פרמייר ליג 24/25 :: פעם למעלה פעם למטה

הגול השני של הלאנד מראה לנו בפעם המי יודע כמה איזה מוח כדורגל מטורף זה פפ גווארדיולה. מאמן כדורגל כמו משחק שחמט.

האלנד עם 4 שערים בשני מחזורי הפתיחה. ישבור את השיא שלו מלפני שנתיים?

שיא הניגודיות בין משחקים מול איפסוויץ’ למשחקים מול ריאל?

כאוהד ליגה ספרדית מאוכזב שמיקל מרינו הגיע לארסנל ומצד שני יש לי חיבה גדולה לתותחנים וצר לי שהם עשו הכל נכון כבר שנתיים, בעיקר אשתקד כולל לנצח במפגשים הישירים ועדיין נכנעו למפלצת האימתנית מנצ’סטר סיטי - אולי הפעם? זה גם היה קלאסי לזכות באליפות 20 שנה אחרי הבלתי מנוצחים עם תיירי הנרי והאגדות. בכל מקרה, ארסנל בונה סגל עמוק ונהדר, מרכז השדה הכי טוב שהיה לה שנים. מה שכן אני חושב שיש אובר-אמון בגבריאל ז’סוס וכדומה וקאי האברץ שהוא איטי ואותו אני פחות מעריך ומעדיף לראות בשפיץ - לעבוד קשה ולחפש שחקן של 25 שערים בעונה, למה לוותר על סקורר? אני לא אומר להיות צ’לסי ולשפוך כסף אבל לא להסתפק בזה שבוקאיו סאקה מביא מספרים פנטסטיים וכנ"ל מרטין אודגור.

אז האלנד עם 7 שערים ב 3 משחקים מתחילת העונה וסה"כ 70 שערים ב 69 משחקים בסיטי.
הם מובילים את הטבלה ועסקים כרגיל שם.

אצל צ’לסי, לפי האתר הרשמי יש סגל של 30 שחקנים. כולל 4 שוערים.
לפי טראנספרמארקט, הסגל שלהם מונה 32 שחקנים .
זה לא כולל את סאנצ’ו, שהם הצליחו לשאול ולרשום ברגע האחרון. בדיוק מה שהיה חסר להם.

הם גם השאילו את סטרלינג לארסנל, אולי גם זה לא מעודכן שם.

מעודכן, אין סטרלינג

במשחק אתמול בין ליברפול ליונייטד נראה וקיבלנו את אחד ההבדלים בין קלופ לסלוט, הקבוצה של קלופ כשהיא מובילה 3-0 וממול קבוצה פריכה ושברירית לא היה מוריד רגל מהגז וממשיכה לתקןף בחמת זעם כאילו מפסידים והיה נגמר שוב במספרים גבוהים מאוד.
אצל סלוט נראה כשמובילים בהפרש מספיק להבטחת ניצחון שמורידים קצב ומרגיעים ומנסים לשמור על הכדור ולתת לשעון לרוץ.
אני חייב להודות שבמשחק אתמול הייתי מעדיף שנהיה יותר קלופ :sweat_smile:

סלוט עד עכשיו מתברר כבינגו, זה לא רק הניצחונות, גם הכדורגל טוב, השחקנים רגועים והמערכת מתפקדת, כאילו והמאמן הכי טוב בעולם לא עזב לפני כמה רגעים, אני גם מאוד אוהב מה שהוא עשה עם חראפנברך, אחד השחקנים האהובים עליי שקלופ לא כ’'כ בנה עליו למרות שהביא אותו וסלוט מחזיר אותו לחיים בתפקיד חדש כקשר אחורי.

פחפחפח היה הקשר הכי טוב על המגרש אתמול ועם קייס רציני לשחקן המצטיין. הרבה מאוד חילוצי כדור שכולם מיקום מדויק וקריאת משחק, ובניגוד לקשרים אחרים לא חשוב שמות קאסמירו ידע להעביר את הכדור להתקפה מהר וטוב. חבל שהוא לא הגיע ליונייטד במקום קאסמירו כך היינו הורסים אותו ולא אגדת כדורגל כמו הברזילאי.

ישבתי וראיתי אתמול כדורגל בכיף ואז הגיע איזה שופט עלוב שרצה לגנוב את ההצגה מכל הכוכבים על כר הדשא. לפתע הרגשתי שהשופטים הספרדים לא כל כך נוראיים. עדיף שהשופט יהיה חירש ומנותק מהסיטואציה אלא אם כן היה משהו חריג ולחלוטין לא היה. זה לא חדש שמנצ’סטר סיטי מאכזבת נגד ארסנל ולא מייצרת נגדה כלום מסוכן, וכך היה גם ב-11 שחקנים. אילקאי גונדואן הצטרף נניח פעם אחת מעולה מקו שני אבל לא מעבר לכך ומהגול של ארלינג הולאנד (פתיחת משחק די נאיבית של ארסנל). לא ראיתי כלום מברנרדו סילבה ששיחק כמו ביורו. שתיהן למעשה התקשו גם במשחק ליגת האלופות. ארסנל הוכיחה לעצמה שהיא מסוגלת וכל הכבוד לה על משחק הגנה מופתי אבל זו תחושה חרא של מועקה, כבר היה עדיף לספוג בדקה ה-70. כמה שניות וזה היה יכול להיות ניצחון מושלם. אני לעולם לא אבין איך ג’ק גריליש לא מסוגל להעלות את קצב המשחק שלו ולא חשוב מי היריבה. חצי גמר ליגת האלופות אצלו זה כאילו משחקים נגד ווסטהאם ומובילים 0:3 וכמובן אתמול.

השאלה אם הצהוב השני היה על הבעיטה אחרי השריקה או על העבירה על סילבה.
לא בטוח שזה על הבעיטה אחרי השריקה כמו שהשדרים טענו לאורך המשחק.

יש מידע על רודרי?

עדכון:
כנראה סיים את העונה.

וזה אחרי שרק שבוע שעבר איים בשביתת שחקנים בגלל עומס משחקים לא סביר.

מסכן.

מכה רצינית לסיטי(עם כל הכבוד לקובאצ’יץ’) שכבר סובלת מלא מעט חורים מתחילת העונה.
לא אתפלא אם יעשו מהלך משמעותי כדי לשכנע את זובימנדי לעזוב סוף סוף את הבית.

אז היא לא תהיה הכי הכי הכי טובה אלא רק הכי הכי טובה?

קנו את כל העולם ואשתו. דווקא לא אכפתלי שנפצעים לה שחקנים

רק שבאמת חבל לי על רודרי. שחקן ענק וכיף אמיתי לראות אותו.
ציפיתי לראות אותו במועדון אמיתי (כן, גם ברסה וריאל), ועכשיו אני לא יודע איך יחזור מהפציעה הזו.
בגלל הסגנון שלו אני מפחד שהוא לא יחזור להיות אותו השחקן.

כל כך מיותר.

כמובן. כואב לי על רודרי לא על סיטי ופסז שחרבנו על הכדורגל ועל הפייר פליי, שיפצעו להם כל השחקנים מה אכפת לי… שישחקו פייר ואתחיל לספור אותם.

זה לא מדויק.

רודרי שחקן מפתח ויש שיגידו השחקן הכי חשוב בסיטי.
פפ בבעיה רצינית עכשיו, בטח אם זה לרוב/כל העונה.

תראה, אני מחבב את פפ ושמח בהצלחתו. ומאידך כשכל בלם שלו עלה 70 מיליון ויש לו כמה אני מתחיל לחשוב שאם כל הביצים על רודרי מצבו לא ואוו.

בכלל, רודרי הוא הברומטר בסיטי אבל כשיש שיטה היא צריכה לתקתק גם בחיסור שחקן אחד, ובוא, רודרי זה לא מסי ואפילו לא בוסי.

העניין הוא שלרודרי אין מחליף בסגל.
יש שחקנים מעמדות אחרות שפפ סובל איתם בזמן שרודרי פצוע או מקבל מנוחה.

סיטי כבר 6-7 עונות לא מחרבנת על הפייר פליי, פאריז כל שנה כן. גם השנאה שלי לסיטי התעדנה קצת. לא נעלמה, אבל את פאריז אני שונא הרבה יותר. הם גם צרפתים בנוסף, לפחות נומינלית.

שיעשה סדנא אצל פליק.