מחזור 27 : מסיימים בתיקו 0:0 מול בילבאו בסן-מאמס

נראה לי אתה מתבלבל בין ההרכב לסגל.
ההרכב היה איכותי מאוד(למרות חורים ברורים), הסגל(23 משבצות) היה בינוני במקרה הטוב אם אני יוצא מגדרי ונותן משקל גדול לשחקני העל שהיו בהרכב.

את עונת 18/19 למשל, בילינו בלי מגן שמאלי מחליף בכלל.

כן רק שהבעיה שגם אם ההרכב הראשון הוא חטף בראש מול ליברפול ורומא… רק להזכיר שאנחנו עד היום רשומים על ההישג המפופק של של לאבד יתרון של שלוש שערים שנתיים ברציפות… זה אי אפשר להפיל על ברתומאו עם כל השינאה שלי כלפיו.

זה מאוד נוח לכתוב על כל שחקן מחליף שהוא זבל וחרא. מי שזוכר איך הוא שיחק ברגע האמת מול רומא וליברפול יבין טוב יותר את הביקורת שלי.

בלי מסי בכושר אולי הכי גדול שהוא היה (שחקן ברצלונה) הוא היה נכשל גם בליגה. תחזרו למשחק למשל מול ליברפול שהם רכבו עלינו . נגמר 3-0 כי מסי החליט שנמאס לו והוא לבד מנצח את המשחק… כל כך הרבה משחקים היו כאלו. זה לא צירוף מקרים שבליגת האלופות קרסנו ובליגה לא. בליגה שחקן כמו מסי הוא הרבה יותר משמעותי. כי את הליגה אפשר לשחק משחק אחד לא טוב או לפקשש. בליגת האלופות אתה מפשל משחק אחד ונגמר הסיפור. שם מסי לא יכל להציל אותנו תמיד.

אני לא מתגעגע אליו. שהיה לו בהצלחה. גנטלמן אמיתי ומאמן טוב. לא מספיק טוב בשביל אולי חמש אחוז מהקבוצות בעולם. שאר הקבוצות יכול להצליח בהם.

מן הסתם שזה יהיה הישג ביחס לסגל. כולנו מסכימים שבאירופה הוא השיג הרבה פחות מהציפיות ביחס לסגל.

אנחנו רק לא מסכימים לגבי חלק מהסיבות. אתה טוען שהוא סתם מאמן לא ברמה, כאילו זה נקבע מראש.

אני טוען שחלק מהסיבות שהוא לא הביא את בארסה לרמה היחסית של הסגל כמו שהוא קידם את אתלטיק בילבאו קשורה בין היתר גם לעובדה שהיה מדובר במועדון חולה.

הרי היו מספיק מאמנים שהתקדמו בקריירה ושברו תקרות. חלק מהגורמים היו שהם ידעו לבצע התאמות, אבל גם בגלל שהייתה להם מעטפת בריאה במועדון.

מיצ׳ל הוא דוגמה נהדרת למה שאני מתכוון. ירד ליגה עם ראיו והואסקה והגיע עם ג׳ירונה אל מתחת לקו האדום בליגה השנייה. אפשר היה להגיד עליו שהוא מאמן לקבוצות תחתית, אבל הוא פרץ גבולות.

אמרתי שרוב המאמנים לא יכולים לשבור את תקרת הזכוכית, לא כולם. מן הסתם יהיו גם סיפורי הצלחה.

ואלורדה קיבל הזדמנות, והסברתי איך הוא נכשל. אני מצטער, אני שונא את ברתומאו ברמה שאני חושב רק טל שונא יותר ממני, אבל לא כל דבר אפשר להפיל עליו. רמה של אימונים? ברתומאו קובע את זה? זה התפקיד של המאמן. ברתומאו מנע ממנו לשנות את הפיזיות של האימונים? הכישלונות שלו מול רומא וליברפול? זה ברתומאו אשם?

אני גם לא רוצה למשל, סתם בשביל הדיון, את מיצל בתור מאמן ברצלונה. אם הוא יהיה מועמד. שיתגלח עוד איזה שנה שנתיים בקבוצה יותר חזקה או שיוביל את גירונה למשהו שהוא לא חד פעמי ואולי דעה שלי תשתנה עליו. בלי להוריד ממה שהוא עשה השנה. זה לא זילזול. אני רוצה שמאמן שיגיע לברצלונה זה מאמן שלא יתגלח על חשבוננו ויוכל להגיע להשגים שמתאימים לברצלונה לא לגירונה או בילבאו.

יש הרבה דברים שבאחריות הנשיא, שיכול להיות שהמאמן לא קיבל לדרישתו. צוות רפואי, כושר…

עוד טענתי שתחת הנהלה אחרת הוא אולי היה מצליח יותר.

הוא אולי לא כזה טוב כמו שאתה חושב שאני חושב, אבל הוא גם לא כזה רע כמו שאני חושב שאתה חושב.

בסך הכל כמו שהוא פישל, הוא גם שווה עוד הזדמנות ברמות הגבוהות. כנראה שלא בבארסה. אבל כרגע אין לו סיבה לעזוב את אתלטיק בילבאו. גם התנאים טובים מההנהלה, גם השכר טוב, גם הולך טוב מקצועית, גם קרוב לבית.

בדיוק מה שאני חושב.

זה ההבדל בין מועדונים כמו ריאל וברצלונה למועדונים שהם פחות טובים כמו בילבאו וסביליה לצורך העניין. יש תקרת זכוכית מסוימת.

אני כתבתי כמה פעמים שאני לא חושב שהוא מאמן רע אלא בדיוק ההפך. הוא לא מתאים למועדונים הבאים:
ברצלונה ריאל סיטי שאחרי פפ ובאיירן מינכן. אולי עוד קבוצה אחת או שתים ששכחתי. מועדונים שזה לא מספיק סתם לנצח אלא לזכות בשתי תארים לפחות ואם אתה זוכה בתארים אז גם אתה צריך לשחק כדורגל יפה ולא לקבל בראש . בברצלונה כמו שאתם תמיד טוענים יש תנאים מאוד קשים למאמן. עם רמה אחת של לחץ וציפיות,
זה לא קלון או בושה. איך הוא אמר לנו ? “זה החיים”.

אני לא חולק עליך.
הנקודה שלי הייתה בהקשר לעניין הכושר וניהול העומסים, ואני יכול להבין לחלוטין את ואלוורדה שלא סמך על המחליפים של אותה קבוצה ובעקבות כך הקבוצה הגיעה סחוטה לסיום העונה.

בגדול אני הבאתי את הדוגמה למשחק מול רומא בחוץ באלופות. שלפני היה את המשחק נגד לגאנס, קבוצה שסימה את העונה ולא היה לה על מה לשחק יותר, בקמאפ נואו מול ברצלונה שהבטיחה את האליפות (לא מעשית אבל היה הפרש של קרוב ל10 נקודות)

איזה ניהול עומסים אתה צריך לעשות, שיש לך משחק גמור בליגה מול משחק על חיים והמוות בצמפיונס?

במשחק מול לגאנס הוא היה צריך לפתוח אם זה היה אפשרי וחוקי עם בארסה ב ולא ההרכב הראשון…

זה מה שאני מתכון שיש סוג מסוים של מאמנים שאימנו כל החיים שלהם קבוצות מרכז טבלה שלא מסוגלים להחליף דיסקט לקבוצה בדרג הגבוה. מאמן של בילבאו אין לו את הלוקסוס הזה. מאמן של בילבאו חייב כל משחק לעלות עם ההרכב הכי חזק אפשרי. אבל שהוא עובר לברצלונה הוא לא מבין את זה. שהוא עובר לברצלונה, הוא חושב שהוא עדיין בבילבאו, אם אותם דרישות. הוא חושב שהוא יכול לשחק באותה צורה ואותו סגנון.

דרך אגב הוא לא תיקן את הטעות שלו גם שנה אחרי במשחק מול ליברפול.

דרך אגב, אתה יודע למה אני בחיים לא ישכח את המשחק מול לגאנס? כי אני עוד לפני המשחק צעקתי בפורום שזה טימטום להעלות עם הרכב מלא. זה לא בדיעבד. @Aimarito מקווה שאתה זוכר את זה.

התאבדות מוחלטת.

האמת? צ’אבי מפתיע בזה שהוא פותח עם קובארסי הכוכב במקום איניגו, ובזה שהוא ממשיך עם ראפיניה במקום לאמין.

על כל 10 כדורים ארוכים של קונדה, 9 זה איבוד כדור מפגר ו-1 סבבה. ברור לי בשלב הזה שזו הנחיה של צ’אבי, כי הוא עושה את זה שוב ושוב.

למה?

טוב, אז בהצלחה לנו מול אתלטיקו ונאפולי ללא פרנקי ופדרי.

טו מאצ’ בלי קשר אחורי, גאבי פדרי ופרנקי.

ועם גונדואן וקאנסלו שצריכים לכפר על כל זה, ועל ההיעדרות של באלדה.

העונה הזו צריכה להיגמר כמה שיותר מהר, ועם כמה שפחות נזק.

אני מנחש ש @SantiagoBernabeu כתב איפשהו בפורום שברצלונה מנצחת וחוזרת למאבק האליפות, הפעם הוא באמת הגזים.

ישבתי עם דף ועט. 21 פעמים שבארסה מחזיקה כדור בחצי שלה ומאבדת אותו בקבלת החלטות לא טובה. 21 פעמים. בחצי שלנו. לפעמים מכדרור מיותר, כמעט תמיד ממסירה ארוכה חסרת כתובת. 21 פעמים.

קונדה 4 פעמים
קוברסי 4 פעמים
אראוחו 3
ראפיניה 3
טר שטגן 2
גונדואן 2
קאנסלו 1
כריסטיאנסן 1
לבנדובסקי 1

וזה רק החצי שלנו ורק המחצית הראשונה.

שחקני ההגנה הם עושי המשחק בצ’אבי-טים. שחקני הקישור הם פשוט חסרי משמעות בצ’אבי טים. אנחנו מבזבזים את המשחק כי אתלטיק לגמרי חלשה היום.

אחרי הפציעות, כל דבר שהוא לא הפסד וזה מצוין. מרחק של 8.5 נקודות מהם זה טוב

הסיטואציה של פדרי מתחילה להדאיג. לא קראתי אם יש כבר דיווחים אבל אם זו עוד פעם פציעה ממושכת כבר יהיה קשה לברצלונה לבנות עליו תוכניות לטווח ארוך.

מעבר לטיעוני ה"בואו נראה איך פדרי מתפקד עם מאמן, צוות מקצועי וצוות רפואי שתחתיהם לא נפצעים פדרי, פרנקי, רומאו, מאטס, קאנסלו, רוברטו, באלדה, איניגו, אראוחו, פראן, גאבי וראפיניה. כולם באותה עונה, חלקם יותר מפעם אחת, חלקם לתקופות ארוכות, וחלקם בכלל סיימו את העונה בשלב די מוקדם שלה", אני מסכים שברצלונה צריכה לחשוב על היום שאחרי פדרי, או על היום שבו פדרי מקבל תפקיד משני בקבוצה. הבעיה היחידה עם זה היא…עם איזה כסף?

גם מכירה של הילד לא תכניס מספיק כסף לתחליף ראוי (אהההההמממממממ…פלוריאן וירץ…אההההממממ). אז מי כן?

בקשר למשחק -

לפני שנתיים ו-4 חודשים צ’אבי הגיע כדי להציל את המולדת, ולהרים את ברצלונה מתהומות המקום התשיעי. זה עבד, אבל יש מצב שמעבר לזה שהוא בכללי מאמן גרוע, הוא כנראה התאהב בקונספט של “להציל”, שבאף שלב הוא לא התקדם משם לקונספטים אחרים. משהו כמו “להפתיע”, “ליזום”, “להתקדם”, “לחדש”.

הוא לפני הכל, ואחרי הכל, בא לכבות שריפות, ולקחת את מה שיש כרגע על השולחן וללכת. מה שהיה לו זה רבאק של התחלה, כבוד של הקשר הגדול בהיסטוריה, ויראת כבוד. זה הכל, וגם זה כנראה נגמר. אין יכולת להתמודד עם עונה של משחקים, עם קבוצה שלוחצת, עם הפתעות טקטיות של היריבה שלא באמת מפתיעות אף אחד, עם היעדרויות של שחקנים, עם תקופה רעה של שחקנים אחרים, עם חוסר מסוגלות לעבור את החצי עם הכדור ו-2 פסים. העיקר לצאת בשלום מכל מגרש ומכל מפגש.

הבעיה היא לא רק חוסר היכולת, הבעיה היא שבעיקר נראה שאין בכלל רצון. שאיפה מקסימלית לבינוניות.

אחד המשחקים הכי משעממים שראיתי העונה, בילבאו במשחק בינוני בדקות הכי טובות שלה הייתה עדיפה קצת על ברצלונה.
אפילו לא הזדמנות אחת כל המשחק לשתי הקבוצות.

לא זכורה לי מכת פציעות כזו (גם בריאל) כבר הרבה זמן.
זה באמת מטורף. שחקנים בקושי מצליחים לפתח מומנטום ואז נפצעים, שלא לדבר על כאלו שגמרו עונה עוד בתחילת השנה.