מחזור 26 :: 0:1 קטן על ראיו בעוד משחק חלש | בנזמה

לקראת ראיו וייקאנו| כשהמצב בטבלה די נוח אך רמת המשחק ירודה מאוד, ריאל מדריד תתארח מחר (שבת, 19:30), אצל ראיו - חיה פצועה שפתחה את העונה נהדר והיא כרגע הקבוצה הגרועה ביותר ב-2022, בחזרה הגנרלית הלפני אחרונה לפני הגומלין. אלאבה ייעדר ויוחלף בנאצ’ו. הכל לקראת המשחק - פה

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר ימים רגועים יותר בזכות ה-0:3 על אלאבס בסנטיאגו ברנבאו. המקום בפסגה מרגיש נוח עם יתרון שש נקודות אך זה לא הסוף. לריאל יש עוד שני גמרים עד לגומלין נגד פריז סן ז’רמן ואם תהיתם האם קרלו אנצ’לוטי ינסה לתרגל מערך ללא קאסמירו ומנדי שיחסרו - אתם טועים ובגדול (“זה היה אפשרי אם היו לנו משחקי ידידות, אני אשים את ההרכב החזק ביותר העומד לרשותי”, אמר. “אני אופטימי”, הוסיף אנצ’לוטי. “סבלנו קצת אחרי חודש ינואר והזכייה בסופרקופה, מסיבות רבות, אבל הגבנו טוב נגד אלאבס והיינו צריכים משחק כזה. אנחנו צריכים להשתפר ונעשה זאת מחר”. הוא אומר את המובן מאליו שמדובר במשחק מסובך, “כזה שידרוש מאיתנו הרבה, אבל התאמנו היטב”. “התחלנו את העונה בארבעה מפעלים, זכינו באחד, הודחנו מהגביע ויש לנו עוד שני תארים שאנחנו רוצים לזכות בהם”, אמר כשנשאל את השאלה ההיפותטית על הליגה מול ליגת האלופות.

בקיצור, כשריאל עדיין קבוצת החוץ הטובה בספרד עם מאזן של 26 נקודות מתוך 36, הדרך לאליפות עוברת גם בוויקאס, כשבסיבוב הקודם זה היה ניצחון קשה מאוד בבית. אסור שהגמגום של תחילת השנה החדשה (נקודה מתוך שש במשחקי החוץ, לצד פיאסקו בפריז והפסד לבילבאו - ישפיע) . אנצ’לוטי נשאל האם היה מסתכן ומהמר על ארוחת ערב במסעדת יוקרה על כך שריאל תהיה אלופה (למרות שההיסטוריה איתה), ואמר: " אני לא מהמר אף פעם, זה לא הגיוני, אבל אנחנו מסתדרים טוב". הוא הוסיף כי ברצלונה משתפרת וגם היא במאבק על הליגה. מאז פתיחת 2022 ריאל ניצחה רק בארבעה משבעת משחקיה, אגרה 14 נקודות ולמעשה היא דווקא בפסגה יחד עם ויאריאל ובארסה - הרגשנו שהמצב יותר גרוע, אם כי בארסה עם משחק פחות והיכולת לא טובה. הבעיות שלנו חוץ מחוסר רעיונות בחלק הקדמי - נובעות גם ממצב הכושר הגופני אך אנצ’לוטי מתעקש: “אין בעיות פיזיות, אנחנו טובים יותר במחצית השנייה. אנחנו רוצים לפתוח את המשחק מחר יותר טוב”, אמר, והבהיר כי לא תהיה ירידה דרסטית ביכולת כמו ב-2015. “נשפר את ההיבט הזה”, הוסיף והבטיח שוב משחק לחץ גבוה יותר טוב.

אז ברור לכם שרוטציות אין בנמצא. ככה זה אצל המאמן שמשתמש הכי מעט בשחקני הספסל שלו - 7.2% מהדקות, להוציא את מאמנה של אוססונה. אנצ’לוטי שלא הגיב בזמן על אף יכולת לא טובה בשלושת המשחקים האחרונים - צריך להתעשת. פדה ואלוורדה, שסבל מקלקול קיבה ברביעי - התאמן כרגיל ביומיים האחרונים ויחזור לספסל ככל הנראה, כשאת מקומו יתפוס טוני קרוס שנח לחלוטין נגד אלאבס. מי שייעדר הוא דויד אלאבה שפספס את האימון האחרון בשל כאבי שרירים ובעצה עם המאמן הוחלט שיקבל מנוחה. בקיצור, הצמד-חמד מיליטאו-נאצ’ו חוזר ובגדול, וריאל תרצה לשמור על הקו ההגנתי הטוב יחסית (לפחות בליגה) - שמרה שלוש פעמים ברציפות על שער נקי הודות לטיבו קורטואה שמרגיש נהדר. הספרדי לא פתח בליגה ב-2022 אבל כן צבר קילומטראז’בגביע.

אז מי יצטרך לעזור במלאכת השערים? אולי נגד יריבה שתנסה ליזום, יהיה לריאל יותר קל מאשר אוטובוס ברחבה. אנצ’לוטי שם את יהבו על טריו 50 השערים שלו - אסנסיו-בנזמה-ויניסיוס, כשבספרד ביקשו פרופורציות עבור הברזילאי שהמחצית השנייה שלו בשבת הייתה נקודת אור גדולה - “בעונה שעברה, כשלא הצליח להבקיע, אבל עף כמו הרוח – קראו לו בלוף. בתחילת העונה הזו, כשהמשיך להיות נחוש אך גם יעיל – חלק ניבאו שהוא יילחם על הבלון ד’אור הבא. אותם אלה שהעלו אותו לגן עדן כיורשו של כריסטיאנו – זורקים אותו כעת שוב ארצה אחרי חודש חלש. אני מקווה שמישהו ימצא את האמצע, הדרך הנכונה”. אנצ’לוטי מאמין גם באסנסיו שלצד הביקורת עליו כבש שערים מכריעים מאוד לאחרונה. “הוא משחק נהדר, יש לו מוטיבצייה מיוחדת והוא עושה את ההבדל. הוא כובש את השער הראשון וברור שהוא צריך לבעוט יותר”. מחר יהיה זה משחק הליגה ה-150 של הספרדי במועדון ויש לו רק 25 שערים. בעט, מרקו, בעט…

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, נאצ’ו פרננדס, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב ראיו?

ראיו וייקאנו, הסינדרלה של חצי העונה הראשון, זוכרים? הקבוצה מוייקאס מגיעה למשחק בשפל עצום לאחר שהפסידה 2:1 לאלצ’ה, הפסדה הרביעי ברציפות (לפחות הפעם לא על האפס) והחמישי בששת המשחקים האחרונים (“ראיו לא מצליחה להרים את הראש”, נכתב במארקה). כל זה קרה אחרי שכבר הוליכה 0:1 משער של פראן גארסיה. הקבוצה של אנדוני איראולה שגרמה לספרד להתאהב בכדורגל ההתקפי ובדצמבר דורגה רביעית – חזרה למציאות, היא הקבוצה הגרועה ביותר ב-2022 וללא ניצחון בשנה החדשה - וצנחה למקום ה-11. על אירופה כבר לא מדברים שם. היא לא הרגישה את הטעם של שלוש הנקודות מאז ה-0:2 על אלאבס בבית (שכבר פחות מבצר) ב-18 בדצמבר. “הרגע הכי קשה של איראולה”, “החיפוש אחרי השער האבוד” ו"המשבר שאינו עוצר", אלו רק חלק מהכותרות. איראולה נתן לשחקנים יומיים וחצי חופש כדי להירגע…

מאז (הניצחון על אלאבס) היא נחלה בין היתר הפסד ביתי 1:0 לאתלטיק בילבאו, לא היוותה יריב בבלאידוס לסלטה ויגו (2:0) והושפלה 3:0 בבית נגד אוססונה. אז מה קרה שם בדרך? ראדמל פלקאו לא הבקיע מאז הגול נגד ריאל בברנבאו בנובמבר ומתקשה לשמור על כשירות רציפה. נגד אלצ’ה הוא עלה כמחליף לחמש דקות בלבד. הוא תקוע על חמישה כיבושים כמו סרג’י גווארדיולה כאשר אלברו גארסיה, הקיצוני השמאלי, עבר אותם עם שישה, ויש לו גם שלושה בישולים. פלקאו (שימשיך על הספסל) משוכנע שהמשחק הזה יכול להחזיר את הקבוצה למסלול: “ריאל גורמת למוטיבציית שיא אצל כל שחקן. הכי חשוב זה שאני בריא ומרגיש טוב יותר פיזית. אני מקווה שאוכל לעזור לקבוצה להשיג תוצאה טובה. התחלנו את העונה מצוין. אנחנו בהחלט יכולים לנצח את ריאל”.

אכן כך. מאזן הבית עדיין מפואר, ראיו שלישית בדירוג ולפני קבוצות כמו ויאריאל, אתלטיקו מדריד, בטיס וברצלונה, השיגה 26 נקודות מ-32 האחרונות וספגה רק שמונה פעמים (ההגנה הביתית השנייה הכי חזקה בליגה), אך אלה נראים ימים אחרים וגם האפקטיביות מול השער ירדה (הקבוצה שמייצרת את מספר המצבים החמישי הכי גבוה). מול הגדולות? היא ניצחה את ברצלונה בבית באוקטובר (0:1) וסיימה לא מזמן ב-1:1 ביתי נגד בטיס. ואם כבר הקבוצה מאנדלוסיה, הרי שנקודת האור של ראיו היא גומלין חצי הגמר בבניטו ויאמרין בתחילת החודש. היא נכנעה 2:1 במשחק הבית אך זה לא גמור. “עם האוהדים שלנו הכל אפשרי”, אמר מריו סוארס הבלם. “אנחנו חייבים לתקן את הבעיות וצריכים לגרום לקהל שכל משחק יהיה ממש מסיבה. האוהדים לא מבקשים מאיתנו הרבה”.

לקראת המשחק הקרוב, כפיח ששמתם לב, לא מעט שחקנים התראיינו או כתבות את אשר על ליבם ברשתות החברתיות. הקשר אוסקר ולנטין ניסה להרגיע: “לא היינו הכי טובים לפני, ואנחנו לא הכי גרועים עכשיו”. מקצועית, הבלם אסטבן סאבלייץ’ שנפצע במחזור האחרון, כשיר וימשיך ב-11. הקבוצה מגיעה עם סגל מלא למעט הקשר אונאי לופס, שלא היה שחקן הרכב בשום שלב – הוא היחיד שבספק. בספרד לא צופים שינויים ב-11 של ראיו שתמשיך עם ה-4:3:3 הרגיל שלה ולא תשחק בסגנון הגנתי יותר למשל. לוקה זידאן, הבן של והאקס, פתח בהרכב בארבעה מששת משחקי הליגה ב-2022 (פתח במחזור הראשון, הורחק, ואז חזר לשחר רק במחזור ה-19. הוא סופסל נגד סלטה ויגו ואוססונה וחזר לעמוד בשער נגד גרנאדה על חשבונו של סטול דימטרייבסקי. איבן באיו, המשחק בעמדת המגן הימני, הוא שיאן הדקות. איראולה אמר לאחר ההפסד האחרון כי השבוע הקרוב יהיה “ארוך מאוד” עבור הקבוצה, דרש מהשחקנים להיות יותר מרוכזים וקרובים זה לזה ואמר כי אין פתרון קסם ליציאה מהמשבר. “אנחנו חייבים להמשיך לעבוד כדי לצאת מהרצף השלילי הזה”. “אנחנו לא יכולים לוותר על מי שאנחנו, יש לקבוצה הזו זהות. אנחנו כאן יכולים וצריכים לעשות התאמות. בנזמה ו-ויניסיוס עושים את ההבדל”, אמר איראולה לקראת המשחק.

Iraola sale cabizbajo con Falcao al fondo.

איראולה ופלקאו. ראיו הקבוצה הגרועה בליגה ב-2022

ראיו וייקאנו – הרכב משוער: לוקה זידאן| איבן באיו, אסטבן סאבלייץ’, אלחנדרו קטנה, פראן גארסיה| סנטי קומסנה, אוסקר טחרו, אוסקר ואלנטין| איסי פלאסון, אלברו גארסיה וסרג’י גווארדיולה

היסטוריה ומפגשי עבר:

פחות מ-20 משחקים נערכו בין ראיו לריאל בוויקאס. בשלהי עונת 2018-19 המיותרת, בה אפילו ‘הקסם’ של זידאן לא עזר לנו לסיים את העונה בכבוד, ריאל התארחה אצל קבוצת התחתית במחזור ה-35 והפסידה 1:0 במשחק נרפה. זיזו כעס: “בדרך כלל אני לא מבקר את השחקנים שלי, אבל היום אני חייב. מותר להפסיד – אך לא כך”. ראיו ירדה ליגה באותה עונה אך רשמה ניצחון ביתי ראשון על ריאל מאז דווקא 1996-97, כשדווקא ראיו הייתה זו שהנחילה לריאל האימתנית של קאפלו הפסד בכורה (במחזור ה-35). אותו הפסד במפגש הליגה ב-2019 קטע רצף אדיר של תשעה ניצחונות חוץ רצופים של ריאל נגד ראיו. הרצף החל בעונת 1999-00 כשריאל מחקה פיגור כפול בזכות שערים של מוריינטס והיירו, וראול ניצח עבורה את המשחק בדקה ה-85. דרמה גדולה התרחשה גם בעונת 2002-03 אז ריאל עלתה פעמיים ליתרון (רונאלדו ורוברטו קרלוס), היריבה השוותה פעמיים ובדקה ה-90 פיגו כבש שער ניצחון בכדור חופשי אדיר.

התוצאה הזו פשוט חזרה על עצמה לא פעם. זה קרה גם בעונת 2015-16, כשריאל מחקה פיגור כפול של 2:0 ללא רונאלדו ביום עצום של בייל שהבקיע צמד (וגם לוקאס הבקיע – בנגיחה!), בשיא מאבק האליפות. בעונת הדסימה, במשחק בו שיחקה ריאל עם כריסטיאנו ובייל בכנפיים ודי מאריה הסילון באמצע – היא הוליכה 0:3 בקלות, שכחה לשחק וניצחה 2:3. בעונת האליפות 2011-12 זה נגמר ב-0:1 לריאל שהייתה באדום ונהנתה משער ממזרי של כריסטיאנו בעקב אחרי כדור קרן. זה קרה ב-26 בפברואר 2012, כלומר מחר יחלוף לו עשור. היו גם ניצחונות קלים, כמו 0:3 בעונת 2001-02 שהייתה חשוכה במשחקי החוץ, ובעיקר 1:5 אימתני במחזור הפתיחה של 1995-96. המאזן ב-18 המשחקים בהם ריאל אורחת בוויקאס: 13 ניצחונות לריאל (72%), תיקו בודד (6%) וארבעה ניצחונות לראיו (22%), יחס שערים 19:35 לטובת ריאל. ראיו ניצחה במפגש הראשון 2:3 בעונת 1977-78. בסה"כ 37 משחקי הליגה (0:1 קשה של קרוס העונה בסיבוב הראשון) המאזן חד צדדי עוד יותר עם 5:29 לריאל בניצחונות.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד ראיו וייקאנו:

שער המארקה חוזר על הפרסום מהלילה, עם שער דומה למה שפורסם כבר ב-29 בדצמבר. “המבצע יוצא לדרך” - ריאל מדריד מאמינה מיום ליום שתוכל להחתים הקיץ גם את קיליאן אמבפה וגם את ארלינג הולאנד - באמצעות ההכנסות שיעניק האל-נואבו ברנבאו ולאחר הפרידה מאיסקו-מרסלו-בייל ואולי גם השכר השמן של אדן הזאר. “במועדון יודעים שהולאנד לא ירצה לחכות עוד שנה ואמנם חוששים משכר עצום של מאה מיליטן יורו לשני כוכבי העל, אך בטוחים, זו החתמה שמשתלמת כלכלית, בהחלט”. באותו עניין יש גם סקר היפותטי מי צריך להיות הפרטנר השלישי שלהם להתקפה, כשוויניסיוס מוליך בפער לא גדול על בנזמה.

לקראת משחק הערב נכתב למטה בימין על רקע תמונה של אסנסיו: “המוליכה יוצאת לווייקאס לפגוש את ראיו השרויה בדיכאון”| בכתבה אחרת ישנם כמה וכמה אנקדוטות ממפגשי העבר, כולל העקב הנפלא של כריסטיאנו בניצחון בעונת האליפות 2011-12. המשחק הראשון נערך לפני 92 שנה וריאל הייתה האורחת הראשונה של הקבוצה באדום-שחור, כיום ראוי, שחנכה את המגרש. המשחק הרשמי הראשון היה ב-30 באוקטובר 1977, ראיו הפתיעה עם 2:3 משער של לנדבורו בדקה ה-82 כשהוא ביטל את השערים שכבש פירי. במרץ 1961 הקבוצות נפגשו בווייקאס במשחק שנועד לגיוס כספים לקורבנות השריפה הנוראה בשכונה שגרמה למותם של 24 אנשים.

שער ה-AS מתרכז במשחק הערב, יותר נכון בצמד החלוצים: “שני טיגרסים” - בנזמה ניצח עשר פעמים את ראיו וייקאנו והבקיע מולה תשעה שערים (אם כי העונה - לא). פלקאו כבש לאחרונה בליגה במפגש הקודם נגד ריאל, בנובמבר, הוא אומר: “זו יריבה שתמיד נותנת לך מוטיבצייה” ומספר על כך שהאליל שלו היה רונאלדו הברזילאי. עוד נכתב בתקשורת שבקיץ 2013 וגם בקיץ 2014 החתמת הקולומביאני הייתה על הפרק אך אנצ’לוטי הטיל וטו, פעמיים.

בפריויו למשחק נכתב כי למעט אלאבה אין לריאל נעדרים משמעותיים, לאף אחד לא אכפת מבייל שסובל מפציעה מספר 32. עוד נכתב כי אנצ’לוטי דאג להוציא את פ.ס.ז’ מהשיח – “יש לנו שני גמרים”. נאצ’ו, המחליף שתמיד אפשר לסמוך עליו, יפתח. “ריאל דשדשה ב-2022, אבל החזירה את אסנסיו להיות סקורר ולטריו ההתקפי יש כבר 50 שערים העונה”. אצל היריבה, נכתב כי הגביע מכביד אולי דווקא על ראיו, הקבוצה הביתית השלישית בטיבה בליגה אך הכי גרועה בחוץ יחד עם אלאבס. פלקאו שואף לפתוח.

שני טורי דעה לקראת המשחק. חסוס גאייגו כותב: “לרענן את המנוע” – אחרי הפיאסקו בפריז, שם התוצאה הייתה פחות גרועה מאשר התחושות, אנצ’לוטי הבין שהוא חייב לשנות את הסגנון של הבלוק הנמוך המפורסם"| פרדריק הרמל כותב: “סכנה עבור ויניסיוס” – ‘המחוות’ הקטנות של ויניסיוס במהלך המשחקים, הפרובוקציות הקטנות וההתעסקות בקהל היריב ובשחקנים שמולו, תלונותיו החוזרות ונשנות – גורמות לדחייה גם בקרב חבריו והוא לא מתרכז בעיקר".

הייתי רוצה לראות הרכב כמו של שבוע שעבר, פדה במקום מודריץ’ או קרוס. כשאנחנו תוקפים ב4-4-2 אנחנו יותר מסוכנים מול קבוצות שמתבנקרות. ראיו לא עונה להגדרה הזאת אבל אתה לא יכול לדעת איך הם יבחרו לשחק ואנחנו צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש, והצבה של פדה בהרכב מאפשרת לנו להיות הרבה יותר גמישים. בתחילת העונה שיחקנו 442. ההתקפה עבדה אבל ההגנה עשתה בעיות. אם נתקוף ב442 וכשהכדור אצל היריבה נחזור ל433 זה יתן לנו את הסיכויים הטובים ביותר לנצח מול הקבוצות שבאות להתבנקר מולנו.

במשחק האחרון קרלו עשה שינוי פנימי כשעבר ל442 במחצית השניה ובלי קשר לשערים, נראינו הרבה יותר טוב. אסנסיו עזר המון לויניסיוס ומשך את תשומת הלב ממנו ולמעשה פירק את הדאבל עליו, וכך גם הברזילאי נכנס למשחק. אסנסיו עצמו שיחק קרוב יותר לשער ושם היתרונות שלו, שהן בעיטה לשער ומשחק על שטח קטן, באו הרבה יותר לידי ביטוי. מנגד, בעמדה הזאת הצורך במהירות פחות קריטי וזה עזר להעלים את החיסרון הגדול שלו.

מאוד אתאכזב לראות הרכב שכולל את השלישייה הקלאסית שלנו. הם כבר עייפים, פחות גמישים מבחינת המערך, ועכשיו כשכל העולם ובעיקר אנצ’לוטי ראה את התוצאות של המעבר למערך הזה, אין שום סיבה שהוא יחזור להרגלים הישנים שלו.

משחק מאוד-מאוד קשה היום, בכל הרכב שנעלה, אין ספק שראיו אמנם מבחינת קצב צבירת הנקודות היא הקבוצה הגרועה ב-2022, אבל אין לה מה להפסיד. היא תהיה מסוכנת עוד יותר אם פלקאו יפתח בהרכב וזה עם סיכוי סביר מאוד. ניצחון החוץ האחרון שלנו היה נגד בילבאו, עברו כולה שני משחקי חוץ מאז אבל זה מרגיש כמו נצח. הסוד? פתחנו חזק מאוד, טוב מעל המצופה, עם שני שערים נהדרים. אבל איפה…

אני מתרגם את מסיבות העיתונאים המלאות של אנצ’לוטי מדי מחזור, מפרסם את כל-כולה בדף הפייסבוק שלנו ובפריויו כאן\באתר מתייחס רק למה שנראה לי רלוונטי. אני גם לא נוהג להתייחס (כלומר להגיב על הנאמר) יותר מדי כי יש הבדל גדול בין מה שהוא יגיד לבין מה שקורה בפועל. מה שכן, לגבי עניין ההגנה הנסוגה שעבדה היטב והרצון לשנות - ראשית, אני חושב שהקבוצה בטלנית ולא עובדת על המגרש, וכעת, שבוע וחצי לפני הגומלין נגד פריז סן ז’רמן וכשאנחנו כבר בסוף פברואר - מאוד-מאוד קשה לשנות. מעבר לכך, הרי אנצ’לוטי לא יעשה שינויים וגם עם פדה (במקום קרוס נניח שהוא העצלן וזה שרץ פחות) אנחנו עדיין בהרכב מוגבל. אין לנו את הכלים ללחוץ. זה יכול להשתפר במעט אבל לא נדגד את סיטי\ליברפול\צ’לסי. בנזמה מאוד איטי, גם אסנסיו, רק ויני מסוגל ללחוץ וקרבחאל שמשחק קצת יותר זהיר.

מוצא את עצמי מעביר הרבה ביקורת על אסנסיו כי שחקן איטי בכדורגל המודרני היום מתקשה מאוד, אבל הוא כן מביא את השערים, הוא פשוט צריך לבעוט יותר לשער. נלך עד המוות (Hasta el Final) עם הטריו הזה אסנסיו-בנזמה-ויניסיוס והיכולת של הברזילאי במחצית השנייה נגד אלאבס - מביאה לבשורות טובות. ראיו תתקוף יותר, אני מניח, זה יכול להיות גרוע כי אנחנו לא יודעים להגיב מספיק טוב כשאנחנו סופגים, וזה יכול אולי לעזור לנו לצאת למתפרצות. קאסמירו חגג יום הולדת 30 השבוע, אני מזכיר שוב שהוא לא הבקיע השנה וזה כן עקרוני, הוא היה עוזר לנו לגרד גולים בנגיחות ו-0:1ים קשים. גם בנזמה עם משחק ראש אדיר וזה לא שבשנה שעברה שהפאטנט הזה עבד - היו ברחבה גם בייל וכריסטיאנו, להיפך, צריך אולי להגביהה יותר. בדקתי את הטבלה של 2022 והייתי משוכנע שאנחנו יותר גרועים האמת.
אני לא מצפה לכדורגל גדול אבל כן מצפה לראות קבוצה שרוצה ‘להגיב’ עדיין על המשחק המחורבן נגד פריז סן ז’רמן. ואם זה לא יעבוד אז אפשר לבצע חילוף לפני דקה 75+…

דבר אחרון, אתם יודעים שאני אוהב את השטויות האלה וכל הנוסטלגיה. עונת הדסימה. ריאל מדריד מנצחת 2:3 את ראיו וייקאנו בחוץ במחזור ה-12. זה לא היה משחק גדול או משהו כזה, אבל בהחלט השפיע על המשך העונה. עד אותו השלב, גארת’ בייל שהגיע כרכש הענק של הקיץ (החמיץ כמובן את שלושת המשחקים הראשונים כי העברתו נסגרה מאוחר יותר), הועדף על פני אנחל די מאריה כאשר היה כשיר. בקלאסיקו למשל נעשה ניסיון לשחק עם שניהם יחד עם כריסטיאנו רונאלדו ואז קארים בנזמה פתח על הספסל ושיחקנו בלי חלוץ. כשריאל פירקה את סביליה 3:7 במחזור לפניכן (ולפני הפגרה), עם הצגה של ה-B-B-C שקרם עור וגידים – הארגנטינאי שולב כמחליף לשמונה דקות בלבד.
ואז במשחק נגד ראיו, אנצ’לוטי החליט לשחק עם שלושה סילונים מקדימה. די מאריה תופקד במרכז השדה כאשר ריאל מתגוננת והפעיל המון לחץ על שחקני היריבה, ובהתקפה, לרוב, די מאריה הגיח מצד שמאל כשרונאלדו כבר חצי חלוץ. אחד ממשחקיו הגדולים ביותר היו דווקא בהפסד 4:3 לברצלונה כשהוא בישל פעמיים לבנזמה. את העונה הזו סיים אנחליטו עם 11 שערים ו-25 בישולים, עונתו הטובה במועדון כמובן שגם עוד קודם עם ז’וזה מוריניו היו לנו מתפרצות קטלניות, אבל אז…אין ספק שזו החלטה שמשפיעה על עונה, על קבוצה, על זכייה בתארים.

אופ טופיק לגמרי אבל אני חושב שסטטיסטית קרוס השחקן שרץ הכי הרבה על המגרש. אשמח אם מישהו יביא לפה את הסטטיסטיקות של השחקנים שרצים הכי הרבה, לא יודע מאיפה להביא אותן.

Screenshot_2022-02-26-18-14-20-16

:man_facepalming: :man_facepalming: :man_facepalming:

עקשן

מה נסגר עם האפס הזה נו?
מצפה לעשות 5 חילופים במחצית אם אנחנו מובילים 3-0. מספיק עם הטחינה הזו (תרתי משמע).

ראיו וייקאנו הכי מסוכנים כשהכדור ברגליים של מנדי או קסמירו…

התעייפתי מלבקר את אנצ’לוטי. אני כבר בשלב של ייאוש מוחלט ממנו…

לא חושב שראיתי שחקן מאז רונאלדיניו שמקבל כל כך מעט שריקות ביחס לעבירות שעושים עליו כמו ויניסיוס.
להבדיל אלף אלפי הבדלות וכן הלאה…

איזו קבוצה איטית. גם בהגנה, גם בהתקפה. כואב בעיניים לראות את המשחק הזה

אני פסיכולוגית מנסה להבין את אנצ׳לוטי. הוא מאמן המון שנים, הוא יודע שמאמנים עושים רוטציות, הוא יודע שיש ביקורת כלפיי היעדר החילופים שלו ועדיין הוא ממשיך שלא להשתמש בסגל.

האם הוא לא סומך על שחקני הספסל? האם יש לו סיבה משמעותית שלא לסמוך עליהם? האם יש סיבה למה במשחקים שאנחנו מובילים הוא עדיין לא מכניס שחקנים? האם הוא ממש מפחד לאבד יתרון אם יכניס את הזארד ויוביץ במקום בנזמה ו-ויניסיוס כשאנחנו מובילים 2-0 נגיד? וכו וכו…

פשוט מאוד מוזר לי הקטע הזה. לא מצליח להבין.

הוא דיבר על זה, אמר שבתקופה של הלחץ של המשחקים השחקנים לא מתאמנים ופעילים רק ממשחק למשחק. תראה בפועל אנחנו סובלים מהרבה פחות פציעות מאשר בשנים קודמות. מה שברור אבל זה שחייבים רוטציות. אם לא בשביל המנוחה אז בשביל להשאיר את המחליפים חמים ובעניינים.

מה הכוונה השחקנים לא מתאמנים אלא פעילים ממשחק למשחק? זה נשמע כאילו אם יש לנו שלושה משחקים בשבוע אז ההרכב הפותח ׳פחות׳ מתאמן או אפילו רק נח והמחליפים הם אלה שמתאמנים? אם כן זה לא פחות מהזוי מבחינתי.

אם הבנתי אותו נכון, אז כן. השחקנים שמשחקים לא מתאמנים כדי להוריד מהעומס. רק אימונים קלים או משהו כזה.

אנצ’לוטי מנסה להרוס עוד אליפות, בנתיים לא מצליח לו, אבל יש לו עוד הרבה זמן.

רגע אחד של נחת. ברור שאני שמח מהניצחון ויש אפשרות שהפער מסביליה (תפגוש את בטיס) יגדל ועשינו צעד מסוים אל עבר האליפות, אבל זה היה מהלך הכדורגל הבודד הראוי שלנו במשחק הזה, אולי עוד אחד-שניים (מהלכים שלמים). אני לא שופט ולא פרשן של תוצאה, מתנצל. עוד חוזר הניגון. אומרים א’ במסיבת העיתונאים וקורה ב’. שום ניסיון לשינוי.

מישהו יכול לחגוג אליפות כזו בסוף השנה בהנחה שתהיה? באמת אני שואל. שמונה משחקים ברציפות ריאל מדריד לא הצליחה לכבוש שער לפני המחצית, רוב הפעמים היא אפילו לא הייתה קרובה, זו מגמה. השחקנים לא פוגעים והוא לא רואה ולא משנה כלום. קאסמירו היה צריך בכלל להיות מורחק ובמזל ה-VAR לא התערב (עונה איומה שלו, מילא שלא הצליח לכבוש בינתיים, אבל הוא כבד, חסר אחריות ומאבד כדורים - בכל הקריירה הוא לא איבד ככה), ופדה נכנס וזה אחלה אבל זה לא מספיק. הוא לא רוצה לנצח? מה היה קורה אם קרוס היה מפנה את מקומו להזאר למשל והיינו חושבים התקפה? אולי מודריץ’? רודריגו במקום אסנסיו, זה מה שהוא מסוגל. כל קבוצה נראית נגדנו טוב. חטאפה שהייתה במשבר, ראיו וייקאנו היום, אלצ’ה הובילה 0:2 וזה אולי משחק שכן היה לנו קצת חוסר מזל למרות שהשווינו.

או.קיי, היו שתי בעיטות מסוכנות מרחוק של ויניסיוס (אולי נגד סביליה הוא הבקיע שער דומה אבל זהו-זה) ואסנסיו וזהו-זה. בדקה ה-67 בערך מודריץ’ קשישא עשה דריבל יפה באגף שמאל והגיע למצב קורץ לבישול - לא אסנסיו ולא ויניסיוס עשו מהלך שקרוב לזה היום. הנעת כדור שלא מובילה לכלום, אף אחד לא חושב איך ליצור מצב מסוכן, איך להפתיע את היריב.
ריאל מדריד 2021/22 היא הקבוצה הכי איטית, משעממת וצפויה מבין הקבוצות הגדולות. אין לנו שום קצב, אנחנו לא מסוגלים לעשות כמה התקפות מסוכנות ברצף. מאז 2022 + שני משחקים מה שיש לנו למכור זה הבעיטות של אסנסיו מרחוק כשזה מתלבש לו.

הקבוצה פשוט דועכת לה מתחילת 2022, כמו קבוצה טיפוסית של אנצלוטי. השחקנים שחוקים ועייפים, ועל הספסל לאף אחד אין רעיונות חוץ מלהרכיב בפעם המיליון את קרוס קאסמירו מודריץ אסנסיו בנזמה ויניסיוס ולהתפלל לטוב. שום תחכום שום שינוי, וככה הקבוצה תיראה עד סוף העונה.

לאליפות זה יספיק בעונת נפל של בארסה ואתלטיקו (מקום 5!) ואולי גם יספיק כדי לעבור את פריז, אבל זאת לא הדרך וזה לא יוביל אותנו לשום מקום, ובטח בעונה הבאה כשיבוא חיזוק אמיתי. חייבים מאמן חדש.