מחזור 24 : 3-3 מאכזב מאוד מול גרנדה ( לאמין 2, לבנדובסקי)

לא יודע אם הגיע לגראנדה להבקיע 3 שערים אבל להגיד שבארסה שיחקה לא רע בכלל זו האמא של ה׳גזענות של ציפיות נמוכות׳
בארסה שיחקה נורא.
למזלה, נאפולי נראית לא פחות גרוע.

נאמר פה כבר הרבה על שיטת המשחק של ברצלונה וכן הלאה.

אני לא מצליח למצוא הסבר ל-למה ההגנה נראית כמו שהיא נראית. ההגנה היא כל כך רנדומלית, שחקנים פשוט סתם עומדים שם. אין תיאום ואין כלום. לא ברור לי מה ניסה קונדה לעשות בשער השני. אבל הוא רחוק מלהיות הבעיה הבלעדית.

גם צ׳אבי ניסה הרבה קומבינציות שונות של חוליית ההגנה. הזוי.

קצת מצחיק שכל מה שבארסה ידעה לעשות התקפית בעשרים הדקות האחרונות הוא להעביר כדור ימינה ללאמין ולקוות לטוב. סבבה שהילד חם והכל, אבל אם כל מה ששחקנים אינטיליגנטיים כמו דה יונג, גונדואן ופדרי יכולים לעשות זה לכוון את המשחק רק אליו אז זה אומר הכל על העונה הזאת שלנו. אפס השפעה וחשיבה מצד המאמן.

זה פשוט - צ’אבי לא יודע לאמן הגנה וכנראה שגם וויתר על לנסות ללמוד כי הוא כבר מתעלם מזה בבוטות.

מה שקרה בעונה שעברה עם ההגנה (ושוב אזכיר - רק בליגה ועם המון מזל בחצי העונה הראשון, כי בשאר המפעלים ספגנו בצרורות) זה לגמרי היוצא מן הכלל.

החמאתי לקוברסי במחצית, אז הוא החליט ללמד אותי לקח. מחצית שניה גרועה שלו, ויחד איתו כל ההגנה.
קאנסלו גם הוא היה נוראי הגנתית היום, את כריסטנסן ואיניגו בכלל לא הרגשתי, קונדה בנוהל וטר שטאגן לא מציל.
משחק התקפה סביר שלנו, אבל עם חורים כאלה בהגנה ושופט שלא שורק על רוב העבירות קשה לנצח.
אני לא מבין את התפקיד של דה יונג. הוא כאילו קשר אחורי שבא לקחת כדור מההגנה ולמסור קדימה. אבל כל הראיון של כריסטנסן קשר אחורי לא היה בשביל לשחרר את דה יונג קדימה? אחרת בשביל מה צריך את כריסטנסן בכלל?
לאמין גדול והכל, אבל בסוף הוא כבר נפל מהרגליים, ויש רגליים טריות באגף השני. למה מסרו כל הזמן ימינה?

כל כך מתסכל לראות את בארסה ככה.

ניסה לחזור לדרך של קודמיו: למסור לדריבליסט בצד ימין ולקוות שהוא יעשה גולים מכלום.

תיקנתי לך.

כן, אבל גם חוליית ההגנה של העונה שעברה שעובדתית גם המחמירים יגידו שהייתה לא רעה - לא מצליחה לתפקד.

הציפיות שלי ברצפה.
אבל גם לא חושב שהם שיחקו ‘נורא’, היו הרבה יותר גרועים העונה.

פשוט מאוד: צריך לאמן את הדבר הזה. לא משנה מי בוחרים להרכב.

בדיוק. רק בלי הקטע של לעשות סגירות, לחץ, חילוצי כדור וכו’.
למה שפרנקי ירצה ללכת קדימה? זה בדיוק מה שהוא לא אוהב לעשות.

אוהב או לא אוהב, הוא עושה את זה מעולה. עובר שחקן בדריבל ושובר להם את הקווים.
אבל לא היום.

כשהוא מקבל את הכדור מאחורה, כן. לא עם בלם על הגב שלו.

גם אני לא הבנתי את ההרכב. פרנקי היה רוב הזמן אחורנית יותר מכריסטיאנסן. זה פשוט בזבוז+ מפגר.

קאנסלו מבחינתי לא מגן, אלא צריך להיות הווינגר השמאלי הפותח. אחרי קשר דפנסיבי, חייבים להביא מגן אחד לפחות ברמה גבוהה עם אוריינטציה הגנתית.

עוד ערב מאכזב.

בארסה מאניה סיכמו מעולה הפעם:

העונה הזאת כבר גמורה אז שום דבר לא באמת משנה, אבל בכל זאת אני אהבתי את ההרכב אתמול והחלוקת תפקידים נראית טובה בין כולם. היחיד שנראה סובל ולא תורם זה קונדה, שבמקום לשמש כבלם שלישי הפך להיות קשר התקפי. לא רואה טעם בדבר הזה, האיכות שלו בשליש ההתקפי היא אפסית. עדיף כבר את פורט במקרה כזה.
גונדואן ופדרי מדהימים בין הקווים, והגרמני מצליח להפעיל את לבנדובסקי ולגרום לו להיראות פחות כמו גוויה.
לאמין וקאנסלו באגפים נותנים איכות ודריבל שלא קיימת עם ראפיניה ובאלדה.
כריסטנסן ופרנקי עשו עבודה לא רעה בלהיות צמד סטופר-פליימייקר.

יכולנו להכריע את המשחק מוקדם, אבל כרגיל היה חסר לנו את הדיוק(גם בפס האחרון כדי לייצר את הבעיטה). בסוף מה שהרג אותנו(כמו כל העונה) זה משחק הגנה לא קיים. לחץ בכאילו שנשבר בקלות, ובלוק נמוך מחורר שנחשף ע’'י שחקנים שיש להם איכות הגנתית מפוקפקת או חוסר מוטיבציה.

אני לא בא כדי להיות צדיק יותר מהאפיפיור ואני יכול להבין את האווירה הכללית והבאסה מהמצב של ברצלונה מבלי לחפש אשמים. אתמול ברצלונה ספגה גולים ‘של הפועל תל אביב’ כמו שאמרתי בפודקאסט. אף אחד לא לא מקדים את שחקן ההתקפה, כאוס מוחלט במה שקורה, משחק הלחץ לא קיים וכן הלאה.

מה שכן, יש עונות שהן חושך על פנים תהום לדעתי, וזה לא המצב בברצלונה. לאמין ימאל פשוט מפלצת, זה לא הגיוני שהוא רק בן 16. אני לא משווה בינו לבין האגדות מבחינת לאן הוא יגיע, אבל תחשבו שכשליאו מסי עשה את הפרמיירה, בגיל קצת פחות צעיר - היו שם רונאלדיניו, ודקו, וסמואל אטו וכן הלאה. כשראול התחיל בגיל 17 במדי ריאל, וראול גם חלוץ - היו שם פרננדו רדונדו, ומיכאל לאודרופ ואיבן זאמורנו. גם כשוויניסיוס הפך לשחקן חשוב בריאל מדריד זה היה בגיל מאוחר יותר. לא היה מקרה בקבוצת טופ כזו כמו ברצלונה שהילד הוא פשוט הכתובת הראשונה לכל כדור בהתקפה. ואתה יודע שהוא יצליח לעבור את הבלם כמעט בכל הזדמנות. ברצלונה מקבלת כאן תהליך התפתחות מואץ ויהיה לה כוכב מרגש לעשור שלם ומעלה. נראה שהיריבה היחידה היא הפציעות. לרוב זה לא קורה כשהקבוצה מתפקדת והכל טוב. אם ראפינייה היה משחק כמו שחשבו, ופראן טורס - אז לאמין לא היה מקבל כל כך הרבה הזדמנויות. אני מודה שאני נהנה לראות אותו.

או שהוא יקרוס מוקדם כמו הרבה כוכבים אחרים בגלל פציעה או סתם כי ילמדו אותו.

אני מבין את ההייפ אבל לא ממהר להתלהב.
גם על פאטי הבטיחו שהוא סקורר מטורף והדבר הבא.

אתה מבין ומכיר אותו טוב ממני, אני חושב שדקות המשחק שלו קצת יירגעו כשכל החבר’ה יחזרו מפציעות - כדי לשמור עליו, אבל אולי בברצלונה ילמדו ממקרה אנסו פאטי. אגב פאטי היה סקורר ושחקן שיש לו קסם ברגליים אבל לאמין וסליחה על ההשוואה - הוא יותר ניימאר בסגנון המשחק שלו עם הדריבל והמהירות וכזה שיכול לייצר גול או מצב לגול משום דבר. יותר “שחקן בונה” מאשר חלוץ מסיים. הוא כמובן גם יכול לשפר את הסיומת שביחס לגילו היא לא רעה בכלל.

לא לעשות לפאטי עוול, הבעיה שלו זה רק פציעות. בלי הפציעות ולדעתי, הוא היה ממש את פוטנציאל 'שלו. חבל לי כל כך עליו. זה רק מזל רע ודברים שאי אפשר לשלוט עליהם. הוא ילד טוב וממש חבל לי עליו.

פאטי טרגדיה גדולה עבורכם, אין מה לומר. נראה כמו הדבר האמיתי מהשניה שעלה על המגרש, יותר מחסה אצלנו בזמנו למשל ולמעשה יותר מרוב שחקני ההתקפה שאני זוכר עולים מהנוער של קבוצה גדולה כבר הרבה מאד שנים. הדבר היחיד שיכול היה לעצור כשרון כזה זה פציעות, וזה אכן קרה.

סליחה על ההתערבות, אבל ממש לא מסכים להשוואה לניימאר.
ללאמין יש מסירה וראיית משחק בגיל 16 כמו שלא היה לניימאר לעולם.
קצת מפחיד להגיד את זה, אבל הוא יותר דומה למסי בשיאו , כשכבר ידע לעשות הכל ולא רק דריבל ומהירות.
מה שחסר ללאמין זה כוח פיזי וכבוד של השופטים.
הגוף שלו הוא גוף של נער, והוא עדיין לא הפסיק לגבוה. אם גם יתחזק, יהיה מפלצת של ממש.