מחזור 3 :: עוד אחד של ג'וד, 0-1 על סלטה ויגו

לחוסלו אין זכות קיום במערך הזה,הזוי שבקו ימין נמצאים גם רודריגו,גם ואלוורדה וגם קרבחאל ובקו שמאל רק גרסיה שלא מצליח לייצר משם כלום כי הוא לבד לגמרי,מה נסגר עם המאמן הזה?
ותפחיתו ציפיות,שום פציעה לא תגרום לנו להביא רכש,החלטנו לזרוק עוד עונה לפח.

הכניסה של חוסלו דפקה לנו את כל הסדר על הדשא. זה לא רק שהוא לא עשה פעולה אחת טובה מאז שעלה, הבעיה היא שהיא תקוע באמצע הרחבה כמו עמוד חשמל בהתקפות שלנו וסוגר את הכניסות של שחקני הקישור. אני לא מבין למה הוא עלה ולא ברהים שמתאים הרבה יותר למשחק המתפרצות שהולך פה.

בגלל שהוא ניסה לשחק וירד מהדשא בלי דרמות, הפציעה של ויני אני מאמין לא רצינית וגם ככה יש לנו פגרת נבחרות. בטח שלא יחתימו את החולירע בגלל זה, וחוץ מזה שאני דיי בטוח שדברים לא תלויים רק בנו, גם אם היינו ממש רוצים.

דווקא זה משחק לקרוס. אם היה אפשר להוציא את חוסלו ולגרום לזה לעבוד איכשהו כשבלינגהאם חלוץ נסוג. לא שאני מבקש לשפוט את חוסלו על מחצית אחת, אלא מאמין שיש לזה יותר סיכוי לעבוד. מחצית אחת כבר איבדנו.

הצירופים בהתקפה לא טובים מספיק כי פדה וחוסלו לא מאד טכניים (ג׳וד דווקא כן). צד שמאל כמעט ולא קיים… אולי בעיטות מרחוק והגבהות בדרך הקשה.

מקווה שאתבדה. לא אוהב את החילוף הכפול הזה. קמא וצ’ואמני היו טובים.

ההרכב הזה עושה טוב לקרבאחל, שנראה יותר טוב העונה.

רודריגו > ויני

ג’וד לדעתי שחקן שיגדיר תקופה בכדורגל העולמי, יותר מהאלנד ויותר מאמבפה.

דחוף להחליף מזוזות, כל תיקול או ספרינט ואני בחצי דום לב.

תודה לאל על בלינגהאם,בזכותו יוצאים עם 9 מ9 משלושת משחקי החוץ הרצופים האלה,אנצלוטי צריך להגיד לו תודה כל בוקר כי היינו ראויים אולי ל 5 נקודות.
כל הפציעות האלה מתחילות ממש להדאיג,גם רודריגו עושה רושם מסיים את המשחק עם איזה אי נוחות מסוימת,לא יודע מה יהיה עם ההתקפה שלנו בקצב הזה,זה נראה רע מאוד היום וההתעקשות של אנצלוטי על המערך הזה לא מוסיפה.

קרוס ולוקה ביחד זה סוג של double or nothing. אתה יודע שתייצר מצבים וגם שסלטה יתפסו אותך לא מוכן. שורה תחתונה - זה עבד עם פנדל (ג׳וד…) וגול. במבחן העניין חצבנו את הניצחון הזה ואת הגול עשינו בנייח (יתכן מאד שהתרגיל מתוכנן).

משחק שני ברצף שצ׳ומה טוב. קמא זה הדבר הכי דינמי שראיתי מימי.

בדיוק כזה מבט מאוהב היה יוצא גם לי

תמונה גדולה - ממש יחי המלך החדש. הכותרת שלי אחרת:

image

ההדחה נדחתה בשבוע| ככה זה לא יכול להימשך, זה ממש מרגיש “הישרדות”. אז פה משחררים אנחת רווחה, וגם שם ג’וד בלינגהאם מסדר הכל. אבל גם אין פציעות וגם בסגל מלא, בואו, אנחנו מאוד מוגבלים. כדורגל צריך להיות כיף ובידור, וזה ממש לא ככה. רק התחלנו את המשחק וספגנו - עבירה לפי החוקים על קפה, וראיתי בהילוך החוזר שהכדור פגע במישהו, אבל איך הם אוהבים לספוג שער מהיר. ב-DNA שלנו. כמובן גם הפציעה של ויניסיוס ג’וניור הוציאה את החשק לראות. במקום שישי רגוע - שישי עם עצבים. מה שכן, בשנה שעברה ברצלונה לקחה אליפות בצורה די דומה.

בלינגהאם מדהים, הוא גם היה כמעט בחוץ אחרי שתפס את הברך, במארקה נכתב כי הוא הלך לאוהדי ריאל מדריד בסיום המשחק להודות להם וקרא לקפה לבוא יחד איתו, הוא סימן להם לעודד ולמחוא כפיים לשוער החדש שרשם הופעת בכורה - מוערך מאוד. הנה התמונה.

חוליית הקישור המודרנית שיחקה היום והיינו חסרי רעיונות. זה מרגיש שצוחקים עלינו. אף אחד לא עושה כלום - לא “ההנהלה” - כבוד הנשיא, ולא המאמן שלא מבין את השינויים שצריך לעשות. אפילו אף שחקן במגרש לא הרים את הקול או ניסה להזיז את החבר’ה, חבל. ומה קרלו אומר אחרי המשחק? ההתקפה מעולה, שלמה, מבקיעים שערים בלי קארים בנזמה והיום גם ללא ויניסיוס. אוף

לא היה צורך להכניס למשל את טוני קרוס, לא הוא ולוקה מודריץ’ ביחד, איבד כדור בנונשאלנט וכמעט שילמנו על כך מחיר. חוסלו היה נראה די אבוד, הוא מגביל אותו לסגנון משחק מאוד מסוים. אני גם לא רוצה לראות את ריאל מרימה כדור בכל התקפה. גם אם ברצלונה תאבד נקודות בוויאריאל יהיה קשה לחייך. כן היה מקום לשחקן יצירתי אמיתי על המגרש, מהיר ודריבליסט - כמו ברהים דיאס למשל. סלטה תיגברה כצפוי עם בלם נוסף וכל פעם שרודריגו עבר שניים אז השלישי חטף לו ולא היה מקום לתנועות עומק. זה יקרה בווליום גבוה יותר במשחקים נגד יריבות קטנות בחוץ.

כמה חבל שרודריגו החמיץ את הפנדל, זה יכול לקרות (קרלו אנצ’לוטי אמר שהוא כועס - לוקה מודריץ’ היה צריך לבעוט), אבל כמה רציתי שהוא יביא את הניצחון בעצמו ויהיה הכוכב. שהפנדל הזה, הראשון שהוא מחמיץ אצלנו - לא יוריד לו את הביטחון. הוא לקח אחריות וכל משחק ההתקפה היה על כתפיו, ביצע כמה דריבלים נפלאים אם כי תמיד איחר בבעיטה. במובן הזה הפציעה של ויניסיוס ג’וניור עשתה לו טוב. אגב הראבונה של טשואמני - שאפו.

אנצ’לוטי עשה 89 טעויות היום ועדיין מנצח בגלל כישרון עודף, השיא היה כשהחליט שמה שחסר לריאל היום זה קצת איטיות, סגל סופר מודרני למאמן הכי מיושן בכדורגל העולמי.

מדהים שפציעה של שחקן התקפה ואין לריאל את מי להעלות כמחליף ולא בגלל פציעות בסגל.

עצוב לראות את מודריץ’ משחק, היה חייב לחתום בליגה של רונאלדו.

בלינגהאם במשחק פושר מבשל פנדל ומבקיע, מדהים.

רודריגו נראה טוב מתחילת העונה, הרבה יותר חד ולוקח על עצמו הרבה, רק שימשיך כך, עוד יבקיע הרבה שערים העונה.

חייבים רכש להתקפה, אפילו שניים.

משחק קשה, אני הנחתי שאנחנו מפסידים שם נקודות לאורך כל השבוע. בדקות הראשונות אחרי שויני יצר כמה פעולות טובות ונפצע, ועלה חוסלו, הרגשתי שרק נס יכול להציל אותנו. בלינגהאם עם עוד שער בקלאץ’ במשחק פחות טוב שלו הפעם, אבל זה היה צפוי מבחינתי. הוא מקבל הבה יותר תשומת לב עכשיו ובטח כשויני לא המגרש יהיה לו יותר קשה להתגנב מבלי שירגישו בו.

אני בטוח שקרלו יסיק מהמשחק הזה שחוסלו לא מתאים בשום אופן לצורת המשחק הזאת. אם אנחנו כאן הבנו את זה בטוח גם הם בספרד יבינו.

אני מודאג מהפציעות. בלינגהאם תופס את הברך שנפצע בה, רודריגו נראה גם הוא פגוע, קמא עשה גם פרצופים של כואב לי לפני שהוחלף. לגבי ויני כבר מריו קורטחנה אומר שיש לו “slight discomfort” וזה שומדבר רציני. נקווה.

בשבוע הבא משחק מול חטאפה ודמיאן סוארז. תכינו את השכפצים.

אולי כדאי לוותר על המשחק הזה לטובת המשך העונה ? לא לעלות עם בלינגהאם ורודריגו, שחוסלו ודיאז ישחקו.

לצורך העניין נסכים שהמועדון החליט לשחק 442 יהלום. מטומטם ומיושן אבל ניחא. מה שאני לא מבין זה למה הם החתימו את החוטב עצים במערך הזה. כל ה"איכויות" שלו נעלמים במערך כזה. פשוט טמטום שאני לא מצליח להבין. בכל זאת כמה נקודות אור.
1- קרבאחל נראה מעולה. קשה לי להאמין שזה יימשך לאורך זמן אם אני מסתכל על הגיל, היסטוריית הפציעות ובעיקר בגלל שהמערך הורג את המגנים ומשאיר אותם להתמודד לבד על כל האגף.
2- בלינגהאם במוד של שחקן טופ.
3- מרכז ההגנה עם אלאבה ורודיגר נראה יציב.

לא השחקן הכי פופולארי פה אבל אני אמשיך לשים פה את הסטטיסטיקות שלו עד שתתחילו להסכים.

ב62 דקות הוא מסר 64 פעמים, מתוכם הגיעו ליעד 63, 7 היו מסירות לתוך השליש האחרון, וזכור לי לפחות כדור אחד לגול שנתן לודריגו אבל האחרון בחר להמשיך עם דריבל במקום לבעוט ואיבד את הכדור.

בהגנה שוב פעם הוא דיי “עשה את שלו”, למרות שהגיעו למצבים מולנו לא אחת, אבל אחרי התקפות מהירות מהאגפים. הוא נעל את האמצע בצורה טובה, ולחץ בצורה טובה בדקות ששיחק.

אס.

אבל מה יש להסכים אני באמת לא מבין. סלטה ויגו המבוהלת בבלאידוס שהייתה עם פחות שחקנים מאיתנו באמצע כי רפא בניטס העדיף לתגבר עם בלם נוסף? הוא היה טוב, אין בעיה, אני מסכים, ואהבתי מאוד את הראבונה שלו, כדורגל זה גם שואו ובידור. אם זה היה שחקן מהקאנטרה הייתי מוחא כפיים. אם זה היה עוד קשר ליגה בספרד. לא שחקן ששילמו עליו 80 מיליון ואמרו שהוא יהיה הקשר המרכזי הכי טוב בעשור הקרוב (נשים את ג’וד בלינגהאם בצד). הוא נמרץ ויותר טוב מחצי העונה שלאחר המונדיאל. אבל לא צריך להפוך אותו ל-MVP. אני מעדיף שחקן שיהיה עם 85% דיוק ויבשל יותר מצבים למשל וגם ייקח סיכונים. לא חושב שהנתונים האלה של דיוק במסירה הם רלוונטיים לכדורגל של 2023. אני מרוצה ממנו אבל לא מרגיש “איזה מזל שיש אותו”.

וכמובן שאם מגיעים מולנו למצבים זו לא אשמתו בלבד. כשאלמריה כבשה שער במתפרצת מביכה במחזור שעבר ועשתה מאיתנו צחוק - זה לא היה “בהכרח עליו”. אבל שחקן אחורי צריך להיות מוכן, להיות באיזור ולעצור מתפרצת גם בדרך מכוערת. שיהיה יותר ‘קאסמירו’ בסגנון ופחות רפאל ואראן. אבל תשים את הסטטיסטיקות בכל משחק זה בסדר גמור

אני כבר לא יודע מי עולה לי יותר על העצבים כל מחזור, אנצ’לוטי או נמני…
*ובלי קשר - אני מרגיש שאני ממש רוצה לראות עוד דקות של ברהים.

במציאות- קיליאן אמבפה היה טאלנט הרבה יותר גדול במונאקו מאשר ג’וד בדורטמונד וגם זכה איתה באליפות וקמפיין צ’מפיונס גדול, הוא הספיק לשבור כמה שיאים, לזכות במונדיאל וכבר בגיל 24 להזכר כאחד משחקני המונדיאל הגדולים בכל הזמנים.

הלאנד היה טאלנט הרבה יותר מרשים בדורטמונד מאשר ג’וד בדורטמונד, הספיק לעבוד לסיטי, לזכות בטראבל ולשבור כל שיא פריימרליג שקיים.

ג’וד בינתיים נתן תקופה יפה בדורטמונד (לא היסטורית או משהו שקרוב להלאנד שם או לאמבפה במונאקו), מונדיאל פושר ופתיחת עונה מדהימה מול בילבאו, אלמריה וסלטה.

ג’וד כשרון ענק ונראה שמתפתח פה שחקן מדהים והוא רק בן 20, ועדיין, על סמך מה שראינו עד כה, לשים אותו מעל אמבפה והלאנד, או כהבטחה גדולה מהם נראה לי מוגזם מאוד.

מדויק, מסכים לחלוטין. ג’וד כוכב עליון וזה נראה כמעט בלתי נמנע שהוא יהיה אחד מ2-3 הקשרים הטובים בעולם בעשור הקרוב. אבל להכריז עליו מעל הלאנד ואמבפה, שני חריגים ברמה היסטורית, זו הגזמה פרועה.

אגב, אתמול הוא היה לדעתי אחד החלשים על הדשא. התמזל מזלו (ומזל אנצ’לוטי) שהוא זה שהבקיע את שער הניצחון.

לגבי המשחק, אין חדש תחת השמש. להחזיר את אנצ’לוטי לנהל סגל איכותי ומזדקן עוד איכשהו עשה שכל. לתת לו להוביל מהפכה בכדורגל העולמי והמודרני עם הסגל הזה זה פשוט טמטום מוחלט. לכל סיר יש מכסה, ולסיר הזה אנצ’לוטי הוא בקושי פקק של בקבוק שוקו.

אתמול אכן ג"וד היה חלש ולא ראינו ממנו פריצה אחת ראויה לשמה, המסירות שלו היו חלשות ובקושי הגיעו ליעדן. במקביל, לאורך המשחק ובעיקר במחצית השניה הוא היה נראה סובל, באיזשהו שלב חשבתי שכבר הוא הולך לשכב על הדשא, ובסוף המשחק במקום לחגוג הוא תפס את הברך שלו. אנצ’לוטי נשאל על כך אחרי המשחק ואמר שהוא לא פצוע, אבל אין דרך אחרת להסביר את הפריימים האלה. אני רק מקווה שלא משחקים איתו פצוע במודע ומסכנים אותו.

ההשוואות להלאנד ואמבפה מגיעות מוקדם מדיי וחובת ההוכחה עליו, אבל הבנאדם כתב את זה עם האמוציות של המשחק.

רק אם אנצלוטי היה עוזב והיה מגיע אלונסו עם הצב, איזה קבוצה יכלה להיות פה. יש עוד שבוע שאפשר לפנטז.
מאחל לאנצלוטי בריאות, אבל אין מישהו שיכול להשיג את הטלפון של הרופא משפחה שלו שיזייף לו קצת במדדים.