מחזור 26: דורסים את בילבאו בבית 4:0 (אובמיאנג, דמבלה, לוק, ממפיס)

הסגל של ברצלונה -

ממפיס ולנגלה חוזרים לסגל.

רוברטו ופאטי עדיין פצועים. וגם אומטיטי.

אלבה מושעה.

הסגל של בילבאו -

image

כשאתה משחק בשכונה, רוב הזמן, השחקנים מתחלקים ל2: הכשרוניים והנגרים. בילבאו באופן מסורתי נמצאת במקום טוב באמצע. הגיונית כולם מכירים אותם בתור הקבוצה הכסחנית והלוחמנית שלא מפחדת ללכת ראש בראש גם נגד הגדולות של ספרד, מנגד, הם איכשהו מצליחים לייצר כשרונות מצויינים מהאקדמיה המאוד מושקעת שלהם. בילבאו הנוכחית מחזיקה ערימה של כשרונות בסטנדרטים שלה. בלמים מצויינים כמו ויויאן ואיניגו מרטינז, קשר מרכזי לא רע כמו ונסנדור, שחקני התקפה כמו אינייקי, ברנגר וסאנסט ואיזה איקר מוניאין אחד שתמיד נגדינו משחק כמו היורש של זידאן.

הואיל ובילבאו היא קבוצה שלא יכולה לשנות את עורה באופן קיצוני כתוצאה מהגישה שלה כלפי רכש (בילבאו טהורה לעד), הם לרוב תלויים מאוד במאמן שיגיע ויצליח לקדם את המשחק של הקבוצה עם הסגן שניתן לו. במקרה הזה השידוך בין מרסלינו לבאסקים הוא יוצא מין הכלל, שכן המאממן הספרדי יודע למקסם את הירונות של הקבוצות בהן הוא נמצא, תוך שמירה על סגנון התקפי וחכם. אז שלא תטעו, בילבאו היא קבוצה שבונה על התקפות מעבר מהירות, לחץ גבוה, חניקת מרכז השדה וכדורי גובה, אבל בילבאו של מרסלינו יודעת לנצל יותר את המגינים שלה, ויודעת לבנות משחק יותר טוב.

בילבאו נמצאת כרגע במאבק על הכרטיס לאירופה כשהיא במקום 8 נקודה אחת פחות מריאל סוסיאדד היריבה העירונית אותה היא פגשה שבוע שעבר, ו-ובכן זה נגמר ככה:

לקח זמן עד שזה נפתח, אבל המשחק הזה הוא בדיוק השילוב הזה של פיזיות וטכניקה שיש לבילבאו. זו קבוצה שבאופן יחסי קשה להתמודד איתה בגלל התכונות הללו, בטח כשההגנה שלנו היא עדיין החלק החלש ביותר בקבוצה.

צ’יפ לצ’אבי:

ביבלאו צפויה מצד אחד לבנות היכולת שלה לשמור אזורית ולהתמודד עם כדורים הארוכים שהכניעו את ולנסיה יחסית מהר, ובנוסף הקישור וההתקפה הולכים להפעיל הרבה לחץ גבוה כדי לחנוק את הקישור שלנו ולהוציא כדורים מבוסקטס מבודד. יש שני שחקנים שיהיו מאוד רלוונטיים להתמודדות הזאת: דני אלבס שחוזר מהשעייה שצפוי לעזור באמצע לבוסקטס, ופראן טורס שצריך למצוא את המרווח בין קו הקישור להגנה שצפוי להיות פנוי באופן יחסי. עד כה לפראן לא הלך מדהים אצלינו, אבל כדי לנצח את המשחק הקשה הזה הוא יצטרך להיות דמות מפתח כדי לפצח את תכנית המשחק של מרסלינו.

למשחק הזה אני לא אופטימי, כי עד כה לא הצלחנו להתמודד עם היכולות של בילבאו. מקווה שאופתע לטובה.

שיהיה בהצלחה.

רק רוצה לבקש לא תכנסו להיסטריה במידה והמשחק לא ילך בדיוק כמו שתכננתם. בעיניי אתם האנדרדוג הערב, אם תראו יכולת טובה ואולי תנצחו, זו תהיה חתיכת סטייטמנט לדעתי.

אני די מכין את עצמי למאניה דיפרסיה שתפרוץ פה אם נפסיד…

העיתונים אומרים שמרסלינו ישמור את הכוכבים למשחק גביע באמצע השבוע. זה מעניין אותם יותר. נראה.
אצלינו אלבה מושעה, וזה חיסרון גדול. כנראה דסט ישחק בשמאל.

אני מצפה לניצחון למרות הכל. אנחנו בפורמה טובה, ואמנם בלי אלבה יהיה קשה יותר, אני אופטימי.

ההרכב -

פרנקי פותח בספסל, גאבי עולה במקומו.

אובמיאנג ממשיך לקבל את הקרדיט בחוד, יחד עם פראן ואדאמה.

דסט בשמאל, במקום אלבה המושעה.

אלבס חוזר להרכב.

בתמונה - כנראה פדרי. לחוויית האנימציה המושלמת שבלעדיה לא תרצו לעקור לעצמכם את העיניים -

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1498006299010899980?t=Hk4apQle9OJRm-T-Y-PWwQ&s=19

ההרכב של הבאסקים -

בסימן רוטציות: דני גרסיה, איניגו, אינייאקי, מוניאין - בספסל.

העיקר מונדו צעקו שדמבלה חוזר להרכב !!! אפסים.

לא מבין מה עושה מרסלינו, אבל הסיכויים שלכם לנצח אחרי פרסום ההרכבים עלו משמעותית.

כנראה שחצי הגמר מול ולנסיה, ברביעי, חשוב לו הרבה יותר. או שהוא מזלזל ממש בברצלונה.

היום, ובעוד 3 ימים, נגלה אם ההימור צלח.

• לראות מה צ’אבי מצליח להוציא מחבורת ה"שאריות" הזאת, גורם לך לחשוב מה הוא היה מצליח להוציא משחקנים ברמה גבוהה באמת. מצד שני - “חבורת השאריות” הזאת יותר מחוייבת מכל מה שכל חבורת כוכבים שהיא אי פעם תהיה.
  • יש שחקנים שהם פשוט מגנטים לכדורים נייחים. פיקה הוא כזה בנגיחות, אובמיאנג הוא כזה בכדורים חוזרים.
  • having said that - בארסה מרימה הרבה יותר מידיי כדורים, יחסית לזה שהיא ממש לא קבוצה חזקה במשחק הראש.
  • פייר, היה די מלהיב לראות את צ’אבי ובוסקטס מסתודדים להם באחת מההפסקות (ואלבס גם). רק להיות זבוב על הדשא שם.

אני חושב שהשנה ברצלונה אחת הקבוצות החזקות במצבים נייחים. לא משוכנע בזה, אבל אנסה לבדוק.

בכל מקרה, בטח עוד רגע איניגו מרטינס ייכנס ויראה לנו איך לכבוש במצב נייח.

אני חייב להגיד שפדרי של אחרי החזרה מהפציעה הארוכה שלו, הוא פדרי הרבה יותר טוב, אבל בעיקר הרבה יותר תכל’סי וכיפי לצפייה. אולי זה בגלל שיש שיטה מעבר ל"קחו כדור ותשחקו", אולי זה בגלל שהוא לא נטחן למוות השנה, אולי זה בגלל שהוא התבגר בשנה, ואולי זה הכל ביחד. בשורה התחתונה - אני פשוט נהנה לראות אותו.

נ.ב. חלוץ נורמלי זה עולם אחר.

הסיטואציה הניתנת: מצד אחד יש את הגביע, שם הוא במרחק שני נצחונות מתואר ומקום באירופה, מנגד יש את הליגה, בה יש סיכוי שהוא יגיע לאירופה, אבל כל הקבוצות שמעליו לא בהכרח יהיו פחות עקביות מבילבאו, אז הוא העדיף לקחת נקודות עם משחק “יעיל” של בונקר ומפרצות, ככה הוא אולי לוקח נקודה במשחק מגעיל בקאמפ, ומנגד הוא יכול לשמור על הכוכבים לקראת המשחק מול ולנסיה.

אני ממש מרוצה מהמשחק הזה. אנחנו פשוט רוצים יותר מבילבאו, ורואים את זה בכל רגע על הדשא. גם אחרי הגול, אנחנו עדיין רוצים יותר, השחקנים שלנו ראשונים לכל כדור ואנחנו ממשיכים לתקוף לתקוף ולתקוף. ככה ברצלונה צריכה לשחק.

מתישהו במהלך הקריירה של פראן טורס מישהו התבלבל וחשב בטעות שהוא חלוץ. אני אומר שלא מאוחר מידיי לתקן את המעוות. פראן טורס הוא קשר בכל רמח איבריו.

אני מצטער אבל תפקיד של חלוץ זה להבקיע טורס קיבל מספיק הזדמניות. הוא לא שם אותם בפנים. הגיע הזמן לתת לו לנוח טיפה.

עריכה שאני רואה מי החליף אותו. אני מתחרט שכתבתי את זה.

אבל לפחות הוא כובש. ו-וואחד גול.

הקאתי קצת בפה

שיכבוש גם שלושער במספרת לא יזיז לי.

אין לי מושג על מה אתם מדברים. רק לשמור עם ה1-0 הזה ואנחנו נקודה ממקום 3 עם משחק חסר.

כשפדרי משחק במקום קשר קדמי של קומאן קשר 50/50 של צ’אבי זה נראה הרבה הרבה יותר טוב.