מחזור 25 :: מנצחים את לבאנטה 1-2 בחסות השופט וה-VAR

בצל שלטון אלף הימים הבלתי-מעורער באירופה - ריאל מדריד חזרה למציאות העגומה בליגה. התסריט שעבר במועדון היה שונה לגמריי ממה שקרה בפועל. ההפסד מול ג’ירונה בברנבאו(2:1) היה הפתעה גדולה עבור כל מנחשי הווינר, והוריד את העבודה הקשה של החודש האחרון לטימיון. כעת ריאל תתארח בלבאנטה כשהמשחק הקרוב הוא פריויו בלבד לקראת הקלאסיקו ושום דבר מעבר. מאבק אליפות לא יהיה פה, רחוק מזה. ריאל לא הפסידה שלושה חודשים במשחק חוץ, מאז הבושות באיפורואה מול אייבר והיא רוצה לחזור לנצח. ב-AS דיווחו אתמול שההרכב של סולארי יתגבש בהתאם לתוצאת המשחק בפיחואן אך נראה שלמרות מה שקרה, ריאל תשחק בהרכב החזק שלה. עם ויניסיוס שחוזר להרכב, עם מודריץ’ ששב מהשעייה, עם בנזמה שלא נח וגם עם ‘אפקט רגילון’ - 8 נצחונות ב-8 משחקים יש לריאל מדריד כשהמגן השמאלי הצעיר שלה בהרכב, ע"ח מרסלו. מה שכן, ראמוס המושעה ייעדר ו-ואלוורדה עשוי לשחק ע"ח קאסמירו שרחוק צהוב אחד מהשעייה.

לבאנטה עצמה, שלא הפסידה לריאל מדריד בשלושת המשחקים האחרונים ואף ניצחה בברנבאו בסיבוב שעבר, בטח לא תעשה חיים קלים, היא לא תשמש כתפאורה במשחק בית. בטח לא אחרי ניצחון 4:1 נפלא בבלאידוס מול סלטה ויגו שהרחיק עוד עד כדי 7 נק’ מהסכנה, ולבאנטה מדורגת כרגע במקום ה-12. זה היה ניצחון שני בסה"כ של לבאנטה בשנה החדשה אבל הוא הכניס בה עידוד גדול. לקראת המשחק הקרוב, בלאנטה תחסר את בורחה מאיורל שלא יכול לשחק נגד האקסית וגם את הקשר קוקה הפצוע. בואטנג כמובן נמכר בחלון ההעברות בינואר. מנגד, מוראלס שעשה לריאל צרות צרורות בברנבאו - כבש העונה כבר 8 שערים והוא חולם לשבור את שיאו שעומד על עשרה. היא תמשיך במערך שלושת הבלמים שלה. המאמן פאקו לופס אומר - “אנחנו לא מפחדים מריאל מדריד, נגיע עם ריספקט ועם ידיעה שהמשחק שונה מהסיבוב הראשון, אבל נרצה לנצח”. הרכבים משוערים:

image

קצת היסטוריה. המשחק הכי זכור בין ריאל ולבאנטה נערך דווקא בגביע המלך, בעונת הבכורה של מוריניו, כשבשלב שמינית הגמר ריאל מדריד הביסה את לבאנטה 8:0 במשחק הראשון. כריסטיאנו ובנזמה כבשו שלושער וגם אוזיל ואפילו פדרו לאון - הבקיעו. המשחק הערב יהיה ה-30 בין הקבוצות. ב-2014/15, במהלך הנצחונות הרצופים עם קרלו אנצ’לוטי, ניצחה ריאל מדריד 5:0, והיא לא הפסידה בלבאנטה מאז עונת האליפות עם מוריניו 2011/12, אז נכנעה 1:0 כשסמי קדירה הורחק. כולנו זוכרים את הדרמה בעונת הדסימה עם ה-3:2 תוצרת כריסטיאנו, בדקה האחרונה, מצד ימין, כשמוראטה המחליף השווה את התוצאה כמה דקות קודם לכן וגם חסה היה על המגרש. בסה"כ מפגשי הליגה - 19:3 לריאל מדריד בנצחונות, בעוד כשלבאנטה היא המארחת - המאזן הוא 9:1 בנצחונות. את השער הראשון שלו במדי ריאל מדריד כבש רוד ואן-ניסטלרוי מול לבאנטה במשחק החוץ במחזור השני בעונת הקאפלו. ריאל ניצחה 4:1 וההולנדי הרשית שלושער.

אתם תסלחו לי על הדאבל-פוסט: כפי שראיתם הסיקור למשחק צנוע מבעבר, מצטער, אין ממש מוטיבצייה. ובחזרה לכדורגל: הליגה גמורה, בחייך, סולארי, עזוב אותך. אם ויניסיוס שחקן מוביל אצלינו לקראת הקלאסיקוס, וברור שזה המצב - תן לו לנוח או שיישחק מחצית-גג, חלילה שלא ייפצע. כנ"ל בנזמה שלא נח אף-פעם. זה זמן מריאנו בשפיץ, אפילו גארת’ בייל. אסנסיו היה טוב נגד ג’ירונה, לדעתי מהמשחקים הטובים שלו השנה וחבל שהוא לא מקבל הזדמנות. ניצחון היום לא יהיה שווה כלום ודי נדיר לשמוע אותי מתבטא ככה. כבר כתבתי בפריויו עצמו - בצל חגיגת אלף הימים והשלטון הבלתי-מעורער באירופה - הגיעה המפלה בליגה, כמו בוקס לפנים, הפסיד שמזכיר לנו למה אנחנו לא לוקחים אליפויות, והטעם מריר. אני שמח שבארסה ניצחה בפיחואן כי ככה אפילו אין אשלייה. אפשר אפילו להביט על השבוע הזה - הם בשבוע של ירידת מתח\שמירת כוחות, השיגו 1:0 קשה על ויאדוליד ואנחנו הובלנו ועשינו במכנסיים נגד ג’ירונה הקבוצה הגרועה בספרד בשנת 2019.

מתחיל קצת להבין את הטענות על קרוס (וגיא יוכל לספר לכם כמה לא הבנתי אותן). אולי הוא יודע לחלק פסים בצורה טובה, אבל הוא לא אגרסיבי מספיק מבחינה הגנתית.

יש הרגשה שהשחקנים שומרים על הרגליים. אין תאקלים אגרסיביים, המשחק שמרני בצורה מחרידה. לא יודע אם אלו המפגשים הקרבים מול ברצלונה או מצב הדשא, בכל מקרה זו ההרגשה שלי.

קסמירו מאבד יותר מדיי כדורים בתקופה האחרונה. רגילון לא יכול לבדו באגף שמאל וקרוס לא תורם היום כלום. והנה לכם איך הוצרכנו לניסים כדי לא לספוג בינתיים. לפחות הקורות משחקות טוב הערב.

הוא בעונה גרועה מהרגע שהתחילה והרוויח את מקומו בספסל. כבר לא מחלק פסים בצורה טובה, לא משפיע על המשחק, ואת הפעולות הגנתיות שכן היה עושה (בעיקר חטיפות ומיקום טוב) הוא כבר פחות עושה. עצוב מאד כי קרוס, ביחד עם מרסלו, זה שני שחקנים שעם תפוקה טובה יותר היו שומרים אותנו במאבק האליפות.

גם קאסמירו בעונה חלשה

לא הולך לנסות ולהגן על השופט. הוא נתן לנו את המשחק והוא זה שצריך לספק תשובות.

יושב לו סרחיו ראמוס מול המסך בבית בהנחה שלא נרדם מהאנטי-כדורגל שלנו, ומורט את השיערות בזקן, איך בערב כזה עם שני פנדלים הוא לא שם? וברצינות: תבחרו אתם איך נראית הקבוצה - לא בא לה לשחק, כמו בייל שלא חוגג, אפשר לחשוב כמה הוא מבקיע, משועממת מהחיים כמו טוני קרוס(גם אחוזי הדיוק שלו כבר רחוק מ-90% ויותר לכיוון ה-80%), אולי חולמים בהקיץ כמו ואראן.
גם אני לא מבין את סולארי הרי הוא גיבש את ה-11 שלו לקראת הקלאסיקוס והוא סוחט את הלימון, במזל ויניסיוס או בנזמה לא נפצעו, ולאסנסיו למשל מגיע יותר. אני גם חושב שהקטע עם מרסלו מיצה את עצמו, נמאס לי לראות ‘ריאל מדריד נגרית’. הדבר היחיד שיותר גרוע מהכדורגל שלנו הוא כל הנשמות הטהורות שיצוצו אחרי משחק ליגה שלא קובע שום דבר ולעזאזל הניצחון הזה, אם יושג.
אמנם הוא לא מסוגל לתת גול - צריך ללמוד מהנרי איך לבעוט במסובב בקלאסה לפינה הרחוק, אבל לפחות יש ויניסיוס. הוא עוצר כדור על העקב בצורה מדהימה, הוא מהיר ועם טכניקה והוא מאמין שבכל התקפה הוא יכול לעשות בלאגן. ובניגוד מוחלט ממנו, אנטי כישרון אבל עדיין לראות את לוקאס רץ ונופל על הדשא טריליון פעם במשחק כזה, כאפיים.

מישהו מוכן להסביר מה קרה שם בפנדל? איך יכול להיות ששופט טלוויזיה מאשר דבר כזה?

אני חושב שזו פעם ראשונה שיש טעות ברורה של ה-VAR שאין עליה בכלל מחלוקת. מוזר מאוד.

מגע היה, זה אומר ששופטי ה- VAR צריכים להפוך החלטה שהיא די תלויית פרשנות. נניח שדבר כזה לא מתרחש ברחבה אלא בחצי שלנו, אז אפשר בלי בעיה לתת על זה פאול. נניח שמתרחש אותו הדבר, רק שבמקום מגע קטע כזה ישנה הכשלה ברורה, אזי כביכול זה פנדל. מה ההבדל?
אני לא הייתי נותן פנדל כי זה מגע קטן שלא השפיע על המהלך כולו. השאלה מה אומר החוק היבש, כי הנטיה של הדבר הזה היא כל פעם להשאיר אותנו מול הסעיף בחוקה.

https://twitter.com/teleshkronja/status/1099786324582846465?s=19

אחד הנצחונות הכי מגעילים שלנו אי פעם. הקבוצה הזאת מתה חוץ מויניסיוס. לבאנטה היו שווים ניצחון 3-0.

אנחנו אלופים בלבעוט לעצמנו ברגל. הדבר הכי גרוע שאנחנו יכולים לעשות לפני קלאסיקו זה לנצח בעזרת טעות שופט. העליהום השבוע בתקשורת על השיפוט יבטיח שלא נקבל אפילו שריקה אחת לטובתנו בקלאסיקו. ובשביל מה? בשביל ניצחון לפרוטוקול על לבאנטה. תודה קאסמירו.

איזה עינוי לראות את הקבוצה הנוכחית למעט ויניסיוס. יש לנו חלוץ שלא טורח לרוץ לעומק. שחקן אגף כמו לוקאס שלא מסוגל לבעוט או להגביה (וגם אין למי). שחקן 50/50 כמו קרוס שלא יודע לעשות לא הגנה ולא התקפה. שוער שלא יודע להתחיל התקפה מתפרצת אחרי קרן. כל הזמן משהה את המשחק ונותן לירבה לחזור ולהתגונן. שחקן שכובש ומנער ממנו שחקנים שרוצים לחגוג איתו.

מאמן שלא מבין שהמשחק היום הוא לפרוטוקול וצריך לחלק כוחות נכון לפני בארסה פעמיים ואייאקס. לא נורמלי שמודריץ’, קרבחאל וקאסמירו משחקים 90 דקות היום. אנחנו עוד נשלם על זה בגדול.

לא יודע למה אני עדיין טורח לראות משחקים שלנו. הנאה בטח אין פה.

אני מאמין שנודח מול בארסה ביכולת הזאת, וגם את אייאקס לא נעבור אחרי שנגיע גמורים פיזית ומנטלית ובלי ראמוס. דווקא שאנחנו חוזרים עם נצחון לברנבאו אנחנו מזלזלים ומקבלים בראש. יובנטוס ושאלקה למשל. הפעם היתרון שלנו שברירי ואין מקום לטעויות. בקיצור לא סומך עלינו.

ממש לא מבין את סולארי וחוסר הרוטציות שלו, אם נעבור את אייאקס ואת בארסה איכשהו זה יתנקם בנו.
קרוס מציג יכולת נרפית השנה, ודיוק המסירות שלו התייצב על איזור ה-80% כך שגם הטענה הגדולה לזכותו נלקחה ממנו.

בייל פשוט הגעיל אותי אתמול, מילא לא לחגוג אבל הצורה שהוא התייחס לואסקז משפילה ולא ראויה.

זו לא החלטה תלויות פרשנות בשום צורה, אני לא מכיר שום סעיף בחוקה שאומר שכל מגע בין שני שחקנים ברחבה זה פנדל. היה שם ליטוף במקרה הרע, וגם זה בספק. אחר כך כבר קאסמירו זורק את עצמו כאילו זו בריכה. בדיחה, זה גובל בצורך בפתיחה בחקירה על שוחד או משהו. אחד הדברים הכי מוזרים שראיתי בחיים.

כנראה שלא ראית ברסה-ויאדוליד.
ברצינות,השופטים בספרד הם פח בלי הבדלי גזע,מין ואהדה.

ממש לא נכנס לכך שההחלטה ההזויה אתמול עזרה לריאל לנצח או לכל שאר הקונספירציות, רק אגיד שהובכתי בשביל הליגה הספרדית ומערכת ה-VAR אתמול- שיש מקרה גבולי אז זורמים עם השופט, אבל מטרתה של המערכת הזאת הייתה למנוע צלילות ופנדלים מצחיקים מהסוג הזה- עצם המחשבה שהיו אנשים שם במוניטור שראו את האירוע כמה פעמים והחליטו לא להתערב למרות שמחובתם לעשות זאת- פשוט מביכה אותי כאוהד הליגה הספרדית.

הייתי אומר את זה באלף אחוז גם אם בארסה הייתה מקבלת פנדל כזה בקלאסיקו בדקה ה-90.

אתה לא יודע, זו בדיוק הנקודה. נכון שזה נראה ליטוף אבל אין לך שום דרך לדעת מה עוצמת המגע, וזו כנראה הסיבה מדוע שופטי ה- VAR החליטו שלא להתערב. כדי להפוך החלטה של השופט, צריכים שופטי ה- VAR להיות בטוחים ב-100%.

תבדיל בין העובדה שזה כנראה לא פנדל לבין עניין ה- VAR.

זה אפילו לא נראה ליטוף. בשניה הראשונה חשבתי איזה טיפש קסמירו. הכדור עדיין היה ברגליים שלנו והוא הרס לנו התקפה סתם. לא האמנתי שהואר אישר את העבירה.

אמנם ניצחנו את המשחק והרווחנו שתי נקודות, אבל העליהום שהקבוצה תעבור וגם ככה שתי הנקודות הללו לא ישנו כלום, הופכים את זה לניצחון שכולו הפסד.

בלי קשר לכך מתחיל להימאס לי מקסמירו למרות השערים שהוא הבקיע לאחרונה. אתה לא שחקן טכני וזה סבבה, לא בגלל זה אתה כאן. אבל לפחות אל תשחק אותה כזה ותאבד לנו כדורים, ואת העבודה ההגנתית שלך תעשה בצורה סבירה.
במחצית כתבתי כאן שקסמירו מאבד כדורים ולא במשחק, ואז חצי דקה בתוך המחצית השניה רוג’ר מרטי מנער אותו פעמיים בתוך הרחבה ובנס לא כובש.

לא היה שחקן שתליתי בו כל כך הרבה תקוות ופעם אחר פעם התאכזבתי, כמו בייל. לא פעם עלו טענות על אופיו ובקיץ הייתי בעד להיפרד ממנו רק בגלל זה. הפעם גם אם ייכנס לכושר לא ארצה שימשיך בקבוצה.

אני לא מכיר בנאדם אחד שאחרי שראה ריפליי אחד לא חושב ב-100% שאין פנדל. אין כאן בכלל מקום לשיקול דעת, זה לא פנדל בשום צורה.

מגוחך בעיניי לראות את אלו שטוענים ל״משחק מסוכן״ או ל״חוסר בזווית נוחה לצפייה״. יש פה 100% הצגה של קאסמירו, לא היינו ראויים לצאת עם נקודות ממשחק כזה ובושה ששופטים גונבים את ההצגה פעם אחר פעם בליגה הזו. השופטים לא עם ריאל והשופטים לא עם ברצלונה, השופטים פשוט גרועים. וכשקורים מקרים כאלו על בסיס שבועי, בלי קשר עם לטובת ריאל או ברצלונה, זה גורם לי לצאת מנקודת מחשבה אופטימית יותר עם העובדה שאנחנו לא תחרותיים בעשור האחרון בליגה הזו ומתמקדים יותר בתחרויות האחרות.

הדבר האחרון שהייתי תולה בגללו את חוסר התחרותיות בליגה הוא שיפוט.
בארסה וריאל שתיהן מקבלות בדרך כלל הרבה יותר שריקות מקבוצות קטנות בליגה, זה משהו ידוע ומוכר.

ריאל נכשלת בליגה בשנים האחרונות בעיקר בגלל עצמה, ויש גם את מסי שזולל אליפויות לצהריים כבר עשור…

ממש לא טענתי שזו הסיבה לחוסר התחרותיות של ריאל מדריד בליגה. כמו שאמרת, חוסר היציבות של הקבוצה ובעיטות דלי בתוספת מסי זולל תארים אלו כנראה הסיבות העיקריות. מצב דברים בו שריקות הולכות לטובת בארסה/ריאל והוא נחשב כ״משהו ידוע ומוכר״, הוא פסול מהיסוד. חוסר השוויוניות השיפוטית בליגה הזו זועקת כבר שנים וההתאחדות לא עושה דבר כדי לשנות את הדברים. אם גם כשיש VAR קורות טעויות שיפוט כמו אתמול (והן לא קורות רק אתמול), זה אומר דרשני. הקטסטרופה השיפוטית שאופפת את מגרשי הלה ליגה מוזילה את ערכה בעיניי אוהדים רבים, ובצדק (גם חבריי אוהדי אתלטיקו חולקים איתי את הדעה הזו). לטעמי הליגה הזו מחווירה לצד הקולגות האחרות (אנגליה, גרמניה וכו׳) ובהרבה מקרים אני מזהה בה סימפטומים שמזכירים לי יותר את הליגה הישראלית מאשר את הטופ העולמי. אז כשריאל כושלת בתחרות רקובה כזאת, אני לא שמח. אבל אולי קצת פחות עצוב.

בזה כל הצדדים מסכימים, טעויות השיפוט בליגה עלו פה במשחקים ואף באליפויות.
גם כשנראה שסוף סוף עושים פה מעשים כדי לבטל או לפחות למזער את טעויות השיפוט הגדולות (פנדל, גולים לא חוקיים וכדומה) למינימום - עדיין יש טעויות רק שהפעם הכל מצולם ב50 מצלמות וגורם לעליהום אפילו גדול יותר בנושא…

לטעמי הדור הנוכחי של שופטים ספרדיים כבר עשה את שלו, אותם שופטים שופטים את אותם משחקים גדולים ועושים את אותן טעויות גדולות.