מחזור 27 : מסיימים בתיקו 0:0 מול בילבאו בסן-מאמס

אצל אתלטיק, ניקו מושעה, ויחד איתו הבלם ויויאן. המגן יורי ברצ’יצ’י לא יהיו זמין בגלל פציעה.
.כולם שחקנים פותחים.

כמה פנינים מצ’אבי לפני המשחק, בתרגום חופשי.

• לא שיניתי את דעתי, אני עוזב בסוף העונה.
  • אתלטיק קבוצה הכי אינטנסיבית בליגה. נגד אתלטיקו, הם הובילו 3-0 ועדיין לחצו.
  • העמדה הטבעית של ויטור רוקה תפוסה, והוא עושה אדפטציה לאגף.
  • פראן טורס כמעט מוכן, אבל מחר יהיה קצת מוקדם עבורו.
  • אנחנו מנהלים דקות ועומס של פדרי והוא משחק טוב מאוד.
  • אנחנו משחקים יותר טוב עכשיו מההפסד בגביע

אתלטיק עם שלושה חיסורים משמעותיים ואחרי משחק אמצע שבוע. אם אנחנו רוצים לעשות קולות של מאבק על הליגה אנחנו צריכים לנצח את המשחק הזה. פאקינג וואלורדה.

הנה זה בא -

kick-bucket-angry

שום סיכוי לניצחון היום, ובכללי יש סיכוי טוב יותר לסיים מקום רביעי מראשון. אבל אולי לג’ירונה יש סיכוי

אני רוצה שננצח רק מסיבה אחת, כי אין לי את הכח לשמוע שבוע שלם:

“איזה עול נעשה לואלורדה, הוא מאמן העשור” זה כל כך מתיש.

גם אם ננצח, אליפות לא ניקח. הם יקרעו לנו את הצורה בברניבאו.

ואלוורדה עושה עונה היסטורית עם בילבאו, אפשר לפרגן על כך. זה בסדר שחשבת שהוא לא מתאים ומספיק טוב לברצלונה, אבל הוא מאמן טוב ומוכיח את זה. בסוף גם לקח איתנו שתי אליפויות.

הוא גם היה ג’נטלמן ולא התנהג בצורה לא יפה או משהו. מבחינתי המאמן הכי טוב שהיה לנו מאז פפ (טיטו אימן כמה חודשים וישר אחרי פפ קשה לי להשוות). אומר הרבה כמובן על רמת המאמנים שהיו מאז שהיא נמוכה מאוד אבל לא רואה סיבה לזכור דווקא אותו ספציפית לרעה.

גם אם ננצח היום ואיכשהו בברנבאו הסיכויים שלנו נמוכים. יש לנו לו"ז יותר קשה עד לסיום והם קבוצה יותר טובה.

אני מסכים עם זה במאה אחוז. וכתבתי את זה יותר מפעם אחת פה (נדב יכול להעיד על זה שבהתחלה שהוא חזר לבילבאו גם אמרתי שהוא יצליח שם) אבל זה לא ישנה את הדעה שלי שלברצלונה או קבוצה ברמות האלו הוא לא מתאים.

ההצלחה שלו שם מוכיחה שאני צדקתי.

וכמו שכתבת, בגדול רמת המאמנים שהיו פה מאז שטיטו עזב זה לא משהו להתגאות בו.

ה"הצלחה" שלו באתלטיק היא עדיין כשלון בקבוצה בסדר גודל שלכם.

הוא מאמן טוב מאוד. כל מה שאסף כתב אני מאה אחוז איתו. אבל מה לעשות, יש קבוצות שהוא לא מספיק טוב בשבילם. זה לא עלבון או משהו להתבייש בו. 95 אחוז והוא יכול לעשות עבודה טובה ומעולה בהם. אין בזה משהו רע. אבל לא צריך לצאת מפורפורציות או לשכוח דברים שקל לשכוח אותם.

אם הדרישה היא לעשות עונה טובה ולגרד את הארבע ואולי לקחת איזה גביע מקומי. הוא מאמן טוב בשביל זה. אם הדרישה היא אליפות וכדאי מאוד גם צמפיונס וגם להציג כדורגל יפה באותו זמן זה כבר מעבר ליכולות שלו.

דרישה לאליפות הוא הוכיח בברצלונה שהוא מסוגל. זכה פעמיים ברצף ופוטר בעונה שלישית שהוא במקום הראשון.

ברור שבבילבאו אין את הסגל שיש בברצלונה אז גם הציפיות שונות והוא עושה שם מעבר לציפיות.

הוא שיחק עם סמדו ורוברטו כמגנים ולנגלה בלם ראשון והייתה לנו אחלה הגנה רוב התקופה.

בכל מקרה דיון מאוס :slight_smile:

אתה מכין לי להנחתה ואז כותב לי דיון מאוס חחחח

בתור מחווה אני יפסיק. אבל אני מתכונן מראש להינכס לבונקר ולחטוף שואלורדה יתפור לנו את הצורה היום :joy:

בכל מקרה, מה שכתבת, מסכים לחלוטין.

הלוואי עלי לראות בקבוצה שלי את רמת המוכנות הפיזית שיש באתלטיק בילבאו, אבל מעניין למה זה לא קרה בקבוצה שלנו בתקופתו.

לא חושב שזה נכון להאשים אותו בזה שהוא היה חסר כריזמה, כי בסוף כולם יסכימו שהאשמה היא קודם של ההנהלה.

באותו זמן נתון הביקורות היו יותר על ואלוורדה, המודעות לפשעי ברתומאו עוד לא הפכה להיות פופולרית כמו שאחרי פיטוריו של ארנסטו. עובדה, תשאלו את עצמכם מה כתבתם או קראתם יותר, valverdeout או bartomeuout? כולנו כאן יודעים במבט לאחור מה יותר ראוי לכתוב, וזה מה שאני טוען בהגנה שלי על ואלוורדה.

אי אפשר לדעת איך היה מנהל את הקבוצה אז עם גב מההנהלה.

תחליטו אם זה דיון מאוס אני לא ימשיך אבל אל תכניסו אותי בכח לזה. אני יכול לענות לך בצורה מאוד מפורטת. אבל אל תתלונו שזה מאוס אחרי זה.

שאלה להמשיך או לחדול?

לדעתי זה רלוונטי לנושא הדיון.

אף אחד לא מכניס אותך לזה בכוח. אתה יכול פשוט לא להגיב למה שאור כתב.

יאללה נתחיל:

זה נקודת ההתחלה:

זה לא סותר את דעתי. ואני מסכים

חלק מזה, זה גם דברים שואלרודה הביא לקבוצה. האימונים אצלו היו בית זונות אחד גדול. תשאל את עצמך באמת למה השחקנים כל כך אהבו אותו (כולל מסי הגדול מכולם) אותה הסיבה ששחקנים אוהבים את צאבי.

הבעיה מבחינתי, שהזמן ובעיקר חבורה של בינונים שהחליפו את ואלורדה הופכים אותו למאמן טוב יותר. אין לי איך להתמודד עם זה.

כתבתי את זה בזמנו, אם הברירה שלי היתה להשאיר את ואלורדה ולזרוק את ברתומאו הייתי בוחר באפשרות הראשונה. אז לא יודע למה אתה חושב שלא הבנתי או אוהדי הקבוצה, מי יותר אשם במצב של הקבוצה (ברתומאו). אני חושב שזה גם היה על דעת המבקרים האחרים.

אבל בוא לא נהפוך אותו למסכן או קורבן אומלל, קומאן למשל קיבל קבוצה פי 1000 במצב יותר גרוע ממנו. צאבי קיבל קבוצה במצב של 100 יותר גרוע ממנו.

לא מקומאן ולא מצאבי קיבלתי תירוצים. אז בטח לא ואלורדה.

אני יכול להגיד שהטענה הכי קשה שלי נגד הבאסקי נבעה מזה שהוא מאמן את ברצלונה במנטליות של קבוצה מרכז טבלה בספרד, כי הוא לא מסוגל להחליף דיסקט.

מאמן שחושב שהוא מאמן בילבאו ולא ברצלונה, עולה לשחק מול רומא כאילו הם פאקינג ריאל מדריד במיטבה ופותח עם סמדו וסרגי רוברטו באגף כי הוא מפחד מהמגן של רומא… שאפילו שחכתי את שמו. זה מחשבה של מאמן בילבאו לא ברצלונה. מאמן של בילבאו מנצח במשחק הראשון 3-0 או 4-1 ואז מגיע לגומלין במחשבה שכל עוד הוא לא יקבל תבוסה אז זה מספיק, שנה אחרי שנה, ואז ברצלונה משחקת כמו בילבאו. ומקבלת בראש שנה אחרי שנה שגם המשחק האחרון שלו במדי ברצלונה הוא חוטף רמונטדה על הראש שלו. זה לא מאמן שצריך לאמן את ברצלונה. ברצלונה זה לא בילבאו.

אני יכול עוד להמשיך ולהביא פה עוד דוגמאות, כמו איך שלושה ימים לפני רומא הוא עלה בהרכב מלא ובלי רוטציות במשחק שאין לו חשיבות כי הוא במנטליות של “לא להפסיד בליגה” ואני יכול עוד להוסיף על זה.

בברצלונה, לפחות ברצלונה שיש לה את מסי אינסטה בוסקטס וסוארז אתה לא יכול חשוב כך…

ושוב כבודו של ואלורדה במקום. ואיך שברתומאו פיטר אותו, גם בזמן אמת כתבתי נגד זה. זה היה מעשה נבלה לפטר אותו בצורה כזו, ואם להגיד את האמת, הוא התנהג אולי יותר מידי באצילות איתנו. אם הוא היה תובע לנו את הנשמה ומקלל את ברצלונה בראיונות לא הייתי אומר שזה לא מגיע לנו.

אני מנסה להבין מה אתה אומר פה ולא מבין. מאמנים שמתאימים לאתלטיק בילבאו הם מה? מאמנים שלוקחים החלטות גרועות? לוזרים? חסרי אופי? כי בפועל כל קבוצה שמצליחה, ע"ע אתלטיק בילבאו של השנה, הכל הולך לה טוב.

ביחס לרמת הסגל של אתלטיק בילבאו, ואלוורדה מצליח מעל ומעבר, מה שלא היה בברצלונה. אז כנראה שמשהו גרם לכך שמאמן כמו ואלוורדה לא הצליח להתאים את רמת האימונים בהתאם לרמת השחקנים.

אני כן יכול לקבל את זה שהוא לא ניהל נכון את הסגל שגם ככה לא נבנה טוב, ומעל הכל לא חילק כוחות כמו שצריך בעומס משחקים. בסוף עומס המשחקים זה הגורם מספר אחת לירידה ביכולת, וזה בדיוק מה שגרם לשחקנים להגיע למשחקי הגומלין עייפים כשהיריבה מגיעה סופר מוכנה.

וזו דוגמה לכך שהוא לא רגיל לאמן קבוצות ברמה גבוהה שמשחקות כמות גבוהה של משחקים (כי עובדה שבמהלך עונה שלמה ברצלונה היתה ברמה גבוהה, ורק במשחקי הנוקאאוט בשיא העונה היא קרסה).

סביר להניח שבעונה הבאה אם הוא לא יצליח לחלק כוחות בין אירופה לליגה נראה את אתלטיק בילבאו קורסת בשלב הזה של העונה.

אבל אני לא חושב שזה נכון להתאים מאפיינים שליליים של מאמנים לקבוצות דרג ב’ כאילו הן קבוצות ברמה נמוכה בלי מטרות וציפיות (כי הכל ביחס לרמת הסגל).

בסוף גם שחקנים ברמות הגבוהות ביותר צריכים שינהלו להם נכון את רמת האימונים. בפן הזה אנחנו בברצלונה נופלים כל פעם מחדש.

אור אם בילבאו יסימו את העונה הזאת רק במקום החמישי ויקחו גביע זה עונה מעולה מבחינתם נכון?

אם ברצלונה או ריאל מדריד זוכות רק באליפות אבל לא מגיעות לפחות לגמר אלופות. זה אחרת נכון?

מעט מאוד מאמנים יכולים לעשות את המעבר הזה בהצלחה.

הראתי לך איך הוא בחר לשחק מול רומא!!! וליברפול. היום, במבט לאחור, אני פחות כועס, זה הdna שלו בתור מאמן.

אם אתה רוצה לברך אותו על ההצלחה שלו בבילבאו אני איתך. אם אתה רוצה להחזיר אותו לברצלונה כי אתה חושב שנגרם לו עוול, אני נגדך פה. כמו שאני דרך אגב נגד להחזיר את לואיס אנריקה. הוא היה מאמן יותר מוצלח ממנו.

אני נתתי לו קרדיט על האליפות הראשונה כי אם כל הסלידה שלי מהפיבוט הכפול והקנאות של לפתוח עם סרגי רוברטו כאילו הוא המסי של המגינים, האליפות ההיא היתה מרשימה. עדיין חשבתי שהוא צריך לשלם מחיר על רומא והמחדל האיום והנורא הזה(אף אחד לא יכול לשנות את דעתי שאם היינו אם מאמן אחר היינו עוברים את רומא ) אבל קרדיט צריך לקבל. בשנה שאחרי וזה בכלל אין לי ספק האליפות שהוא לקח היתה כזו עלובה. לא הפסקנו לאבד נקודות. שיחקנו רע. והסתמכנו כמעט כל משחק על הברקות של מסי. והופה שנה שאחרי זה התפוצץ סופית.

הנוסטלגיה והזמן מיצרים לפעמים סימפטיה . אבל זה סימפטיה מיותרת. הבעיה לא שנפרדנו מאלורדה אלא שהמשכנו להעסיק מאמנים בינונים וכשלונות אחריו.

אני גם יחזור שוב על משל פלגריני ופלורנטינו פרז. אם ואלורדה היה מאמן ריאל והם היו מודחים כך מול רומא (אפילו לא נגיע לליברפול) מהצפיונס ואלורדה היה מסיים גם את הקדנציה שלו בסוף אותה שנה בלי לתת לאף אחד הסברים על זה. פרז בחיים לא היה מוותר לו על רומא. ואם הוא היה מעיז להגיד לו את המשפט שואלורדה אמר לנו משהו בסגנון של “זה החיים” אחרי ליברפול, הוא דקה אחרי זה היה בלישכת העבודה מחפש עבודה… תשאל את המאמן האחרון שפרז פיטר. ואיך הוא פיטר אותו…

זה גישה של נשיא שלא מוכן לקבל תירוצים מהמאמנים שלו. זה כנראה אחת הסיבות למה הם קבוצה במוד אחר מאיתנו. לאפורטה שנכנס לתפקיד שלו אמר “לכישלון היה מחיר” הוא סתם בילבל את השכל, אצל פלורנטינו זה באמת המדיניות.

אני לוקח בחשבון בעניין הזה שהסגל היה קטסטרופה ולכן לא מאשים אף מאמן שהיה מגיע בסיטואציה כזו ולא עושה רוטציות.
רמת המחליפים הייתה בדיחה ומצד שני הלחץ להביא תוצאות הוא הכי גבוה שיש. גם אני במקומו לא נותן אמון בפירפו, מוריו, בואטנג, אלקאסר, סמדו, דמבלה, אלניה ואומטיטי כשהוא כשיר.
בטח לא על חשבון השחקנים שבנו את ההרכב דאז.

חייזר שהיה נוחת מהירח היה חושב שאתה כותב פה על אוססונה ולא ברצלונה.

לא היה סגל טוב, אבל אם אתה הולך בכיון הזה צאבי וקומאן היה כמו שכתבתי סגל פי מאה וכמה פחות טוב משלו. אף אחד מאיתנו , לפחות לא אני, לא נתן לזה לספק תירוצים לכשלונות שלהם.

90 אחוז מהמאמנים בעולם היו מתים לסגל כמו של ברצלונה אז. נכון, בלשון המעטה לא מושלם ולא אידאלי אבל הניסיון להפוך את זה לחטאפה ב זה מגוחך.

דרך אגב, שמנקזים את הכישלון של ברצלונה רואים שהבעיה הכי חמורה שלו אז היתה ניהול משחק וסיגנון לא הסגל.

בוא נתקדם בדיון. אחרי העונה הזו, אני מהמר שלא באיירן מינכן ולא ריאל מדריד יפנו אליו, גם לא ליברפול. מעניין למה.

זה לא עלבון כמו שכתבתי, דרך אגב, ואלורדה יכול להצליח גם באתלטי. אם הם גם השנה, יקבלו את זה שהקבוצה שלהם מקבלת כל הזמן בראש, אז אין סיבה ששם הוא לא יצליח @Aragones