מחזור 3 - בחוץ מול אוססונה (שבת, 18:00)

וולוורדה לא בובה. הוא הוכיח את זה בשנה שעברה, כשייבש את מאלקום כי נרכש בניגוד לדעתו. לא שזה חכם במיוחד.
צריך גם לציין לטובה חילופים מוקדמים ונכונים. אני רק לא מבין למה הוא הוציא את סמדו דווקא.
היה משחק רע מאוד שלנו, ועדיין היינו צריכים לנצח. זה דפוק שכל נגיעה זה פנדל, לא משנה כמה היא מקרית. צריך לשנות משהו בחוקה.

זה נורמלי לחלוטין לא לשתף שחקן שעשוי לעזוב, כדי שלא ייפצע. כולם עושים את זה. כמו ש PSG עושה עם ניימאר למשל. אין פה עניין של בובה או לא בובה.

נ.ב. משה, לדה ליכט החדש שלנו קוראים טודיבו, לא טובידו.

שנה שעברה המעמד שלו היה חזק לחלוטין, גם אחרי אסון רומא. הוא נחשב מאמן שהביא דאבל בניגוד לציפיות. שקיבל הגנה מהתקשורת ומחלק מהבסיס של האוהדים.
השנה אחרי אסון אנפילד וההפסד לולנסיה בגמר, רוב האוהדים שונאים אותו, חברי הנהלה בכירים רוצים שהוא יעזוב (כל אלו שהדליפו שפנו לעבר מאמן בלגיה) אבל ברתומאו מגבה אותו יחד עם השחקנים הבכירים.

במצב הזה, אין לו יותר שום מרווח פעולה. אתה באמת חושב שאם זה היה תלוי רק בו ראקיטיץ היה על הספסל?

תחזור שוב ותגיד לי מתי קרה שראקי במצב שהוא כשיר לא פותח תחת ואלורדה.

אם מחר ראקי נשאר שחקן ברצלונה, נראה שבוע הבא מה היה המעמד שלו.

זה לא אותו דבר, ניימאר הגיע פצוע , לא עשה שום קדם עונה, העלה במשקל שלו, מתנהג כמו בלרינה ואין לו שום חשק לשחק שם. ראקיטיץ כשיר ויש לו חשק.

אם ניימאר היה מתנהג כמו ספורטי אמיתי הוא היה משחק. מעניין מה ניימאר יעשה אחרי הפגרה…

הסיבה שראקי בספסל זה פשוט כי רוצים להראות לו בכוח את הדלת החוצה. יש כאלה שיאהבו את זה ויש כאלה שלא. אבל לדעתי זו הסיבה.

עוד נתון מביש מבית וואלורדה:
פעם ראשונה מאז 87/88 שבארסה מפגרת בתוצאה 3 מחזורים ברצף.

ראקיטיץ’ היה שחקן מפתח, והיה לו הסכם עם וולוורדה שהוא באנקר אם הוא לא עובר ל PSG.
השנה זה שונה. הוא לא באנקר, הוא רשאי לעזוב, ויש 2 קשרים נוספים שמתחרים איתו על ההרכב. אני רואה בזה החלטה לגיטימית של המאמן, לא רואה בזה שום יד מכוונת מלמעלה.

נראה שבוע הבא.

דרך אגב, שרצו למכור את מונטויה בזמן של לואיס אנריקה היה מאמן. הוא פתאום נתן לו איזה שתים שלושה משחקים לפתוח.

שנה שעברה שרצו להשאיל את דניס סוארז, פתאום ואלורדה נתן לו כמה משחקים לשחק ואז השאילו אותו לארסנל.

שאתה רוצה למכור שחקן. האינטרס שלך לפעמים זה לתת לו דקות בשביל להראות שהוא כשיר.

אם זה אני מסכים, גם ראפיניה אולי מקבל דקות כדי להראות שהוא כשיר.
אבל במקרה של ראקיטיץ’ לא צריך להוכיח שהוא לא פצוע ובכושר משחק.

אולי הדוגמה של ניימאר לא נכונה. ניקח את ון דר ביק למשל, שלא התלבש למשחק קריטי של אייקס באלופות. גם בסיטי השנה היה שחקן שרצו למכור והוא לא היה בהרכב, לא זוכר מי.

למה אתה מתכוון כשאתה קורה לוולוורדה “בובה”? זה שהוא לא משתף שחקן כדי שלא ייפצע כשיש לו הרבה אופציות אחרות זה בסדר מבחינתי. אני בטוח שראקיטיץ’ ייכנס לרוטציה אם יישאר, אבל מעמדו אינו כמו בשנה שעברה.

אגב, אם רוצים להעביר מסר, שיישאר ביציאה, ואלניה בסגל במקומו.

קודם כל ואלורדה בעצמו רומז לזה, הוא אומר שאין לו חלק מהרכש והוא לא מדבר עם שחקני רכש שעומדים להגיע.

גם שנה שעברה, הנחיתו עליו שחקנים כמו מינה ומלקום. (מינה בשנה הראשונה) אבל עד אנפילד המעמד שלו היה חזק. אז הוא יכל לעשות שרירים. אחרי אנפילד וולנסיה. מעמד שלו בקרשים. ברתומאו נשכב על הגדר בשבילו (בגיבוי מסי) .

שואלורדה רואה את ראקיטיץ הוא רואה את אינסטה בשיאו. מצטער. זה כך נראה. אני לא קונה את זה שפתאום הוא זורק אותו לספסל. ולא מכניס אותו אפילו לכמה דקות מול בטיס. זה לא הגיוני. כאילו הוא מכניס ילד בן 16 אבל לא את ראקיטיץ?

אני לא רביב דרוקר. אין לי הקלטות סודיות שלו. אבל אם שנה שעברה היתי כותב פה ששלושה משחקים רצופים הוא לא יפתח ובשתי המשחקים האחרונים הוא לא יקבל אפילו דקה משחק, הייתי נחשב כמשוגע.

נ.ב דרך אגב, אני לא מתלונן על זה. בכל הכבוד לקרואטי ויש כבוד, זמנו תם בברצלונה. אין לו מה לתרום יותר. אם הוא לא היה חוגג בסביליה אחרי ה4-0 היתי גם מרגיש עצוב כלפי היחס שהוא מקבל. אבל קראמה איז אה ביטצ…

אני לא רואה סטירה בין מה שאתה כותב לבין מה שאני כותב.
כתבתי שבעיניי סיפסול כזה זה לגיטימי מסיבות שקשורות למעבר. לא אכפט לי מה הוא אומר במסיבת העיתונאים.
מאמן “בובה” בעיניי זה מאמן שמשתף שחקנים כדי למכור חולצות או כי הנשיא אומר לו את מי להרכיב או לא להרכיב, לא מתיעצים איתו בכלל ברכש, ואין לו בעצם שום השפעה. וולוורדה לא כזה.

הנה, גם אראולה לא פתח ב PSG. טוכל בובה?

זה פינג פונג של דעות.

אוראלה שחקן של ריאל. לדעתי יש כבר הסכם. ראקי אין הסכם.

ראקיטיץ אחרי מסי בשנתיים של ואלורדה (שהוא כשיר כמובן) קיבל הכי הרבה דקות. אני לא חושב שניישב את חילוקי הדעות שלנו, עד שבוע הבא. אם שבוע הבא ראקי שחקן ברצלונה וימשיך לשבת על הספסל, אז אתה צודק. אם הוא יחזור להרכב אז אני צודק.

דרך אגב, שנה שעברה פסז רצו את ראקיטיץ וכמו שכתבת ואלורדה טירפד את המהלך. מה השתנה?

אם יפתח במשחק הבא זה לא אומר שאתה צודק. הוא לא מצורע. אם יפתח ב 10 משחקים ברצף כמו בשנה שעברה, אז אתה צודק.

אולי וולוורדה החכים. אולי קרא ביקורת כאן בפורום. אולי יש לו 2 קשרים חדשים - דה יונג וסרג’י רוברטו. אולי הוא הבין סוף סוף את היכולות של סמדו, עשה אותו מגן פותח, ואז אין טעם לבייביסיטר בדמות ראקיטיץ’ כי סמדו מסתדר לבד.
אני לא יודע מה השתנה. אני מקווה שמשהו השתנה וזה השתנה לטובה. כלומר ראקיטיץ’ לא קדוש.
ואולי לא השתנה כלום ואחרי סגירת חלון ההעברות ההרכב של בארסה יהיה ראקיטיץ’ פלוס עוד 10.

משחק ברסאי נוראי.
האמת אני מרחם על המאמן, מביאים לו סגל טוב והוא משחק עם זה כמו עם בילבאו -כי זה מה שהוא יודע- ולוקח לו שני תארים בשנה הראשונה ועף בבושת פנים כשהגיע לתקרת היכולת שלו = הרמות הגבוהות.

עובר לעונה שניה, משדרגים לו את הסגל עוד יותר, והוא שוב הולך על כל התארים.
אבל הוא לא יודע איך, ושוב כשנפגש בתקרת היכולת שלו הוא פשוט מתנפץ לרסיסים.

אחרי שנתיים האתר כבר נהיה לא פרופורציונאלי בשבילו, מביאים לו שחקנים סופר איכותיים ואומרים לו שחק איתם כאילו היית פפ. יעני לא רק שהוא צריך לשדרג עצמו מבילבאו לברצלונה, אלא גם מוולוורדה לפפ.

וכאן תקרת היכולת שלו היא מיידית לחלוטין. זה פשוט לא הוא.
הפיתרון בעיניי לגמרי בהנהלה, או שיתנו לו לשחק אותה וולוורדה + בילבאו, או שפשוט שחררו אותו ותביאו מאמן שיכול לעמוד בלחץ ובדרישות האלה.
פפ הוא לא יהיה, לא בגלגול הזה בכל אופן.

אני בטוח שאנשים “מבפנים” מכירים את הבעיות יותר טוב ממני יחד עם זה שברור שיש גבול כמה אפשר לזקוף לזכותו של ואלוורדה את הדאבל מ-2017/18, העולם התקדם מאז. מצד שני, אני חושב שכוח ההשפעה שלו על עיצוב הסגל, למשל, נמוך משמעותית מזה של זידאן (גם לו אגב, פרס התערב, ובצדק - ראו מקרי חאמס ובייל). אולי נכפה עליו מלמעלה שראקיטיץ’ לא ישחק? זה בהחלט יכול לקרות. ונניח שלא - אז השיקול שלו שגוי, אבל הנה הוא זרק את הילד הצעיר למים והבחור הבקיע וזה סיפור ענק. אוססונה קבוצה שמחנה את האוטובוס ומשחקים כאלה לעתים קשים במיוחד גם עם מסי. כל ההתקפה שלו פצועה ובארסה הייתה רחוקה מהלך שוערות אחד של פיקה מניצחון. ריאל מדריד עם כולם בריאים חוץ מהזאר יורקת דם בברנבאו נגד ויאדוליד. הקיץ היה לא כזה גרוע לדעתי. הביאו מגן שמאלי, הביאו את גריזמן שיתרום, הביאו את דה יונג. ואלוורדה לא אשם שהשמש שוקעת וגם לא שחם מדי בת"א באוגוסט.

• רק לשם הבהרה: אני יכול להבין כל אחד שסוחב תסכול מהעונה שעברה, אני מדבר נקודתית רק על 2019/20.

אתה חמוד וזה מהלך מנחס אחד המבריקים :grinning:
תסמוך על אוהדים ותיקים עם ניסיון ברסאי- זו לא בארסה, ויש פה תקרת זכוכית שכבר נפצענו ממנה. וזה כואב בעיניים. זה מעבר לעניין הטכני והטקטי. בארסה היא כוכב ברקיע, צריך אישיות כדי לנהל אותה. ארנסטו חביב וסימפטי אבל אין עליו הילה של אלופים. יד מכוונת רועדת זה בעייתי ברמות המתח והעומס שאנו נדרשים אליהם.
להחליף

זה שהקבוצה נראית רע זה לא חדש או מפתיע, אבל לי ממש כיף לראות את פאטי. בהנחה ולא נמכור אותם בגרושים לפני, פאטי ופוץ יכולים להיות תוספות מעולה לקבוצה החדשה פוסט ברטומאו וואלוורדה ב-2021. יחד עם ארתור ודה-יונג, יהיה לנו קישור לא רע בכלל. רק נצטרך לבנות מחדש את יתר הקבוצה חח. אם הייתי מקבל כרצוני, פוץ ואנסו היו הופכים לשחקני רוטאציה על חשבון ראפינה, פרז, ראקי ואפילו על חשבון אלניה, וידאל ורוברטו. אבל אלו חלומות באספמיה…

אגב, זה הזוי איך אולי הקישור הכי טוב שלנו מאז סוף צ’אבינייסטה נראה. הזוי איך קישור של בוסי, ארתור ודה יונג נראה לא מתואם ומבולבל, למרות איכות וחוכמת השחקנים. גם אני לא הבנתי למה פרנקי שיחק כל כך גבוה בחלק גדול מהמשחק.

מפרז אני לא מתלהב, אני תמיד הייתי בטים אבל רואיז, ואני לא מבין למה פרז מועדף עליו.

לפחות אנחנו רואים קישור ״חדש״ כרגע.
אמנם גם אמש קיבלנו וידאל בסוף המשחק, אבל כבר שלושה משחקים שהקישור מבוסס רוברטו / דה-יונג כבסיס ומשתנה בהתאם להתפתחות המשחק.

אנחנו לא נאיביים. גם אם היה מגיע מאמן אחר שהיינו סומכים עליו והיה עושה בדיוק את אותם ניסויים בקישור וכולנו היינו נמלאים אופטימיות, עדיין הקישור הזה צריך לצבור דקות משחק וללמוד להסתנכרן.

קל להסתנוור מהשמות החדשים ולשכוח שבשנתיים שלוש האחרונות, הקישור היה בעיקר מבוסס בוסי וראקיטיץ׳. אז עם כל הציפיה, צריך לתת להם קצת זמן התאקלמות.

אני לא יודע אם המועדון / וואלוורדה מנסים להראות לראקי את הדרך החוצה.
מה שכן, אני שמח שהוא רואה ספסל.
אין לי ספק שהוא עדיין שחקן טוב שיכול לעזור לנו, אבל לא רוצה לראות אותו מחזיק את הקישור שלנו. זה לא בסט היכולות שלו להיות קשר יצירתי.

ממה שאני רואה, דה-יונג צריך את הזמן להתחבר.
קישור של דה-יונג, ארתור ובוסי (ורוברטו כמחליף) יהיה קישור חכם ומוצלח לדעתי גם תחת הצנון.
זה היה יכול להיות קישור מפחיד תחת מאמן טקטי כמו פפ, אבל גם תחת מאמן מצ׳עמם הם ידעו להתחבר.

צריכים זמן להתחבר… חייב להודות שלא התלהבתי מדה יונג בינתיים, ארתור נראה הרבה יותר כמו האיש שיוביל אתכם קדימה בעתיד.
כמובן שזה יכול להיות רק בגלל שהוא צריך עוד זמן להתאקלם.

אני באמת לא מבין איך זה שההנהלה שלכם רואה את הצורך בחידוש הקישור ובניה שלו לטווח ארוך ומצחיחה להביא שני שחקנים שברור לכולם שיהיו כוכבי על בכדורגל העתידי ויעזרו לכם לבסס בחזרה את השליטה במרכז המגרש שאתם ידועים בה, ואצלנו לא עושים כלום…

אגב, לא ראיתי תגובה אחת אצלכם שמשבחת את ההנהלה על החיזוקים במרכז השדה, מותר גם לפרגן כשמגיע.

דה יונג נבחר קשר הכי טוב ע"י אופ"א אבל הצנון מנסה אותו בתור קיצוני.

אולי צריך להבין שכמו קוטיניו, אולי הבעיה לא בשחקנים עצמם. אלא במאמן שלא מצליח להבין מה לעשות איתם.

מדהים, תחזית שלי, דה יונג יראה כמו גומש (לא באשמתו כמובן) אבל יאשימו אותו ולא את ואלורדה. רק מקווה שהוא לא יגמור כמו קוטיניו. אסור, פשוט אסור, שהצנון הזה ישאר לעוד עונה. זה כמעט הרסני כמו עוד 4 שנים של ברתומאו בתפקיד.

לא ראיתי את המשחק אתמול אבל ההתרשמות שלי מדה יונג, גם באייקס, היא שהוא לגמרי בוסקטס. לא צ’אבי ובטח שלא אינייסטה. כשמסי יחזור כבר לא יחסר לכם דבר אבל בלעדיו קישור של בוסקטס-דה יונג-ארתור הוא מאוד אפור.

אתה לא יכול להשוות את דה-יונג לגומש.
אתה פשוט לא יכול.

עם גומש נראינו כאילו אנחנו משחקים בעשרה שחקנים. כלום לא זרם. ההרגשה הייתה שלפעמים חסר לנו שחקן, ולפעמים ליריבה יש 12 שחקנים. זה לא יקרה עם דה-יונג. הוא יודע לטפל בכדור טוב הרבה יותר.

אני לא חושב שהצנון יעשה לו נזק כזה גדול.
אם דברים ילכו טוב, אז תהיה לנו עונה טובה למרות הניהול הגרוע שלו.
אבל גם אם הם ילכו רע, אני לא חושב שהוא יצליח כל כך להרוס.

עם סגל כזה, יש מקום לצפות ליותר. היותר הזה לא יגיע עם הצנון על הקווים.
אני חושב שהרס לא יצא מזה, אבל זו פשוט תהיה עוד עונה בהמתנה להנהלה הבאה.

קראת מה כתבתי?

תקרא שוב.