מחזור 24: רק 0:0 בלה סרמיקה של ויאריאל לפני פ.ס.ז', הפער: 4 נק'

לקראת ויאריאל| רגע לפני שמינית גמר ליגת האלופות הסוער נגד פריז סן ז’רמן בשלישי, ריאל מדריד במבחן סופר-קשה בלה סרמיקה שם לא ניצחה מאז עונת הדאבל 2017, וללא בנזמה הפצוע (שיישחק בשמינית הגמר). ויניסיוס וקאסמירו חוזרים, מה מתכנן אנצ’לוטי? הכל לקראת המשחק - רק כאן.

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד, בימים בהם היא מתגאה בדוקו הנפלא באמאזון (“La Leyenda Blanca” - האגדה הלבנה) מגיעה לימים הגורליים שלה העונה, למבחן האחרון לפני שמינית גמר ליגת האלופות נגד פריז סן ז’רמן, אך פשוט אסור לה לחשוב על יום שלישי. לא נגד יריבה שכבר תסכלה אותה בסיבוב הראשון (קבוצת הצמרת היחידה מולה ריאל פישלה השנה) ואותה לא ניצחה במשחק חוץ מאז 2017, עונת הדאבל ההיסטורית. “המשחק הכי חשוב הוא המשחק מחר ונעמיד את ההרכב הכי טוב כדי לנצח”, אמר המיסטר אנצ’לוטי. מעבר לכך, סביליה תשחק כבר הערב בשישי והפער בטבלה יכול לצנוח לפחות זמנית לשלוש נקודות בלבד. הניצחון האחרון, 0:1 על גרנאדה, שחרר הרבה אוויר אבל היכולת לא טובה, זה לא יספיק להמשך, וגם היעדרותם של קארים בנזמה ו-ויניסיוס ג’וניור, כל משחק ההתקפה – לא מהווה תירוץ. בעוד קשר הכנף יחזור להרכב, הצרפתי היה הסיפור הגדול גם השבוע והוא בחוץ.

בנזמה לא ישחק, בפעם השלישית ברציפות, ויישמר בצמר גפן לשמינית הגמר, כפי שאמר אנצ’לוטי לכתב בוולדבבאס. בלעדיו (“הרגשות שלנו טובים, אנחנו אופטימיים, נקבל החלטה ביום שני. בנזמה ישחק רק אם הוא ירגיש טוב, הבריאות שלו מעל הכל”, אמר המאמן), שוב עולה השאלה במי יבחר אנצ’לוטי – לוקה יוביץ’ המאכזב (“הוא השתפר, הוא מרגיש טוב יותר אחרי הקורונה ועזר לנו נגד גרנאדה. נראה האם נשחק מחר עם חלוץ או שנעדיף להחזיק עוד יותר בכדור”, אמר המאמן), איסקו שהוא לא ‘9’ אמיתי כמובן (“זה נכון שהיו חלקים במשך העונה בהם הייתה לו פחות מוטיבצייה”), אולי משהו אחר כמו אדן הזאר. כמגן שמאלי סביר שנראה את נאצ’ו ולא את מרסלו במשחק כה קשה. פרלאן מנדי יהיה מוכן ליום שלישי אך מחר זה מוקדם מדי עבורו והוא מחוץ לסגל. קאסמירו ששם מאחוריו את קלקול הקיבה – יחזור למרכז השדה על חשבון אדוארדו קמאבינגה. אם היינו בימי קדם אולי היה אפשר לשלוף את בייל כשפן מהשרוול, הוא כבש חמישה שערים בשבעה ביקורים במגרשה של ויאריאל, כולל שער הבכורה. פעם הוא היה “הסיוט שלה” – פעם. צד ימין בינתיים סגור על ידי מרקו אסנסיו, גיבור הניצחון הקודם, שכבש יותר שערים מכל שאר שחקני ההתקפה שהם לא בנזמה ו-ויניסיוס – גם יחד. לספרדי שמונה שערים בעוד לרודריגו ואיסקו (שניים), הזאר, בייל, יוביץ’ (אחד לכל אחד) ומריאנו – יחד יש שבעה. עוד בעיטה אדירה מרחוק בהחלט תוכל להציל אותנו.

אנצ’לוטי, שמודע לכך שהקבוצה שלו רחוקה משיאה ולא נמצאת בכושר טוב בניגוד לדצמבר למשל, ירשום ציון דרך יפה. האיטלקי יגיע למאה משחקים כמאמן ריאל מדריד בליגה הספרדית. עד עתה ב-99 משחקים המאזן מצוין: 73 ניצחונות, 13 תוצאות תיקו ו-13 הפסדים. האיטלקי יוכל להשתוות ללואיס מולווני שרשם 74 ניצחונות ליגה. מבחינת אחוז הניצחונות הרי שהאיטלקי שני רק לז’וזה מוריניו שניצח 87 משחקים מתוך 114 – 76.32%. הוא מאפיל על זידאן, ליאו בינהאקר ומיגל מוניוס. כולם הביאו אליפויות כמובן וזו המטרה מספר אחת העונה, והדרך לשם עוברת עם ניצחון בוויאריאל. לא נופתע אם נראה מנוחה לקרבחאל לפני הרגע הגדול, שכן לוקאס ואסקס שב לאימונים והוא בסגל. השאר? כרגיל… עוד נספר לכם שריאל קבוצת החוץ הטובה בספרד עם 25 נקודות מ-11 משחקים והיא גם כבשה הכי הרבה שערים. ריאל הצליחה לנצח את בטיס השלישית במשחק החוץ, את ברצלונה הרביעית וגם את ריאל סוסיאדד ואתלטיק בילבאו שבמקומות 7-8.

“בשלב הזה לא צריך להגיד הרבה לשחקנים, האושר בניצחונות הוא כל כך גדול כך שהמוטיבצייה בשמיים”, אמר המאמן שפיזר קלישאות, וכך גם אצלנו, האוהדים. “ויאריאל קבוצה מצוינת שעושה את הדברים נהדר ובכושר טוב, יש לה הרבה איכות וארגון. זה יהיה משחק קשה מאוד. אבל ריאל מדריד בטוחה בעצמה”. הוא נשאל האם היה מעדיף שריאל תשחק כבר הערב ואמר: "אני לא מאמין בהבדל גדול של יום מנוחה אחד נוסף (פ.ס.ז’ לדוגמא משחקת היום). לפחות לפי דבריו של המאמן, יש למה לצפות לגבי ויניסיוס. “הוא מוכן להיות ויניסיוס שראינו רוב העונה”, אמר. “המנוחה עשתה לו טוב, המוטיבציה שלו רבה. חודש ינואר היה חודש תובעני מאוד והוא מוכן לחזור לעצמו”. המאמן נשאל על הרוטציות וניהול הסגל, האם זו משימה קשה יותר בשלב הזה של העונה (ועל הדרך אמר שהוא כן רוצה לתת לפדה ואלוורדה, שהיה חשוב כמחליף נגד גרנאדה - פרשנות שלנו - יותר דקות), וענה: “עשיתי רוטציות, לפעמים מאולצות, אבל רוב השחקנים שיחקו. חלקם יותר וחלקם פחות, אבל בסופו של דבר כמעט לכל אחד הייתה ההזדמנות שלו. בהגנה עם נאצ’ו, בצד ימין עם לוקאס וקרבחאל, גם מרסלו שיחק בשמאל, במרכז השדה, אולי קצת פחות בחלק הקדמי. אבל אסנסיו ורודריגו היו שם, למשל. אומרים הרבה יותר שאני לא עושה רוטציות, מאשר מהי האמת, כי אני עושה. מה שלא עשיתי היו ‘רוטציות בגלל עייפות’, כי לא ראיתי את הקבוצה עייפה”. מחר, הדבר הראשון שאנחנו רוצים לראות זה ניצחון. ימים של הכרעות - מתחילים.

Asensio, Kroos, Courtois, Carvajal, Alaba, Militao y Camavinga, en una jugada de la primera parte del Real Madrid-Granada de LaLiga Santander.

חזרה גנרלית לקראת פ.ס.ז’.

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל (לוקאס ואסקס), אדר מיליטאו, דויד אלאבה, נאצ’ו פרננדס| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב ויאריאל?

ויאריאל מגיעה למשחק בכושר, שזה אומר שישה ניצחונות בשמונת משחקי הליגה האחרונים (הרצף הטוב ביותר שלה העונה), וביום ראשון השיגה 0:2 נהדר על בטיס השלישית (פאו טורס כבש בנגיחה נהדרת, שערו הרביעי בנגיחה העונה, משחקני ההגנה המובילים באירופה, ואטיין רנה קאפו הוסיף) והתקרבה שוב למאבק על ליגת האלופות במה שהיה ‘משחק על שש נקודות’ לפי הקלישאות של עולם הכדורגל. ויאריאל שהשיגה עד לאותו ערב ניצחון חוץ בודד בליגה, “הראתה את הגרסה הטובה, הרצינית והיעילה ביותר שלה והשתלטה על הבניטו ויאמרין. היא בטח לא תוותר על ליגת האלוופות”, נכתב במארקה. הפרס היה העפלה למקום השישי, הגבוה ביותר שלה העונה, מרחק שלוש נקודות מברצלונה הרביעית. ובליגה הספרדית ה’מוזרה’ קצת השנה – למה לא? הצוללת גם כן תשחק בשמינית הגמר אך עד למשחק שלה נגד יובנטוס יש יותר משבוע.

במשחקי הבית המאזן בסדר יחסית (הרביעי בטיבו בליגה), 7-3-2. היא מעדה נגד ברצלונה בין היתר ומעבר לכך יש לה 2:2 נגד אתלטיקו מדריד וגם שתי מאניטות רצופות על אלאבס ולבאנטה. מי שהפגיז באותם המשחקים היה החלוץ ג’רארד מורנו, אלא שהספרדי ממשיך לסבול מחוסר מזל. החלוץ, שנעדר גם מהמשחק הקודם נגד ריאל, נפצע בדקה ה-35 במחזור האחרון וייעדר כחודש נוסף – פציעה חמישית שלו העונה. הוא לא סובל מקרע חדש בשריר אך הפעם בקבוצה לא יקחו סיכונים. “לצערי לא אהיה עם הקבוצה במשחקים החשובים האלה אך אתאושש ואעודד”, אמר. זה קורה דווקא כשהיה נראה שהוא חוזר לכושר מצוין. שבעה משמונת שעריו בליגה הגיעו בין דצמבר לינואר עם שער ועוד שלושה צמדים ברציפות. בכל המסגרות יש לו 11 שערים, מוליך את טבלת הכיבושים של הקבוצה. בלעדיו למאמן יש כמה אפשרויות.

השוער חרונימו רולי בטוח שגם בלי מורנו, אותו הוא מכנה “השחקן הכי טוב בקבוצה”, הצוללת מסוגלת להתמודד עם ריאל. “זה מאמץ משותף של כולם. אולי חסרות לנו כמה נקודות בטבלה אבל אנחנו משתפרים מאוד”, ניתח, ובירך כמובן על החתמתו של ג’ובאני לו סלסו, בן ארצו, שהיה הרכש המסקרן של הקבוצה בינואר. “הוא שחקן מוביל”. לו סלסו שקצת הלך לאיבוד בטוטנהאם, כבר עלה מהספסל במחזור האחרון ונראה שכך זה ימשיך. הוא הגיע, אולי, בשל הדעיכה המסוימת של ארנואט דנג’ומה שפתח את העונה נהדר ויש לו כבר תשעה שערים ושלושה בישולים, אך דעך משמעותית והחמיץ משחקים רבים. ההולנדי ישוב ל-11 וגם ירמי פינו בתמונת ההרכב ומתחרה עם פאקו אלקאסר המאכזב על המקום הנוסף. אלקאסר עדיין לא כבש העונה בליגה בעשר הופעות. ובחזרה לרולי, הוא שמר על שער נקי עשר פעמים העונה, כולל בברנבאו בסיבוב הקודם, והוא שמח מאוד מהיעדרותו הצפויה של בנזמה (“אם הוא לא משחק זה הרבה יותר נוח וקל עבור השוערים”, אמר), אך משוכנע שריאל היא הקבוצה הטובה בליגה. אם יש עוד משהו שמשוכנעים לגביו בוויאריאל זה מרכז השדה, עם דני פארחו וקאפו המדורגים רביעי וחמישי במספר הדקות.

אונאי אמרי, שלא ניצח את ריאל מדריד הרבה זמן (יש לו שלושה ניצחונות ב-25 משחקים, הניצחון האחרון בנובמבר 2015), משוכנע שהיריבה שלו מרוכזת במשחק הזה ו’מודעת עד כמה המשחק הקרוב יהיה מסובך עבורה’ מבלי לחשוב על ליגת האלופות. “אנחנו משתוקקים להתמודד נגד הקבוצה הטובה בליגה”. בסיבוב הקודם הוא זוכר איך ויאריאל החזיקה יפה בכדור בברנבאו. “לכל קבוצה הזהות שלה, אנחנו אוהבים את הכדור ובלעדיו לא נוח לנו. אבל צריך לדעת גם לרוץ ולעשות נזק כשהכדור אצלך. אני מצפה למשחק קשה, שתי הקבוצות ינסו לשלוט ועלינו להיות חכמים ומרוכזים. לריאל יש שחקנים טובים שלא משחקים ויכולים למרר לנו את החיים, למשל איסקו או הזאר. לא סתם ריאל מוליכה”. הוא קורא לאוהדים: “אנחנו צריכים אותם איתנו, כמה שיותר, הם יכולים לעזור לנו לנצח. הם יודעים ליהנות מהכדורגל שלנו”. הוא לא רוצה לדבר אף מילה על ההרכב ומסביר: “אנחנו מתמודדים כבר כמה חודשים עם הקורונה ובתוך יום אחד הרבה דברים משתנים”.

Gerard, tras una de las lesiones que ha sufrido en la presente...

ויאריאל – הרכב משוער: חרומינו רולי| חואן פויט, ראול אלביול, פאו טורס, מיגל פדרצה| סמואל צ’וקווזה, רנה קאפו, דני פארחו, אלברטו מורנו (מאנו טריגרוס)| ירמי פינו וארנואט דנג’ומה (פאקו אלקאסר)

היסטוריה ומפגשי עבר:

יש לכם תחושה שלא הולך לריאל במדריגל\אל סרמיקה, וזה נכון מאוד – אבל רק לשנים האחרונות. ההתחלה הייתה אחרת לגמרי. הזוי, אבל המפגש הראשון בין הקבוצות ארע “רק” בעונת 1998-99 כשהצוללת עלתה לליגה הבכירה. ריאל ניצחה 0:2 בחוץ מצמד מאוחר של מוריינטס ברבע השעה האחרונה. ריאל השלימה ארבעה ניצחונות חוץ רצופים ומאז לא התקרבה לזה. שער עצמי עשה את העבודה ב-2000-01, הלגרה דחף רגלע בדקה האחרונה ב-2002-03 (שוב 0:1), ובעונת 2001-02 הגיע 2:3 מרתק עם שער ניצחון דרמטי של ראול. לאחר מכן הגיעו שלוש תוצאות תיקו, כשבמחזור השני של עונת הקיירוש ילד בשם נונייז עלה מהספסל וחילץ נקודה. המפלה הראשונה נגד ויאריאל הגיעה בעונת 2006-07 עם קאפלו, הפסד 1:0 משער של מרקיטוס במשחק איום ונורא של ריאל. ואז הגיעה “הנקמה”. אחד מניצחונות החוץ הכי גדולים, בומבסטיים ומרגשים של ריאל בליגה בשנות ה-2000. במחזור השני של עונת 2007-08, ריאל פירקה את ויאריאל בחוץ עם מאניטה היסטורית. ראול כבש בדחיקה רגע לפני ההפסקה ואז סניידר נכנס לעניינים עם צמד עצום. גם גוטי ורוד כבשו.

La Cerámica, acero para el Madrid

בנזמה מתוסכל בעונת 2019/20. מאז עונת הדאבל בלי ניצחון

אז כאמור, בעונת הדאבל הגיע הניצחון האחרון של ריאל. במחזור ה-24, ריאל נקלעה לברוך עם פיגור 2:0 תוך שש דקות (50 ו-56). בייל צימק בנגיחה (64), כריסטיאנו השווה בפנדל (74) ועל הרמונטדה היה חתום המחליף מוראטה שנגח לרשת מכל הלב אחרי הרמה של מרסלו (83). בייל ערך את הבכורה שלו בריאל במשחק החוץ במדריגל ב-2013-14 וכבש שער בכורה מבישול של קרבחאל (2:2), וכעבור שנה אנצ’לוטי וריאל ניצחו 2:0. בארבע השנים האחרונות זה נגמר בתיקו, וזכור תיקו אחד שהטריף אותנו – 1:1 בעונת האליפות 2011-12, תיקו שני ברציפות, כשרונאלדו כבש אחרי עקב מדהים של אוזיל אך ויאריאל השוותה עם כדור חופשי של סנה כאשר ראמוס ואוזיל הורחקו. אשתקד זה נגמר ב-1:1 בנובמבר, כשמריאנו כובש לזכותנו ומורנו משווה בפנדל. לפניכן? שלוש פעמים 2:2, כולל צמד של בייל בעונת האליפות (גם הורחק). משחקו האחרון של כריסטיאנו בליגה היה נגד הצוללת ב-2:2 במחזור הסיום של 2017-18 כשריאל, עם לוקה זידאן בשער – משמיטה יתרון כפול. ב-21 מפגשים בוויאריאל, לקבוצה שלנו יש יתרון: תשעה ניצחונות (43%), תשע תוצאות תיקו (43%) ושלושה הפסדים (14%), יחס שערים 21:35 לטובת ריאל. בכל 43 מפגשי הליגה, המאזן הוא 4:24 לטובתנו.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד ויאריאל:

image

שער המארקה: “חזרה (גנרלית) של אלופים”| לפני שמינית הגמר, לריאל מצפה משחק גדול בלה סרמיקה נגד ויאריאל כאשר ויניסיוס ג’וניור יערוך את משחקו ה-150 במועדון (בגיל 21 בלבד) - ואנחנו נוסיף: יש לו 30 שערים, מחציתם העונה כמובן| כמו כן, אזכור לאופטימיות לגבי האפשרות שקארים בנזמה ישחק נגד פריז סן ז’רמן| עוד עניין מסביב: הניצחון הדרמטי של פ.ס.ז’ נגד ראן עם שער של אמבפה בדקה ה-93.

ויניסיוס כותב את האגדה שלו. הברזילאי היום מול ויאריאל, בגיל 21 ו-7 חודשים, מגיע ל-150 משחקים רשמיים עם החולצה הלבנה של ריאל מדריד מתוך 149 השחקנים, 28 מהם זרים (לא מספרד), שהגיעו לרקורד הזה, רק ראול, שהיה בן 20 שנים, 6 חודשים ו-29 ימים, ואיקר קסיאס, בן 21 שנים, 5 חודשים ו-28 ימים, רשמו ציון דרך זה בגיל צעיר מוויניסיוס שהעונה “מתפוצץ”. עם לופטגי הוא ערך את הבכורה כמחליף בדרבי, שיחק משחק נוסף כמחליף; 26 משחקים עם סולארי אצלו פרץ; עם זידאן רשם 90 הופעות (“קשיים ולמידה”, נכתב בתקשורת) וחוסר יציבות והעונה יש לו 31 משחקים.

בנושא אחר, איזה מהפך הוא עבר בתוך שנה אחת, שימו לב לאדר מיליטאו. 6.2.2021 - מושעה מהמשחק נגד הואסקה אחרי אדום שטותי נגד לבאנטה כבר בדקה התשיעית. והביקורות שחטו; 6.2.2022 - משחק מצוין נגד גרנאדה ושחקן השדה עם הכי הרבה משחקים והכי הרבה דקות העונה בקבוצה כשגם בנבחרת סופרים אותו. שר ההגנה. במארקה החמיאו על “האופי החזק שגילה” גם אם הוא טועה פה ושם. ובקרוב, בשלישי - המבחן הגדול בקריירה שלו נגד אמבפה ושאר כוכבי פ.ס.ז’.

שער ה-AS: גם כן מתרכז בברזילאי: “אפקט ויניסיוס” – הברזילאי חוזר נגד ויאריאל במשחק מרגש מאוד מבחינתו ומבחינת הקבוצה, אך ‘יתום’ מ-‘9’| בנזמה וג’רארד מורנו הפצועים בחוץ| אנצ’לוטי על בייל: “יש לו מחויבות וכשאני אקרא לו לשחק הוא יתרום מה שהוא מסוגל”| בנושא אחר, היריבה היחידה שדולקת אחרינו, סביליה, גברה 0:2 על אלצ’ה בפתיחת המחזור וצימקה את הפער לשלוש נקודות זמנית.

בפריויו למשחק נכתב: “געגועים ל-‘9’” – ההיעדרויות של בנזמה ומורנו מסמנות את המשחק הגדול של ריאל לפני פ.ס.ז’, בתקווה שוויניסיוס יעזור. נכתב על האיכויות של ויאריאל שמקבל ‘חיזוקים’ אחרי אליפות אפריקה (אמרי שרד את החדש המאתגר הזה) שהסתיימה והיכולת הטובה שלה במצבים הנייחים. לגבי ריאל נכתב שהמשחק תופס אותה לפני פ.ס.ז’ אך זה בטח לא הזמן לרוטציה. עוד נכתב כי זו ‘השעה של ואלוורדה’ ובהרכב המשוער הוא ב-11 במקומו של מודריץ’ ("הוא פתח רק 14 פעמים העונה ורחוק מלממש את ההבטחה, אבל המשחק שלו נגד גרנאדה הייתה מעודדת), כאשר מרסלו מגן שמאלי ואיסקו ה-‘9’ המזויף שלנו.

לכבוד משחקו המאה של אנצ’לוטי בליגה כמאמן ריאל, ב-AS בחרו עשרה רגעים משמעותיים של המאמן שטרם הביא אליפות. הראשון: הבכורה באוגוסט 2013 והניצחון 1:2 בזכות איסקו| הרגע השני – ההפסד המתסכל בדרבי בברנבאו במחזור השביעי בעונת הדסימה, הפסד ראשון מאז 1999| הרגע השלישי: ההפסד בקלאסיקו בברנבאו (4:3) אחרי 18 מחזורים ללא הפסד| הרגע הרביעי: תיקו 2:2 נגד ולנסיה ברגע האחרון, אחרי ה-0:4 על באיירן בצ’מפיונס, במשחק שעלה לקבוצה בתואר| הרגע החמישי: ההפסד הכואב של אנצ’לוטי בליגה – תבוסה מחפירה 4:0 בדרבי בפברואר 2015| רגע שישי: אדוריץ’ מנצח 0:1 את ריאל בסאן ממס והפסגה הולכת לאיבוד לפני הקלאסיקו| רגע שביעי: הפרידה שהייתה באוויר ואכן התרחשה, אחרי ה-3:7 על חטאפה| רגע שמיני: המשחק הראשון בברנבאו מאז הקורונה והניצחון 2:5 על סלטה ויגו| רגע תשיעי: ניצחון בקלאסיקו בקאמפ נואו 1:2 בזכות שערים של אלאבה ולוקאס| הרגע העשירי הוא פתיחת הפער המבטיח יחסית בצמרת.

נדיר שאני אומר את זה אבל אני קונה תיקו כדי להגיע שפוי לפ.ס.ז’, וברור שאני יודע שסביליה ניצחה אתמול. זו חזרה גנרלית די גרועה לקראת ליגת האלופות. משחק חוץ קשה נגד יריבה שהקשתה עלינו בבית, לא ניצחנו אותה בחוץ מאז 2017. אנצ’לוטי שמרן בין-כה ואי אפשר לבצע רוטציות. אני מחזיק בוויאריאל שבמומנטום הטוב ביותר שלה ואמנם גם היא ללא הסקורר שלה, מורנו, אבל זו קבוצה שמזיזה את הכדור נהדר, מאוד מוכשרת, יש הרבה שחקנים שיכולים לסכן כמו דנג’ומה שפתח את העונה בסערה, גם ההגנה בסדר כשאלביול בגילו המופלג נראה יותר טוב מאשר לפני עשור אצלנו בלבן.
אני מחכה שנביא כבר את ה-0:1 הקשה הזה במשחק חוץ, מאלה שמוגדרים כ-‘ניצחונות של אליפות’ מאיזה מצב נייח של קאסמירו שלא כבש אף שער העונה. ואם לא זה, לפחות שיחזור להיות בעל הבית באמצע. להוריד את הטעויות ואיבודי הכדור הנרפים למינימום. אני חושב שאנחנו תלויים היום בוויניסיוס יותר מאיי פעם, הכל עליו. בטח בלי בנזמה, ונקווה שהמנוחה תעשה לו טוב. הוא צריך לעשות הכל - גם דריבל ולייצר מצבים ויהיה מצ’אפ לא פשוט בקו, וגם להיות חכם מול השער, העונה רוב השערים שלו היו בסטייל.
יש מצב טוב שפדה ישחק למרות שאנחנו מכירים את אנצ’לוטי, אני רוצה לראות שחקן בא לאכול את הדשא. משחק בקצב גבוה, נמרץ, אחד לאחד מה שעשה נגד גרנאדה ואולי גם איזו פצצה מרחוק (הוא תמיד מתקרב וזה לא נכנס). ואם כבר פצצה מרחוק - שאסנסיו ישמור על יציבות. הוא צריך לבעוט כמה שיותר אבל קצת יותר מהר, נגד גרנאדה היה לו זמן לכוון ואף אחד לא יצא אליו. ההרכב שלי? אני לא אוהב בלי חלוץ אמיתי ויסלח לי איסקו. הולך עם יוביץ’ הערב, גם מריאנו הליצן כבש נגד ויאריאל בעונה שעברה. לא יפריע לי אם הזאר ישחק בימין במקום אסנסיו שינוח לפני הצ’מפיונס ולוקאס במקום קרבחאל זה מתבקש. האללה מדריד!

המשחק היום חשוב לי יותר מפסז’. אני לא רוצה לאבד את האליפות, לקחת ליגת אלופות כרגע מבחינתי זה מותרות ואני לא בונה על זה. נדבר בעונה הבאה על ליגת האלופות.

ויאריאל בסיבוב הראשון הייתה הקבוצה שחשפה אותנו עם המכנסיים למטה וסימנה במרקר את כל החולשות שלנו. הם בעיקר ניגנו על כך שאנחנו אלה שהיינו צריכים לתקוף ומבחינתם תיקו הייתה תוצאה מספקת. הרבה מריחות זמן עם ובלי כדור, הם תסכלו אותנו ועם העצבים הרופפים והפאניקה האופיינית לנו, לא השכלנו לנצח.

הם יבואו להרוג את המשחק. בזה אין לי ספק. הייתי רוצה לראות שחקנים עם אינטנסיביות גבוהה, כמו פדה למשל. שחקן שלא נותן מנוחה ליריבה גם הגנתית וגם התקפית. אני בספק אם הוא יפתח אבל כל עוד מודריץ’ וקרוס כשירים.

לא הייתי מהמר על ניצחון הערב, ויאריאל יכולה לעצור אותנו דיי בקלות. יש להם הגנה חזקה, התקפה מאוד מהירה, ועכשיו שג’רארד מורנו חזר גם חדה. אני לא רוצה להגיד שאני קונה תיקו כי אנחנו ריאל מדריד, רק אגיד שנקודה הערב תתקבל בהבנה אצלי.

עריכה, יש הרכב והוא מעט מפתיע.

קורטואה
מרסלו, אלבה, מיליטאו, דני
קרוס, קסמירו, פדה
ויני, בייל, אסנסיו.

מרסלו ודני לא בשיאם, אי אפשר לדעת איך בייל, מאוד מקווה שנראה כדורגל טוב, אני לא הכי אופטימי.

פצוע. שוב.

בייל הוא השחקן הכי טוב בסגל לעמדת החלוץ למעט קרים אין מה לעשות… נקווה שיתן משחק טוב ונרוויח אותו לישורת האחרונה סטייל 2018.

אשקר אם לא אגיד שגם אני מקווה לזה. אבל חייבים להיות מציאותיים, אפילו לבייל עצמו אין שאיפה להיות כזה. לפחות כך זה נראה מבחוץ.

לא הבנתי. שינו את החוקים של הכדורגל בשבוע האחרון? ממתי מרפק לפנים זה לא עבירה?
למה תמיד הפנדלים שאנחנו לא מקבלים הם הכי ברורים בעולם?
איזה שופט גרוע ופחדן.

זה בסדר אם אנחנו נדבר על זה כאן, אבל אני ממש מקווה שזה לא יהיה עיקר השיחה במחצית עכשיו. מקווה יותר שידברו על איך עוזרים למרסלו לעצור את סמו צ’וקואזה, איך מחזירים את הכדור לרגליים שלנו ואיך מחזירים את האגף הימני למשחק. שוב פעם ויאריאל מצאה פרצה והיא חוגגת עליה, חייבים לגרום לזה להשתנות.

בייל כצפוי לא בכושר משחק טוב ולא מביא אף גרם של נוכחות להתקפה שלנו. פייר עם איך שהזאר נראה לאחרונה אני אשמח לראות אותו שם

שיחקנו כדורגל טוב (וגם זה לא תמיד) בחודשיים-שלושה הראשונים של העונה, מאז ירדנו בצורה דרסטית באיכות הכדורגל. היתרון הגדול של קרלו היה שחזרנו ליהנות מכדורגל. כבר תקופה ארוכה שזה לא המצב.

לא ייתכן שבלי בנזמה אנחנו מגיעים לרחבה רק פעם אחת במחצית. חיסרון של השחקן הכי מסוכן שלך לא אמור להיות תירוץ לכדורגל כ"כ אנמי ועלוב.

מרסלו לא עדיף על מיגל. שניהם חושך הגנתית אבל עם הספרדי לפחות יש לך תקווה שהוא ילמד מזה וישתפר. מרסלו, עם כל האהבה אליו הוא בגדר שחקן עבר.

אם מנדי ובנזמה לא כשירים מול פ.ס.ז’ אפשר לוותר על הטיסה.

אני מסכים עם כל מה שכתבת ומקווה מאוד שימצא פתרון למרסלו כי הוא נראה כמו שחקן עבר ב2 הצדדים.
אבל גול מהיר מפנדל שלגמרי הגיע לנו היה משנה את תבנית המשחק הזה לגמרי.

קשה שצריך להתמודד גם עם אנצלוטי, גם עם הליגה וגם עם השופטים רק כדי לקחת אליפות

המשחקים האחרונים מעלים לי זכרונות מסוף תקופת זידאן. מעט מאוד הזדמנויות, כל שער מרגיש כמו חצי נס ותלות גדולה מידי בבנזמה.

המשחק שלנו לא שוטף ולא קצבי, גם הפעולות הטובות נעשות לאט מאוד, חסר לי מאוד שחרור כדור מהיר וריצה קדימה של מספר שחקנים. עם קצב כזה אין לנו מה למכור מול קבוצות כמו סיטי, פסז׳ ובאיירן.

מגיעים לפריז בכושר מאוד מבאס, בעיקר מבחינת ויניסיוס. הזאר היה צריך להחליף אותו הרבה לפני כן.

גם בכושר הזה הוא היה השחקן הכי טוב על המגרש… יוצר הגיוני להאשים את הצוות המסייע - אסנסיו ובייל.
הם לא היו נוראיים, אבל בהחלט הכי חלשים בצד שלנו, עצם זה שזה משחק סביר עבורם אומר הכל.

ויאריאל כאילו בנויה לעצור אותנו. לא יאומן. למרות שהפכנו את המשחק במחצית השנייה לא הצלחנו לייצר מצבים בצורה שיטתית, ולמרות שהגענו למצבים הם הרגישו מקריים.

אני חי בשלום עם התיקו הזה, סימנתי את המשחק הזה מראש כאיבוד נקודות פוטנציאלי. קונה תיקו גם מול בטיס וסביליה מראש.

לא מבואס מהתיקו, בטח לא נגד וויאריאל בחוץ… מרגיש לי שהרווחנו את הזכות לתיקו הזה עם הגול של אסנסיו שבוע שעבר.
מבואס מזה שהיגע לנו נצחון שלא הגיע לנו ושוב בגלל שיפוט אנחנו “מפסידים”, אחרי זה בפורום של הקבוצה ממקום רביעי יקראו לנו בכיינים.

הנה הבלון של זידאן vs אנצ’לוטי מתפוצץ “לכם” בפנים, בסופו של יום זאת הקבוצה (התקפה) שיש לנו.
איך אמרתי לחברים מהבית
“אני לא יכול שלא להתבאס רצח וגם להיות גאה בעצמי באותו זמן שידעתי שכלום לא השתנה בויני” שחקן על כמו שקיוויתי שיהיה מסיים את המשחק הזה במצב האחד שהיה לו מול השער.

אני מסכים עם כל התגובה שלך מלבד המשפט האחרון.
ויניסיוס השתפר, והשתפר משמעותית.
הן בקבלת החלטות והן הסיומת מול השער. הוא לאחרונה צריך להתמודד מול שמירה יותר כבדה של היריבות ממה שהוא רגיל, והוא גם עדיין ילד בואו לא נשכח.

החור הגדול ביותר במשחק שלו כרגע היא הבעיטה שלו. חלשה ולא מדוייקת. בכל שאר האלמנטים הוא השתפר מאוד. ועדיין בהחלט יש מקום לשיפור.

כל המכירה הסיטונאית הזאת של נקודות והקבלת תוצאות שלנו בכזאת שלוות נפש הן העדות הכי טובה למצב שלנו. אתם מאוד נדיבים במשחקים שאתם מוכנים לוותר עליהם כאילו רק בהם אנחנו מתקשים ולא כל שבוע כמעט גם מול קבוצות תחתית.

הסיבה היחידה שהאווירה כרגע רגועה יחסית היא זהות הקבוצה שצמודה אלינו בטבלה. אין לנו שום דבר להתגאות בו. כדורגל כזה ואנשים עוד מסוגלים להתרגש מיום שלישי ולחשוב על ניהול הסגל לקראתו. אלוהים, תן לי טיפה מהאופטימיות הזאת.

לא הבנתי למה פתחנו עם בייל+מרסלו.
מרסלו אכל מרורים כל המחצית הראשונה וזה היה צפוי, אנצ’לוטי לא התכונן למשחק?
בייל-כל כך איטי, כל כך לא חד. לא ברור לי למה לא פתחנו עם יוביץ’.

כי הוא נראה בדיוק אותו דבר?
אה שכחתי… זה כי זידאן מייבש אותו :confused: