פרמייר ליג 23/24 :: טופ 8

כרגע הוא עוד בסיטי…
מי שמדבר כבר על הפרוייקט הבא שלו ו/או מדבר על חזרה למקומות בהן עבד, לא ממש מכיר את הבן אדם(או את הפרסונה שהוא מייצג כלפי חוץ ושהעיתונאים מכירים).

הוא בעצם השיג הכל, ובסיטי קיבל את הקרקע לפעול איך שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה. יש לו שם יד חופשית, אז למה לעזוב אם הוא מחפש להמשיך לעבוד?
כשהוא יעזוב את סיטי הוא יקח חופש ארוך עד שתהיה לו מוטיבציה מחודשת, וזה לא בהכרח יהיה לאימון.

הליגה האיטלקית היא אופציה תחת מועדון יציב או כזה שיתן לו את כוח הניהול של המועדון.
אולי נבחרת(לא ספרד).
או באמת לחזור הביתה כמנהל מקצועי/נשיא.

בדיוק. הוא בונה שם פרויקט אדיר. אין לו שום סיבה לעזוב את סיטי.

תבדוק בטראנספרמארקט כמה השקיעו ארסנל, יונייטד, צ’לסי ואפילו ליברפול שלך בשנים שפפ היה המאמן.
השקעות נטו, כלומר קניות פחות המכירות.
אתה תופתע.

רק אל תגיד לי שצריך לקחת גם שנים לפני כן, כי דה ברוינה נרכש לפני.

ההשקעות של סיטי זה לא רק השחקנים שהיא קונה ישירות לקבוצה הראשית,מדובר בתאגיד שלם שרוכש ומנהל קבוצות ברחבי העולם עם מערך סקאוטינג מטורף שנועד למצוא כשרונות שהטובים ביותר מביניהם ימצאו את עצמם בסופו של דבר במנצ׳סטר סיטי.
הם השקיעו הרבה כסף באנשי הנהלה וצוות אימון מהטופ של הטופ (עכשיו מנסים לגנוב לריאל גם את פינטוס מאמן הכושר הראשי).

אי אפשר להתעלם מזה (ומהחקירה שמתנהלת נגדה).

לא יודע לגביי מגיבים אחרים פה, אבל אני מתייחס לעזיבה אפשרית שלו עוד שנה רק כי…הוא זרק על זה רמז בעצמו. האם הוא יעזוב בפועל? נחכה ונראה.

אז איך מתמחרים את ההשקעות של סיטי בכל המסביב לעומת ההשקעות של המתחרות?
טיטי טען ש"שאבו דאבי השקיעו בסיטי לא הושקע מעולם בפרמיירליג." , איך אפשר להשוות את זה מול ארסנל או צ’לסי?

באמת ?

זה שפפ קיבל כבר קבוצה מפוצצת כישרון שזכתה באליפות ועדיין הוציא כמו או יותר משאר הקבוצות זה לא משנה ?
ובכל מקרה פפ מאמן 10 שנים בסיטי אם לא טועה, המחירים לפני 7-10 שנים לא דומים להיום, לדוגמה צ’לסי משקיעה המון בשנתיים האחרונות ומשלמת מחירים של היום לא של לפני 10 שנים.

אז תחליט ממתי אתה רוצה לספור, מה אתה סופר, ותביא מספרים.
אני טוען שסיטי השקיעה לא יותר (או לא הרבה יותר) מכל המתחרים חוץ אולי מליברפל שלך.

כתבתי מה שאבו דאבי השקיעה בסיטי.

ארסנל וצ’לסי שאתה אוהב להזכיר נבנות מחדש מההתחלה בשנים האחרונות, פפ קיבל כבר מכונה משומנת ומאוד יקרה אחרי הרצה ואחרי שעברה את כל מה שארסנל ובעיקר צ’לסי עוברות עכשיו וזכתה בשתי אליפויות.

ב 10 השנים שפפ בסיטי הוא עם הנט ספנדינג הכי גבוה מכל קבוצות הצמרת(חוץ מהיונייטד שזה משהו שאי אפשר להסביר) למרות שקיבל קבוצה מפוצצת בכישרון שכבר זכתה באליפות, הפער הצטמצם בשנים האחרונות בגלל שארסנל וצ’לסי מנסות להתחרות ורוכשות שחקנים רבים במחירי פרימום של היום כאשר פפ יכול לחזק נקודתית עם בלם לספסל ב 100 מיליון יורו, אבל ! דה ברויינה מזדקן, סילבה יעזוב ופפ יבקש צ’ק פתוח וכבר ידאג לפתוח מחדש פער ענק על המתחרות בנט ספנדינג כי הוא יכול, השוגר דאדי ישלם.

לא כתבתי בשום מקום שפפ לא מאמן ענק או שלא עשה הישג היסטורי, רק שזה לא עושה עליי רושם גדול מדי, כפי שידעתי שריאל תזכה העונה בתואר וכתבתי שזאת תהיה בושה ענקית אם אנצ’לוטי יפספס את האליפות ככה הסיטי יזכו באליפות 5 ברציפות עונה הבאה, בעיקר כי קלופ כבר לא בליגה :cry:

יכול מאוד להיות שעונה הבאה היא האחרונה שלו בסיטי, אבל אם כן, סביר להניח שהוא לא יחפש את הפרויקט הבא שלו באופן מיידי. בטח שזו לא תהיה פסז’ כאילו שכל מה שמעניין אותו זה גובה התקציב של המועדון.

לא הבאת אף מספר שמחזק את הטענות שלך.
המספר היחיד שרשמת זה שסיטי מביאה בלם ב 100 מיליון לספסל. אפילו אם זה היה נכון, זה לא אומר שאחרים לא עושים את אותו הדבר, או לא מביאים 2 ב 50 כל אחד.
תביא משהו מוחשי, מספרי, שמראה בבירור שסיטי הוציאה הרבה יותר מנניח ארסנל.
כל המספרים שאני ראיתי, לפחות ב 10 שנים אחרונות, מוכיחות את ההפך.

מה שאתה טוען היה נכון כשהשייחים קנו את סיטי.

אין לי מושג,אין ספק שסיטי מתנהלת יותר חכם מיונייטד/פסז׳/צלסי עם הכסף שלה,אבל כשאומרים השקעות צריך להתייחס להכל ולא רק לרכש.

הוא זכה ברוב התארים שלו שקלופ היה בליגה וליברפול היתה בשיאה.

הנבואה שלי הגשימה את עצמה במלואה. התגובות פה מדויקות להפליא למה שהיה פה פעם שעברה שהיה דיון פפ…

לא משהו רע, אבל צפוי

תרשום בגוגל נט-ספנדינג פרמיירליג ב 10 השנים האחרונות, תמצא עשרות לינקים.

נכון, האליפות היחידה שהפסיד הייתה לליברפול, עכשיו קלופ עזב, ככה שאין מי שיכול למנוע ממנו חמישית ברציפות.

בכל דיון שמתנהל כאן בפורום אני יכול לרשום במדוייק את כל מה שכל משתמש ירשום עוד בתחילת השירשור, אז נסגור את הפורום ונשב בבית ? :grin:

זה בדיוק מה שרציתי שאתה תעשה, אבל אם אתה מתעצל אז הנה.

כמו שאתה רואה, סיטי ביזבזו בערך כמו יונייטד, צ’לסי וארסנל.
כמה אליפויות יש לקבוצות האלה בעשור האחרון?
מש"ל.

צריך להוריד כובע בפני קלופ שבכלל השאיר את ליברפול בתמונה.
צריך להוריד כובע בפני פפ שידע להשתמש בכסף שהוא הוציא .

אתה מנסה לעשות מניפולציה.

רוב הכסף שארסנל וצ’לסי הוציאו זה בשנים האחרונות כשמנסים להיבנות מחדש ולהתמודד מול המפלצת שנבנתה בסיטי, זה פחות או יותר שווה לתקופה שסיטי התחילה להשקיע וביזבזה המון כסף בתחילת דרכם של השייח’ים, גם אז הם לא זכו בכלום ולקח להם כמה שנים עד שהפכו למפלצת(עוד לפני פפ).
אם צ’לסי תמשיך להשקיע ככה אז עוד כמה שנים תתחיל לזכות בתארים לא פחות מסיטי.

הכסף הגדול שצ’לסי הוציאה זה בשנתיים האחרונות כשאנתוני ומודריק עולים מעל 100 מיליון, היו עולים 25 מיליון לפני 7 שנים.

שחקנים מובילים בסיטי גומרים את הסוס עוד מעט או שיעזבו, דה בריינה וסילבה בעיקר, יהיו חייבים להחליף אותם, מעניין מי יוציא הכי הרבה כסף באנגליה בשנים הקרובות, אם יתנו לי רק ניחוש אחד אני בטוח שאצליח לנחש נכונה בסבירות של מעל 95%

אני לא מבין למה בזבוזים של סיטי לפני עשור על השחקנים משפיעים על ההצלחה של סיטי עכשיו.
אלה לא אותם שחקנים.
השחקנים שמשחקים בארסנל וצ’לסי עכשיו לא יהיו כבר בעוד 5 שנים.
מדוע אתה אומר שההצלחה של צ’לסי , אם תהיה, זה בזכות השחקנים שהיא קנתה עכשיו, כשהם כבר לא יהיו בקבוצה?

מילא היית אומר שסיטי השקיעה בתשתיות ואנשי ניהול שעדיין שם, אין לנו איך לבדוק ולהשוות.
אבל שחקנים?

כי אחרת הוא יצטרך להתמודד עם העבודה שכולן מבזבזות מלא כסף, אבל רק פפ עושה מהכסף הזה פלאים - והוא לא ידע איך לאכול את זה.

כמה נקודות שלי:

-“הדרמה” במחזור הסיום החזיקה מעמד מעט מאוד זמן, אבל בכל מקרה אף אחד לא חשב שמנצ’סטר סיטי תשמוט את זה. אני זוכר שהם פיגרו 2:0 נגד אסטון וילה ואקס ליברפול פיליפה קוטיניו לפני שנתיים ולכולם היה ברור איך זה יסתיים". זו גישה לא נכונה אולי אבל רציתי שיחכו עם בחירת שחקן העונה, אם ארסנל הייתה זוכה באליפות הייתי מעדיף שהפרס יילך לאחד מהשחקנים שלה, נניח בוקאיו סאקה או מרטין אודגור (גם קאי האברץ בעונה גדולה ואני שונא אותו). אבל פיל פודן סגר עניין כבר אחרי דקה.

-אני חושב שאין ברירה ומנצ’סטר סיטי הזו, ברור שהיא מוציאה המון כסף - הקבוצה הטובה בתולדות הפריימרליג וכנראה גם בתולדות הכדורגל האנגלי. אליפות רביעית ברציפות, משהו שלא היה, הכדורגל המהפנט, קצב צבירת הנקודות, היא שילבה שם גם הצלחה גדולה בליגת האלופות ועוד. משאירה אבק למנצ’סטר יונייטד הווינרית של הטרבל ככל הנראה וגם לקבוצה של כריסטיאנו רונאלדו. אני חושב על עוד קבוצות וליברפול של יורגן קלופ תהיה באיזור אולי, ארסנל של 2002-2004 וצ’לסי של ז’וזה מוריניו שגרמה לייאוש לאוהדי היריבות.

-צר לי על ארסנל שבאמת השתפרה, והיא הייתה קבוצה טובה כבר בעונה שעברה, הייתה יותר חזקה מנטאלית, שיחקה הרבה יותר טוב במשחקים הגדולים והשיגה תוצאות, התקדמה והיא שוב נשארת עם המחמאות בלבד. אבל לליברפול גם 97 נקודות או משהו כזה לא הספיקו. הלוואי וארסנל תיקח את הבאסה הזו לטירוף בעונה שעברה, תשקיע עוד הרבה כסף ותעשה את הדברים נכון ותגיע שוב לקו הסיום.

-וירג’יל ואן דייק מצטייר בעיניי לפחות כאחד שעוקב מרחוק - כאיש כהה רגשות. ריגש אותי לראות אותו דומע אתמול בפרידה מיורגן קלופ. “הפכת אותנו מספקנים למאמינים” - מרגש. פרידה מדהימה ואין אוהד שלא מתבאס על כך בתוך-תוכו. אני חושב שיורשו נכנס לנעליים גדולות וזה יהיה כמעט בלתי אפשרי, הלוואי שאני טועה. העונה היה חסר משהו ממוחמד סלאח אחרי אליפות אפריקה.

-קצת עצבים: צ’לסי מגרדת מקום שישי אחרי עוד קיץ עם השקעה כספית מטורפת. כבר הודיעו על חגיגות האירוע? מצטער מאוד, קשה לי לפרגן להם, עם כל הכבוד לפאלמר. מנצ’סטר יונייטד בכלל בדיחה עצובה. הלכה כמה צעדים לאחור מהעונה שעברה.

בוא אני אגיד לך מה שאני אומר עוד פעם בתקווה שהפעם לא יהיו אי הבנות.

אני אומר שפפ קיבל סגל שזכה באליפות ובנוסף קיבל צ’ק פתוח, את רוב הכסף הוא ביזבז בחמש השנים הראשונות שלו, הוא השתמש בשחקנים הטובים שקיבל ורכש עוד המון שחקנים מצויינים, אחרי שבנה סגל מפחיד הוא כבר לא היה צריך לקנות בכמויות ובשנים האחרונות הוא עשה רכש נקודתי מאוד יקר אבל לא כמו בהתחלה(האלאנד, גריליש, גברדיול).

בניגוד למה שאתה טוען שלד נשאר הרבה יותר מ 5 שנים, דה ברויינה, ברנרדו סילבה, ווקר, סטונס, אדרסון, רודרי וגם גונדוגאן שהביא אליפות עונה שעברה ועזב וסטרלינג שעזב לפני שנתיים , כולם שחקנים שנרכשו לפני מעל 5 שנים וחלקם אפילו נרכשו לפני פפ.

אתה בא וטוען שצ’לסי השקיעה כמו פפ ולא מצליחה ובכוונה מתעלם מהעובדה שהרכישות של צ’לסי ברובן הן מהשנתיים האחרונות ושל פפ מלפני 5 עד 10 שנים.
זה כמו לרכוש פנטהאוז לפני 20 שנה במיליון דולר ולצחוק על זוג צעיר שלא מצליח לרכוש היום דירה 100 מ’'ר במיליון דולר ולטעון שהם לא יודעים לנהל כסף כמוך.
הרכש של פפ אז בצ’ק הפתוח אם היה נעשה בשנתיים האחרונות היה גורם לפער עצום לטובת סיטי בנט-ספנדינג. אני גם אומר שבשנים הקרובות סיטי בכל מקרה תפתח פער גדול בנט ספנדינג כי הבסיס מזדקן וחייבים להחליף אותו וזה יעלה המון יחסית לרכש נקודתי, בנוסף זה פפ וזה אבו-דאבי, ישקיעו המון.

אני בנוסף טוען שהרכישות של צ’לסי כרגע דומות לרכישות של סיטי בתחילת דרכה(או צ’לסי של אברמוביץ’ בתחילת דרכו) כשרכשו מכל הבא ליד, רוביניו וכאלה למי שזוכר, עוד מעט אם ימשיכו ככה יגיעו גם הרכישות הנכונות כמו קומפני, אגווארו, פרננדיניו וסילבה ואז גם יקחו אליפות ואז יחתימו את הפפ הבא או המוריניו הבא ויחזרו להיות קבוצת עילית.