מהר ומשחקים מאוד שבלוני.

ישנה קצת חוכמה יתרה של פרנקי ופדרי - שגם ככה לא משחקים כל הזמן ולא משחקים יחד בגלל פציעות חוזרות ונשנות. וגם בלי פציעות, רק שני שחקנים חכמים זה לא מספיק.

אז אפשר לקרוא לכריס בלם קדמי, לדעתי לא נראה ממנו הרבה יותר מזה עד לסוף העונה.
מה שבטוח, זה קריטי לנו שנהיה עם ה״בלם הקדמי״ הזה עד לסוף העונה כדי שנוכל להמשיך בצבירת הנקודות.

הפרש נקודה מג׳ירונה. זה לגמרי צריך להיות בידיים שלנו לסיים שניים.

אין ויכוח שבוסקטס היה קשר אחורי מושלם ואחד מהטובים בעולם אבל התפקיד שלו היה שונה מתפקיד של קש"א בכל קבוצה אחרת. ההגנה הכי טובה של בארסה הייתה החזקת כדור.

נכון, אבל אני חושב שגם יכולות ההגנה שלו stand alone היו מצוינות - קריאת משחק, תיקול (אמנם לא גליצ’ים וכו’, אבל יכולות תמנוניות), מיקום.

הפתעה - ראפיניה מועדף על פני פליקס.
קוברסי לפני איניגו, אבל זאת כבר לא הפתעה.

What the fuck???

רבע השעה הכי טובה של ברצלונה העונה

קובראסי אלוהי, פרמין המלך.
ראפיניה בפתיחה נהדרת

ולאמין. לאמין.

איזה מזל שיש פה נשמות טובות לספר לנו כמה אנחנו מגזימים ומפארים כל ילד בן 17 עם 4 משחקים.

כוחו ששל טיטי . שבר לחלוטין את @Aragones

יזלזלו בלה מאסיה כמה שהם רוצים. לה מאסיה מצילה לנו את התחת בשנים האחרונות.