מחזור 27: מנצחים את סוסיאדד 1:0 בקאמפ (מסי)

לפי דעתי לא היה נבדל, וידאל לא השפיע על המהלך

לא רק שלא היה נבדל היה גם פנדל.
ודרך אגב, זה אותה קבוצה שמחזור קודם, שהשופט שדד לנו פנדל בסיבוב הקודם. אז חלק מאוהדי ריאל לא בכו על קונספרציות.

אבל “אנחנו אוהדי ריאל, אנחנו לא בוכים על השופטים” (ואז הודעה אחרי הודעה מתבכינים שהשופטים דופקים את ריאל מדריד)

אני לא סגור על זה שהבנתי נכון את הריפליי…
ב9:05 יש הרמה לרחבה והרחקה ראשונה של שחקן סוסיאדד… האם שם הנבדל של וידאל מתבצע?
אם כן אז זה שם אותו בעמדה אקטיבית למהלך משום ששחקן סוסיאדד הרחיק את הכדור “ממנו” ואליו.

עריכה- מסכים שאם לא פוסקים פה נבדל אז יש פנדל ברור.

כן. זה המהלך.
וידאל אומנם היה בנבדל ברגע ההגבהה, אבל לא היה מעורב במהלך או נגע בכדור, ואז שחקן סוסיאדד הרחיק עם הראש אחורה אל וידאל. הכדור לא פגע בבאסקי אלא “נמסר” ממנו אל וידאל.

אין בעיה,אבל אם זה פנדל לברצלונה זה צריך להיות פנדל לכל קבוצה,אבל הבעיה שב 70% מהמקרים האלה לא נשרק פנדל בטענה שהשחקן לא התכוון לגעת בכדור עם היד,זה קרה לנו פעמיים רק לפני שבועיים בהפסד ללבאנטה וזכור לי לפחות עוד פעמיים-שלוש רק מהעונה הנוכחית.
פיקה עשה מזה קריירה לעזאזל,אז פתאום זה כן פנדל בעיניכם?

לגעת בכדור זו לא הצורה היחידה להיות אקטיבי במהלך. הכדור נמסר אל וידאל מה שהכריח את השחקן להרחיק אותו, במצב כזה צריך להשרק נבדל בלי קשר עם הייתה מסירה הטייה של הכדור.

אם הכדור נמסר אליו, הוא מעורב במהלך.

אם השחקן של סוסידאד לא היה נוגע בכדור אתה צודק. ברגע שהוא נגח. הנבדל מתבטל. אני זוכר את זה מהגול הפסול נגד אתלטי.

A player in an offside position is only penalised if, at the moment the ball
touches or is played by one of his team, he is, in the opinion of the referee,
involved in active play by:
• interfering with play or
• interfering with an opponent or
• gaining an advantage by being in that position

שמע, אני מסכים שזה לא “כן או לא” מוחלט. אני פשוט לא יודע כמה מה שווידאל עשה נחשב “Interfering with play”. בטח שהכדור הגיע אליו לא ממסי ולא מפגיעה מקרית בשחקן סוסיאדד.

עריכה:
“interfering with play” means playing or touching the ball passed or
touched by a team-mate
• “interfering with an opponent” means preventing an opponent from
playing or being able to play the ball by clearly obstructing the opponent’s
line of vision or challenging an opponent for the ball
• “gaining an advantage by being in that position” means playing a ball
i. that rebounds or is deflected to him off the goalpost, crossbar or an
opponent having been in an offside position
ii. that rebounds, is deflected or is played to him from a deliberate save
by an opponent having been in an offside position
A player in an offside position receiving the ball from an opponent, who
deliberately plays the ball (except from a deliberate save), is not considered
to have gained an advantage.

ולגבי היד -

Handling the ball involves a deliberate act of a player making contact with
the ball with his hand or arm. The referee must take the following into
consideration:
• the movement of the hand towards the ball (not the ball towards the hand)
• the distance between the opponent and the ball (unexpected ball)
• the position of the hand does not necessarily mean that there is an
infringement
• touching the ball with an object held in the hand (clothing, shinguard, etc.)
counts as an infringement
• hitting the ball with a thrown object (boot, shinguard, etc.) counts as an
infringement

פה אנחנו נשאר חלוקים… אני חושב שוידאל ללא ספק מעורב במהלך עצם זה שהכדור נמסר אליו והגיע אליו בסופו של דבר. אין פה שום “מסירה” של השחקן, בואו ניהיה אמתיים נגיחה כזאת זה הרחקה.

זה לגמרי מחזק את הטיעון שלי.

נכון, הנגיחה הזו הייתה הרחקה. לא מסירה מכוונת.

אבל היא גם לא שווה להדיפת שוער. הבאסקי לא עצר את הכדור או הדף אותו, הוא הרחיק, זה משהו שונה.

שמע - זה איפושהו באמצע. לפי ההבנה שלי של מה שכתוב בחוקה, הרחקה מכוונת (כמו מה שקרה במהלך) נמצאת בספקטרום שבין הדיפה לבין מסירה. במקרה כזה - אולי זה לא בוודאות חוקי, אבל זה גם לא בוודאות לא חוקי. לא רואה כמה יש פה “גניבה” ו"שופטים בעד ברצלונה".

אם יש מקור אחר שיוכיח אחרת - אני הראשון שיגיד שלא הגיע לנו לנצח אתמול :slight_smile:

לא הגיע לנו לנצח מבחינה ספורטיבית. אבל לדעתי השופט לא טעה. לא היה נבדל והיה יד ברורה. ובטח כל השטויות שהם מזמרים על קונספרציה ו"טעויות שיפוט לטובת ברצלונה זה כמו שביבי מנצח בבחירות" זה פתטי ומגוחך.

אני חושב שצריך לשאול את לופטגי לגבי זה. הוא בטוח יקח את הצד שלנו.

שוב זה אותם אנשים שהסבירו לנו שהפנדל על פיקה בסיבוב הקודם לא היה פנדל למרות שסוסידאד קיבלה פנדל על אותו דבר. אותם אנשים!

נ.ב דרך אגב, אני כותב את זה מהזיכרון שלי ויכול להיות שאני טועה פה, אבל היה שער של קרלס פרז מול אינטר. הוא היה בעמדת נבדל והכדור ניתז אליו משחקן של אינטר והשופט אישר את השער. יכול להיות שאני טועה. אבל מעניין שלמרות שהשער הזה העיף את אינטר מליגת האלופות, לא שמעתי תלונות על השער. מעניין למה.

אף אחד לא טוען פה לקונספירציות,בסהכ הטענה הישנה והידועה (והמוצדקת אם יורשה לי) לחוסר אחידות בשריקות.
אני חושב שיד ברחבה זה פנדל חוץ ממקרים באמת יוצאי דופן,זאת אומרת שגם לדעתי היה פנדל אתמול לטובת ברצלונה (אם מתעלמים לרגע מההבדל שהיה או לא היה),אבל ראיתי כל כך הרבה מקרים שלא שרקו על נגיעות כאלה ברחבה,כולל נגד ריאל רק לפני שבועיים (מה שגרר הפסד של 3 נק׳בסופו של דבר כן?) וזה בדרך כלל גם מלווה בהסברים עקומים מהשדרים והפרשנים שמסבירים לי למה זה לא פנדל.

אף אחד לא טוען? אתה חושב שאנחנו לא מבקרים בפורום שלכם? באמת?

מעבר לזה שזה לבזבז מילים. כי בעיני, בלשון המעטה לא היה נבדל. אבל אוקי זה פרשנות. הקבוצות היחידות שיכלות באמת להתלונן על השיפוט שהוא עוין נגדם, זה אוהדים של קבוצות קטנות שמבקרים בקאמפ נואו ובברנבאו.

שופטים ברוב המקרים, תמיד יתנו את השריקות לקבוצה החזקה יותר. לרוב, לא תמיד. אבל באמת שלא אוהדי ריאל ולא אוהדי ברצלונה יכולים לטעון שהשופטים דופקים אותם במתכון.

אני פעם האמנתי בשטויות האלה. תודה לאל שמתבגרים בחיים.

ההבדל הוא , שאוהדי ריאל תמיד מספרים לנו שאנחנו מלאים ברגשי נחיתות “וזה עובדה” (כי לכתוב את המילה עובדה כביכול , הופך אוטמטית את הטיעון שלך לנכון) “אנחנו אוהדי ריאל , אף פעם לא בוכים על שיפוט” ואז הודעה אחרי הודעה מתלוננים שדופקים אותם כל הזמן" כן ריאל מדריד היא קורבן תמידי של השופטים.

“ואנחנו לא מתעסקים בברצלונה, רק בארסה מניה הקטנה מתעסקת בריאל מדריד כל הזמן”

ואז לפני משחק חוץ נגד בטיס, והודעה אחרי הודעה כותבים על ברצלונה והשופטים.

אתה יודע איפה רגשי הנחיתות מתבטאים? בזה שאין אוהד בפורום ריאל מדריד שבהודעה שלו מתייחס לבכיינות של אוהד ברצלונה.

כאילו, בכל הכנות, כשאני נכנס לקרוא כאן אני מרגיש עוינות. אתה הופך את הקרב בין הקבוצות לקרב בין האוהדים. מזכיר לי את הויכוחים עם יוצאי בארסה מניה בהפסקות בגיל 13.

כן אני הופך את זה.

קצת מודעות עצמית. תקרא מה כתבתם בפורום שלכם. ואני בכלל לא כותב אצלכם.

שים לב מי העלה את הנושא של רגשות הנחיתות.

לא טענתי שכן.

אתה רציני?

זה לא מעניין אותי שאתם חושבים שאני עם רגשי נחיתות או לא. פשוט תחליטו, אם אתם “אוהדי ריאל מדריד ולא בוכים על שיפוט” אז למה אתם מתעסקים בשיפוט? (משחק שהקבוצה שלכם לא מעורבת בו, ושגורל האליפות קודם כל תלוי בכם…)

ואם “אנחנו לא בארסה מניה ולא מתעסקים כל היום בברצלונה”

אז למה שאתם במקום הראשון והאליפות תלויה רק בכם, אתם לפני משחק חוץ חשוב מול בטיס הודעה אחרי הודעה כותבים על השיפוט וברצלונה?

אי אפשר לאחוז במקלות בשתי הקצות.

@mos56, כל האוהדים אותו דבר. זה שטפטפו להם שאוהדי בארסה הם אלה עם הרגשי נחיתות לעומת אוהדי מדריד לא הופך את זה לנכון.

@Tal_rmcf, כמובן שהייתה רמיזה לקונספירציה ("ידענו שתהיה שערוריה והנה היא הגיעה).

אגב, קיבלנו הכי פחות פנדלים השנה מכל הקבוצות המובילות באירופה (שלושת האיטלקיות, ריאל, באיירן, סיטי, ליברפול). אפשר לטעון שאנחנו גרועים ולא מגיעים לרחבה וזה אולי נכון אבל לטעון שממציאים לנו פנדלים בדרך קבע- רגשי נחיתות ובטח שלא “עובדה”.

@jese, להביא לך תגובות ממש לאחרונה מכאן של אוהדי מדריד שמתעסקים במה כתוב בדף של בארסה מאניה? אל תכנס לפינה הזאת תאמין לי. כפי שאמרתי, כולם אותו דבר, תרצה או לא.

ודרך אגב מה שאני מרגיש שבאופן קבוע אוהדי ריאל נכנסים ומטיפים לנו מוסר על מה לכתוב ואיך להרגיש.

זה מה שאני מרגיש.

מסכים איתך לחלוטין. אבל ההבדל הוא שאני לא מנסה להפוך אותנו לצדיקים ואותם לרשעים. (מקצין בכוונה)

הייתי פעם כזה, וזה מביך. תמצא הודעות שלי בספורטאנטר . אני די מתבייש בזה , אפילו. אבל אני מאמין שהשתנתי.

אוהדים של כל קבוצה חושבים שהשופט דופק אותם ובעד הקבוצה היריבה. מי ידע את זה יותר טוב מאוהד של הפועל ת"א :wink: