מחזור 3 באלופות :: 0-5 גדול בחוץ על שחטאר

לקראת שחטאר| 16 ימים אחרי המשחק האחרון שלה, ריאל של אנצ’לוטי חייבת לשים את המשבר מאחוריה ולנצח מחר (שלישי, 22:00) את שחטאר במחזור השלישי בליגת האלופות, כשהזיכרונות מהעונה שעברה נוראיים. מנדי חוזר לסגל ולכו תדעו, אולי יפתח. אלאבה ומיליטאו כשירים. חזרה גנרלית לקלאסיקו

image

הסיוט מהמחצית בוולדבבאס עדיין זכור היטב. לוח התוצאות הראה 0:3 לשחטאר דונייצק נגד ריאל מדריד. זידאן רק הצליח למזער נזקים (הפסד 3:2) ו"בגומלין" באוקראינה זה לא היה טוב יותר, עוד מעידה שדחקה את המיסטר לפינה, על סף פיטורים יחד עם שלב בתים קשה ומעיק. כעת בחלוף שנה הגיע העת לנקום, ולאנצ’לוטי היה זמן, הרבה מאוד זמן – לחשוב איך למצוא פתרונות לשבוע הנפל של הקבוצה שלנו.

Zidane worried by Madrids drop in confidence after Shakhtar shocker - Eurosport

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי משבר שפקד אותה עם היציאה לפגרת הנבחרות – שלושה משחקים ללא ניצחון, יכולת די חלשה ובלבול עצום בכל חלקי המגרש. האוהדים עצמים רוצים שיהיה מיד עוד משחק בעוד אנצ’לוטי נהנה מדחיית המשחק נגד בילבאו בליגה וצריך לארגן את השורות מחדש – מאה ימי החסד תמו. המשחק מחר הפך לחשוב שבעתיים לאור ההפסד המביך לשריף. “עוד גמר בקייב” ו"צריך תיקון" אלה כותרות הענק בספרד לקראת המשחק. כדי שתהיה רגועה, ריאל תצטרך לעשות מה שלא עשתה הרבה זמן – לפתוח את המשחק כמו שצריך. בספרד הציגו את סטט’ האימים לפיה ריאל לא ביצעה רמונטדה בצ’מפיונס מאז חצי הגמר ב-2018, וב-13 המשחקים בהם נקלעה לפיגור – לא הצליחה לנצח. כמובן, זו תהיה גם החזרה הגנרלית לקראת הקלאסיקו בראשון. אנצ’לוטי יודע שמשחק רביעי ברציפות ללא ניצחון כלל לא בא בחשבון ואמר: “נכשלנו במשחקים האחרונים, זה נכון, אבל אף קבוצה לא במיטבה. המוטיבצייה אצלנו גבוהה”. מודריץ’ אף הציג רוח קרב גדולה יותר: “אין מקום לטעויות אחרי ההפסד לשריף. אנחנו רוצים לנצח, לא חושבים על נקמה. שחטאר כפי שראינו אשתקד היא קבוצה חזקה מאוד. אני חושב שהקבוצה נחה והתאמנה לאחר מכן היטב ואנחנו מוכנים”. השבוע האחרון למען האמת עסק בלא מעט דיווחים על החר"פ שלנו ודברים השתנו מקצה לקצה.

צמד הבלמים הבכירים שלנו נפצעו במשחקי הנבחרות, היה חשש כבד שיחמיצו את המשחק מה שיערער עוד יותר את ההגנה הגרועה שלנו, אך לבסוף אדר מיליטאו (שיחק את כל הדקות העונה) ודויד אלאבה כשירים ויפתחו. בצד ימין הפתרונות לאנצ’לוטי בעוד בצד שמאל, הפתעה שקצת קשה לנו להאמין לה – פרלאן מנדי נכלל בסגל ועשוי לערוך את הפרמיירה לעונה הנוכחית. משחקו האחרון היה בגומלין נגד צ’לסי בחודש מאי כשהיה לא כשיר במאה אחוז. הוא החמיץ 18 משחקים בשל פציעה מאז אפריל. “החיים החדשים של מנדי”, נכתב בכלי התקשורת. אין ספק שזהו “הקלף” עליו אנצ’לוטי בונה לייצוב ההגנה כאשר קרבחאל עדיין בחוץ. העונה ספגה ריאל 12 שערים בעשרה משחקים – כיף גדול. בכל מקרה, לפי המארקה הצרפתי יפתח (“הוא בסדר גמור עכשיו, השחקנים ניצלו את הפגרה, אני לא יודע אם יהיה ב-11”, אמר המאמן) בעוד ב-AS הולכים עם נאצ’ו. גם מרסלו אגב בסגל ואם ישחק יהיה זה ציון דרך מרגש עם משחקו המאה במפעל. כולם כמובן במדי ריאל מדריד. מאז הזכייה ההיסטורית נגד ליברפול הוא רשם עשר הופעות בלבד בשלוש שנים. כרגע הוא מדורג יחד עם גוטי במקום השביעי כשרק שישה שחקנים שיחקו יותר ממנו במדי ריאל.

עוד שחקן עליו בונה אנצ’לוטי הוא טוני קרוס שעבד קשה בשבועיים האלה וצפוי להיראות טוב יותר. המיסטר מאמין בגרמני. איך נכתב בספרד? “עם כל הכבוד לשרירים והמהירות של פדה וקמאבינגה – במשחקים הגדולים קרלו צריך את השקט, היציבות והדיוק של קרוס”. גם לקאסמירו הייתה מנוחה (ותודה לכאבי השיניים) וריאל זקוקה למירו הישן והטוב. יחד עם מודריץ’, נראה שהאמצע די סגור. צריך לקחת בחשבון שפדה שיחק כבר 16 משחקים העונה יחד עם הנבחרת וסובל מעומס. אנצ’לוטי אמר שהשיטה הטובה ביותר עבור הקבוצה היא 4:3:3 והודה שהיה כישלון ב-4:4:2 נגד אספניול בפן ההגנתי, אך הבהיר שלא תמיד נראה את הקבוצה משחקת עם קשר כנף.

רודריגו שאוהב את המפעל הזה (שישה שערים וחמישה בישולים ב-18 הופעות), או פדה כקשר רביעי, זו השאלה בקיצור. הברזילאי פתח פעמיים העונה – נגד מאיורקה ונגד ויאריאל. הזאר מחוץ לסגל, כרגיל, מצבו הרפואי לא מי יודע מה. “הזאר לא פצוע אלא סובל מעומס. ברור שנמאס לו מזה. אני מניח שיהיה נגד ברצלונה או אוססונה”, אמר המיסטר. בנזמה שנהנה כרגע מפסטיבל תקשורתי עצום בו מריצים אותו כמועמד לזכייה בבלון ד’אור – עם עשרה שערים העונה, נראה נהדר גם בנבחרת הצרפתית וזכה בליגת האומות. לידו ישחק ויניסיוס שדעך לאחרונה ולא סיפק אף בעיטה למסגרת כבר שלושה משחקים,

לפתע, שלישיית מרכז השדה שלנו הפכה ממש לשיח, האם הטריו ההיסטוריה כבר מעבר לשיאו, הטריו הוא היסטוריה? כפי שטען הכתב ראול וארלה, למשל. אנצ’לוטי אמר: “השלישייה שלנו באמצע ממשיכה להתחרות היטב. אבל צריך לקחת בחשבון גם את הגיל והניסיון של הצעירים שדוחפים לשחק. יש לנו מרכז שדה שיכול להתחרות בכולן”. מודריץ’ נדרש לסוגייה ואמר: “כשאתה משחק במדריד הביקורת היא נורמלית. אנחנו סומכים על התכונות שלנו ואנחנו צריכים להיות רגועים, להשתפר ולהמשיך להראות מי אנחנו”. הוא התחמק מהשאלות על השוואה לשלישיית הקישור ההיסטורית של ברצלונה ואמר: “תרמנו המון למועדון, שאחרים ישפטו”. בכל מקרה, גם אם “כל הקבוצות הגדולות רחוקות משיאן לדעתי”, טען אנצ’לוטי - “משבר אוקטובר” המסורתי חייב להיפסק ועכשיו.

חזרה גנרלית לקלאסיקו

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| נאצ’ו, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, פרלאן מנדי (לוקאס ואסקס)| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| רודריגו (פדה ואלוורדה) ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב שחטאר?

שחטאר דונייצק איבדה את כתר האליפות בעונה שעברה לדינמו קייב אחרי ארבע זכיות רצופות. כרגע היא שוב מדורגת במקום השני אחרי עשרה מחזורים כשברשותה שלוש נקודות פחות מהמוליכה אם כי אותו מספר שערי זכות - 29 - מרשים . ממש לפני הפגרה היא החמיצה הזדמנות לשנות את פני הדברים כשסיימה ב-0:0 נגד דינמו קייב בחוץ. לליגת האלופות היא הגיעה אחרי מסלול יפה שכלל ניצחון כפול על גנק וגם 0:1 ענק על מונאקו החזקה במסגרת הפלייאוף. בינתיים, האוקראינים חולמים לשחזר את הקמפיין של העונה שעברה ואת שני הניצחונות נגדנו (רק ארבע קבוצות בהיסטוריה של הצ’מפיונס ניצחו את ריאל שלוש פעמים ברצף, אגב), והם השיגו 0:0 ביתי נגד אינטר לאחר הפסד 2:0 לשריף (מוכר לכם?) במחזור הפתיחה.

לצערם, האוקראינים יחסרו שני שחקנים חשובים מאוד. לאסינה טראורה, החלוץ שהגיע הקיץ מאייאקס וכיכב עם תשעה כיבושים בכל המסגרות עד עתה (שישה בשבעה משחקי ליגה) - ימשיך להיעדר לאחר שהחמיץ את צמד המשחקים האחרונים של הקבוצה בשל פציעה ולא הצליח להתאושש בזמן. גם החלוץ ג’וניור מוראס בחוץ אם כי היעדרות מדאיגה יותר היא של הבלם מיקולי מטאביאנקו, שלישי במספר הדקות של הקבוצה העונה בכל המסגרות (1,119). ויוחלף בסרגיי קריבצוב. לטטה יש חמישה שערים העונה, לאלן פטריק יש ארבעה ולמנור שלנו, שלא שותף במשחק הליגה האחרון, כנראה בשל מנוחה נדרשת אחרי המשחקים של נבחרת ישראל - שער אחד בודד. הקשר רשם העונה 78 דקות נגד אינטר. ביום שישי הביסה שחטאר 1:6 את זוריה, בדיוק מה שהייתה צריכה, ללא סולומון שקיבל מנוחה בשל משחק הנבחרת ככל הנראה. סגנית האלופה סגרה עניין עם שלישייה אחרי קצת יותר מחצי שעה. פרננדו כבש צמד, טטה שעלה מהספסל הוסיף שניים גם הוא.

סולומון, שכבש בשני המשחקים אשתקד, רוצה להשוות את השיא של יוסי בניון שכבש שלושה שערים נגד ריאל מדריד (שניים במדי ראסינג סנטאנדר ואחד במדי ליברפול), ולקראת המשחק אמר במה שזכה לכותרות מפוצצות בכלי התקשורת הישראליים: “אנחנו רוצים לנצח את ריאל מדריד פעמיים נוספות, זה החלום, למרות שמדובר בקבוצה טובה שתרצה לנקום ויש לה מאמן טוב כמו אנצ’לוטי”. הקשר פתח בהרכב ושיחק 90 דקות ואותו 2:3 בספרד ואמר שזה היה משחק קשה יותר ושהוא וחבריו לא האמינו שיירדו להפסקה ביתרון כזה. בגומלין הוא עלה כמחליף. רק בן 22 הבחור, מהיר מאוד וכבר הקשה על מנדי (ששיחק אז כמגן ימני) ועל פדה. הוא חולם על השוואת שיא של אובמיאנג בנוסף - שהבקיע נגדנו בשלושה משחקים רצופים בליגת האלופות ב-2016/17 וב-2017/18.

על הקווים נמצא רוברטו דה זרבי שעשה ניסים ונפלאות בססואולו אותו הוליך שנתיים ברציפות למקום השמיני כשאשתקד סיימה בשוויון נקודות עם רומא השביעית. “יכול להיות שנשנה במעט את האסטרטגיה נגד היריבה אך לא את הלך הרוח, אני מתעקש על כך, זה ה-DNA שלנו. עלינו לדעת מה אנחנו שווים, גם אם ממול עומדים בנזמה, מודריץ’, קאסמירו, ויניסיוס ואחרים”, אמר לקראת המשחק והוא מבטיח כדורגל התקפי. “בזכות משחקים כאלה צומחים”, אומר ומנסה להימנע משיחה על צמד הניצחונות אשתקד. “אני שמח ומרוצה מהשחקנים שיש לי. אני לא אענה איך נעצור את בנזמה”, הבהיר והחמיא לחלוץ כשאמר שמבחינתו הוא המועמד המוביל לזכות בכדור הזהב. הוא נשאל מה עולה לו בראש כשהוא שומע ‘ריאל מדריד’ וענה: “בוטראגיניו, הוגו סאנצ’ס, מיצ’ל. אהבתי את הקבוצה הזו מילדותי. עבור הצעירים זו הקבוצה של הגלאקטיקוס עם זידאן, רונאלדו, בקהאם. ואם מדובר בילדים צעירים יותר את כריסטיאנו, בייל, זידאן המאמן. אבל זה לא משנה. ריאל מדריד היא תמיד ריאל מדריד”.

המגן השמאלי בן ה-31, איסמעלי, דיבר אף הוא בביטחון לקראת המשחק ואמר במסיבת העיתונאים: “ריאל מדריד תמיד חזקה ובכל שנה שואפת להיות טובה יותר. היא חזקה כקבוצה וגם כל שחקן כיחיד. אנחנו חייבים להיות מוכנים למחר ולהיות בשיא היכולת שלנו. אני מאמין בשחקנים שיש לנו ובטוח שנשחק בלי פחד”. פדריניו צפוי לפתוח בחוד ואל תופתעו אם דודו ישחק בחוליית ההגנה ברגע האחרון.

Shakhtar

שחטאר דונייצק – הרכב משוער: אנדריי פיאטוב| סרגיי קריבצוב, ויטאו, מרלון, איסמעלי|, מייקון, אלן פטריק, טראס סטפאננקו| טטה, מנור סולומון, פדריניו.

היסטוריה ומפגשי עבר::

זו תהיה השנה השלישית בה ריאל ושחטאר נפגשות. על מה תעדיפו להסתכל? בשלב הבתים בעונת 2015-16, עדיין עם בניטס על הקווים, ריאל השיגה ניצחון כפול וקל. במחזור הפתיחה, על אף משחק לא מרשים, זה נגמר ב-0:4. בנזמה כבש ראשון ואז פינה את הדרך לשלושער של כריסטיאנו, שניים בפנדל ואחד בנגיחה (כשהיריבה בעשרה שחקנים). לאחר מכן, קצת אחרי הקלאסיקו השחור, ריאל הובילה כבר 0:4 עם שער יפה של קרבחאל ברגל שמאל ועוד צמד של כריסטיאנו ואחד של לוקה, אבל הלכה אחורה וכמעט שילמה על כך. היריבה עשתה בליץ של 11 דקות וצימקה ל-3:4. אשתקד, אתם זוכרים. מנדי מגן ימני, מרסלו במצב פנסיה, מנור רץ ולא עצר, אחרי שקודם טטה ועצמי כבשו. מודריץ’ בפצצה לחיבורים ו-ויני המחליף צימקו ל-2:3, שער של פדה בתוספת הזמן נפסל בגלל נבדל. במחזור החמישי בשלב הבתים ריאל נכנעה 2:0 במשחק נוראי (תיקו מאופס בהפסקה) כששוב מנור הבקיע.

נספר לכם קצת על גם שאר המפגשים עם יריבות אוקראיניות אחרות. בסה"כ היו 16 משחקים והמאזן של ריאל הוא שבעה ניצחונות מול שלושה הפסדים ועוד שש תוצאות תיקו. את אודסה פגשנו בסיבוב השני בגביע אופ"א ב-1985-86, הזכייה השנייה ברציפות. ריאל ניצחה 1:2 בברנבאו והשיגה תיקו מאופס בחוץ בדרך לשלב הבא. מול האימפריה דינמו קייב ההיסטוריה ארוכה יותר, כמובן, עשרה משחקים ומאזן 4-5-1. המפגש הראשון ברבע הגמר ב-1973 – ריאל ניצחה 0:3 בברנבאו ועלתה, והפעם האחרונה הייתה איי שם ב-2006-07. המפגש הכי מפורסם היה ברבע הגמר ב-1998-99, ריאל, כאלופת אירופה הגאה, סיימה רק ב-1:1 ביתי כשפדג’ה השווה, ונכנעה 2:0 לשבצ’נקו וחבריו בגומלין.

Real Madrids last 16 qualification hopes in balance after 2-0 defeat over Shakhtar Donetsk

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק:

image

שער ה-AS הבוקר לקראת המשחק עם “צריך תיקון” - אחרי שלושה משחקים ללא ניצחון (ואנחנו נוסיף - וכן צמד ההפסדים ליריבה אשתקד) - ריאל חייבת לנצח בקייב". כמוכן מופיע הציטוט של קרלו על ה-4:3:3 שזו השיטה שלנו. בפריויו נכתב - “זמן גרוע (מומנטום חלש) וזיכרון גרוע”. לגבי ההרכבים, שלא ברור האם פדה ישחק כקשר רביעי או רודריגו. נאצ’ו בשמאל ולוקאס בימין| תומאס רונסרו “לא מתגעגע” לבייל ולהזאר וזועם ששני השחקנים עם השכר הגבוה בסגל שוב לא זמינים ויצפו במשחק החשוב מהטלוויזיה. “אני מרוצה מבנזמה המועמד לבלון ד’אור שמוביל את ההתקפה עם צעירים ורעבים כמו ויניסיוס”, כתב.

טור דעה של פדריק הרמל על הקאמבק של מנדי: “הדבר החשוב ביותר”. הוא טוען כי שובו של הצרפתי לסגל לא זכה למספיק ‘הד תקשורתי’ או התלהבות בקרב האוהדים. “עם זאת, אני חושב שזה הפרס הכי טוב עבור הקבוצה ועבור אנצ’לוטי. הוא חיוני להגנה של ריאל שהייתה חלשה מאוד מפתיחת העונה. חוסר ביטחון, חוסר איזון, חוסר שלווה, חוסר כוח. וכל התכונות האלה, הנחוצות בקבוצה הזו - יכולות לחזור במידה מסוימת בנוכחותו”. הוא כותב על כך שהפציעה בת חמשת החודשים הדאיגה את המועדון מאוד, וזה יהיה די נדיר אם ישחק הערב. אבל הידיעה שהקאמבק קרוב - מזמינה אופטימיות. “כשהוא יהיה במאה אחוז הוא יוכל לכבוש את עמדת המגן השמאלי שם זרח. מנדי הוא החלק החסר כדי שההגנה תעבוד סוף כל סוף”.

במארקה הלכו על פריויו דרמטי: “מדריד משחקת עוד גמר בקייב (אחרי 2018)”, נכתב בפריויו. במארקה הציבו את מנדי בהרכב המשוער ואת פדה כקשר רביעי. “המעידה נגד שריף מאלצת את מדריד לנצח את שחטאר כדי לחזור למסלול בליגת האלופות וגם עליה להחזיר את הקצב באופן כללי לאחר שהלכה לפגרה מבלי לנצח בשלושת משחקיה האחרונים. תוצאות שהלבנים צריכים להשאיר מאחור כדי להגיע לקלאסיקו עם קצת שקט נפשי”. תוהים במה יבחר אנצ’לוטי - רוטציות מסוימות לקראת הקלאסיקו על אף המנוחה הארוכה שהייתה לקבוצה, מחשש לפציעות, או שיעשה הכל כדי לנצח ולסיים את המשבר. "שחקניו של אנצ’לוטי לא יכולים לעשות עוד טעויות וחייבים לתת תדמית משכנעת באוקראינה לפני שהם חוזרים לליגה - לקלאסיקו. 19% רוצים את מנדי בהרכב, 20% הצביעו לרודריגו.

“הזאר אבוד במבוך שלו” - כותרת עצובה במארקה. מאז אותה פציעה נגד פ.ס.ז’ בנובמבר 2019, דווקא כשהחל להראות מה הוא שווה - הבלגי לא מצליח לצאת מהמרה השחורה. הוא עשוי לפספס את הקלאסיקו החמישי. אנצ’לוטי שאוהב לפטפט בדרך כלל, היה זהיר מאוד כשנשאל לגבי הכשירות שלו ולא התחייב שהבלגי יהיה נוכח ביום ראשון. בצ’לסי הוא החמיץ בקושי 20 משחקים בגלל פציעה בשבע שנים ובריאל? כבר 62, ועברו בסה"כ שנתיים וחודשיים. בינתיים ריאל שילמה שני מיליון יורו למעשה על כל משחק שלו (51). במארקה עברו פציעה פציעה, לא התעייפו, השתמשו במחשבון כנראה ומצאו - 432 ימים בלי כדורגל. “המציאות היא שריאל התרגלה לחיות בלעדיו”.

כנראה אנצ’לוטי ביקש מזידאן שיבחבר במקומו את ההרכב הלילה.
נראה איך ההרכב של זידאן ישחק תחת אנצ’לוטי.

אני לא מבין איך זה שהם לא הזכירו עד עכשיו אפילו פעם אחת את סולומון…

גם תחת זידאן וגם עד עכשיו תחת קרלו, עיקר ההתקפות שלנו באו מצד שמאל.
היום עיקר ההתקפות מגיעות מצד ימין ומנדי נשאר קצת יותר מאחורה. עד כה הגנתית זה נראה יחסית בסדר. אני אוהב את זה שרודריגו מעורב יותר, יש לו מה לתת לטעמי.

פעם ראשונה העונה שההגנה נראית בסדר.
זה משמעותי לא פחות מהיתרון. מקווה שזה ימשך ככה.

אין ספק שאנחנו הרבה יותר מאוזנים במערך הזה, אחרי הכל הקבוצה רצה עם המערך הזה מאז הקדנציה הקודמת של אנצ’לוטי. קצת מבאס אותי שאנחנו חוזרים אליו למרות שאני מבין שאין ברירה וב442 היינו ממשיכים לחטוף סטירות אחרי שלמדו איך לשחק מולו.

אגב קסמירו, במערך הזה יש לו חופש והוא לא צריך לתפוס צד כאחד משני קשרי מרכז שדה, והוא גם מראה יכולת יותר טובה.

עם זאת למרות שהיכולת לא הכי רעה והקבוצה נראית כמו קבוצת כדורגל, זה לא כדורגל מרגש.

יש לי הרגשה שזה ישתנה כששחטאר יתאימו את עצמם לזה ואז ההתקפות יזרמו לאגף שמאל.

אתם חושבים שהוא למד את זה מהזאר באימונים ? שער כזה של לעבור 3 שחקנים ברחבה ולסיים ברגל החלשה זה הזאר…איזה שער מדהים של וניסיוס ! ועוד אחרי סיומת יפה ונקייה בשער השני שלנו.

בטח שלמד מהזאר, כשהיה בתיכון והזאר כיכב בסקיי ספורטס.

איזה שחקן לוקה מודריץ’.
קלאס באפס מאמץ.

זה נפסק כשמנדי יצא.
עדיין מוקדם לקבוע אם זה לא היה עניין של משחק אחד.

מגיע לויניסיוס ומגיע לבנזמה, אבל בעיקר מגיע לטיבו לשמור סופסוף על רשת נקייה. אני באמת מבסוט בשבילו, היו גם 2 הצלות שתרמו לכך.

הצלחנו לשמור על אינטנסיביות במשך 90 דקות, כנראה בגלל המנוחה הארוכה מאז פגרת הנבחרות. משחק ההגנה היה טוב משמעותית מאשר במשחקים האחרונים, למעט לוקאס שהמשיך להיות חלש מאוד הגנתית. אני חד משמעית מעדיף את נאצ׳ו באגף כי ממפיס יאכל את ואסקס בקלות. מיליטאו היה טוב ולמעט איבוד קטסטרופלי אחד נתן מספר חטיפות ויצא קדימה. סה״כ מאוד מרוצה מאיך שהמשחק התפתח ונגמר.

האלה לקלאסיקו

image

מי אמר שקר שם בחוץ?| במחצית הראשונה זה היה נראה עוד מאותו דבר, סטטיסטיקה משקרת, בלי איומים אמיתיים לשער, אפילו קצת חוסר שקט כששחטאר ניסתה לצאת עם הכדור מהר קדימה וכבר דמיינו את נדב יעקובי שואג ‘סולומון!’. ואז הגיע השער העצמי (וותיקי הפורום - זוכרים את ניקוליצה מסטיוואה בוקרשט? ראינו את המשחק הזה במאש ב-2006/07). הקבוצה הייתה צריכה גוליאדה כזו במפעל אחרי התוצאות האיומות שלנו מאז עזיבת רונאלדו בערך והביטחון קצת חזר לקראת הקלאסיקו. גם סגרנו את החוב משני משחקי האימה בעונה שעברה, זה היה נורא. אבל קצב המשחק היה איטי מאוד.

כל כך הרבה ברזילאים התרוצצו שם על כר הדשא, סבא מרסלו עם הופעה מאה בליגת האלופות, זה ההיילייט שלי. וברצינות: כשוויניסיוס מבקיע אני עדיין מופתע, בתחילת המשחק היה מאוד מפוזר ובעט שוב רע מעל השער עם אותו חיוך נבוך. כשרודריגו מבקיע זה נראה לי הרבה יותר טבעי. השער השני של ויניסיוס מטורף - הזכיר לי את הביצוע הזה של כריסטיאנו - ואני לא יודע כבר מה להגיד עליו.

מצד אחד שחטאר נכנסה למרה שחורה מהר מאוד ומצד שני עם הבלבול המתמשך בהגנה שלנו לא הייתי מזלזל בהם, רוצה לומר: פרמיירה אדירה למנדי, הסגירה הזו במחצית הראשונה כשהוא הציל גול עם תגובה מהירה ומיקום אדיר - מתמצתת את האיכויות שלו, לידו כל השאר שקטים. הוא לא התרגש, שיחק בנונשאלנט ולא איבד כדורים. היו שחקנים מהירים שפשוט ויתרו מראש לנסות להשיג אותו בספרינט. לא ידעתי איך אנצ’לוטי ינהג לגביו אבל טוב שהוריד חלודה לקראת הקלאסיקו.

נקודה אחרונה ואולי קצת פחות קריטית - אני מקווה לראות את בנזמה נח להבא בתוצאות בומבסטיות כאלה, שלא חלילה נקדש עכשיו את הזימרה “בנזמה בלון ד’אור”. הוא החלוץ האמיתי היחיד בסגל, הוא משחק גם בנבחרת וכן הלאה, שלא יסבול מעומס. אפשר היה להכניס את מריאנו כדי שירביץ כמו שנהנינו לראות את האגדה חסוס ואייחו.

הסיומת של רודריגו זה מהרמה הכי גבוהה, עם הרגל החלשה מסיים בנגיעה אחת ממצב לא קל בכלל, צריך רק עוד קצת ביטחון עצמי ומדובר בשחקן מצויין.

וניסיוס, ממש כשהתחלתי לחשוד שהוא חוזר להיות וניסיוס הישן מגיע עם המשחק היום, 2 שערים ובישול ועוד כמה פעולות מצויינות, רק שימשיך כך.

ויניסיוס דווקא לא היה במיטבו היום. אבל ניתן היה לראות את ההבדל משנה שעברה. לא כופה את עצמו על המשחק ומקבל החלטות נכונות.

המעורבות המשמעותית של רודריגו היום חשובה מאוד. הבחור חייב להיות אקטיבי יותר.

קרוס במשחק מצוין. איזה קלאס יש לבנאדם הזה.

מנדי החזיר לי את האמון במשחק ההגנה שלנו.

מנדי איש המשחק, בלי שהרגשנו אותו בכלל. רק חזר וההגנה פתאום כבר לא מסננת. כלומר עד שהוא הוחלף. כמובן.

הרגע המשעשע מבחינתי היה הניסיון של ויניסיוס להקפיץ מעל השוער מחוץ לרחבה. הסיומת השתפרה, אבל כשהוא באמת צריך להציג טכניקה בבעיטה יוצא המרצע מן השק. או הויניסיוס.

זה שאנחנו צריכים שהמגן השמאלי יסדר לנו את ההגנה זה בעיה רצינית, בקבוצה כמו ריאל צריכים הגנה יציבה שמאפשרת למגן השמאלי(והימני) לצאת קדימה בחופשיות.

הגול השני של ויניסיוס הזכיר לי גולים של כריסטיאנו. משהו בתנועה ובנגיעה האחרונה לפני הבעיטה לשער - בול כריסטיאנו.

https://twitter.com/Kaiser7RM_/status/1450559093077315590?s=20

בכנות, Vini did it better. שער פשוט אדיר, אם הוא ימשיך להתפשר בכיוון הזה זה בכלל לא ישנה כמה גרועה (עדיין) טכניקת הבעיטה, כי הוא יכול להתקרב לשער כרצונו כמעט. מי היה מאמין.

לא מעט חברים שלי הימרו על שחטאר במשחק הזה. עד כדי כך איבדנו את ההרתעה ועוד במפעל שכל כך מזוהה איתנו.
שמח מאוד שהחזרנו קצת את הביטחון והיה חשוב להתפוצץ ולא סתם לגרד ניצחון אתמול.
לא זכור לי שפתחנו העונה עם השלישיה האגדית באמצע כשכולם כשירים ואחרי מנוחה. כשהם בהרכב אנחנו עדיין מסוגלים לעמוד מול כל קבוצה בעולם.

ותגידו זה רק אני או שמנדי היה ממש ממש טוב אחרי פאקינג 4-5 חודשים בחוץ?