מחזור 24 בספרד: 2:2 מאכזב נגד סלטה בברנבאו בקאמבק של הזאר

אין כמו בבית? נרגעתי איזה עשר שעות לאחר המשחק. מהימים האלה שאתה קצת מתבאס על זה שאתה עובד בתחום ולא ממש כיף לך להיכנס למארקה ולעדכן בפייסבוק ואין לך איזה פוסט אופטימי. בגדול: היו לנו השנה הרבה איבודי נקודות מוזרים ומתסכלים אבל זו ממש בעיטה לדלי. כל מעידה כזו מבטלת ‘הישג’ כמו ניצחו בפיחואן או לא להפסיד בקלאסיקו. אני לא מצליח להבין איך תמיד נעמוד טקטית לא טוב על המגרש אלא אם כן אנחנו במוד בונקר. לא זוכר גול שלנו מכדור עומק ואצל היריבה זה קורה בכל משחק. הכל היה מוכן למסיבה של אדן הזאר, ואז…

ברצלונה תנצח 16 משחקי בית בעונה בקאמפ נואו גם אם מסי יעלה לכר הדשא יחד עם קבוצת הנשים, זה לא רק שאנחנו קבוצת כדורגל בינונית, זה מעבר לכך. פגשנו יריבה חלשה, הכל היה מוכן להצגת כדורגל וההרכב היה התקפי מהרגיל. אני באמת חושב שיש בעייה בברנבאו. מה שהיה אופייני למשחקים נגד בארסה בעיקר, הרוח הרעה הזו באוויר - זה שייך לכל המשחקים. דברים לא הולכים במשחק בית, תוקפים בטיפשות. גם שאלו את זידאן. אמנם בשנה שעברה לא היינו קבוצת כדורגל אבל הבעיות החלו כבר בעונת הפרידה שלו. הבית מזמן לא מבצר.

כל מי שחושב ששיחקנו טוב - הרף שלו ממש ירד וזה עצוב, זה לא נכון גם לא לקבוצות בינוניות שגמרו את העונה בדצמבר כמו לופז קארו-לושמבורגו-חואנדה ראמוס. ההתקפות היפות במשחק היו של סלטה ויגו. כבשנו שער בפנדל מטופש מאוד מצד היריבה (למה ראמוס לעזאזל לא היה יכול לוותר ולתת לאדן לבעוט?). לא יצרנו שום הזדמנות אמיתית לשער עד לדקות האחרונות. באמת משחק שכולם היו גרועים, גם בחיפוי, פדה לא מורגש.

לגבי ההתקפה באמת שנמאס לי וזה משחק שאי אפשר להגן על בנזמה. אתה רואה את בייל - ורואה חושך, הוא לא מסוגל לייצר כלום, אז מה אם הוא מזיז את התחת וקצת משתדל? ואז ויניסיוס עולה לשחק וברבע שעה איומה הורס חודש אחד טוב. ניסינו את שני אלה, ניסינו גם את לוקאס ואסקס אז אני מציע את איסקו במערך יהלום וכמובן אדן הזאר שהוא היהלום שבכתר, הוא היה מוכן לפתוח בהרכב ונראה נהדר, אנחנו עוד נהנה ממנו אבל הוא משחק די לבד שם וחבל. אפילו פתאום מתאים לי הסולידיות של מנדי שהוא לפחות מהיר.

אני יכול להבין את הרצון לא להסתפק ב-1:2 דחוק בברנבאו נגד סלטה ויגו אבל לא עלייה להתקפה בכזו היפקרות וטמטום וכשכל אחד בוחר בהחלטה הלא נכונה. החילופים של זידאן היו לא טובים, מנדי מילא במקום מרסלו אבל לא בנוסף. גם זידאן לא חף מפשע, איבוד הנקודות לא מעט על שמו. והוא יכול להעיר לראמוס שלא יעשה מה שהוא רוצה?

בשורה התחתונה זו ברצלונה הכי גרועה בעשור האחרון שסובלת גם מפציעות, הנהלה איומה, מאזן רע במשחקי החוץ, מאמן אחד הלך הביתה וסימן שאלה לגבי חדר הלבשה רקוב, ועדיין אנחנו מובילים רק בנקודה. הקלאסיקו חשוב מאיי פעם. תנצחו את ברצלונה כבר למען השם, אני טס…

ומה הקטע היפה כאן? יאגו אספס בישל את הגול הראשון. חלוץ שיודע למסור לעומק, ו, חכה לזה, יודע לסיים!
הוא אמנם נכשל בליברפול אבל אם הוא היה מתחלף עם בנזמה ומקבל את כל ההזדמנויות שהוא קיבל יש סיכוי שהוא נותן כאן קריירה טובה יותר משל הצרפתי. וזה לא שמדובר באיזה חלוץ ענקי.

החילופים של זידאן היו פשוט נוראיים. שני השחקנים היחידים שעשו משהו בחלק ההתקפי הוחלפו, ואם החילוף של האזר מובן האחד של קרוס סתם מוזר. מהרגע שמנדי נכנס לדעתי לא נגענו בכדור פעם אחת עד לשער, ובכללי, זידאן ניסה את הניסיון המטומטם הזה של השני מגנים שמאליים עוד שתיאו היה כאן. לא הגיע הזמן ללמוד מטעויות?

כל פעם ששחקן נכנס למומנטום הקואץ’ מוציא אותו לפגרה. ויניסיוס ולוקאס סוף סוף נראו כמו שחקן כדורגל ל90 דקות אז הם לא קיבלו דקה מהמשחק הזה עד אתמול ואיסקו נראה וורלד קלאס בפעם הראשונה מאז המשחק ברומא אחרי חצי שנה של ניסיונות להחזיר אותו לכושר אז אתמול הוא קיבל ספסל.

לעומת זאת בייל עושה משהו בין שביתה איטלקית לפרישה ופותח שלושה משחקים ברצף. התאקל שלו בסיום היה אחד הדברים הפחות ספורטיביים שראיתי, כמו שמישהו מתעצבן כשהוא משחק פיפא ולוחץ על הכפתור של הגליץ’ סתם. בטח משחק הבא הוא יקבל בונוס וישלים 90 דקות אז.

לפחות האזר וקורטואה היו טובים. כל עוד הראשון היה על המגרש היה שטף בהתקפה, הוא עושה את ההבדל מאפס למאה. מאמין שאם מונייה לא היה מחליט לנקום בו על שנים של התעללות באימוני בלגיה היינו עם כמה נקודות יותר כרגע.

קצת קשה להכניס כדור עומק כשהיריבה עושה קמפינג ברחבה ומתחבקת עם השוער שלא ירגיש לבד.

אני לא מבין את התלונות על בייל הפעם. הבן-אדם נראה חסר ביטחון ברמות והמשחק, לראשונה מזה המון זמן, באמת ניסה. הגליץ’ שלו עצר התקפה של סלטה והיה הדבר הנכון לעשות. מעט פחות דרמטי מהגליץ’ של פדה מול אתלטיקו אבל לגמרי מאותה המשפחה. הוא לא הבקיע בברנבאו יותר מ300 יום וזה, כרגע, רקע הרבה יותר רלוונטי לשיפוטו מאשר הדהירה מול בארסה והמספרת מול ליברפול. זידאן לא חף מטעויות אבל בלונג-ראן הפך כמעט את כל הסגל (המוגבל!!!) להיות מעורב בעונה הזאת. בייל יהיה משימה קשה במיוחד אבל אם זיזו יצליח, ייצא גדול. להיפטר אנחנו לא נפטר ממנו גם ככה וזה כרגע הפתרון האופטימלי.

בכלל כל ההתקפה נראית חסרת ביטחון ומעוף. שלטנו במשחק עד אזור הרחבה, הבעיה שבתוכה היה מזעזע. קרים, עושה רושם, נזכר לשחק רק כשכל הקבוצה באמת שבורה כמו בעונה שעברה. למה הוא אף פעם לא ברחבה? ולמה ראמוס חצי מהזמן ברחבה ההפוכה? בית זונות. באותה נימה - ההחלטה לפתוח התקפי הייתה תאורטית נכונה. החלוצים שלנו חייבים להיזכר לפני הסיטי איך מרגיש לשים כדור ברשת.

קישור: לראות את פדה וקרוס המשחק ולגמרי להבין את הטענה כלפי עמדת ה50-50 שבקלות הופכת ל20-20 מבלי שזה בולט מדי לעין.

מגנים: קרבחאל נראה רע מאוד כהרגלו לאחרונה ומרסלו דווקא היה שינוי מרענן בהחלט בהתקפה ונראה נהדר.

אה, והבלמים - כמה יהירות כמה… :roll_eyes:

לא מדובר רק על המשחק אלא באופן כללי. אוססאנה נגיד שיחקה עם קו הגנה גבוה ופרוץ וגם לה לא הצלחנו להשחיל כדורים לרחבה.
אגב, ההגנה הייתה יחסית נמוכה וצפופה בבישול של דניס סוארז. הוא עדיין הצליח להכניס את הכדור.

הגליץ של פדה היה כשמוראטה נשאר מול השער בדקות הסיום בגמר גביע. בייל עשה את זה על החצי במשחק ליגה. שמיים וארץ

עשה את זה אחרי שהשחקן השתחרר משמירה והיה באמצע דהירה כשבפעם הבאה שיש מולו שחקן זה כבר על סף הרחבה ושילם על זה בצהוב חסר משמעות. שום תסכול ושום כלום, עבירה טקטית עליה קסמירו היה מקבל מחיאות כפיים.

אני חושב שהפעם הנטייה של זידאן לשתף כמה שיותר שחקנים ו"להכניס לעניינים" כמה שיותר פגעה בנו. איסקו וויניסיוס שיחקו טוב בפעם הקודמת והיו צריכים לפתוח הפעם. נאצ’ו למשל מוקפא מאז שהוא ניצח את המשחק בויאדוליד. אני מבין את הרצון של זידאן לעשות רוטציה אבל לשחקן כמו איסקו חייבים לתת לתפוס מומנטום- הוא צריך את זה.

עריכה: נזכרתי שגם מאנדי היה טוב במשחק קודם והפעם סופסל. זידאן צריך למצוא את האיזון בעניין הזה.

לא טענתי שהתיקול היה מתסכול. בכל מקרה הוא הוריד אותו עם 2 רגליים מאחור, וזו לא בדיוק הפעם הראשונה שהוא עושה את זה(הורחק ככה מול לאס פלמס אאל"ט). פאול טקטי זה לא היה, ואם הוא היה מקבל אדום אני מניח שהיית מדבר אחרת.
בכלל, כל הקו הגנה עוד היה מאחוריו, כפי שתוכל לראות כאן. כמו שאמרתי, זה לא קרוב לסיטואציה של פדה בגמר הסופרקופה.

לא אמרת תסכול, אמרת עצבים+סתם. יחי ההבדל הגדול. מילה ממה שאמרתי לא הייתי משנה אם היה מקבל אדום כי זו לא הייתה עבירה שהייתה שווה אדום ולא הביעה שום תסכול (סליחה, עצבים) והשופט (כמו גם קסאמירו שהביא לו כיף אחרי אותה עבירה) איתי. נסכים שלא להסכים חביבי.

הכל כבר נאמר, אז רק אוסיף שדווקא לדעתי בייל היה אתמול הרבה יותר מחוייב מכרגיל, וזה לא שהוא לא רוצה אלא שהוא פשוט כנראה כבר לא יכול - הוא גמלוני מאוד, איטי בצעד הראשון ומבולגן באופן כללי במשחק שלו. הגליץ’ שזיכה אותו בצהוב נובע בדיוק מאותה גמלוניות וקלמזיות, רק שהפעם זה היה במהלך הגנתי ולא התקפי. יכול להיות שבעבר הסטטיסטיקה שלו עוד הצדיקה את הדקות, אבל עכשיו גם זה לא המצב - הוא מחמיץ ממצבים לא רעים ולא מביא שום ערך מוסף עם גולים מכלום, הגבהות טובות או כל דבר לא טריויאלי אחר. החוצה וכמה שיותר מהר.

פדה במשחק מאוד (מאוד!) פושר אתמול. כמעט ולא הורגש, וביעקר איכזב אותי שדווקא במשחק כזה בו מרכז השדה יחסית פתוח הוא כמעט ולא ניסה את הפריצות האופייניות שלו עם הכדור דרך המרכז.

הזאר מדהים. מתחבר מאוד לדברים שכבר נאמרו פה - הוא מהווה פתרון כמעט לכל מי שנתקע עם הכדור ולא משנה איפה הוא. זורקים עליו את הכדור והוא כבר מוצא דרך להשתחרר. גם המשחק שלו בנגיעה מרשים מאוד - קצת יותר תיאום עם שאר ההתקפה וזה גם יהיה יעיל יותר. בגדול אני חושב שהוא בול הטייפקאסט שמתאים להוות את הפרטנר לבנזמה.

להלן הציטוט המדובר. ההשוואה היא בין בייל לשחקן שנשלט במשחק, לא לשחקן המשחק במשחק. עד כמה שזכור לי הפיצ׳רים בפיפא לא כוללים הבעת רגשות של השחקנים.

הכוונה היא כמובן לכמה שהתאקל בא משום מקום וכמה שהוא היה אגרסיבי. מקביל לללחוץ על הכפתור של הגליץ בפיפא משום מקום, משהו שבתור בן 15 הייתי עושה הרבה כשהייתי מתעצבן על המשחק. מקווה שברור עכשיו.

ההתנשאות בסוגריים מיותרת.

לא הייתי לוקח יותר מדי מזה שהשופט הסכים איתך, בהתחשב בשיקול הדעת שהוא הפעיל כשהחליט לא להוסיף תוספת זמן במחצית.

אולי אני מחמיץ משהו, אבל עד כמה שאני יודע גליץ׳ מאוחר מאחור עם שני רגליים ולא לכדור זה אדום.

נו באמת, הגליץ’ של בייל היה מביך…

שום התנשאות חבר יקר. קצת ציניות, זה הכל :kissing_heart:

אגב, אלכס, הכיף מקאסמירו לא אומר כלום, סתם מחווה ששחקנים מאותה הקבוצה עושים לפעמים אחד לשני, גם כדי לעודד את החבר לקבוצה אחרי טעות.

לא קרה אף פעם שראית שמישהו (בדרך כלל מאוד חסר טכניקה, כלומר ואראן כזה) מעיף כדור פשוט החוצה ושחקנים מוחאים לו כפיים או נותנים לו כיף? זה לא כי הוא עשה מהלך גדול אלא כי רוצים לעודד אותו “לא נורא, הלאה…”

אני מסכים איתך שזה לא אדום, אבל ממש לא מסכים שזה היה גליץ’ טקטי. זה היה סתם גליץ’ מטומטם.

מבין, מקבל, חושב אחרת ובעיקר חושב שיש דברים מעניינים יותר לדון עליהם.

המאמץ (מחויבות, שחסה לא יתפוס אותי עוד פעם במילה :wink:) אגב שאני ואתה הבחנו בו במשחק הזה הוא אחד מהם. בניגוד למה שאמרת אני חושב שיתכן שלא הספסל הוא הפתרון אלא עוד הפגנת בטחון בו. פעם ראשונה שהיה אפשר לראות ניצני תוצאות מהתמיכה של זידאן בוולשי. זה הצליח עם הרבה שחקנים ועכשיו אולי יצליח גם איתו. להחזיר לו מחויבות זה השלב הראשון בדרך להחזרת הביטחון והיכולת. הוא לא שכח לשחק כדורגל בשנה האחרונה וכמו שכבר ציינתי - במצב הנוכחי זה הכי טוב שאפשר לעשות איתו. חבל על הכסף שהוא ירקב ביציע, מבחינת יכולת פוטנציאלית הוא זה שאמור לפתוח לצד בנזמה והזאר במשחקים שמאפשרים 4-3-3.

אמן ואמן. גם בייל בשיאו הוא לא בדיוק שחקן חלומותיי, אבל הוא לבטח יודע לשים כדור ברשת ואנחנו צריכים כאלה כמו חמצן.

בייל בשיאו שחקן טוב לפחות כמו הזאר (אם כי גם לא הcup of tea שלי). תן לי חצי מזה והוא לא רואה שום ויניסיוס ממטר.

אין שום ויכוח. בחיים לא טענתי שאעדיף את ויניסיוס או ילד אקראי אחר על מפלצת כמו בייל בשיא.

לגמרי כבר לא יכול. תמיד יכול להתלבש לו איזה מהלך גדול, מניח שכשזידאן מעלה אותו הוא מדמיין את בייל מבקיע שוב מספרת בליגת האלופות, אבל הוא כבר לא מסוגל לייצר מצבים/שערים בעקביות.

בקיץ הוא יהיה בן 31 בלי ששמנו לב, והוא שחקן בוגרים מגיל 12 בערך… העסק מתקרב לסוף גם אם שמים בצד את כל ההיסטוריה שלו איתנו.

לפי מה שאתה אומר עוד שנה גם הזאר גמור. יש ירידה, הסוף קרוב, אבל שחקנים לא מסיימים קריירות בגיל 30-31. בטח מישהו שהשיא שלו היה מאוד גבוה. יתכן כמובן אבל לא בהכרח ובטח לא בגלל הגיל כרגע.