עוד שלושער לדיוס . 3:1 מנומנם על לגאנס

אחרי המשחק הדי מוזר נגד רומא, מארחים את הקבוצה החביבה מפרברי מדריד, לגאנס. במשחק שמגיעים אליו בסגל עייף ופצוע. חשוב לזכור, ביום ראשון, הדרבי במדריד. במקרה שננצח אנחנו נכניס את ריאל לדילמה די רצינית:
במקרה שהם מנצחים הם מסתכנים לא רק בלתת לנו את האליפות אלא גם באיזה “פאסיו” נחמד בקאמפ נואו.
במקרה שהם יפסידו, אתם יודעים יוקרה עירונית ויריבה שנואה בבית שלהם. לא מקנא באוהדי ריאל ביום ראשון…

מה המצב ברצלונה?

אחרי שיויון דרמטי בסביליה ומקדמה נאה בליגת האלופות מצב הרוח די מרומם בקבוצה. אולם הבעיה החמורה של הקבוצה זה העיפות והפציעות. פיקה ומסי על סף פציעה (אוהדי ארגנטינה הזהרו )
. בוסקטס עדיין לא כשיר ומחוץ לסגל… בימים האחרונים כלי התקשורת בקטלוניה דיוחו על רוטציות כבדות שיתרחשו במשחק מול לגאנס. הסגל שמזומן למשחק מחר לא מרמז על זה .

ההרכב שלי:
טר שטגן
סמדו - ורמאלן - אומטיטי - אלבה
ראקיטיץ’ או רוברטו
קוטיניו - דניס - רוברטו או ראקי
דמבלה - אלקאסר

בוסקטס ודין פצועים . וידאל ומינה מצורעים.

מה מצב לגאנס?

אחרי פתיחת עונה טובה, ובעיקר ההדחה של ריאל בגביע, לגאנס שלרגע אחד נגעה באירופה נחלשה וברגע זה למעשה סיימה את המטרות שלה השנה בליגה. לא תהיה בליגה הארופאית אבל כמובן שמרה על מקומה בליגה.

למעשה, מחר היא מגיעה בעיקר להנות ומשוחררת מכל לחץ. בליגה היא ממקומת במקום 13 36 נקודות.
משחק אחרון:
הפסד 1:0 לולנסיה

נוסטלגיה:

שנה שעברה, אחרי התבוסה לפאריז 4-0 ברצלונה פוגשת את לגאנס ובמשחק חסר חשק מנצחת בקושי 2-1 אחרי צלילה של נאיימאר בדקה 90.

בהצלחה לנו!

מה רצית שיקרה? שמסי, אינייסטה, פיקה, סוארס ואומטיטי יהיו מחוץ לסגל?
לא יקרה, בטח ובטח לא כאשר בוסקטס בחוץ.

זה מה שכתבתי בדיון של רומא

וזה ההרכב:

אתה עונה לשאלה שלי על ידי זה שאתה כותב את אותו הדבר ששאלתי אותך עליו, ואז מוסיף נימוק לא רלוונטי.
אני שואל אם אתה באמת חושב שזה הגיוני שגם מסי, גם בוסקטס וגם פיקה לא יהיו בכלל בסגל, ושגם אינייסטה וסוארס לא יפתחו? מה זה משנה מה ההרכב שאת היית מעלה ומה רשמת בדיון על רומא?

זה שצריך, או לא צריך, להעלות הרכב מחליפים מובהק, זה משהו אחד. האם יש סיכוי שזה יקרה? זה משהו אחר לחלוטין.

חייב להודות שבילבלת אותי :wink:

אם אני חושב שזה הגיוני? לא יודע, אם אני הייתי המאמן זה מה שהיה קורה. מסי לא כשיר ועל סף החמרה של הפציעה אבל משחק בכל מקרה. פיקה מחזיק את השריר בכל משחק, אבל משחק בכל מקרה. סוארז משחק 90 דקות כל משחק. ואינייסטה נטחן

אני לא כותב פה רק את הדברים שאני חושב שיקרו, אלא גם את הדברים שאני רוצה שיקרו.

.

אין בעיה, אבל גם בדברים שאנחנו רוצים שיקרו, צריך להפריד בין ההגיוני לבין הלא.
אני לא רואה מצב בו גם בוסקטס, מסי ופיקה מחוץ לסגל, וגם אינייסטה וסוארס על הספסל, אם זה לא במשחק גביע נגד קבוצה נידחת מהליגה השלישית. לא משנה אם צריך או לא צריך מנוחה.
אף מאמן לא היה מביא את הסגל/הרכב שלו למצב כזה.

זו הסיבה שרשמתי את ההרכב שלי, אתה מוזמן לראות. זה הרכב מספיק תחרותי מול לגאנס בבית.

אני חולק עליך, זידאן שנה שעברה, בליגה במשחקים כאלו שיחק עם ריאל מדריד ב (הרכב של מחליפים). ונתן לרונאלדו ימי מנוחה מחוץ לסגל.

אני לא כותב שמסי ופיקה צריכים לקבל מנוחה רק כי אני חושב שהם עייפים וצריכים לנוח, זה לא רוטציות סטייל לואיס אנריקה… אלא בגלל שכל מי שעיניו בראשו, מבין ששתי השחקנים האלו לא כשירים… ששחקן מחזיק את השריר כל משחק, יש פה בעיה.

אתה חולק עליי, וזה בסדר, אבל להגיד ריאל מדריד ב’? אולי אני לא זוכר נכון, אבל משחקים בהם רונאלדו, בייל/בנזמה, קרוס/מודריץ’, איסקו/חאמס וראמוס לא פתחו? ו-3 מהם לא בסגל בכלל? אני פשוט לא זוכר מקרה כזה. במיוחד כשאתה ביתרון 4:1 בליגת האלופות.

ושוב, אתה לא מבדיל בין מה שצריך לקרות, לבין מה שיכול לקרות. האם אינייסטה מסי ופיקה צריכים לנוח? כן. לא צריך להיות מישהו שעיניו בראשו כדי להבין את זה. האם יש מאמן שישים את שלושתם, פלוס פיקה וסוארס על הספסל ו/או מחוץ לסגל? קשה לי להאמין.
אשמח לגלות שאני טועה.

הממ זה פורום. מותר לכתוב את הדעות והתחושות גם אין מאמן שמסכים איתם. לא כתבתי שזה מה שאני חושב שיקרה, אלא מה אני חושב שצריך לקרות.

לא הבנתי מה קשור ה4:1 ורומא…

הקשר ל-4:1 ורומא, זה שאולי, רק אולי, אפשר לחשוב על לתת לשחקן או 2 לנוח גם בגומלין.

במשחק ברומא, ההגנה שלנו ומרכז הקישור שלנו היו חשובים יותר משחקני ההתקפה. כי המטרה של ואלורדה (ובהקשר של המאמן הזה אני יכול כבר לנחש את הגישה של הקבוצה) תהיה הגנתית ולשלוט במרכז המגרש בדומה למשחק החוץ מול יובנטוס, לכן דווקא במשחק הזה אני רוצה לשאוף שפיקה ובוסקטס ישחקו. ואיניסטה יגיע אליו רענן יותר. ואלורדה וזה די ברור כבר, יגיע במטרה שהעיקר לא לספוג, ולכן דווקא במשחק הזה אני לא רואה אותו עושה רוטציות או מנוחה .

החשש שלי, שמסי יכנס שוב להציל את העסק, יפצע ואז הקולות הקבועים בפורום פה יגידו שאנחנו חכמים בדיעבד… אני מרגיש כאילו תאונה שעומדת להתרחש . זה בעיה.

האמת היא שגם אם אנחנו - אלו שעיניהם בראשם - רואים שפיקה ומסי צריכים מנוחה, אני לא חושב שהנשיא והפרעוש יסכימו לשבת על הספסל.

מול סביליה הפרעוש עלה להציל את המולדת ולמנוע הפסד ראשון בליגה. הוא היה אז עוד פחות כשיר ממה שהוא היום.

במשחקים ללא פיקה אנחנו נראים רע. נכון, לא הבדל כל כך מוחץ כמו בלי בוסי, אבל כן מורגש ההבדל. זה שבוסי לא בסגל היום זו סיבה רצינית מאוד שהנשיא לא יסכים לשבת בחוץ.

אני חושב שלמאמן צריכה להיות מילה מול השחקנים, אבל המאמן הזה מתקשר עם השחקנים שלו יופי והוא ייתן להם לשחק. אני מאמין שזה הרצון שלהם.

אני חושב שמסי יפתח על הספסל וייכנס בדקה 60 או הפוך, יפתח בהרכב ויצא בדקה 60. לא חושב שהוא ישלים משחק שלם. לגבי פיקה וסוארז הגדול אני כמעט בטוח שהם ישלימו 90 דקות.

אינייסטה יכול לקבל את המנוחה שלו לפני יום שלישי, במיוחד שיש את קאוטיניו, דניס ורוברטו שיכולים לעשות את ההבדל בעמדה שלו מול קבוצה כמו לגאנס.

מי שממש צריך לנוח כי הוא משחק הרבה זה ראקי. האיש, כמו סוארז, מראה כושר מצויין ועמידות מופתית. אבל גם הוא צריך לנוח מדי פעם ולו בשביל הרענון. עם זאת, בלי בוסי בסגל הוא כמובן על בטוח יפתח בקישור האחורי.

אני מקווה לראות עוד דקות לסמדו שישאיר את הפציעה והפריזר מאחוריו. כנ"ל דניס.

כשאתה בתפקיד נביא זעם, אתה לא יכול להיות טועה.
אם מסי לא נפצע, אז הכל בסדר. אם אנחנו במצב בעייתי והוא עולה ונפצע (חס וחלילה), אז כולנו חכמים בדיעבד, ואתה הרגשת את זה מראש. לא חוכמה להסתכל על דברים בצורה הזו.
הדברים לא תמיד עובדים לפי מה שאנחנו רוצים, והפסד (אפשרי) ללגאנס, בגלל סגל והרכב חסרים, יכולים לפגוע בקבוצה לא פחות מאשר פציעה (אפשרית) של שחקן. האם יש לנו מרווח נשימה שיכול לאפשר לנו קצת רוטציות? בוודאי. אבל הפסד היום, וניצחון של אתלטיקו בדרבי, וזה רק 6 נקודות הפרש. ואני לא יודע מה איתך, אבל אני לא רוצה להגיע עם 6 נקודות הפרש למחזורים האחרונים, כאשר יש לפנינו עוד קלאסיקו, ולנסיה, סביליה וסלטה בבית.

זה לא נביא זעם, אני לא מדבר על זה שמסי סתם עייף ואני פוחד מפציעה. הוא כבר פצוע אבל עדיין משחק, אותו דבר פיקה. זה לא שאני סתם צועק.
(היית צודק, עם מסי לא היה מראה סימני פציעה ואני הייתי כותב שצריך לתת לו לנוח, אבל הפציעה שלו ממשית. הסכנה בדרדור הפציעה היא מוחשית וברורה)

יכול להיות שמסי לא יפצע, אבל אני יכול לעבור גם כביש סואן בלי להסתכל לצדדים ולא להידרס. זה לא אומר שזה חכם.

אני לא מדבר על אופציה אחת טובה ואופציה שניה רעה. שתי האפשרויות לא טובות אבל אחת היא יותר גרועה מהשניה.

להגיע עם הפרש 6 זה לא סימפטי, אבל מסי פצוע זה הרסני הרבה יותר מאיבוד נקודות מול לגאנס.

דרך אגב, אתם מבינים שזו רק לגאנס שאין לה על מה להילחם נכון? ועוד בבית. זה לא שאני רושם שצריך לעלות עם ברסה ב ולהחזיר את דוגלאס הביתה. ההרכב שאני רשמתי, הוא הרכב שאמור וצריך לנצח אותם. בגיבוי של אינייסטה וסוארז מהספסל…

לגבי ההסכמה של מסי או פיקה. קודם כל, ואני לא רוצה לעשות אוף טופיק לגבי פיקה והנשיאות אז אני לא יכתוב מילה על זה, אבל פיקה הוא לא במעמד של מסי. וכן ברגע שהמאמן חושב שהוא לא צריך להיות בסגל, אז פיקה לא צריך להיות בסגל.

לגבי מסי, שברור שפה יש למסי מעמד מיוחד. ואלורדה ומסי השנה די מסתדרים ומסי כבר בעצה של המאמן כבר עלה מן הספסל… גם מסי בעצמו בראיון אמר שהוא משחק יותר מידי וצריך מנוחות. ואלורדה הוא המאמן הראשי והוא נושא באחריות. אם הוא מרגיש שמסי לא צריך להיות בסגל. הוא צריך לסגור את זה ביחד מסי.

דרך אגב, לא קשור לברצלונה, אבל תסתכלו איך ליברפול עולים לדרבי חשוב מול אברטון (שזה משחק הרבה יתר קשה ויוקרתי בשבילם):

ליברפול לא עם המון חיסורים משמעותיים בהתחשב בעובדה שסלאח ירד פצוע.

על פניו, הלוואי והיה לנו על מי לסמוך וששילוב של גומש, דניס, סמדו, מינה ואלקסר ינצחו קבוצות ליגה ראשונה ללא מסי. אפשר להאשים את וואלוורדה (או הגורמים שדחפו אותו כמו סוכנים או הנהלה) בכך שאפשר היה להשקיע בחלק מהשחקנים יותר וחלק פחות, אבל בנקודה זו של העונה אני מתקשה לראות איך שחקנים שבקושי שיחקו יחד יוצרים משהו, ללא מישהו שיקח בעלות במרכז השדה או בהתקפה. אין לנו מנהל משחק זמין לדבר כזה.

מה עדיף? איבוד נקודות ולהוציא שחקנים בסיכון או שבירת שיא הסטורי, צעד נוסף לאליפות וסיכון שחקנים? כרגיל האמת היא איפשהו באמצע. בהתחשב בעובדה שמסי ופיקה קורסים הייתי מוציא את שניהם בלבד (עם מסי בספסל just in case) ומשחק עם כל הכלים האפשריים הטובים ביותר בשביל לאזן את זה. אם יש משהו שאפשר ללמוד מלוצ׳ו וזיזו העונה שרוטציות צריך לעשות במידה.

בשלב זה של העונה המרווח לרוטציות רק קטן. אולי בהמשך אם הפער בליגה יגדל הקבוצה תצליח להתארגן טוב יותר ותייצר שקט להמשך, אך בינתיים הכל חייב להיות מחושב.

יש סיכוי שהפתרון הכי טוב לסיטואציה יגיע מהדרבי של מדריד.

ברסה לא יכולה לבקש סיטואציה יותר נוחה.
מסי יכול להיות על הספסל עד מזחקי חצי הגמר וברסה עדיין תהיה שם ותהיה בדרך לאליפות.
4-1 על רומא זו תוצאה גמורה, אם אני לא מאמין שיובה תחזור אז בטח שלא מאמין שרומא תחזור, גם אם יהיה פחות יפה לאוהדים.
מחר ברסה משחקת משחק לא קשה מידי שגם איבוד נקודות בו לא יהיה משמעותי.
אם מסי ופיקה צריכים מנוחה חשוב שיקבלו אותם, בטח כשגם המחליפים של ברסה טובים משחקני ההרכב של לגאנס. בטח כשמשחקים בשורותיך דמבלה וקוטיניו

אני חושב שצריך לקחת בחשבון ששתי המדרידיות משחקות אחת נגד השניה, וזו סיבה טובה לתת כמה שאפשר מנוחה לשחקנים.
בטח לאור גומלין הצ’מפיונז וכניסה למני טיים ובטח ובטח לאור הפציעות.

ההרכב שלי ;
מאטס
אלבה אומטיטי וורמאלן סמדו
קוטיניו רוברטו פאוליניו/גומש דמבלה
אלקאסר דניס

נ.ב. אני קורא שרונאלדו מגיע למני טיים עם 9 משחקים פחות ממסי. זה פאקינג 800 דקות.
אחרי זה מתפלאים למה מסי סוחב רגל ורונאלדו נראה כאילו חזר 5 שנים אחורה.

עם ובלי קשר לדיון לגביי ההרכב והסגל למשחק מול לגאנס, שכחת שמסי צעיר מרונאלדו בשנתיים.
השאלה היא לא כמה רונאלדו שיחק השנה, אלא כמה הוא שיחק לפני שנתיים.

אותו דבר היה גם שנה שעברה. הוא התחיל רע את השנה ושהוא נכנס למאני טיים נכנס לכושר מטורף, ההבדל ששנה שעברה, שאר הקבוצה שלו סחבה את ריאל שהוא לא היה בכושר. השנה אף אחד לא תיפקד שם שהוא לא היה בכושר. אפשר להחמיא לזידאן, על זה שהוא שומר את רונאלדו למאני טיים ושומר על הכושר שלו.

אני חושב שרונאלדו לא נשמר הרבה יותר טוב ממסי.
רונאלדו לא שיחק 5 משחקים בתחילת העונה כשאין לחץ, 5 משחקים זה 450 דקות אצל רונאלדו כשאין אלופות. זה כבר מקטין את ההפרש לפחות מחצי. בנוסף בנבחרת מסי מקבל יותר מנוחה לדעתי (מסי לא שיחק נגד ספרד כשרונאלדו שיחק את 2 המשחקים)
וכל זה קורה כשרונאלדו נראה חצי מהעונה כמו בנזמה ביום נתון.

בעצם החשבון הנכון צריך היה להיות מתחילת פברואר, לראות כמה מנוחה הם מקבלים בזמן הזה, כשיש 2 משחקים חשובים בשבוע לפעמים ולראות את מי יותר שומרים ברגעים החשובים.
גם שחקנים מבוגרים יכולים לשחק כמעט תמיד משחק שלם בשבוע, בטח רונאלדו ומסי. העומס קורה כשזה לא משחק 1