מחזור 26: קסם של מודריץ' נותן 3 נק' לריאל ושקט בפסגה

יש המון משחקים שריאל באמת באה להתעסק עם השופט.
הפעם השופט בא להתעסק עם ריאל.
שני כרטיסים צהובים במחצית, לקרוס ואנצ’לוטי. אומר הכל.

זה מדהים כמה הקבוצה הזאת לא יודעת לייצר משחק לחץ. כולם רצים באמוק בלי שום סדר ברוח אנחל די מאריה.

איזה משחק מגעיל,אנחנו גרועים,סביליה גרועה,השופט זוועה ובא פשוט לעצבן אותנו בכוונה,בזבוז של מחצית.
לא יודע מה הפיתרון,אין לנו כלום על הספסל.

לא רק שהמוצר של הליגה הספרדית בירידה תלולה באיכות הליגה והשופטים רק הורסים יותר.

חייבים לצאת מהמוד הזה של לתת את הכדור לויניסיוס מול 4 שחקני הגנה והוא יציל אותנו, אנחנו הרבה יותר טובים מהם, יש לשתף יותר את הקו הימני, פדה חייב ליזום יותר.

אני אוהב אותו הרבה יותר בתפקוד היום. הרבה יותר קדמי, אבל עדיין צריך להיות נוכח בהתקפה. אני מאמין שהוא יכול להיות הפיתרון שלנו. חסר לנו צאוד מישהו ברחבה שישים את השער.

עזוב את התגובה של קרוס לשריקה או אפילו את הצהוב הנדיר שקיבל לאחר מכן. ההוכחה הכי טובה לזה שהשופט שבר אותו, זה ששתי דקות אח"כ הוא אשכרה מסר מסירה לא מדוייקת (!) באמצע המגרש.

ואפרופו קרוס - חוקרי כדורגל ופיזיולוגים עוד ישברו את הראש בניסיון להסביר את התופעה המופלאה הזאת:

מנדי כהרגלו בלטה. הייתי מכניס את פראן במקומו. גם אין לנו מישהו שיריב על מיקום ברחבה. הייתי הולך אולאין עם אלבארו במקום טשומאני או נאצו. בכל מקרה אני מאמין שויני ופדה יהיו האקס פאקטור במשחק הזה וייתנו את הגול. רודריגו ממשיך עם החימום שלו לפני תחילת העונה שלו באפריל מאי, נראה עייף מאוד.

המון מצבים מבוזבזים על מסירות מהירות מדי או לא מדויקות, דווקא נראה שהפעם מודריץ’ יכול לעזור.

השופט הזה שובר שיאים. עכשיו הוא גם מבזבז זמן בפציעה…

אני די בטוח שראיתי את ראמוס מסמן לשחקנים של ריאל סימן של שעון ואומר להם “אל תדאגו, אנחנו נוסיף אח"כ את הזמן שהוא בזבז…”

אכן.

רק לי השער הזה הזכיר את השער מול יונייטד?

:point_up_2:

החילוף הזה של סבאיוס מגעיל אותי.

נקסט

חשבתי שראמוס ולוקאס חברים טובים. מאוד הציק לראות אותו מתלונן לשופט על עבירה ברורה עליו.
מאכזב

image

מתנת הפרידה של הקוסם?| אני אחד שתמיד מעדיף ניצחונות רגועים ומאניטה, רציתי לראות את החבר’ה כובשים שער מהיר שלא נפסל וטורפים את הדשא, אבל כמובן יש רצוי ויש מצוי. וסיום כזה הוא הטוב ביותר שאפשר לבקש, כמה מגיע לו. אולי ‘מתנת הפרידה’ שלו מהסנטיאגו ברנבאו, נותרו לו גג עוד תשעה משחקי בית חוץ מזה. לוקה עלה בטירוף, שיחק רק לעומק ובעט מכל הלב לרשת, בבומבה מחוץ לרחבה, בלי לחשוב. גול הרבה יותר חשוב מהשער הקודם שלו העונה - נגד ויאריאל. ראיתי את נאצ’ו עם עיניים מלאות ברק מהספסל, את השחקנים כמעט חונקים אותו מאהבה. כמה מגיע למודריץ’ שאולי כרגע זה התפקיד הנכון עבורו.
כל כך הרבה פעמים בעשור ומעלה שלו כאן אני בטוח שאני ואתם צעקנו לו ‘נו! תבעט!’ והפעם הוא בעט, והבקיע. ובעיקר - לטעמי נעשה לו קצת עוול בזמן האחרון. אפשר לחשוב ששאר החבר’ה באו לעבוד נגד ראיו וייקאנו. בסה"כ שינו לו את התפקיד ואת מספר הדקות. הלוואי שנבטיח את האליפות כמה שיותר מהר כדי שנראה אותו משחק כמה שיותר. תהנו מכל רגע כי לא נשאר עוד הרבה.

ניצחון כל כך חשוב, בכותרות העיתונים כבר עבדו על ה-“Hay Liga”, זה משאיר את הקבוצות מאחורינו בפער טוב, אבל בשבוע הבא יש את המאסטייה. כן, “ניצחון של אליפות”. רציתי שנשיג את זה בשיניים.

טוב מאוד שהקבוצה הצליחה לשנות את פניה במחצית השנייה, קצב המשחק קצת עלה, שחקני ההתקפה עשו יותר. לא מספיק לקחנו סיכונים אבל הפסקנו יחסית עם העצבים על השופט הליצן שנפצע והתרכזנו בכדורגל. ברהים דיאס היה חלש מאוד ומיעט לגעת בכדור, אני חושב שרודריגו היה פעיל מאוד והציג משחק טוב, ויניסיוס ג’וניור גם כן מעולה ואפילו טוב ממנו אבל הייתה חסרה הצטרפות של הקשרים.

פדה ואלוורדה והבעיטה לקורה למשל. בעיקר גליץ’ אדיר שלו שמנע מתפרצת של סביליה. הוא מראה השנה איכויות אחרות ואני לא מודד אותו בגולים אבל כשזו חוליית הקישור ואין למשל את אדוארדו קמאבינגה אלא אורליאן טשואמני אז הוא חייב להצטרף ולפעמים גם לרוץ שם כמו משוגע בכנף ימין כי זה כוח התקפי.

גם אני נגעלתי מהחילוף של דני סבאיוס, זה הזכיר לי את הדרבי נגד אתלטיקו מדריד ופחדתי שעוד 1:1 מתסכל מאוד כאן באוויר, אין ספק שהקבוצה עייפה ופחות טובה ואפקט הסיבוב השני מורגש היטב תחת קרלו אנצ’לוטי יחד עם הסגל הקצר.

לשמחתי סביליה מיעטה להגיע למצבים למעט אחד בפתיחת המחצית השנייה יחסית מצד לוקאס אוקאמפוס - היידה אנדריי לונין. כיף שיש את השקט הזה והביטחון הזה עם אנטוניו רודיגר וגם החילוף של קרלו אנצ’לוטי האמת לוותר על נאצ’ו ולהעלות את אורליאן טשואמני מדרגה - היה נכון.

אסכם את נושא סרחיו ראמוס: חשבתי שיהיה יותר. קצת יותר מרגש מצד המועדון, מצד הקהל שלנו. התרגשתי מאוד לפני המשחק אבל אולי משום שזה לא משחק בסיבוב הראשון אלא קרב חשוב על האליפות מהצד שלנו - אז זה נעלם מבחינתי די מהר. הוא גם לא ענה לי באינסטגרם, באסה. האללה מדריד

אני באתי להסכים איתך ולפרגן לך, כן?

אגב, שתי דקות לפני השער של מודריץ’ באתי לכתוב שהשופט לא שבר רק את קרוס - הוא שבר גם אותך.
גם הסכמת עם פאקו וגם קראת להכניס את מודריץ’, באותו יום?
תבדוק אם מישהו שם לך משהו בסרדינים.

בנושא אחר - בשקט-בשקט, אני חושב שצומח לנו מול העיניים מטרונום חדש ליום שאחרי קרוס. שינויי הקצב, הכיוון, הגיוון במסירות, וגם אחוז הדיוק של פדה - לא נופלים כמעט בכלום מאלו של הגרמני. וכמובן שהוא מוסיף לכל החבילה הזאת איכויות שמעולם לא היו לקרוס, ואנחנו יכולים רק להרוויח מזה. כמובן שיש לו עוד דרך לעשות, ולהפגין יותר נוכחות עקבית סביב הכדור, אבל בכל זאת.

או, כמו שאמר בזמנו המטרונום המקורי:

כולם מדברים על הבעיטה ואף אחד על הנגיעה הראשונה המדהימה ששמורה רק לגדולים ביותר.

כשהכדור מסתובב ליד הרחבה ולא הולך זה ברור שזה הזמן לרגליים של קוסם גם על חשבון של רגליים צעירות וזריזות.

ותוסיף שגם מפספס פירגון נדיר מצידך