מחזור 25 :: בועטים בדלי עם הפסד 1-0 מול לבאנטה

למה? בהינתן מה שיש, העונה עד כה עולה בהרבה על הציפיות. פרקטית מדובר באותו סגל שהצליח הרבה פחות בשנה שעברה, רק עם מנדי במקום רגילון וויניסיוס פחות משמעותי. בלי קילר בהתקפה, היינו ונשארנו קבוצה בינונית, וגם הזאר בשיא הכושר לא ישנה את זה. רקדנו מול פריז בברנבאו ואחרי אינסוף מצבים לנו וניצול מחפיר זה אפילו לא נגמר בניצחון.

בעונה רגילה הקבוצה הזו שווה מקום שני, כמו המקום שהייתה מתברגת אליו בליגה האיטלקית והאנגלית השנה פחות או יותר. העניין הוא הציפיות שעלו בעקבות אינסוף משברים של ברצלונה. כל שבוע פרשה חדשה ושחקן אחר גומר את העונה ואתה מצפה שתבוא התרסקות על הדשא. אבל כל זה רעש רקע לא רלוונטי למפלצת ששמה מסי שממשיך לייצר מצבים בטונות. הוא לא ייתן לנו אליפות במתנה, וזה מעולה. אליפות תגיע רק במידה ונצליח לשבור את תקרת הזכוכית של אלף השנים האחרונות - לנצח את מסי במאני טיים בברנבאו. עם שער עצמי, דרדלה של ויניסיוס, נגיחה של קורטואה או כל אלמנט בינוני של הקבוצה הבינונית שלנו. זה עדיין יהיה מרגש ושווה בהרבה מאליפות במתנה.

ואם נפסיד ומסי יצליח להמשיך לסחוב את הקבוצה שלו עד סיום הליגה- באמת שמגיעה לו עוד אליפות.

מקום שני הוא כישלון בריאל מדריד בכל ליגה, ובליגה שבה המוליכה צוברת בקצב של 83 נקודות בעונה - כבר אי אפשר להרים ידיים ולומר מסי.

באמת שעדיין אין לי מילים לתאר את הקבוצה הזאת. מישהו כאן מופתע? אני בטוח שלא.
אף אחד לא מופתע מזה שבעטנו בדלי, איבדנו את המקום הראשון, לא ניקח אליפות בעונה זוועתית של ברצלונה (שבשנים האחרונות רק הולכת ושוברת שיאים של עצמה ביחס לכמה היא גרועה, ועדיין היא ליגה מעלינו).
לא מפתיע, ועדיין מאכזב כל פעם מחדש לחוות את זה.

ולגבי הזאר - אם זה הגלאקטיקו המושיע שלנו, אז דיינו.
בנאדם בא פאקינג שמן לפתיחת עונה. שמן! אבל בסדר נחליק לו.
כל העונה רק מחכים לו שהוא ייכנס לכושר. הנה עוד שניה זה קורה. הנה עוד שניה נראה איזה מפלצת הוא. הנה זה אוטוטו קורה הנה! מביך.

מחכים לקיץ, כרגיל.

ברור שזה כישלון אבל זה מה שאנחנו שווים כבר שלוש שנים, בקושי 80 נקודות בעונה. אני צועק מסי מסי עכשיו כי קבוצה במצב של בארסה עם בנזמה במקום מסי הייתה נאבקת עם חטאפה על המקום השלישי במקרה הטוב, והרי המצב של בארסה הוא זה שהרים את הציפיות מהעונה הזו.

אני אוהד כרגע קבוצה בינונית, ואמשיך לעקוב באדיקות ולקוות לכל דבר טוב שאפשר להוציא מהעונה הזאת. לצעוק כישלון ולחכות לקיץ לא יעזור ולא עזר בשנתיים האחרונות להמתיק את הגלולה המרה. שום תקופה רעה לא גרמה למסי לזרוק עונה לפח, גם השנה וגם ב16/17 הוציאו את המיץ כשהם חצי מתים.

כן רק שהשווי שלנו הוא לא גזרה משמיים. אפשר להיות שווים יותר ועל זה התלונות (שלי לפחות)

במילים אחרות: ראמוס, מודריץ, קרוס, בנזמה ושכל אחד יוסיף את מי שבא לו - תודה רבה, זה כבר מזמן לא מספיק טוב.

מצחיקה אותי הטענה שהליגה האנגלית היא קשוחה יותר, כשבפועל המון שחקנים מאנגליה לספרד מתגלה כפציע. מייקל אואן, וודגייט, בייל, בינתיים האזר מתחיל גם לחלטר… לגבי בקהאם אני פחות זוכר, אם מישהו יוכל לשפוך פה קצת אור.
אני לא יודע אם זה באמת מקשיחות הליגה או בגלל שהשופטים פה שווים לחרא ונותנים לכסח בלי הגבלות, או שאלו סיבות אחרות. אבל בינתיים זו המציאות.

שחקנים נפצעים הרבה בכל הליגות ובכל הקבוצות ועם כל צוות רפואי. אין באמת קשר לקשיחות או רכות

זה שבאנגליה השיפוט מתיר אגרסיביות לא הופך את הקרסוליים של השחקנים שם לחסינים בפני שברים ונקעים

מה גם שבמקרה של הזאר הוא בכלל נפצע על ידי בלגי בקבוצה צרפתית במסגרת ליגת האלופות.
בסבב ב’ הוא כבר נפצע על ידי בלגי בשם אדן הזאר.

לא יודע. אני מרגיש שכל שחקן שבא מאנגליה בא לפה עם רגלי זכוכית. אני לא אומר שהשופטים האנגלים רעים בגלל שהם מאפשרים אגרסיביות - להפך, יש שם קווים אדומים נורא ברורים בשנים האחרונות. הטענות שלי הם לשופטים הספרדים, הם אלו שמאפשרים כיסוחים בתדירות הרבה יותר גבוהה מאשר האנגלים. אמנם המשחק שם ‘אגרסיבי’ יותר, אבל בספרד ההרגשה שיש פה סוג של הפקרות.

יש מעט מאוד פציעות שנגרמות כתוצאה מתיקולים במשחקים. רוב הפציעות הן של שרירים.

השיפוט באנגליה לא רע, אם כבר להיפך. אבל רמת אגרסיביות מותרת היא עניין של טעם אני מניח

אני טוען שהשיפוט שם בעשרות מונים טוב על השיפוט הספרדי. זאת בדיוק הטענה שלי. לטעמי השופטים באנגליה מגנים על הרגליים של השחקנים הרבה יותר מהשופטים הספרדים.

חייב להגיד שכבן אדם שמתעב כדורגל ‘פיזי’ דווקא קשה לי הרבה יותר לראות משחקים באנגלית ולהרגשתי השופטים שם מאפשרים את זה יותר. בלי קשר, אין ספק שרמת השיפוט בליגה הספרדית מזעזעת.