מחזור 3: מגרדים ניצחון 2:1 על חטאפה בבית לפני פגרת הנבחרות (רוברטו, ממפיס)

https://twitter.com/barcacentre/status/1432034527350824964

הוא פשוט מעדיף את האגו שלו על טובת הקבוצה. מתי לאפורטה יתעורר?

רק להזכיר שבמינמום של דקות משחקי ההכנה ריקי כבש שתי שערים והיה טוב במשחק ההכנה הראשון.

0 דקות בשלושה משחקי ליגה. שמשחק אחד פדרי לא בסגל…

ממש לא שיחקה יפה נגד סוסידאד… ירידות מתח מטורפות, הסתבכויות מטופשות, משחק שאמור להיות טיול בפארק מול קבוצה חלשה מאוד הופך לסרט מתח. וכמובן חילופים אידיוטיים. פדרי חסר תכליתיות מוחלט. אפס השפעה על המשחק. שחקן סופר משעמם והדבר היחיד שהולך לטובתו זה שיש לו תירוץ שהוא רק בן 18. בלון מנופח באויר.

לא שאני חלילה משווה, אבל זה טיעונים שמאוד מזכירים לי את הביקורת על צ’אבי בזמנו. אפילו שהוא מקבל דקות, גם פדרי הוא קורבן לאיך שהקישור של בארסה נראה ומנוהל. קשה להיות תכליתי עם הנעת כדור שהגישה הקבוצתית לא מעודדת את זה. כשאתה לא אתלטי או שחקן עם דריבל יוצא דופן היכולת שלך להיות תכליתי באה מהכתבת קצב במשחק ולעודד משחק מהיר קדימה, אותו פוץ’ באופן קבוע מנסה לעשות (ולא תמיד בהצלחה, שוב בגלל הגישה הקבוצתית).

בארסה צריכה להחליף מאמן באחד שיודע לעבוד עם קשרים ועם שיטת משחק התקפית, זה הכל.

מסכים עם כל מילה. אין לי באמת טענות לפדרי. יש לי טענות כלפי ההייפ המטורף שעושים סביבו.

פדרי בדיוק כמו ריקי ובדיוק כמו דה יונג (וצ’אבי ואיניסטה דרך אגב) תלוי לחלוטין בקבוצה שלו. הבעיה שלי היא שמדברים על פדרי ועל דה יונג כאילו הם יכולים בעצמם להוביל את בארסה והם פשוט לא. ריקי אגב יותר קרוב לזה בגלל שאינטליגנציית המשחק שלו כוללת גם הבנת מאקרו.

קודם כל אני חושב שזה עוד מוקדם מדי להגיד על פדרי אם הוא יכול להוביל קבוצה או לא. דה יונג חד משמעית יכול להיות מספר 1 בקישור.

צריך לזכור שגם על איניסטה וצ’אבי היו המון ביקורת. על כל אחד כמובן דברים שונים-אחד משחק לרוחב ולא תכליתי, עדין מדי, לא פפ. השני בוסר, מחמיצן, לא סקורר ולא פיזי. בסופו של דבר יש שיטה שלמה והשחקנים בקישור כמעט תמיד תלויים בקבוצה סביבם ובשיטה.

בעיניי, פדרי ודה יונג מבחינה טכנית ואינטיליגנציית משחק חד משמעית ברמה הזאת והם לגמריי מבינים את המשחק ורואים אותו באותו צורה, וככל שהם ישחקו ביחד וגם תחת מאמן עם שיטה ברסאית, נוכל לבחון את זה יותר טוב. כרגע, הם הכי טוב שיש לנו, ובעיניי הם הבאנקרים לעתיד.

היי, אוהד ריאל פה.

2 שאלות, כמה מאמנים שמוציאים לפועל שיטת משחק ברסאית יש כיום לטעמך?

כמה מאמנים משנת 2000 ואילך דגלו בשיטה כזו בבארסה?

השאלות מופנות לכולם כמובן.

כאלו שיכולים לעודד משחק של הנעת כדור, שימוש בשחקני אקדמיה וכ’ו?

רשימה שרצה לי בראש היא פפ (איך לא), ביילסה, טן האח, גז’ארדו, סמפאולי וצ’אבי (בתיאוריה). יכול להיות שיש עוד כמה שפיספסתי, אבל אלו מאמנים שאפשר להתווכח על אחוזי ההצלחה שלהם מבחינת תארים, אבל הם לחלוטין כאלו שיכולים להוביל בסיס טוב ושיטה לאורך זמן. יש לי הרגשה שממש הולכים לרדת עליי בהכנסה של סמפאולי (בטח בתור אוהד ארגנטינה), אבל אני חושב שהקמפיין אינסטנט איתם עשה לו בעיקר עוול.

לפני שאתם “עפים” על מאמן ברסאי, קודם תביאו לי מאמן שלא חושב שחילוף של דסט באמרסון זה חילוף התקפי מספק ויותר חשוב שלא יכניס לי בלם נוסף בדקה 80 בשביל להתגונן מהאימפריה של חטאפה…

משם נתקדם למטרה הבאה…

בהקשר לשאלה השנייה יש תשובה?
האמת שדווקא לא חתרתי לכיוון התארים.

זה יותר הקביעה שתחת מאמן בסגנון ברסאי הם ייבחנו טוב יותר, אני מסכים איתה, אך לתחושתי מלבד פפ בתחילת העשור האחרון וקצת טיטו, הגישה הברסאית לא ננקטה, מה גם שלא הייתי כל כך בטוח בנוגע למספר המאמנים הקיימים בשטח שעובדים לפיה.
אז אולי השאלה היותר מתאימה היא מתי הסיטואציה תאפשר להם להיבחן תחת סגנון כזה. אני מניח שקומאן יסיים את העונה(הרי אין כסף כדי לפטר אותו), בהנחה והשורה התחתונה תהיה טובה(הגעה רחוק באלופות וקרב אליפות) לאפורטה עוד יכול לחדש לו את החוזה וגם אם לא, אין יותר מדי אופציות בשוק שיתאימו לסגנון הזה.

בגדול, רייקארד כן ניסה לפחות לדגול בשיטה הזאת, אם כי הוא לא היה מאמן מדהים (ותסלח לי עונת הדאבל על טהרת הרונדאלדיניו), וכמובן שהיה גם את פפ שלאחריו היינו בבור שחור מהבחינה הזאת בגלל הנהלה עם רעיונות ואג’נדות אחרים מהגישה עליה אנחנו מדברים.

כל המאמנים שהיצגתי ברשימה הם מאמנים פעילים דרך אגב, אני לא חושב שהרעיון או הגישה נכחדו, פשוט מאמנים כאלו לא התאימו לצרכים להנהלה שההיתה פה מזה 10 שנים.

הכל שחור, אה?
אני נהניתי במשחק ההוא, והשתעממתי מאוד במשחק הזה. הייתי רוצה לראות את בארסה כמו נגד סוסידד בכל משחק, אם כל הבעיות שהיו.

רק אשים את זה פה.
https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1432026242526683144

חופשי שחור. וגם מייאש מאוד. שנה שעברה סבלתי מכל משחק וכל הזמן היה לי בראש: הנחש יילך, איתו גם קומאן ייזרק מכל המדרגות, ניפטר מכמה פרינססות, נשקיע בצעירים (ולא, ‘נשקיע’ זה לא לתת להם לשחק הרבה בקבוצה גרועה) ונבנה משהו עם עתיד. אני לא יודע איך אני עובר עוד שנה כזו…

מאז שפפ עזב אנחנו משחקים על אדי האינרציה שהוא נתן לנו. בשלוש ארבע שנים האחרונות האדים נגמרו ושיחקנו פשוט על מסי. עכשיו גם מסי נגמר. אני מוכן לסיים מקום חמישי, מצידי נשחק בגביע אופא במקום באלופות או בכלל לא. אבל לשבת פעמיים בשבוע ולא לזהות את הקבוצה שלי? לחכות לפגרת נבחרות בשביל הסיכוי הקלוש להינות מכדורגל?

אני מרגיש מרומה. אני מרגיש שלאפורטה נכנס אליי הביתה, הכנתי לו קפה, אפיתי לו עוגה והוא פשוט שיקר לי.

קבל לייק על הכנות וההודעה היפה.
אני רואה את זה פחות שחור, אבל מבין אותך לגמרי.

לא ניסיתי לטעון שהגישה נכחדה, רק להבין מה ההיצע שלכם וכמה זה היה קיים מלבד פפ וטיטו, כי את רייקארד לא בדיוק ידעתי אם להחשיב או לא.

מסכים בכללי עם הרצון שלך לראות יותר תכל’ס (שבעונה שעברה לא היה כמעט בכלל) מפדרי, אבל מרגיש לי שזה הרבה יותר עניין של תעוזה וביטחון מאשר חוסר יכולת. אני כן זוכר שראיתי ממנו מסירות חכמות ומקדמות ששברו קווי הגנה וקישור, שעם רגל מסיימת טובה יותר היו מחשיבים את זה בתור “בישול למבשל”. כמובן שלשחקן במעמדו הנוכחי בברצלונה לא צריכים לעשות יותר מדי הנחות בסגנון “רק ילד בן 18”, וצריך פשוט לדרוש ממנו להעז יותר.

עם הזלזול באיכויות שהוא כן מראה אני לא מסכים. הולכת כדור ושינויי קצב ברמה גבוהה מאוד, טכניקה ודריבל על שטח קטן, גם היכולת של שחקן בממדיו להצליח לשמור על הכדור כשמופעל עליו לחץ היא לא מובנת מאליה. גם אם לא מרוויחים מזה תכל’ס, מבחינתי זה בהחלט מהנה לצפייה גם כשאתה אוהד ריאל ולא בארסה.

אני בכנות חושב שעצם זה שאתה מפיל את זה על לאפורטה זו הגזמה. אני אלך איתך אחרת, אף אחד מהמועמדים לנשיאות לא היה מוכן לשחרר את מסי וכולם דיברו על השארותו, אני אקצין ואומר שלדעתי כולם היו מוכרים את הזהות של המועדון שלנו בשביל להיות FC MESSI גם עבור עוד שנה אחת רק בשביל לא להיות חתומים על העזיבה שלו. אני באמת חושב שלאפורטה הוא היחיד שהיו לו גם הביצים וגם הליגטימציה לא ללכת עם ההסכם המחפיר של ה CVC ולשחרר את מסי. @dmitrys כתב פה לא מעט על הגירעון המשוגע שהקבוצה נמצאת בו, ואני יכול להבין למה כרגע ה TOP PRIORITY שלו זה קודם כל לייצב את הסירה כלכלית.

כרגע, אין לי טענות ללאפורטה, כי נראה שמרחב התמרון שלו היה מאוד קטן, והוא בחר בעתיד המועדון על פני מסי והפיטורים של קומאן. זה מתסכל עכשיו, אבל אני לא חושב שאחרי דעיכה של עשור היו הרבה אופציות אחרות.

כל אחד מהמועמדים היה מוותר על מסי. פשוט יצא להם המזל שלא להיות באותה משבצת כמו לאפורטה. זה קל לצייץ בטוויטר קלשיאות אבל שאתה נבחר הכל נראה אחרת, לאפורטה למד את זה על בשרו.

איך אני יודע שהם היו מקבלים את אותה החלטה כמו לאפורטה.? כי אף אחד מהם לא נתן שום תוכנית אלטרטיבית על איך משאירים את מסי ומצליחים לעמוד בהגבלות של הלה ליגה, לא לפני הבחירות ולא אחרי, כולל ויקטור פונט . בלי לסכן את עתיד המועדון ולחתום על הסכם נוראי כמו cvc.
אני עדיין מחכה לתשובה על השאלה הזו גם בפורום פה. לא קיבלתי ואני גם לא יקבל כי אין כזו אופציה . כי תשובה כמו “צריך לא לשלם להם כלום וללכת לבית משפט ולהפסיד שם” כמו שלמדנו עכשיו עם אומטיטי זה משהו שמתאים לטוקבק ברשת לטקבק, לא למועדון כדורגל רציני…

אתם רוצים לבקר את לאפורטה? תבקרו אותו על מה שבאמת הוא איכזב.

א. על הפיטורים של פימי מברצלונה ב.

ב. אחרי הבחירות הוא הבטיח ושיקר במצח נחושה, משהו אם אני זוכר נכון, שלושה שחקני רכש בנפרד ממי שהגיעו. הוא שיקר אז במצח נחושה. על זה אפשר לבקר אותו. לא על זה שעשה את תפקידו ולא הפקיר את עתיד הכלכלי של המועדון בשביל להשאיר שחקן כדורגל אדיר וטוב ככל שהיה.

מסי אולי מבחינה מקצועית גדול מהמועדון, אבל מבחינה כלכלית אף אחד לא מעל המועדון. גם לא מסי. זה עצוב שיש אוהדים שלא מבינים את זה.

ענית לעצמך. כולם היו חותמים על ההסכם הנוראי.

מסכים. פימי היה צריך לקבל את הקבוצה הראשונה, וקומאן להפוך לעוזר שלו. עד שימאס לו שאף אחד לא מקשיב לשטויות שלו והוא יתפטר מעצמו.

הסכם נוראי כי לאפורטה אמר… אף אחד מאיתנו לא קרא את ההסכם והפרט היחיד שטוענים שהתווסף להסכם שלאפורטה כן היה מוכן לחתום עליו, הוא המניעה של הסופרליג (דבר שלאוהדי בארסה אין בו אפילו טיפה של אינטרס). לאפורטה הקריב את מסי על מזבח הסופרליג. ושיקר וחזר ושיקר בכל הקמפיין שלו. כל השאר היו חותמים על ההסכם הלא אידיאלי עם הcvc? גם אני. כשאין שרירים לא עושים שרירים.

לגבי פדרי (וזה נכון גם לגבי פרנקי) - בארסה משחקת עם 2 קשרים שהתפקיד המסורתי והעיקרי שלהם הוא להיות קובעי הקצב ומנהלי המשחק. פדרי ודה יונג יודעים להצטרף לקצב גבוה אבל לא יודעים לייצר כזה. עם אחד כזה עוד היינו מסתדרים אבל שניים שלוקים באותו קושי… פחות. בכל שניה שריקי נמצא על המגרש בארסה פשוט משחקת חכם יותר כקבוצה.