מחזור 26: קסם של מודריץ' נותן 3 נק' לריאל ושקט בפסגה

לקראת סביליה:

אחרי התיקו נגד ראיו וייקאנו ביכולת חלשה מאוד וכשברצלונה ניצחה ונושפת בעורפה - ריאל מדריד חייבת נקודות מחר בערב מרגש בו סרחיו ראמוס יחזור לסנטיאגו ברנבאו לראשונה מאז 2020, כדי שמאבק האליפות לא יפתח מחדש. אנטוניו רודיגר חוזר וזו הבשורה הטובה אבל סגל חסר זה אנדרסטייטמנט. הכל לקראת המשחק - רק כאן

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק נגד סביליה רעבה לתקן את הרושם הרע שהותירה בתיקו 1:1 נגד ראיו וייקאנו ולחזור למסלול הניצחונות. מצד אחד הפער מהמקום השני (ג’ירונה) גדל לשש נקודות באותו הזמן ומצד שני – ברצלונה עדיין בתמונה, הקבוצה של צ’אבי שמוליכה נגד חטאפה, וזה היה משחק לא טוב נוסף יחד עם ההופעה הלא משכנעת נגד לייפציג (0:1 על הקשקש) וכדומה. על אף הסגל החסר – כמה לא מפתיע, עם פצועים ומורחקים – ריאל מדריד חייבת את “התגובה” המהירה במה שאפיין אותה כל העונה. לא קרה ב-2023-24 שריאל פישלה בשני משחקים ברציפות. אם תנצח תרוויח קצת שקט, הסדר ישוב אל כנו ויהיה זה הניצחון ה-30 שלה העונה. ריאל תשמח גם לסמן V על סביליה, אותה לא ניצחון בסיבוב הקודם. כשניסתה לעשות זאת נגד אתלטיקו מדריד וראיו וייקאנו – לא הצליחה. “הראינו את הכוח שלנו העונה והמיקום שלנו לא בכדי”, פתח אנצ’לוטי את דבריו. “זה רגע בו אנחנו צריכים נקודות כדי לנצל את היתרון שיש לנו בפסגה. אני מקווה שנציג את הגרסה הטובה ביותר שלנו. סביליה קבוצה סולידית שהשתפרה ובכושר טוב”.

המאמן הבהיר באופן די מפתיע כי הכל תלוי בריאל בנוגע למאבק האליפות: “יש לנו יתרון שחייבים לנצל אותו. הליגה בידיים שלנו וכל משחק חשוב מאוד”, אמר והציג יעד של 80 נקודות וכמה שיותר מהר. – “כך נהיה קרובים יותר למטרה, זה יהיה קשה, בוודאות”. ריאל צריכה את הסנטיאגו ברנבאו שהיה בטירוף כמו נגד ג’ירונה. ריאל קבוצת הבית השנייה בטיבה בליגה יחד עם אתלטיק בילבאו מאחורי אתלטיקו מדריד, עם מאזן של עשרה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו ורק שבעה שערי חובה (ולנסיה היחידה שספגה פחות). והפעם אם ריאל תשיג שער מהיר היא תהיה חייבת לדעת לשמור עליו. היא פשוט קיבלה מתנה נגד ראיו ולא הצליחה להחזיק מעמד.

ומי שינסה לעזור לה הוא האיש למשימות מיוחדות. נתחיל בחדשות הטובות. שר ההגנה אנטוניו רודיגר חוזר. הבלם הגרמני שנעדר מארבעת המשחקים האחרונים והיעדרותו בלטה – האגרסיביות, כדורי הגובה, ההרתעה והדינמיות שחסרה בהגנה – התאמן ככה לאט לאט מיום חמישי וזמין לשחק. “הוא מרגיש טוב וזה נותן לנו ביטחון שהוא חוזר, רודיגר יפתח בהרכב”, הודיע קרלו חגיגית ולאחר מכן שיבח את אלה שמילאו את מקומו באותו פרק זמן. הגיע הזמן לשמור שוב על שער נקי בליגה. גם פרלאן מנדי מרכיב קו הגנה חזק יותר והוא מתקאמבק, על חשבון פראן גארסיה, לאחר שנעדר מהמשחק האחרון בשל כרטיסים צהובים. “בשבילי הוא המגן הטוב בעולם, הוא מתמודד טוב מאוד עם מצב של שניים נגד אחד. היכולת ההגנתית שלו פשוט פנטסטית”, סיפר אנצ’לוטי והחמיא. אז ההנחה היא שהגנה חזקה היא המפתח וההתקפה כבר תעשה את שלה למרות שכמעט לא נשארו שחקנים!

היה ברור שהגרף ללא ג’וד בלינגהאם יתיישר והמעידה הראשונה נגדו הגיעה נגד ראיו. האנגלי רק חזר לאימונים בצד ולא רלוונטי כרגע. הפצוע הטרי הוא החלוץ חוסלו (פציעה ראשונה שלו ו-32 העונה של הקבוצה), כמה חבל, היה בכושר מצוין, כבש נגד ראיו ומביא לנו גיוון במשחק עם משחק הגובה והנוכחות ברחבה. מה שמשאיר אותנו עם חצי התקפה. רודריגו שסופסל (וצריך “לטרוף” כפי שנכתב ב-AS – הוא מריח את קיליאן אמבפה מתקרב, והבקיע רק שער בודד בשמונת המשחקים האחרונים) יחליף את הספרדי. הוא ישחק לצידם של ברהים דיאס ו-ויניסיוס ג’וניור. כן, אתם הבנתם. הספסל גורם לבחילה. האופציה ההתקפית היחידה מלבד חיזוק מקסטיליה אם יהיה – הוא ארדה גולר. “למה הוא לא קיבל דקות? יש לו את האיכות, זה רק עניין של סבלנות. הוא בהחלט יכול לפתוח”, אמר קרלו. בתקשורת בספרד גם ציינו שאשתקד אחד ממשחקיו הטובים ביותר היה נגד אותה סביליה. 26 דקות יש לו העונה בליגה ונקווה שלא יצטרך להציל את המולדת. עדיף שזה יהיה ויניסיוס. “הוא יכול לשחק בכל עמדה בהתקפה (ולא רק בצד שמאל) גם כחלוץ, אבל אני מעדיף שיהיה היכן שנוח לו – בצד שמאל”, אמר קרלו. הקאנטראנו אלבארו רודריגס, חלוץ - בסגל, אבל הוא ממש ‘נעלם’ מאז הדרבי אשתקד, כבר שנה.

ובחזרה להגנה - חזרתו של רודיגר קריטי כי היא גם משחררת קדימה את אורליאן טשואמני שוב לעמדתו הטבעית במרכז השדה והוא ימלא את החור שהותיר אדוארדו קמאבינגה שספג צהוב מטופש. ואם כבר צהוב מטופש – מה נגיד על הטירוף שאחז בדני קרבחאל? המגן הוותיק ייעדר ויוחלף בלוקאס ואסקס. שוב הרכב טלאים. טשואמני שונה מבן ארצו. הוא מזיז את הכדור מהר יותר בלי דריבל, קצת יותר אחראי וקלף חשוב גם במצבים הנייחים. פדה ואלוורדה בגרסה ה-3.0 שלו כפי שכתבו במארקה, ימשיך ב-11 (מחכים לגול), וכמובן גם טוני קרוס שדובר עליו רבות השבוע. הגרמני הודיע על חזרתו לנבחרת לקראת היורו והוא ישחק כבר במרץ במשחקי הידידות. הוא אמר לי שהוא חוזר לנבחרת. זה לא ישפיע על הביצועים שלו במדי ריאל, הוא משחק ברמה גבוהה מאוד", החמיא קרלו, בעוד בספרד דנו בשאלה מה זה אומר. קרלו חזר על כך שהוא לא מתכוון לייעץ לו מה לעשות לגבי עתידו כי הוא לא הבן שלו. ריאל מתמקדת בכאן ובעכשיו. קרלו לא ממש הכחיש אגב את הדיווחים על כך שהציע ללוקה מודריץ’ לפרוש ולהצטרף לצוות האימון. “הוא עדיין שחקן מדהים. אני לא מדבר על העתיד שלו איתכם העיתונאים”.

לסיום התייחס קרלו כמובן גם לסרחיו ראמוס שיהיה מוזר לראותו כיריב. “אני משוכנע שהאוהדים בסנטיאגו ברנבאו יקבלו אותה בצורה טובה מאוד”, אמר. “הם אוהבים אותו, הוא היה קפטן פנטסטי. כמובן שהיה לי מזל גדול שהוא היה בקבוצה שלנו” – אמר וצדק – מה זה הדסימה אם לא מזל? במספר אתרים בספרד דווח כי קרלו ביקש מהשחקנים שלא להתרגש. “הרגשות והחברות נעצרים לגמרי במשחק עצמו, בשריקת הפתיחה”, אמר קרלו. ריאל מצפה לסביליה קשוחה וחזקה יותר מאשר המיקום שלה בטבלה, וגם לראמוס שיעשה כל מה שהוא יכול כדי לעזור לסביליה. אבל ריאל צריכה במשחק בית, נגד יריבה לה לא הפסידה ב-15 השנים האחרונות וגם ניצחה ב-14 מפגשי הבית – לקחת נקודות. חשיבותה של רצינות. אליפות לוקחים עם משחקים כאלה לרוב ולא בהצגות נגד ג’ירונה כשהכל הולך.

שר ההגנה חוזר לעשות סדר. אנטוניו רודיגר מתאמן

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| לוקאס ואסקס, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו, פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני, טוני קרוס, פדה ואלוורדה, ברהים דיאס| ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב סביליה?

סביליה מגיעה למשחק קצת יותר שלווה ורגועה, כשהיא אולי בכושר הטוב ביותר שלה העונה: ארבעה משחקים ללא הפסד (שמונה נקודות מ-12 האחרונות), מרחק סביר מהקו האדום – שבע נקודות (מקום 15), וקצת חיוכים באנדלוסיה לשם שינוי. ברור שדבר לא ימנע מעונת 2023-24 להפוך לכישלון גדול (ההנחה הרווחת של כל האוהדים הייתה ש-אוקיי, הטבלה תתיישר, סביליה תיאבק על אירופה), ועדיין, קצת נחת עם קיקה סאנצ’ס פלורס, המאמן השלישי במספר. במחזור האחרון סביליה סיימה בתיקו מאופס נגד ולנסיה במאסטייה אך קודם לכן היה נראה שעשתה צעד קדימה – עם ניצחון חוץ 1:2 נגד ראיו וייקאנו (צמד של יוסף אן נסירי) ולאחר מכן 0:1 יוקרתי על אתלטיקו מדריד בפיחואן בזכות אייזק רומרו – שם חדש שצריך לשנן. זו הייתה הפעם היחידה העונה בה סביליה מחברת שני ניצחונות רצופים. למען האמת סביליה לא יכולה להתלונן על הנקודה. היא הייתה פחות טובה והגיע לה להפסיד. למזלה יש שוער בשער. “אוריחאן ניילנד מוביל את סביליה הקשוחה בוולנסיה. השוער עצר שני מצבים מסוכנים וקבע חלוקת נקודות במשחק שפעם היה על טהרת מקום בליגת האלופות”, נכתב במארקה.

ואם כבר השוער, ניילנד הנורבגי שהגיע בתחילת העונה ונפצע בנובמבר - משחק לאחרונה ואחראי על היציבות היחסית של הקבוצה. שמר אפילו פעמיים על שער נקי בארבעת המשחקים האחרונים. “הביקורת על ההחתמה שלי (הגיע בגיל 30) - הוסיפה לי עוד מוטיבצייה. רציתי להוכיח את עצמי”, אמר השוער ואמר שסיכוי טוב שיאריך את חוזהו. “רכשנו ביטחון במשחקים האחרונים. עבדנו קשה מאוד. היו לנו השנה שלושה מאמנים שונים וזה לא קל. אנחנו מסתגלים לקיקה סאנצ’ס פלורס. כמובן שאנחנו עדיין בסכנה”. השוער מבסוט מכך שיחד איתו על המגרש - הקבוצה הפסידה רק פעם אחת בליגה - וזה קרה גם כן “נגד ברצלונה כשהם לא הצליחו להבקיע” (שער עצמי של סרחיו ראמוס). הוא לא לוקח קרדיט ומפרגן לשחקנים אחרים. על ריאל מדריד: “כן, אנחנו יכולים לנצח בברנבאו, הראינו במשחק הביתי בסיבוב הראשון למה אנחנו מסוגלים. עלינו להיות יציבים בהגנה, ויש לנו איכות בהתקפה”. הוא נשאל מי השחקן הטוב ביותר בריאל וציין את ויניסיוס - “הוא רץ ומסוכן ושיפר את הסיומת שלו”. “לא חשוב מי משחק, זו אחת הקבוצות הטובות ביותר”.

גם לקיקה היו את רגעי המשבר שלו. הספרדי ראה את סביליה מושפלת 5:1 נגד ג’ירונה כשהיא סופגת שערים כל כך קלים. למזלה ולמזלו - זה ההפסד האחרון שלהם. סביליה עם מאזן חוץ איום ונורא – וזה לא שבפיחואן היא ‘וואו’ – שני ניצחונות בלבד. לסביליה כבר היו פתיחות עונה חלשות אבל 24 נקודות בלבד אחרי 25 מחזורים זה המאזן הדל ביותר שלה מאז 1999-00 שהסתיימה בירידת ליגה. נגד הגדולות היא הציגה משחק לא רע נגד ברצלונה במונז’ואיק ונכנעה משער עצמי של סרחיו ראמוס, יש לה תיקו 1:1 נגד ריאל כאמור בסיבוב הראשון עם דייגו אלונסו על הקווים – מינוי מזעזע שלה. אחד הדברים הטובים שקיקה עשה זה לתת קרדיט לאייזק רומרו, שחקן קבוצת המילואים, שכבש בשלושה מחזורים ברציפות ויש לו חמישה שערים העונה, כולל בגביע. נראה שמקומו בהרכב די מובטח.

כמובן שהסיפור סביב המשחק, על אחת כמה וכמה בצד של סביליה – הוא סרחיו ראמוס. הבלם הוותיק יהיה אחד משחקני המפתח עבור סביליה, וכמובן שאי אפשר לנתק אותו מהכאוס הקבוצתי והיו לו ימים נוראיים, אבל הוא די מתייצב. משקלו עלה עוד יותר בחדר ההלבשה לאחר עזיבתו, יש היאמרו המפתיעה, של איבן ראקיטיץ’ שהרים ידיים והתפתה לכסף הגדול בחורף. הוא בדרך כלל שומר על כשירות, רשם 24 הופעות העונה בכל המסגרות עם חמישה שערים ובישול. בליגה יש לו 15 משחקים. הוא פתח בהרכב והשלים 90 דקות בכל עשרת המשחקים האחרונים בהם היה זמין. יש לו אדום אחד - נגד ריאל סוסיאדד בליגה. בגדול מפגין יכולת לא רעה. ראמוס כבר אמר בריאיון ל-DAZN שהוא מאוד רוצה שסביליה תנצח אך הודה כי הוא מתרגש מאוד לקראת המשחק ושאם יבקיע הוא בטח לא יחגוג, מהכבוד העצום שיש לו לריאל מדריד – “שם חוויתי את הרגעים הגדולים בקריירה”.

אם יוסף אן נסירי למשל יבקיע הוא יחגוג גם יחגוג. החלוץ עם 11 שערים העונה (שבעה בליגה) ועל פניו הקצב טוב אבל הוא לא יציב. ריאל היא מהקבוצות הבודדות נגדה החלוץ לא הבקיע (טפו-טפו-טפו), ומדובר על שחקן שהרשית 64 שערים במדי סביליה ו-15 בלגאנס ובמארקה הציבו את האתגר הזה עבורו. קיקה סאלאס צפוי להיות המחליף של מרקוס אקוניה שככל הנראה לא יהיה כשיר. הקפטן חסוס נאבאס, הנציג היחיד מהניצחון האחרון של סביליה בברנבאו לפני 15 שנה – יפתח במערך של שלושה בלמים. אוליבר טורס ישחק מתחת לחלוצים כשנראה שלוקאס אוקאמפוס (הרגע הזכור מהעונה שלו הוא החוויה הלא נעימה מהאוהד החוצפן והמגעיל של ראיו וייקאנו שדחף אצבע לישבנו) וסוסו ימתינו על הספסל. ישנה אפשרות כי נראה את רומרו מסופסל. כמה לא מפתיע – מריאנו דיאס בספק ורפא מיר לא כשיר ככל הנראה. סוסו היה בדרך לערב הסעודית לחוזה טוב אבל מסביר: “לא רציתי לעזוב את סביליה במצב כזה”.

לקראת המשחק קיקה סאנצ’ס פלורס, “מדרידאי” כפי שהרחיבו ב-AS – פירגן לא מעט לריאל אבל היה לו חשוב לומר: “סטטיסטיקות נועדו כדי לשבור אותן”, בהתייחס לבצורת של סביליה בברנבאו. “ריאל מדריד מועדון גדול שראוי להערצה”, אמר בפתח דבריו והיה משוכנע שראמוס יזכה לקבלת פנים כפי שהוא ראוי לה. “זה הבית שלו. אני מדבר איתו המון והוא שחקן חשוב בקבוצה. זה יהיה ערב מצוין בשבילו. ריאל יודעת לכבד את האגדות שלה”. הוא אומר כי העונה הנוכחית של סביליה ממש לא עומד בקריטריון ההיסטורי שלה אבל מקווה שהקבוצה תמשיך בשיפור. “כעת המצב שלנו טוב בהרבה, אנחנו צריכים להיות יותר אמינים ותובעניים. אני מקווה שהקהל יזהה את הקבוצה שלו ויכיר אותו, חשוב לי שהם יהיו גאים בנו. עלינו לנצל את הרגעים הטובים שיהיו לנו ונצטרך כמובן גם קצת מזל. אנחנו מצפים למשחק מאוד תובעני”. קיקה עצמו ניצח פעם אחת במקדש – כמאמן ולנסיה ב-2005, אבל הכדורגל לא צפוי.

ראמוס ואן נסירי. סביליה מתרחקת מהתחתית

סביליה - הרכב משוער: אורחן ניילנד| חסוס נאבאס, לואיק באבה, סרחיו ראמוס, קיקה סאלאס, אדריאן פדרוסה (מרקוס אקוניה)| ג’יבריל סוו, בובאקארי סומארה, אוליבר טורס| אייזק רומרו ויוסף אן נסירי

היסטוריה ומפגשי עבר::

זה יהיה המפגש ה-80 בין ריאל מדריד וסביליה בליגה כשריאל היא המארחת, נתון יפה מאוד. כמובן שריאל מדריד דומיננטית במשחקי הבית ולמעשה למעט אותו תיקו שחירב את הסיכוי לאליפות בעונת הפרידה מזינדין זידאן – המאזן די בסדר. למעשה, אותו 2:2 ארור קטע את הרצף הארוך ביותר של ריאל מדריד שרשמה 11 ניצחונות בית על האנדלוסים. גם ההפסד האחרון הגיע מזמן טפו-טפו-טפו, משחק הפרידה מברנד שוסטר ואותו 4:3 הזוי בסנטיאגו ברנבאו כשהכל הלך נגדינו. בעשרים המפגשים האחרונים ריאל רשמה 17 ניצחונות, שני הפסדים ותיקו אחד. אותו תיקו, כאמור, במחזור ה-35 של עונת 2020-21. שער חוקי של ריאל נפסל, ופרננדו העלה את ריאל ליתרון. במחצית השנייה השווה מרקו אסנסיו. ריאל בהמשך חשבה שהמהפך הושלם אלא שהשופט ביטל פנדל לטובת קארים בנזמה וקבע פנדל בתחילת המהלך אחרי נגיעת יד שלא הייתה של אדר מיליטאו. איבן ראקיטיץ’ כבש ואדן הזאר ככה בפוקס מנע הפסד בתוספת הזמן כשהכדור פגע בו, אבל האליפות די הלכה לאיבוד. בעונה שעברה זה נגמר ב-1:3 טוב אבל מותח. ויניסיוס בישל באומנות ללוקה, אדם ללאלנה השווה ולוקאס המחליף קבע 1:2 בדקה ה-79. כעבור שתי דקות פדה הבקיע גולאסו בדרך ל-1:3! גם בעונת הדאבל זה הלך קשה, ויניסיוס הבקיע שער ענק בבעיטה לחיבורים בדקה ה-85.

גולאסו של פדה עושה 1:3 ענק בשנה שעברה

המאזן ב-80 המשחקים עומד על 59 ניצחונות לריאל מדריד (75%), 12 תוצאות תיקו (15%) ושמונה ניצחונות לסביליה (עשרה אחוזים), יחד שערים 84:220 לטובת ריאל. אגב, שלוש שנים לפני ששוסטר אמר שלום – גם מאמן אחר, מריאנו גארסיה ראמון – פוטר אחרי הפסד ביתי לסביליה, 1:0 בדצמבר 2004. בחזרה ל-08-09. ריאל שהציגה הגנה מרושלת הצליחה לחזור מ-3:1 כשאפילו פרננדו גאגו מבקיע, אך לא יכלה לרנאטו (85). אריאן רובן שהשתולל על השיפוט הקטסטרופלי אף הורחק קודם לכן. מאז ריאל יצאה לרצף יפה. רמונטדה מטורפת עם שער ניצחון של רפאל ואן דר וארט כעבור שנה בתוספת הזמן, מפיגור 2:0 ל-2:3 (כריסטיאנו וראמוס הבקיעו אף הם) – שלישייה קלילה בעונת האליפות 2011-12, רביעייה כעבור עונה ו-3:7 משוגע בחסות ה-BBC שכבשו את כל השערים – שלושער של כריסטיאנו וצמדים לבייל ולבנזמה. ב-2015-16 זה נגמר ברביעייה, 1:4 גם כעבור שנה עם שער ערמומי של נאצ’ו כשחידש מהר את המשחק בכדור חופשי, ומאניטה ב-2017-18 בערב בו כריסטיאנו רונאלדו קיבל את הבלון ד’אור האחרון שלו וגם הבקיע צמד – חמישייה במחצית, גם אשרף חכימי הבקיע, נאצ’ו וטוני קרוס בבעיטה נהדרת בסיבוב. בעונת האליפות האחרונה של זידאן זה נגמר ב-1:2 עם צמד פנטסטי של קאסמירו, כולל אחד בהקפצה נהדרת.

אפרופו זידאן, לא נשכח את השלושער האדיר שלו ב-2005-06 – היחיד בקריירה, באותו 2:4 מחשמל בערב ענק של גוטי שבישל לו בעקב. כעבור עונה, בעונת הקאפלו, הגוטיירס עלה מהספסל וסיפק שניים וחצי בישולים מדהימים לרוד ולרוביניו בדרך לרמונטדה ו-2:3. זיזו אהב לשחק נגד סביליה וכבש נגדה גם במאניטה ב-2003-04, שער בהקפצה (צמד לרונאלדו), הניצחון הלפני אחרון של ריאל של קרלוס קיירוש שנגמר לה האוויר. האמת שכמעט מחצית מניצחונותיה במדריד השיגה סביליה כבר במפגשים הראשונים. היא ניצחה 1:3 ב-1939-40 במפגש השלישי, השיגה 0:2 3:5 כעבור שנתיים ואחרי ניצחון נוסף שלה, ריאל נקמה בה עם מאניטה ב-1944-45. בשנות ה-50 ריאל החלה לצבור פער עם שתי סריות של ארבעה ניצחונות רצופים. בסוף שנות ה-50 גם הגיעו ניצחונות גבוהים מאוד. שישייה במחזור השלישי של עונת 1957-58 עם שלושער של אלפרדו די סטפאנו, וכעבור עונה זה נגמר ב-0:8 מהדהד כששוב הדון עם שלושער, פושקאש עם צמד וחנטו מקנח. במחצית אגב התוצאה הייתה רק 2:2. עוד ניצחון גבוה במיוחד שהושג נגד סביליה היה שביעייה במחזור ה-21 בעונת 1990-91. ב-1993-94 ריאל ‘הסתפקה’ במאניטה עם שלושער של איבן זאמורנו – משפט שיקבל משמעות אחרת בעונה שלאחר מכן. בסה"כ מפגשי הליגה, 159 במספר, המאזן צמוד יותר כשריאל מוליכה 45:86 בניצחונות ו-218:341 בשערים.

סרחיו ראמוס חוזר הביתה| ריאל מדריד תקבל את האגדה מספר 4 עם טקס צנוע שלא תואם את מה שנתן למועדון, מפאת ‘כבוד לסביליה’ ובשל חשיבות המשחק. גם האוהדים מתכננים משהו מיוחד, אולי בדקה הרביעית, דגל פריסה, תשואות כמובן יהיו.

הפעם האחרונה בה ראמוס, רביעי במספר ההופעות בהיסטוריה של ריאל מדריד והקפטן של שלוש הזכיות הרצופות בליגת האלופות, אדון הדסימה, היה בברנבאו הייתה באחד במרץ 2020, הקלאסיקו נגד ברצלונה עם כריסטיאנו רונאלדו ביציע. ריאל מדריד ניצחה 0:2. לאחר מכן נערך עוד מחזור ליגה - נגד בטיס - וזהו-זה, העולם נעצר מלכת בגלל הקורונה. ראמוס יחזור למקדש לראשונה כשחקן יריב מאז 2004, אז ניצחה יחד עם סביליה מה שהביא לפיטוריו של מריאנו גארסיה ראמון. בספרד נכתב לא מעט שבמשך כל השבוע הוא זכה ללא מעט שיחות מחבריו בריאל ומאנשי כדורגל ואף סיכם עם לוקה מודריץ’ ולוקאס ואסקס חבריו הטובים שיחליף עימם חולצות. הוא גם כמובן התראיין ל-DAZN.

“אני הולך להרגיש בבית כי ביליתי בריאל מדריד שנים רבות , עם הרגעים החשובים ביותר בקריירה שלי ויש לי זיכרונות נפלאים של האוהדים, של החברים שלי לקבוצה ושל הצלחות בלתי רגילות. זה יהיה רגע ייחודי ומרגש”. “ריאל מדריד היא הפייבוריטית לזכות בכל שנה בתואר. הם בכושר מצוין ומובילים את הטבלה, יש להם שחקנים באיכות גדולה. אנחנו מכירים היטב את הסנטיאגו ברנבאו וננסה לשחק טוב”. ראמוס, שבלט במשחק בין הקבוצות בסיבוב הראשון בפיחואן וכמעט הבקיע בנגיחה אדירה: “יש לי המון כבוד לריאל מדריד. אני לא אחגוג גם אם יהיה לי מספיק מזל להבקיע שער שיהיה אפילו שער ניצחון. אני רק אשמח כי נקודות יהיו קריטיות לנו”.

בספרד נכתב ביום שישי (חוסה פליקס דיאס מהמארקה פירסם) כי ראמוס כל כך חיכה באוגוסט לפנייה מריאל מדריד לאחר הפציעה של אדר מיליטאו אך זו לא הגיעה. במועדון לא מביטים לאחור ולא שקלו קאמבק של הבלם. ראמוס באותה נקודת זמן היה שחקן חופשי שהיה בשיחות עם גלאטסראיי ו-ויתר במקביל על חוזה עתק של 50 מיליון יורו בשנתיים. במארקה ישנו גם סקר אוהדים. קרוב לחמשת אלפים הצביעו ו-66% חושבים שראמוס הגיע למקום המתאים לו - קאמבק בקבוצה בה גדל. 34% חושבים היה צריך לזכות לטלפון ולהיות המחליף של אדר מיליטאו.

האמת קשה לתת דוגמא בעידן הנוכחי לשחקן, חצי אלוהים, דמות כל כך גדולה בריאל מדריד - שחזרה לסנטיאגו ברנבאו כשחקן יריב, איש שהיה לו את המעמד של ראמוס. ראול הגיע לכאן עם אל סעאד אבל זה קרה בגביע הברנבאו - חגיגה גדולה אבל משחק לא רשמי. את איקר קסיאס לא פגשנו כששיחק בפורטו, כנ"ל פפה שעדיין בועט כמו גדול. גם את כריסטיאנו רונאלדו לא רע.

-פרננדו רדונדו שעזב את ריאל אחרי שש שנים גדולות והצטרף למילאן בה נפצע ומיעט לשחק - חזר לברנבאו בשלב הבתים השני ב-2002/03 וזכה לתשואות אדירות, פתח בהרכב באופן נדיר.

-פרננדו מוריינטס שהיה מושאל למונאקו כעבור עונה - הבקיע נגדנו ב-2:4 במשחק הראשון ברבע הגמר. זכה לתשואות.

-צ’אבי אלונסו הגיע לסנטיאגו ברנבאו בגומלין רבע גמר ליגת האלופות ב-2016/17 כשחקן באיירן מינכן וגם כן זכה לחיבוק אדיר (כשמאמנו היה קרלו אנצ’לוטי).

-יש עוד דוגמא כמו אנחל די מאריה כשחקן פריז סן ז’רמן ב-2015/16 ומאז זה קרה עוד פעם.

מכתב לסרחיו ראמוס

סרחיו ראמוס חוזר לסנטיאגו ברנבאו, לריאל מדריד, לבית שלו. הוא יכול לספר סיפורי סבתא, אין כמו הילדות ומכבד את הצד האנדלוסי שלו – אבל ריאל היא הכל. הפרק שלו - גרגיר חול בקריירה שלו. ולאחר המשחק מחר (ברור שהוא מבקיע ומנצח בכל המאבקים – כן?) – שיהיה בהצלחה.

ידענו מראש על ה-25 בפברואר, סימנו את התאריך הזה ביומן אבל בימים האחרונים זה באמת חלחל בי. כאילו המשחק הזה לא מספיק חשוב וקריטי. התחלתי להתרגש ולהיזכר בכל הרגעים הגדולים, קראתי את הדברים שאמר, את המחווה המתוכננת לו. שכל הקהל יריע בדקה הרביעית ונראה דגל ענק מתנוסס, כזה שלו עם הגול הבלתי נשכח, אולי 92:48 או תמונה שלו מניף את אחד מגביעי אירופה שלו כקפטן. הרשו לי להתפלצן, אני קם עם ראמוס כל בוקר במונח הזה של הספר שלי – המלכים של אירופה: סיפורה של ריאל מדריד. הספר שנמצא אצלי במקום טוב בחדר.

ראמוס הוא מספר שלוש שלי. אחרי ראול שתמיד יישאר במקום הראשון (קשה להאשים אותי) ואחרי כריסטיאנו רונאלדו (גם כן קשה להאשים אותי). כתבתי עליו כל כך הרבה פעמים וכל כך הרבה מילים – ביום החגיגי של ציון הדסימה בכל עונה, בימי ההולדת, כשעזב – תירגמתי את מסיבת העיתונאים ההיא לספורט1 והייתי מפורק, ירדו לי דמעות. אני נוסטלגי. ראמוס הגיע כילד ממזר עם שיער ארוך והפך לגבר וכבש את העולם – האפיל על פרננדו היירו. ואני כתלמיד בכיתה ח’ עם הגעתו – גם עברתי איתו תהליך.

מהשחקנים הכי גדולים בהיסטוריה של ריאל – לבטח בטופ 7 ומהכדורגל הספרדי. ווינר בכל רמ"ח איבריו, שחקן שתמיד היה מנייה בטוחה במשחקים הגדולים – וסלחתי לו על כך שהיה חמום מוח ועל כל המשחקים הפחות טובים נגד האוססונות. הצמד נגד באיירן מינכן, וואו. שער אחד בנגיחה לא הספיק לו! הוא רצה עוד! ואיזה קפטן הוא היה.

אני שוב חוזר לשם. כמה חשבתי על הדסימה – הייתי שם. אני משתף אתכם פה ושם בחיים האישיים שלי, אני עדיין רווק לצערי, ובכל זאת – זה הרגע הכי יפה בחיים שלי. מאז ה-24 במאי, השעון מראה 92:48 (ואת כל הסיפור הזה תוכלו לקרוא בספר) – לא היה שום דבר שהעניק לי עשרה אחוז מרמת הריגוש. חזרתי לארץ והרגשתי שאני מרחף. לא כשהוצאתי את הספר על ריאל, לא בזכיות בליגת האלופות גם לא בגביע ה-14 ממנו נעדר.

תארו לכם שהוא לא היה משחק במשחקי אגו – ואני סולח לו על הכל – הוא היה יכול להניף את הגביע ולשחק במקומו של דויד אלאבה. אבל ראמוס שכמעט רשם 700 משחקים – עשה טעות וזה קורה, הוא בן אדם.

בחזרה לדסימה: השער הזה, דווקא ראמוס הבלם אחראי על הגול הכי חשוב בהיסטוריה של ריאל אולי. נגיחה מאוד-מאוד-מאוד קשה, כל ההגנה לידו, קופצים איתו, נגח גם חזק, גם בסיבוב, גם בסנטימטר בין היד הארוכה של טיבו קורטואה. כמה פעמים חשבתי על הגול הזה וראיתי אותו ויש לי עור ברווז. תומאס רונסרו אמר – “(השער) הוא שינה לנו את החיים” והתחיל לבכות. בהחלט. כמובן שהיינו קבוצה גדולה וסביר שמתישהו היה מגיע הסנטימטר של המזל, אבל עוד אכזבות ועוד אכזבות בחצי גמר, ואיך הייתי חוזר מליסבון בלי הגביע? ואיך היינו מעכלים את זה שהפסדנו ליריבה הגדולה אתלטיקו מדריד במעמד כזה, במפעל שלנו? קרלו אנצ’לוטי לא היה חוזר למדריד אלא צריך טיסה בנפרד. זה שער שפתח את הדלת להשתלטות המחודשת על אירופה ולזכיות ה-11 וה-12 וה-13 ובכל משחק גדול הוא היה שם. כל דו-קרב – ידעת שריאל מדריד תצא מזה. “אמרו שאי אפשר לזכות בליגת האלופות פעמיים ברציפות והנה אנחנו כאן בברנבאו חוגגים איתכם את הזכייה השלישית ברציפות”. ראמוס שחקן לא הגיוני, שחקן היסטורי של פעם ב-50 שנה. כמו שריאל קבוצה לא הגיונית והיא קילומטר מעל כל היתר.

אל תתנו לאחרים לבלבל אתכם. הוא לא היה בלם גדול כי הוא כבש שערים מכריעים. הוא גם היה מפלצת בהגנה. פיזי, עם קור רוח יחסית למרות האדומים, משחק ראש פנומנלי, ביטחון עצמי, מהיר בשיאו. תחשבו כמה בלמים סומנו וקרסו. תחשבו כמה הקריירה של רפאל ואראן הייתה יכולה להיות עוד יותר גדולה. תחשבו על בלמים אחרים שבגיל 32 לא הניפו גביע אירופה שלישי רצוף אלא שפכו לאגר. הילד הזה אשכרה בגיל 20 כבר היה הבוס שלנו בהגנה ולעתים כמגן ימני. כשהוא עוד היה מוקף בחלק מהזמן בליצנים.

כשאתה כל כך טוב, הקפטן של הקבוצה הגדולה בתבל, יש לך מיליוני אוהדים ומעריצים וגם הרבה מיליונים בבנק – ההצלחה מעוורת. ראמוס עשה את הטעות של כריסטיאנו. רציתי אותו בקיץ, ידעתי עמוק בליבי שריאל לא תפנה גם אחרי שאדר מיליטאו נפצע, וזה בסדר. כל כך מוזר לראות אותו כיריב. אני בטוח שתעשה לנו את המוות, כלפי חוץ תשדר פאסון אבל בטוח שעמוק בפנים אתה מתרגש, לוחם שוורים. ושוב, תודה על הכל. אני אוהב אותך.

על כך שזה מאוד מרגש עבורי לראות את סרחיו ראמוס חוזר לסנטיאגו ברנבאו ועד כמה זה יהיה מוזר – כבר כתבתי. ברור שהוא יבקיע נגדנו בנגיחה והוא לא שחקן שמוריד את הראש אף פעם. אני מתמקד עכשיו רק ב-ריאל מדריד נגד סביליה.

לצערנו, כצפוי “Hay Liga” – יש ליגה. ברצלונה נושפת בעורפנו. איבוד הנקודות נגד ראיו וייקאנו היה קריטי. אני מודע לסגל החסר ולכך שהקבוצה הוציאה מעצמה 120% בכל שלב העונה וכנראה שככה זה אצלנו – אליפויות הולכות קשה. ועדיין – מצפה לנצח. בלי קשר לכך שיש סיבה שסביליה, המשתפרת, כי הכל יחסי – נמצאת היכן שהיא נמצאת. אליפות לוקחים עם משחקים כאלה, ניצחונות קשים גם במשחק בית, לא כל יום הצגה וכיף כמו נגד ג’ירונה.

זמן רב אני לא זוכר שחיכיתי לשובו של שחקן הגנה כפי שציפינו לאנטוניו רודיגר, איתו ההגנה שונה לגמרי, למרות שנאצ’ו בכושר גרוע. גם פרלאן מנדי העונה מביא ביטחון. צריך להוריד את מדד הטעויות לאפס ולהניח שההתקפה הדלה תעשה את שלה. יוסף אן נסירי לא יציב אבל מאוד מסוכן, גם סוסו ולוקאס אוקמפוס בסדר, הקרוסים של חסוס נאבאס.

זו משימה לא פשוטה משום שסביליה כמעט בוודאות תעלה עם שלושה בלמים וחוסלו חסר עם הנוכחות שלו וג’וד בלינגהאם שעושה גול מכל מצב – כמובן, ומצטרף מקו שני. מצד שני על המגרש יש כל כך הרבה יכולת אישית: ויניסיוס – לא לריב, אבל בברנבאו בדרך כלל זה כיף, רודריגו שחייב להתעורר, ברהים דיאס שהוא מהיר מאוד ודריבליסט בחסד. אני מצפה לחילופי מקומות בהתקפה. נצטרך שחקן מהקישור שיצטרף קדימה. זה הזמן של פדה ואלוורדה – זוכרים את הבומבה בשנה שעברה נגד סביליה? הנוכחות של אורליאן טשואמני אמורה להקל עליו. אוהב את לוקה מודריץ’ אבל לא משוכנע שזה הזמן. לוקאס ואסקס לא היה טוב נגד ראיו וייקאנו אבל אני סומך עליו.

כמובן שמפריע לי שהכתוב היחידה על הספסל היא ארדה גולר שמיעט לשחק העונה. אולי לשים את פדה בכנף בשלב מאוחר אם אין ברירה. גולר הוא תעלומה, הוא לא משחק. מקווה שהוא לא יצטרך להציל את המולדת. חבל שאין איזה גוטי להעלות מהפסל במחצית או בדקה 60 ויהיה בסדר (חזרתי רגע ל-2007). אלבארו רודריגס נעלם מאז הדרבי.

הברנבאו צריך להביא נקודות, השחקנים של סביליה אמנם לא ילדים אבל כן – לעודד, להפעיל לחץ, שריאל תרגיש בבית. הגישה של השחקנים חשובה, לפתוח בקצב גבוה ולא לאבד ריכוז, להפעיל לחץ גבוה.

דיברתי על ויניסיוס, תראו, בעונת הדאבל המדהימה הזרקור הראשוני היה הצמד שלו נגד לבאנטה כמחליף ב-3:3 הזה, והוא באמת יצר רצף של משחקים טובים. אבל אולי שלב משמעותי בהתפתחות שלו היה באותו גולאסו נגד סביליה ב-1:2 הזה עם שער כל כך לא אופייני בבעיטה לחיבורים. הפעם השעה של השנ"צ לא תהווה תירוץ. אוי ואבוי אם לא ננצח. האללה מדריד

רודיגר בסגל ואמור לפתוח,קרבחאל וקמאבינגה מורחקים,ההרכב שלי:

לונין.
גרסיה,נאצ׳ו,רודיגר,לוקאס.
קרוס,צ׳ואמני.
בראהים,פדה.
ויניסיוס,רודריגו.

הייתי שמח שצ׳ואמני יפתח כבלם אבל זה אומר להכניס להרכב את מודריץ׳/סבאיוס,עדיף שיפתח בקישור.

באיזה דקה ראמוס יכבוש היום לדעתכם?

איזה סגל מדהים יש לנו שעם כל הפצועים והמורחקים אנחנו עדיין מצליחים להעלות הרכב שהוא הטוב בליגה.
חסר כמובן חלוץ אמיתי והוא כנראה כבר חתום אצלנו.

תיקו הערב, תרשמו.

4-1 ריאל מדריד, אחרי שראמוס עושה 1-0 בדקה ה 12

image

תמיד הייתי נוהג לפרסם כאן ובדף הפייסבוק עם היוודע ההרכב - על סקרי האוהדים במארקה ומה אומרים בפאנל הפרשנים של ה-AS, הפעם זה עצוב - אין טעם. זה ההרכב, שהיה צפוי, אין שום אפשרויות אחרות. אין שחקן התקפה אחד שיכול לשנות משהו באמת. הנה הספסל שלנו, תתמוגגו: פה, דייגו פיניירו, ג’אקובו ראמון, פראן גארסיה, דני סבאיוס, לוקה מודריץ’, ארדה גולר, אלבארו רודריגס.

שמח שמבחינתכם זה לא מעניין שסרחיו ראמוס חוזר לסנטיאגו ברנבאו, לי זה ממש מוזר ומרגש, ותחושה מאוד-מאוד לא טובה שהלכה והתגברה, אבל מקווה שנעשה את זה עם ה-13-14 שחקנים שיש לנו. משחק בית, בכל זאת סביליה ‘משתפרת’ אבל עדיין שתי דרגות מתחת לסביליה של רוב שנות ה-2000. אגב ראמוס מעולם לא הפסיד לנו. ב-AS סימנו את ברהים דיאס כאיש המפתח.

אני חייב לדעת אם אני הבעיה בזה שהרבה פעמים יוצא לי ה-‘תחושה לא טובה’, האם זה באמת הסגל החסר, או שזו תחושה שיש גם לאחרים - אנחנו לא יודעים לקחת אליפויות והסנטיאגו ברנבאו לא באמת בית

אני לא יודע איך לאכול את המשחק הזה. אנחנו בפורמה הרעה ביותר למן פתיחת העונה, חסרים כל כך הרבה שחקנים, ומצד שני סביליה לא מרשימה וגם לה חסרים כמות יפה של שחקנים.

הזדמנות נוספת לברהים להמשיך ולבסס את עצמו כשחקן סגל בכיר ואני מקווה שהוא יקח אותה (שוב) בשתי ידיים. מצפה מויני למשחק בוגר ושיתרכז במשחק, אחרת אנחנו אבודים. מרודריגו לצערי הרב כבר אין לי ציפיות. על הקישור אני סומך בעיניים עצומות, וההגנה היא הפחד האמיתי. אמנם רודיגר חוזר אבל השלים אימון וחצי בלבד עד עכשיו, ונאצ’ו שחקן פחות. נקווה שהקישור ידרוס אותם אחורה ושלא תהיה הרבה עבודה להגנה. טשואמני קרוס ופדה בקישור, קל לא יהיה להם.

משום מה יש לי הרגשה שאנחנו הולכים לאבד נקודות. נקווה שטיטי יגיד לנו אמרתי לכם בסוף הערב.

עוד פעם נאצ׳ו והעבירות המיותרות שלו מאחורה על שחקנים. 2 פעמים קודמות ירד באדום ופצע שחקן. עכשיו פסל שער. חייב להפסיק עם זה.

כנראה שהיה פאול אבל הואר פשוט גמר את הכדורגל בהחלטות האלו. אם אתה צריך לעשות זום של מיקרוסקופ על חילוץ כדור שלא מוביל אפילו ישירות לשער כדי לפסול אותו, אז משהו דפוק כאן.

בלי שום קשר לגול,השופט הזה בא לזיין אותנו.

למה אנצלוטי והשחקנים משדרים כל כך הרבה לחץ? סך הכל דקה 25 במשחק ביתי, תשחקו כדורגל ותפסיקו להתלונן על כל שריקה.

אני מדמיין או שיש חלק ששורק בוז לראמוס שהוא נוגע בכדור?

גועל נפש. למה לא פשוט לשחק כדורגל? כל השריקות האלה לשופט כאילו אלה אוהדי אתלטיקו והבכיות לשופט כאילו אנחנו צ’אבי ולאפורטה. גועל נפש מה שנהיה פה.

השער נפסל בצדק, ויני היה צריך כבר לקבל צהוב על דיבורים.

זהו כדורגל הפך רשמית לבלט. כל דבר הוא שורק - הנה טוני קרוס על מה פאול? כאילו הוא עושה דווקא. ובחזרה לגול - אני מאמן כדורגל בחוג ואני לא שורק פאול גם לא בכיתות א-ב. אבל יאללה להתעורר ולשכוח מהשופט ומהעצבים, זה משחק בית. לשחק כדורגל, זה משחק חשוב. לא לאבד עשתונות מכל שריקה. כל העצבים האלה זה לשחק לטובת סביליה שרוצה שנתעסק בקקה. הגול הפסול זה הדבר הכי גרוע שקרה לנו. כבר מעל חצי שעה ולא עשינו כלום. מדאיג. ההתקפה ממש מאכזבת וזה מרגיש שלושה נגד כולם.

מאכזב מאוד הבוז לסרחיו ראמוס ושאין שום מחווה מצד המועדון. הדבר הכי קרוב לכך אלו תשואות מהקהל לפני המשחק. https://twitter.com/totalcristiano/status/1761842638544609470

השופט הזה שבר אפילו את קרוס, פעם ראשונה רואה תגובה כזאת של קרוס

השופט לא שבר את קרוס, מי ששבר את קרוס זו ה"הכנה" של המועדון למשחק הזה.

בסופו של דבר זה חלק מהפורמה שלנו, אין מה לעשות, נצטרך להתמודד עם זה. סביליה לא טובה אבל אנחנו מתעקשים להתעסק עם השופט.

אני מקווה שבמחצית קרלו יתאפס בעצמו ויאפס אותם, ירגעו ויעלו לשחק כדורגל טוב במחצית השניה.

3 פעמים שרקו לו עבירות כשהוא לוקח את הכדור נקי, השופט שבר את קרוס.