פציעות והשעיות 24/25

איך לבנדובסקי לא נפצע אף פעם?
סבא בן 100, משחק את כל הדקות בקבוצה, את כל הדקות בנבחרת, השתתף גם ביורו.
כשיפרוש, אני בעד למנות אותו לפיזיו הראשי. או את אישתו.

טוני חואנמרטי: ״הפציעה של אולמו קלה אבל בבארסה רוצים שהוא לא יסע עם נבחרת ספרד ולכן הכריזו על היעדרות ארוכה יותר. הוא יהיה כשיר לסביליה, באיירן והקלאסיקו״.

מסכים עם הקו הכללי של ההודעה, רק רוצה לציין משהו ששמתי לב אליו בכל המשחקים שלנו עד כה - אני כמעט בטוח שפליק משתמש בכל חמשת החילופים שלנו בכל משחק, שתי פעימות של שניים ואז שחקן נוסף לקראת הסיום ובדקות טובות (מתחיל בדקה 60)

שומר על סגל רחב חם, מבצע רוטציות הכרחיות כמו אוויר לנשימה עם שחקנים כמו פדרי, אולמו, קובארסי ולאמין ואף אחד לא נכנס לפריזר - פורט שרק עלה מהנוער מקבל חיבוק והבטחה לדקות משחק ומקבל אותן נגד ג’ירונה או פאו ויקטור ששיחק כל ההכנה אבל מאז בעיקר חימם את הספסל.

זה נראה כאילו בגלל שלבארסה יש כ"כ הרבה ניסיון עם פציעות בכלל, ופציעות ארוכות בפרט, שהיא למדה את כל היתרונות שגם יש לפציעות - ומשתמשת בהן.
צריך לרשום את אולמו? בואו נדווח על פציעה ארוכה של כריסטנסן.
יש פגרת נבחרות קרובה, ולא רוצים שאולמו ייצא אליה? בואו נדווח על פציעה ארוכה יותר שלו.
רק חסר שישתמשו בתירוץ של פציעה ארוכה כדי להתחמק מעבודות רסר של טבס או משהו.

אה, הבנתי.
כדי לחסוך את 2 המשחקים עם הנבחרת, בארסה מפברקת פציעה כך שאולמו לא ישחק ב 6 משחקים עד הפגרה.

גם בעולם שלי זה כך - יומיים של דיבוג יכולים לחסוך 10 דקות של קריאת מסמכים.

יש דיון רחב שאפשר לקיים על ההשפעה של כמות המשחקים בעידן המודרני והעומס על הגוף של השחקנים.

מעניין אותי אם יש איזו קביעה מדעית למה אפשר לבקש מהגוף לעשות מבחינת עומס של משחקי כדורגל על הגוף, לפי גיל, גנטיקה או מצב פיזי.
גופי הכדורגל ממשיכים להוסיף עוד משחקים, מייצרים עוד תחרויות ומפסיקים את עונת הכדורגל על בסיס חודשי כדי ששחקנים יטוסו מסביב לעולם בשביל משחקי נבחרות, אבל כל זה נעשה על בסיס כלכלי בלבד ואני משער שהם לא מסתכלים על פרמטרים מדעיים לפני שמקבלים החלטות כאלה.
תמיד היו שחקנים שנפצעים יותר או פחות לכן זה כבר עניין אחר, אבל האם יש איזו מגמה שאנחנו רואים הרבה יותר פציעות אצל שחקנים יותר בכירים כתוצאה מהמצב הנוכחי.
והאם הסגלים הולכים, או יצטרכו, להתרחב באופן הרבה יותר משמעותי בשנים הקרובות.

@Aimarito, מכיר משהו כזה?

מסכים איתך בעיקרון, אבל לדעתי הכוונה היא שאולמו היה אמור להיעדר עד סוף ספטמבר/תחילת אוקטובר (כלומר להיות כשיר למשחקים נגד יאנג בויז ו/או אלאבס), וניפחו קצת את ההיעדרות שלו כדי שינוח בכל פגרת המבחרת שמיד לאחר אלאבס, ואז שיחזור “נקי” לרצף שכולל את סביליה, באיירן, ריאל מדריד ואספניול.

בקיצור - היעדרות של שבועיים הפכה לחודש, כי אולי החליטו שמול אלאבס ויאנג בויז אפשר להסתדר בלי אולמו (ואולי עם פרנקי, פאטי ואאא"פ), כדי להרוויח אותו להמשך. מקריבים 2 משחקים “קלים” עם ברצלונה, כדי להרוויח מנוחה ב-2 משחקים עם הנבחרת.

כמה זה נכון? אני לא מאמין שבברצלונה יודעים לתכנן יום קדימה, אז חודש?

1000091068

לא כל-כך ברור לי איך נפצע.
אם הוא פצוע הוא לא מתאמן, לא?!

לא בדיוק. גם גאבי לא חזר לכשירות עדיין, והוא מתאמן עם הקבוצה. שלא לדבר על פרנקי ופאטי.

לא חוקרים את זה כי זאת סוג של “אמת מושתקת”. אני זוכר שגם בתואר השני שדיברו איתנו על גורמים תורמים לפציעות המסטרינגס בספורטאים מקצוענים התחילו לספר על כך שזה בעלייה ללא תלות לתפקיד על המגרש (גם בלמים שרצים פחות עם עלייה יחסית עם פציעות המסטרינגס לעומת שנים קודמות לדוגמא), ללא תלות בגיל או ליגה (ביחס לעצמה) ואמרו שזה רק עולה מידי שנה, והשאירו תהייה באויר ל"למה זה קורה?" מגוחך.

יש קשר בין הדברים. כל הוספת טורניר, מספר משחקים וכדומה תוביל לעלייה בכמות הפציעות. לא כולם אינייקי וויליאמס (ובואו הוא משחק לרוב בשתי מסגרות מלאות בעונה במקרה הטוב). פשוט אין אינטרס מטעם שום גורם לחקור, להכיר או לעשות משהו בנידון.

מדבריו של קונדה, במסיבת העיתונאים לקראת מונאקו -

הפיתרון יבוא מהמועדונים עצמם שפשוט יחתימו עוד קונדאים, ובמקום קונדה אחד שמשחק עד שיפצע יהיו 2 קונדה שיתחלקו בדקות המשחק.

כמו במנג’ר. כבר ב 03-04 היו לי שני הרכבים ועשיתי משחק משחק. (: