מחזור 25 :: בועטים בדלי עם הפסד 1-0 מול לבאנטה

לקראת לבאנטה

אחרי הפאנצ’ר המאכזב נגד סלטה, ריאל מדריד מגיעה למבחן האחרון שלה לפני הטירוף של סיטי בצ’מפיונס ובארסה בקלאסיקו, ותרצה לחזור ממשחק החוץ הקשה בלבאנטה עם כל הקופה (שבת, 22:00). הזאר ימשיך בהרכב, רודריגו, בייל ויוביץ’ בחוץ. איך זידאן יפתיע הפעם?

image

ריאל מדריד מגיעה לחזרה הגנרלית לקראת הדבר האמיתי - שבוע מטורף עם שמינית גמר ליגת האלופות נגד מנצ’סטר סיטי ביום רביעי, וקלאסיקו נגד ברצלונה ביום ראשון. פעמיים בברנבאו. חבל שעבודה קשה של חודש ירדה לטימיון עם תיקו ביתי עלוב נגד סלטה ויגו שנתן תחושה - צעד לקדימה ושניים לאחור, טעם מר בפה ורק נקודה יתרון על ברצלונה שנראית גמורה מבפנים. נקודת האור היחידה הייתה אדן הזאר שייקבל עוד משחק להוריד חלודה לקראת הדבר הגדול באמת. אמנם ריאל מדריד היא קבוצת החוץ הטובה בליגה עם 25 נקודות (שבעה ניצחונות והפסד בודד), אך זידאן הזהיר היטב במסיבת העיתונאים שלבאנטה קבוצת בית חזקה. ריאל מחפשת ניצחון רביעי ברציפות בחוץ לאחר ה-0:3 בחטאפה, 0:1 קשה בוויאדוליד ו-1:4 באוססונה. אנחנו נסכים לקבל את הנקודות בכל דרך, גם בעוד משחק קשה לצפייה.

זידאן אמר במסיבת העיתונאים: “לבאנטה קבוצה מאתגרת, היא השיגה 20 נקודות בביתה מתוך 29 וזה מראה איזה סוג של משחק מצפה לנו. נצטרך לעשות משחק נהדר כדי לנצח”. על רגעי ההכרעה: “התכוננו לימים האלה ביסודיות עוד במהלך הקיץ, עכשיו המשחקים הקשים ביותר מגיעים וגם אין מנוחות, אבל אנחנו מוכנים לכך”. הוא הוסיף שהוא תמיד עושה את המאה אחוז שלו בלי קשר האם הוא צריך להוכיח משהו או לא. לריאל מצפה אתגר לא רק מקצועי אלא גם מנטאלי, לשים בצד את המשחקים החשובים. היא חייבת להגיע לצ’מפיונס במצב-רוח טוב ומפסגת הליגה כמובן. “אנחנו ממוקדים במשחק של מחר, העבודה זהה, ניתן מאה אחוז”, הבטיח המאמן.

לאחרונה ספג זידאן ביקורות על ניהול הסגל, הרצון לנסות להביא את כולם לכושר שיא גם פגע באחרים, למשל רודריגו שלא נכלל בסגל בשלושת משחקי הליגה האחרונים. “הוא אמנם לא נכנס לסגל אבל אנחנו יודעים שהוא שחקן חשוב. אנחנו מרגישים טוב מאוד לגביו”, אמר המאמן. אמר דבר אחד ושוב הותיר אותו מחוץ לסגל, ומה שמפתיע שזה קורה כאשר גארת’ בייל ולוקה יוביץ’ בחוץ. זידאן היה יכול להשתמש בשירותיהם: הם אמנם סבלו מקלקול קיבה אך התאמנו כרגיל לאחר מכן - אך כהרגלו בקודש החליט שלא, והם מחוץ לסגל. חאמס הוא זה שחוזר. הזאר ימשיך לשחק, בוודאות, יפתח בהרכב, ואם יתרום גם ברמת המספרים - שער ראשון מאז גראנדה או בישול - דיינו. “אין תוכניות לגביו, הוא נתן שבועיים-שלושה של אימונים אינטנסיביים. הוא מוכן ורוצה לשחק”, הסביר זידאן. ההערכה היא שאיסקו יפתח ב-11 אחרי שלא שיחק כלל נגד סלטה. ריאל תחזור למערך היהלום, מוד צ’מפיונס מה שנקרא. “כולם יכולים לתת את דעותיהם אבל אני עובד בדרכי. כל השחקנים חשובים”, אמר זידאן ולא אמר דבר בעצם.

תמיד המאמן מפתיע וייתכן ונראה רוטציה קלה לקראת סיטי. אולי נאצ’ו הלוחם כמגן ימני, למשל. בצד שמאל יש סימן שאלה גדול - פרלאן מנדי רחוק צהוב אחד מהשעייה בקלאסיקו וזה קריטי כמובן. “מנדי מודע למה שקורה אבל הוא לא יכול לחשוב על כך יותר מדי, הוא ישחק הכי טוב”, אמר זידאן. המאמן נשאל על כך שראמוס אף פעם לא יורד לספסל והגן על הקפטן שלו: “הוא המנהיג שלנו. הוא חשוב לכולם”. כמובן שהמאמן תומך בהחתמתו על חוזה חדש. מה שחשוב יותר הוא משחק ההגנה. לטענת זידאן המשחקים האחרונים החמירו עם ריאל אבל לפתע אין הגנת ברזל - שבעה שערי חובה. אמנם נגד אוססונה ריאל רשמה קאמבק יפה במשחק חוץ אבל אסור לה לחלק מתנות. בחוד ריאל כמובן תזדקק לבנזמה שבספרד כתבו על הבצורת שלו. שני שערים בלבד ב-11 המשחקים האחרונים - זה לא זמן טוב להפסיק להבקיע. ריאל תשחק אחרי ברצלונה וסיכוי טוב שתאבד את הפסגה. זה הזמן להפגין אופי.

אדן הזאר. הכנה אחרונה לקראת השבוע המטורף

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל(נאצ’ו), סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה, איסקו| אדן הזאר וקארים בנזמה

מה המצב לבאנטה?

לבאנטה מגיעה למשחק בכושר קטסטרופלי למעשה כשרשמה חמישה הפסדי ליגה בששת המשחקים האחרונים, כשהאחרון שבהם היה במחזור הקודם נכנעה 2:1 בחוץ לויאריאל. שער שווויון של מיודעינו בורחה מאיורל לא הספיק הניצחון האחרון שלה היה שבוע קודם לכן, 0:2 נטול מאמץ על לגאנס. למרות זאת, הקבוצה בטח לא בפאניקה, אגרה מספיק נקודות וקרבות התחתית רחוקים ממנה. לבאנטה (13) כלל לא רחוקה מהעשירייה הראשונה. במשחקי הבית העונה גברה על ויאריאל במחזור השני וכן השיגה 1:3 על ברצלונה, והשיגה בסה"כ 20 נקודות (טובה יותר מסביליה לדוגמא). בשנתיים האחרונות סיימה במקום ה-15 בטבלה והפעם תבטיח את הישארותה הרבה יותר מוקדם, כך נראה.

השחקן ממנו צריך להיזהר יותר מכל הוא החלוץ רוג’ר מרטי שרושם את עונת חייו עם עשרה שערי ליגה ב-23 משחקים, שישה מהם ב-11 האחרונים. הוא גם רשם ציון דרך מרגש של 50 שערי ליגה בקבוצה מוולנסיה. “זה מדהים לשמור על רמה כזו אחרי ששברתי את שתי הבירכיים”, אמר מי שמחזיק כרגע בתואר “זארה”, כלומר החלוץ הספרדי שכבש הכי הרבה. מתוך עשרת שעריו, שמונה הגיעו לעיני הקהל הביתי. הוא כבש פעמיים נגד ריאל אשתקד ורוצה לשבור את שיא השערים שלו שעומד על 13. כמובן שגם מוראלס ובורחה מאיורל (מכת האקסים, לא?) מסוכנים. האחרון הבקיע כבר שש פעמים. מנגד רובן רוצ’ינה הקשר החביב ייעדר בשל פציעה וכך גם נמניה ראדויה שלא שיחק כבר חודש ולא הצליח להתאושש. לבאנטה מדורגת עשירית מבחינת הכיבושים בליגה - 30 שערי זכות.

המאמן פאקו לופס הפגין שאפתנות במסיבת העיתונאים והבטיח שלבאנטה לא תשנה את זהותה נגד ריאל מדריד, ובמילים אחרות: אגרסיביות גדולה ורצון לנצח. “אני רואה את ריאל כקבוצה עם שחקנים מעולים, קשה מאוד לנצח אבל האפשרות קיימת ונרצה לעשות זאת. אנחנו ננסה להאדיר את העוצמות שלנו. זה נורמלי שריאל מדריד תיקח יוזמה, אבל נלחץ גבוה. יש לי כמה שיטות, אני לא רוצה לתת רמזים. יש מאמנים שנמצאים הרבה שנים בליגה הספרדית ולא הצליחו לנצח את ריאל או בארסה”. כשנשאל האם ריאל עסוקה בצ’מפיונס, ענה: “אמרו את זה גם לפני המשחק בסיבוב הראשון ואני זוכר שירדנו למחצית בפיגור 3:0”.

עם כל הכבוד לדבריו, בספרד מדווחים (לפי AS) כי המאמן שוקל מגמה מעט הגנתית יותר כאשר ישנה אפשרות שמוראלס יוחלף בגונזאלו מלרו, תוצר מחלקת הנוער של קסטיליה שעושה הרבה יותר הגנה - כי הוא קשר מרכזי. אותו מלרו ניתח יפה את ריאל כשאמר: “בליגה, כשיש לה יתרון מסוים - היא נוטה להירגע”. הוא אומר שהוא מחכה לאווירה מצוינת כפי שהייתה נגד ברצלונה אבל הודה שמדובר במשחק מסובך מאוד. “ריאל קבוצה הגנתית טובה ויש לה איכות גם בהתקפה. נצטרך לעשות משחק כמעט מושלם”. ברמה האישית סיפר: “זה שבוע קצת מיוחד בשבילי, אני מסכים. חברים שלי וגם ההורים ממשיכים לנסוע לברנבאו. אני מקווה שאשמח ואקח שלוש נקודות. בכל המשחקים האחרים אאחל לה בהצלחה”.

Los jugadores del Levante se lamentan tras el partido.

שחקני לבאנטה. הכושר לא בשיא

לבאנטה - הרכב משוער: אייטור פרננדס, חורחה מירמון, רובן וזו, סרחיו פוסטיגו, טוניו| חוסה לואיס מוראלס (גונזאלו מלרו), ניקולה ווקסביץ’, חוסה קמפנייה, אניס ברדהי| בורחה מאיורל ורוג’ר מרטי

קצת היסטוריה:

לא חוגג.

בעונה שעברה ריאל השיגה 1:2 סופר-קשה במשחק החוץ בלבאנטה. גארת’ בייל כבש את שער הניצחון בפנדל ולא חגג עם חבריו. ריאל עלתה ליתרון משער של בנזמה, גם כן בפנדל (לאחר נגיעת יד) סמוך להפסקה, ואז רוג’ר מרטי השווה. שנה קודם לכן היה מתסכל אפילו עוד יותר כשריאל סיימה בתיקו 2:2 אכזרי כאשר ג’ימאפאולו פאציני הרכש החדש של המארחת כבש את שער השוויון בדקה ה-89. שערים של ראמוס ואיסקו (81) המחליף לא הספיקו. אבל אם נאמר את האמת - אי אפשר להתלונן. ריאל מחזיקה במאזן אדיר בסטוויט דה-ולנסיה. עשרה ניצחונות (77%), שתי תוצאות תיקו (15%) והפסד אחד (8%) ב-13 משחקי ליגה, יחס שערים 9:27. זה מדהים שדווקא בברנבאו ניצחה לבאנטה יותר (פעמיים). מי שממש קילקל את הרזומה היה מוריניו כשבמחזור החמישי ב-2010/11 סיים רק ב-0:0 במשחק החוץ, במשחק בו הוציא את כל העצבים על פדרו לאון. לאחר מכן, לבאנטה הנחילה לריאל הפסד מדהים 1:0 בעונת האליפות שלה כשסמי קדירה הורחק.

ריאל השיגה שני ניצחונות דחוקים על לבאנטה במשחקים הראשונים ביניהן ב-1964 ו-1965. בעונת 2004-05 זה היה צמד קשה של רונאלדו שהביא את הנקודות יחד עם יום עבודה של סאן איקר בין הקורות. ב-2006-07 ואן ניסטלרוי נתן הצגה עם שעריו הראשונים בריאל מדריד - שלושער גדול בדרך ל-1:4, אפילו קאסנו הילד הבעיתי נבקיע. ההולנדי כבש גם ב-2007-08 - צמד מאוחר. ריאל השיגה שני ניצחונות דחוקים על לבאנטה במשחקים הראשונים ביניהן ב-1964 ו-1965. בעונת 2004-05 זה היה צמד קשה של רונאלדו שהביא את הנקודות יחד עם יום עבודה של סאן איקר בין הקורות. ב-2006-07 ואן ניסטלרוי נתן הצגה עם שעריו הראשונים בריאל מדריד - שלושער גדול בדרך ל-1:4, אפילו קאסנו הילד הבעיתי נבקיע. ההולנדי כבש גם ב-2007-08 - צמד מאוחר. הייתה חמישייה באמת נהדרת ברצף הניצחונות הרצופים המרגש של קרלו אנצ’לוטי בעונתו השנייה אבל אנחנו נדבר דווקא על עונת הדסימה. באבה דיאווארה הבקיע בדקה ה-56, ראמוס השווה בנגיחה מכל הלב אחרי כדור קרן. ואז נביל אל זהר עשה סחרחורת לקפטן ולדייגו לופס. וריאל לא ויתרה. מוראטה המחליף השווה בדקה ה-89 ורונאלדו בעט לקורה ופנימה בתוספת הזמן! 2:3 גדול - ככה זה קרה.

נאצ’ו לא בסגל.

https://twitter.com/realmadrid/status/1230873084682555393?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1230873084682555393&ref_url=https%3A%2F%2Fpublish.twitter.com%2F%3Fquery%3Dhttps%253A%252F%252Ftwitter.com%252Frealmadrid%252Fstatus%252F1230873084682555393%26widget%3DTweet

יהלום או לוקאס. ויניסיוס בימין זאת תהיה הפתעה (לאו דווקא נעימה)

עד כמה איבוד הנקודות נגד סלטה היה מטופש מעבר לאיכות היריבה וכדומה - שום אפשרות לרוטציות הערב, נגיע למשחק מהמקום השני אחרי שבארסה תארח את אייבר והפעם תצליח לכבוש והרבה. החיים תותים מה שנקרא. אני לא מתרשם ממאזן החוץ הטוב שלנו גם אם מחוץ לברנבאו אנחנו במוד מחויב יותר. לבאנטה קבוצת בית לא רעה, זידאן שינן את הנתונים שלה בעל פה, היא אגרסיבית, יש לה איכות בחלק הקדמי וסליחה אם אני נשמע כמו אבי נמני, ואם לא יגיע גול מהיר יוציאו לנו את המיץ.
אני מתכונן למערך היהלום ועדיין לא אוהב את זה שאין שום אופציות על הספסל ויסלח לי לוקאס, כאשר חאמס חצי בפנסייה. לא היה טעם לשמור גם על בייל וגם על יוביץ’ בחוץ וכמובן רודריגו שיישחק עם קסטיליה. הדרך, כרגיל: ראמוס או קאסמירו בנייחים או הברקה של אדן הזאר שהיה נפלא, באמת, ואנחנו חייבים מספרים. רגע לפני סיטי וקלאסיקו זה זמן טוב להתחיל. האללה מדריד!

קורטואה
מרסלו וראן ראמוס דני
קרוס קסמירו לוקה
איסקו
הזאר בנזמה

יהלום?

הייתי אומר: היהלום חוזר, תרתי משמע. שימו לב שמנדי מקבל מנוחה כדי שלא יחמיץ בטעות את הקלאסיקו. לחץ עצום אחרי שמסי טחן את אייבר בקלות, אצלינו ארבעה שערים של שחקן התקפה זה בחישוב פשוט חצי שנה. אגב מי היה מאמין שאני בדיכאון יומיים לפני הטיסה, שימו לב לזה אגב: די סטפאנו מתהפך בקברו יחד עם פושקאש וחנטו החמיץ פנים.

לפעמים יש לי תחושה שזידאן עושה תחרות מהירות באימון ואז בוחר את הכי איטיים להרכב.
רק הזאר מהיר מבין כל שחקני הקישור וההתקפה.

כשיש כל כך הרבה שחקנים איטיים בהרכב קשה לצאת למתפרצות, קשה להתגונן מול מתפרצות וקשה לעשות משחק לחץ אפקטיבי. אז מנדי לא פותח בגלל הצהוב ופדה כנראה בגלל שהפך לאבא לפני יומיים. רק שזה ממש לא פעם ראשונה שזידאן הולך על הרכב סופר איטי. נראה שמבחינתו מהירות זה פשוט לא פקטור חשוב, ולדעתי זאת אחת הטעויות הגדולות שלו כמאמן.

יהלום או לא, למה ואלורדה לא משחק? אני פשוט לא מבין את זידאן, שחקן צעיר, הוא צריך את המנוחה פחות מקרוס זה בטוח.
כדורגל יפה אנחנו לא נראה היום, זה לא המגרש ואלו לא השחקנים, צריך פשוט לשחק כמו גברים ולהילחם על כל כדור.

קחו בחשבון שיש פה חלוקת כוחות ושלל שיקולים להרכבים בשני המשחקים הבאים. פדה לא יכול לשחק 90 דקות בשלושתם

כן, זכורים לי עוד כמה משחקים של ההרכב הזה ואף איטי ממנו בשנים האחרונות. תוצאות לא רעות

הוא כנראה בונה על כך שנחזיק בכדור והם יתבנקרו, ולכן הוא מעדיף שחקנים טכניים על פני שחקנים מהירים.

גילוי נאות: בכוחות בשיעורי כדורגל בתיכון הייתי נבחר אחרון.
עם זאת, אני מאמין שהייתי מוציא יותר מהמצב שבנזמה הגיע אליו עכשיו.
אלוהים אדירים.

רק אלוהים ואתם יודעים כמה הייתי מתוסכל מאיסקו ומה דעתי היתה עליו.
איזו הפתעה נעימה הוא עכשיו.
לעומת זאת בנזמה מאכזב. תליתי בו הרבה תקוות ובינתיים הוא לא מצליח לחזור אחרי הפציעה.

ושמישהו יגיד לחזן האנאלפבית הזה שאנחנו משחקים היום יהלום.

מעריב לנוער שלום,
עליתי למשחק חוץ קשה עם שחקן התקפה אחד ברחבה, וגם הוא לא מי יודע כמה,
יש לי סיכוי לכבוש גול?
תודה, זיזו.

• וברצינות, זידאן סומך יותר מדי על התחת המפורסם שלו, זה לא יילך עם האנמיות ההתקפית המטורפת הזו.
    אני לא זוכר ריאל מדריד כזאת.

עוד מחצית שמוכיחה שעם חלוץ נורמלי היינו במצב אחר העונה, בנזמה שחקו טוב, הוא פשוט לא חלוץ, היה לו שני מצבים של גול במחצית הזו, עד מתי נסבול אני לא יודע, נמאס כבר לדבר עליו.

• איסקו עם כדורים נפלאים ו-3 קילו פחות. עכשיו הזמן לטפל גם בשיער.
  • בנזמה עם אנטי קילריות כמו בימים היפים.
  • השוער הזה חצי ליצן. אפילו אנחנו אמורים להכניע אותו.

מרסלו ואיסקו מזכירים כמה הם חשובים למערך הזה. דווקא ייצרנו הרבה מצבים ושיחקנו טוב, הבעיה הייתה ועודנה - אפס גולרים בסגל.
בנזמה מעדיף לנסות לעבור דרך (ליטרלי) כל שחקני ההגנה מאשר לבעוט. מעדיף כבר את יוביץ’ בתור זקיף רחבה שיתן את הפצצות שלו. כל כך חסר לנו רונאלדו.

פרקטית להיום, אני מניח שזידאן ישלוף את השפן של קאסמירו שיהיה כתובת להרמות. שקרוס ילך אחורה, גם ככה הוא לא מורגש היום.

הבעיה העיקרית היא שממשיכים לשחק מהאגפים בעיקר כשבפועל אין איום ברחבה, במקום כדורים סתמיים לאמצע בזמן שבזנמה נמצא תמיד במקומות הלא נכונים עדיף לשחרר את הכדורים לקצה הרחבה למודריץ\קרוס, מתסכל נורא.
איסקו משכיח את הסירחון של בייל בהרכב ואני שמח מאוד מזה, אם הוא ביכולת כזאת בקלאסיקו אולי יש עוד סיכוי שלא נושפל.

בנזמה סוג של פארודיה על חלוץ. כשצריך לבעוט הוא מנסה למסור, כשיש לו מצב אחד על אחד מול השוער הוא נותן פס ישר לשוער. עושה תנועה לאגף כדי לחסום את הזאר במקום לעשות תנועה לרחבה כדי שתהיה אופציה להכניס כדור.

איסקו משחק טוב אבל לא אפקטיבי מספיק ליד הרחבה. הוא צריך 5 נגיעות בכדור כדי לשחרר בעיטה.

השערוריה האמיתית היא שהמאמן שלנו מחליט שאנחנו לא צריכים אפילו חלוץ מחליף בסגל, זידאן כנראה רוצה לשחק 4-6-0😂

איזה נאחס הזארד. מקווה מאד שזה לא גרוע כמו שזה נראה.

זה מטורף לגמרי, השתחרר לי צחוק בריא אך עצוב לא וולנטרי כשראיתי אותו צולע החוצה, מי שנאחס זה אנחנו, לא הזארד.
בקצב הזה הוא יגרום לבייל להראות טוב.