מחזור 25 :: 4-0 קל על אלאבס בברנבאו

ריאל מדריד ממשיכה את רצף המשחקים שלה לפני הגומלין נגד פאריס כשלראשונה מאז המחזור ה-12 היא השתלטה על המקום השלישי. ה-3:1 על לגאנס היה הניצחון השלישי ברציפות ובסה"כ בסיבוב השני נראה שהכדורים שלא נכנסו קודם - נכנסים ועוד איך. ריאל כבשה 26 שערים בששת המשחקים האלה ורוב שחקני ההתקפה נמצאים בכושר טוב. זידאן ינסה להרגיע קצת את הרוחות שסערו בעיקר מצידם של שני שחקנים - גארת’ בייל ודני סבאיוס. הוולשי אמור לחזור להרכב כמו גם כריסטיאנו שקיבל מנוחה נגד לגאנס ושוב נראה את ה-B-B-C. זידאן אמר שהוא רוצה לקבל את גארת’ במאה אחוז, אבל אחרי שסופסל בשלושה מארבעת המשחקים האחרונים - החלו הלחשושים בתקשורת. כמוכן, זידאן אמר שהוא התנצל בפני דני סבאיוס על החילוף המשפיל. מסתמן לפי ההערכות שסבאיוס שהיה גיבור הניצחון על אלאבס בסיבוב הקודם כשכבש צמד - יפתח בהרכב בליגה לראשונה מאז. אסנסיו ולוקאס לספסל, כפי שהבנתם.

‘בייל מחפש את העמדה שלו’, כתבו במארקה בפריויו לקראת המשחק והוולשי שדועך ירצה להוכיח את עצמו כשיקבל את האשראי. זידאן מפרגן לבייל וכביכול מגן עליו אבל משפטים בסגנון ‘יש דברים שהתקשורת לא יודעת ולא יכולה לראות’ מעמיקים את סימן השאלה בנוגע לוולשי עליו נכתב שמיהר לאחר המשחק נגד פאריס לחדר ההלבשה במקום לשמוח עם האוהדים ושלא אהב את ספסולו מול לגאנס. הוא רצה להנהיג דווקא בהיעדרו של כריסטיאנו. זו תהיה הפעם השנייה בלבד ב-307 הימים האחרונים בה ה-B-B-C משחקים יחד.

ובצד הנעדרים, הקפטן ראמוס רשם את ההספק הרגיל - עוד ציון דרך בלתי-רגיל עם משחק מס’ 550, שער בפנדל וכמובן כרטיס צהוב שיימנע ממנו לשחק הערב(מיסטר צ’יפ אשף הסטט’ מספר על 274 כרטיסים צהובים לאורך הקריירה שלו). לאור העובדה שואייחו עדיין לא בריא במאת האחוזים, אך זה מתקרב - נאצ’ו ו-ואראן שוב ישחקו בלי מנוחה. תיאו שגילה יכולת טובה התקפית יחליף את מרסלו כמובן וגם קרוס ומודריץ’ בחוץ. אם המשחק יילך לפי התוכניות סביר שנראה את יורנטה עולה מהספסל ע"ח קאסמירו. הנקודה החשובה מבחינת ריאל היא לשמור על שער נקי סוף-סוף. “צריך למזער את הטעויות שלנו”, אמר זידאן שיודע שלא בכל משחק הקבוצה תוכל למחוק פיגור בכזו קלות. ריאל לא שמרה על שער נקי מאז משחק הגביע נגד לגאנס בחוץ, ובליגה? מאז המשחק נגד סביליה במחזור ה-15.

אלאבס הקטנה כבר לא תשחזר את העונה המוצלחת אשתקד אז התמקמה במרכז הטבלה והעפילה עד לגמר גביע המלך, אבל המאמן אבלרדו מוביל אותה לדרך חדשה. זו כבר לא אותה קבוצה פאתטית שבקושי הצליחה לתת גול בליגה ואף ראו בה כיורדת בטוחה. לאט-לאט אלאבס גיבשה שיטה והצליחה להתגבר על עזיבת שחקני המפתח שלה. היא מתחה את ולנסיה עד לפנדלים ברבע גמר גביע המלך כשהיא מנצחת אותה 2:1 בגומלין ומאז המחזור ה-13 היא קבוצה אחרת. ב-11 המחזורים מאז, אלאבס אגרה 22 נק’ מתוך 33 - כאשר רק ברצלונה ואתלטיקו מדריד השיגו יותר ממנה. היא רחוקה כבר עשר נקודות מחוף מבטחים.
במחזור האחרון היא ניצחה את דפורטיבו 1:0 במשחק חשוב מאוד מגולאסו של מוניר ששלח פצצה ממרחק, והוא מלך שעריה העונה עם 6 שערים(בישל עוד חמישה) אלא שהחלוץ קיבל צהוב מטופש ויחמיץ את המשחק היום כמו גם ויגראיי הבלם הפצוע. בחודש וחצי האחרון אפשר לראות תוצאות מעולות של אלאבס כשהבולטת בהן במשחקי החוץ - ניצחון 2:1 במדריגל. היא הספיקה לנצח גם את סביליה בבית והובילה דקות רבות מול ברצלונה עד שסבלה מהשיפוט. רובן סוברינו יהיה זה שיחליף את מוניר ושימו לב לגידטי, החיזוק המצוין מחודש ינואר. גם יבאי גומס מצד שמאל עם חמישה שערים - מאוד מסוכן. השוער מיודעינו דני פאצ’קו בעונה טובה וספג רק 33 שערים.

‘המתכון של אבלרדו’, כתבו בתקשורת לקראת המשחק, ודובר על 16 מ-18 נק’ במשחקי הבית בתקופה האחרונה, שם אלברדו מעולם לא הפסיד העונה. נכון שמשחקי החוץ קשים יותר אבל המשחק במדריגל בו אלאבס ניצחה - ישמש עבורה כמודל הערב. ‘(כדור) השלג הוא תוצאה של דברים שלא הולכים טוב וחוסר ביטחון’, אמר בהצגתו אבלרדו שייחשב כמושיע, והוא צדק. אבלרדו מאוד כנה עם שחקניו והוא מפרגן גם לשחקני הספסל שיודעים לתרום כשצריך. לקראת המשחק הוא אומר - “ריאל מדריד הקבוצה הכי טובה בעולם ביציאה מהירה קדימה. כשאתה פוגש אותם אתה צריך שהם יהיו ביום רע ואתה תהיה במאה אחוז יכולת”. עוד הוסיף המאמן שמבחינתו הקבוצה חייבת לכבוש לפחות פעמיים בברנבאו כי אין סיכוי שריאל מדריד לא תבקיע.

הרכבים משוערים לקראת המשחק::

הסטוריה ומפגשי עבר:: כשמדברים על מפגשי העבר בין ריאל מדריד ואלאבס, קשה שלא להזכיר את הופעת הבכורה של רונאלדו. מחזור חמישי בספרד, 2002/03. רונאלדו נכלל בסגל לראשונה. בדקה ה-64 הוא מחליף את פורטיו ורץ לרחבה, שם הוא משתלט על הקרוס של רוברטו קרלוס ובועט מהאוויר לרשת אחרי נגיעה על כר הדשא. בהמשך הוא מספיק לכבוש שער נוסף מבישול של מקמנמן וכמעט לסיים אפילו עם שלושער. אל-פנומנו: אגדה שהייתה באמת. האמת שזידאן פתח את החגיגה עם גולאסו לחיבור אחרי שעקף את אבלרדו, מאמן אלאבס כיום, ופיגו הרשים עם צמד, אבל הגיבור היה רונאלדו. כמוכן, משחק הפרידה של מנואל סאנצ’יז האגדי מריאל מדריד היה גם כן מול אלאבס - 5:0 בברנבאו במשחק ההכתרה בעונת 2000/01. זה היה ‘הניצחון של הספרדים’ כשפיגו ביום גדול הוא השף. ראול כבש צמד, וגם גוטי, היירו והלגרה כבשו.

image

בעונה שעברה למשל זה היה הרבה פחות מרגש, 3:0 קשה ומאוד אפור עם שער של בנזמה במחצית הראשונה אחרי בישול מעולה של קרבחאל, ולקראת הסיום איסקו ונאצ’ו ניפחו את התוצאה המשקרת. בעונתו האחרונה של זידאן כשחקן, 2005/06, ריאל ניצחה את אלאבס 3:0 בסנטיאגו ברנבאו, וב-2001/02 זה נגמר ב-3:1 עם גולאסו של ראול. אלאבס ניצחה בברנבאו פעם אחת בלבד, בעונת 1999/00, כשגאביולה כובש את השער ההיסטורי בדקה ה-87 כשהראש של ריאל בצ’מפיונס. כאמור, סה"כ המאזן עומד על 11 נצ’ לריאל מדריד ונצ’ אחד לאלאבס, יחס שערים 39:7.

אסנסיו לא בסגל כי יוצאת לו שן בינה… אני לא יודע מה לומר על זה.

• ח"ח לזיזו על המערכים ההתקפיים במשחקים שכאלו. כיף שיש הרבה תוקפים ברחבת היריב, כשממילא לא מגיע במטרה להיאבק על משהו במרכז המגרש.
  • קובא חוזר לעצמו. הציוות שלו עם קאסמירו נראה אחלה בינתיים
  • תיאו גם גורם לי לחזור בי על מה שאמרתי עליו מוקדם העונה. עושה רושם מעולה, ובפרט, השחקן היחידי שלנו העונה שלא הגביה כדור בניסיון הראשון, אלא עשה הטעייה ונכנס פנימה!
  • וכמובן כריסטיאנו שמתעורר לחיים. שוב פעיל ויוצר מצבים בכמויות

בכלל, מרגיש לי שפני הקבוצה כפני כריסטיאנו.
רק שזידאן יפצה את סבאיוס עם איזה חצי שעת משחק.

סבבה. כדורגל טוב של הקבוצה היום, ראו שכולם נהנו ופירגנו, אלה בדיוק הרגעים לשחק עם כל הארטילרייה מקדימה. הקבוצה הגיבה לא רע לזה שהפעם שער מהיר לא הגיע וכמובן שהרגע שהכריע את המשחק היה בפתיחת המחצית השנייה, תמיד טוב לראות את בנזמה ובייל לוחצים. אפילו שמרנו על שער נקי, תחזיקו חזק!

מצטער על השליליות אבל המשחק הזה מטריד אותי בפן אחד - בנזמה. סבבה שכריסטיאנו כאקט חברי ויתר לו על הפנדל ובנזמה היה טוב היום אבל אני מפחד שנשלם על זה ביוקר. זה לא באמת חשוב מי משחק בליגה, התקשורת תסער לפי מה שיהיה בגומלין נגד פאריס. אסור שבנזמה יהיה ב-11, פשוט אסור. גם בגלל סגנון המשחק שצפוי וגם משום שיש שחקנים בכושר הרבה יותר טוב ממנו.

זידאן חיכה זמן רב מפתיחת העונה לצרות של עשירים. ואסקס בכושר נפלא והוא כובש או מבשל כל מאה דקות, אסנסיו גם כן נראה מצוין, כריסטיאנו כובש והמספרים מתיישרים - והיי, 300 גולים בליגה, ולעכברי הסטט’ - ב-41 משחקים פחות מאשר מה שמסי היה צריך. רוב העונה רוב השחקנים היו בכושר לא טוב בזמן שבנזמה היה פצוע. בנזמה ובייל היו טובים היום אבל אלאבס היא לא מדד לכלום.

מאוד אוהב את המערך הזה. מערך מאוד מרווח ולאו דווקא פרוץ. יש פה וויתור על השליטה בכדור כשבעצם אף פעם לא באמת היינו טובים איתו. ואנחנו הרבה יותר מסוכנים בהתקפה.
זה לא הפתרון בכל המשחקים אבל בוודאות במשחקי הליגה.
לגבי המשחק רוצה לגעת המספר שחקנים:
קובאציץ מצוין למרות עמדה שלא טובה לו. לטעמי יהיה טוב הרבה יותר ב433 על חשבון אחד מקרוס או מודריץ. אך עדיין מראה את היכולות שלו שלצד עבודה הגנתית טובה הוא פורץ קווי הגנה בצורה מדהימה, כל פעם שהוא מתחיל את הפריצה קדימה אנחנו מגיעים להתקפה טובה.
תיאו הראה יכולת התקפית מצוינת אך הוא לוקה בחסר בקבלת ההחלטות. שחקן מאוד כשרוני אך לא חכם מספיק.

אגב זה מרגיש לי שאנחנו לא מנהלים נכון את הסגל.
הקישור שלנו מורכב מ2 קשרים אחוריים (שיורנטה לא מספיק טוב מבחינתי) 2 קשרי 50-50 מנהלי משחק (קרוס ומודריץ) ועוד 3 קשרי 50-50(איסקו קובא וסבאיוס)
אני חושב שעצם ההרכב של 2 המנהלים יחד לצד האחורי פוגע בנו מאוד. מצד אחד אנחנו מקבלים בהרכב הראשון קישור אפור שלא מצליח ליצור מצבים ולא פורץ את קווי ההגנה, ומצד שני ההרכב השני שלנו חסר מנהל משחק, והעונה שעברה הוכיחה לנו כמה ההרכב השני חשוב.
אפילו ב442 חשוב שאחד מהקשרים ידע להחזיק כדור ולשחק גם במשחק עומד אפילו על חשבון קאסמירו.

קצת מזכיר

https://statics.memondo.com/p/s1/mmds/2017/06/MMD_979604_b37a66d680b44608bf885d3e8ed5b6f3_futbol_gooooooooooooooooooool_de_don_cristiano_ronaldo_que_adelanta_al_real_madrid_en_al_final_de_champions.webm

לפני חודשיים זה היה נגמר ב-1-0 לאלאבס מצ’יפ של גידאטי בדקה ה-85. ההבדל הוא קצת פחות נאחס ורונאלדו שנראה כמו שחקן כדורגל נורמלי. כנראה שאמשיך לצלוב אותו עד יומו האחרון בחולצה הלבנה אבל דבר אחד אני לא יכול לקחת ממנו- התנועה ללא כדור. גם זה סוג של גאונות.

לוקאס וסקאז בכושר הטוב בחייו. הילד שהיינו מקללים כל פעם שבניטז היה זורק כדי להציל את המערכה הפך לשחקן סגל לגיטימי (האמת שממזמן והרבה פעמים הוא יותר מזה). קובאצ’יץ’ קצת יותר טוב אבל אפשר להוציא ממנו הרבה יותר. ותיאו? אם אפשר היה להמיר חלק מהמהירות והעוצמה לטיפת טכניקה הייתה לנו מפלצת ביד. אבל זה יעשה את העבודה בינתיים.

בנזמה נראה כמו החייל המסכן בטירונות שלא מצליח לעבור בוחן מסלול אז כל הפלוגה באה לסחוב אותו. מזמינים אותו לחגוג שערים, דוחפים לו פנדל. שירת הברבור?

הקבוצה נראית טוב. אמנם שיחקנו נגד יריבה חלשה, אבל כבר ראינו העונה לא מעט יריבות חלשות שעושות לנו בי"ס לכדורגל. במיוחד בברנבאו.
אני לא יודע מה הסיבה לכך, אבל תודה לאל ראינו משחק עם התקפות מסודרות, ולא סתם מרימים ומרימים ומקווים לנס.
באמת שנהניתי מהמשחק, ואני אופטימי לקראת פריז, רק שהשחקנים לא יהיו שאננים, כי זה מתאים להם.

ההבדל הוא נטו הכושר של רונאלדו וקצת בייל ובנזמה. ברגע שהם מתחילים לשים את הכדור ברשת, כל השאר מתיישר לפי זה. פתאום ואסקז נראה שחקן, פתאום תיאו פוטנציאל ופתאום כובע מראה ניצנים. נקווה שימשיך כך, שננצח, שהרבה צעירים יראו ניצוצות, שנשמור על הרצף של חצי גמר ומעלה באלופות ושיהיה לנו קצת נחת עד סוף העונה.

כתבתי פה ששינוי מערך הוא דבר שאני מצפה לו, אבל באמת שאני לא חושב שצריך לתלות את היכולת הנוכחית במערך זה או אחר. מה שכן, בשנה שעברה מאמן הכושר שלנו עשה עבודה מעולה והביא את הקבוצה לכושר בדיוק בזמן הנכון. מתפלל שזה יהיה נכון שוב.

שם רגע בצד את כל דברי ההלל הקבועים על לוקאס שהוא מדרידיסטה והוא נלחם, וגם תורם המון הגנה. בואו נדבר על כדורגל-נטו. אני משוכנע שהוא עשה התקדמות עצומה. הוא גם מביא מספרים: 7 שערים ו-9 בישולים, ולאחרונה הוא לא רק מנפח את הסטט’ במשחקי הגביע הזניחים, זה גול או בישול כל קצת יותר מ-100 דקות, רק כריסטיאנו עולה עליו לדעתי בסגל(הנה הגרף של ה-AS מהבוקר - לא עדכני למשחק היום בו לוקאס בישל)

לוקאס פעם היה הולך לקו ומרים על עיוור, היה לו פס אחרון טוב. אנחנו רואים אותו לא פעם עושה תנועה חכמה לעומק וגם יודע לחתוך לאמצע, הבישול שלו לכריסטיאנו זה שער די קל. לא רוצה להיתלות באילן גבוה ולדבר על הטריק הקבוע של בארסה - מסי וג’ורדי אלבה כשהמגן שולח כדור לא בדיוק לרוחב אלא מעט לאחור - אבל רואים שיתוף פעולה טוב. הוא לא רע בכלל מול השער, הוא מגוון. להגיד את האמת - בנזמה לא חלק מהמשחק מבחינתי, כריסטיאנו יהיה שם אבל אם בוחרים לשחק עם שלושה בהתקפה - לוקאס עולה בגומלין נגד פאריס. מתאים מאוד לאופי המשחק. תראו אגב את השער של אסנסיו בסופר-קופה בקאמפ-נואו וחוץ מלקפוץ שוב אחרי הפצצה לחיבור - תנסו לשים לב לתחילת המהלך, מי דופק ריצת אמוק ומי מוסר לו את הכדור.

ובנושא אחר: גם מילה טובה לכריסטיאנו, כשמגיע אז מגיע. הויתור על הפנדל לא מובן מאליו, בטח לא כשמדובר באחד עם אגו עצום. עוד איזה שתיים וחצי מילים על המשחק - תיאו פוטנציאל, מקווה שיתפתח למגן מחליף טוב שיש לו תרומה התקפית. עם המהירות המסחררת שלו והכוח שלו הוא יכול לבשל מס’ לא רע של שערים. נאצ’ו אגב עם הופעה 150 היום - ו-100 בליגה בסה"כ. אגדה.

אין לי בעיה עם מה שאתה טוען, ואני אפילו מאד אוהב אותו ורוצה שיצליח. הוא אחד היחידים שתמיד כיף שהוא על המגרש, כי הוא נותן הכל. אני פשוט לא חושב שהוא אחראי בשום צורה למצב הקבוצה, לטוב ולרע. זה ואקום שמישהו כבר ימלא אותו, ולכן אני לא מייחס יותר מדי חשיבות ליכולת שלו לאחרונה. לוקאס זה שחקן 3rd tier בקבוצה, כשהכל טוב הוא נראה טוב. שים לב לאיך שהשערים והבישולים שלו בליגה מפוזרים.

אהה, והוא גם העלה את התמונה הזו, אז בכלל איך אפשר לא לסמפט
https://www.instagram.com/p/Bcrnc_3Bote/?hl=en&taken-by=lucasvazquez91

לא מתחמק ממה שאתה אומר ובהחלט יכול להיות. אבל את אותו הדבר אפשר לומר על כמעט כל השחקנים כאן חוץ מיוצא דופן אחד בגדול: כריסטיאנו רונאלדו, ואחריו לדעתי השחקן הכי חשוב הוא מרסלו. אפשר לדבר קצת על מודריץ’, קצת על קאסמירו, קצת על ואראן, אבל הכל ‘קצת’. בייל כל הזמן פצוע אז הוא לא חלק מהמשוואה. אני גם לא זוכר את בנזמה סוחב אותנו על הגב מאז העונה הראשונה של זיזו.

יכול להיות שלוקאס ואסנסיו מתחרים על מקום אחד בהרכב נגד פאריס ואסנסיו עושה הכל עם יותר סטייל אבל לי לפחות יש דילמה בנוגע למי מהם צריך לשחק, אם בכלל.

מעבר לכך, אני חושב שהשנה הכוכבים היו בכושר גרוע בצורה יוצאת דופן ולמדו את ה-4-4-2 שלנו די מהר, ולכן כן היה צריך ושווה לנסות לזרוק את לוקאס. לא אנפנף פה עם הגול שלו נגד לבאנטה בברנבאו שכביכול מנע הפסד, אבל ראינו את התיקויים מול אתלטיקו ונגד בילבאו

אגדה? הבנאדם בן 28 ורק העונה שמו לב אליו. איך הוא אגדה? הוא לא היה משמעותי בשום עונה לריאל מדריד. לא צריך בכוח. שחקן נשמה, לוחם, פייטר. מודל לחיקוי. אגדה הוא לא.

בתור אחד שאולגר היה חצי אלוהים שלו, ואולגר היה מת להיות רבע מנאצ’ו…אז התגובה שלך תמוהה. נאצ’ו בשנה שעברה היה סופר-חשוב, כשפפה ו-ואראן לא היו כשירים נגד באיירן - הוא היה שם והיה נהדר. 39 הופעות בעונה שעברה זה שחקן לא משמעותי? גם העונה יש לו כבר הרבה משחקים - 32, והוא היה בסדר גמור נגד ניימאר. בשלבים מסוימים אשתקד הוא גם היה הבלם הטוב ביותר שלנו והוא טוב גם כמגן ימני ושמאלי.

הוא בהחלט מודל לחיקוי, לכל אלה שאין להם כישרון יוצא דופן או שלא פרצו לתודעה בגיל מוקדם יחסית בניגוד לראמוס שהיה הדבר הגדול הבא רק בגיל 19.

הוא אמר שנאצ’ו מודל לחיקוי, וגבר והכל. אחד האהובים עליי, בחיים אין לו יום רע וכולי.
הוא רק דיקדק בבחירת התיאור. אם מבזבזים עליו את המילה אגדה, איך נתאר את רונאלדו, די סטפאנו ושחקנים אחרים בסקאלה אגדית באמת?
מסכים באופן כללי שנחמד לנרמל תיאורים והערכות מילוליות, יותר בעל משמעות.

מה זה היובש הזה? מעכשיו במקום לכתוב שקסמירו “מלך” אני חייב לרשום שהוא “שחקן הרכב סולידי וקשוח”? זאת אמירה סנטימנטלית, לא מקצועית.

שחררו קצת, זה פורום כדורגל. אגדות יש מכל הסוגים. מסי אגדה, והנריק לארסן אגדה, ורונאלדו אגדה, ומקמנמן אגדה, ופאקו פאבון אגדה :smirk:. אף אחד לא גורע מהאחר.

דעה לגיטימית, חוץ מזה שקאסמירו באמת מלך וזו לא הגזמה.

(ואם זה יישור הקו לגבי אגדות, פאבון לצד מסי, המילה הזו מתארת כלום ושום דבר. כן זה סותר את הכוונה שלך בתיאור סנטימנטלי, אבל עדיין)

יוני - נו באמת… אפילו שמתי סמיילי. אלה לא הגדרות מילוניות. תסתכל על ההודעה המקורית של דור, אתם מנתחים בטרחנות אמירה חצי סתמית. שחררו.

ברור שלמילה “אגדה” בהקשר של שחקן כדורגל, כשהיא נזרקת סתם ככה בדרך אגב, אין שום משמעות אמתית.

אל תשכחו שאת הכל נאצ’ו עושה בלי סוכר. אגדה דיאבטית.