פציעות והשעיות 24/25

פאטי, אראוחו ודה יונג קיבלו אור ירוק מהרופאים ויהיו זמינים למשחק מחר.
נראה אם תהיה פציעה חוזרת לדה ינג, כמו שהתרגלנו מהצוות הרפואי הקודם.
לגבי אראוחו, הוא שבר 2 אצבעות לפני כמה ימים. הוא בטח ישחק עם תחבושת, אבל זה בטח יגביל אותו. מקווה שלא יפתח.

צוות רפואי הקודם? רוב הצוות הקודם עדיין נשאר . או שלא שמתי לב?

הרבה הוחלפו. חלק צ’אבי הביא איתו, הרופא הראשי הוחלף לזה שהיה בזמנו של צ’אבי כשחקן, וכמעט כל המסג’יסטים.

yeah-excellent

חחחחחחחחחחחחחח

איך הוא הצליח?

זה בן אדם שממש מחויב לתחום העיסוק שלו! (שזה להיות פצוע במשרה מלאה)

שידביק גם את דמבלה… נמאס לי ממנו

image

אז מה קרה לפאטי?

ככל הנראה (עוד מחכה להודעה רשמית של המועדון) אירוע חוזר של פציעת ההמסטירינגס שלו. שרירי ההמסטרינגס הינם קבוצת שרירים שנמצאים בחלק האחורי של הירך הכוללים:

1. Semi membranosus- נמצא באספקט פנימי של הירך האחורית
  2. Semi tendinosus- נמצא באספקט פנימי של הירך האחורית צמוד לשריר אותו הזכרתי קודם
  3. Biceps Femoris- שריר דו ראשי שנמצא באספקט החיצוני של הירך האחורית.

השריר השלישי אותו ציינתי הוא הכי מוטה לפורענות מכל השלושה, והוא גם השריר בו פאטי נפצע בפציעת ההמסטרינגס האחרונה שלו בירך שמאל, ואם אני ראיתי נכון אני חושב ששם זה קרה שוב, אבל ליתר ביטחון אחכה לתשובה רשמית של המועדון. ההמסטריגס אחראיים לכיפוף הברך, אך הם יותר רלוונטיים ומשמעותיים כאנטגוניסטים (מתנגדים לתנועה) ליישור הברך, כך שהם צריכים להיות חזקים כדי להתמודד עם ריצות מהירות, יציאה מהמקום, בלימה, שינויי כיוון ובין היתר בזמן בעיטה.

באופן כללי פציעות המסטרינגס הן מאוד נפוצות, במחקר שעשו לפני כמה שנים בבאנגליה גילו שפציעות המסטנרינגס מהוות כ-11% מסך כל הפציעות בליגות הכדורגל המקצועני, וזאת גם בשל אחוז גבוה של כ 31% סכנה לפציעה חוזרת. מכל הפציעות, זאת הפציעה שסומנה כבעלת האחוז הגבוה ביותר לחזרה בהשוואה ליתר פציעות הספורט כדוגמאת נקעי קרסול, חבלות ירך וקרעים או חבלות ב MCL.

הדרגות של הקרעים בהמסטרינגס מחולקות לשלוש:
דרגה אחת- הכי נמוכה מתיחה חזקה עד קרע קטן
דרגה שנייה- קרע חלקי של עד מחצית מגידי השריר
דרגה שלישית- הכי פחות סביר וקורה רק באחוז אחד מכל הפציעות מעל מחצית הגיד או מלא שכולל איבוד פונקציה והשפעה על מבנים נוספים.

האם בארסה נהגו בחוסר אחריות במידה מסויימת? לדעתי לא. לפי טרנספר מרקט פאטי היה בחוץ 65 יום מפציעת ההמסטרינגס האחרונה. בכל הנוגע לזמן שיקום הם עשו מעל ומעבר כדי לדאוג שיחזור כשיר, כשמדובר על טווחי זמן שהם מעבר לזמני החלמה עבור הקרעים בדרגות1 ו-2. אומנם אני לא יודע איך נראה תהליך השיקום במלואו, אבל מבחינת זמן חזרה וההדרגתיות נראה שהם עשו מה שנדרש.

בעיה לא פחות קשה בפציעה חוזרת היא כמובן האספקט המנטאלי. שחקן כמו פאטי שחווה מספר פציעות בקריירה הקצרה שלו חווה ככל הנראה את אותה פציעה באותו מקום פעמיים וזה נותן לו הרגשה כאילו הוא נמצא בסוג של לופ ללא מוצא. מצב בו לא משנה מה יעשה הוא יחזור לאותה נקודה בה הוא לא מצליח לייצר המשכיות בקריירה שלו. מצב כזה יכול להוביל למשהו שנקרא “קינזיופוביה” פחד מתנועה ומניעה מלעשות בפעולות שאותו מטופל מרגיש שהן עשויות להכאיב לו, או במקרה של פאטי, יציאה מהמקום, ריצה ובעיטה.

אני מאחל רק בריאות לילד, ואני מקווה שהוא יצליח לשמור על עצמו.

זאת ההודעה הרשמית:
Ansu Fati has a femoral biceps injury in his left thigh and tests will be required to determine the full extent of the problem.

אין הודעה רשמית, אבל אומרים שפדרי בסדר ולא פצוע.

:rotating_light::rotating_light:[ @fansjavimiguel​:1st_place_medal:] | BREAKING: The club thinks Ansu Fati needs surgery. The Player will decide in the coming days. He can be out for 3 months. #real-madrid

בקיצור זה לא הולך לכיוון טוב, נראה שהעונה של די נגמרה

דיווחים שאנסו החליט שלא לעבור את הניתוח. יש אישור ממקור אמין?

בארסה מאניה מספיק אמין?

לא עוקב אחריהם, תגידו אתם.

מונדו וספורט גם מדווחים את זה.
אומרים שההחלמה ללא ניתוח תהיה מהירה יותר, אבל זה יפגע בו בטווח ארוך.
עוד אומרים שרופאי הקבוצה המליצו ניתוח, ורופאים מחוץ לקבוצה שהוא התיעץ איתם המליצו בלי ניתוח. לא יודע אם להאמין לזה.

יש להם את החסרונות שלהם (בעיקר בהנדסת תודעה לפי מה שנראה להם נכון), אבל ב95% מהמקרים (ואני מחמיר איתם) הם יודעים לסנן ולתת את הדיווחים הנכונים.

צריך לשים את זה בהקשר הנכון שלו:

לפי מה שאני מבין הוא מיואש. הוא שלוש פעמיים הלך לניתוח וזה לא עזר לו ובנוסף הניתוח האחרון די הסתבך אז הוא מחפש אלטרטיבה לניתוח. מבין את הילד.

הוא גם נפצע שהוא היה בנוער פציעה רצינית. אני רק יכול לקוות ולהתפלל שהוא יצא מזה. בכל מקרה אסור לו לחזור השנה לשחק כדורגל.

אפשר להאשים את הבנאדם שהוא לא סומך על ההמלצות של הרופאים בברסה? לא הייתי מבקש מהם ימי מחלה.

tumblr_0e60f13143eaf8d369acea334da0217c_54e57642_540

אנחנו קצת בבעיה מול נאפולי בלי גרסיה , לנגלה ואלבס. דסט-אראוחו-פיקה-אלבה בהגנה בלי מחליפים. אלא אם כן סופרים את מינגסה.

בטח שסופרים. כחלק מהסגל של נאפולי.

הרבה זמן חשבתי על מעבר (זמני) של פרנקי לעמדת הבלם לצד אראוחו, מקווה שגם צ’אבי ינסה את זה או לפחות יקח בחשבון.

בנוסף אני מניח שאדמה יוכל לשחק כמגן ימני בעת הצורך.