מחזור 28: 0:4 קל על סלטה ויגו| ויניסיוס, גולר בשער בכורה ושניים עצמיים

לקראת סלטה ויגו

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק במומנטום לא טוב. המצב בטבלה הספרדית עדיין סבבה, ריאל שוב העפילה לרבע גמר ליגת האלופות אבל לא כל “הנוצץ” הוא זהב. זה היה עוד שבוע בלי כדורגל, אולי כבר חודש למען האמת, ולראשונה העונה ריאל לא ניצחה בשני משחקים רצופים. ואם נרחיב: ארבע תוצאות תיקו בשמונת המשחקים האחרונים ואולי אפילו יש בעיה של תשישות. התקווה הייתה להתאושש ממאורעות המאסטייה אך ריאל סיימה ב-1:1 חלש מאוד נגד לייפציג במשחק בו ספגה בוז מהקהל בצדק. כעת, אחרי שברצלונה צימקה את הפער ממנה לחמש נקודות בלבד, ריאל צריכה להגיב והפעם באמת ולחזור להיות דומיננטית לפחות במשחקי הבית. היא תצטרך לעשות זאת ללא ג’וד בלינגהאם כשהערעור על הכרטיס האדום שלו נדחה כצפוי, ועם הרכב נורמלי. האם כמדי עונה תחת קרלו אנצ’לוטי – ריאל מתעייפת בחצי השני? תשחקו כדורגל, בקיצור. “הניצחון של ברצלונה? הליגה עדיין פתוחה למרות היתרון שלנו. כל משחק הוא קשה”, אמר הדון במסיבת העיתונאים וזו בהחלט התחושה. מאז המשחק נגד ג’ירונה, ריאל כבשה פעמיים נגד ולנסיה וביתר ארבעת המשחקים - “בבודדת” - 1:1 נגד ראיו וייקאנו, 0:1 על סביליה, 0:1 על לייפציג ו-1:1 נגד הגרמנים. שישה שערים בחמישה משחקים.

קרלו פירט על המשחק נגד לייפציג. הוא טוען שמעולם ריאל לא הייתה בסכנה בשל היתרון של ברהים דיאס מהמשחק הראשון אבל ממש החטיא את המטרה. “עייפות פסיכולוגית? אמרתי את זה? אני לא זוכר. אולי במשחקים כמו זה נגד לייפציג, יתרון קטן גורם לך להוריד את המתח. לא לקחנו סיכונים. אני לא חושב שזו עייפות פסיכולוגית אבל זה השפיע עלינו. אני לא יודע איך להתכונן למשחקים כאלה…”, אמר, וזה מסביר הכל. קרלו הודה: “הורדנו את הרמה שלנו לצערי אחרי המשחק נגד ג’ירונה, המשחק הכי טוב שלנו. עכשיו צריך לשפר, לתקן דברים, חסרה לנו אינטנסיביות. לא שיחקנו טוב מול האוהדים שלנו ועכשיו יש לנו הזדמנות נוספת מחר”. עד לחודש פברואר ניצחה ריאל בכל משחקי הבית שלה פרט לאחד, וכעת פספסה פעמיים, גם נגד אתלטיקו מדריד וגם נגד הגרמנים. בכל מקרה ריאל עם מאזן של 14 ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו בברנבאו והמפתח הוא לנצח את כל משחקי הבית לפחות.

בספרד בטוחים שנראה “מהפכה” בהרכב של קרלו שיודע - הדבר הראשון הוא שגישה הגנתית היא פסולה – לעד. ומעבר לכך שהקבוצה זקוקה רענון. מדברים על ארבעה שינויים בהרכב והאמת שקרלו די אישר זאת באופן ישיר או עקיף. “כן, ייתכנו רוטציות מחר”, אמר. על ההרחקה של ג’וד בלינגהאם: "זה מקרה מצער מאוד, הוא לא העליב אף אחד, ההרחקה מוגזמת. הוא התלונן כמו כל שאר השחקנים, וחלקם הרבה יותר ממנו. זה נכון שמחר הוא איננו. הוא עוזר לנו מאוד בהתקפה, אך ההגנה לא תשתנה בלעדיו ובהתקפה ישחק מישהו אחר. קוראים לו ברהים דיאס שנדחק הצידה לאחרונה, איבד מהמומנטום הנפלא שלו ולא שיחק אפילו לא דקה בגומלין. כעת ברהים בין נבחרת ספרד לנבחרת מרוקו שמפעילה לחץ. “לא דיברתי איתו על זה, זו החלטה שלו”, אמר קרלו בעוד במדריד חוששים שהפאסיביות של לואיס דה לה פואנטה תגרום לברהים לוותר על החלום לשחק בסלקסיון.

השינויים הנוספים בהרכב? לוקאס ואסקס יפתח במקומו של דני קרבחאל שנראה פחות טוב לאחרונה, טוני קרוס ינוח ויוחלף בלוקה מודריץ’ שתרם דקות מעולות מהספסל בכל המשחקים האחרונים. האמת שטוני שמצפה להופעתו ה-300 - זה לא רעיון טוב להחליף אותו, נגד סלטה הוא כבש שישה שערים ב-17 הופעות - יותר מנגד כל יריבה אחרת (אם כי לא עשתה זאת כבר ארבע שנים). גם אדוארדו קמאבינגה צפוי לרדת לספסל ובמקומו ישחק רודריגו. ואם כבר רודריגו: בין נובמבר לדצמבר הוא כבש שמונה שערים ב-27 ניסיונות, כל מטאטא יורה, וב-2024? שלושה שערים בלבד, שער בגביע נגד ארנדינה ועוד שניים שהיו הגול הרביעי במשחקים “גמורים” כמו גמר הסופרקופה וג’ירונה. קרלו בשלו: “חסרים לו שערים? ההיסטוריה שלו מוצלחת, זכינו בליגת האלופות בזכות השערים שלו, הוא תמיד עוזר לנו”. אסור לפסול את אורליאן טשואמני כבלם במקומו של נאצ’ו. פדה ואלוורדה אם ישחק ירשום את משחקו ה-40 העונה – שותף בכל המשחקים, שיאן הדקות, וכמוהו רודריגו.

ואיש השעה יהיה כמובן ויניסיוס ג’וניור שהגיע למעורבות במאה שערים תחת קרלו אנצ’לוטי (מדורג שישי בטבלה שכוללת אגדות, לפי הסדר, כמו פיליפו אינזאגי, אנדריי שבצ’נקו, קארים בנזמה, כריסטיאנו רונאלדו, קאקה) והוא בכלל בכושר מצוין. הברזילאי שכבש נגד לייפציג הבקיע העונה 15 שערים – תשעה מהם ב-2024. הברזילאי היה עלול להיות מורחק בשל הדחיפה המאיימת לווילי אורבאן קפטן הגרמנים, אבל קרלו מגן עליו: “ויניסיוס? אף פעם לא ראיתי שחקן שנרדף כמוהו. בוויקאס הוא ספג בעיטת קראטה – ואף אחד לא הגיב, כאילו כלום. כעת רוצים שירחיקו אותו. אני לא צריך לדבר איתו על ההתנהגות שלו. אף פעם לא ראיתי שחקן סובל כמוהו. אני לא שוכח ולא סולח. האנשים האחרים צריכים לשנות את הגישה שלהם כלפי ויניסיוס”. לאחר פגרת הנבחרות ריאל תקבל בחזרה את אדר מיליטאו וטיבו קורטואה שממשיכים להגביר קצב באימונים, ותוכל להתרענן. עד אז נותרו לה שני משחקי ליגה והיא חייבת לנצח. הגיע הזמן שהברנבאו שוב יהיה הברנבאו.

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, נאצ’ו, אנטוניו רודיגר, פרלאן מנדי| טוני קרוס (לוקה מודריץ’), אורליאן טשואמני, פדה ואלוורדה| ברהים דיאס, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב סלטה?

סלטה ויגו מגיעה למשחק כשהיא קצת נושמת, עם הראש מעל המים, אך עדיין בעונה קטסטרופלית של קרבות תחתית. היו לסלטה עונות מפוספסות בעשור האחרון אך כעת היא ממש לא מימשה את הפוטנציאל שלה. הקבוצה מגיליסיה מדורגת במקום ה-17 ורחוקה רק חמש נקודות מהקו האדום. במחזור האחרון למזלה - אוי ואבוי אם לא - היא גברה 0:1 על הקבוצה החלשה בספרד, אלמריה, בזכות שער של המגן-בלם אוסקר מינגסה (לאחרונה משחק בקישור) בדקה ה-73. “סלטה נושמת. רפא בניטס נושם. שער אדיר של מינגסה והרבה לב הרגיעו את המצב המתוח של הקבוצה. בכדורגל ניצחון מרפא הכל”, נכתב במארקה לאחר הניצחון האחרון. אגב, גאברי וייגה שהיה יכול לעזור מאוד לקבוצה אבל עושה כסף בערב הסעודית – נכח בבלאידוס. משהו קצת פחות מרגש – סלטה שיחקה לראשונה מזה 15 שנה ללא אף שחקן בית בהרכב. בעונה שעברה למשל היא דורגה תשיעית בשלב הזה עם 11 נקודות יותר (35).

זה מדהים, רק במחזור אחד השנה סלטה דורגה מעל המקום ה-16. הרצף הכי ארוך שלה ללא הפסד עומד על ארבעה משחקים, בין סוף נובמבר לסוף דצמבר. גם הבלאידוס שפעם היה מבצר - רחוק מזה. אין ספק שגם העונה הזו היא רגע שפל בקריירה של בניטס שחוזר לברנבאו לראשונה מזה יותר משמונה שנים, אז בדצמבר פוטר מריאל. זה לא סוד שהמאמן, שגם עשה דברים טובים (קאסמירו, לוקאס ואסקס) – חש שנעשה לו עוול. בניטס ניצח פעם אחת כמאמן יריב את ריאל בברנבאו – על הקווים של ליברפול בשמינית הגמר ב-2009 (יוסי בניון הבקיע) והיה לו גם תיקו עם ולנסיה ב-2003-04 כשלמעשה לואיס פיגו חילץ נקודה לריאל בפנדל דרמטי. בניטס הפסיד בחמישה מתוך שבעת הביקורים שלו.

לא מעט מהצרות של סלטה התרחשו בשל עונה פחות טובה של יאגו אספס, שרק במחזור ה-13 כבש את שערו הראשון. יש לו חמישה שערים וחמישה בישולים בלבד, תפוקה דלה לאחד החלוצים הטובים בליגה בעשור האחרון. לאחר שלא שיחק נגד אלמריה בשל צהובים הוא חוזר בדיוק בזמן. הספרדי הגיע ל-200 שערים במדי סלטה במשחק נגד קאדיס – ציון דרך עצום. בדרך-כלל, טפו-טפו-טפו – נגד ריאל זה פחות מצליח לו. “הרגשתי אושר עצום לכבוש נגד קאדיס ולהגיע לציון דרך הזה. אתה חייב ליהנות מהרגע אין לדעת מתי זה יגמר”. החלוץ שמשחק כמו פליימקר וכה מסוכן, אמר כי הקבוצה יותר בטוחה בעצמה והיא חייבת לחשוב חיובי. “אנחנו יודעים שהמשחק נגד ריאל קשה מאוד, הם משחק בבית, הם מוליכי הטבלה, אבל הקשינו עליהם מאוד בבלאידוס, הם הצליחו לכבוש רק בדקה ה-80”. בניטס אמר עליו: “כמובן שהוא שחקן מעולה שיכול לעשות את ההבדל – להשתחרר, לספק את המסירה הנכונה לשליש האחרון, אבל הוא צריך עזרה מהחברים שלו”.

במשחקי החוץ סלטה עם שני ניצחונות בלבד ושישה הפסדים. באופן כללי קשה לציין תוצאות טובות שלה העונה נגד הצמרת. היא חילצה תיקו נגד ריאל סוסיאדד בחוץ וגברה על בטיס בבית. לא מזמן היא ספגה הפסד 2:1 אכזרי נגד ברצלונה בבית בתוספת הזמן מפנדל של רוברט לבנדובסקי שהחמיץ בניסיון הראשון. וקצת על ההרכב - מי שיפנה את מקומו לאספס הוא אנאסטאסיוס דוויקאס. גם ג’אליסון יחזור להרכב בהשוואה ל-11 נגד אלמריה. אל תפסלו אפשרות לעיבוי ההגנה עם בלם נוסף, כפי ששיחקה למשל בבלאידוס. הבלם ג’וזף איידו שנעדר מאז אוקטובר לא ישחק כמובן. פצוע לטווח ארוך. עוד נעדרים הם גם הקשרים - הקאנטראנו קרלוס דוטור שמיעט לשחק השנה ורנאטו טאפייה – לא כשירים. בעונה לא טובה של אספאס, יורגן לארסן הוא המבקיע המוביל עם תשעה שערים, כולם בליגה, והוא הוסיף גם שני בישולים. המאמן בניטס נשאל האם התעניינות של הפריימרליג מסיטה את השחקן מהמטרה: “אני רואה אותו מרוכז מאוד, נחוש לעזור לקבוצה. זה המבחן שלו. העתיד שלו או כל שחקן אחר תלוי בביצועים העכשוויים שלו. אני אשמח מאוד אם הוא ימשיך להבקיע ואף יישאר בקבוצה”.

כה אמר בניטס לקראת המשחק: “הדבר הכי חשוב זה איזה סוג של סלטה אנחנו הולכים להציג שם, קבוצה שהולכת להתחרות ולנסות לנצח. ואז, ברור, כשאתה מגיע לאצטדיונים כאלה נגד קבוצות חזקות מאוד אתה תלוי בכך שדברים לא ילכו להם טוב. אני רוצה סלטה חזקה ומוצקה ושריאל מדריד תעשה טעויות כדי שנוכל לנצל את זה”. על היעדרותו של ג’וד הוא דיבר מהבטן ולא אמר קלישאות: “כל מי שיתמודד מול ריאל מדריד יגיד שהם שמים את זה או את זה בהרכב וזה לא משנה, בכל מצב הם יהיו טובים מאוד. ברור שבלינגהאם הוא שחקן גדול וכשהוא לא על המגרש יכול להועיל לנו. אך במקומו בוודאי יהיה שחקן גדול ואולי הוא זה שיעזור להם”. המאמן לא פסל שמירה כפולה על ויניסיוס ואמר כי הוא לא רוצה לדבר על השופטים וצוות ה-VAR, מעריך אותם ומעדיף “להתמקד בכדורגל ואך ורק במה שתלוי בנו. נקווה למשחק בלי מחלוקות”. הרפרנס עבורו הוא המשחק של אלמריה בברנבאו, כולם זוכרים איך זה התחיל.

סלטה ויגו - הרכב משוער: ויסנטה גואיטה| חאבייר מאנקיו, קארל סטרפלט, אונאי נונייס, מאנו סאנצ’ס| אוסקר מינגסה, גאליסון, לוקה דה לה טורה, ג’ונתן באמבה| יאגו אספאס ויורגן לארסן

היסטוריה ומפגשי עבר:

כשריאל מדריד מארחת את סלטה ויגו בדרך כלל היא מנצחת. יש ניצחונות קשים כמו בעונה שעברה עם ה-0:2 במחזור ה-30 כשלקבוצה כבר לא היה עניין לשחק בליגה (וזה פסול מאוד) – מרקו אסנסיו כבש בדקה ה-42 ואדר מיליטאו הכפיל (48) ויש ימים שיותר כיף כמו בעונות עם זינדין זידאן - שביעייה ב-2015-16 ושישייה כעבור שנתיים. בעשור האחרון ריאל עם תשעה ניצחונות ותיקו נגד סלטה, אך מנגד מחצית מהניצחונות של הגליסיאנים בברנבאו הגיעו ב-19 המפגשים האחרונים. אחרי שהפסידה בשני המשחקיםה ראשונים, סלטה ניצחה פעמיים ברציפות - 2:3 ו-2:4 בתחיחת שנות ה-40 והשיגה גם ניצחון שלישי של 1:4 בעונת 1947-48, כך שבשמונת הביקורים הראשונים המאזן היה ארבעה ניצחונות לריאל ושלושה לסלטה. מאז…דברים השתנו. סלטה רשמה 30 משחקים רצופים ללא ניצחון במקדש – 50 שנה. בין 1957 ל-1997 ניצחה ריאל ב-19 משחקים מתוך ה-20 על סלטה, כולל 11 ניצחונות רצופים, שזה לא הרצף הכי טוב שלה - היה רצף של 15!

כך זה קרה: ריאל ניצחה 1:4 בעונת 1951-52, מאניטה של 1:5 בעונת 1952-53, התוצאה חזרה על עצמה כעבור שנתיים והייתה גם שמינייה (3:8) ב-1955-56 עם צמד של אלפרדו די סטפאנו וגם קאסטיינו ורוקה אולסן הבקיעו פעמיים. עם מאניטה נוספת ב-1957 ושישייה ב-1974 - באותן שנים סלטה לא רק הפסידה אלא גם הובסה ובגדול. סלטה השיגה 1:2 בברנבאו בנובמבר 1998 כשקלוד מקאללה, עדיין בתכלת-לבן – כובש עבורה, ורוברטו קרלוס רק מצמק (2:1). אחרי שני ניצחונות של ריאל סלטה המשיכה להיות די מנחוס עם 1:1 ב-2001-02 (גוטי) וכן ב-2002-03 (ראול), משחק שכמעט עלה לריאל בכתר. ב-2003-04 עם צמד של זינדין זידאן השיגה ריאל 2:4 בכדורגל התקפי מרהיב, גם לואיס פיגו כבש שער יפה, ואז הגיעו שני ניצחונות רצופים של סלטה. ב-2005-06 בהופעת הבכורה של סלטה זה נגמר ב-2:3 כששערים של רונאלדו ואיבן הלגרה לא הספיקו. כעבור שנה בפרק ב’ שלו בריאל רשם פאביו קאפלו את הפסד הבכורה שלו בבית דווקא נגד סלטה. אמרסון שחטף בוז בלי סוף – השווה בנגיחה אחרי קרן של ראול אבל זה לא הספיק כי חורחה לארנה הבקיע בדקה ה-82. באותו משחק רונאלדו-פנומנו פתח בהרכב ורוד ואן ניסטלרוי עלה מהספסל, למשך 20 דקות שיחקו שניהם יחד עם ראול בחוד.

המאזן ב-57 משחקי הבית נגד סלטה עומד על 45 ניצחונות לריאל (78%), שש תוצאות תיקו (11%) ושישה ניצחונות לסלטה (11%), עם יחס שערים 47:151 לטובת ריאל, כמעט שלושה שערים בממוצע למשחק. 0:2 די סתמי בעונת 2012-13 עם גולאסו של גונסאלו היגואין עשוסוף למנחוס. בפרק א’ עם קרלו אנצ’לוטי ניצחה ריאל פעמיים 0:3 את סלטה ויגו. כריסטיאנו שכבש שלושער ב-2014-15 – ספג בוז הזוי מהברנבאו במשחק ב-2015-16 וענה עם רביעייה כולל שני גולאסוס מרחוק – אחד בכדור חופשי. גם גארת’ בייל ופפה הבקיעו באותו ערב. בעונת הדאבל 2016-17 זה היה ניצחון קשה, אלבארו מוראטה המחליף הבקיע וטוני קרוס גאל אותנו מייסורנו עם ה-1:2 המאוחר. בעונת 2017-18, משחק הפרידה מהברנבאו זה היה יותר כיף עם 0:6 גדול ללא רונאלדו שנח. גארת’ בייל הבקיע צמד ואיסקו סובב לחיבור מהבלטה הקבועה שלו. ריאל פגשה את סלטה במשחק החזרה לברנבאו במחזור הרביעי בעונת הדאבל, האורחת אפילו הובילה אבל בנזמה הבקיע שלושער, גם ויניסיוס השתתף בחגיגה ואדוארדו קמאבינגה כבש שער בכורה – בהופעת הבכורה. צריך לשים לב לאיבוד הנקודות האחרון נגד סלטה, 2:2 בעונת 2019-20. ריאל הייתה בטוחה שעם אדן הזאר שחזר ופתח בהרכב ויחד עם בייל וקארים בנזמה – יהיה כיף, אבל היא פיגרה. מהפך מפנדל של ראמוס לא הספיק כי סאנטי מינה השווה (85). המאזן ב-115 משחקי הליגה עד היום: 69:29 לריאל בניצחונות.

לדעתי אתה קצת מגזים עם עניין המומנטום הרע, אם השופט שורק 2 שניות מאוחר יותר במסטאיה היית מדבר על ריאל מדריד ההירואית שחזרה מ 2-0 ל 3-2 מדהים במגרש קשה.

אם חוסלו כשיר ועולה לשחק, וצ’ומה בלם ליד רודיגר אז זה ניצחון קל, כל עוד קרלו לא יתחכם עם צמד הזקנים בקישור.

אפשר לגשת למשחק נגד סלטה ויגו ‘מכל מיני פינות’. בשורה התחתונה: היכולת של ריאל מדריד נגד לייפציג לא מקובלת עליי, גם לא “ההסברים” או חוסר לקיחת האחריות מצד קרלו אנצ’לוטי שאחת לכמה זמן שוכח כנראה איזו קבוצה הוא מאמן. הגיע הזמן לחזור לשחק כדורגל אחרי חודש. משחק אחד לא טוב - אין בעיה, ירידת מתח מיד אחרי ה-0:4 נגד ג’ירונה זה מובן אבל הסגל התמלא ודווקא היכולת של ריאל הלכה צעד אחד אחורה. עם מאמן לא שאפתן שלא דורש מספיק מהשחקנים שלו.

ברצלונה עדיין חזק במירוץ האליפות גם אם יש מחזורים שהם היו נראים ממש אומללים וגם אם הפער היה גדול מאוד. ריאל צריכה להגיב במשחק בית ולתת הצהרה, קשה להגיד שיש לי תחושה טובה אחרי החודש האחרון אבל לפעמים רענון זה בדיוק מה שצריך. לוקאס ואסקס מוסיף רגליים טריות ובהתקפה הוא מסוכן יותר מדני קרבחאל שהעונה הזו שלו היא קצת יוצאת דופן, לוקה מודריץ’ גם כן שחקן רעב מאוד-מאוד וזו אחת הפעמים האחרונות שנראה אותו. ההחלטה הזו במקום. הלוואי שייבעט לשער וינסה להבקיע. וידחוף קדימה כאילו הוא עולה מהספסל בדקה ה-70 במצב של 0:0.

צריך פשוט להתנפל על סלטה ויגו שלא בכדי היא בתחתית ולא מחברת יותר משני משחקים טובים העונה. לא להיות פאסיביים, לא לחכות, לא יודע מה. ללחוץ גבוה בכל הרכב שהוא. זה עניין של גישה לא פחות מזהות ה-11. אם ריאל הייתה קבוצה שיודעת לדרוס היו משחקים בהם היה אפשר - ת-י-א-ו-ר-ט-י-ת לתת מנוחה לחלק מהשחקנים. פדה ואלוורדה גם עייף, זה לא רק עניין הבלבול של כל העמדות. אורליאן טשואמני צריך לקחת צעד קדימה. לרדת לגליצ’ים ולהתלכלך, לנווט, לשחרר את הכדור מהר-מהר-מהר קדימה.

היום, עם שלושה שחקני התקפה וזה כבר לא מובן מאליו אצלנו כנראה - יש ציפיות שננצח. רודריגו עלה מהספסל נגד לייפציג עם כמה דקות טובות ושם זה נעצר, הוא חייב לקחת על עצמו את המשחק כשכולם מתרכזים בוויניסיוס ג’וניור (מה שקרלו אמר עליו גם נכון אבל אני מקווה שבחדרי-חדרים גם ויניסיוס עצמו מקבל ביקורת). לשחק בקצב גבוה מההתחלה, לדרוש את הכדור, לנוע לעומק, לאיים על השער. אני בכלל הייתי רוצה לראות את חוסלו שצר לי עליו אבל קרלו מקובע ומשעמם וזה כבר יותר טוב ממערך של ארבעה קשרים. אני שואל אם גם הערב למשל פראן גארסיה לא משחק במשחק נגד יריבה מהתחתית כשצריכים גולים אז מתי הוא כן יפתח ב-11 שוב?

להגיד שריאל בסגל נורמלי שווה גול בסנטיאגו ברנבאו זה מובן מאליו אז הגיע הזמן שנפסיק לספוג, בלי החזרות כדור מגוחכות לאחור כמו במאסטייה או הרחקות הזויות לאמצע. אני אפילו לא מדבר כרגע על אליפות אלא פשוט לחזור ליהנות מכדורגל כמו שהיה בנובמבר-דצמבר. בינתיים קרלו מוכיח שתמיד בחלק השני של העונה יש דאון. יש כל כך הרבה כדורגל טוב לראות היום, שריאל מדריד תהיה חלק מזה. ואמוס! האללה מדריד!

המשחק נגד סלטה ויגו בעונת 2021-22 היה הראשון של ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו לאחר הקורונה ותחילת השיפוץ, למעלה משנה וחצי עברו בעצם. ריאל ניצחה 2:5 עם הצגה של קארים בנזמה שכבש שלושער, על כך דיברנו. האם הברנבאו הוא באמת מבצר? (התשובה היא לא!) הנה הנתונים שלנו מאז במשחקי הבית – כשהמשחק היום הוא המשחק ה-70:

עונת 2021-22: 25 משחקים: מאזן 17-5-3| הפסדים לצ’לסי ולשריף (ליגת האלופות) ולברצלונה (ליגה)

עונת 2022-23: 27 משחקים – מאזן 19-6-2| הפסדים לברצלונה (גביע) ולוויאריאל (ליגה)

עונת 2023-24: 17 משחקים – מאזן 14-3-0

סה"כ: 69 משחקי בית – 50 ניצחונות, 14 תוצאות תיקו ו-5 הפסדים.

מקווה מאוד שנעלה ככה:

לונין.
גרסיה,רודיגר,צ׳ואמני,לוקאס.
קמאבינגה,מודריץ,פדה.
ויניסיוס,חוסלו.בראהים.

קצת רוטציות לפני פגרת הנבחרות והרכב התקפי בתקווה שיביא לנו שערים מוקדמים שיתנו לנו שקט.

זה הרכב שמביא ניצחון כבר במחצית הראשונה.

ההרכב שרציתם עלה פחות או יותר מינוס פראן גארסיה שבמקומו כרגיל פרלאן מנדי. שחקנים יכולים להשפיע על הגישה והמהירות ועל הנייר יש הרבה שחקנים רעבים (הלוואי שנראה הצגה של לוקה מודריץ’) אבל זה לא מספיק. צריך גישה כללית של ‘להתנפל’. חוץ מנגד ג’ירונה כמה שערים מהירים כבר כבשנו בסנטיאגו ברנבאו? אני זוכר בכל 2024 שכל משחק היה ממש שהוציאו לנו את המיץ. התחושה הזו ש"הגול יבוא לבד". ומעבר לכך אני כן מרוצה אבל יחסית. כי הוא כן עושה עוול לחוסלו. ואם סלטה ויגו תהיה עם שלושה בלמים יהיה לנו מסובך. אני עדיין חושב שאנחנו תלויים מאוד במצב הרוח של ויניסיוס

הייתי מעדיף שפדה ינוח קצת. אבל עדיין הרכב טוב, ולראשונה מיזה הרבה זמן יש גם ספסל סביר. ניצחון חובה היום אחרי שרשרת התוצאות האחרונות שלנו. כמדומני 2 נצחונות ב6 משחקים האחרונים.

אספס עומד על קו השער ומבקש נבדל :joy:

איזה משחק מבולגן… החסרון של טוני זועק פה לשמיים.

אם כבר החיסרון של חוסלו,או חלוץ כלשהו,סלטה מסתגרת בתוך הרחבה ואנחנו שעתיים מסתובבים מסביב לרחבה בלי שום מטרה,חבל כי המשחק הזה אמור להיות קל ויכול להיות קל,אין סיבה לסבך אותו.

זה כבר נהיה הרגל בליגה הזו שכל שער שלנו ישר שחקני היריבה קופצים על השופט גם אם אין שום דבר שקרוב לסיבה רצינית לפסילת שער,הבכי של צ׳אבי עושה את שלו.

לא מרגיש בחסרונו בכלל.

עם חוסלו המשחק כבר היה גמור.

אם קמאבינגה יתעטש הוא יקבל צהוב, היו 20 גליצ’ים כאלה במשחק של ליברפול נגד סיטי השופט אפילו לא חשב לשרוק.

משחק שכל כך מדגיש כמה הקבוצה צריכה לשחק עם חלוץ, מסתובבים סביב הרחבה בלי תכלס.
אמבפה תופר פה צמד קליל, גם חוסלו.

קמא במחצית הזאת:

ראינו כמה כישרוני הוא אבל גם לקראת סוף המחצית ראינו את בעיית חוסר הריכוז שלו. הוא יכול להיות מעל המשחק אבל גם להרוס הכל ברגע. עוד טיפטיפה. אני מאמין בו.

כואב לי על רודריגו. רואים כמה הוא מנסה, רואים כמה מנסים לעזור לו, יש לו כרטיס חופשי ללכת לאגף שמאל כמה שהוא רוצה מתי שהוא רוצה, וזה עדיין לא זה. רואים שזה אישיו.

ההתקפה שלנו לא מספיק חדה. קמא עושה נכון שמנסה לאיים אבל אין לו את הבעיטה כנראה.

סופסוף רואים את הקבוצה משחקת כדורגל אחרי הכדורגל המנומנם שקיבלנו לאחרונה. לא משחק גדול, אבל סופסוף טיפה חיים בקבוצה הזאת.
נאצ’ו גם במחצית שהיריבה לא קיימת מצליח לסדר ליריבה מצב לגול. תודה נאצ’ו.

למה ויני למה. כמה הוא מוכשר ככה הוא מטומטם.

מתחיל להריח לא טוב המשחק הזה, לא אופתע אם יעקצו אותנו בסוף.

עתידות:
חוסלו נכנס
אנחנו נראים טוב יותר, מדוייקים יותר ועם יותר מחץ ותכלס בהתקפה
אנצ’לוטי מקבל תשבוחות על החילוף המנצח שלו, במקום שיקבל ביקורות נוקבות על זה שלא פתח ככה את המשחק

איזה הבדל בהרמות למצבים נייחים בין לוקה לקרוס.
אצל הראשון זה מגיע לראש 4 מתוך 5 ואצל השני 1 מתוך 10

הכדורגל שלנו פשוט מדכא, לא מבין בשביל מה אני פותח טלוויזיה שבוע אחרי שבוע כבר בערך 5 עונות אם לא יותר…
כל משחק אני אומר לעצמי ״טוב אולי הפעם יהיה משחק טוב ודברים יתחילו לזוז״ וכל משחק מחדש אני מתבדה.

אין לי כוח למאמן הזה יותר, מיציתי אותו כבר ב2014 וזה כמו סיוט שהתגשם העובדה שהוא חזר לאמן אותנו, במקום להתעורר מהסיוט הוא עוד האריך את החוזה אצלנו, צא דיבוק צא!

פשוט מדהים כשמשחקים עם חלוץ הכל יותר קל איזו תגלית מטורפת.