גביע המלך - הדיון המתגלגל:: מודחים בשמינית אחרי 3:2 לבילבאו (פראן טורס, פדרי)

אהההההההעהעאהעאהעההההההההה :scream:

אלבס איזה בישול!!!

שופט ביזיון. אלבה לא יכול לכרות לעצמו את הידיים לפני שהוא עולה למגרש.

שריקה מאוד קלה בשביל לקבל את תרועות הקהל. היה פנדל אחריי זה שפיקה דרך על וויליאמס, אבל אין קשר בין השופטים שם למשחק. חבל על הפציעה וה30 דקות.

וחבל על ריקי פוץ’. הבנאדם חייב לברוח מכאן.

שום דבר לא חשוב כמו פדרי ואנסו פצועים.

במיוחד אנסו. איזה דיכאון. ממש כואב לי הלב בשבילו.

המשחק הכי משעמם שראיתי מאז הגעתו של המאסטרו.
בילבאו חנקו אותנו, שלטו במשחק והיו משמעותית טובים מאיתנו.

אני שמח על הלחימה ועל הגולים של טורס (וואוו!!! ראיתם את זה? אנחנו נקבל עוד כאלו? :heart_eyes: :heart_eyes:) ופדרי.
שמח שהגענו להארכה אחרי פיגור בדקה - 80.
אבל זה לא זה ואנחנו לא שם.

זה כן יספיק לנו למקומות 3-4 כי את הנקודות מול הקטנות אנחנו מתחילים לקחת עם יותר עקביות. אבל צריך לשבת עם הידיים מתחת לירכיים ולהחזיק חזק עד שזה יתחבר סופית ואנחנו נבער. בינתיים זו רכבת הרים, נהנה כשאפשר.

פשוט קשה לי להתחבר לבן אדם. המון כשרון אבל צריך גם מזל שנראה שאין לו… לרונאלדו האמיתי היה את הכשרון להיות השחקן הטוב בהיסטוריה, הפציעות גרמו לו להיות שחקן ענק וזהו. כרגע אחרי שדמבלה נחתך לא פורמלית תואר רגלי החרסינה של אדריאנו מוענק לפאטי.

ואיפה האימפקט של ד"ר פרוניה שצ’אבי שפך עליו כל כך שבחים? קצב הפציעות ממשיך לחרב לנו גם התקדמות קבוצתית קולקטיבית וגם התקדמות פר שחקן אינדיבידואלית.

אין לי בעיה לשבת עם הידיים מתחת לברכיים ולהחזיק חזק אבל אני לא בדיוק מבין מה הפרויקט, מה אמור להתחבר ולמה שנבער? אנחנו חוזרים כבר חודשיים על אותה טעות מפגרת ודופקים את הראש בקיר.

ויתרנו על כל ניסיון לחבר משחק מסירות, אנחנו לא מנסים (לא לא מצליחים לא מנסים) להכתיב קצב ולשלוט על המשחק. כל עוד הקישור לא לוקח חלק עיקרי בבניית ההתקפות והמשחק המסודר אין לנו שום יתרון על אף אחד.

אין לנו משחק לחץ יותר טוב מלבילבאו (רחוק מכך), אין לנו נתונים פיזיים טובים מאף קבוצה. אנחנו קבוצה חלשה, זקנה/צעירה בלי אמצע, נמוכה, רזה, בלי מסת שריר. אין לנו יכולת לייצר משחק של התקפות מעבר, אין לנו מספיק כשרון מקדימה בשביל זה, אין לנו כושר משחק ויש לנו שלל שחקנים פציעים.

הדרך היחידה להתגבר על המכשלות היא לשחק עם מוח. מוח מתחיל ונגמר בקישור. גם אתמול הילדים של הקישור רצים קדימה מידיי ובורחים מאחריות. הם רוצים את הכדור 30 מטר מהשער כדי שבפעולת יוטיוב אחת הם יעשו איזו תנועה או איזה דריבל או איזו מסירה ויקצרו את השבחים. אבל הם לא מקריבים את עצמם בשביל הקבוצה. הם לא מנהלים את המשחק. הם לא יוצרים משחק טוב יותר. ויש להם מאמן והוא מעודד אותם להמשיך.

ליאור, שאלת וענית לעצמך בדיוק באותה הודעה.

אתם צריכים לחכות שהצעירים שלכם ילמדו לקחת אחריות וישתפשפו. אתה לא יכול לצפות מילדים בני 17, מוכשרים ככל שיהיו, לנצח במרכז המגרש שחקנים כמו דני גרסיה, איקר מוניאין, או אפילו ווסגה. הם פשוט מנוסים פי כמה וכמה מהם. הם שולטים בכל משחק שהם מגיעים אליו. אתם צריכים לחכות להשתפשפות שלהם כדי לראות מה יצא מהם באמת. תוצאות כאן ועכשיו לא יהיו.

התלוננת על זה שלא ניסיתם לשחק משחק מסירות, אבל באותה הודעה הכרת בכך שאתלטיק הצליחה לבטל אתכם עם משחק לחץ ואינטנסיביות.

בילבאו כרגע קבוצה יותר תכליתית מכם. הקישור שלה, ההגנה שלה ואפילו ההתקפה חזרה לאחרונה להיות אפקטיבית. אתם לא יעילים, ים של כישרון ולא הרבה יעילות. לטעמי גם סגנון המשחק הזה שהיה להיט בעשור הקודם כבר לא ממש רלוונטי לתקופה הנוכחית. אבל זו רק תיאוריה אישית שלי שאין לי דרך לגבות אותה.

אתמול קפץ לי בפייסבוק קטע ממשחק המאניטה מול ריאל - מסירות קצרות ומהירות עד כדור עומק של צ’אבי לפדרו שנעצר ביד של קרבאליו שאם לא היה נוגע ביד פדרו באחד על אחד מול קסיאס.
בקטע רואים שבארסה, כשהכדור אצלה, נפרשת על כל רוחב המגרש אבל מצומצמת מאוד לאורכו, שני הקשרים המרכזיים קרובים מאוד, גם המגן והקיצוני של אותו צד. הדבר הזה איפשר את אותן מסירות קצרות ומהירות. אני כמובן לא מחדש לאף אחד כאן שום דבר בנוגע למשולשים של פפ אבל זה אחד הדברים שהכי חסרים לי בבארסה הנוכחית.

אני כמובן לא משווה בין השחקנים של שתי הקבוצות אבל כל שחקן שבכל רגע נתון יהיו לו 2-3 אפשרויות מסירה יהיה טוב יותר ויעשה פחות טעויות מאשר במצב שיש לו מסירה פנויה אחת וגם היא אחורה. הייתי בטוח שאת הדבר הזה צ’אבי יחזיר. אז בגלל שהשחקנים צעירים ולא מנוסים חלק מהמסירות לא יגיעו ליעד, חלק מהן יהיו אחורה ולא תתקבל ההחלטה הטובה ביותר, עם זה אני אחיה בשלום, אבל כשהשחקנים רחוקים כל כך אחד מהשני הטעויות הללו מתעצמות.

פעם אחת אתמול פראן ירד עד כדי 30-35 מטר מהשער שלנו, מה שיצר משולש בין אלבס, פדרי(או ניקו לא זוכר) ופראן, הם נתנו שתיים שלוש מסירות קצרות ושברו די בקלות את הלחץ של הבאסקים. לדעתי הסיבה שהדבר הזה לא קורה לעיתים קרובות יותר קשור להוראות של צ’אבי ולא לחוסר ניסיון או יכולת של השחקנים. כשהשחקנים רחוקים אחד מהשני, מסתמכים יותר על יכולת אישית ואת זה אין לנו כרגע בקבוצה אז אני לא מבין את הדרישה של צ’אבי בנושא.

נקודה נוספת היא נושא הכושר, אינטנסיביות, פיזיות. הקבוצה עדיין לא מסוגלת לעמוד על הרגליים למשך 90 דקות (או אפילו 70 דקות) כמו שצריך, הם נראים עייפים ומותשים בעוד שהקבוצה היריבה נראית הרבה יותר טוב. אם מול ריאל זה עוד ניחא, מול בילבאו (עם כל הכבוד) וקבוצות אמצע טבלה אחרות לא יכול להיות כזה פער.

אין בינינו ויכוח סנטיאגו כל מה שאני אומר הוא שלבארסה יש שיטת משחק מסויימת שהולכת איתנו שנים ושמתאימה כמו כפפה לרגל של הילדים הלא פיזיים שלנו. מישהו זוכר את הכינוי ילדי פון טראפ? כמו אז גם היום זה מה שיש לנו. עם זה נשחק. הטענה שלי היא שאנחנו מנסים לשחק בניגוד לפילוסופיה שלנו ובניגוד לחומר השחקנים שלנו.

התאומים הנהדרים שלנו (אומר בלי גרם של ציניות) פדרי וגאבי לא טובים למה שצ’אבי מייעד להם. זה לא הם זה המיקום שלהם על המגרש ששגוי. וגם של פרנקי. לגבי ניקו אני עדיין בכלל מתלבט מה התפקיד שלו. נראה לי שמבחינת איכויות ואוריינטציה ניקו ופרנקי בכלל צריכים את המשבצת של בוסי.

בכל אופן, הגדרת התפקיד של קשר התקפי של צ’אבי המאמן היא בגידה מוחלטת בהגדרת התפקיד של קשר התקפי של צ’אבי השחקן. אין לי בעיה שנעשה מכרז והטוב ביותר ינצח (וריקי אהוב ליבי יפסיד) אבל קודם צריך להגדיר איפה הקשר ההתקפי עומד בזמן בניית התקפה. אם הוא עומד 30 מטר משער היריב אז הפסדנו או ויתרנו על מרכז המגרש ועברנו לשחק רק על אגפים. באגפים אגב אין לנו שום יתרון על אף אחד.

או במילים אחרות מה שדורון אמר

אני רק יוסיף שלדעתי החיסרון המשמעותי ביותר של הגיל הצעיר זה אינטנסיביות וכושר גופני.

גם צ’אבי מודה שאתלטיק היו יותר טובים ומתפעל מהאינטנסיביות שלהם. לא חיפש תירוצים, פשוט הודה שהם היו יותר טובים.
צ’אבי נשאל גם על המשחק המזעזע של אלבה ואמר שאלבה שיחק עם אי נוחות. לי אישית היה די ברור שמשהו לא בסדר אצל אלבה כי אם יש לו תכונה בולטת טובה זה המהירות. אבל הוא פשוט לא יכל לרוץ וניקו וויליאמס עשה ממנו קציצות.
מה שמעלה בי תהיה - אם אלבה לא ב 100% למה הוא משחק?

אתלטיק חטפו לנו מלא כדורים. כשהכדור אצל ההגנה שלנו, קצת לחץ והופ - איבוד. זה כולל גם את טר שטאגן וגם את כל שחקני ההגנה כולל כולם. בלט אלבה, אבל לא רק הוא. צ’אבי יצטרך לפתור את זה. לדעתי קשר נייד כמו פדרי או דה יונג חייב לרדת אחורה כדי להוות אופצית מסירה ולא לחכות למעלה שהבלמים\בוסקטס ימסרו לו.

צ’אבי על אנסו: ״הוא מאוד נסער. זאת פציעה חוזרת. ההארכה פגעה בתוכניות שלנו בגלל שהוא היה אמור לשחק רק חצי שעה בהמלצה של ד״ר פרונה. הוא אמר שהוא יכול להמשיך. אנחנו מתכוונים לייצר תוכנית ספציפית עבורו. ביום שני נקבל החלטה״.

אם קומאן היה נותן לשחק לשחק הרבה יותר מחצי שעה, כפי שהרופא המליץ היו שוחטים אותו. כשצ’אבי עושה את זה, ולא שומר בכפפות של משי על היהלום הכי גדול בסגל שלנו זה עובר בשקט כמו כל מהלך אחר שצ’אבי עושה.

זה נכון לא רק במקרה של פאטי - התוצאות שצ’אבי משיג (גם מבחינת תוצאה וגם מבחינת הדרך) היו עוברות הרבה פחות בשלום, אם למאמן היו קוראים “ואלוורדה”, “סטיין” או “קומאן”.

רק שעוד לא ברור לי אם זה טוב או לא.

אני לא חושב שזה משנה. לאפורטה הלך עם קולות האוהדים שאמרו לו להעיף את קומאן בשביל צ’אבי. לאפורטה רצה לסחוב עד ינואר ולהביא את גז’ארדו לפי הדיווחים דאז, והארגנטינאי לא היה מוכן לעזוב לפני בעוד ריבר במאבק על האליפות.

צ’אבי לא ילך לפחות עד סוף העונה, אני תוהה בכנות מה אפשר להוציא מהסגל הזה, וכרגע הספרדי סובל מהתרחיש ממנו חששתי. מה קורה כשאתה לא עומד בציפיות של כולם.

כל מה שנשאר כרגע זו הליגה( סליחה אם אני לא אופטימי לקראת נאפולי) ושם המטרה לטופ 4 היא מה שצריכה לעמוד מול בארסה. כואב הלב כי זאת עדיין חרא של תקופה להיות אוהד בארסה, אבל זה מה יש.

מאמן טוב יותר היה מסוגל להוציא הרבה יותר מהסגל הזה. צ’אבי הוא פשוט לא מה שקיוויתם/קיווינו.

צאבי עדיין נמצא כלום זמן במועדון מפורק.
מאמן טוב היה מצליח? מי זה מאמן טוב? ברשימה של המאמנים הטובים האלה היו גם סטיין וצאבי עצמו.

המצב שלכם קשה מאוד, כל ההתעסקות מסביב לא תורמת, ובגלל זה את הצאנס האמיתי מגיע לצאבי עונה הבאה. אחרי עונה הבאה אין לו תירוצים.
בנתיים מה הוא אמור לעשות? אם כל מאמן סביר היה בשניה הופך קבוצה לא מאומנת למאומנת אז לא היה קשה להיות מאמן.
גם לקלופ לקח זמן עם ליברפול, את העונה הראשונה שלו הוא סיים במקום השמיני, מדובר גם בעונה שבה הוא עבר באוקטובר, ולא באיזו עונת שיא של הליגה, אלא בעונת נפל שבסופה לסטר הוכתרה כאלופה.

אף מאמן לא מצליח מיד, אם השיטה היא שיטה שקצת יותר מסובכת מקחו כדור ולכו לשחק אז גם לימוד השיטה לוקח זמן.

ברור שזה מבאס, ותבקרו אותו, אבל תזכרו תמיד שלדברים כאלה לוקח זמן, סיפורי הצלחה סטייל זידאן הם נדירים מאוד.

ברשימה של מי? אני רציתי מישהו עם ניסיון בעבודה עם צעירים כמו ג’זארדו או טן האח.

כשקומאן התלונן שאין לו שחקנים להצליח איתם - תפוז רקוב ומפגר, ככה מעליב את השחקנים המעולים שלו.

כשצ’אבי מתלונן שאין לו שחקנים להצליח איתם - איזה נסיך, כמה שהוא צודק. הוא לא יכול להצליח!