מחזור 26 :: 1-1 בדרבי של מדריד והתרחקות משמירה על התואר

אני מתרגם יום-יום מה כותבים במארקה וב-AS, בשבילי, “בשבילכם”, לעמוד הפייסבוק ולאתר, אני לא קובע את הדעה שלי לפיה וגם זידאן לא. העניין הוא שאסנסיו השחקן שקיבל את הקרדיט הכי ארוך ורחב מבין שחקני הכנף, ועבר כבר זמן רב מאז שהתאושש מהפציעה (כבר דיברנו על ההבדלים בינו לבין חסה - מרקו לא היה שחקן של מהירות אלא ניצול של שנייה, מאפס את הכוונת ובועט לחיבור מחוץ לרחבה), מדובר גם בסדרת משחקים ארוכה שאפשר ונכון לשפוט לפיה ולא הבלחות או משהו נקודתית. מעניין אם ויניסיוס ורודריגו (לגביו אני משוכנע שכן) לא היו עושים יותר.

אגב קראתי כאן שמישהו חושב שהאליפות אפשרית - לדעתי ממש אבל ממש לא. המטרה שהצבתי היא לסיים במקום השני ולהשיג דאבל על בארסה לראשונה מאז עונת הפאסיו. כמובן שלא נעשה במכנסיים נגד אטאלנטה.

אם לא הייתי רואה את המשחק עוד הייתי מבין מהתגובות פה שבנזמה שמר על סוארס בגול שחטפנו, שהוא רץ לשופט ושיכנע אותו שלא היה יד, שהוא החמיץ פעמיים מול שער ריק ושסבתא של ראוליטו היא חלוץ טופ באירופה.

בפועל בנזמה היה בסדר, בטח ביחס לשאר הקבוצה… היחיד שניסה בהתקפה בערך והאחד שהחזיק אותנו במירוץ לאליפות (אולי, אבל הפסד היה שולל את האפשרות לגמרי) כשהוא שם גול (למקרה שברח לכם).

בנוגע ל"החמצה הכפולה" שלו, בנזמה בעט סביר לגמרי לפינה ומה לעשות שמולו עמד אחד השוערים הטובים בעשור האחרון. זאת הצלה ענקית של אובלאק, מה גם שבנזמה כמו חלוץ גדול משתלט על הריבאונד ובועט למסגרת, שם מגיעה עוד הצלת ענק של שוער ענק.

באאת התגובות פה מישהו עוד ביקש שבנזמה יעשה 1 מ1, ז’תומרת ינצל כל מצב שהוא מגיע אליו לגול. בואו נגזים עוד קצת, שגם יעשה סלטה אחורה לפני כל בעיטה לא?

אני חושב שההשוואה שלו לשחקני ההתקפה האחרים בקבוצה, שיש קונצנזוס על כך שהם גרועים מאוד (בטח כשהזאר לא מסוגל לשחק שלושה משחקים ברציפות) - היא המגוחכת. מעבר לכך השוויתי אותו לחלוץ גדול כמו סוארס. אני חושב שזו החמצה של בנזמה יותר מהדיפה של אובלק (לבעיטה הראשונה) והוא פספס שתי הרמות נהדרות של אסנסיו מצד שמאל. בנזמה בסדר, אחלה. זה לא מספיק לי בסדר. והפעם דווקא הגענו למצבים גם בלי כדורגל גדול. אם ויניסיוס היה מחטיא את המצב הכפול הזה, אסנסיו, כל אחד אחר - היו שוחטים אותו פה. אגב, רק לי הפריע שרצו להתחבק ולחייך אחרי השוויון במקום לרוץ לעיגול האמצע ולרמוז לאתלטיקו לחדש את המשחק?

האמת שבמצב הכפול של בנזמה הוא היה בסדר גמור. מדובר בהצלה ענקית יותר מאשר החמצה, לא מדובר בבעיטה לאמצע השער בכלל אלא בבעיטה הצידה שרק סאן איקר יודע איך אובלאק הצליח לעצור. הבעיטה השנייה במצב הזה בכלל כבר הייתה הרבה יותר קשה ורוב השחקנים בכלל לא היו מצליחים לייצר מצב בעיטה בסיטואציה הזו.

כן, בנזמה החמיץ כמה מצבים אבל להסתכל על המשחק אתמול ולהגיד “סוארז ניצח את בנזמה” זה עיוורון. היה להם משחק די שוויוני ביניהם, ושוב, לטעמי ההחמצות של סוארז היו אפילו יותר קשות.

מצטרף לביקורת על אסנסיו. אני מאלו שמאוד האמינו בו ואני כבר די בטוח שלא ייצא ממנו כלום. שזה די מוזר כי ב"נתונים יבשים" הוא שחקן די שלם: בעיטה מעולה, ראיית משחק, מסירה טובה, קרוסים מעולים, דריבל ומהירות סבירים פלוס. איכשהו כל הנתונים האלה מתחברים יחד לשחקן שתורם כמעט 0 למשחק ההתקפי. אניגמה.

רוצה לחזק את דוד. מדברים על ההחמצות של בנזמה. הוא בהחלט החמיץ והייתי מצפה שיבקיע, אבל גם רונאלדו היה מחמיץ.
סוארז שמובא כדוגמא נגדית לשחקן שכובש החמיץ אתמול מצבים לא פחות גדולים.

בכל אופן, אם שואלים למה על בנזמה אין סיבה להתלונן אז זה בגלל החלופות.
אסנסיו או רדריגו נוראיים? יש את ויניסיוס ופדה (החלפת מערך) על הספסל.
בנזמה רע? את מי נכניס? מריאנו? בנזמה רע עדיף על מריאנו טוב.

אז לא, אני לא חושב שבנזמה היה טוב אתמול, אני כן חושב שאין מה לעשות עם זה כרגע ומקווה שהאלאנד יגיע עונה הבאה.
אגב גם אם האלאנד יגיע לא הייתי ממהר לשחרר את בנזמה, שילוב של שניהם יכול להיות מעניין, וגם ככה הרבה פעמים בנזמה אוהב לברוח לאגף ולרדת למטה. פחות טוב מאסנסיו הוא לא יהיה שם.

אני מבין מה אתה מנסה להגיד פה, אבל בבקשה אל תעשה השוואה בין מגה סטאר שכל עונה נותן 40 גולים ויותר לבין בנזמה שפעם אחת לא היה קרוב למספר הזה. בנזמה תותח, האחראי היחיד לפאן ההתקפי כבר שנתיים, אבל השוואה בינו לבין כריסטיאנו היא לא פחות מפשע. כשרונאלדו החטיא, ידעת בוודאות שהוא יפציץ בהמשך וגם אם לא פגע משחק שלם תמיד הגיעה התפוצצות במשחקים הבאים. בנזמה יכול להחטיא 2-3 משחקים רצוף כל מצב ואז עוד 3-4 משחקים להיעלם ולא לבעוט למסגרת בכלל.
עם זאת אני חושב שהגול של בנזמה היה נפלא דווקא, טיפל בכדור יפה מאוד וידע לנוע לשטח (ולא היה הרבה מקום בתוך סבך השחקנים של אטלתיקו) הריק ולשים את הכדור ברשת. אני לא סובל אותו, אבל השער הזה כולו הוא לא שער ש״גם סבתא שלי הייתה כובשת״ כי מלכתחילה היא לא הייתה עושה דאבל פס ומגיעה לרחבה…

אם ההחמצה הכפולה הזו שהיא מצב של גול בוודאות מתקבלת כ"אהלן-אהלן" זה דווקא מחזק את הטענה שלי - אין לכם ציפיות ממנו. “בסדר גמור” זה לא מספיק טוב לריאל מדריד, אתה צריך להשוות אותו לשחקני הטופ בקבוצות האחרות. סוארס הבקיע ושינה את כל המשחק כי השער שלו הלחיץ אותנו, אילץ אותנו לצאת יותר קדימה והם כמעט הרגו את המשחק במתפרצות. בנזמה רע מנע הפסד. אגב גם לשתי ההחמצות שלו בנגיחה אין התייחסות, חבל. הוא תמיד מחמיץ הזדמנויות והוא מהאחראיים לפער האליפויות בחצי השני של תקופת רונאלדו המסכן שיש לו רק שתי אליפויות. המהלך של הדאבל-פס ברחבה - סבבה, קאסמירו לדעתי עשה פעולה לא פחות גדולה. לפי מה שקראתי פה אפשר לחשוב שהוא השכיב שלושה שחקני הגנה וכבש בוואסילינת ראול. ההשוואה לרונאלדו לא הגיונית.
הטיעונים יחזרו שוב ושוב, יש כאן גם “יציע בנזמה”, זה בסדר, מבחינתי אפשר לדון על השחקנים היותר גרועים שלנו בהתקפה ושאלות נוספות כמו בהנחה שקרוס ומודריץ’ באנקרים האם צריך לשחק 4:4:2 כדי לקבל דחיפה מפדה ואלוורדה שנראה נהדר כבר שני משחקים…

אתה הוצאת משפט אחד שלי מהקשרו וטענת שאני מקווה ביניהם ביכולת.
האמירה שגם רונאלדו מחמיץ מטרתה להגיד שאני מקבל החמצות של חלוץ, כל עוד הוא גם מבקיע.

אתה מנסה להפוך את האמירה שלי למשהו שהיא פשוט לא.
את מי אני רוצה כחלוץ שלי? את רונאלדו.
האם אני מוכן לסלוח לבנזמה על החמצה? בוודאי. הוא בעונה טובה סך הכל.
האם אני חושב שבנזמה הוא חלוץ מספיק טוב לרמה אותה אני מצפה מחלוץ בריאל? לא.
האם אני חושב שהוא לא הבעיה הראשונה (או השניה, השלישית והרביעית) בסגל? כן.

ואני ממש לא מיציע בנזמה. אני פשוט חושב שצריך להיות הוגנים.
אני יכול לציין יותר משחקן אחד שהיו גרועים ממנו אתמול. וזה גם קצת לא הוגן לשפוט חלוץ כשאין לצידו שחקני התקפה, וכשמאחוריו הקשר שהכי תומך בהתקפה הוא קאסמירו.

אל תגיד לי שגם אתה מאמין שהכוונה במשפט שהוצא מהקשרו היא שבנזמה = רונאלדו.

כן אני מקבל החמצות, זה חלק ממה שחלוץ עושה ובנזמה עשה גם שער בנוסף להכל וזה במשחק לא טוב שלו! אני הייתי מתאכזב אם היה מדובר במשחק טוב שלו.
מה רודריגו עשה?
מה אסנסיו עשה?
איפה היו קרוס ומודריץ התקפית?
מה עם החורים של ואסקז?
מה עם האיבודים של מנדי?

ברור שבנזמה לא שיחק מדהים, אבל יש רצוי ויש מצוי.
המצוי הוא שהוא החלוץ הכי טוב שלנו, ושביכולת של הזאר מאז שחתם כאן יצטרכו להגיע 2-3 שחקני התקפה מאוד מסוימים כדי שארצה שבנזמה יצא מההרכב.

כל מה שאמרת כאן לא רלוונטי. אני רוצה שהוא יעזוב כדי שיתקיים רענון נדרש בחלק הקדמי. לא התכחשתי לרגע שהוא השחקן הכי טוב שלנו כבר שנתיים וחצי מה שמעיד על מצב האשפה של המועדון. כל שחקן יכול להחמיץ. זה קורה לו שוב ושוב. השער שלו היה נחמד, מאוחר מדי, ההחמצה הכפולה שלו מזעזעת. הוא קיבל מחמאות אשכרה על זה שהוא “קם מהר” והגיע לעוד מצב. וזו לא החמצה אחת, הוא דווקא בולט במשחק הגובה וכבש לא מעט שערים חשובים בנגיחה גם העונה כמו נגד גלדבאך ואתמול פספס משתי הרמות נהדרות של אסנסיו. תראה איזה שחקנים ציינת כקונטרה - את אסנסיו שלא בעט לשער כבר שישה משחקים, את רודריגו שזה המשחק השני שלו אחרי פציעה וכמובן שאין מקום להשוואה. תשווה אותו לסוארס, תשווה אותו לאימובילה נניח, ללוקאקו. את הקישור שלנו ביקרתי לא פעם. מודריץ’ לא ייתן גול קריטי גם אם חייו תלויים בזה, מזל שיש את אולד טראפורד בזיכרון. את קרוס הייתי מחליף במחצית בשביל פדה.

לגבי רונאלדו, הוא היה מגיע להרמות מהצדדים, היה בורח לבלמים יותר פעמים, היה אפשר לייצר לו עוד מצב. גם היום אפשר לתת לו כדור עומק מול בלם אחד לדעתי, יותר מהיר מבנזמה ותמיד יהיה. ברור שגם הוא מחמיץ.

שוב, איך זה קשור?

יש לך אופציה לטרייד של בנזמה על רונאלדו? אני אשמח לכזה.
אני מת שהאלאנד יגיע.

זה פשוט לא סותר.

אני יודע מה דעתך על בנזמה, היא לא מאוד שונה משלי. כל הדיון על בנזמה כנגד רונאלדו התחיל בעקבות ציטוט שלי שהוצא מהקשרו, על זה הגבתי. לכן אני ממשיך להגיב בנושא.
להסביר לי איך רונאלדו כובש זה טוב ויפה, פשוט לא קשור בעליל למה שטענתי.

בזה אני מאוד תומך.
אבל המצב הזה יתקיים רק במידה וגם האלאנד וגם אמבפה יגיעו. בכל מצב שרק אחד מהם יגיע (ולא נראה חזרה מפתיעה של הזאר בנוסף לרכש טוב אחר או עליה מטאורית של אחד הצעירים שלנו) אז ה11 שלי יכללו את בנזמה.
בין אם כחלוץ שני לצד האלאנד או כחלוץ כשאמבפה באגף.

גם במצב בו שניהם יגיעו יכול מאוד להיות שבנזמה לצידם יהיה עדיף על רודריגו/אסנסיו/ויניסיוס (בהנחה שהזאר ממשיך להיות פצוע), ואפילו על 442.
גם אם לא, חלוץ מחליף שיהיה חילוף ראשון של 2 או 3 עמדות בהתקפה זו עמדה חשובה ובהחלט אתמול בהישארות של בנזמה במקרה הז (פשוט לא מאמין שבנזמה יכול לרדת לספסל לא מבחירה שלו)

בשנה שעברה קיפח אותנו במשחק מול אותה אתלטיקו.
זה היה בתקופה שכל השריקות של כל השופטים הלכו לטובת ריאל ולרעת ברצלונה.
התמונות שהצגת הן שערוריות, כמו גם נגיעת היד אתמול. אבל לא נורא, תרגישו כמו שאנחנו הרגשנו אחרי החזרה מפגרת הקורונה.

הכוונה יותר למשחק עצמו וליריבה ופחות המגרש.
בגדול ולצערי בלי קהל אני לא רואה חשיבות גדולה למשחק שנקרא כדורגל, הכל נראה כמו משחק אימון אחד גדול.