פרמייר ליג 23/24 :: טופ 8

הוא באמת מהפנט אותך? לדעתי ממש לא. נכון יעיל ומחושב, אבל לא מהפנט

אתה מתעלם מזה שסיטי הוא מועדון ללא היסטוריה והם צריכים לשלם יותר לכל שחקן שיבוא אליהן מאשר למתחרות, ומזה שצ’לסי בזבזה כמויות מטורפות של כסף בעשור שלפני הגעת פפ. למה שהוא לא יתעלם גם ממה שנוח לו?

אני לא מתעלם מכלום, צ’לסי מועדון בסדר גודל של סיטי מבחינה היסטורית, מה שהיא השקיעה לפני 20 שנה לא שווה כלום, ברגע שהם מפסיקים להשקיע הם חוזרים לגודלם הטבעי ומתחילים מחדש, זה בדיוק מה שיקרה גם לסיטי אם לשייח’ים ימאס.

לפני פפ זכו פעמיים ב 8 שנים מאז ההשתלטות של השייחים.
אצל פפ זכו ב 6 מ 8. אז אתה אומר שזה מקרי, לקבוצה לקח בדיוק 8-9 שנים להבשיל ואז פפ לקח פרי מוכן וזכה איתו באליפויות.
מה קרה לפני שפפ השתלט על הפרמיירליג? גם אז היו קבוצו צמרת עם סגלים שלקחו אליפות, איפה הם היום? למה לא המשיכו? גם להם היה כסף .

דה ברוינה היחיד שנרכש לפני פפ, אבל זה בקטנה.
אבל הופתעתי לגלות שכל כך הרבה שחקנים שיחקו בסיטי לפני 5 שנים.
אז לפני 5 שנים כשפפ לקח אליפות הם היו 2-3 שנים בקבוצה. בדיוק כמו צ’לסי, ארסנל , יונייטד וניוקאסל היום, שמפוצצים בשחקנים יקרים שרכשו ב 2-3 שנים אחרונות.
אז אם עכשיו פפ נהנה משלד שרץ שנים ביחד, צריך לתת לו קרדיט ענק על ההישגים של אז.

אתה אומר שהיום סיטי לוקחת אליפויות כי היא השקיע בעבר יותר מאחרות.
לפני כמה שנים כשפפ קיבל קבוצת צמרת שלפעמים לקחה אליפות אבל לרוב לא, אתה אומר שהוא פשוט המשיך את מה שקודמיו עשו, ואין הרבה מה להתלהב מזה.
אז הנה, עכשיו צ’לסי, ארסנל, ליברפול, ניוקאסל נמצאות בערך איפה שפפ היה לפני 5 שנים. רוצה להמר מי תיקח אליפות בשנה הבאה?
רוצה להמר מה יקרה ב 5 שנים אחרי שפפ יעזוב את סיטי?

נ.ב. מי זה אותו בלם לספסל ב 100 מיליון שהזכרת קודם? אני רואה שדיאס וגוורדיול מתקרבים לסכום הזה, אבל שניהם שחקני הרכב.

3 אליפויות ב 8 שנים.

ואף אחד לא טען שזה מקרי, פפ הוכיח מעל לכל צל של ספק שהוא יכול לקחת את הקבוצה הכי טובה עם תקציב הרכש הכי גדול ולקחת אליפויות בקצב מרשים ואף הסטורי, אין על זה ויכוח.

זה נכון אם מתעלמים מהעובדה שפפ קיבל סגל שזכה ב 3 אליפויות ב 8 שנים(וצ’ק פתוח), באליפויות הראשונות הוא התבסס על הסגל שקיבל(פלוס מה שרכש עם הצ’ק הפתוח), קומפני, פרננדיניו, סטרלינג, דה בריינה, אגוארו, ודוד סילבה הם שחקנים שכבר היו בסגל כשפפ הגיע, כאשר בצ’לסי, ארסנל וניוקאסל צריך היה להתחיל לבנות מההתחלה ולכן השוואתי את המצב של צ’לסי לסיטי שבתחילת הגעת השייח’ים ולא להגעת פפ.

גוורדיול שרק בחודשיים האחרונים הפך לשחקן הרכב והביא נקודות מאוד יקרות, רוב העונה היה שחקן מחליף.

2 אליפויות ב 8 שנים לפני שפפ הגיע. תבדוק את המקורות שלך.
השייחים קנו את סיטי ב 2008 ופפ הגיע ב 2016.

למה בצ’לסי למשל צריכים לבנות מהתחלה? לא היה להם כלום ושום דבר כשהאמריקאים הגיעו? הם היו קבוצת תחתית כמו סיטי לפני השייחים?

ארסנל, צ’לסי, יונייטד, ניקאסל עכשיו במצב שפפ היה אחרי שנתיים בסיטי.
יש סגלים עם מלא כוכבים, נשפך כבר מלא כסף, בוא נראה אותם זוללים אליפויות . אני אפילו אהיה יותר וותרן, בוא נראה אותם זוללים 80-90 נקודות כל שנה במשך 7-8 שנים ככה. כמו שפפ עשה אחרי שסיים לבזבז.

סיים לבזבז ? :smirk:

מצד שני אפשר לטעון בוא נראה את פפ מגיע לקבוצה בינונית שלא עשתה כלום כבר עידנים ויקח אותם לאליפות ולצ’מפיונס מבלי שיקבל צ’ק פתוח ומבלי שיוכל פשוט לקנות פתרונות לבעיות אלא להמציא יש מאין, זה מה שאני טוען.

אם אפילו אנצ’לוטי יכול לשייט לאליפות קלילה בגלל סגל מפלצתי אז אני מצפה מפפ ל 4 אליפויות רצופות כשיש לו בארות נפט שלא מפסיקות להדפיס כסף.

האמת, מעניין אותי לדעת כמה פפ היה מצליח בקבוצה שהסגל שלה לא הכי טוב בליגה.

בבארסה, באיירן ונראה לי שבכל העונות בסיטי - הסגל שלו היה הכי טוב בליגה (וגם הכי ארוך בליגה, כדי להוסיף חסינות מסוימת מפציעות ועייפות).

לפחות לגבי בארסה - זה לא נכון. לכל אורך התקופה התלוננו כמה הקבוצה תלויה באונסה וכמה הספסל חלש וקצר.

שלא לדבר על דעות שהיו בזמנו שההרכב של ריאל טוב בהרבה.

לא זוכר את זה, אבל קיבלתי. אורך הסגל יותר נכון בהקשר של סיטי אז.

על איזו עונה מדובר, ומי טען את זה?

קיומו של מסי מבטל כל צורך אחר

הוכחה - לואיס אנריקה זכה בטריפל עם מסי.

אני זוכר היטב את המשחקים והסגל בשלהי רייקארד. סבלנו מסגל שהיה עם פוטנציאל אבל רדום וחסר אנרגיות. רונאלדיניו ודקו זרקו זין, א’טו היה פצוע וגמור, הנרי צל של עצמו, צ’אבי סביבון נוחר, הגנה רכה מאוד ומסי אחד שהיה טוב, אבל אף אחד לא חשב שיגדל לרמות אליהן הוא גדל.

ללואיס אנריקה היה את הסגל הכי טוב בהסטוריה של ברצלונה. מסי לבד זה המון, אבל היה לו את ניימאר, סווארז, צ’אבינייסטה, בוסקטס, אלבה, דני אלבס, שני שוערי על, ראקיטיץ’ ופדרו בספסל. אפילו פיקה היה בתקופה ממש טובה באותו זמן. אנריקה מאמן בינוני שהרוויח מההפקר וגוזר קופונים עד היום מאותו טרבל מבוסס יכולת אישית ועונה אחת שבאמת יוצאת דופן בקריירה שלמה ודיי פושרת.

איזו תחושת דה זה וו

כן, בשנים האחרונות נט ספנדינג של סיטי די נמוך.

אכן אפשר לטעון את זה ואין איך לבדוק את זה.
אפשר לטעון את אותה הטענה לכל מאמן. בוא נראה את קלופ או אנצ’לוטי או זידאן או אלונסו נשארים בקבוצות בינוניות איזה 8 שנים ולוקחים 6 אליפויות בלי לבזבז כסף. לא אליפות אחת, אלא נשארים הרבה שנים ולוקחים שוב ושוב. אם זה יקרה, הם אכן יותר גדולים מפפ.

פוצ’טינו עוזב את צ’לסי.
אם הבנתי את הדיווחים נכון, הוא עוזב מיוזמתו, הוא לא פוטר.
כמה הוא חפר על ‘‘אנחנו בונים פה משהו לטווח ארוך’’ כשהתוצאות היו גרועות.

עזב מיוזמתו כדי לעבור ליונייטד בעוד שבוע, לבנות לטווח ארוך ולקבל מכתב פיטורין בעוד שנתיים

אני לא יודע מה היה ההקשר קודם לכן אבל אני חושב שמדובר כן על ההרכב אולי הטוב והחזק ביותר, אם כי לדעתי זה של 2010/11 יותר מאוזן, ולבטח לא על הסגל. הרגיש לי שברצלונה תמיד קצת מזלזלת. רכישות כמו סיידו קייטה, או אפילו ז’רמי מאתייה, שחקנים מוזרים מהליגה. חאבייר מסצ’ראנו שהתעקשו עליו כבלם על אף האיטיות עוד מילא - אני מבין למה הוחתם כי היה אולי הקשר האחורי הטוב בעולם.

זו אולי תחושה מוטעית של אוהד אבל הרגשתי בשנים האלה עם הפרישה של קרלס פויול שההגנה של ריאל מדריד לפחות על הנייר טובה יותר.

אם אני צריך למדוד חוזק של קבוצה בעוד משתנים כמו למשל איכות היריבות וכדומה ולא רק התארים, העוצמה בהרכב ובספסל ובאיש על הקווים, אני חושב שברצלונה של 2010/11 חזקה מהטרבל הראשון וגם מהטרבל השני.