מחזור 29 בליגה: מתארחים אצל קאדיס רגע לפני גומלין רבע הגמר (שבת, 22:00)

לקראת קאדיס| כשהראש והלב כבר בגומלין רבע גמר ליגת האלופות ביום שלישי, ריאל מדריד תנסה לשמור על המקום השני ולהפסיק להתבזות העונה בליגה כשתתארח אצל היריבה מהתחתית (שבת, 22:00). ויניסיוס וקרוס שסובלים מעומס - מחוץ לסגל. אסנסיו יפתח. אנצ’לוטי: “אני משוכנע שאכבד את החוזה ואהיה כאן בעונה הבאה”

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר ניצחון 0:2 סולידי על צ’לסי במשחק הראשון ברבע גמר ליגת האלופות. מצב הרוח הוא די טוב וכולם סופרים את הדקות עד ליום שלישי. אנחנו נשתמש בתיאור של קרלו אנצ’לוטי אחרי המשחק נגד ויאריאל – גם הפעם כנראה שלא תהיה יותר מדי מוטיבציה, גם אם המאמן אמר: “הקבוצה בכושר טוב והחבר’ה להוטים לשחק. אנחנו רוצים להציג משחק טוב נגד יריבה קשה”. לאור ההפסד בשבוע שעבר, אתלטיקו מדריד נושפת בעורפה של ריאל והפער עומד על שתי נקודות בלבד. כמובן שזה יהיה כישלון לסיים במקום השלישי. גם קרלו מבין זאת. “עלינו לכבד את הליגה ואם לא נוכל לסיים ראשונים אז כן להיות במקום השני. אנחנו לובשים חולצה שדורשת אותנו להילחם עד הסוף”. מאז החזרה מפגרת המונדיאל ניצחה ריאל רק בשבעה מ-14 מחזורי ליגה – רקורד פשוט נורא ואיום.

מחר תצטרך ריאל להסתדר ללא ויניסיוס ג’וניור וטוני קרוס שלא התאמנו. הם לא בסגל למשחק. “אין להם פציעה אבל הם סובלים מעומס ולא ניקח שום סיכון”, הבהיר קרלו, וטוב שכך. כמובן שיהיו עוד שינויים בהרכב. אל תתפלאו אם דויד אלאבה יזכה למנוחה (“הביצועים שלו השתפרו”, אמר אנצ’לוטי בעניינו, "הוא ואדר מיליטאו מסתדרים מצוין) ויוחלף באנטוניו רודיגר למשל, ואם נראה את נאצ’ו שוב בעמדת המגן השמאלי. אולי אפילו אדן הזאר ישחק אבל רק כמחליף. “אני לא חושב שזה יקרה מההתחלה אבל אולי תהיה לו הזדמנות”, אמר קרלו על הבלגי שכבר מזמן לא באמת נושא לשיחה.

כמוש אתם יודעים, ויניסיוס לא נח אף פעם. הוא שותף ב-45 מ-47 המשחקים שלנו העונה – נעדר ממשחק ליגה אחד בלבד, נגד אלצ’ה – בשל השעייה, וקיבל מנוחה בגביע. זו תהיה ה-הזדמנות של מרקו אסנסיו שכבש שער חשוב מאוד באמצע השבוע, מיד כשעלה כמחליף. אסנסיו, שהבקיע תשעה ב-1,300 דקות בערך העונה, ואסור לזלזל בזה - ישחק בימין, רודריגו שאכזב נגד צ’לסי, יזוז לעמדה הטבעית בצד שמאל, ובחוד ישחק קארים בנזמה. אם החלוץ יכבוש הוא ירשום ציון דרך עם שער 350 במדי ריאל, סיבה למסיבה. “הוא מרגיש טוב מאוד אחרי המשחק נגד צ’לסי. הוא מאלה שמתאוששים הכי מהר. הוא לא צריך לנוח. הוא רוצה לשחק. אף אחד לא חושב על קרב הפיצ’יצ’י”, סיכם קרלו. אנחנו נהמר שאורליאן טשואמני יפתח. אולי לוקה מודריץ’ ינוח שוב. “הכי חשוב שהוא מתקדם. כשהוא משחק כמגן הוא יכול ללמוד עוד. ברור שהוא קשר גדול”, התייחס אנצ’לוטי לגביו.

קרלו הפגין ביטחון בנוגע לעתידו: “אני משוכנע שאכבד את החוזה ואשאר כאן גם בעונה הבאה. אני חושב שפלורנטינו פרס רוצה בזה, אין לי שום ספקות. המועדון מראה לי אהבה בכל יום, אני מרגיש בנוח”. הוא נשאל במה הוא הכי גאה בעבודתו ואמר: “בסך הכל, זה היה קאמבק מוצלח. אני הכי שמח להגיע בכל יום לוולד בבאס לעבודה”. הוא הבהיר כי צריך לחכות עם דירוג העונה הזו – “זו יכולה להיות עונה מוצלחת אם הכלי ילך כשורה (גביע וצ’מפיונס בעיקר! רש"י), או עונה עם ספקות”, והסביר שהוא מקשיב לביקורת וחייב להקשיב לה. הוא לא מתרגש מכך שבאנגליה לא ממש סופרים את ריאל כמועמדת לתואר, אבל עוד חזון למועד. בינתיים ריאל רוצה לנצח בליגה. בשלב סיכומי העונה, אם נסיים במקום שלישי, חס וחלילה, הציון יורד. גם אם לא בהרבה…

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו פרננדס| אורליאן טשואמני, לוקה מודריץ’ (דני סבאיוס), פדה ואלוורדה| מרקו אסנסיו, רודריגו וקארים בנזמה

מה המצב קאדיס?

קאדיס מגיעה למשחק במצב רוח מצוין אחרי ניצחון גדול 0:2 על בטיס בבניטו ויאמרין. ספק אם בקבוצה של סרג’יו האמינו לפני המשחק שיחזרו עם שלוש נקודות הביתה. הבונוס: קפיצה למקום ה-14 – דירוג השיא של הקבוצה העונה, ופער ארבע נקודות מהקו האדום כשיש עוד קבוצות בקלחת. בליץ של שש דקות תוצרת רובן אלקרס (53) וכריס ראמוס (59) הספיק. אמנם בטיס שיחקה בעשרה שחקנים בדקה ה-38 ועם תשעה בחצי השעה האחרונה אך זה כלל לא מוריד מההישג של קבוצת התחתית. “קאדיס שמה קץ לרצף השלילי שלה בסביליה עם משחק טוב והשיגה שלוש נקודות מאוד חיונית להמשך הדרך”, נכתב במארקה. קשה לפספס את מגמת השיפור בקאדיס שכן הפסידה רק ארבעה משחקים מאז החזרה מהפגרה. יש לה בין היתר תיקו מאופס אצל ריאל סוסיאדד למשל. הניצחון שחרר הרבה לחץ לאחר שלא הצליחה לנצח את אלמריה וחטאפה יריבותיה לתחתית.

האצטדיון הביתי צפוי להיות מלא לפי מה שנכתב בתקשורת והביטחון של קאדיס עלה. אם תנצח, קאדיס תהיה קרובה יותר להישארות. “זו אמנם יריבה נוראית, שחקנים מעולים, קבוצה גדולה, אני לא חושב שהם חושבים רק על ליגת האלופות, הליגה חשובה בגלל היוקרה, אך אנחנו במומנטום טוב. הקבוצה מתחרה, יש לה נשמה ואופי. אנחנו יודעים לעמוד בלחץ. נילחם על הניצחון”, הבטיח המאמן. מבחינתו המפתח הוא: “לגרום לריאל לרוץ מאחור. אני חושב שאין לנו כבר רוחות רפאים אחרי הניצחון על בטיס. יש לנו רצון גדול לשחק נגד יריבה גדולה. עלינו להיות טובים בהגנה”. ואיך קאדיס בהגנה? עם מערך של ארבעה היא מסתדרת. ספגה 40 שערים, ומתוך העשירייה השנייה רק שלוש ספגו פחות ממנה.

הבעיה נעוצה בחלק הקדמי. קאדיס כבשה 23 פעמים, בדומה לוויאדוליד, ההתקפה החלשה בליגה למעט האחרונה אלצ’ה שכבר ויתרה. מלך שערי הקבוצה הוא החלוץ לוקאס פרס שעזב את הקבוצה בינואר (אגב, עוד שחקן שכבר איננו הוא אנטוניו בלאנקו, האקס שלנו), על כן המצב קשה. סרג’י גווארדיולה וכריס ראמוס יפתחו בחוד. לאלכס פרננדס, אחיו של נאצ’ו, שלושה שערים, ולאלברו נגרדו המבוגר רק שניים.

לקבוצה יש לא מעט בעיות. המגן הימני איסה (יוחלף בראול פארה) והשוער חרמיאס לדסמה עדיין מושעים, זכר למשחק נגד חטאפה, והערעור שהגיש המועדון לא הצליח. במקומו של האחרון משחק דויד חיל. שיאן הדקות של הקבוצה העונה הוא הבלם לואיס הרננדס, לשעבר במכבי תל אביב. גונסאלו אסלקנטה עדיין פצוע. “אני רק עוד אוהד, פשוט משחק על המגרש”, הבהיר ראמוס לקראת המשחק בריאיון ל-AS ואמר שהדם של קאדיס זורם לו בעורקים. הוא הגשים את חלומו נגד בטיס כשכבש שער ראשון במדי הקבוצה. נספר לכם שקאדיס במשחקי הבית עם מאזן 4-6-4. תיסכלה את ויאריאל ובטיס עם תוצאות תיקו וזהו-זה.

קאדיס - הרכב משוער: דויד חיל| ראול פארה, לואיס הרננדס, פאלי, אספינו| סן אמטריו, רובן אלכרס, רובן סוברינו, תיאו בוגונדה| סרג’י גווארדיולה וכריס ראמוס

קצת היסטוריה. בשנה שעברה, במחזור ה-37, ריאל מדריד התארחה בראמון דה קראנסה כשהמשחק חשוב בעיקר לקבוצה הביתית. רודריגו ביצע דריבל ענק בדקה החמישית ומריאנו דיאס חק לרשת, ורובן סוברינו השווה בדקה ה-37. שנה קודם לכן, ריאל מדריד של זינדין זידאן בשיאו של מאבק האליפות, השיגה ניצחון יפה של 0:3 במחזור ה-31. עשר דקות טובות הספיקו. בנזמה כבש בפנדל, אלבארו אודריוסולה הכפיל ובדקה ה-40 החלוץ השלים צמד. הניצחון הכי גדול של ריאל עהיה 0:4 במחזור הפתיחה של עונת 1987-88. ריאל מדריד הקטלנית של ליאו בינהאקר חיכתה עד לדקה ה-35 כשהוגו סאנצ’ס הבקיע. אמיליו בוטראגיניו, גאייגו וגורדיו הוסיפו.

ואם כבר בוטראגיניו הוזכר אז המשחק שכל אוהד שולף מהארכיון הוא הרמונטדה בעונת 1983-84. ריאל, עם אלפרדו די סטפאנו על הקווים, פיגרה 2:0 במחצית ואז הדון העלה מהספסל ילד צעיר בשם בוטראגיניו. בוטראגיניו כבש בדקה ה-60, גאייגו השווה בדקה ה-88 ודקה לאחר מכן בוטראגיניו השלים צמד בהופעת בכורה מדהימה. גם לרוביניו, אלף-אלפי הבדלות, הייתה הופעת בכורה מסנוורת. ריאל פתחה את עונת 2005-06 במשחק חוץ נגד העולה החדשה. רונאלדו בעט בסיבוב לרשת כבר מוקדם אבל מתיאס פאבוני השווה. כעבור שתי דקות לושמבורגו זרק מהספסל את הברזילאי הצעיר שרקד על המגרש. חמש דקות לסיום מהלך של שלושת ה-R – רוביניו-רונאלדו-ראול הסתיים עם ה-1:2 של הקפטן. ריאל הפסידה בשני המשחקים הראשונים שלה נגד קאדיס בחוץ. מאז, היא נכנעה פעם אחת נוספת, במחזור ה-24 בעונת 1990-91. זה יהיה המשחק ה-15 בלבד כשקאדיס מארחת. המאזן? שמונה ניצחונות לריאל (58%), שלוש תוצאות תיקו (21%) ושלושה ניצחונות לקאדיס (21%), יחס שערים 9:23 לריאל. בסה"כ משחקי הליגה המאזן עומד על 4:20 לריאל בניצחונות. ואל תדברו איתנו על משחק הגביע ב-2015-16…

אני יכול להבין שאין עניין רב סביב המשחק הזה אבל עניין כלשהו יש. מבחינתי משחקי הליגה הנותרים הם לא חזות הכל אבל גם בטח לא מצדיקים אווירת סוף קורס מוגזמת. לסיים במקום השלישי יהיה כישלון עצום וזה קורה לנו יותר מדי, גם לא יהיה נעים לסיים טריליון נקודות אחרי ברצלונה. מאז החזרה מפגרת המונדיאל ניצחנו רק מחצית מהמשחקים - שבעה מתוך 14. ואף אחד מהם לא נגד קבוצת צמרת.

גם ההרכב הרוטציוני הערב הוא הרכב מספיק טוב כדי לשחק כדורגל, לשחק טוב ולנצח משחק חוץ. זה מעניין לראות את ריאל מדריד בלי ויניסיוס ג’וניור השחקן החם ביותר שלנו - האם רודריגו יעז יותר? מה תהיה חלוקת הכדורים לצד ימין כשמרקו אסנסיו בכושר טוב מאוד, אולי נראה קצת יותר את המגן השמאלי תוקף ומסכן - אם יהיו אלה דויד אלאבה או אדוארדו קמאבינגה. אני חושב שללא “העומס” הזה, ויני לא היה נח כך שזו ברכה. עוד שחקנים שיכולים לסכן הם דני סבאיוס למשל. ובחזרה לשחקני ההתקפה: אסנסיו עושה את זה, רודריגו חייב לתת מספרים, לאחרונה זה לא הולך לו. קבלת החלטות רעה באופן די מפתיע. גם יש משחקים, נניח נגד בטיס נדמה לי - שהוא מבקיע ממצבים שהרגשת שבעונה שעברה הוא היה שם. חודש אפריל זה אמור להיות החודש שלו. הוא היה לא טוב נגד צ’לסי למרות שעזר לסחוט את האדום. אם הכל ילך כשורה אפשר גם לתת לאדן הזאר לשחק - רק אל תשכחו לעזור לו להתכונן רבע שעה קודם לכן לסדר את המכנסיים.

יש גם את הקלישאה השחוקה, “שחקנים שמשחקים על החוזה שלהם”, בעיקר הספרדים. אסנסיו זה אחת-שתיים ובום. הוא פחות צריך דריבל. ואם הוא לפתע משחק כמספר 10 זה עוד יותר מעניין. זו הזדמנות להרכב התקפי אבל לא מופקר נגד יריבה שיותר קרובה לוויאדוליד (אבל היא לא תוותר מראש) מאשר לוויאריאל.

זקני השבט ידברו על הקינטה דל בויטרה, אמיליו בוטראגיניו, אבל אותי, כאוהד של שנות ה-2000, משחק נגד קאדיס מחזיר ישר להופעת הבכורה של רוביניו במחזור הפתיחה ב-2005/06. זה היה שואו אמיתי. חשבתי שזה רונאלדיניו הקטן. היו ימים שהוא היה הדבר הכי טוב בהתקפה שלנו מבחינת יצירת המצבים וקצת גוטי (2006-2008). איזה מזל שוויניסיוס לא רק עבר אותו אלא ניצח אותו בענק ומשאיר לו אבק. האללה מדריד

סתם כישלון, למה עצום? ברגע שהמקום הראשון כבר לא בהישג יד, סדרי העדיפויות משתנים.

ולגמרי מדובר בסתם משחק, שערכו היחיד הוא מתן דקות לשחקני ספסל. אי אפשר לצפות משחקנים לשמור על מתח במפעל גמור, גם ברצלונה תמיד נופלת כשהסיכוי אובד.

תקן אותי אם אני טועה, אבל אני חושב שזה ישפיע על הדירוג שלכם בליגת האלופות בשנה הבאה.

לדעתי הדירוג של הלא-אלופות נגזר מהביצועים באירופה בלבד.

טוב שאנצ’לוטי נותן מנוחה להרבה שחקנים, רק לא ברור איך דווקא בנזמה המבוגר והפציע לא מקבל מנוחה?..

לא משפיע על הדירוג, אבל משפיע על הסכום שהקבוצה תקבל מאופ"א.
מדובר במיליונים, אבל לא רבים.

בנוסף יכול להשפיע גם על כסף שהקבוצות מקבלות על זכויות השידור של הליגה, אבל שם לוקחים מיקום ממוצע של 5 שנים, אז זה בגדר “אולי”.

הרכב מצויין, יותר טוב מההרכב שהרס את העונה, מאמין שיהיה ניצחון קליל.

אני זוכר שאחד מהחבר’ה כאן כתב שהוא פספס קלאסיקו לטובת דייט עם אשתו העתידית. אני הייתי אמור לפספס את המשחק הערב נגד קאדיס לאותה המטרה, משחק ראשון מאז 2015 בערך. אבל כנראה שזו לא תהיה אשתי הבחורה היפהפיה שיצאתי איתה. כנראה שנגמר, אבל התגברתי על הפקקים ובאתי לראות את השואו של רודריגו במחצית הזו.

לא פוסל בכלל שייגמר איזה 0:0 מגעיל (ברמת התוצאה) כפרצופה של עונה אבל לפחות הכדור זז מהר, הקבוצה משחקת טוב וזה משחק הרבה מעל הממוצע הרגיל שלנו לדעתי ולבטח אחרי פגרת המונדיאל. רודריגו עושה הכל נכון אבל אין לו את השקט הנפשי מול השער לדעתי. משחק שגורם לך לחשוב מה אפשר להוציא מוויניסיוס בצד ימין. כל הכדורים הולכים אליו ומרקו אסנסיו פחות משותף במשחק. חבל שרודריגו רצה לשחזר את הבישול הכי יפה בקריירה שלו שהיה גם נגד קאדיס ובמקום לבעוט הוא מסר לדני סבאיוס. קארים בנזמה במוד של לפני המונדיאל. תמיד אני מרגיש שלוקאס ואסקס התקפית מסוגל לתרום יותר. כי הוא מהיר יותר מהשומר שלו וכל הזמן תוקף אבל הפס האחרון לא משהו אף פעם. פדה ואלוורדה צריך לצאת, אפשר לשים את מרקו אסנסיו כמספר 10 ולהעלות את אדן הזאר - צחקתי בקול.

אגב אני לא חושב שצריך להסביר למה לסיים במקום השלישי זה ביזיון כמו להיות בפער טריליון נקודות מברצלונה. אתלטיקו מדריד רוב העונה לא פגעה בכלל.

רודריגו בימין ורודריגו בשמאל זה שני שחקנים שונים. וזה מתסכל.
מצד אחד אני יכול להבין למה לשחק בשמאל ולחתוך ימינה מקשה על שחקני הגנה שמשחקים ברגל ימין ובאותה נשימה למה קל לשחקני הגנה בצד שמאל לעצור את רודריגו שהוא משחק בצד ימין. מצד שני מדובר בהבדל יחסית מוגזם.

יש לו מהירות, טכניקה, שליטה מדהימה בכדור. אין סיכוי שרק בגלל שהוא משחק בצד ימין מול שחקנים עם רגל שמאל כל כך קשה לו לעבור אותם. ואולי כן יש סיכוי… אחרת אני לא מבין למה מדובר בשני שחקנים שונים. :man_shrugging:

מחצית שניה כנראה נכבוש. פדה התחיל טוב ונעלם, המשחק נגרר שמאלה. הוא ואסנסיו חייבים לאזן את המשחק.

הבעיה היא שהוא ימני ברגל. החיתוך שלו למרכז עם הכדור מאיים כשהוא בשמאל כי הוא יכול לבעוט, זה משנה את כל דרך ההתאמה של ההגנה אליו. בצד ימין הוא בעיקר ירוץ לאורך הקו כי כשהוא חותך לאמצע שחקן ההגנה פחות עסוק בלחסום לו נתיב בעיטה וזה בעצם מקשה על כל הדריבל שלו.

או בקיצור - בימין הוא וואן טריק פוני ובשמאל הוא מגוון.

רודריגו בשמאל זה שחקן של 20/20 אני בטוח ואחד מחמשת הווינגרים הטובים בעולם, ובעודי כותב את זה הוא מחמיץ מול שער ריק🤦‍♂️ נראה שהוא מצא את הנעליים של ויניסיוס מ2019 אחרת אין הסבר להופעה המחרידה הזאת מול השער.

אנצ’לוטי גאון, העביר את נאצ’ו ימינה ומיד הבקיע.

אם החלוצים מחמיצים 10 שערים בטוחים אז נאצ’ו יסדר גול

כמה שאני אוהב אותך נאצ׳ו.

עריכה: בנוגע לרודריגו אני חושב שיהיו חייבים לעשות עם זה משהו. אולי מערך לא מאוזן, אבל אין ספק שהוא מבוזבז בימין ואין ספק שאין ספק שעם אנצ׳לוטי לא נראה מערך לא מאוזן כזה שכולל גם את ויני וגם את רודריגו.

אסנסיו הרוויח את החוזה

קאדיס מצליחה להיות מעצבנת גם כשהיא לא מכסחת את הרגליים או מצליחה להתבנקר. קבוצה מיוחדת.

היתרון של רודריגו על פני וניסיוס זה שההצבה של רודריגו בשמאל והמהלכים שלו לא פוגעים במשחק הקבוצתי אלא להיפך.
ויני יותר לא צפוי, אקספלוסיבי עם צעד ראשון קטלני שמייצר מהלך מסוכן מכלום אבל לא מחובר כמו רודריגו.

ולא מבין למה ההרכב הזה או הרכב דומה לא משחק כל משחק, הרבה יותר קל לנצח ככה.

אסנסיו מתחיל להזכיר את אסנסיו הצעיר, חייבים לתת לו חוזה חדש.

העמדה הטובה והריאלית עבור רודריגו היא מאחורי החלוץ כמספר 10. העניין הוא שזה דורש שינוי מערך.
הייתי מביא את ברנרדו סילבה שישחק בצד ימין וישמור על איזון בתוך מערך כזה.

שחקן מאוד מעניין אבל עדיין צעיר מאוד הוא סימאונה פאפונדי האיטלקי של אודינזה. מאוד מזכיר את ברנרדו. מסקרן מה יהיה איתו. הוא כבר נמצא בפנקס של המועדונים הגדולים.

יש מצב שנאצ׳ו הוא השחקן שהכי מגלם את ערכי המדרידסמו אחרי ראול, יותר גדול גם מראמוס וקסיאס במובן הזה עבורי. הוא אגדה במועדון לכל דבר וממשיך לתת הכול בכל רגע שהוא על הדשא, איזה שער ענק שהוא דובדבן על עוד עונת הקרבה וכלבוינקיות נהדרת. רק שישאר איתנו, לא מייצרים כבר כאלה.