מחזור 3: מנצחים 4:3 בלה סרמיקה של ויאריאל במשחק משוגע (גאבי, פרנקי, פראן, לבנדובסקי)

ברצלונה יוצאת ללה-סרמיקה של הצוללת הצהובה, למפגש שני רצוף מול יריבה…אמממ…צהובה, ובהתאם לאווירת השכונה בשיטת המשחק, גם המדים שנבחרו להתמודדות יהיו הכי קרובים לצהוב ולבלבול - AKA המדים הלבנים. לכו תדעו, אולי זה יעזור.

ויאריאל, בראשות קיקה סטיין וכבשיו - שפתחה את העונה עם הפסד ביתי לבטיס (עוד אקסית של סטיין), וניצחון חוצי על מאיורקה - לא נראית מרשימה במיוחד, נכון ללפני שבוע. הצהובים איבדו בקיץ, בין השאר, את פאו טורס, סמואל צ’וקואזה וניקולס ג’קסון במכירות, השאילו את דאנג’ומה ומוחיקה, ולא קיבלו הארכת חוזה השאלה בשנה ללו-סלסו מיודעינו.
אממה? זו עדיין הקבוצה של ג’רארד מורנו הבלתי-נגמר-כאשר-הוא-לא-פצוע-כלומר-חמישה-שישה-משחקים בעונה, ושל סורלות’ האימתני שעשה שמות בהגנתנו בעונה שעברה, אחומאש שנזרק מברצלונה, מוראלס שבן 36 כבר 10 שנים, אלביול שבן 37 כבר 20 שנה, ואפילו דניס סוארס, שיוחלף על ידי ואלוורדה בדקה ה-60, מיד אחרי נלסון סמדו. אה…וגם קיקו פאמנייה. בקיצור - גם אם זה לא בהכרח נראה ככה כרגע, במיוחד מתוך מה שכתבתי, ויאריאל היא לא קבוצה שיש להקל בה ראש. בטח לא ביכולת הנוכחית של ברצלונה.

מה שכן, היתרון הגדול במפגש מול הקבוצה מהפרבר הוולנסיאני, הוא שבניגוד ל-2 היריבות הקודמות של ברצלונה, הם לא צפויים להעמיד 11 שחקני הגנה בהרכב, אלא לשחק יותר פתוח. זה כמובן יאפשר לצ’אבי לגוון קצת ולפתוח הפעם עם 4 קשרים, ועם לבנדובסקי קשישא ושחקן התקפה בודד נוסף, יש שמועות שהפעם זה יהיה פראן, שינסו לעשות את הבלתי אפשרי - להבקיע.

בצד השני של המגרש - הפציעה של פאקינג אראוחו, ואי ההגעה לפחות בינתיים של קאנסלו, תגרום לאפשרות של רוברטו באגף ימין של ההגנה (אוי ויי), או לקונדה בצד הזה, ואלונסו/אריק כבלמים (אוי ויי זמיר). בקיצור - יהיו צחוקים.


ייעדרו בשורות ברצלונה: איניגו מרטינז (חזר לאימונים, צפוי להירשם ולהשתתף במחזור הבא), פנייה (אלא אם יירשם עד מחר), ראפיניה וצ’אבי המורחקים, וכמובן - פדרי ואראוחו הפצועים.


מתוך מסיבת העיתונאים של צ’אבי לפני המשחק (בחסות בארסה מאניה) -

״קודם כל אני רוצה להביע תמיכה מוחלטת בג׳ני הרמוסו ושאר השחקניות ולגנות את המעשים של נשיא ההתאחדות. אני מצר על התקיפות שמקבלות השחקניות האלה, שהביאו לספרד אליפות עולם, הישג היסטורי״.

״המפתח מחר יהיה מה נעשה עם הכדור. ויאריאל היא קבוצה גדולה ויותר מהכל חזקה במרכז המגרש. בבית שלהם הם יריב מסובך מאוד״.

על הפציעה של פדרי: ״אנחנו רואים את הסיפור של הפציעות השריריות חוזר ונשנה, זה קורה בכל אירופה, חלק מזה בגלל העומס שמופעל על השחקנים. זה מצער כי פדרי עשה קדם עונה מצוין והתחזק פיזית כמו שצריך. אנחנו בצוות המקצועי ובצוות הרפואי עושים הכל כדי להמנע מדברים כאלה״.

״ברור שאני לא מרוצה כשאנחנו לא משחקים טוב, אבל באופן כללי אני שמח מהאתגר כאן בברצלונה, שהוא אתגר גדול מאוד״ (השאלה של העיתונאי הייתה מוזרה)

״שאלתם אותי כבר 7 שאלות על רוביאלס, אני חושב שזה לא לעניין. אני מעדיף לדבר על איך שהנשים שיחקו, ההישג ההיסטורי שלהם בגביע העולם״.

״אנחנו מאבדים הרבה כוח עם הפציעה של פדרי, יש שחקנים שיכולים להכנס לנעליים שלו אבל ברור שזאת מכה גדולה״.

על באלדה: ״הוא כשיר, אין פציעה. נראה איך הוא ירגיש היום. כעיקרון אין בעיה שהוא ישחק״.

על השער שפסלו לסלטה ויגו נגד מדריד: ״תמיד קשה לזכות בלה ליגה הזאת. אני חושב שמעבר לכל טעויות השיפוט שמדברים עליהן, אנחנו צריכים לשמוע את השופטים, את ה VAR, הייתי רוצה לראות מה קורה ולמה הם שורקים למה שהם שורקים״.

על פראן: ״הוא דוגמא לאיך צריך להתאמן, אמרתי לכם כבר בשבוע שעבר. לא משנה אם הוא יפתח בהרכב, יכנס כמחליף או לא ישחק בכלל, ההתכוננות שלו היא דוגמא לכל שאר השחקנים״.


הסגל שייסע לוויאריאל באוטובוס, ולא בגלל הר געש -

לראשונה העונה - אלונסו בסגל. האם יפתח מחר?

אסטרלגה וקוצ’ן יהוו את השוערים השני והשלישי, בהיעדר פנייה הלא רשום.

קובראסי, קסאדו ואצבע על העדשה משלימים את הסגל.

הסגל של ויאריאל-

6 לייקים

זה משחק ראשון העונה שככל הנראה אראה את כל תשעים הדקות, ואני לא יודע מה מפחיד אותי יותר: ההרכב שיעלה, האפשרות להירדם בשעה 18:30 או שהסוללה של הפלאפון תיגמר באמצע המשחק.

לענייננו: אני משער שבאלדה יקבל מנוחה ונראה את אלונסו במקומו בתוספת מערך הזוי של 3 בהגנה יחד עם 5 קשרים ושניים בהתקפה שלא יתקפו. לא מאמין שאני אומר את זה, אבל מקווה שהפעם פראן יפתח, באמת שמגיע לו הפעם.

משפט שמאוד עצבן אותי והיה יותר מתאים להיאמר בשלהי העונה, ובכלל, צ’אבי הוא האיש שאמור להיות אחראי על חלוקת עומסים, ואני לא אחדש לכם דבר שזה לא קורה, ספק באשמתו ספק לא.

מי יהיו חמשת הקשרים? גאבי, רומאו, פרנקי, גונדואן ורוברטו?

עזבו הרכב, טקטיקות ושטויות כאלה.
נעבור למה שקובע בסוף.
ישפוט - אלחנדרו הרננדז הרננדז. זכורים לי מקרים בהם דפק אותנו, וגם מקרים בהם דפק את היריבה. יש לנו 19 נצחונות מתוך 32 משחקים איתו , לויאריאל 10 מתוך 23.

על פניו כן. מקווה שצ’אבי לא יהיה עד כדי כך טיפש כדי להשאיר רק את פרמין על הספסל. לא שיש אופציות אחרות, כך או כך כנראה שהפעם נראה את סרג’י בהרכב.

חשבתי שזה נושא השיחה שלכם בסוף המשחק לא בהתחלה…

כל תחילת משחק הוא סוף של המשחק הקודם.

כבר דובר כאן על חוסר הקלאס של צ’אבי, אבל אלוהים איזה בכיין… מעבר לזה שהוא מדבר שטויות בהקשר הזה, כ"כ היה קשה לו עם איזה “אנחנו מתרכזים בעצמנו” פשוט ומשעמם?

4 לייקים

נקדים תרופה למכה. נדבר על השיפוט לפני, במהלך ואחרי המשחק.
אלא אם כן אנחנו והיריבה נשחק כדורגל

אפילו אני אישרתי את פסילת השער.

השופט סוטו גראדו שגנב לנו פנדל והושעה “ללא תאריך חזרה” כבר ישפוט במחזור הזה. קיבל השעיה למחזור אחד בלבד.

בלם בן 16 מג’ובניל א’, אפילו לא מבארסה ב’. בחירה מעניינת

קצת משוערים:

ספורט -

אל מונדו דפורטיבו -

מארקה -

אס -


כפי שכבר הוכח בעבר - ההרכבים המשוערים לא תמיד קולעים למוחו הקודח של צ’אבי, למרות שלכולם ברור שחוץ מ-2, כל שאר השחקנים בהרכב מובטחים: מאטס, קונדה, כריסטנסן, באלדה (*), רומאו, פרנקי, גונדואן, גאבי, לבנדובסקי - כל אלו ילבשו היום, ככל הנראה, את חולצת ההרכב.

אז ההתלבטויות הן אותן התלבטויות, שיחזרו על עצמן בכל המשחקים הקרובים -

  • מי יהיה הרביעי בהגנה - אריק, אלונסו או רוברטו?
  • מי יהיה שחקן ההתקפה הבודד באגף ימין - לאמין, פראן או פאטי?

כמובן שכל השאלות נכונות לדקות 1-70 בלבד. אחרי זה גם ככה נהיה במערך של 3:2:5.

(*) - סיכוי קטן (מאוד), לדעתי, שצ’אבי יחליט לפתוח עם אלונסו במקומו, זכר למכה שחטף באלדה באימונים השבוע, וזכר לזה שאלונסו לא היה רשום ב-2 המשחקים הקודמים.

ה-11 של צ’אבי:

טר שטגן.
סרג׳י רוברטו, קונדה, כריסטנסן, מרקוס אלונסו.
גונדואן, רומאו, פרנקי.
לאמין, לבנדובסקי, גאבי.

פחד אלוהים
הגנה שהמגנים שלה הם רוברטו ואלונסו
גאבי שוב יעשה כלום באגף שמאל ויחד עם אלונסו יהיה אגף של ניצוצות.
לפחות הקישור נראה מיוצב

2 לייקים

המגנים אוי המגנים. הלך עלינו

יש צחוקים ויש חלאס

XaviOut#

לייק 1

ההגנה זה בלית ברירה (ואני כבר לא כזה בטוח שנצליח לסגור עם קנסלו עד סוף השבוע…), קישור סביר והתקפה שלא תעשה שום דבר כמו תמיד.

זה לא רק המגינים שבאמת חסרים לאור פציעות או עומס כזה או אחר.
זו ההתעקשות על 4-4-2, יתפוצץ העולם.
מול קבוצה שלא באה בד״כ ללכת מכות ומשחקת די פתוח, למה לצופף את האמצע?

ולא רק שמצופפים באמצע והמגינים לא וואו, הפתרונות בהתקפה הם לאמין שיעבוד חזק בימין, לבה שמקובע לאמצע ולא בכושר הבקעה. כל הרעיון של הא-סימטריות הזו היא כדי שבאלדה יצטרף להתקפה, הפעם יש שם את אלונסו שאם יצטרף להתקפות עוד יקבל גול על הראש במתפרצת.
אז מה נעשה? נשים שם את גאבי שהפעם האחרונה שהיה משמעותי התקפית מהעמדה הזו הייתה הסופר קופה.

הקיבעון הזה מחרפן אותי. חסרים מגינים, אחלה. למה לא לנסות 3 בלמים ולאפשר לפאטי/פראן לנסות לייצר משהו מאגף שמאל ז״ל?

שיהיה לנו בהצלחה.

5 לייקים

בעיקרון, מתוך 3 המשחקים הראשונים של העונה, זה המשחק היחיד בו 4:4:2 הוא מערך הגיוני. יחסית, כן? לא להרוג אותי. ויאריאל היא לא חטאפה ולא קאדיס, ולכן כנראה שאפשר פחות לוותר על האמצע. אם זה לא היה נוהל קבוע אצל צ’אבי ללא תלות ביריבה - הייתי מבין.

למרות הדיווחים המעודדים, כנראה שבאלדה לא באמת 100%, ואחרי המכה שספג, הפציעה מסוף העונה הקודמת, והפציעות של אראוחו ופדרי - יש מצב שהחליטו לא לסכן אותו, לפחות לא מהפתיחה.

בנוסף, צ’אבי הוא המלך של לשחק זהיר, בעיקר כשזה בלי צורך. יותר הגיוני לי שאלונסו יהיה בלם שלישי ולא יעלה, יחסית, והחירש יקבל יותר חופש לפריצות המסחררות שלו לתוך המשרדים של ההנהלה כדי למצוא עוד קלטות.

פאטי ופראן יצטרכו לכבוש שלושער, כל אחד מהם, בכל 10 דקות שהם מקבלים בסוף משחק, כדי שצ’אבי אולי ישים עליהם. זה מה יש. המאמן שלנו לא סופר אותם ללא קשר למערך, אחרת אחד מהם היה פותח במקום לאמאל.

כל שבוע אני מתפלא מחדש על כמה מטומטם ההרכב שלנו.

לאמין יאמאל לא באמת יכול להיות שחקן הרכב פותח וצ’אבי פשוט הולך לקלקל אותו אה לה פדרי אה לה גאבי ואה לה באלדה. בינתיים שני קרטיבים ישבו על הספסל.

צ’אבי איבד אצלי את כל הקרדיט. מרגע זה יש צ’אבי השחקן ויש צ’אבי המאמן וזה לא אותו אחד. צ’אבי המאמן הוא אידיוט וחייבים להיפטר ממנו אה לה קומאן.

6 לייקים

שרשרת קבלת ההחלטות של צ’אבי לגביי זהות ההרכב, היא:

  1. האם מדובר בדקה ה-70 ועוד לא כבשנו?
  2. אם לא - האם אני לא שונא את השחקן?
  3. אם לא - האם אני אוהב את השחקן?

בזה זה נגמר, בערך.

בול. יש הבדל עצום, עצום, בין פיתוח צעירים, לבין לזרוק אותם להרכב ולאינספור דקות משחק, עד פציעה.

3 לייקים

גם דברתי על זה אחרי המשחק הקודם. בסיטואציה הנוכחית אמורים לפתוח פראן או פאטי גם אם אנחנו נעולים על ה 4-4-2 המפגר של צ’אבי. אבל לאמין? אין לו מושג בחלוקת עומסים, פותחים איתו כאילו הוא יכול לנהל 90 דק נורמלי.

נשמע שצ’אבי מנסה לרצות מישהו, את כולם חוץ מהאוהדים.

בכלל לא בטוח שזה 4-4-2 . לדעתי רוברטו יהיה קשר, סוג של 3-5-2.
מה שמחרפן אותי זה גאבי בשמאל. אין אפילו את באלדה שאמור לקחת את הקו, אז להעדיף עוד קשר על פני קיצוני אמיתי זה לא ברור לי. אם היה לויאריאל מרכז שדה אימתני עוד יכולתי להבין, אבל זה לא.
גם ההעדפה של יאמאל על פראן לא ברורה. אני בטוח שיאמאל הרבה יותר כשרוני, אבל צריך לתת לו דקות בהדרגה. בנוסף צ’אבי כאילו מכריז שהוא לפני פראן ופאטי ברוטציה. פראן היה נראה טוב מול קאדיז , מגיע לו הרכב.