מחזור 24 בספרד: 2:2 מאכזב נגד סלטה בברנבאו בקאמבק של הזאר

סטטיסטית, רוב שחקני ההתקפה שמבססים את המשחק שלהם על יכולות אתלטיות עוברים את השיא בגיל 30-31. בייל חורג מהסטטיסטיקה כי הוא גמר את הקריירה שלו הרבה לפני כן.

גם בשיאו בריאל(באותה עונה אחרונה בטוטנהאם הוא הרגיש כמו מפלצת, אבל הדשא של השכן וכו׳) הוא היה יחסית מוגבל במשחק שלו- רוב הכדרורים התבוססו על המהירות שלו ולא על טכניקה.

אפשר להתווכח אם טכנית, בייל מודל 2020 באיזור של בייל לפני שהפך לbody builder וwannabe כריסטיאנו, פיסית כבר אין שאלה. כבר כמה משחקים אנחנו רואים אותו מנסה את הtrademark move של זריקת הכדור אחרי המגן וספרינט מאחוריו ונכשל.

זה אבל ענקי לשחקן שכאמור, מתבוסס על מהירות במשחק שלו. גם עם בטחון אני לא רואה אותו חוזר להיות משמעותי.

*ראוי לציין שבעיני הצד המנטלי שלו תמיד היה על הפרצוף. קבלת החלטות גרועה והעילמות במשחקים גדולים אפיינו אותו מהיום הראשון במדריד.

או, בקיצור, מה שגיא סיכם בשתי שורות בזמן שכתבתי מגילה :upside_down_face:

כדי שלא תרגיש רע עם עצמך - במשחקים גדולים הוא דווקא הופיע לא מעט :slight_smile:

כן, אבל לא כמו שהיית מצפה מגלקטיקו. קצת כמו בנזמה. צריך לבדוק קצת את הסטטיסטיקה שלו אבל לא זכורים לי יותר מדי שערים מול בארסה/ בשלבים המאוחרים בליגת האלופות.

באמת? הבקיע ביותר גמרים מכריסטיאנו. שער ניצחון בגמר גביע, שער ניצחון בגמר אלופות 2014, וצמד ניצחון בגמר 2018.
אם יש משהו שאי אפשר לקחת ממנו זה שערים חשובים.

אבל עד גמר האלופות יש זמן, ויש לנו יותר סיכוי לעלות אליו עם ויניסיוס ולא בייל

זה יכול להיות מזה שגמרים אני רואה תמיד עם חברים ככה שאני לא זוכר אותם היטב, אבל זכור לי משחק רע מאוד שלו בדסימה כולל הרבה החמצות ושהוא לא בדיוק הבריק מול ליברפול חוץ מהשני שערים ההזויים שלו.

מדובר גם על חצאי גמר ומשחקים בליגה. אני זוכר שער חצי עצמי מול סיטי ושער כמחליף מול אתלטיקו אבל לא הרבה ביניהם.

חשוב מאוד לציין שאני לא חושב שהוא לא הופיע למשחקים גדולים בכלל, אלא שביחס למעמד שלו הוא לא סיפק בהם את הסחורה.

לא להבריק אך להבקיע שער מנצח זה עדיף על להבריק בלי שער… נאמר מאחד השונאים הגדולים של בייל.
לא אקח לו את מה שעשה, אבל אני רוצה שילך

כן, אבל לא טענתי שהייתי מעדיף שחקן אחר. טענתי שהוא נעלם ביחסית הרבה משחקים גדולים, מה שהוא יכל לעשות גם עם שלושער בכל גמר

הוא חורג מהסטטיסטיקה לא בגלל יכולות פיזיות. יש לו מספיק יכולות עליהן הוא מתבסס, מעבר למהירות, שהיו מאפשרות לו להמשיך לשחק ברמה גבוהה. הדיון הוא על הסיכוי הקטן שזידאן יסדר לו את הראש. הסטטיסטיקה של בייל נגדו אבל זידאן הוא המאמן הראשון שאני ראיתי שמחזיק את כל הסגל במוכנות מנטלית כזו יוצאת דופן אז אם מישהו יכול זה הוא.

In Zidane we trust

אין לי טענות לזידאן בעניין בייל, לא ברצון המוצהר להיפטר ממנו בקיץ וגם לא בזה שהוא מנסה לגרד ממנו תועלת עכשיו, או מאמין בו במשחקים גדולים. בסך הכל בייל, ויניסיוס ורודריגו שיחקו את אותה כמות דקות העונה, והם עושים תחרות בינהם למי מגיע פחות לפתוח בהרכב.

בייל אכן צריך לשנות קצת את המשחק שלו כדי להשאר שחקן מוביל, ועל הנייר אין סיבה שלא יהפוך לג’מוס רחבה. אבל זה לא קורה והוא מנסה לעשות דברים של גיל 24, משחק רחוק מהרחבה ולא מספיק נייד. לדעתי גם אם יחזור לטוטנהאם בקיץ הוא לא יהיה הצלחה גדולה ללא שינוי בסגנון המשחק.

במקרה את השער שלו בדסימה אני זוכר טוב מאוד, השער כולו רשום על די מאריה שפרפר שם בשמאל ובייל השתלט על ריבאונד, השם בייל בשער הזה הוא שרירותי לגמרי וגם השער הכל כך מוכר בגמר הגביע נגד ברסה היה נגד ברטרה האומלל והחצי פצוע.
בגמר המדובר מול ליברפול השער הראשון שלו הוא כמובן 90 אחוז קריוס, את המספרת של השער השני אי אפשר לקחת ממנו, זה אין ספק, אבל בייל הוא אחד הפלופים הגדולים שלנו בשנים האחרונות ולא סתם אף קבוצה לא מוכנה להתקרב לדבר הזה.

אף קבוצה לא מתקרבת אליו כי הוא פצוע כרוני עם חוזה גבוה בטירוף, וגם כי הוא לא רוצה לעזוב. הסטנדרטים המקצועיים בעולם כנראה מחמירים פחות ממך, תשאל את מוריניו שעשה כל מה שאפשר כדי להביא אותו ליונייטד.

אגב, המספרת הייתה הגול הראשון בגמר ולא השני. זידאן הפך לאלוהים במדריד (כשחקן) על פחות מזה

אני חושב שלהגיד “פלופ” על בייל זה קצת מוגזם. אני גם חושב שלמרות הדעיכה שלו עדיין אפשר לנצל אותו ולהשתמש בו בסגל של ריאל (לאו דווקא באגף). הבעיה העיקרית היא השכר ו"המקום" (דקות המשחק) בסגל שהוא דורש- אלה עדיין מתאימים לבייל של פעם ולא לבייל של היום.

העניין המעניין עם בייל זה שהסטטיסטיקות שלו מראות שהיה שחקן מצוין בריאל לאורך השנים אבל הוא זוכה להערכה מאוד מועטה. כנראה שזה עניין של ציפיות (ופציעות), הרי ציפו ממנו להפוך לכריסטיאנו 2.

אולי בגלל זה קל לי יותר לראות את הטוב במשחק שלו מול סלטה, אני לא מצפה מהבן אדם הזה לכלום דבר כבר שנים :slightly_smiling_face:

לא חושב שיש ספק שהוא לא עמד בציפיות בסך הכל, ושהשנתיים האחרונות הן ביזיון גדול. אבל הוא רחוק מקצה סקאלת הפלופיות. חאמס, רובן ובודאי קאקא מנצחים אותו בקלות. בייל תרם לא מעט לריאל מדריד

ההשוואה לזידאן ממש צרמה לי, זה הרבה מעבר לגולאסו ההוא בגמר נגד לברקוזן. גם אם סגנון המשחק שיחק לטובתו. הוא שיחק את הכדורגל הטוב בחייו ברמת המועדונים אצלינו. הוא גם היה כשיר לשחק ואין מה לעשות אי אפשר לשפוט את בייל בלי הנתון הזה. וזה גם כל המסביב. אני לא מזלזל בזה. עצם זה שהוא לא פלופ כמו קאקה או רוביניו זה לא מספיק טוב. לגבי חאמס, היה מעולה בעונה האחרונה ובסדר בעונה השנייה. החודשים האלה קצת משאירים טעם מר. רובן שיחק בקבוצה פחות טובה בכמה דרגות, בקישור שלנו היו לאס דיארה וגאגו ולא מודריץ’ וקרוס.

לגבי בייל, אם מסתפקים פה בזה שהוא משקיע זה אומר הכל. לא נשאר לו כלום חוץ ממשחק האוויר וזה לא שהוא רונאלדו בתחומו. כשאין ברירה זה הגיע למצב שעדיף שהילדים ישחקו ונשלם עליהם שכר לימוד מסוים, ויניסיוס היה קטסטרופה אבל הוא כן מייצר משהו משהו והוא תמיד שיחק נגד בונקרים. לא שיחק במאסטייה או בקלאסיקו, מגרשים בהם יש קצת יותר שטח. אפילו לוקאס עובר את המגן ומרים ולפחות עושה הגנה. ואם איסקו בכושר מדהים איך סיבה שבייל יחזור במקומו. מוריניו? זה היה בקיץ 2017, עבר זמן מאז. היה צעיר יותר והכל, וזה היה התזמון המושלם למכור אותו ופספסנו.

ומילה על מאבק האליפות, בברצלונה עושים הכל כדי להרוס את הקבוצה, הנהלה מטומטמת וכאלה. ואנחנו עדיין רק בנקודה יתרון ועלולים לאבד את הפסגה אם נפסיד להם בברנבאו כמו בכל שנה (תיזהרו). זה פשוט עלוב מבחינתנו.

זה גם לא נכון, וגם נמשך שנתיים בלחץ. פיגו נתן אצלנו שנתיים טובות וגם הן לא ברצף. ראול שוטט שליש קריירה.

כריסטיאנו ומסי פשוט הרימו את הדרישות כדי להשאיר מורשת.

אם יש ויכוח שבייל רכש ושחקן מוצלח בהרבה מחאמס - אז אין ויכוח…

אני חולק עלייך אבל נזרום - שנתיים מתוך חמש שנים זה 40%, בייל היה טוב בדסימה, לא עשה כמעט כלום משמעותי עד למספרת ההיא בגמר והיה פצוע. הוא לא הגיע כעוד שחקן אלא ככזה שאמור להיות לפחות הסגן של רונאלדו. הוא שיחק בקבוצה מאוזנת שכבש מאה שערים גם בלעדיו והיה שחקן הרכב בלתי מעורער. לפי ראות עיניי, זידאן היה טוב גם בעונה האחרונה שלו בקבוצה. כל עוד השחקנים האחרים כשירים לכדורגל זה כבר יתרון.
בחזרה לזידאן - ביובנטוס הייתה תחושה שהוא מחכה כבר להגיע ליורו במדי הנבחרת, די שרפו אותו שם אחרי האדום בליגת האלופות ב-2000/01, שני הצדדים ממש חיכו להיפרד. מספרים לא טובים גם לא לקשר, דיכאון של שני הצדדים. התחלה טובה ואז דעיכה. אני לא משווה את זידאן בן ה-25 לשחקן שהיה אצלנו. הוא היה המנוע במשחקים הכי גדולים שאנחנו זוכרים בצ’מפיונס.

אני זוכר את הפורום בגלגול הקודם שלו ואת הדיונים על רונאלדו השמן שכל הזמן פצוע. היה מבקיע ואז נפצע לחודש ואז מבקיע שוב גם עם 90 קילו, בייל פציע יותר ומבקיע פחות. גרוע יותר השאריות של הגלאקטיקוס החיוורים. שני שערי ליגה בחצי עונה אלה מספרים של אספניול, לגאנס, התחתית שם. אתה באמת עוד מאמין שהוא יעשה גול מכדור שיגיע אליו? אחד הילדים עוד יכול לנסות לייצר משהו. “זרמתי” עם זה בעונה שעברה, גם העונה, הייתי בעד שילובו במאסטייה, בקלאסיקו. כמה אפשר.

אין ויכוח בהשוואה לחאמס. ואין ויכוח גם לגבי רובן, רוביניו, קאקה, הצרפתי ההוא מווסטהאם שגירד את הביצים ונרדם על הספסל. וזה לא מספיק.

אתה מערבב כהרגלך כמה דברים שלא קשורים למה שכתבתי. אני לא מאמין בבייל כבר מזמן, כתבתי שהשנתיים האחרונות הן ביזיון וברור לכל אחד - כולל במועדון - שצריך לנצל את ההזדמנות הראשונה להיפטר ממנו.

ועדיין, אם מסתכלים על כל התקופה במדריד, הוא תרם הרבה למועדון ואי עמידה בציפיות לא הופכת אותו לפלופ. ובהשוואה למקרי עבר ראות עינייך מלאה בנוסטלגיה שבראש שלך (ואולי של כולנו) היא הרבה יותר ורודה מכפי שהיא הייתה במציאות. למשל התיאור של זידאן כ"מנוע במשחקים הכי גדולים שאנחנו זוכרים בצ’מפיונס", בזמן שבשלוש מתוך חמש העונות שלו במועדון לא היינו באזור המשוער של זכיה בתואר. חצי מההייפ סביב זידאן בריאל מדריד נובע מגול ניצחון אחד ענק בגמר ליגת האלופות. מה שהכניס אחד להיכל התהילה, נחשב ל"לא עשה כלום חוץ מ…" אצל אחר. תחסוך ממני את ההתרפקויות, אני זוכר היטב כל עונה מההתקופה ההיא וגם את שריקות הבוז שזידאן קיבל בברנבאו בעונה הראשונה עד הגול ההוא בגלזגו. בדיוק כמו בייל. וזידאן עוד היה בסדר, אם נשווה את בייל לשאר הגלקטיקוס אז בכלל אין לו במה להתבייש. הוא פשוט לא כריסטיאנו, אבל עוד עשר שנים תראה שאף אחד הוא לא כריסטיאנו.

האחרון שצריך להגיד לו “הוא לא כמו כריסטיאנו זה אני”. אנשים עוד חשבו פה שבייל ייקח את מקומו ככוכב ושהוא “מייצר משהו” חוץ מלעמוד ברחבה. לא הייתה עונה חלשה יותר של גלאקטיקו כלשהו לעומת בייל. אגב, לא אמרתי שהוא פלופ. אמרתי שכבר שנתיים הוא לא שחקן כדורגל ובחלק מהזמן שכן היה כזה - שבוע כן ושבוע לא. אני שמח שלאנשים כאן נפתחו העיניים.

הטיפשים בברנבאו גם שרקו בוז לכריסטיאנו ולאיקר (השוער ירד ברמתו מקצועית ועדיין זה מיותר). זה לא רלוונטי.
אני זוכר נגד יובנטוס ב-2005 “זידאן ועוד עשרה” אגב. הקבוצה לא עמדה בציפיות והוא היה שחקן מרכזי כמובן אבל זה ניתוח קר וגס.

ואחרי כל ההזדמנויות שקיבל, אם מותר לי: איסקו, רודריגו, ויניסיוס, לוקאס ואז בייל. In That Order