מחזור 3 ::0-1 קטן וחשוב בטורקיה

לקראת גלטסראיי

גמר ליגת האלופות ייערך השנה באיסטנבול, אבל לריאל מדריד יש גמר כבר מחר (22:00) במחזור השלישי בצ’מפיונס כשתצא למשחק חוץ נגד גלטסראיי לאחר פתיחת העונה האיומה של 1 מ-6. הזאר חוזר להרכב והכל עליו. זידאן: “ריאל מדריד תמיד מגיבה במשחקים האלה”

גמר ליגת האלופות ייערך העונה באיסטנבול אבל לריאל מדריד יש גמר עוד הרבה לפניכן - כבר מחר, במחזור השלישי של שלב הבתים בליגת האלופות. הפעם אי אפשר להאשים אותנו באובר דרמטיות. לפתיחת עונה קטסטרופלית כזו בצ’מפיונס אף אחד לא ציפה. חווינו משברים עם הקבוצה הזו בזמן שאנחנו רואים כדורגל אבל דבר כזה אני לא זוכר, זה לחץ מסוג אחר. נכון, זה קרה כבר ב-2002/03 (נקודה מתוך שש) אך זה היה בשלב הבתים השני, ואלה היו ימים אחרים. עם ראול, עם פיגו, עם זידאן, עם רונאלדו, קבוצה שהוכיחה את עצמה וידעה מה היא צריכה לעשות. מבחן אופי עצום לריאל מדריד של זידאן, רגע אמת ראשון ל-2019/20, דווקא בגיהנום של איסטנבול.

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק הקריטי הזזה לאחר שרשמה את הפסד הבכורה שלה בליגה כשנכנעה למאיורקה (1:0), לא סתם הפסד אלא הפסד מביש. באותו משחק איבדה ריאל את כל מה שהיה לה להאיחז בו כרגע לצד כל הספקות - המקום הראשון בטבלה והמאזן הנקי בהפסדים. אין ספק שמחר זו תצטרך להיות קבוצה שונה בתכלית, 180 מעלות. “גמר בגיהנום באיסטנבול”, הגדירו בתקשורת את המשחק הזה - בדיוק כך. משחק בו אין מקום לטעויות - עוד פתיחת משחק חלשה, עוד ערב בהיעדר אינטנסיביות. ריאל מדריד עם הגב אל הקיר… נקודה משש לא היה לנו גם בשש השנים הרעות של שמינית הגמר. אם ריאל מדריד תשווה את הרצף השחור עם ארבעה משחקי צ’מפיונס ללא ניצחון, כפי שקרה בין נובמבר 2005 לספטמבר 2006 (סיום שלב הבתים וההדחה בשמינית הגמר ב-2006 ומחזור הפתיחה עם קאפלו) - זו תהיה קטסטרופה של ממש. מילא ההפסד לפאריס, אבל לחלץ תיקו בשיניים עם ברוז’? ראמוס אמר במסיבת העיתונאים - “נלך עד המוות עם זידאן, אנחנו נהיה חייבים לנצח - כן או כן”. לחלוטין.

מן הסתם, ריאל מדריד תהיה שונה מחר. אמנם לוקה מודריץ’ וגארת’ בייל ייעדרו בשל פציעה - הראשון תמיד אוכל אותה במדי הנבחרת והשני הוכיח שוב שאי אפשר לסמוך עליו עם פציעה דווקא במאני טיים, אבל ההרכב משתדרג עם דני קרבחאל ורפאל ואראן שחוזרים לאחר מנוחה וגם טוני קרוס. הקשר הגרמני ירשום ציון דרך גדול עם הופעתו ה-100 בליגת האלופות (חלק כמובן גם במדי באיירן) ויהפוך לשחקן ה-39 בתולדות הפעל שעושה זאת והחמישי מבין הגרמנים. זה לא אירוע שכיח בו מדברים על הגרמני כאחד משחקני המפתח, אך זה המצב. “קרוס להצלה”, נכתב בתקשורת על הגרמני שעד לפציעתו נגד גראנדה שיחק יותר מכל אחד אחר. אצל קרוס יש קרח בורידים, הוא לעולם לא נלחץ, לא מאבד כדורים ומפגין יכולת טובה.

אבל עם כל הכבוד אליו, הקבוצה הזו חייבת לכבוש. 18 שערים כבשה ריאל מדריד עד עתה ב-11 משחקים העונה - נתונים עגומים במיוחד. בשלושה היא לא כבשה. זו השעה של אדן הזאר ששוחרר מהמשחק במאיורקה משום שהפך לאב פעם נוספת. “הזאר, זה גמר, בשביל משחקים כאלה הביאו אותך”, נכתב בתקשורת בספרד. במשחק הזה הוא יהיה חייב לעשות את ההבדל, “זה עכשיו או לעולם לא”. הזאר, האמת, מעולם לא הראה את היכולת הגבוהה שלו גם בליגת האלופות וזה הזמן להתחיל. הוא כבש שער בכורה לפני פגרת הנבחרות אבל באף משחק לא יצר מספיק מצבים ולא היה קרוב לשחזר את יכולתו מצ’לסי. אנחנו מעריכים שלאור הבעיות של הקבוצה במרכז השדה, מי שישתלט על העמדה בכנף ימין הוא חאמס רודריגס ולא ויניסיוס, כשר לוקאס בכל מקרה פצוע אף הוא. על הספסל ימתינו בין היתר איסקו המאכזב ולוקה יוביץ’ שרשם תצוגת נפל.

בתקופת זידאן הייתה תחושה שלא חשוב כיצד המשחק יתפתח - ריאל מדריד תנצח תמיד בליגת האלופות ותתגבר על כל מכשול. זה אחד מאותם משחקים בהם חייבים לנצח בשיניים. ריאל, לפי הסטטיסטיקה, ניצחה ב-14 מ-23 משחקי החוץ שלה. הזיכרונות שלה מהמשחק האחרון בגלטסראיי נפלאים - אותו 1:6 קסום שנפתח עם שער של איסקו, אך ניתן רק לחלום על תוצאה כזו. זה היה הרכב אחר . לפניכן, בשני הביקורים הקודמים שם - היא הפסידה.

על אף שמדובר בכלי תקשורת המזוהה עם ברצלונה, דיווח כפי שפורסם היום לפיו זידאן יפוטר אם לא ינצח - לא זכור כבר זמן רב מה שמבטא את הלחץ והבלבול בקבוצה, כשזידאן עצמו לא חף מפשע והוא לא מוצא את הנוסחה. המאמן התייצב יחד עם ראמוס במסיבת העיתונאים כשהקפטן אמר שהקבוצה עיפה מלחשוב על מאמנים אחרים - “למרות כל מה שקרה אנחנו רוצים לנצח, זה מה שמגדיר את המועדון שלנו יותר מכל”. הקפטן הודה שיש הרבה דברים לשפ - “אסור לבזבז שום רגע ונצטרך להיות טובים מתחילת המשחק ועד שהשופט שורק לסיום” - מה שלא ממש קרה העונה. הפרטים הקטנים האלה, כן הם. זידאן אמר שהוא רוצה להיות כאן לנצח ושהשחקנים הם הראשונים שרוצים להשתפר, שבכדורגל שוכחים את מה שעשית (“אני לא אגיד שמה שנאמר לא מפריע לי אבל אנחנו לא שולטים במה שאומרים”) וההווה הוא מה שחשוב. ושבקבוצה הזו כל משחק הוא כמו גמר. ריאל מדריד בדרך כלל מנצחת בגמרים…

גמר כבר באוקטובר

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה| חאמס רודריגס, אדן הזאר וקארים בנזמה

מה המצב גלטסראיי?

אלופת טורקיה מריחה הזדמנות לרשום עונה אירופית טובה לאחר הפיאסקו בשנים האחרונות. בין 2015-2018 היא נאלצה להסתפק רק בליגה האירופית ואשתקד אמנם פתחה עם ניצחון ביתי מרשים, 0:3 על לוקומוטיב מוסקבה אך השיגה רק נקודה מאז וסיימה שלישית בשלב בתים בינוני שכלל את פורטו ושאלקה והודחה מייד בליגה האירופית על ידי בנפיקה. העונה,. במחזור הפתיחה בשלב הבתים היא סיימה בתיקו 0:0 בברוז’ ונכנעה בהמשך, כצפוי, 1:0 בבית לפאריס סן ז’רמן. לצד היציבות באירופה והזכייה בסופר קאפ המקומי לאחר 0:1 על אקיסרספור (יונס בלחנדה כבש), קשה שלא לשים לב לפתיחת העונה הרעה בליגה: הניצחון האחרון ביום שבת קטע רצף של שלוש תוצאות תיקו רצופות והביא את הקבוצה למקום החמישי בלבד במרחק ארבע נקודות מהמוליכה. לא פחות מעשר קבוצות כבשו יותר שערים ממנה. גם ה-2:3 על סיבאספור הראה את הבעיות של הקבוצה שכבר הוליכה 0:2 קל מצמד של פלורין אנדונה אך ספגה פעמיים והייתה זקוקה לפנדל מאוחר של ריאן באבל. אשתקד בשלב הזה היו לה כבר 18 נקודות.

המאמן פתיח טרים, חצי אלוהים במועדון (אימן אותה נגד ריאל גם ב-2001 ו-2013) שנמצא בקדנצייה רביעית בקבוצה והגיע כמשיח בדצמבר 2017 - היה במרחק שבועיים מפיטורים. נשיא המועדון התערב ואמר: “אני מקווה שכולם יבינו את האחריות ויעמדו בציפיות, אם זה יקרה נוכל לזכות באליפות”. חלק מהמחלוקת היה סביב ההרכב בו בחר לפני הפגרה, כשהחליט לתת לרדמאל פלקאו לנוח. אלא שהרכש הנוצץ ממונאקו סובל מפציעות ולא שיחק מאז המחזור הקודם בשלב הבתים. הוא אמנם כבש אך לא נראה טוב ושיחק רק ב-360 דקות. החלוץ בן ה-33 רשם אשתקד 16 שערים בכל המסגרות וכבר הקשה על ריאל מדריד במשחקי הדרבי לפני שבע שנים. הוא יהיה בספק למשחק עד לרגע האחרון. הקשר מאריו למינה המושאל מסאות’המפטון ייעדר ופרט לכך הטורקים בסגל מלא לחלוטין. נציין כי הנרי הונקיירו, מלך שערי הקבוצה אשתקד - עשה את הדרך ההפוכה.

לגלטסראיי מאזן אימה בליגת האלופות בשנים האחרונות - אותו ניצחון מול לוקומוטיב היה היחיד שלה ב-16 המשחקים האחרונים כך שלמאזן הבית הנפלא במסגרת הליגה (40 משחקים ללא הפסד!) אין זכר. נגד קבוצות ספרדיות המאזן שלה עומד על ניצחון אחד (אותו 2:3 נגד ריאל בגומלין רבע הגמר ב-2013), 4 תוצאות תיקו ו-12 הפסדים ב-17 המשחקים האחרונים נגד הספרדיות כשהיא ספגה הפסד כפול מאתלטיקו מדריד ב-2015/16. בכל מקרה, האוהדים בטירוף ובספרד נכתב כבר על המגרש החם ב"טורק טלקום". כל הכרטיסים סביב למשחק נמכרו כבר מזמן והקבוצה תשווה את מספר שיא הצופים.

סטפן פגולי, שמציג יכולת בינונית העונה אך אשתקד זהר עם 13 שערים ו-7 בישולים בכל המסגרות - יהיה בספק עד לרגע האחרון. הקשר ששיחק בולנסיה בעבר מכבד את ריאל מדריד אבל הבהיר: “כשאני משחק כדורגל אני תמיד רוצה לנצח, גם את ריאל מדריד, גלטסראיי זו קבוצת ענק עם 30 מיליון אוהדים. שיחקתי לא פעם נגד ריאל, אלה זכרונות נהדרים, אנסה לעזור לקבוצה שלי לנצח וגם ליהנות”. לגבי ריאל אמר: “היא איבדה את השחקן הטוב בהיסטוריה כשרונאלדו עזב, אבל זידאן הוא האיש המתאים. בליגת האלופות צריך להיות טוב בשמינית הגמר, לא באוקטובר”. כשנשאל על האווירה הביתית אמר: “כמובן שזו נקודה מכריעה אבל לריאל יש ניסיון רב במשחקים האלה, הכי חשוב שנהיה טובים טקטית”. בקישור תוכלו לראות את סטפן אנזונז, שחקן סביליה בעבר, שהיה כישלון חרוץ ברומא ומצא את מקומו בטורקיה.

גלטסראיי - הרכב משוער: פרננדו מוסלרה|סנר אוזברקאלי, מרקאו, כריסטיאן לוינדמה, אמרה טדסמיר| סטפן אנזונזי, יונס בלחנדה, אמרה מור, אומר בריאם| ריאן באבל ופלורין אנדונה

היסטוריה ומפגשי עבר::

בעונת הדסימה היה כיף, אתם יודעים. ריאל הגיעה לטורקיה במחזור הפתיחה של שלב הבתים ואמנם פציעה מוקדמת של איקר קסיאס גרמה לנו להחמיץ פנים אך על המגרש זה היה מופע, איתות ראשון לקראת עונה אירופית גדולה - ניצחון 1:6 עצום בבכורה של קרלו אנצ’לוטי באירופה כשבמחצית לוח התוצאות הראה רק 0:1 - ותודה לאיסקו שעצר כדור ארוך בגאונות ובעט לרשת. בנזמה הכפיל באחד על אחד (בשערו הראשון מתוך שניים) ובערך בדקה ה-60 כריסטיאנו החל להשתולל עם שני שערים קלים כשאת הקינוח הוא שומר לסיום עם שער ענק שקבע שלושער בסלאלום גדול. באותה עונה בשלב הבתים ריאל הביסה את היריבה גם “בגומלין” בברנבאו בשלב הבתים - 1:4 מהדהד על אף כרטיס אדום שספג סרחיו ראמוס. בייל כבש בכדור חופשי מושלם ובהמשך עלו על הלוח גם אבלואה (בשמאל), די מאריה ואיסקו.

השתיים נפגשו גם בסופר קאפ האירופי בקיץ 2000 בו ריאל מדריד נכנעה 2:1 בהארכה במשחק הבכורה של פיגו, אבל ברבע הגמר ליגת האלופות באותה עונה ריאל מדריד עברה - היא אמנם השמיטה יתרון 0:2 (הלגרה ומקאללה) ונכנעה 3:2 בטורקיה אך ענתה עם 0:3 בסנטיאגו ברנבאו - צמד של ראול ושער נוסף של הבלם. התוצאה חזרה על עצמה גם בעונת 2012/13 כשריאל השיגה מקדמה לגומלין. רונאלדו העלה את ריאל ליתרון בטורקיה ואמנם ריאל ספגה שלושה שערים (אבואה, האקס סניידר ודרוגבה) והיו דקות של חרדה אבל רונאלדו השלים צמד וסגר עניין. בסה"כ הרקורד מול גלטסראיי עומד על ארבעה ניצחונות לעומת שלושה הפסדים, יחס שערים 10:21 לטובת ריאל מדריד. בטורקיה ריאל במאזן שלילי כמובן.

איסקו פותח את החגיגה בעונת הדסימה

האמת, ריאל מיעטה לפגוש יריבות מטורקיה. היא שיחקה נגד בשיקטאש בשמינית גמר גביע אירופה הישן ב-1958-59 ועברה כמובן - ניצחון 0:2 בספרד (סנטיסטבאן וריימונד קופה) ותיקו 1:1 בגומלין. את פנרבחצ’ה פגשנו רק הקיץ לראשונה, במשחק לא רשמי כמובן, שהסתיים בניצחון 3:5. לשם השוואה, ריאל פגשה בעבר שלוש יריבות מנורבגיה ופורטוגל, ארבע יריבות מסקוטלנד ופולין, חמש מרומניה, שש יריבות רוסיות

לא הייתי פותח עם רביעית קשרים. הבעיה שלנו היא מחץ בהתקפה ומהירות, משהו שלרודריגו יש יותר מחאמס.
בנוסף, ככה אנחנו פותחים בהרכב הכי מאוזן שלנו. 433 כש3 הקשרים עם יכולת הגנתית טובה ותורמים למשחק הלחץ, והתקפה מרווחת. כבר דקה 55 אם לא הולך להכניס את חאמס במקום וולוורדה, ולעבור למעין 4231.

בסופו של דבר הבעיה שלנו היא כמו שאומר זידאן כל הזמן, לא אגרסיביים מספיק, מרגיש כאילו לא רוצים מספיק. הבעיה היא לא הרכב כזה או אחר

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה:

"אם אתם רוצים להיות - תנצחו!" | ריאל מדריד משחקת על “חצי צ’מפיונס” כבר עכשיו , וזידאן על עתידו| ראמוס: “נלך עם זידאן עד המוות”. המאמן: “אני תמיד רוצה להיות כאן, זו שאלה שצריך להפנות למישהו אחר”| “הגמר הראשון של זידאן”, הוסיפו באתר, “ריאל מדריד משחקת בשביל להיות או לא להיות”.

בפריויו למשחק ב-AS נכתב: “ריאל מדריד בטורקיה עבור ליגת האלופות ועבור זידאן”, והוסיפו שהצרפתי זוכה לתמיכה בעיקר על ידי השחקנים ופחות לפי המספרים. ואלוורדה וחאמס יחליף את מודריץ’ ובייל הפצועים. קשר רביעי כדי לאזן, עם בנזמה והזאר מקדימה. לא ויניסיוס ולא יוביץ’ מראים את היכולת שמצפים מהם. נכתב שאפילו מנדי עשוי לשחק למרות שהיה פצוע כבר חודש. מצב החירום דורש זאת. "זידאן לא בילה זמן רב בלי לזכות בליגת האלופות, המפעל בו הותיר את חותמו והצליח יותר מכל - ואסור לו לשבור את זה דווקא הלילה במשחק המכריע באיסטנבול. לראשונה, חרב הפיטורים מעליו. הפסד לא יסגור את הסיפור סופית אבל כן תפתח פער עצום בין המצב לבין שאיפות המועדון. ריאל הפסידה בשלושה מחמשת משחקיה בליגת האלופות. הפסימיות פולשת בגדול לולדבבאס. נכתב שבייל החמיץ 28% ממשחקי הצ’מפיונס מאז הגיע לריאל בניגוד לרונאלדו שנעדר רק משבעה במשך תשע שנים. בליגה, הטורקים לא נכנעו מאז מאי 2017.

“גמר ראשון לזידאן”, נכתב במארקה. המאן רואה איך הימים עוברים, ריאל לא מגיבה ומציעה תמונה עגומה ומפוקפקת מדי יום. הוא לא היה מסוגל לשמור על היתרון בליגה והמשחק בליגת האלופות הופך לקריטי, בטח לאור התוצאות בפתיחת המפעל. נכתב שכדורגל זה עניין של תוצאות וכמו שהודה בעצמו: “אני כאן כבר 18 שנה, אני יודע מה הלחץ כאן”. הוא יודע גם שהעבר לא רלוונטי. זה הרגע הקשה ביותר שלו מאז שמונה למאמן ריאל מדריד. נכתב שפרס שומר אמונים למאמן וגם לשחקנים, אבל משהו חייב להשתנות, הפסד עשוי להיות נוראי עבורו. הקלאסיקו נדחה, וזה הגמר הראשון כרגע. לפחות קרוס חוזר יחד עם “אבא הזאר”. אגב בעבר העפילה ריאל מדריד פעמיים משלב הבתים כשהיו לה 10 נקודות - ב-1995/96 ו-2005/06.

באתר הרישמי בפינה הקבועה “שערים מהעבר” בחרו דווקא בשערו של קלוד מקאללה, שערו היחיד של הצרפתי בריאל מדריד, במשחק בו ריאל הובילה 2:0 בטורקיה ברבע גמר ליגת האלופות ב-2000/01 אך נכנעה 3:2. לא נורא, בגומלין היא הגיבה עם צמד של ראול ועוד שער של הלגרה, שכבש גם בטורקיה. בקיצור, מקאללה קיבל מסירה הצידה מראול, פרץ לרחבה עם הרבה כוח ובעט לרשת. שערו הראשון והיחיד ב-140 הופעות. איזה שחקן הוא היה…

אגב. גם אם ריאל מסיימת בתיקו זה לא סוף העולם.
בהנחה שפסז’ ינצחו בברוז’ זה שם אותנו במצב של שיווין נקודות מול ברוז’ וגלא כנשארו לנו 2 משחקים נגדן.
התיקו ביניהן שיחק לנו טוב (עצוב שאני אומר זאת כשאני מדבר על גלאטסריי וברוז’).
בכל אופן מדובר במכה לציפיות ולאגו, פשוט לא יהיה סוף העולם, וכנראה שנעלה גם במצב שנאבד נקודות.

לפני קצת פחות משנתיים זינדין זידאן הגיע עם הגב אל הקיר לקראת צמד המשחקים נגד פ.ס.ז’ ואמר: “ברור שהעתיד שלי על הפרק, במועדון הזה התוצאות הן הכל”, כשראמוס שהיה במסיבת העיתונאים אמר: “אל תופתעו אם זידאן יחליט לעזוב בעצמו”. אבל זה היה שונה, אני האמת בלחץ עצום לקראת המשחק, זה מזכיר לי יותר את קרבות התחתית עם הפועל ת"א שלי, לא מכיר את הסיטואציה הזו כאוהד ריאל מדריד, היא זרה לי. גלטסראיי עם רקורד נפלא בעיקר בליגה ובאירופה היא נראית חרא, אבל זו בעיקר הקבוצה שלנו. הלחץ עצום.

אני זוכר ימים לא כל כך רחוקים שכל משחק בליגת האלופות, ולא חשוב לאיזה מצב נקלענו - היינו מנצחים, הימים האלה 2016-2018. פציעות, שער מהיר שספגנו, דקות של פאניקה ולחץ, ידענו “לסבול”. תמיד השילוב הזה - הגולים של רונאלדו, הווינריות של זידאן, המנהיגות של ראמוס וההתעלות של מרסלו - זה תמיד היה מספיק. פעם רק היית משמיע להם את ההמנון של הצ’מפיונס והופ…קסם…

זה קרה לנו גם ב-2002/03, הפסקנו לשחק באירופה ויחד עם שלב הבתים הראשון לא ניצחנו שישה משחקים, אבל על ראול-פיגו-זידאן-רונאלדו אפשר היה לסמוך. לא הפעם. כל פעם שהקבוצה הנוכחית עשתה צעד קדימה - הגיע צעד אחורה. התיקו נגד ויאדוליד, לאחר מכן התבוסה בפאריס, ההפסד הזה במאיורקה בתזמון מחורבן, אני כועס על בייל שהוכיח שאי אפשר לסמוך עליו ומודריץ’ תמיד נפצע בנבחרת. אסור, פשוט אסור לחלק עוד מתנות ולאחר מכן נשמע שוב על “חסרה לנו אינטנסיביות”, זה לא משתפר אשכרה.

אני קורא שזידאן שוקל לשחק בצורה נסוגה יותר, מילא חאמס כקשר רביעי, זה עוד מילא, אבל גם בלי מרסלו? זה כבר יותר מדי. מה שיקרה - אנחנו יכולים להמשיך עם ההתקפה העקרה והשבלונה של עצמנו ואז נחטוף כי אנחנו לא מסוגלים לשמור על שער נקי. אגב, טוני קרוס שחקן המפתח ואני לא אומר את זה הרבה. הוא לא יבקיע אבל בהופעתו המאה בצ’מפיונס נקווה שימשיך עם המאפיינים שלו - הדיוק במסירות, קור הרוח, העובדה שהוא אף פעם לא נלחץ. הזאר -זה עכשיו או לעולם לא. מצרף כאן קליפ שיכניס אתכם קצת לאווירה.

לא מבין על מה הפאניקה, בהרכב כמעט מלא ובמשחק חשוב זידאן יכניס אותם למוד הנכון של קבוצה ש"כמעט בלתי אפשרי להבקיע נגדה", כמו הקבוצה ששיחקה נגד אתלטיקו וסביליה, מכאן הדרך לניצחון הוא לא רחוק במיוחד כשמהצד השני זאת לא אתלטיקו עם הגנה לא פחות טובה משלה. בנזמה כבר ינגח את היתרון.

העיקר רק לא וניסיוס, בבקשה.

וחאמס, זה הזמן שלך להתחיל להחזיר במספרים.

רודריגו פותח לצד בנזמה והזאר. ואלורדה בקישור עם מירו וקרוס.

15717666216885

מהכמה דקות שרודריגו שיחק עד עכשיו התלהבתי ממנו, הוא נזרק למים הכי עמוקים שיש, מעניין אם יצליח לשחות.

עקומת השיפור של ואלוורדה היא לא הגיונית. מסוג הפעמים שאתה אומר too good to be true.
בינתיים ההגנה חושך, בנזמה קרוס וואלוורדה כמובן סוחבים אותנו על הגב.

גם בכוח אי אפשר להוציא כאן ממישהו מילה טובה על קורטואה אהה ? :wink:

האמת ירדתי עליו, ובמשחק הזה עד עכשיו הוא נותן לי הרבה תקווה להמשך. כבר חשבתי שהוא איבד את זה.
הוא מצוין, רק שימשיך כך.

מישהו צריך להסביר להזארד שזה סבבה שהוא רוצה לרוץ קדימה במהירות, אבל אצלנו קודם מסיימים סיאסטה ואז מגיעים בנחת

לגבי ואלורדה, הוא עושה כמות עצומה של טעויות לצד הדברים הטובים

איזה כייף זה שיש שני שחקנים במרכז שיודעים לחלץ כדורים, קרוס לא נהנה כך מכדורגל מאז שהגיע לריאל.

ב NASA יש ויכוח מה רואים יותר ברור מהחלל, החומה הסינית או החור בין ראמוס למרסלו…

רודריגו במים עמוקים מדי, עדיף להכניס את חאמס במקומו.

הצד הימני ההגנתי שלנו איום ונורא בהנעת כדור, כל כדור שמגיע לצד ימין שלנו הולך לאיבוד.

• מבסוט על ההרכב ומבסוט על רודריגו, נמרץ בהתקפה ובהגנה, נתן כמה נגיעות יפות מאוד בכדור ומסתמן שיש לו טכניקה טובה עם הכדור.
  • למרות הטעויות פה ושם, מעודד מאוד לראות את היכולת של וואלורדה, במצב העגום של הקישור שלנו ועם מודריץ’ ואיסקו ביכולת פרישה חשוב מאוד שיהיה לנו שחקן כמוהו.
  • אני כבר ממש מיואש ממרסלו, אולי אני סתם מחפש אותו יותר מדי אבל איך שהוא עזב שחקן בכדור החופשי… שיגע אותי.
  • אפשר וצריך להבקיע שער נוסף ולא להסתבך במשחק הזה מול גלא לא מאיימת במיוחד.

אה… ותודה לקורטואה.

משחקים לא רע בהתקפה ויצרנו כמה (חצאי) מצבים.
ההגנה כרגיל חדירה מדי. למזלנו הסיומת של שחקני גלטסראי באותה רמה כמו הסיומת של בנזמה.

ואלוורדה ורודריגו מאוד שקטים ובטוחים. כיף לראות אותם, משחקים עם הרבה חוכמה. ויניסיוס לא נופל מהם מבחינת הכשרון, אם הוא יעבוד על עצמו מנטלית וישחק רגוע יותר הוא גם יצליח להפיק מעצמו הרבה יותר.

אנחנו אמנם מובילים 1-0 אבל בקלות היינו יכולים להתחיל את המשחק הזה בפיגור 2-0. נקווה שמנדי יחזור לעניינים כי מרסלו לא פקטור בהגנה.

משהו ששמתי לב עוד כששיחק בצ’לסי: תמיד נטען שאדן הזאר שחקן מהיר ואני חולק על כך. הוא זריז, בהחלט, אך מהיר הוא לא. לא מהיר במיוחד לפחות. עם הפיזיות הלא קיימת שלו, נדמה לי שראיית המשחק החכמה וזריזות הרגליים אלו שני יתרונותיו המרכזיים ולדעתי הוא הגיע לתקרת הזכוכית שלו בתקופתו בלונדון. הוא גם שחקן טכני מאוד כמובן אך אם נכניס את הטכניות שלו תחת זריזות הרגליים, זה זה והמון ערמומיות. פיזית אין לו הרבה מה להציע מעבר.

סחתיין על בחירת רודריגו להרכב. כבר חשבתי שאנחנו תקועים לנצח עם בחירות מובנות מאליהן בגוון חאמסים ומודריצ’ים למיניהם. אגב, עם השטחים שאנחנו מקבלים, דווקא ויניסיוס היה יכול לתרום המון עם ההתלהבות והמהירות שלו. רודריגו עד עכשיו ישן. עם כל הכבוד ל"נגיעות הטכניות".

הוא מהיר מאוד כשהוא לא שמן ובכושר, היום הוא לא מהיר.

בנזמה במקום לבעוט ממצב נוח מוסר לילד בן 19 במשחק הצ’מפיונס הראשון שלו (מי יגיד שלזיזו אין ביצים?) - כמה אין לו ביצים. כמה הוא לא מסוגל להוביל ומפחד. וכל השחקנים קיבלו את ההחלטה הלא נכונה במהלך השער של טוני קרוס - כמה (חוסר) כישרון צריך. אנחנו לא מספיק טובים ומזל שהם בקושים מנצחים במפעל. ההגנה שלנו תחלק את המתנה (משחקים כבר 7 שנים ביחד ואין תיאום) וגם על טיבו עוד מוקדם לסמוך. חייבים עוד שער - אדן תתעורר. ואלוורדה? מהיר, נמרץ, מתקל ומשחק לעומק - זה טוב. שישרוק לסיום, האללה מדריד

גם בצ’לסי מעולם לא התלהבתי מהמהירות שלו. הדבר שתמיד משך את מירב תשומת ליבי כשהוא שיחק היה הערמומיות, הבחור אינטלגנט יותר ממרבית השחקנים שבאים מולו. המהירות שלו רק סבבה.

רודריגו סובל מבעיה הפוכה מויניסיוס. בעוד שויניסיוס מנסה דברים שהוא לא מסוגל לבצע, רודריגו נזהר מפעולות שהוא בהחלט מסוגל לבצע.
כשאין לו ברירה אלא לנסות אותם הוא מראה מה יש לו ברגליים.
קצת מתבייש ואולי קצת מכבד מדי את המעמד.
יש לו את זה. הוא צריך להיות חצוף יותר.