מחזור 26 :: 1-1 בדרבי של מדריד והתרחקות משמירה על התואר

• קסאמירו שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו, גם זידאן כבר הבין את זה.
  • מפתיע אותי שלוקאס ואסקז הפך למגן ימני לגיטימי וסולידי לחלוטין.
  • מקווה שלא נתנו בטעות אליפות לברצלונה.

ברור לכולם שברצלונה יוצאת מהעונה הזאת עם דאבל נכון…?

למה ככה?!
אחרי הרביעייה בלי מענה שאנחנו הולכים לדפוק לפאריס בחוץ, נצא עם טראבל…

וברצינות, ברצלונה יצאה המרוויחה הגדולה מהמשחק הזה וכרגע היא גם נראית בכושר הכי טוב.

אבל יש עוד זמן לעונה ואני מניח שיהיו עליות ומורדות ל3 הגדולות.

ריאל מדריד אף פעם לא שמחה בתיקו (רואה את השחקנים חוגגים בטירוף במקום לדפוק ספרינט לעיגול האמצע - ונגעל), שאגב לדעתי בכלל לא הגיע לנו (הם הגיעו למצבים טובים ב-0:1) אבל זה לא באמת משנה. לא ממש יודע להגיד מה אני מרגיש - אין לי מה לכעוס, להתעצבן או להתאכזב כי אנחנו קבוצה לא טובה. קשרי הכנף שלנו באמת לא טובים, רודריגו קיבל הזדמנות כמו שרציתי אבל אכזב, השלישייה באמצע לא נותנת לנו כלום בפן ההתקפי פרט למצבים נייחים (מודריץ’ מאז האולד טראפורד לא נתן גול ברגע קריטי מעמדה נוחה) ובעיקר בנזמה שיסלח לי אבל הוא צריך ארבעה מצבים כדי לתת גול ולעולם לא יהיה אפשר לסמוך עליו, אסנסיו עוד שם לו כדור וחצי לא רעים בכלל מצד שמאל. פדה הכניס לנו כל כך הרבה והקבוצה הזו זועקת לרענון, חבל שלא עלה כבר במחצית. אף אחד לא ידע שיורנטה יתפתח לכזה מפלצת אבל זה אירוני משהו ש"הקשר האחורי" מפעם מבשל בכזו אומנות כמו שאף שחקן התקפה אצלנו לא מסוגל, וסוארס ניצח את בנזמה טייק מיליון בערך. לא מגיע לנו קבוצה כזו כלומניקית, עוד יבואו ימים טובים. האללה מדריד.

אני רוצה להיות אופטימי הפעם. מחצית שניה נראינו טוב.
היו דקות של הפקרות הגנתית שבמזל לא מגמרה ברשת, אבל הגענו ללא מעט מצבים מול אתלטיקו מדריד.
בנזמה עצבן אותי. היה את המצב שויניסיוס סידר לו שהוא החמיץ, אך היה לו מצב בדיוק כמו בגול, שקאסמירו עם תנועה נהדרת ובנזמה התעקש לשחק לבד, זה היה חייב להסתיים בפס לגול.
פדה חייב להמשיך לשחק, הוא נותן לנו כל כך הרבה אנרגיות והוא השחקן היחיד בנוסף לויניסיוס שיכול אשכרה לרוץ עם הכדור קדימה, בהחלט נחוץ.
ההרכב של המחצית השניה זה ההרכב מבחינתי כרגע, כל עוד הקשרים שלנו עומדים על הרגליים.

בגדול היה חרא של משחק, בחרא של עונה בחרא של ליגה, ועדיין תוצאת תיקו במגרש הזה זאת תוצאה טובה.

אתלטיקו יקחו אליפות, 2 תוצאות התיקו האחרונות גמרו לנו את הסיפור, ברצלונה עוד מעט ירו לעצמם ברגל ואז בראש רק כדי לוודאות שהם גמרו לעצמם את העונה.

בקיץ מומלץ להביא 2 שחקנים שגם רצים מהר וגם מכדררים וגם בועטים טוב, לא שחקן שרק רץ מהר ושחקן שרק מכדרר ועוד שחקן שרק בועט.

בול!

גם אם אתלטיקו תזכה, זו אתלטיקו הרבה יותר חלשה מאותה אתלטיקו של 2014, שמתמודדות עם ריאל ובארסה הכי חלשות בעשר שנים האחרונות, בליגה שהיא הכי חלשה ב15 שנה האחרונות.

אני עדיין חושב שאתם המועמדים מספר אחת לאליפות, אבל כנראה שבאמת הדשא של השכן ירוק יותר, או שבמקרה הזה יותר נכון לומר שהחרא של השכן פחות מסריח.

דקה 90, בעיטה חופשית 20 מטר מהשער, מצב ממשי לגול.
אבל בריאל הזו אין מישהו שבועט ברגל שמאל אז מודריץ בועט עם הפאלש כאילו הוא באימון אמצע השבוע.
סימבולי משהו אבל ממחיש כמה הקבוצה הזאת חסרת כלים התקפיים.

בדיוק מה שחשבתי כשזה קרה! לאיזה מצב הגענו שמנסים שטות כזאת במשחק אמיתי.

אני עדיין לא נרגעתי מהפנדל הזה, כל הבעיות של הקבוצה ידועות מראש ועדיין. האי שריקה הזאת זה פיגוע במאבק האליפות העונה.
כל שריקה 50-50 שהולכת לטובתנו כל העולם ואחותו של פיקה יוצאים לרחובות לשרוף צמיגים ואז קורים דברים כאלה.
לא מצליח להבין מה עבר לשופט בראש

החלטה אומללה של השופט. אבל יש פה קביעה נחרצת שגויה שחוזרת על עצמה: נגדנו זה היה נשרק. אולי כן ואולי לא. תלוי איך השופט קם בבוקר.

יש מספיק שריקות גרועות שהלכו בעד ונגד כל קבוצה בליגה הזאת. השופטים בספרד דבילים וכולם סובלים/נהנים בתורם.

עניין השיפוט הוא עוד תסמין לחולשה שלנו. במקרים הגבוליים לעיתים השופט הלך איתנו ולעיתים נגדנו. בהרבה פעמים שהשיפוט הלך איתנו זה כנראה עשה את ההבדל בין ניצחון לאיבוד נקודות. לדעתי זה אחד התסמינים שמעידים על החולשה שלנו: להחלטה של שופט על מקרה גבולי פעם במשחק יש השפעה גדולה על כמות הנקודות שניקח. אי אפשר לצפות לנצח כל הזמן על הקשקש.

למעט בנזמה, כל שחקני ההתקפה שלנו גרועים. אסנסיו ממשיך לאכזב ולא הבנתי אם הוא מגן שמאלי או מנדי בהתקפות שלנו. רודריגו נראה כמו רבע עוף ליד שחקני אתלטיקו וכל דריבל שלו נכשל. לכן אני בעד לעבור לארבעה קשרים באופן קבוע, על אחת כמה וכמה כשואלוורדה כשיר.

הכל טוב ויפה. חלוקת נק’ מוצדקת סה’'כ. אבל לראות את בנזמה חוגג שיוויון נגד אתלטיקו במשחק שחייבים בו ניצחון זה פשוט מרתיח, מעצבן ומפגר מצידו. במיוחד שבאותו רגע רואים את ווינסיוס רץ להחזיר את הכדור…

אני אשמח לשמוע במה בדיוק סוארז ניצח את בנזמה. במשחק שאני ראיתי אתמול, הם סיימו עם אותו מס’ שערים, פחות או יותר אותה כמות החמצות (ושל סוארז היו החמצות קשות יותר לטעמי), ואפילו הקבוצות שלהם סיימו בתיקו. שני השחקנים לא הציגו משחק גדול במיוחד ולהצביע על אתמול ולהגיד “איזה חרא בנזמה ואיך פספסנו את סוארז” רק מוכיח את ההטייה ההזויה שיש לאוהדים של ריאל מדריד נגד החלוץ שלהם.

(כל האמור לעיל לא סותר את זה שסוארז חלוץ טוב יותר)

לגבי הפנדל, אני מצטרף לקולות האכזבה. בשונה מתלונות במקרים אחרים בהם החוק אולי ברור אבל ה’הגינות’ לא (ברוב המקרים לא באמת ‘מגיע’ לתת פנדל על נגיעות היד ברחבה), הפעם זה מקרה קלאסי בו אפילו חוקת הכדורגל מתיישרת לפי ההגינות הבסיסית: נגיעת יד ברחבה שמנעה מצב וודאי לכיבוש שער. איך לאחר התערבות של ה-VAR זה לא נפסק כפנדל אין לי מושג. מדובר באחת מההחלטות לאחר בדיקת VAR הכי שערורייתיות שראיתי בחיי.

שואל ברצינות - מישהו עדיין חושב שיש חשיבות לביתיות בתקופת הקורונה? למה?

גם בלי הביתיות, זה תיקו מול הקבוצה הטובה בליגה. בהחלט תוצאה הגיונית.
אנחנו מתבאסים כי אפשר היה להוציא יותר. גם עפ הפנדל הברור שלא קיבלנו, וגם עם 2 ההחמצות המזעזעות של בנזמה (אחת מהן כפולה).

כמה חרא אנחנו צריכים לספוג מבנזמה כל המשחק ובסוף הוא כובש ויוצא “המושיע”… בנזמה הרס לפחות 5 התקפות בגלל שלא מסר בזמן, לא מסר טוב, היה אגואיסט או סתם החטיא. היה מצב בחצי המגרש שבנזמה וויניסיוס היו 2 על 2, אבל בנזמה במקום לתת כדור עומק שיאפשר לויני לרוץ עד השער העדיף לעצור, לכדרר אחורה ואז לשחרר מסירה סתמית שתקעה את ההתקפה שלנו.

אסנסיו גרוע ולא צריך להיות בהרכב. עדיין הוא סידר שני מצבים טובים לבנזמה שחלוץ ברמה של ריאל אמור לפחות ליצור איום אמיתי על השער. בנזמה לא הצליח לנגוח כמו שצריך ובפעם השנייה הכדור לא התלבש לו ויצא לו דרדלה.

כמעט כל ניסיונות ההתקפה שלנו מביכים בעליבותם.
@Blancosasi הזכיר את הבעיטה החופשית המגוחכת של מודריץ’. בנוסף קרוס הרים קרן עבור ניסיון וולה של לוקאס מחוץ לרחבה… פעמיים. הזוי. עם כמה שההגנה של אתלטיקו טובה, עדיין יש יותר סיכוי שקאסמירו יכבוש בנגיחה מאשר לוקאס יכבוש בוולה.

קאסמירו השחקן הכי טוב והכי חשוב שלנו. אני ממש לא בטוח שנעבור את אטאלנטה בלעדיו.

לא צריך לחפש את בנזמה בכוח.
ההחמצה מהבישול של ויניסיוס הייתה מביכה, וכן היה את המצב שהוא לא מסר (לי יותר הפריע המצב בו לא מסר לקאסמירו), אך הוולה לא היה מצב טוב בכלל. כדור נגד כיוון הריצה לרגל החלשה בלי הרבה זמן לכוון. אפילו באותו וולה של זידאן היה לו זמן לעצור ולכוון.
הנגיחה הייתה יכולה להיות טובה יותר אך אלה החמצות שגם היינו רואים מרונאלדו.

בנזמה לא היה טוב, אבל לא צריך להשוות את הציפיות לציפיות ממשחק מדהים של חלוץ מדהים כי קורה ששחקנים לא ביום טוב.

עוד כמה מילים על הדרבי:

1. לא אוהב להתעסק בדיוני שיפוט אבל הנה במארקה מצאו תמונה של הכוכב הרננדס הרננדס שאוהב לקפח אותנו, עדיף בקלאסיקו. הפנדל 200% שלא נשרק לרפא ואראן, התקרית עם סוארס ב-2017/18, שער חוקי של בייל שנפסל אחרי שג’ורדי אלבה נפל כאילו ירו בו, ועוד. כקונטרה לצד השני ולעיסוק האובססיבי בעניין.

1. אני אסביר לגבי בנזמה. הוא הכוכב שלנו ושחקן ההתקפה הכי טוב שלנו. אתמול הוא הבקיע רק במצב השלוש וחצי אליו הגיע. מעט מדי ומאוחר מדי וגם סבתא שלי הייתה כובשת את זה. וזה לא שהוא נתן משחק גדול - ירד אחורה מדי בצורה מאוד מיותרת. סוארס כבש שער גדול, הטעה את קורטואה, נזהר לא להיכנס לנבדל ועשה את המוות לרפא שמפחד ממנו. קבוצת טופ צריכה חלוץ שיעשה אחד מאחד. אסנסיו היה חלש אבל הרים שני כדורים מעולים מצד שמאל ומשחק הראש זו נקודת חוזק של בנזמה דווקא. הוא נתן לנו מעט מדי. מה גם שהוא איטי וגול כמו שסוארס (מהיר ממנו גם היום) כבש אנחנו לא מסוגלים לעשות אלא אם כן היריבה שולחת את כולם קדימה בדקה ה-90. גם אין לנו שחקן שתורם התקפית כמו מרקוס יורנטה, חבל.

2. בעוד זידאן הולך עד המוות עם אסנסיו הרי שבתקשורת הקונצנזוס נסדק, הוא פתח בהרכב 13 פעמים ברציפות ולא נתן כמעט כלום. הניצוצות כביכול נעלמו, שפת הגוף. אני לא מחזיק מוויניסיוס אבל השאלה מה היה קורה אם למשל ויניסיוס היה משחק ככה ברצף ומקבל את הביטחון מהמאמן - לאסנסיו יש את זה, ויני טיפש אבל הראשון שמוחלף כל הזמן. אני חותם על הכדורגל שלו בתקופת סולארי עם המהירות, הדריבל, שהיה מאוד-מאוד בלתי צפוי.

הסיבה היחידה לקרדיט הבלתי נגמר של אסנסיו היא שהוא ספרדי. כל שחקן אחר היו שוחתים מזמן.