צ'יפים לצ'אבי - דיון הטקטיקה והסגל לעונת 23/24

מוש זה פשוט לא נכון. הסיבה היחידה שבארסה נראתה כמו קבוצה שתילחם על מקום רביעי היתה שזרקנו את מסי והשארנו את קומאן. אם מסי לא עוזב שנה שעברה בארסה מועמדת טבעית לאליפות. ריאל הייתה גרועה. אם קומאן הולך בתחילת העונה בארסה מועמדת לפרס נובל.

ליאור, קל לשכוח בקיץ הזה מה היה בקיץ שעבר ואיך נראינו. אתה חוזר למסי, אני לא חושב שאנחנו יודעים את כל הפרטים אבל גם לשיטתך. מסי עזב. המניות של ברצלונה בירידה. תחשוב על חברה שרוצה לקנות זכויות שידור של ברצלונה ויותר מזה, ברצלונה מוכרת את האחוזים. בשנה שמסי עוזב בגלל שהמועדון נראה קרוב לפשיטת רגל (זה מה שברתומאו בעצמו אמר במסיבת עיתונאים שהוא עזב) אז עדיין אתה חושב שיכולנו למכור את האחוזים באותו מחיר כמו היום?

מבחינה מקצועית, אם מסי היה נשאר היינו זוכים באליפות אבל מסי עזב ולא בגלל שלאפורטה שנא אותו. הוא עזב בגלל מצב כלכלי מסוים נכון?

דרך אגב, יש גם את העניין שכמו שכתבתי בהתחלה, כל הlevarge וכל העיסקאות האלו זה תהליך שלקח חודשים למועדון להכין אותם . ופה הביקורת שלך כן נכונה, כי לאפורטה היה צריך להתחיל לעבוד על זה עוד לפני שהוא נכנס לתפקיד.

השאלה היא מה היה קורה אם היינו מוכרים 25% מהזכויות שנה שעברה לפני שמסי הועזב. אני טוען שבארסה לא הייתה שווה פחות מהיום. לא המרצ’נדייז שלה ולא זכויות השידור שלה

זה שאלה נכונה. אבל בשביל זה לאפורטה היה צריך להגיע מוכן יותר לכהונה שלו. הוא לא היה יכול לעשות את זה בקיץ שעבר כי הוא התחיל בתפקיד (מבחינה מעשית) , אם אני זוכר נכון, בחודש מרץ של שנה שעברה. זה לוקח הרבה זמן, גם עכשיו, עדיין לא הספיקו את הכל, יש עוד מנוף שצריך לבצע.

להרגשתי אתם קצת חורגים מדיון טקטיקה וסגל, למחוזות דיוני ההנהלה וכלליות…

אני חושב שאתה טועה פה.
לבארסה היו המון חובות קצרי טווח ולא היה כסף להחזיר אותן. לא היינו מקבלים אותם סכומים כשעצם קיום המועדון בסכנה.
מה שסידר את החובות האלה היא ההלוואה מגולדמן זקס. רק אחרי זה, כשכולם ראו שאין סכנה קיומית ופשיטת רגל, ושלא פראיירים נותנים לבארסה מאות מיליונים, רק אז היה אפשר למכור את זכויות השידור בכסף רציני.
יש גם עניין של אישור הסוסיוס.
יש גם עניין של טבאס. בקיץ שעבר הוא התרוצץ עם הדיל של ה cvc, והיה מטרפד כל דבר נגדי. מכירת זכויות שידור שעוקפת את ה cvc הוא לא היה מכיר כהכנסה שניתן לנצל לטובת חידוש למסי. היה מכיר בזה כעוד הלוואה ולא מעלה את תקרת המשכורות.

מישהו צריך להעביר את הדיון לאשכול אחר באמת .

אין לדעת… בכל אופן מבחינתי אפשר היה בשלב ראשון לקחת הלוואה מגולדמן זקס ולחתום עם הcvc ולהשיג קצת זמן ואז בשקט לסחור ב15-20 האחוזים הנוספים או במרצ’נדייז.

היינו נראים אחרת לגמרי עם מסי. זה היה נותן לצ’אבי הרבה יותר זמן ושקט לבנות את מה שהוא צריך. היינו משקמים את הריסות המרצ’נדייז שלנו לבד או עם עזרה. הרבה יותר קל למכור חולצה של מסי מאשר חולצה של ראפיניה.

לטוב וגם לרע. לא בטוח שהיה אפשר לחזור למערך שלנו ולשיטה שלנו עם מסי. לדעתי מקצועית שחקנים לא היו באים לידי ביטוי עם מסי, או לפחות הרבה פחות בלעדיו. לדעתי בת’אכלס זה גם היה המניע המקצועי.

עם זה cvc + מסי או בלי cvc ובלי מסי אני בוחר באופציה השניה.
Cvc זאת עיסקה גרועה. לא שווה להישאר עוד 25 שנה נוספים בלי 10% של זכויות השידור, בשביל עוד שנה או שנתיים של מסי .

עזוב דימה, אם הייתי שואל לפני שנה אם היית מסכים להכפיל ל-25% גם לא היית מסכים.

תקן אותי אם אני טועה אבל לפני ישיבת הסוסיוס היה רושם שההסכם המוביל הוא הסכם המרצ’נדייז ושהאישור של למכור 25% זה רק ליתר ביטחון. נגמרה ההצבעה ותוך כמה ימים הblm נדחף למדף ופתאום מובן מאליו שמוכרים 25%.

שביט למה הכוונה ב’לחזור למערך שלנו ולשיטה שלנו’?

4-3-3 עם קיצוניים כמו שצריך שהכדור עובר משתי הצדדים ולא תמיד דרך פליימיקר כמו מסי באמצע שכל הזמן בא לקבל כדור ומבטל את כל הקשרים מסביבו+אין שחקן אגף ימין. כבר לא יכולתי לראות את הזבל הזה.

עם מסי היית תלותי רק בו. המשחק עבר רק דרכו ולא היה משחק מסירות קבוצתי. לא היה כלום. הייתה נבחרת ארגנטינה בינונית.

מוזר, אני חשבתי שנבחרת ארגנטינה עצמה כבר בינונית.

אני הייתי אני.
tSCf+a7KzQPKwPx4plY9zCDf8i0nyLVIcnaq57cLLaA=

לא יותר קל פשוט להחזיר את מסי לאגף ימין?

ליאור, זו שאלה ברמה של הטרלה…

אם אתה חושב שאפשר ונכון להחזיר את מסי לאגף ימין אז או שאתה לא מחובר למציאות, או שאני לא מחובר למציאות…

ואני עישנתי הרבה סמים בימיי… ועדיין…

הוא לא יחזור לשם גם בעד שלום, בגלל טענות של “הוא צריך לעזור לקישור האנמי” או “הוא כבר לא יכול לרוץ אחרי המגן” או "מסי צריך לגעת בכדור כמה שיותר ". הפעם האחרונה שאני זוכר את מסי משחק יותר כשחקן אגף הייתה בעונה הראשונה עם לואיס אנריקה.

נכון. אבל אני ניזון מחדשות ולא באמת יודע כמה הפסדים היו בקבוצה בעונה הקודמת. מאז פורסם שההפסדים היו 480 מיליון בעונת 20\21. אני מבין עכשיו שצריך היה צעדים יותר דרסטיים ממכירות ב 200 מיליון.

לא, אני זוכר שתמיד דיברו על גם וגם. גם BLM וגם 25% מזכויות השידור.
בסוף וויתרו על BLM ואמרו שלא צריך. ניחוש שלי - לא הצליחו למכור, אף קונה לא התקרב לסכומים שבארסה דורשת.

לא אמרו מפורשות אבל התקבל רושם שעסקת ה-blm מאוד מאוד קרובה ושעל ה15% כמעט לא מדברים.

ניחוש שלי - לאפורטה רצה שאנשים יחשבו שהעסקאות שיקרו הן 10% ו-blm כי הוא חשב שעעה זה יעבור יותר בקלות את האסיפה.

אני לא יודע אם אני רוצה להחזיר אותו לימין אני אומר שזו בהחלט אפשרות. לא מבין מה הבעיה עם זה. אתה מפחד שהוא לא יעשה מה שהמאמן אומר לו? אתה מפחד שהמאמן לא יעז לומר לו? כי אם כן יד לך בעיה עם דחקן לא ממושמע או עם מאמן פחדן. את שניהם לא אתה ולא אני רוצים.

מי ישמע החלופה של פסז עדיפה מבחינתו. מי ישמע מסי לא מודע להזדקנותו.

ראשית, אני לא חושב שהוא מסוגל היום לשחק כשחקן קו משמעותי. בגילו הוא כבר לא ירוץ וישרוף שטחים על הקו כמו שהיה עושה כשהיה צעיר. ברצינות, הוא לא עשה את זה כבר שנים. הוא מפעיל שרירים אחרים בגוף שלו בצורה הרבה יותר טובה. במיוחד את שריר התאים האפורים. האיש מנצח משחקים בהליכה, זה לא משהו שמתאים לעשות עם שחקן קו.

שנית, אם תעביר אותו לקו תפספס את כל היתרונות שלו כמספר 10. ביזבוז מוחלט.
לטעמי המשקל של מסי בקבוצה היה כל כך גדול שכבר אי אפשר היה לאזן אותו כל עוד הוא כאן. בחודשיים שהקבוצה של צ’אבי הציגה משחק טוב היא הציגה משחק הרבה יותר טוב ממה שהיה כאן עם מסי כבר שנים. זה לא במקרה. כשיש לך 10 שחקני שדה צמאים שרצים ועושים לחץ, לעומת 9 שחקנים שמחכים לנס מקוסם אחד שלא רץ ולא עושה לחץ, המשחק נראה הרבה יותר טוב.

עם כל הקושי שבדבר, אני שמח שמסי לא איתנו מהבחינה המקצועית. אני בוש ונכלם שהעזיבה שלו הייתה כל כך מגעילה. הייתי רוצה שהוא מיוזמתו יתלה את הנעליים ויעבור להיות שגריר או משהו - ברור שזה היה טפשי להגיד את זה ולא לרוונטי בעליל למצב המצויין שהוא עדיין נמצא בו כשחקן.

בכל מקרה, אם רצינו לשקם את בארסה מקצועית אז היינו חייבים לתת לו ללכת. מצער. מאוד מאוד מצער. אבל נחוץ.

שני הדברים נכונים.
מסי הוא לא “שחקן ממושמע” כי הוא מפלצת והוא יודע טוב מאוד מה הוא שווה, ואף מאמן לא ינסה לתת הוראות לשחקן כזה בניגוד לעמדת השחקן. זה טפשי.

וזו בדיוק עוד אחת מהסיבות שהוא היה צריך ללכת. כי הוא לא ממושמע וכי כל מאמן שהיית מביא היה מצטייר מולו כפחדן.

אני חושב שמסי כקשר הרבה יותר עדיף ממסי כקיצוני. אם אני מאמן ומסי אצלי אני תופר לו תפקיד במרכז המגרש. היו לו עוד2-3 שנים של להיות השחקן הכי חכם ויצירתי שלנו. אחר כך היה מגיע זמנו לעזוב והוא היה עושה את זה לבד בלי עזרה.