מחזור 24 : 3-3 מאכזב מאוד מול גרנדה ( לאמין 2, לבנדובסקי)

כמו שכתבו לפני, פאטי הראה סיומת מפחידה לגילו. אבל זה פחות או יותר כל מה שהוא הראה.
לא קרוב וגם לא דומה למסי, בטח לא למסי בתחילת דרכו.

ימאל מראה הרבה יותר מגוון של יכולות ובגיל 16 מסוגל לשבור הגנות בכדרור, מסירה, הרמה ולסיים בתוך ומחוץ לרחבה. אולי עם קצת פחות קילריות נכון לעכשיו.

(נכון שאמרתי לא להשוות למסי אבל…)
מסי בתחילת דרכו היה מחמיצן לא קטן. אני אפילו זוכר את הדיונים עליו בפורום שאין לנקוב בשמו ש׳הוא אולי כישרון אבל לא קילר ולא יודע לנצל מצבים ואו שיש לך את זה או שאין לך את זה׳

כמובן, אבל הוא פותח, ומספק את הסחורה ביג טיים. נראה שכלום לא מזיז לו והוא לא סופר אף אחד ממטר.

אני לא אומר שכבר היום הוא וורלד קלאס, מה שאני אומר זה שהוא מראה סימנים ברורים שהוא בדרך לשם. אמנם סטטיסטית הסיכויים הם שהוא לא יממש את הציפיות אבל אפשר לראות בבירור שהילד הזה הוא הדבר האמיתי.

נתון שנתקלתי בו - ברצלונה השמיטה 11 נקודות מול 8 הקבוצות האחרונות בליגה:
3 נקודות בהפסד לויאריאל (מקום 13)
2 נקודות בתיקו מול ראיו וייאקנו (מקום 14)
2 נקודות בתיקו מול מיורקה (מקום 16)
4 נקודות בתיקואים מול גראנדה (מקום 19)

עם 11 נקודות נוספות, ברצלונה הייתה מוצאת את עצמה בראשות הטבלה, נקודה מעל ריאל.

בעקבות הנתון העגום הזה, התעמקתי בנתון ספיגת השערים שלנו ומצאתי את הנתון המחפיר הבא - ברצלונה ספגה 20 שערים ב-10 משחקים מול 8 הקבוצות החלשות בליגה, לעומת 13 ב-14 מול הטופ 11.

מדהים, אבל עוד הוכחה קטנה שאליפות לוקחים מול הקבוצות הקטנות

ברצלונה ספגה 33 שערי ליגה בשלב הזה של העונה וזו הכמות הכי גבוהה שלה מאז עונת 2000/01 וזה היה עידן אחר (עידן בו ריאל מדריד לוקחת אליפות עם למעלה מ-40 שערי חובה). גם בימים של בלמים מוזרים במרכז ההגנה (נניח כשתומאס ורמלאן שיחק הרבה, אפילו קלמון לנגלה) או בעונות שלא הלכו למקום טוב כמו ב-2002/03 או 2003/04 - זה לא קרה.

לגבי הנתון פה: ויאריאל קבוצה שעם הסגל שלה לא שווה מקום 13, ריאל מדריד כל שנה מסתבכת נגדה והיא האחרונה שניצחה אותנו בסנטיאגו ברנבאו טפו-טפו-טפו. ביחס ליכולת של ברצלונה גם בקלאסיקו נגד ריאל (הייתה בינונית כמו ריאל) וגם נגד ג’ירונה - לא הייתי מתפאר בזה. רוצה לומר: זה אולי נתון חרוג אבל זה לא שנגד הגדולות ברצלונה נראית ‘וואו’, היא לא משחקת. והיא גנבה נקודות נגד ריאל סוסיאדד [גם ריאל גנבה במשחקים אחרים, חד משמעית]. משחק באמת יוצא מן הכלל שלה העונה היה נגד אתלטיקו מדריד.

לא רוצה להישמע קטנוני או משהו, אבל זה לא הוכחה לכך והמשפט הזה ממש לא נכון. אליפות פשוט לוקחים לאורך כל העונה, הסיבה היחידה שה"קטנות" חשוב יותר מהיריבה העיקרית היא שיריבה עיקרית יש 1-2, קטנות יש הרבה.

פר משחק, כמובן שהמשחקים מול הגדולות חשובים יותר (אם כי באופן יחסית זניח).