מחזור 3: מגרדים ניצחון 2:1 על חטאפה בבית לפני פגרת הנבחרות (רוברטו, ממפיס)

א. במצב הכלכלי הנוראי שנוצר ועל מנת לחזור ולהיות תחרותים מול האנגליות והקטארים אז יש לנו בתור אוהדי ברצלונה 100 אחוז אינטרס להקמת הסופר ליג. ומצטער גם אתה שונא את הרעיון הזה של הסופרליג. לתת למאפיונר כמו טבאס אפשרות לעשות לך וטו על האפשרות הזו היא בחירה גרועה מאוד. במיוחד אם אתה מאפשר לסחטן לתפוס אותך בביצים. ברגע שהוא תופס הוא לא ישחרר לעולם.

יש שרירים, וכמו ששמתי בדיון של ההנהלה. לאפורטה מצליח להגיע להלואות נוחות וכרגע גם מכניס כספים למועדון במכירות. וכמו שכתבתי. לך. אתה טוען שזה גירסה רק של לאפורטה? למה הנהלת הליגה בעצמה מסתירה את הפרטים? אהלן וסאהלן , שיפרסמו הכל ויוכיחו שלאפורטה שקרן. אני לא אוהב את לאפורטה יותר מברצלונה, אם הוא שקרן והקריב את מסי בשביל איזה קומבינה או עיסקה אפלה עם דון פלורנטינו, אז מצידי הוא שפל בדיוק כמו ברתומאו . אני פשוט לא חושב את זה. אני לא חושב שהוא בצורה מפורשת שיקר במערכת הבחירות. אפשר להאשים אותו בשחצנות ובגישה יהירה וזה נכון, אבל אני באמת חושב שהוא התכון במה שהוא אמר במערכת הבחירות.

וגם נגיד שלאפורטה שיקר במסע בחירות. אז אני לא מבין מה ההפתעה שלנו שפולטיקאים מבטיחים משהו במערכת הבחירות ואחרי הבחירות לא מקיימים. כאילו שנולדנו היום. אני “חניך” של בנט. הרמאי שיקר לי במשך שנים. תיחמן ובילף וזרק אותי ואת כל התומכים שלו לכלבים. אז תסלח לי שאני לא מתרגש מהפרת הבטחת בחירות אחת של לאפורטה. יש לו עוד דרך ארוכה להגיע למעמד של “בנט”.

שוב, הוא שיקר אחרי הבחירות שהבטיח שלושה שחקני רכש, מאוד מוזר לי שאת זה שכחו לו…

התגעגתי לתקוף אותך ליאור. לאוהדי בארסה אין אינטרס בסופרליג? ברצינות? למה, רק בגלל שפלורנטינו הוא היוזם?

לבארסה (ומדריד) אין זכות קיום כמועדון על ללא הסופרליג. המועדונים היחידים שלא צריך להיות לחוץ להם על הסופרליג אלו המועדונים האנגלים. מי שלא רואה לאן הולכת הרוח באמת שהוא עיוור. או שיהיה סופר ליג, או שהפרימייר ליג תהפוך לסופר ליג בעצמה. אין אופציה אחרת.

ממפיס, אריק ואגוארו. עלה הון.

דבר בשם עצמך. לי יש אינטרס ברור בסופרליג, גם בגלל מה שדוד ציין וגם כי בא לי לראות קבוצות גדולות נגד בארסה כל שבוע.

כל ספינולוגיית ה’תראו איזה הלוואות יפות הוא השיג לנו’ לא עושות עליי רושם… הוא לא נבחר בגלל שהבטיח ריבית נמוכה באחוז ורבע.

לגבי הסופרליג - כדורגל שייך למועדונים ומועדונים שייכים למקומות. ברגע שבארסה תעבור לסופרליג נבחרת ארגנטינה תעבור ליורו. אין ספורט מקצועי שבו לחלק מהקבוצות יש כרטיס כניסה ולאחרות אין פשוט בגלל שהן… אין שום ערך ספורטיבי לתחרות במועדון סגור. לא מבין איך זה באינטרס הברסאי.

דימיטרי רק בשם עצמי. אני גם מנחש שהסוסיוס יתנגדו אבל רק מנחש.

אני מדבר רק בשם עצמי, וזה אופ טופיק, אבל אחרי שאותם סוסיוס נתנו לרוסל וברתמואו (שבו לא נשכח מי האשם האמיתי במצב של המועדון ומי שהביא את המועדון למצב שהוא חייב לשחרר את מסי) כל כך הרבה שנים לבזוז ולאנוס את המועדון בצורה חופשית ורק באי אמון השלישי ואחרי שלוש מערכות בחירות הם הצליחו להפטר מהם . אז אני מקווה שאתה לא בונה עליהם יותר מידי…

אין לי ספק שלאפורטה עשה את הבחירה הנכונה, ולכבול את המועדון ל40 שנה זה טירוף ולא חכם. לא אכפת לי מהקבוצות האחרות בליגה כי ברצלונה (וריאל) הן לא קבוצות אחרות בליגה. הן הליגה עצמה.
בסופו של דבר לאפורטה חשב על ברצלונה, לא על מסי. מסי ככה או ככה היה הולך, עוד שנה עוד שנתיים עוד 4. אני בטוח שלאפורטה רצה להשאיר אותו, מקצועית וכלכלית אין שום היגיון שמסי ילך במצב הנוכחי, אבל המחיר היה גדול מדי.
לחתום על חוזה כזה רק בשביל שחקן אחד זה לא רציני, ועם כל הצער לאפורטה עשה את הבחירה הנכונה שדביל כמו ברתומיאו שרק רוצה לרצות שחקנים ואת הסוסיוס הטיפשים היה חותם בשמחה. אני לא הייתי רוצה שהמועדון שלי יהיה משועבד ל40 שנה לליגה אחת ולא יוכל להצטרף למהפכות שבוודאי יהיו בהמשך.

מממ, בארה"ב זה עובד מצוין.

האינטרס הברסאי הוא לייצר הכנסות ולהיות תחרותיים. אני חושב שסופרליג תשרת את המטרה הזאת יותר טוב מליגת האלופות. האידיאל מבחינתי זה השתתפות בסופרליג ובנוסף גם בליגה. בלי ליגת האלופות ובלי גביע.
אני כמובן מדבר רק בשם עצמי. יש לך דעה אחרת, וזה בסדר.
אני חושב שהסוסיוס יקבלו או לא יקבלו את הרעיון של סופרליג לפי איך שיגישו להם. אם זה יהיה או מועדון סוג ב’, בפער מכל מני PSG, סיטי וצ’לסי, או מועדון צמרת, הם יקבלו את זה.

אגיב פר פסקה:

1. הגיוני שלא אכפת לך. אני, אתה והאוהדים רואים כדורגל, והאוהדים אומדים את מה שהם רואים בעיניים. מאחורי הקלעים של בארסה מסתמן כאוס כלכלי. אין פתרונות קסם פה, כל בזבוזי הכספים לא יחזרו יש מאין. אז כן, כרגע צריך להביא נשיא שידע להביא כסף ולמזער הוצאות. כרגע מאוד מורגש שזה על חשבון הצד המקצועי, אבל אין ברירה.

2. אני ממתנגדי הסופרליג הבודדים פה, בדיוק מהסיבות שאתה מדבר עליהן. הפורמט הראשוני הוא לא ספורטיבי, ולצערי רוב הכותבים פה שייכים ל"קבוצות המייסדות". אני באמת מאמין שקרוייף היה מבעיר את הרעיון הזה באש, אבל על הדרך דוד צודק. המועדונים הגדולים צריכים להתחיל להעריך את הפוטנציאל שלהם יותר. לצערי הליגה הספרדית לא מכרה את עצמה מספיק כשהיא יכלה (2013/4 או לפני היו שנים מצויינות בליגה), ויותר מידי כסף עובר דרך אופ"א המושחתים. במשבר עולמי כמו שקורה עכשיו ההכנסות הללו חשובות. אנחנו בסוף נצטרך פורמט כלשהו של סופר ליג, ואני אפילו לא מדבר על ההלוואה החד פעמית המגוכחת מcvc עבור 11% מזכויות השידור 40 שנה קדימה. ההסכם לא בא בחשבון ובצדק.

3. אם יש משהו שלמדתי בשנים האחרונות זה לא לפרגן לסוסיוס. יש מצב שפרנקו יבחר לנשיאות המועדון אם הוא יבטיח לבנות מעלית בקאמפ נואו ויגיד שאולי יש לו הסכם עם מסי ופפ, אבל לא בטוח. הם אהבלים רציניים.

שביט, כל הסימנים מראים על זה שלאפורטה היה מוכן לכבול את בארסה ל40 שנה ורק כשהגיעו לענייני סופרליג הוא סירב. חוץ מזה שמדובר רק בזכויות השידור על המשחקים בליגה. עוד לא הבנתי עד הסוף איך זה עובד אבל כשערוץ טלויזיה רוכש את זכויות השידור של לה ליגה הוא לא קונה אותם ישירות מבארסה אלה מהליגה. כלומר בארסה ממילא תלויה בהחלטות הליגה ולא חופשיה למכור את שידוריה, כך שהסנדול הוא חלקי לכל הפחות.

דימיטרי סליחה על הבורות אבל מה עובד בארה"ב? בכל מקרה האינטרס של הבארסה כמועדון ספורט הוא להתחרות בענף ספורטיבי. לשם כך צריך הכנסות. מה לא נמכור תמורת הכנסות? את הספורט.

נדב אני מסכים בערך עם כל מה שכתבת.

ליגות סגורות, NBA, NFL, וכו’.

אני חושב שאני יודע את התשובה.
הכוונה שאם בארסה הייתה חותמת, 10.95% מזכויות השידור של הליגה היו הולכים ל CVC תמורת הזרקת כספים השנה. עכשיו היא תקבל את מלוא הסכום.
הסכום עצמו עדיין תלוי בהסכם עם הליגה. השנה זה בסביבות 170M יורו.

אגב, גם היורוליג שהוא מועדון סגור מציל את הכדורסל האירופי מקריסה טוטאלית בעידן שבו הNBA הפכה למפלצת.