מחזור 28: מביסים את אוסאסונה 4:0 בבית (פראן 2X, אובמיאנג, ריקי)

זה לא רק הרכשים או התוצאות, זה הכל מסביב. כשאמרתי שקומאן לא מתאים לברסה אחרי שהוא צרח על מינגסה שעלה למעלה, לזה התכוונתי. שהוא מחפש רק להרים כדורים על דה יונג כתוכנית עיקרית, לזה התכוונתי. שהוא בא לעקוץ 1-0 ולשמור לזה התכוונתי. שאין משחק לחץ, שהוא מאשים שחקנים בתקשורת, שהוא כל הזמן מתלונן, לזה התכוונתי.

@Ganjo , כולם מחכים לך. תן בראש.

למען הסר ספק: לא באתי להטריל ואני בטח לא חושב שקומאן מאמן טוב או ברמה של צ׳אבי (שעוד צריך להוכיח לטווח קצת יותר ארוך),אבל יש פה עוד נסיבות שצריך להתחשב בהן כמו הרכש,זה לא שצאבי מצליח עכשיו עם אוצו סגל שקומאן נכשל איתו,זה סגל שונה מאוד כרגע והרבה יותר עמוק ומגוון.

התעלמתי מההודעה הקודמת, אבל אם אתה כנה בכוונות שלך אז בוא נדייק.
קומאן נכשל עם סגל שיש בו את מסי.
קומאן נכשל עם קבוצה שהיה לו איתה קדם עונה (פעמיים) ורצה איתו שנה וחצי כמעט.
קומאן נכשל עם הרכשים שהוא ביקש וקיבל: ממפיס, דה-יונג, דסט.
לקומאן אין תירוץ, בטח לא הרכש של ינואר.

זה שאני חושב שקומאן נכשל עם תנאים פחות טובים מהתנאים שיש כרגע לצאבי הופך אותי לטרול שצריך להתעלם מהדעה שלו? נחמד,אני מבין שצ׳אבי קדוש פה אבל המציאות קצת שונה ממה שמוצג על ידי רוב אוהדי ברצלונה,קומאן נכשל ופוטר,צאבי החליף אותו ועד שלא היו שינויים בסגל גם לא היו כל כך שינויים ביכולת,כן במוטיבציה,כן בניסיונות לחדש,אבל ביכולת? מעט מאוד אם בכלל.

בינואר צ׳אבי קיבל 4 שחקני רכש והוא משתמש בהם בצורה אופטימלית ומאז מהפך בקבוצה,לא לפני.

האם קומאן היה מצליח עם הסגל של צ׳אבי? אני לא חושב,כי הוא מאמן באמת גרוע.
האם צאבי היה מצליח כמו עכשיו גם בלי הרכש של ינואר? סביר להניח שהרבה פחות.

ועדיין,הם לא התמודדו עם אותם תנאים.

ולגבי הרכש-בוא נהיה הוגנים,גם לאפורטה לא סבל את קומאן,ספק אם הוא היה מביא לו את הרכש שהוא התאמץ מאוד להביא לצ׳אבי,ובצדק גמור.

אני לא מבין על מה הסנגוריה. הוא פשוט לא מאמן טוב. הוא לא היה מאמן טוב בולנסיה, באברטון, והוא היה מאמן סביר בהולנד. הוא לא היה מאמן טוב גם אם היה מקבל את פראן טורס אדאמה ואבמיאנג, מהסיבה הפשוטה שהוא לא היה יודע להשתמש בהם. יותר מזה, הוא גם לא היה מבקש אותם. הוא פשוט לא טוב.

קודם כל - הכל בזכות הנחרצות של דימיטרי בנאחס ההפוך.

יש דיסוננס בין הצורך של ריקי להוכיח את עצמו לבין העובדה שהוא משחק רק בגארבג’ טיים אבל בגול הרביעי קפצתי כמו שלא קפצתי בשלושה שקדמו לו. וזה לא בגלל שיש לי mancrush על ריקי. זה פשוט מאוד: כשריקי פוץ’ משחק אני מבין את המשחק. כי אז אני רואה את בארסה המקורית. זו שממציאה את המשחק ולא מנסה להתחקות אחר קבוצות גדולות אחרות.

צ’אבי יברך אותו השם מגוון לנו במערכים. איך שהשחקנים התחילו להתרגל ל2-3-2-3 צ’אבי אתמול העלה אותנו לשחק, לראשונה בהיסטוריית הכדורגל, במערך של 4-1-5. בוסקטס ממונה לגמרי על הקישור ומקדימה קו של חמישה. זה עבד אז אין תלונות ואולי זה באמת נובע מלמידה דקדקנית של היריבה. אבל בסוף בסוף, יצירתיים ככל שנהיה אני צריך קישור אמיתי עם נוכחות ואת זה ריקי נותן לי.

תסלח לי טל, אני משתדל להתעלם מדעות שמרגישות לי מפוספסות לחלוטין או מטרילות כי בד״כ אין לי כוח להכנס לוויכוחים שמתפתחים בגללן.

אתה בעצמך אומר:

אנחנו מסכימים, ולכן כל ההודעה שלך על עניין הרכש שצ׳אבי קיבל לא ברורה.

בנוסף:

למה לא ברורה? אמרו כאן שקומאן צריך לשתוק ולהתבייש,אז בסהכ הוספתי שלדעתי התנאים שהוא קיבל הם פחות טובים מהתנאים שיש לצ׳אבי כרגע (וזה נובע מהמון סיבות שברובן קומאן אשם),לא מתווכח עם זה שהוא מאמן גרוע ושצאבי בפני עצמו הוא שדרוג לקבוצה.

אני אמרתי את זה . אני יסביר את עצמי , הוא עכשיו יוצא בסבב ראיונות שהוא מביך את עצמו ואותנו בתירוצים על הכישלונות שלו ויותר גרוע מזה בניסיון לפגוע בצאבי (הוא עקץ את צאבי וחשף שיחה פרטית של לאפורטה איתו על צאבי) . אז כן הוא צריך לשתוק עכשיו. הוא ביזה את עצמו ואת המועדון (לכל מי שזוכר איך הוא התנהל בחודשיים האחרונים) והפיטורים שלו היו מהמוצדקים ביותר שאי פעם היו למאמן בעולם.

דרך אגב, אין לי בעיה עם מה שכתבת. אם קומאן לא היה מבייש את עצמו, אני הייתי אפילו מסכים טיפה איתך.

יש את המשפט האלמותי של פפ לגבי שחרור הכדור שאמור להתבצע כמי בריחה מאש, זה כל כך נכון לגבי דני אלבס הבן אדם מקבל כדור, מוסר מיד למרות שאת ההתקדמות שלו הוא יכול לעשות עם הכדור, זה באמת חניך של פפ אמיתי, אם פעם חשבתי עליו שהיחודיות שלו זה הכושר המשוגע, היום ברור לי שזו מהירות המחשבה שלו.

זה הדבר כמעט היחידי שיש לריקי. אפשר לראות שריקי לא פיזי, פזיז מדי בלחץ, מגיע לקבל כדור ויוצא יותר מדי מהעמדה שלו, אבל… הוא משחרר כדור בנגיעה, הדרך לקדם את הכדור היא במסירות. אני זוכר שהיה בינו לבין אלבס אתמול סטנגה של איזה 5-6 מסירות על מטר, חבל מאוד שריקי לא מנסה לסדר את שאר הדברים כדי לקנות את מקומו.

בשביל מעט צדק פואטי.
זוכרים כמה פה התנגדו לרכישות הללו שהן לא לרמה של ברסה? וכמה פה לא קצו לראות את דמבלה לעולם.
אני חושב שבלי דמבלה, אובמיאנג, וטראורה אתם לא בטופ 4.

אני חושב שלשארית העונה (אלא אם תהיה פה איזו מכת פציעות נוראית), זה כבר מאוחר מידי בשביל ריקי.
אבל הבחור צריך לעשות חושבים בצורה רצינית מאוד לקראת העונה הבאה, בה יכול להיות שהתחרות תהיה אפילו קשוחה יותר במקרה של רכש נוסף לקישור - האם הוא רוצה והאם הוא יכול לשפר את הדברים שחסרים לו כדי לקרוא תיגר על פדרי/ניקו/גאבי?

יכול להיות שלא, וזה בסדר גמור. וגם יכול להיות שריקי הצד ה"צודק" פה, וצ’אבי לא. אבל צ’אבי הוא המאמן, והוא יהיה פה גם בשנה הבאה, וכנראה שריקי לא עומד בקריטריונים שלו. לא רק בשביל לשחק, אלא אפילו רק כדי ליהנות מפירורי דקות פה ושם.

באיזשהו מקום זה לא משנה מי צודק ומי לא, כי בסוף ריקי צריך לקנות את מקומו בהרכב (או לפחות כמחליף ראשון) מול צ’אבי ובמקום אחד מהקשרים האחרים. אחרת אין לו מה לחפש פה, לא משנה כמה רומנטיות, תכלסיות, וירטואוזיות, שחרור בנגיעה ומה לא יש ב-10 דקות בחודשיים שהוא מקבל.

אני עדיין לא רוצה לראות אותו משחק אצלנו … וספוילר, זה לא ישתנה יותר בחיים.

אבל זו בדיוק אחת הבעיות המשמעותיות שיש לי עם ריקי.
בהרבה יותר מדי מקרים הוא מחזיר בנגיעה את הכדור למי שמסר לו. זה מעצבן כי זה לא מקדם את המשחק בשיט. שים לב לזה כשהוא משחק, מוסרים לו והוא מחזיר. זו בד״כ הפעולה הראשונה שהוא יעשה. הוא לא מחפש שחקן אחר פנוי, הוא מקבל כדור ונראה כאילו שהוא לא יודע מה לעשות איתו.

ושלא תבין לא נכון. אחרי הגול שלו אתמול אשתי באה לשאול מה קרה - היא אמרה לי: אתה חוגג את זה אחרת, זה לא היה גול רגיל, מה קרה?.. אני ממש אוהב את ריקי, ממש שמחתי לראות אות על המגרש. אני חושב שהוא מאוד ייחודי ומאוד הייתי רוצה לראות את צ׳אבי עוזר לו להתקדם ולהתפתח. אבל למה כל הזמן המסירה חזרה למה??

הדיון על ריקי זה משהו שתמיד מעציב אותי, אני לא רוצה לראות אותו כך משחק 90 דקות ובונקר רק כי הוא צריך לקבל כי הוא מגיע לו ויקיר האוהדים . אני בסה"כ רוצה שיתנו לו הזדמנות הוגנת . אף אחד לא ישכנע אותי שמול קבוצות כמו אוססונה או אלצה הוא לא צריך לקבל יותר דקות משחק. ואף אחד גם לא יצליח לשכנע אותי שבדקות שהוא כן מקבל הוא לרוב לא מוכיח שמגיע לו לקבל יותר דקות. לא לפתוח בהרכב או משהו כזה. אלא לקבל טיפה דקות.

אבל אני מסכים עם אייל בגדול, שנה הבאה הוא צריך לעזוב. אין לו שום עתיד בברצלונה. אני רק מקווה שלא נתחרט על זה.

הוא פשוט עלה בזמן לא נכון, אצל המאמנים הלא נכונים וברסה הלא נכונה. זה טעות קשה להגיד שהוא לא מקדם את המשחק, כשהוא על המגרש ובדקו את זה הוא השחקן שהכי הרבה פעמים מוסר קדימה. אני באמת מאחל לו שיצא החוצה ויצליח. הוא יכול להיות תיאגו, וגם דניס סוארס. בוא נראה מאיזה חומר הוא קורץ, בברסה זה כבר אבוד. הוא לא יוציא את פדרי וגאבי מההרכב.

@Josepe
פה אנחנו חלוקים מהותית. המשחק של בארסה האבסלוטית של פפ הייתה בגלל שהתפטרו מהכדור כל כך מהר ובהתאמה שינו עמדות. אפילו לקבל כדור להחזיר ולרוץ שני מטרים ושוב לקבל ושוב להחזיר זה המהות האמיתית. כשאין שחקן ‘עם הכדור’ כי הוא כל הזמן בין השחקנים זה הכדורגל הכי קשה לעצירה. כל הדאבל פסים המדהימים עם צ’אבי ועם דני אלבס שמסי עשה קרו כך. זה הבסיס הכי חזק לשיטה שלנו.

ריקי לפעמים עושה את זה קצת לריק, לפעמים. אבל לזכותו יאמר שהוא היחיד כמעט שעושה את זה, פדרי גם עושה אבל גאבי וניקו לא בעניין בכלל. אני מניח שזה הקצה של השיטה וזה לא יכול לחפות על חוסרים כמו פיזיות, איבוד עמדה ואובר התלהבות שיש לריקי. זה מה שחבל לי על ריקי, הוא ‘כנראה’ לא מנסה מספיק להשתפר באספקטים הללו ונשען רק על ניהול המשחק ומשחק בנגיעה. זה כבר לא מספיק היום.

מי אמר שהוא לא קיבל הזדמנות הוגנת?
מה האינטרס של צ’אבי לספסל אותו עד כדי פצעי לחץ?

הזדמנות הוגנת לא אומרת רק “דקות משחק”. הזדמנות הוגנת כוללת גם התרשמות באימונים, התרשמות אישית, מתן משימות/נקודות לשיפור ובדיקת עמידה בהן וכו’. יכול להיות שצ’אבי טועה מאוד בהתנהלות שלו מול ריקי, אבל זה לא אומר שריקי לא מקבל הזדמנות. זה לא שהוא ממוסמר לספסל כי הוא העיר הערה בתחילת העונה, זה כבר לא הסיפור.

בסופו של דבר, צ’אבי לא רואה בו משהו שהוא כן רואה באחרים. ובפער גדול, לפי דקות המשחק. יכול להיות שהוא 99 במסירות בנגיעה ו-99 בכניסה לעומק, אבל הוא רק 60 בפיזיות ו-60 מסירות (לדוגמא, כן?), וגם לא מתקדם בתחומים החלשים שלו. בשקלול כלשהו של הדברים האלו, שאת השקלול הזה רואים צ’אבי והצוות כל יום כבר 4 חודשים - הוא פחות טוב מהאחרים, לא משנה אם הוא לא רואה דשא במשחק.

ריקי פספס בגדול את הרכבת העונה. אם הוא לא התגנב להרכב, או לפחות ללהיות מחליף ראשון, בתקופת החניכה של גאבי, הפציעה של פדרי, ועם כל החיסורים האחרים בהתקפה - זה וואחד פאק שלו. גם אם בגדול צ’אבי טועה לגביו.

אני חושב שריקי לא מתקרב לאחרים מבחינת מיקום בכל זמן שהכדור לא אצלנו. גם אתמול שהכדור לא אצלנו אתה רואה אותו בעיקר מגיב לדברים, וגם בצורה איטית. לדעתי שם הוא לוקה בחסר, הוא לא משתתף בלחץ קבוצתי ויכול להיות שעם כמה שהוא טוב עם הכדור, הוא חתיכת חיסרון שהכדור לא אצלנו.

הוא עושה לחץ אימפולסיבי של מאבד כדור, כלומר, ריצת אמוק לרגלי היריב ולא משהו משולב לחץ קבוצתי המניב איבוד של היריבה.

עיקר הבעיה שלו בשבילי שהוא לא מחזיק עמדה טוב. הוא כמו מסי, מפטרל על יותר מדי מקומות במגרש, לקח את הטוטאל פוטבול צעד אחד רחוק מדי. ואם למסי זה נסלח בגלל האיום התמידי שלו אצל ריקי זה חור באמצע המגרש.