מחזור 3 :: עוד אחד של ג'וד, 0-1 על סלטה ויגו

לקראת סלטה ויגו| אחרי שני ניצחונות במחזורי הפתיחה, ריאל רוצה להמשיך במומנטום ולסיים את הסרייה של משחקי החוץ עם עוד שלוש נקודות, והפעם בבלאידוס נגד הקבוצה מגליסיה שחגגה מאה שנה (שישי, 22:30). קפה יפתח בשער, סימן שאלה גדול לגבי מודריץ’ שכבש גולאסו אדיר אשתקד. וגם: התגעגעתם לבניטס? הכל לקראת המשחק - כאן

image

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק מפסגת הטבלה לאחר שני ניצחונות אך עם שוני גדול ביניהם – בניגוד ל-0:2 השקט על אתלטיק בילבאו בסאן ממס, ריאל הייתה הרבה פחות טובה ב-1:3 באלמריה. ריאל תקווה בדומה לעונה שעברה לסמן V גם על משחק החוץ השלישי ברציפות ולהמשיך את המומנטום. שימו לב לזה, חמש פעמים בלבד בשנות ה-2000 ריאל השיגה את מלוא תשע הנקודות משלושת המחזורים הראשונים. רק ב-2007-08 זה הסתיים באליפות. עוד דימיון תיאורטי בלבד לאותה העונה – כושר ההבקעה המעולה של ג’וד בלינגהאם שמסוגל להרבה יותר מווסלי סניידר ההוא. “אנחנו מצפים להמשיך את הרצף. הקבוצה בסדר, יש לי הרגשה טובה ולא רק בגלל המשחק מחר, אני רואה סגל עם איכות ומוטיבציה”, אמר קרלו אנצ’לוטי ששיבח את סלטה – “זה משחק גדול עבורה לכבוד חגיגות המאה והיא הייתה מצוינת נגד ריאל סוסיאדד”. קרלו גם אישר שהגיע זמנו של קפה.

“כן, קפה יפתח מחר בשער”, אמר המאמן. קפה נמצא במצב פיזי טוב וידיח את אנדריי לונין לספסל. משחקו האחרון של השוער הספרדי בלה-ליגה היה במדי אתלטיק בילבאו במחזור הסיום נגד אספניול ב-2017-18, והאריות נכנעו 1:0. “הזמן של קפה”, נכתב ב-AS ושם הציגו את סטטיסטיקות הקריירה שלו – שמר 112 פעמים על שער נקי ב-357 משחקים. אבל עם כל הכבוד לשוער, זו לא הסיבה למשחק ההגנתי הרע של ריאל שצריכה להסיק מסקנות. גם דויד אלאבה וגם אנטוניו רודיגר לא היו בשיאם. אחד היתרונות מבחינת ריאל כרגע הוא שאין עומס משחקים וגם קרלו מבסוט: “זו תקופה חשובה ויוצאת דופן בה אנחנו משחקים פעם בשבוע. אנחנו יכולים לתרגל טקטיקה ולהעלות עומסים באימונים”. בכל מקרה קרלו לא החמיץ הזדמנות לרטון ובצדק על עומס המשחקים שיהיה.

קרלו אמנם לא ירשום ציון דרך אבל כן מדובר במשחק עם פיקנטריה – זה יהיה משחקו ה-120 כמאמן ריאל בפרק ב’ – אחד יותר מהקדנציה הקודמת. “זו הצלחה גדולה, אני שמח על המשחקים האלה, אנחנו מצליחים. אני מקווה שנתחיל טוב מחר את ה-120 הבאים”, אמר, ואז הגיע החלק הפחות מגניב – הוא שלל לחלוטין הצטרפות של עוד שחקנים לסגל. כמו כן הוא נשאל על נשיא ההתאחדות לואיס רוביאלס וקצת שקל את דבריו אבל כמובן מתח עליו ביקורת. ואם כבר פיקנטריה: טוני קרוס פוגש מחר את הקבוצה נגדה כבש הכי הרבה שערים בקריירה – לא פחות משישה (ובישל עוד ארבעה). בשלוש העונות האחרונות הוא לא הבקיע אבל למעשה שיחק נגד סלטה שלושה משחקים מאז. שאלת הוותיקים של ריאל שוב עומדת בפתח. קרוס פתח נגד אלמריה ובישל, ומה עם לוקה מודריץ’?

“הוא יודע מה הוא רוצה לעשות. כמובן שזה מצב לא רגיל מבחינתו והוא לא מרוצה. הוא לא משחק כמו שהוא רגיל. גם אותי זה קצת מפתיע. אבל הוא שחקן מעולה ויתרום לנו עוד הרבה”, אמר. בתקשורת במדריד ‘הריצו אותו ל-11’, נקרא לזה ככה, אך לא בטוח שזה יקרה, בטח לא כשאדוארדו קמאבינגה סופסל נגד אלמריה רק משום שהחמיץ את האימון המסכם. אשתקד לוקה פתח לראשונה בהרכב במשחק נגד סלטה, זה קרה המחזור השני, וכבש שער פנומנלי. קרלו המשיך לנתח את הקשרים. הוא החמיא לאורליאן טשואמני (היחיד שרשם 180 דקות מלאות) ואמר שהוא משחק כמו בחלק הראשון של אשתקד. על פדה הוא אמר שהוא משחק בעמדה יותר אחורית מאשתקד אבל עליו לדהור כמה שיותר עם הכדור – “יש לו איכות יוצאת דופן לרוץ והוא צריך לנצל אותה, אני לא אבקש ממנו לעולם לשחק בנגיעה”. וכמובן על ג’וד שכבש שלושה שערים – “הוא שחקן נפלא עם הכדור ובלי הכדור”.

עד עתה כבשה ריאל חמישה שערי ליגה, לא רע, כולם של שחקני ההתקפה הבכירים שלנו. שלושה של האנגלי, אחד לרודריגו ואחד לוויניסיוס ג’וניור, בעוד שחוסלו קיבל פירורים וברהים שיחק עוד פחות ממנו. קרלו שוב נשאל על הסתגלותם של הברזילאים למערך, כאשר ברור שריאל תמשיך במערך היהלום: “לרודריגו אין בעיה כי הוא כבר היה רגיל לשחק כחלוץ. ויניסיוס מסתגל היטב. אני לא מכריח אותו לשחק בפנים - באמצע. יש לו את האינטליגנציה לדעת איפה לשחק. כשהוא משחק יותר בפנים זה נותן לו יותר הזדמנויות להבקיע. הוא צריך ללמוד לנוע במרכז”. נגד סלטה אשתקד כבש ויניסיוס שער נהדר כשקיבל מסירת עומק ועקף את השוער – משהו ששווה לצפות בו ולשחזר אותו. לגבי הסגל, כולם יודעים איזה שחקנים פצועים. דני סבאיוס, פרלאן מנדי וארדה גולר לא רלוונטים. ריאל לא לוקחת שחקני התקפה מקסטיליה שתפתח את העונה ביום ראשון. מי שכן מחזק את הסגל הוא ניקו פס, הקשר השמיני, וגם שוער שלישי – דייגו פיניירו. אלבארו אודריוסולה חוזר לסגל. מי שגם בסגל ולא שכחנו הוא נאצ’ו, הקפטן החדש, שטרם שיחק דקה. היחיד מבין שחקני הסגל פרט למגן. אבל הוא יכול להתעודד שזה התחיל רע גם בעונה שעברה. הוא עוד ימצא את מקומו…ריאל לא ריחמה על האקסים שלה ולבטח לא במשחק הראשון. זה מה שהיא תקווה לעשות גם לרפא בניטס. להכניס אותו “לרשימה” של ברנד שוסטר, מנואל פלגריני, קרלו אנצ’לוטי, ז’וזה מוריניו…

Liga : vainqueur à Almería, le Real Madrid continue son sans-faute grâce à un grand Bellingham
בלינגהאם רץ לפיצ’יצ’י. ועכשיו סלטה

ריאל מדריד – הרכב משוער: קפה| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, דויד אלאבה, פראן גארסיה| אורליאן טשואמני, פדה ואלוורדה, לוקה מודריץ’ (אדוארדו קמאבינגה)| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב סלטה?

סלטה ויגו מגיעה למשחק אחרי פתיחת עונה בינונית הכוללת נקודה אחת משני מחזורים. היא כמובן מקווה, לא מעט בזכות מאמנה החדש, לעשות עונה טובה יותר מאשתקד אז דורגה רק במקום ה-13. רפא בניטס שחזר לליגה הספרדית אחרי קרוב לשמונה שנים (לראשונה מאז פוטר מריאל בינואר 2016) גרם לפרץ נוסטלגיה, אך העלה עוד יותר את הספקות אחרי הפסד ביתי מאכזב 2:0 לאוססונה – משהו שלבטח לא היה בתוכנית. ההמשך היה כבר יותר טוב. נגד ריאל סוסיאדד מהצמרת, אמנם סלטה נקלעה לפיגור מוקדם אבל שיחקה מצוינת במחצית השנייה ובאה על שכרה עם ה-1:1 המאוד מאוחר – דווקא אוסקר מינגסה השווה (94) – אבל מאוד מוצדק. “סלטה נתנה סיבות לאופטימיות עם שוויון ראוי ביותר. ההפסקה עשתה לה טוב, היא שיחקה ללא פחד”, נכתב במארקה. הבעיה היא שאת המועדון מטרידים כרגע דברים אחרים.

קודם כל הקבוצה מהבלאידוס היא אחת מאלו שעשו הכי הרבה שינויים בסגל, וזה עוד לא נגמר. ובהקשר הזה, התנהלה אופרת סבון של ממש סביב גברי ויאגה המוכשר (21). אפילו טוני קרוס הגיב על כך באינסטגרם: “בושה”. הקשר שהרשים אשתקד עם 11 שערים וארבעה בישולים היה קרוב לחתימה בנאפולי כשהקבוצות הגיעו לסיכום, אך זה לא קרה. כעת היעד יהיה הכסף הגדול בערב הסעודית כשמחר, לפי פבריציו רומאנו, הוא ימריא לסעודיה כדי לחתום באל אהלי. הוא לא שיחק נגד הבאסקים והשתתף ב-17 דקות בלבד נגד אוססונה והקבוצה הייתה חסרה את האיכויות שלו עם כל הכבוד ליאגו אספס שתמיד שם. “המצב הזה ישנה את חייו לטובה ובהמשך הוא יוכל לחזור לליגה תחרותית יותר”, אמר בניטס. כמו כן, אמנם נגד ריאל מדריד אף פעם לא צריך מוטיבציה – אבל אירוע ביום רביעי הסיט גם כן את תשומת הלב. סלטה חגגה מאה שנה להיווסדות המועדון וזכתה לברכות בכדורגל הספרדי ומספר שחקני עבר גדולים (כמו מיצ’ל סאלגדו) הגיעו. האוהדים עשו שמח והקבוצה הכינה עוגה ענקית בת כמה קומות. מבחינת סלטה זה זמן טוב לנצח את ריאל לראשונה מאז עשור ולתת פוש לעונה הזו.

בניטס שקצת לחוץ ממצב הסגל ("יש קבוצות שלא רוצות למכור, אתה מחכה לרגע האחרון ואז נעשו טעויות מתוך הפאניקה והלחץ), שיחרר קיטור: “עלינו לשפר את הרמה בליגה, ולא להתייחס לכל מיני דברים כמו מצלמות בחדר ההלבשה. אנחנו צריכים עוד שחקנים טובים בליגה ולא רק בשתיים או שלוש קבוצות. צריך איזון”. הוא בירך את נבחרת הנשים ולא ממש רצה לדבר על לואיס רוביאלס. הוא לא בורח מכך שהמשחק נגד ריאל מיוחד: “כמובן שזה אירוע יפה, שיחקתי בריאל בגיל 13, הייתי מאמן קסטיליה וחזרתי יותר מאוחר. אבל המשחק בעל משמעות כי ריאל היא מועדון גדול עם מאמן ענק שצריך להמשיך עוד שנים רבות”. לבלינגהאם הוא לא ממש רצה להחמיא: “כשאתה משלם מעל מאה מיליון יורו עבור שחקן אז הוא צריך להיות שחקן טוב. כנ"ל כשאתה משלם 50 מיליון יורו על רודריגו ו-ויניסיוס בני ה-18-19”.

המאמן נשאל על כך לא מעט ולא גילה האם יתגבר את העורף של סלטה בבלם שלישי. “אנחנו צריכים לנהל את כל האלטרנטיבות. תמיד אומרים שצריך תוכנית א’, וגם תוכנית ב’ ובמקרה הזה נצטרך תוכנית ג’. עלינו להיות מוכנים. המערך זה לא הכל אלא חשוב כיצד השחקנים זזים”. הבלם אונאי נונייס, שרשם הכי הרבה דקות בקבוצה אשתקד – ממשיך להיות באנקר ולצידו קארל סטארפלט, הבלם שהגיע מסלטיק. מינגסה שכבש את שער השוויון במחזור האחרון משחק בצד ימין. אסור לפסול, כאמור, את כניסתו של ג’וזף איידו שגם כן היה שחקן חשוב אשתקד. אשתקד סלטה הצליחה לנצח את ברצלונה בבלאידוס אך זה היה משחק על יוקרה בלבד, במחזור הסיום. היא הפסידה לריאל, ולאתלטיקו, וגם לצמד הבאסקיות. עם דחיפת הקהל היא מצפה להרבה.

החלוץ קרלס פרס שנרכש הקיץ סופית מרומא, עדיין פצוע וייעדר. ליד יאגו אספס שתרם הבקיע (12 שערים אשתקד) משחק יורגן סטראנד לארסן שהבקיע אשתקד חמישה שערים. סאנטי מינה שוחרר מהמועדון לאחר שהיה מעורב בתקיפה ושחקן חשוב שעזב הוא הוגו מאיו שיצא להרפתקה חדשה אחרי ששיחק בסלטה עוד מ-2009. שחקן ששווה להתעכב עליו על אף שהוא לא בתמונת ההרכב הוא קרלוס דוטור, קפטן קסטיליה שהתקדם עם המעבר לגליסיה ויפגוש מהר מאוד את ריאל. הקשר הצעיר רשם 11 שערים ושני בישולים אשתקד. העונה הוא עלה כמחליף לדקות ספורות נגד סוסיאדד. ובחזרה לאספאס. “אני כאן הרבה שנים וזו גאווה וזכות להרגיש חלק מכל זה. זה מרגש מאוד להיות כאן, אתם הכוח שלנו”, אמר הקפטן לאוהדים בחגיגות המאה. זו העונה הראשונה מאז 2019-20 שהוא לא כבש אף שער במחזורי הפתיחה. הרקורד שלו נגד ריאל בינוני – חמישה שערים ב-23 הופעות.

לעוד 100 שנים של תשוקה שמימית
ואחרי האירוע - סלטה רוצה נקודות. אספאס עם העוגה החגיגית

סלטה ויגו – הרכב משוער: איבן וויאר| אוסקר מינגסה, קארל סטרפלט, אונאי נונייס, מנו סאנצ’ס| הוגו סוטלו, פראן בלטראן, לוקה דה לה טורה (ג’וזף איידו), ג’ונתן במבה| יאגו אספס ולארסן

היסטוריה ומפגשי עבר:

אנחנו אוהבים היסטוריה. ואם ריאל מדריד תנצח את סלטה ויגו בבלאידוס היא תעשה היסטוריה ותגיע לראשונה למאזן חיובי במגרש בגליסיה. אשתקד במחזור השני זה הלך מצוין עם ניצחון 1:4 גדול. אחרים שני פנדלים, של קארים בנזמה ויאגו אספס, הגיע בונבון אמיתי עם שער גדול של לוקה מודריץ’ שחתך לאמצע ובעט בסיבוב לרשת. ויניסיוס ופדה הוסיפו וקבעו את התוצאה הסופית. ואם כבר פנדלים, אז מה תגידו על ה-1:2 בעונת הדאבל, רגע אחרי הקלאסיקו המביש, ריאל נהנתה מצמד של בנזמה מהנקודה בדרך ל-1:2 קשה ממש על סלטה. ריאל מסתדרת בבלאידוס לאחרונה טפו-טפו-טפו והניצחון בעונה שעברה היה החמישי ברציפות שלה, אחד מהשוואת השיא של לפני עשור. ריאל השיגה 1:3 בעונת 2020-21 ותוצאה זהה גם במחזור הפתיחה החגיגי של אליפות הקורונה – בייל בישל לבנזמה כאילו התקופה היא אחרת, קרוס בעט כדור אדיר לחיבור רגע אחרי שלוקה הורחק ולוקאס חתם (איקר לוסאדה צימק).

גם בעונת 2018-19, הניצחון שהחל את הסריה, ריאל שיחקה טוב והשיגה 2:4. דני סבאיוס בעט פצצה לחיבור ובנזמה כבש שער מרהיב כבר בהתחלה. ב-57 משחקי ליגה בבלאידוס הכל מאוזן: 23 ניצחונות לכל צד (40%) ועוד 11 משחקים הסתיימו בתיקו, אם כי יחס השערים דווקא לזכותה של סלטה 96:99. ריאל לא הפסידה בבלאידוס כבר עשור, מאז ה-2:0 מחזור אחד לסיום עונת הדסימה, הפסד בהרכב חסר וכזה שחרץ את גורל האליפות וחזר. הפאנצ’ר האחרון הגיע ב-2017-18 כשצמד של בייל לא הספיק. שנה קודם לכן, במשחק שנדחה מהמחזור ה-21, כריסטיאנו הפגיז פעמיים בדרך ל-1:4 ראוי. גם קרוס הבקיע, כמו שקורה תמיד נגדה. למעשה ב-20 השנים האחרונות ריאל עם 14 ניצחונות מול סלטה לעומת חמישה הפסדים. בסוף שנות ה-90 זה היה מגרש אכזרי וריאל הפסידה לא מעט פעמים כולל 5:1 עצוב ב-1998-99. ב-2000-01 זה נגמר בשלישייה ללא מענה, ושער ניצחון יקר של ראול ב-2001-02 בנגיחה שינה את הדינמיקה. כעבור שנה רונאלדו הבקיע 0:1 קטן גדול מקרוב.

Celta - Real Madrid (1-4): Modric, el as que sigue en el centro del campo, lanza al Madrid en Balaidos | LaLiga Santander 2021 - 2022
לוקה צוהל בעונה שעברה. ניצחון חלק

בהרכב משני לחלוטין במחזור הסיום של עונת 1996-97 המצוינת, ריאל של פאביו קאפלו שסיימה כאלופה- הובסה 4:0. אך אל חשש, גם לריאל יש ניצחון אחד ממש מרשים. זה קרה בעידן הקינטה דל בויטרה במחזור ה-32 של עונת 1985-86, האליפות הראשונה מתוך חמש. ריאל כבשה מאניטה וכבר במחצית הובילה 1:4. הוגו סאנצ’ס הבקיע פעמיים וגם חואניטו עלה על הלוח בדרך ל-1:5. בשנות ה-70 לעומת זאת לנצח בבלאידוס הייתה משימה כמעט בלתי אפשרי. באופן מפתיע ריאל ניצחה בכל שלושת משחקיה הראשונים כאורחת בגליסיה בין 1939 ל-1942, וב-15 השנים הבאות ניצחה פעם אחת בלבד והפסידה עשר פעמים. ב-1947 במשחק רב מהפכים זה נגמר ב-3:4 לריאל. בסה"כ מפגשי הליגה כמובן לריאל יש יתרון, 29:68 בניצחונות ו-146:267 ביחס השערים.

אני עדיין מחכה לויניסיוס. ברור לי שהוא ישתחרר ויתחיל לשחק כדורגל מתישהו, בטח עכשיו כשהוא הרבה יותר מרוכז במשחק ופחות מתעסק בשטויות… עם זאת בשני משחקי הפתיחה, בניגוד למשחקי ההכנה, הוא לא תרם והרבה לאבד כדורים. הוא עדיין צריך למצוא את האיזון בין לקחת עליו את המשחק ובין לדעת מתי למסור את הכדור, ונראה בינתיים שהוא מתקשה בזה עם ניסיונות חוזרים ונשנים לקחת הכל עליו ויוצא שהוא נכנס עם הראש בקיר.

אני חושש לא מעט מהמשחק מחר, ואיבוד נקודות לא יפתיע אותי. שוער חדש, הגנה שמועדת לפורענות מול מתפרצות, וסלטה ויגו אחת שבמשחק הקודם אמנם לא ניצחה, אבל יצאה לינסוף מתפרצות מסחררות. אני גם צופה משחק יחסית מסובך יותר מהבחינה ההתקפית ביחס למה שאנחנו רגילים לשחק מול סלטה, בניטז המאמן שלה עכשיו.

אני רוצה לראות, מלבד ניצחון ושלוש נקודות, מגמת שיפור בתיאום בין השחקנים. במשחקים הראשונים לעיתים היה נראה כאילו אין להם מושג איפה לשים את עצמם והתנועות של השחקנים, גם כשתקפנו וגם כשהגנו, היו לפעמים כל כך רנדומליות ולא מסונכרנות. אני מקווה ששמו איתם דגש על זה. זה היה צפוי, לא חשבתי לרגע שנשחק עם מערך חדש וקבוצה חדשה והכל יתקתק, אבל מתסכל לראות ככה את הקבוצה אחרי ששנים התרגלנו לתיאום מושלם בין השחקנים. זה יגיע, זה רק פונקציה של ניסיון וזמן משחק ביחד, וכשזה יגיע אני בטוח שנהנה מהקבוצה הזאת. אבל עד אז למי יש סבלנות…

כותרות העיתונים הבוקר במדריד: כמה עניינים בסדר היום לפני המשחק שלנו. במארקה נתנו כבוד לאליפות העולם לאתלטיקה, ב-AS שמו במוקד את לואיס רוביאלס יו"ר ההתאחדות הספרדית שנכנע ללחץ הגדול אחרי השטויות שעשה ויתפטר היום מתפקידו.

שער המארקה בלי ריאל מדריד בעמוד הראשון, רק עדכון שגברי ויאגה, הכישרון הגדול של סלטה ויגו - ימריא לערב הסעודית לחתום על חוזה ולא ישחק כמובן| בפריויו במארקה נכתב: “מאה שנה לכולם” - סלטה ויגו מחפשת את הדובדבן שבקצפת לחגיגות מול ריאל. כמעט שמונה שנים לאחר מכן, הנה האיחוד של רפא בניטס עם ריאל. המאמן מחפש בתזמון מדויק את ניצחון הליגה הראשון שלו העונה. כל הכרטיסים נמכרו ותהיה אווירה יוצאת דופן. ריאל מצדה רוצה להוסיף את מלוא הנקודות לפני שהיא חוזרת הביתה, והיא תשמור על אותה התבנית. ההרכבים המשוערים? כמובן בלינגהאם כמספר 10 מתחת לברזילאיים, קפה בין הקורות ואותה ההגנה. במארקה הלכו עם פדה שישחק חצי ימין.

שער ה-AS: למטה בצד שמאל - קפה מגיע למקום - קרלו אנצ’לוטי אישר שהשוער החדש הוא זה שיפתח בשער במשחק בבלאידוס| בפריויו נכתב: “ריאל מחליפה ידיים” - השוער הספרדי יערוך את הופעת הבכורה שלו בלבן נגד סלטה שטרם ניצחה. בניטס ואנצ’לוטי נפגשים שוב אחרי שעשו זאת פעמיים בעבר בגמר ליגת האלופות. ריאל מגיעה לוויגו מוליכת הטבלה ומאושרת, סלטה צריכה נקודות והיא עם ארבעה שחקנים מקבוצת המילואים. סלטה הציגה תמונה טובה יותר במשחק האחרון נגד ריאל סוסיאדד ויאגו אספס תמיד הסכנה הגדולה. נכתב על קפה שהוא תמיד ספג יותר משער למשחק ובריאל הוא מקווה שזה לא יקרה. מודריץ’ הוא זה “שברשימת ההמתנה” אחרי שפתח על הספסל בשני המחזורים הראשונים. ההרכב? כמו המארקה למעט עמדה אחת - שם לא פוסלים את השתלבותו האפשרית של לוקה ב-11 לראשונה העונה.

בכתבה אחרת, בעונה שעברה אמנם אורליאן טשואמני ערך את הופעת הבכורה שלו בהרכב כבר במחזור הפתיחה נגד אלמריה, אבל הקבוצה הייתה בפיגור ובדקה ה-58 קרלו אנצ’לוטי ויתר על שירותיו. נגד סלטה ויגו, בבלאידוס, לעומת זאת, הוא הפגין שרירים, נענה לאתגר והראה קצת ממה שהוא מסוגל. “הוא הראה את מה שהוא בדרך כלל מראה לנו באימונים. הוא הגן טוב מאוד, הוא שיחק עם אישיות והרגיש בנוח”, אמר קרלו אנצ’לוטי. טשואמני היה מעורב בשלושה מארבעת השערים, ובגול שחתם את המשחק (פדה ואלוורדה) הוא היה זה שחילץ את הכדור, יצא קדימה ומסר לוויניסיוס ג’וניור. הוא חטף תשעה כדורים, בלם ארבעה נסיונות של הגבה\בעיטה, ביצע 61 מסירות מוצלחות והיה מעולה. כשהוא לוקח יותר אחריות בהגנה, טשואמני ישמח גם להבקיע את שער הבכורה שלו בריאל למרות שברור שלא לפי זה שופטים אותו. הוא התקרב כמה פעמים, כולל בקדם העונה נגד ברצלונה עם בעיטה אדירה למשקוף.

הזמן של קפה| לא מעט כותרות בספרד על השוער שיערוך הופעת בכורה במדי ריאל מדריד הערב כשהיא תפגוש את סלטה ויגו. קפה שיפתח היום בשער נגד סלטה ויגו ויערוך את הפרמיירה למעשה מתחיל את הספירה לאחור אל עבר החלום. הוא יודע שהוא יהיה השוער הראשון, זה שישחק בליגה ובליגת האלופות וכפי שאמר בהצגתו לתקשורת: “אני מקווה שזו לא תהיה זוגיות רק של עונה אחת ושעם הביצועים שלי אוכיח את עצמי ואגרום לכך שאמשיך”. “החלום שלום, מבחן הזמן שלו - מתחיל בוויגו”. קפה היה כמעט סגור בבאיירן מינכן כמחליפו של מנואל נוייר אבל הגיעה ההצעה מריאל מדריד ששינתה הכל. באתר הציגו את המספרים שלו - 112 פעמים שמר על שער נקי ב-357 משחקים בסה"כ בקריירה שלו כלומר 34.25%. הוא ניצח את סלטה כשוער אתלטיק בילבאו ב-2017 (0:3) וכעבור שנה הפסיד 3:1. עוד נכתב על אנדריי לונין שנדחק הצידה. הוא ספג 13 שערים ב-12 משחקים כשוער ריאל והיו כמה משחקים שקרלו לא אהב את היכולת שלו, בין היתר בהפסדים למאיורקה ולג’ירונה אשתקד.

הסטטיסטיקה המלאה של קפה בקריירה:
אתלטיק בילבאו ב’ - המילואים: 50 משחקים - 44 ספיגות - 19 פעמים שער נקי
פונפרדינה: 20 משחקים - 19 ספיגות - 7 פעמים שער נקי
ויאדוליד: 40 משחקים - 48 ספיגות - 12 פעמים שער נקי
אתלטיק בילבאו: 54 משחקים - 66 ספיגות - 15 פעמים שער נקי.
צ’לסי: 163 משחקים - 175 ספיגות - 59 פעמים שער נקי

לפרדריק הרמל היה חשוב להדגיש בטור דעה ב-AS: “האמת של זינדין זידאן וקפה”. הוא טען שהמאמן הצרפתי מאוד חיבב את השוער הספרדי ובהחלט הבין למה המועדון מתעניין בו - אבל היה חשוב לו להטיל וטו. הוא ידע שקיילור נאבאס ‘יתבאס’ מהתחרות הזו על הקורות שנופלת עליו כרעם ביום בהיר בחודש ינואר, האמין בשוער מקוסטה ריקה וחשב על חודשי המפתח בליגת האלופות. “זיזו חשש שהצטרפותו של קפה תגרום לאי שקט פנימי ותפר את האיזון”. “שום דבר לא נעשה כדי להגן על בנו לוקה, אז השוער השלישי של הקבוצה. זידאן, כמו תמיד, חשב על ריאל מדריד. ורק במדריד”.

תומאס רונסרו כתב בטור דעה: “סוף-סוף קפה שוער ריאל מדריד”. הוא כותב על כך שקפה מגשים את חלומו חמש וחצי שנים אחרי שזה לא הסתדר, ומוסיף כי בריאל קיים לחץ לא הגיוני של כמה וכמה טון, כשאפילו טיבו קורטואה היה זקוק ליותר משנה של התאקלמות. "קפה הגיע כדי לכסות את היעדרו של ענק - טיבו, במלוא מובן המילה, אבל עכשיו יהיה לו יותר שקט מהתקשורת. אין כבר את הצהובונים הבריטיים חסרי הרחמים, שצולבים את השחקנים שלהם עם כותרות מימי הביניים. קפה נראה כמו סטודנט שסיים ללמוד בקולאג’, מחויך עם שיער תמיד מסורק. שיהיה בהצלחה

משחק ביום שישי, עם האופי “הזקן” שפיתחתי בגיל 30 - לא רע בכלל, בילוי בסדר. אם השריקה הייתה גם שעה יותר מוקדם אז בכלל מעולה. אני אוהב להסתכל רק על עצמנו, על ריאל מדריד, ועדיין - חייבים לנצח היום גם כדי שברצלונה יעלו למשחק הקשה בוויאריאל עם קצת יותר לחץ (הרי כמה פעמים זה קרה הפוך).

כדי שזה יקרה, קודם כל כולם צריכים להיות ‘פסימיים’ ו’מרוכזים’ כמו במשחק הראשון. סלטה ויגו הייתה מצוינת במחצית השנייה נגד ריאל סוסיאדד, השוותה בצדק, היא במשחק בית, בטירוף של חגיגות מאה השנה למועדון. ברור שהיא תפתח חזק בלחץ כבד על השער שלנו (יאגו אספס הוא מהחלוצים המעולים האלה שפחות הצליח נגדנו דווקא), לראות מה קרה נגד אלמריה - ולעשות הכל הפוך: כלומר עמידה נכונה יותר, פאול כדי לעצור מתפרצת וכן הלאה. אני מקווה שלא נדבר על קפה אחרי המשחק - לא לטוב ולא לרע. הוא רק הגיע, זה תלוי בשחקני ההגנה שלנו. פראן גארסיה צריך להשתפר. אגב אולי כן יותר טוב מלונין אבל לא חושב שמשחק הרגל של קפה הוא מזהיר.

כולנו מכירים את רפא בניטס (חצי שנה מטלטלת בריאל), לא אתפלא אם הוא יבחר בעוד בלם כדי לסגור את המשחק, וזו בעיה גדולה. שימו לב שפרט לגול של ג’וד בלינגהאם שביצע מהפך נגד אלמריה - יש קצת מימד של פוקס\בלאגן\משהו לא מתוכנן בשערים שכבשנו. אתלטיק בילבאו שיחקה נגדנו עם שני בלמים וכך גם אלמריה. סלטה בבלאידוס היא לא תחנה אוטובוס גם אם תשחק עם עוד בלם, אבל יהיו עוד המשחקים האלה. כמובן שעם חלוץ אמיתי הכל יותר קל. ולא בכל משחק התנועה האדירה של ג’וד לעומק תספיק. צריך יותר לבודד את ויניסיוס ג’וניור באחד על אחד ולנצל את קו שמאל שטוב על הנייר, אולי ברהים יוכל לפתור את הפלונטר עם דריבל טוב במשחק הזה. פרט לג’וד ולברזילאיים, אחד הקשרים חייב לעשות את ההצטרפות.

זה מעניין לראות “כמה מקום” יהיה לנו להתקפות מתפרצות. אולי חלק לא יאהבו את מה שאני כותב, אין לי בעיה לראות את לוקה מודריץ’ משחק, לא קשור לזה שבשנה שעברה הוא נתן הצגה או שלא נעים לראות אותו מדוכדך על הספסל - זה טבעו של עולם - פשוט יש מספיק פיזיות (ג’וד יכול ללכת קצת אחורה) ואני רוצה לראות עוד שחקן מוסר, מודריץ’ עונה על ההגדרה הזו. מקווה שלא נצטרך לבנות עליו כמשנה משחק בדקה ה-60 ואגב זה מצחיק כי בעונת הדאבל אדוארדו קמאבינגה היה זה שמכניסים אותו לכר הדשא כשהיריבות קצת עמוסות.
אם לא מודריץ’, אז יש לנו ארבעה אתלטיים מהרמה הגבוהה ביותר+רודריגו שמפעיל לחץ ואולי גם פראן שעושה את זה ולוקח סיכון - צריך לראות שיפור בלחץ הגבוה, ליזום. אסור שזה יהיה רק לפיקים קצרים.

על קצה המזלג: אם ננצח - ריאל תעלה לראשונה בתולדותיה למאןז חיובי בוויגו - ואמוס!| הפעם בפינת האקס: קרלוס דוטור קפטן קסטיליה אך הוא לא צפוי לשחק| רמז: דמות מאוד מפורסמת במועדון שלנו - החלה את דרכה בסלטה ויגו - מי?

בהנחה שקפה פותח במקום לונין, האם לא השתכנעתם עד עכשיו שלונין כן יכול לסגור פינה ולא צריך לרדת שוב לספסל?

ואם קפה אכן הולך לפתוח במקומו, אני חושב שזה קצת מעליב. אנחנו מביאים שוער בהשאלה להחליף שוער שני ואז בסיום ההשאלה נשארים עם השוער השני שאנחנו לא סומכים עליו. אז למה מראש לא למכור את לונין ולהביא שוער מחליף לקורטואה (עוד מלפני הפציעה)? זה יכול להביא למצב שלונין יהיה ממורמר ויחליט לעזוב … מה שמוביל אותי שוב להגיד/מחזק את הטענה שלי שכבר היה עדיף להפרד ממנו מבעוד מועד ולהביא מחליף שאפשר לסמוך עליו למקרה וקורטואה לא זמין.

תקראו לזה להקדים תרופה למכה.

למיטב זכרוני היה ניסיון למכור את לונין בחלון, שלא צלח. לאחר מכן הגיעה הפציעה של טיבו ונסתם הגולל על העניין.

אני ממש לא מחזיק מלונין, הוא לא לרמה לדעתי. היו לו כמה כדורים שבעטו לו מרחוק והוא במקום לקלוט בקלילות הפך אותם למיני התקפי לב עבורינו. אנחנו צריכים הרבה יותר מלונין, ואפילו יותר מקפה.

אתה צודק מצד אחד, מצד שני כמו שאמרת גם קפה הוא בעייתי כי הוא לא משמעותית יותר טוב מלונין. מה גם שלהגנתו של לונין הוא בקושי משחק אז אולי זו חלודה. אצל קפה, הוא בקושי שיחק בגלל זה, ובכללי שיחק משמעותית יותר - ועדיין לוקה המון בחסר. כלומר, יש לנו מספיק הנחות יסוד לגבי קפה, אבל לא לגבי לונין.

מזמן הבהירו ללונין שהם לא בונים עליו גם כשוער שני וביקשו ממנו למצוא קבוצה אחרת, מה שהבנתי אפילו סידרו לו כמה הצעות מקבוצות אחרות אבל לא רצה לעזוב.

אני זוכר משהו כזה, אולי אנחנו יותר מדי נחמדים ויכולנו להתיר את החוזה היחסית סופר זול שלו. אבל למען האמת אני בקושי זוכר שעשינו את זה אי פעם. טוב, אז הנקודה שלי קצת פחות רלוונטית אם ככה. ועדיין, לא רואה איך קפה >= לונין. אבל נראה.

קפה בספרד הראה שהוא שוער ברמה גבוה, המחיר המוגזם לחלוטין שצ’לסי שילמה עליו וזה שהוא נכנס לנעליים הענקיות של קורטואה הפכו למשקולת שהוא לא הצליח להיפטר ממנה וגרמה לו לשקוע.

והנה שוב הוא נכנס לנעליים הענקיות של הבלגי, רק שהפעם לא כשוער היקר אי פעם.

יש הרכב למשחק נגד סלטה ויגו:

הופעת בכורה בריאל מדריד לקפה כצפוי, ההגנה אותו הדבר, טוני קרוס חוזר לספסל וג’וד בלינגהאם מתחת לברזילאיים במערך היהלום.

שימו לב לזה, סקר המארקה לגבי ההרכב הפעם ספציפי יותר - רק לגבי העמדה בין הקורות. זה די מדהים, כמעט (למרות שכתוב 100%) כל 600 המצביעים הראשונים חושבים שנעשה לאנדריי לונין עוול, שהשוער האוקראיני חיכה זמן רב להזדמנות ופתח את העונה הזו לא רע - כלומר זה מוקדם מאוד עבור קפה לערוך פרמיירה.

לגבי היכולת של קפה: עמידה בלחצים והפער בין החממה שזו אתלטיק בילבאו לבין מועדון על כמו צ’לסי (שם אתה בזכוכית מגדלת) בזמנו זה חלק מהעניין. לא התרשמתי מעולם שהוא שוער ברמה גבוהה מאוד. שוער טוב…כשהוא ביום טוב. לא שאני ממש מתלונן על מה שקרה עכשיו ואיך שהמועדון פעל במצוקה, אבל לצד הצלות נהדרות הוא היה עושה הרבה שטויות ולא ממש הביא לביטחון בהגנה - קצת מזכיר לי אולי את דויד דה חאה. צ’לסי של העונה שעברה לא קבוצת כדורגל. אני מדבר על תחילת הדרך. הוא נהנה מהייפ הזה של “ריאל מדריד רצתה אותו” והוא ספרדי וחסר שוערים ספרדיים טובים מאז שאיקר קסיאס פרש.

אני שמח עם ההרכב הזה למרות שהייתי מעדיף חלוץ, מאוד חשוב להמשיך עם ההחלטה שמעכשיו קרוס ומודריץ’ הם שחקני ספסל, חשוב מאוד לדבוק בהחלטה הזאת גם בימים הפחות טובים שלבטח יהיו.

מבחינה אתלטית אין קבוצה שיכולה עלינו בליגה הזאת, מקבוצת זקנים עם מהירות של צב הפכנו לאחת הקבוצות המהירות בעולם, אפשר לטעון אפילו הכי מהירה בעולם.

ההרכב היה צפוי כבר לאחר המשחק מול אלמריה, ואני לא ממש אוהב את זה. אין רוטציות, ובזמן ששחקנים בכל אירופה נופלים מהרגליים כמו אפקט דומינו, הייתי רוצה שהשחקנים שלנו ינוחו יותר. בעיקר בלינגהאם שחוזר מפציעה, וקמא שכבר הראה תסימינים של עומס יתר.

בניטז עולה עם חמישייה בהגנה, ולמעשה מה שיקרה זה מצ’אפ שחקן על שחקן כי כשאנחנו תוקפים זה נראה 2-3-5, כשדני ופראן עולים לעמדת הקיצוני, ויני ורודריגו בהלף ספייס וג’וד נע בין הקווים ומנסה לתזמן כניסות לרחבה ולכבוש. אני מניח שאחד מהבלמים שלהם ידבק לבלינגהאם ולא יתן לו לנשום, וזה ישאיר הרבה יותר חופש פעולה לויני. אני חושב שהגיע הזמן שויני ורודריגו יגיעו לעונה הזאת, וגם אני מצפה ליותר עזרה מצד קמא ופדה עם הצטרפויות מאחור. במשחק האחרון בכל פעם שפדה לקח על עצמו קצת יותר קרו דברים יפים בהתקפה ואני מצפה שמגמת ההתעוררות שלו תמשך.

אם נדע להתגונן מפני המתפרצות שלהם, וויני יכנס כבר לעונה הזאת, זה יהיה ניצחון קל. אנחנו כל כך הרבה יותר טובים. אבל, אם ויני לא ישתפר משני המשחקים הקודמים, רודריגו יעשה 2-3 פעולות סבירות כל המשחק, ובמקביל נאפשר להם לצאת למתפרצות, אנחנו עלולים לאבד נקודות. בשני המשחקים הראשונים בלינגהאם הספיק כדי לנצח לנו את המשחק, אני לא בטוח שהוא לבד יספיק גם הערב.

שימו לב לבמבה הזה, מספר 17 שלהם, הוא סוס במתפרצות. מפחיד.

לא זוכר משחק שפתחנו בדומיננטיות. זה כאילו ריאל חייבת לשרוד את העשרים דקות הראשונות של כל משחק כדי להתחיל לשחק.

לא מבין את זה.

יש מצב שהפציעה הזו של ויני מצילה לנו את העונה.

עם שבוע שנותר בחלון העברות ואמבפה אחד שאנחנו מנסים להחתים מאז 2017? בספק רב…. יש שמועות שקאמבינגה בכלל שיחק חלוץ בגילאי 6-8 ומודריץ בכלל false 9 מפואר. ההתקפה מסודרת לפי קרלו ופלורנטינו.

פראן וקאבחאל עולים גבוה מאוד במסגרת היהלום, בגלל שהמשחק של ריאל נוטה להתרכז לצד שמאל נוצר מצב שכל איבוד כדור מאוד חושף את הקבוצה הגנתית כי פראן פשוט נמצא בהתקפה, בעיה רצינית.

החוליה העמוסה ביותר שלנו בפער - הקישור.

החוליה היחידה בינתיים (חמסה) בלי פציעה לשחקן קריטי - הקישור.

למה לא עוברים ל 433 ? מה זה הבלגן הזה ?